Somogyi Hírlap, 2006. március (17. évfolyam, 51-76. szám)

2006-03-27 / 72. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2006. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 9 MTK-SoDron 2-0(1-01 Vasas -REAC 2-2 (2-1) Zalaegerszeg - Honvéd 0-0 Újpest - Debrecen 2-1 í1-0) MTK: Sopron: Vasas: REAC: Zalaegerszeg: Honvéd: Újpest Debrecen: Végh Rabóczki Németh G. Farkas B. Varga Z. . Miski Vlaszák Csemyánszki Horváth L. KissZ. Balog Zs. Nagy I.G. Kocsárdi Kovács N. Vermes (Lettrich, 70.) Bernáth Lambulic Ibric Fehér Z. Virágh T. Sebők V. Baranyai Vaskó Éger Rodenbücher Radu Hegedűs Gy. (Csopaki, 64.) Csóka Udvari Vanczák Máté P. Pollák László Molnár Z. Horváth G. Klemen Takács Z. FüziÁ. Szatmári Bori Demjén Kapic Németh T. Peric (Nagy L, 46.) Lázár Kovács Z. Nikolov (Kozmor, 79.) (Birtalan, 73.) PintérZ. (Dinka, 73.) SebőkJ. Mészáros A. Erős K. Dombi (MadarCs, 46.) Lipcsei R. Sifter Bárányos Polonkai Molnár B. (Pomper, 62.) Hullám (Freud, 80.) Sándor! (Zsidai, 46.) Munteanu Csordás Kapcsos Józsi Eric TóthN. Halmosi (Bmovic, 76.) Zabos (Horváth A., 53.) (Zováth, 62.) Cseri (Kottái, 57.) (Kaj, 80.) Schrancz Rajczi Sidibe Czvitkovics Silvestri (Cigan, 46.) Szabó 0. Sallai Bogunovic Venczel Tisza Bogdanovic Pál (Illés, 70.) Feczesin Gyánó Nyerges (Koplárovics, 46.) (Csobánkai, 63.) (Sándor Gy., 63.). (Ferenczi, 85.). Hrepka. Ivancsics. (Waltner, 46.). Torma. Montvai. Bozori (Yannick, 80.). Vezetőedző: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Edző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Mészöly Géza. Supka Attila. Garami József. Dario Bonetti. Pintér Attila. Urbán Flórián. Szentes Lázár. Aldo Dolcetti. Budapest Nézőszám: 5122. Játékvezető: Budapest Nézőszám: 1000. Budapest Nézőszám: 2500. Zalaegerszeg Szabó Zsolt (**★*). Gólok: 1-0 Máté P. Játékvezető: Fábián Mihály (★**★) Játékvezető: Gergely Sándort****). Nézőszám: 5000. (39. p., öngól), 1-1 Nikolov (62. p.), 2-1 Gólok: l-0Zabos(18. p., 11-esből), Gólok: 0-1 Torma (2. p.), 1-1 Gyánó (30. p.), Játékvezető: Bede Ferenc Kovács Z. (91. p.). Sárga lap: Rajczi (44. p.), 2-0 Zabos (81. p.). 2-1 Gyánó (31. p.), 2-2 Polonkai (87. p.). (★*★*). Vaskó (63. p.), ill. Máté P. (1. p.), Nikolov Sárga lap: Lambulic (92. p.), Sárga lap: Kapic (60. p.), Hegedűs Gy. Sárga lap: Molnár B. (74. p.), (30. p.), Csemyánszki (52. p.), Szatmári (61. ill. Munteanu (45. p.), László (81. p.). (88. p.), ill. Nagy 1 G. (91. p.). ill. Eric (60. p.), Bozori (77. p.). p.), Halmosi (70. p.), Bernáth (73. p.). Pápa-Fehérvár 0-2 (0-1) Győr-Tatabánya 0-0 Kaposvár - Ferencváros 0-0 Diósgyőr-PMFC 0-0 Pápa: Fehérvár: Győr: Tatabánya: Kaposvár: Ferencváros: Diósgyőr: PMFC: Szűcs L Tudor Stevanovic Poleksic Balajcza Kemenes Szalma Sólyom Lungu Csizmadia Pusztai Kerényi Zahorecz Balog Z. Farkas N. Schindler