Somogyi Hírlap, 2006. április (17. évfolyam, 77-100. szám)

2006-04-03 / 78. szám

12 SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2006. ÁPRILIS 3., HÉTFŐ Egy meccset engedélyeztek csupán az ellenfelüknek asztalitenisz nb i/b Kiütötték a KSI-t Kaposvári King' A Ford Tamás Autósiskola NAC- Bp. KSI SE IL 17:1 Alaposan visszavágott az őszi fő­városi döntetlenért a Kaposvári King1 A Ford Tamás Autósiskola NAC NB VB csoportos női aszta­litenisz-csapata a mezőny máso­dik felében található KSI máso­dik számú gárdájának. A ruti­nos Rák Szilvia (képünkön) ve­zényelte házigazda kaposváriak - akik közül csupán Radócsai hi­bázott még a második körben - zsinórban az ötödik győzelmü­ket ünnepelhet­ték. A győztesek Rák 4, Csuti 4, Fekete 4, Radó­csai 3, valamint a Rák-Körmendi és a Fekete-Radócsai páros, illet­ve Ilosvai 1. A mérkőzés alakulása: 2-0, 6-0,9-1,13-1,17-1. ■ Fenyő G. Ádázul csatázott a megyei asztalitenisz-utánpótlás A Somogy Megyei Asztalitenisz Szövetség Kaposváron rendezte a 2006. évi megyei utánpótlás­versenyét. A lányoknál keve­sebb, a fiúknál több induló küz­dött az érmes helyezésekért. Eredmények, újonc ül. korcso­port: 1. Tarái Csaba (Kaposvári Asztalitenisz Club], 2. Erdős Dá­niel (Református Általános Isko­la), 3. Hujber Péter (KAC) és Mo­gyorósi Márk (KAC). Újonc II. kcs.: 1. Bükfa András (KAC), 2. TodorDominik (Balatonszárszó), 3. Vas Bence (KAC) és Varga Mátyás (KAC). Összevont újonc, leány: 1. LehoczkiLuca (KAC), 2. Valkó Gabriella (Balatonszár­szó), 3. Andik Georgina (Refor­mátus Általános Iskola). Fiúk: 1. Major Ferenc (KAC), 2. Váczi Zol­tán (KAC), 3. TodorDominik (Ba­latonszárszó) és Bükfa András (KAC). Serdülő, leányok: 1. Nagy Orsolya (KAC), 2. Lehoczki Luca (KAC), 3. Fazekas Mónika (KAC) és Valkó Gabriella (Balatonszár­szó). Fiú: 1. Major Ferenc (KAC), 2. Váczi Zoltán (KAC), 3. Kató Dá­niel (KAC) és Bükfa András (KAC). Ifjúsági, leány: 1. Nagy Orsolya (KAC), 2. Nagy Gabriella (KAC), 3. Fazekas Mónika (KAC) és Lehoczki Luca (KAC). Fiúk: 1. Major Ferenc (KAC), 2. Illés Geigő (Balatonszárszó), 3. Kató Dániel (KAC) és Váczi Zoltán (KAC). ■ K. Z. Balatoni uralom a megyei sakk csapatbajnokságban Szoros eredmények születtek a nyolcadik fordulóval folytatódó Somogy megyei sakk csapatbaj­nokságon. Meglepően jól szere­pelt a Fonyód és a KISE együtte­se. Előbbi minimális arányban maradt alul Kaposmérővel szem­ben, míg a fiatalok döntetlent ér­tek el Marcalival szemben. A pil­lanatnyi forma döntött a Balaton- szemes-Somogyaszaló mérkőzé­sen, ahol végül sikerült otthon tartani a győzelmet Nagybajom a szokottnál erősebben, a SEFAG gárdája gyengébben ült asztal­hoz, így itt hazai siker született. Eredmények Fonyód-Kaposmé- rő 4-6. Az első három táblán: Molnár Roland-Máthé Gáspár 0,5-0,5; Dégi lános-Ferencz Miklós 0-1; Sebestyén Zoltán­Miovecz János 0,5-0,5. Nagyba- jom-KSE-SEFAG 6-4. Az első há­rom táblán: Koppány Tamás- Ronga Attila 0-1, Szíjártó Atti- la-Erdélyi Sándor 0-1, Simon Péter- Révész Dénes 0,5-0,5. Ba- latonszemes-Somogyaszaló 6-4. Az első három táblán: Birkás György-Illés Attila 0,5-0,5; Bí­ró Tamás-Bocska János 1-0; Horváth János-Szoták László 0,5-0,5. KISE-Marcali 5-5. Az első három táblán: Zámodics Ferenc-Bellán István 0,5-0,5; Trapp Imre-Schaffer Károly 1 -0, Pap Ferenc-Nádor Zoltán 0-1. Az élen: 1. Balatonberény-Ba- latonszentgyörgy (48,5 pont), 2. Balatonszemes-Balatonlelle (44,5 pont), 3. Kaposmérő Tan­dem SE (42 pont). ■ Kun Z. Remekeltek a jutái öklözök a pécsi régiós bajnokságon Pécsen - a Papp László program keretében - régiós ökölvívó-baj­nokságot