Somogyi Hírlap, 2006. február (17. évfolyam, 27-50. szám)

2006-02-27 / 49. szám

12 SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2006. FEBRUÁR 27., HÉTFŐ Méretes Siókosár-zakó a sárvári vendégjátékon Két győzelem után vere­séggel folytatta a bajnok­ságot a Siókosár, melyben Sárváron egy új játékos, a Budafokról érkezett Vár­szegi is bemutatkozott. Ezúttal az ő pontjai is ke­vésnek bizonyultak, hisz nem volt egy súlycsoport­ban a két gárda. Flextronics KSZC Sárvár- SiókosárUK 102-58 (25-12, 22-16, 27-12, 28-18) A siófokiak igen gyenge napot fogtak ki: a duplákat 45, a trip­lákat pedig tizennégy százalé­kos pontossággal dobták. Rá­adásul a büntetők sem mentek, tizennégy kísérletükből hat volt sikeres. Ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfélnek minden bejött, a kétpontosaik hetvenegy száza­léka célba ért. Pedig az első percben Varga triplájával még a Siókosár vezetett. Igaz, erre nem kevesebb, mint tízzel vála­szoltak a hazaiak (10-3). A hatodik percre Várszeginek és Kovácsnak köszönhetően már csak négy volt a különbség (14-10), ami a siófokiak gólkép­telensége miatt a negyed végére 13 pontnyira duzzadt (25-12). A második ne­gyed elején (28-12) aztán összeszedte ma­gát a Siókosár: a 14. percre Ko­vács, Kozma Ta­más (képünkön) és Várszegi pontjaival feljött hét- pontnyira (28-21). A folytatás viszont katasztro­fálisra sikeredett, a vendégek percről percre fokozatosan el-* húztak, végül negyvennégy ponttal megnyerték a találko­zót. A Siókosár együtteséből ez­úttal Csala és Kepli hiányzott, ott voltak viszont a fiatalok - Nemes és Kumli -, akiknek já­téklehetőséget is adott Gellér Sándor edző. ÍGY JÁTSZOTTAK: Sárvár 100 néző. Vezette: Tö­rök, Magyari. Siókosár UK- Varga I. (7/3), Rajkó (-), Szilágyi (3/3), Kovács Zs. (12), Kertész (11). Csere: Vár­szegi (18), Kozma (7), Kumli (-), Nemes (-). Edző: Gellér Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Kiss Z. (25/9), Németh (21), Koma (21), Horváth (14/6), Szupper (13/6). ■ Keszthelyi Z. Két góllal maradt alul a rangadón a Rinyamente Nagyon nehéz mérkőzé­sen van túl a somogyi gárda, amely Balatonfü- redre látogatott a férfi ké­zilabda NB I/B első tava­szi fordulójában. Balatoni KC- Rinyamenti KC Nagyatád 28-26 (13-14) Balatonfüred, 500 néző. Játékve­zető: Kovács Tivadar, Pauer Zol­tán Rinyamenti KC: Vártok (ka­pus), Török 4(3), Zsigmond 5, Gulyás 1, Madarász 3, Horváth A. 3, Salamon 5. Csere: Kolep 5. Csere: Zsobrák (kapus), Kópicz, Ledinszki, Akácsos, Varjas, Mol­nár. Játékosedző: Gulyás István (képünkön). Az első félidőben a megbe: széltek szerint kézilabdáztak az atádiak. Védekezésünk jól zárt, ám a támadójátékunk nem volt megfelelő. Végig a sta­tikus, kevés mozgásos játék volt a jellemző, ami a végén végzetesnek bizonyult. A máso­dik játékrészben is fej fej mel­lett haladtak a csapatok. A 15. percben Török Lajos piros la­pot kapott, ami végleg behatá­rolta a somogyi­ak lehetőségeit. Sajnos, nem tudták megoldani védekezés­ben az ellenfél két átlövőjének semlegesítését, ők közel húsz gólt lőttek. Szombatig minden­képp javulni kell védekezésben, mert az a Szigetvár látogat Nagyatádra, amelytől az őszi fordulóban vereséget szenve­dett a Rinyamenti KC. Gulyás István játékosedző (képünkön) tanítványai pedig szeretnének visszavágni a fiaskóért. Jók: Kolep, Zsigmond. Ifjúsági mérkőzésen: Balatoni KC-Ri- nyamenti KC Nagyatád 22-21 (9-10). A legjobb nagyatádi gól­lövők: Kozma 7, Zsupek 5. ■ Horváth Gergely Másfél éve tétmeccs nélkül kézilabdáznak Különös rekordot tudhat a ma­gáénak a Marcali férfi kézilab­dacsapat. A 2004 őszén alakult együttes fsak edzéseken és elő­készületi tornákon szerepelt, az eltelt másfél év alatt egyetlen tétmérkőzést sem játszott. A csapat és a felkészítő Illés Ta­más továbbra is elszánt.