Guilherme Kuttor Jaki Vámosi Petrák Botis Mogyorósi Szabados Mumba Koller Varga R. RIÓT. Kovácsevics Tímár Elek Dienes GeriT. VinczeZ. Zsók (Bajzát, 46.) Rajnai Andruskó Leandro Farkas V. Szekeres Zs. Kincses Schwarcz Regedei Tóth Z. Máté P. Szalai (Bognár, 32.) Jeremiás Berdó (Tarosa, 65.) Lipták (Varga D., 65.) (Dvéri, 74.) Bank Balogh Z. Vasiljevic Lipcsei P. (Lipusz, 80.) Bajúsz Gaál L (Lalii, 64.) Bozic Vincze 0. Deme (Szakály P„ 68.) Lazic Vitelki Győri Elder Farkas B. Hanák Hajdú Pintér A. (Kardos, 86.) Laczkó Szögedi Pavicevic Kozarek Győrök (Nagy D., 85.) Lajtos Márkus (Nagyi, 85.) Alves Jovánczai Binder (Katona, 88.) Balaskó (Vujic, 62.) (Szabó II. Z„ 46.) Alumona (Dajic, 58.) (VargaZ., 57.) Da Silva Oláh (Bajevszki, 83.) Sipeki Kalina Simpson. Sitku. Priskin. (Ndjodo, 50.). Zsolnai. Tőzsér. Balás (Urbin, 65.). (Lantos, 68.). Szakmai igazgató: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Vezetőedző: Gálhidi György. Csertői Aurél. Csank János. Sisa Tibor. Prukner László. Gellei Imre. Pajkos János. Készéi Ferenc. Pápa. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Kassai Győr. Kaposvár. Nézőszám: 6500. Diósgyőr. Viktort****). Gólok: 0-1 Sitku (29. p., Nézőszám: 1200. Játékvezető: Saskőy Szabolcs (**★). Nézőszám: 3000. 11-esből), 0-2 Sitku (61. p.). Sárga lap: Játékvezető: Solymosi Péter Sárga lap: Pintér A. (62. p.), Zsolnai (66. p.), Játékvezető: Sápi Csaba Guilherme (23. p.), Lipták (33. p.), Mumba (*★***). Kovácsevics (72. p.), ill. Tőzsér (24. p.), (****★). (65. p.), ill. VinczeZ. (80. p.), Tudor (81. p.), Sárga lap: Rajnai (63. p.), Botis (57. p.). Sáiga lap: Sipeki (78. p.), Koller(84. p.), Nagy D. (91. p.). Tóth Z. (76. p.). Kiállítva: Lazic(51. p.). ill. Lantos (90. p.). A forduló játékosa Végh Zoltán (MTK) Igazából szólhatna a csatárokról is ez a hétvége, hiszen a fehérvári Sitku Illés és a Vasasból Gyánó Szabolcs is két­szervette be az ellenfél kapuját, vagy Újpesten Kovács Zoltán a 91. percben szerzett góljával juttatta három ponthoz csapatát. De egy hét elteltével ismét Végh Zoltánt illeti ez a titulus, hiszen a Sopron ellen négy bravúros védést mutatott be, pedig szinte mindegyik esetben már gólban reményked­tek a vendégek kispadján. Ráadásul azt sem lehet állíta­ni, hogy a soproniak állandó rohamokkal tartották ébren az MTK kapusát, többnyire váratlan lövésekkel igyekeztek meglepni. A rutinos hálóőrön azonban nem tudtak kifogni, stabili­tást, biztonságot adott az MTK hátsó alakzatának, és nagy szerepe volt abban, hogy ismét három ponttal gazdago­dott csapata, és továbbra is a dobogón tanyázik. Góllövőlista 16 gólos: Rajczi Péter (Újpest). 14 gólos: Márkus Tibor (Tatabánya). 11 gólos: Ibrahim Sidibe (Debrecen). 10 gólos: Gyánó Szabolcs (Vasas). 9 gólos: Hrepka Ádám (MTK), Kanta József (MTK), Kovács Zoltán (Újpest), Sebők Vilmos (Zalaegerszeg), Sitku Illés (Fehérvár). 