Somogyi Hírlap, 2006. február (17. évfolyam, 27-50. szám)

2006-02-26 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 8. szám

A tavaszi kaposvári idénynyitó első perceiben a vendég pécsiek csak elvétve találkoztak a labdá­val, ellenben annál nagyobb szorgalommal „faragták” a hazai labdarúgókat. A 13. percben az­tán ha gólt nem is, sárgát viszont már láthattunk, méghozzá mind­járt kettőt is; a két szerb-monte- negrói harcos, Andruskó Attila és CedomirPavicsevics „kóstolgatta” egymást, Makai János sípmester pedig máris büntetett. Az első va­lamirevaló helyzetet a 33. perc­ben jegyezhettük fel, Zsolnai Ró­bert beadását - vagy inkább be- lövését - azonban a pécsi védők kikanalazták. Három perccel ké­sőbb a brazil légiós, AndreAtves látványosan ollózva küldte kapu­ra a labdát, amely a baranyai há­LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzések: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-BFC Siófok 1-2 (0-0) Nagyberki, 100 néző. V.: Ferencz. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki - az első félidőben: Strublics - Tamás, Kállai, Homyák, Szabó M. - Huzmi, La­katos, Dede, Horváth J. - Kovács A., Horváth Gy. A másodikfélidő­ben: Lajkó - Szabó Sz., Viniczius, Kállai, Mario - Tachie, Puchino, Kovács N., Huzmi - Gilich, Hor­váth Gy. Edző: Horváth Lajos. BFC Siófok: Kovács Z. - Mik- lósvári, Eugene, Forgács, Köntös - Hegyesi, Disztl M., Telegdi, Kecskés - Gajda, Disztl D. (Hor­váth B.). Edző: Hartyáni Gábor. Gólszerzők: Dede, illetve Hor- nyák (öngól), Gajda. Barcsi SC-Komlói Bányász 1-2 (1-1) Barcs, 50 néző. V.: Pájer. Barcsi SC: Banicz - Koleszár, Matus, Lőrinc, Pókos - Kordé (Tolnai), Lutz (Bakó), Miskovics (Gyáraid), Horváth P. (Reich) - Kresz (Fischer), Márton (Bemki). Edző: Dárdai Pál Gólszerzők: Kordé, illetve Var­ga, Balázs. Balatonlelle SE- FC Keszthely 6-0 (5-0) Látrány, 40 néző. V.: Hegyi. Balatonlelle SE: Viniczai - Pap M., Kenéz, Graszl K, Huszka - Ágoston (Szendrei), Földes I. (Búza), Zakar, GraszlN. - Tsupyk (Kuti), Valla (Petronovics). Edző: Kolovics Zoltán. Gólszerzők: Graszl K., Ágos­ton, Tsupyk, Graszl N., Petro­novics, Takács (öngól). Marcali VFC-BBSC 1-4 (0-2) Marcali, 30 néző. V.: Nagy J. Gólszerzők: Virág (11-esből), illetve Perger, Csák, Silimon, Ta­kács Gy. A Nagyatád FC-Lengyeltóti VSE mérkőzés elmaradt ■ FenyőG. A soproniak maradtak veretlenek Megszakadt a Kaposvári KK négy mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata az NB I/A-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság­ban; a somogyi együttes Sopronban szenvedett ve­reséget. Soproni sÖrdögök- Kaposvári KK 84-76 (28-22, 17-15, 18-16,21-23) Kun Zoltán Dzunics Braniszlav edző egyszer már nyert Sopronban ebben a szezonban; igaz, akkor még a za­laegerszegieket irányította. Ala­posan ismerte tehát a kisalföldi együttes gyengéit. A hazaiak Ka­posváron is győzni tudtak, ráadá­sul Duscak személyében egy re­mek szlovén bedobóval erősöd­tek is azóta. Mindkét gárda az egyaránt négy meccs óta tartó győzelmi szériáját szeretett vol­na folytatni, s ennek megfelelően már az első percekben óriási csa­ta alakult ki a pályán. Szőke sze­rezte az első duplát, ám két fault­ja miatt gyorsan a pádon találta magát. A soproniaknál Bowman aktivizálta magát elsőként, majd Vuleta és Porzingis csatlakozott hozzá. A negyed végéig Sanders hat pontja ellenére épp