- Ez a furcsa helyzet azért fordulhatott elő, mert Somogy megyében nincs bajnokság. Ta­valy a zalaiak az utolsó pillanat­ban csaüakoztak a Veszprém megyei csapatokhoz, ekkor Ba­ranyában már javában tartott a bajnokság, így két szék között a pad alá kerültünk. Egyik pont- vadászatban sem sikerült részt vennünk. A kézilabdázók to­vábbra is teljes létszámban részt vesznek az edzéseken. Ta­valy év végén a Marcali VSzSE tisztújító közgyűlésén csatla­koztunk az egyesülethez. A megalakulásunk óta már két emléktornát is rendeztünk a sportág marcali megalapítójá­nak, Vass Vincének az emléké­re. Bemutatkoztunk a strandké­zilabdában is. A legfontosabb persze, hogy bajnokságban is szerepeljen a csapat - mondta Illés Tamás. Ha ez az idén sem sikerülne, az az éppen csak elkezdődött férfi kézilabdázás végét jelente­né Marcaliban. ■ Samu László Valóra vált a sÖrdögi terv kosárlabda nb i/A Közvetlen riválisától kapott ki a Kaposvári KK A két főszereplő, Bowman (középen) és Marciulionis a labdával Sopronban szakadt meg a Kaposvári KK négy meccs óta tartó győzelmi sorozata az NB I/A-cso- portos férfi kosárlabda­bajnokságban. A legjobb nyolc közé igyekvő Sző- kéék nyolcpontos veresé­get szenvedtek. * Kun Zoltán Soproni sördögök- Kaposvári KK 84-76 (28-22,17-15,18-16, 21-23) Dzunics Braniszlav edző egyszer már nyert Sopronban ebben a szezonban, igaz, akkor még a za­laegerszegieket irányította. Ala­posan ismerte tehát a kisalföldi együttes gyengéit. A hazaiak Ka­posváron is győzni tudtak, rá­adásul Duscak személyében egy remek szlovén bedobóval erő­södtek is azóta. Mindkét gárda négyes győzelmi szériát szere­tett volna folytatni, ám ennek megfelelően már az első percek­ben óriási csata alakult ki a pá­lyán. Szőke szerezte az első dup­lát, ám két faultja miatt csakha­mar a pádon ült. A soproniaknál Bowman aktivizálta magát első­ként, aztán Vuleta és Porzingis csatlakozott hozzá. A negyed vé­géig Sanders hat pontja ellenére épp ennyivel vezetett a hazai gárda. Tudatosabb, szervezet­tebb kosárlabdát játszottak a kis­alföldiek, ennek egyre biztosabb vezetés lett az eredménye. A so­mogyiak kinti dobásai rendre le­perdültek a gyűrűről, az ellenak­ciókból Carr és Vuleta révén pe­dig tízpontnyira lépett el a Sop­ron. A nagyszünetig tovább rom­lott a helyzet. Amíg a Bowman óriási zsákolásával továbblendü­lő hazaiaknak minden bejött, ad­dig a kaposváriaknak szinte semmi nem sikerült. Green na­gyon sok hibával kosarazott, ez érzékenyen érintette a sérült Maxey-1 is nélkülöző kaposvária­kat Marciulionis szinte egyma­ga vitte vállán a csapatát, ő vezé­nyelte a felzárkózást. Öt pontra sikerült megközelíteni a hazaia­kat, akik azonban Bowman ré­vén a végjátékra ismét meg­nyugtató előnyt szereztek. Marciulionis egyedül próbálta meg a lehetetlent, Szőke triplája után pedig már 71 -68 volt az ál­lás. Az utolsó perceket aztán a Sopron játszotta higgadtabban, megnyerve ezzel a mérkőzést. ÍGY JÁTSZOTTAK Sopron, MKB Aréna, 1000 néző. V.: Hartyáni, Gorka, Németh. Soproni sÖrdögök: Carr (15), Porzingis (5), Duscak (5/3), Vu­leta (14/3), Bowman (29). Csere: Körtélyesi (1), Palotai (11), Boldi­zsár (2), Csapiár Nagy A. (2). Ve­zetőedző: Sterbenz László. KKK: Marciulionis (27/9), Szőke (5/3), Hendlein (10/3), Sanders (15), Konare (5). Csere: Gráczer (-), Trepák (5/3), Green (9/3), Tömösváry (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-6,7. p.: 16-15,14. p.: 32-22,19. p.: 43-36, 22. p.: 47-37, 28. p.: 59-50, 32. p.: 65-58, 38. p.: 75- 70. Kipontozódott: Duscak (36. p.), Bowman (39. p.), ilL