8 gólos: Balaskó Iván (PMFC), Bóján Bmovic (Debrecen), Horváth Ferenc (Diósgyőr), Kenesei Krisztián (Győr), Priskin Tamás (Győr). Az NBI. állása 1. Újpest 20 14 4 2 47-23 46 2. Fehérvár 19 13 4 2 32-10 43 3. MTK 20 12 5 3 41-21 41 4. Debrecen 20 11 7 2 44-27 40 5. Győr 20 7 6 7 29-30 27 6. Sopron 20 7 5 8 27-24 26 7. Diósgyőr 20 7 5 8 21-28 26 8. Zalaegerszeg 20 7 4 9 31-32 25 9. Honvéd 18 6 7 5 24-27 25 10. PMFC 20 6 6 8 31-28 24 11. Tatabánya 20 6 6 8 29-31 24 12. Ferencváros 19 5 9 5 26-24 24 13. Kaposvár 20 4 7 9 17-26 19 14. Vasas 20 4 6 10 24-32 18 15. REAC 20 4 3 13 20-38 15 16. Pápa 20 0 6 14 17-59 6 A 21. forduló tippjei A forduló válogatottja A forduló mérkőzése Fehérvár - REAC 3-0 Tatabánya - Újpest 1-2 PMFC - Vasas 1-1 Diósgyőr - Debrecen 0-2 Sopron - Győr 0-0 Pápa - Zalaegerszeg 1-3 Honvéd - Kaposvár 2-1 Ferencváros - MTK 1-2 A forduló játékvezetőié ________ Sá pi Csaba (Diósgyőr - PMFC) Sápi játékvezetőnek ezúttal nem volt iga­zán nehéz dolga, hiszen két sportszerűen küzdő csapatot kapott szombat délután. Két sárga lapja jogos volt, végig akciókö­zeiben követte a játékot, ebből adódik két - elnézhető - hibája is, ugyanis ennyiszer volt átadás útjában, és elakadt benne a labda. De ez legyen a legnagyobb hibája egy bírónak a mérkőzésen, ítéleteiben kor­rekt és következetes volt. Újpest - Debrecen 2-1 (1-0) Sokan a tavasz meccsének titulálták a va­sárnap délelőtti összecsapást, mondván a két bajnokaspiráns lép pályára. Remé­nyeink szerint azért lesz még hasonló jel­zőket kiérdemlő mérkőzés május végéig, már csak azért is, mert a Fehérvár és az MTK is kacsintgathat az aranyéremre, és az így négy csapatot magába foglaló él­mezőnynek lesznek még egymással mec­csei, ezek pedig szintén méltóak lesznek a legjobbakhoz. Mert az újpesti találkozó méltó volt, nagy iramban két lelkes szurkolótábor előtt csaptak össze a felek. Sok helyzetet hozó, változatos kilencven perc kerekedett, illet­ve ha csak kilencven lett volna, annak va­lószínűleg a debreceniek örültek volna. Mert Kovács Zoltán a 91. percben szerez­te meg a hazaiak győztes gólját, és oko­zott ezzel nagy örömet a lila-fehér drukke­reknek. A megfogyatkozott Fradival sem boldogult a Rákóczi labdarúgó nb i Jubileum döntetlennel A harmadik tavaszi baj­noki fellépésén is egy pont jutott a Kaposvári Rákóczi FC alakulatának, pedig majd egy félidőn át emberhátrányban játszott a Fradi. Fenyő Gábor Kaposvári Rákóczi FC- Ferencváros 0-0 A találkozó előtt a hazaiak szak­vezetőjét, Prukner Lászlót kö­szöntötték, aki az 50. élvonalbe­li fellépésére készülődött edző­ként. Más kérdés, hogy a mes­ternek nem lehetett felhőtlen az öröme, miután néhány nappal a kaposvári zöld-fehér ütközet előtt ellopták a stadionból a hor­dozható kapukat...