ennyivel vezetett a hazai gárda. Tudato­sabb, szervezettebb kosárlabdát játszottak a kisalföldiek, aminek egyre biztosabb vezetés lett az eredménye. A somogyiak kinti dobásai rendre leperdültek a gyű­rűről, az ellenakciókból Carr és Vuleta révén pedig tíz pontnyira lépett el a soproni gárda. A nagy­szünetig tovább romlott a hely­zet. Amíg a Bowman óriási zsáko­lásával tovább lendülő kisalföldi­eknek minden bejött, addig a ka­posváriaknak szinte semmi sem akart sikerülni. Green nagyon sok hibával kosarazott, ez pedig Marciulionis 27 pontja is kevés volt érzékenyen érintette a sérült Maxey-t is nélkülöző kaposvária­kat. Marciulionis szinte egymaga vitte vállán a csapatát, ő vezényel­te a felzárkózást. Öt pontra sike­rült megközelíteni a hazaiakat, akik azonban Bowman révén a végjátékra ismét megnyugtató előnyt szereztek. Marciulionis egyedül próbálta meg a lehetet­lent, Szőke triplája után pedig már csak három ponttal, 71 -68- ra vezettek a hazaiak. Az utolsó percekben aztán a soproniak ját­szottak higgadtabban, s így ők nyerték a mérkőzést. így Játszottak Sopron, MKB Aréna, 1000 néző. Vezette: Hartyáni, Gorka, Né­meth. Soproni sÖrdögök: Carr (15), Porzingis (5), Duscak (5/3), Vuleta (14/3), Bowman (29). Csere: Körtélyesi (1), Palotai (11), Boldi­zsár (2), Csaplár-NagyA. (2). Veze­tőedző: Sterbenz László. Kaposvári KK: Marciulionis (27/9), Szőke (5/3), Hendlein (10/3), Sanders (15), Konare (5). Csere: Gráczer (-), Trepák (5/3), Green (9/3), Tömösváry (-). Veze tőedző: Dzunics Braniszlav. Az eredmény alakulása - 4. perc: 6-6.7. perc: 16-15.14. perc: 32-22.19. perc: 43-36.22. perc: 47-37.28. perc: 59-50. 32. perc: 65-58.38. perc: 75-70. Kipontozódott: Duscak a 36. percben, Bowman a 39. percben, illetve Konare a 38. percben, Marciulionis a 40. percben, Sző­ke a 40. percben. Jók: Bowman, Carr, Vuleta, Pa­lotai, illetve Marciulionis, Sanders. Sterbenz László: - Nagyon ke­mény védelmet kellett feltör­nünk; remek győzelmet arat­tunk. Dzunics Braniszlav: - Megér­demelten nyert a jobbik csapat. Sajnos, nem találtuk a saját rit­musunkat. A junior mérkőzésen: Soproni sÖrdögök- Kaposvári KK 85-97 (30-24, 22-25,18-23,15-25) A legjobb kaposvári dobók: Vojvoda (26/12), Fodor (26), Ka­sza (18/9), Horváth N. (11/6), Kiss K. (11/3). Andruskó Attila (balról) és Kovácsevics Róbert közös erővel tisztáz a pécsi játékos elöl fotó: láng Róbert lóőr Sólyom Csaba ölében kötött ki. Csupán pár másodperc lehe­tett vissza az első játékrészből, amikor Pavicsevics elkaszálta Andruskót. A kaposvári játékos annak rendje és módja szerint el is végezte volna a jogos szabad­rúgást, Pavicsevics azonban el­pöckölte előle a labdát. Mivel volt már egy sárgája, így mehetett zu­hanyozni, a játékosa mellett kiál­ló Készéi Ferenc edzőt pedig a le­látóra száműzte a játékvezető. A második felvonásban a ka­posvári szurkolók egy csoport­ba hatalmas „Vigyázz!! A kutya harap!!” feliratú transzparenssel köszöntötték - és emlékeztették - a vendég szurkolókat, vala­mint a lelátón helyet foglaló pé­csi polgármestert, Toller Lászlót. Nem csak a nézőtéren, a pályán is felpörögtek az események: a 48. percben mindjárt az első iga­zi rohamát gólra tudta váltani a hazai alakulat a megfogyatko­zott PMFC ellen. Kovácsevics Ró­bert beadását Dusán Vasziljevics mintegy hat méterről, a kapu­nak háttal állva fejjel csúsztatta tovább a hálóba (1-0). Az 53. percben aztán egyenlítettek a vendégek, már ami a kiállítások számát illeti: az alig négy perc­cel korábban szövegelésért „be­sárgult” Kovácsevics tört be a 16­osra, ahol a bíró szerint feldobta magát, ezért kiállította. Érdekes módon a piros lap nem fogta meg a házigazdákat, sőt... A 61. percben ismét a bal oldalról ér­kezett a beívelés - ezúttal Alves volt a feladó -, a kaputól mintegy nyolc méterre álló címzett, Zsol­nai pedig egyet fordult, majd ha­talmas gólt ragasztott a kapu jobb oldalába (2-0). Nagyon kel­lett a két szép találat, amely kel­lően felmelegítette a szakadó hó­esésben didergő és fagyoskodó szurkolókat. Az utolsó hét perc­re időzített hidegzuhany viszont mindent tönkretett... A 83. perc­ben a lelátóról ártalmatlannak tűnő pécsi akció befejezésekép­pen a gólvonal előtt álló Za- horecz Krisztián lábáról a saját kapujába pörgött a labda (1-2). Három perccel a találkozó vége előtt pedig Balaskó Iván mintegy 12 méteres lövése talált utat Balajcza Szabolcs kapujába (2-2). Innentől kezdve a Rákózi- hívők nagy része már azért fo­hászkodott, hogy Makai végre fújja le a meccset, mielőtt a ven­dég pécsiek még a győztes gólt is megszereznék... prukner László, a Kaposvári Rákóczi FC mestere: - Jól ját­szott a Pécs, amely nagyon fel­készült belőlünk. Hiába szerez­tünk kétgólos előnyt, az utolsó hét percben egyéni hibák miatt két pontot veszítettünk. KÉSZÉI FERENC, ű Pécsi MFC mestere: - Az első félidőben in­kább mi irányítottuk a játékot, gyorsabbak és frissebbek vol­tunk az ellenfelünknél A kiállí­tás miatt azonban teljesen át kel­lett szervezni a csapatot Az pe­dig, hogy 2-0 után is talpra tud­tunk állni, egyértelműen azt mu­tatja, hogy a társaságnak mek­kora tartása, akaratereje van. 2006. FEBRUÁR 26., VASÁRNAP SPORT 13 Hiába került emberelőny­be, majd vezetett két gól­lal is a Kaposvári Rákóczi FC NB I-es labdarúgócsa­pata a tavaszi hazai idénynyitón, a végén mégis csak egyetlen pont jutott a Pécsi MFC ellen. Kaposvári Rákóczi FC- Pécsi MFC 2-2 (0-0) Fenyő Gábor U^n= KERESKEDELMI ÉS IDEGENFORGALMI ^ iÜg V­rfejI TOVÁBBKÉPZŐKET. M í-ii.TT- td fit! E-i-jm,-}' mm Nyíkántariasi sióm: 01-0337-04 TOVÁBBKÉPZŐ Intézmény-akkredÜóa'ós bjstromsiam: 0010 , jjjjj. VOGEL & NOOT r Tandíjmentesen szerezhet szakmát B E M U TAT O az Európai Uniós támogatással megvalósuló 3 Bedenek és "Lépj egyet előre!" program keretében! Társa BT-nél Válasszon az alábbi tanfolyamaink közül, és a sikeres vizsgát KapOSUjlakOn követően egy havi minimálbérnek megfelelő juttatásban is részesül melyre a HEFOP 3.5.3. program feltételei szerinti részvétel eseténl tisztelettel meghívjuk Aon i j' c i j. kedves meglévő és ABL e/ado Szakács leendő partnereinket. Kereskedő vállalkozó Pincér . ..., , , „iii. i i . Az allo gépbemutató Kereskedelmi menedzser Cukrász időpontja Gyorsétkeztetési eladó Vendéglátó vállalkozó , Vendéglátó eladó Takarító ITIcirCÍllS 1 -2-3. 7.30-16.30-ig További információ és jelentkezés a KIT Kft. Somogy megyei Képviseletén 7400 Kaposvár, Rákóczi lér 12/A. Minden kedves érdeklődőt ____ Telefon: 82/511 -227; 0630-477-2191 szeretettel várunk. I TO NDACH * CSEREPEK RENDKÍVÜLI árakkal, INGYENES SZÁLLÍTÁSSAL! /X ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Balatonfüredi Fürdő u. 21. 1...építőanyag__| JeL/fax: 87/341-349; 87/341-459 I V ASÁRNAPI ~ I Somogyi Hírlap