Konare (38. p.), Marciulionis (40. p.). Szőke (40. p.). Jók: Bowman, Carr, Vuleta, Palotai, ÜL Marci­ulionis, Sanders. Sterbenz László: - Nagyszerű győzelmet arattunk, de nagyon kemény védelmet kellett feltör­nünk. Egy pillanatig sem dől­hettünk hátra. Dzunics Braniszlav: - A jobbik csapat megérdemelten nyert, mi nem találtuk a ritmusunkat. A junior-mérkőzésen: Soproni sÖrdögök-Kaposvári KK 85-97 (30-24, 22-25, 18-23, 15-25). Ld.: Vojvoda (26/12), Fodor (26), Kasza (18/9), Horváth N. (11/6), Kiss K. (11/3). További eredmények: Atom- erőmű-MAFC 101-77; Alba- comp-Szolnok 103-79; Nyí- regyháza-Körmend 87-79; Pécs-Univer KSE 90-62; ZTE- Dombóvár 83-77. A Debrecen - Falco meccset kedden játsszák. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Atomerőmű SE 17 14 3 1563-1270 0,912 2. Debreceni Vadkakasok 16 12 4 1388-1293 0,875 3. Albacomp 17 12 5 1545-1352 0,853 4. PVSK-Pécs EXPO 17 10 7 1362-1266 0,794 5. Univer KSE 17 10 71446-1382 0,794 6. Lami-Véd Körmend KC 17 9 8 1350-1312 0,765 7. Soproni sÖrdögök 17 9 81402-1433 0,765 8. FalcoKC 16 8 8 1383-1364 0,750 9. Kaposvári KK 17 8 9 1443-1411 0,735 10. Szolnoki Olaj KK 17 7 10 1207-1311 0,706 11. Dombóvári KC 17 6 11 1376-1460 0,676 12. Marso Nyíregyházi KE ; 17 5 12 1319-1515 0,647 13. Zalaegerszegi TE KK ií 17 4 13 1303-1463 0,618 14. MAFC-Újbuda 17 4 13 1247-1502 0,618 Díjazták a sportág somogyi legjobbjait A Somogy megyei Kosárlabda- szövetség a hagyományoknak megfelelően idén is megren­dezte a Kosaras Bált. A ren­dezvényen adták át a 2005-ös év somogyi legeinek díjait. A legjobb férfi kosárlabdázó: Szőke Balázs (Kaposvári KK). A legjobb kosárlabdacsapata: Kaposvári Kosárlabda Klub. A legjobb amatőr kosárlabdá­zó: Kis Sándor (Kaposplast Mágusok). A legjobb amatőr kosárlabdacsapat: Nagyatád KK A legjobb utánpótlás ko­sárlabdázó: Hendlein Roland (Kaposvári KK). A legjobb if­júsági kosárlabdázó: Kiss Kor­nél (Kaposvári KK). A legjobb kadett kosárlabdázó: Vojvoda Dávid (Kaposvári KK). A leg­jobb utánpótlás kosárlabda­csapat: Kaposvári Sportiskola serdülőcsapata. A legjobb ko­sárlabda játékvezető: Söjtöry Tamás. A legjobb utánpótlás játékvezetője (Péter György- díj): Gelencsér György. So­mogy Megye Kosárlabdázásá­ért Díj: Sárái Péter. Három perc alatt döntött a Nagyatád kézilabda nb i/b, nők Rendre célba értek a somogyi átlövések Biztos győzelemmel kezdte a tavaszt a női kézilabda NB I/B-ben a Nagyatádi NKK csapata. Ivusza Tamás Nagyatádi NKK-Győri Graboplast ETO KC n. 32-28 (19-14) Nagyatád, sportcsarnok, 400 né­ző. V.: Árokszállási, lanaky. Nagyatádi NKK: Pásztor - Somlai 3, Simon 7, Karsai 9(3), Bőzsöny 4, Kosár 5, Berta 1. Csere: Balaskóné (kapus), Burai 3, Mikó, Füstös, Kovacsics, Hamarics. Edző: Mód János. A nagyatádi hölgyek az őszi fordulóban bravúros győzelmet arattak a győriek otthonában, így a somogyi városban is nehéz mérkőzésre lehetett számítani. Az első félidő derekáig felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott egy találatnál többel vezetni. A 22. percben aztán be­indultak a hazaiak, és három perc alatt - a kihagyott ziccerek A kupameccsen a Győr első csapatától kikaptak a nagyatádiak, a bajnokin a fiatalokat sikerült megverni ellenére is - ötgólos előnyt szereztek. Ezt a félidő befe­jezéséig meg is tartották. A 2. játékrészben is jól működött a hazaiak Karsai, Bőzsöny, Kosár alkotta belső hármasa. A trió tagjai elsősorban átlövésekből szerezték góljaikat, Simon pedig a beállósposzton nyújtott mara­dandót Az atádiak könnyedén tartották megszerzett előnyüket. Idény eleji játékukkal is maga­biztos győzelmet arattak a fiata­lokból álló győriek ellen. Jók: Karsai, Kosár, Simon, Bőzsöny.