- Nekimegyünk három csa­tárral a Fradinak - mondta a mester, s játékosai (legalábbis a meccs elején) ennek megfelelő­en cselekedtek. Már a harmadik percben Oláh Lóránt mintegy 25 méteres bal lábas emelése szállt épphogy a kapu fölé, jó egy perc­cel később pedig a 16-oson belül térülő-forduló brazil Andre Alvest 11-es gyanús helyzetben választották el a labdától, a já­tékvezető azonban továbbot in­tett. Újabb öt perc elteltével is­mét Oláh, majd Dusán Vaszil- jevics veszélyeztette Kemenes Szabolcs kapuját. Még az első negyedórában jártunk, amikor a másik oldalon az ex-kaposvári Jovánczal Zoltán szerezhetett volna előnyt a Fradinak. A követ­kező percek a vendégeké voltak; előbb Laczkó Zsolt, majd Szalai Tamás célozta meg a Rákóczi ka­puját. Utóbbit nem egészen fél­órányi játék után le is kellett cse­rélni, mivel felszakadt az arcán a bőr. A folytatásban az egyik ol­dalon Kovácsevics Róbert jó 35 méteres váraüan lövése, majd Máté Péter 20 méteres szabad­rúgása után hördült fel a nézőse­reg, míg a másikon a Fradi egy­személyes csatársorát jelentő Jovánczai vívta külön csatáját az amúgy nagyon magabiztos Balajcza Szabolccsal. Két perc telt el a második fel­vonásból, amikor Zsolnai Róbert elemelte a labdát a Fradi portása mellett, a hátrafutó Tímár Krisz­tián azonban még a gólvonal előtt ki tudta vágni. Az 50. perc­ben Bóján Lazics leterítette hon­fitársát, Vasziljevicset, a játékve­zető pedig azonnal kiállította a szerömontenegrói légióst A já­tékon viszont sajnos nem igazán lehetett felfedezni azt, hogy em­berhátrányban küzdene a Fe­rencváros... Olyannyira nem, hogy a játékrész közepén Laczkó packázott el hatalmas lehetősé­get. Szerencsére a 73. percben sem változott az eredmény, ami­kor is Lipcsei Péter az egymásra váró kaposvári védők között 16 méterről a jobb kapufát találta el. A hajrában Zsolnai került többször is ígéretes helyzetbe, a kapu azonban érintetlen ma­radt. Öt perccel a rendes játék­idő letelte előtt megrezzent ugyan a Fradi hálója, a bíró azonban lökdösődés miatt kifelé ítélt szabadrúgást. Osztályzókönyv IRAM Nagyon meghaj- 4 tották az elejét. SZÍNVONAL Mint a 3 többi mjjgyar bajnoki. LÁTVÁNYOSSÁG 2 Inkább a küzdelem do­minált. HANGULAT „Fradi 3 volt, Fradi lesz, míg a földön ember lesz...” JÁTÉKVEZETŐ 4 Határozott volt Saskőy sípmester. ÉRTÉKELÉS: 70% Mestermérleg prukner László, a Kaposvá­ri Rákóczi FC mestere: - Min­dent egy lapra tettünk fel azért, hogy mind a három pontot itthon tartsuk. Nincs szerencsénk... gellei imre, a Ferencváros mesfere: - A küzdelmes, időnként szikrázóan kemény összecsapáson 40 percig em­berhátrányban játszottunk, így teljesítettük a minimális célkitűzésünket. Pál Tamás több/jijntegy évtize­de, 1994 óta lábteniszezik. 1997-ben Franciországban, Grenoble-ban az Európa-bajnok- ságon párosban és hármasban is bronzérmes volt, két évvel később pedig Isztambulban egyéniben szer­zett ezüstöt. 