rendeztek. A viadalon 8 egyesület 39 sportolója mérte össze tudását. Áz erőpróbán a Ring SC Juta (edző: Lévai Tibor és Vajmi Csaba) öt bokszolóval vett részt, s mind az öt öklöző győz­tesként hagyhatta el a szorítót. A serdülőknél 44 kg-ban Liska János pontozással verte Balogh Rolandot (Pécsi VSK). Vízvári Sándor (Nagyberki Álta­lános Iskola) az 58 kg-osok me­zőnyében a 2. menetben feladás­ra kényszerítette a dombóvári Bogdán Norbertét Orsós Dávid (Nagyberki Általános Iskola - 62 kg) kevesebb, mint egy perc alatt „intézte el” dombóvári ri­válisát. A ka- dett korosztály­ban, 72 kg-ban Valen-ta Szabolcs (képünkön) ki­váló öklözéssel - az első menet­ben - verte pécsi ellenlábasát. A felnőtteknél Lévai Szabolcs egyhangú pontozással diadal­maskodott a mohácsi Arató Sza­bolcs ellen. B Molnár G. Karnyújtásnyira a döntőtől röplabda Újabb sikerével bejuthat a bajnokság fináléjába a címvédő A kubai légiós, Chacon (5-ös mezben) ezúttal hét ponttal segítette csapatát fotó: lánc. róbfrt A férfi röplabda Extraliga elődöntőjének második, kecskeméti felvonásán is nyerni tudott a Kométa- Kaposvár SE alakulata, így 2-0-ra alakította a há­rom győztes ütközetig tartó párharc állását. Molnár Gábor Kecskeméti RC Phoenix- Mecano-Kométa-Kaposvár SE 1-3 (22, -21,-22,-18) A hazaiak kezdték jobban a mér­kőzést, és a sorozatos somogyi hibákat kihasználva hárompon­tos vezetésre tettek szert. Az első technikai szünet után Németh Sz. és Mózer fújt riadót a vendé­geknél; a két fiatal röplabdázó ütéseivel dolgozta le hátrányát a Kométa, sőt Németh Sz. ásza után már a kaposváriaknál volt az előny. A hajrához érve ismét jöttek a bosszantó bakik, a házi­gazda kecskemétiek pedig min­den egyes rontást könyörtelenül pontra váltottak, így megnyer­ték az első szettet A második játszma elején Dá­vid pontjaival tartotta a lépést ri­válisával a címvédő. A folytatás­ban Mózer és Németh Sz. is csat­lakozott társához, s máris négy pontra nőtt a vendégek előnye. Hiába kért időt és cserélt a Hírős városiak mestere, Gyurkó Sán­dor, nem tudta megtörni Gubi- kék lendületét. A harmadik etap- ban egészen a szett közepéig, 14-15-ig jól tartották magukat az alföldiek. Ezütán azonban Gubik két remek blokkal és egy szerencsés szervával hat egy­ségre duzzasztotta csapata elő­nyét. A biztos vezetés tudatában kicsit kiengedtek a kaposváriak, de Rapiék erejéből csak a szépí­tésre futotta. A negyedik felvo­násban már egyértelműen Dá- vidék akarata érvényesült. A du­nántúliak támadásban és véde­kezésben is a kecskemétiek fölé nőttek, és biztosan gyűjtötték be a győzelmet jelentő harmadik részsikerüket. ÍGY JÁTSZOTTAK Kecskemét, városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Újházi, Mocsnik. Kecskeméti RC Phoenix-Meca- no: Kása (-), Nacsa (14), Somodi (6), Rapi(14), Bokor E (3), Hoffart (3). Csere: Szabó T. (liberó -), Schulcz (4), Maksa (-), Németh F. (-). Vezetőedző: Gyurkó Sándor. Kométa-Kaposvár SE: Gubik (5), Dávid (16), Chacon (7), Németh Sz (17), Mózer (12), Bánhegyi (4). Csere: Molnár D. (liberó -), ifjabb Laszczik (-), Perisics (2). Vezető edző: Mészáros Péter. Edző: Zarka Péter. Jók Németh Sz., Mózer, Dávid, Gubik, illetve Rapi, Nacsa. Gyurkó Sándor: - Sajnos nem tudtuk kihasználni az ellenfe­lünk hibáit. Mészáros Péter: - Sok hibával tarkított mérkőzésen nagyon fontos győzelmet arattunk. A párharc állása 2-0 a Ko­méta-Kaposvár javára. A másik ágon MAFC-Hartmann-VRC Kazincbarcika 0-3 (-23, -14, -18) (a párharc állása 2-0 a Kazinc­barcika javára). Hétfőn folytatják A FÉRFI RÖPLABDA Extraliga elődöntőjének harmadik mérkőzését rendezik hétfőn 18 órakor Kaposváron a Vá­rosi Sportcsarnokban. A Ko­méta-Kaposvár ellenfele a Kecskeméti RC lesz. A vala­melyik fél harmadik győzel­méig tartó küzdelemben 2-0- ra vezetnek a somogyiak. Jó kezdés, pocsék befejezés Otthon botlott az 1. MCM RC Kaposvár 1 I i 9 2 ö : s Nem erre számított Kelemen István edző (balról) és fiatal csapata RÖPLABDA EXTRALIGA Csak egyetlen játszmára volt jó hazai pályán az Extraliga 5-8. helyeiért zajló rájátszásban az 1. MCM RC Kaposvár férfi röplabdacsapata a sérülé­sek és betegségek által ti­zedelt Dági SE ellen. Fenyő Gábor 1. MCM RC Kaposvár-Dági SE 3-1 (21, -22, -20, -19) A nyitójátszmában még nem volt gond; Affentáler hozta a pontokat, Nyári pedig a legne­hezebb labdákat is biztosan há­rította. A második felvonásban is a vendégek hibáztak többet, a végjátékban azonban higgad­tabbak voltak, s ez döntőnek bi­zonyult. A harmadik játékrész elején gyorsan tetemes hát­rányt szedett össze a fiatal ka­posvári társaság, s hiába zár­kóztak fel, a végére sajnos ki­pukkadtak. A negyedik szett­ben már nem tudtak újítani a hazaiak, akik végig csak ka­Dági újoncavatás mivel a vendég dági csapat­ból hárman is - Oszuska Z. /., Horváth G. és Haltrich - hiányoztak sérülés, illetve be­tegség miatt, így három újon­cot is avattak; Pénzes, Budai és Tóth A. győztes meccsen debütált az Extraligában. paszkodtak az ellenfelük után. Oszuska G. remekül mozgatta csapatát, a Szauter, Zirigh, Bagics alkotta nehéztüzérség­gel szemben pedig kevés volt a Pócza, Takács G. duó. ÍGY JÁTSZOTTAK Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V.: Ortner, Donkó. 1. MCM RC Kaposvár: Puspán (1), Affentáler (10), Selega (5), Nyári (5), Pócza (16), Takács G. (15). Csere: Torma (liberó -), Stier(l), Niezelberger (4), Csépke (-). Vezetőedző: Kelemen István. Játékosedző: Nyári Tamás. Dági SE: Oszuska G. (6), Oszuska Z. II. (8), Bagics (15), Zirigh (18), Pénzes (-), Szauter (21). Csere: Koch N. (liberó -), Budai (1), Tóth A. (4). Vezető edző: Bognár Ellák. Jók Pócza, Takács G., illetve Oszuska G., Szauter, Zirigh, Bagics. Kelemen István: - Győzelem­re számítottam a foghíjas dágiak ellen. Mindig akkor hi­báztunk, amikor nagyon nem kellett volna. Ez nem a mi na­punk volt... Bognár Ellák - Váratlan, de megérdemelt győzelmet arat­tunk Kaposváron. Egy győzelemre az extraligás tagságtól A női röplabda NB I felsőházi rájátszásának 7. fordulójában a BITT Kaposvári Női RC hazai pályán simán verte a Szombat- helyi RK-Főiskola együttesét. BITT Kaposvári Női RC- Szombathelyi RK-Főiskola 3-0 (16,13, 21) Rosszul kezdték a mérkőzést a hazaiak: rengeteg nyitásfoga­dást rontottak el és a támadás­befejezéseknél is rendre megre­megett a kaposvári lányok keze. A somogyiak szigorítottak vé­dekezésükön és mezőnyben is jobb teljesítményt nyújtottak, s máris ledolgozták a hátrányu­kat, sőt a szettet is megnyerték. A második játszmában már az történt a pályán, amit a há­zigazda akart. Pálfy Marianna társulata a játék minden elemé­ben felülmúlta riválisát és könnyedén zsebelte be újabb részsikerét. A harmadik felvo­násban mindent megpróbáltak a szombathelyiek, hogy köze­lebb lopózzanak a bittesekhez, de a lendületesen játszó BITT Kaposvári Női RC egyletét csak megszorítani tudták. ÍGY JÁTSZOTTAK Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 50 néző. V:. Farkas, Horváth M. BITT Kaposvári Női RC: Pálfy, Kondor I, Horváth A., Czmerk, Balajcza, Pintér. Csere: Böröczki (liberó), Csitári, Szabó V., Kon­dor G., Mészáros, Játékosedző: Pálfy Marianna. Jók Horváth A., Balajcza. BM. G.