2004-ben a Csehor­szágban rendezett világbajnok­ságról a páros tagjaként bronz­éremmel térhetett haza.- Igencsak m. jalmas volt a meccs eleje, sokat támadtunk; utána viszont beszürkültünk, és sajnos Lazics kiállítása után sem változott meg a játék képe - mondta Pál Tamás. - Úgy ér­zem, valamivel közelebb álltunk a győzelemhez, de a népes Fra- di-tábor ezt nyilván máshogy lát­ja. Annak viszont örültem, hogy a Kaposvárról indult Jovánczai Zoltán jól játszott, veszélyes volt a kapura. Pál Tamás osztályzatai (1-től 10-ig): Balajcza 8 - Zahorecz 6, Petrák 6, Kovácsevics 6, Pintér A. 5 (Kardos a 86. percben) - Andruskó 5, Máté 6, Vasziljevics 6 (Szakály P. a 69. percben) - Alves 5, Oláh 5, Zsolnai 6. HÉTKÖZI SPORTMŰSOR HÉTFŐ LABDARÚGÁS NB l-es ligabajnok­ság - 20. forduló: Kaposvári Rákó­czi FC-Ferencváros. Kaposvár, Rá- kóczi-stadion (edzőpálya), 15 óra. KEDD KOSÁRLABDA NB II, Nyugati „B" csoport/felsőházi rájátszás az 1-4. helyekért (férfiak) - 2. for­duló: Szombathelyi FSE- Kaposplast-Mágusok KK. Szom­bathely, 20.15 óra. SZERDA KOSÁRLABDA NB l/A (férfiak) - 23. forduló: Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok KK. Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 18 óra (junior mérkő­zés 15.30-kor). CSÜTÖRTÖK RÖPLABDA Extraliga (férfiak), a döntőbe jutásért - első mérkőzés: Kométa-Kaposvár SE-Kecskeméti RC Phoenix-Mecano. Kaposvár, Vá­rosi Sportcsarnok, 18 óra. LABDARÚGÓ NB L, 20.F0RDULÓ Hová lettek a gólok? Móczán Zoltán A tizenhat csapatos élvonal tíz csapata eredménytelen volt a legutóbbi játéknapon, a forduló találkozóinak felén nem láthattak gólt a nézők. Bár nyilván nem elsősorban emiatt esett egymásnak Zala­egerszegen a két tábor (tucat­nyi fővárosi drukkert gyűjtöt­tek be a rendőrök), az biztos, hogy a gólgazdag, fordulatos meccsek jobban lekötik a né­zőket, és kevésbé keresik a balhékat. Mindenesetre hiányoztak ebben a fordulóban a gólerős csatárok, a tizenegy találatból ketten is kettőt-kettőt jegyez­nek, ráadásul akad egy öngól is, acélos támadójátékról nem igazán beszélhetünk. Pedig most már végre az időjárás is igazi futballidőt produkál, langymeleg napsütéssel, eset­leg enyhe szellővel, szóval a fociszeretők ilyenkor indulná­nak ki a stadionokba. Csak nehogy a góltalan meccsek el­vegyék a szurkolók kedvét at­tól, hogy a szombat délutánt a lelátón töltsék, és a futball he­lyett inkább egy hangulatos kiskocsma kerthelyiségét vá­lasszák. Kellenek a gólok, kell, hogy rezegjen a háló, örüljön a csa­tár, nyakában a csapattársai- , val, mert csak a hálóba találva J lehet győzni, és előrébb lépni l a tabellán. A döntetlen ered- ■ ménnyel végződő mérkőzé- I sek ehhez bizony kevesek. A ferencvárosi Leandrónak (labdával) védekezésben Is jutott szerep