Somogyi Hírlap, 2006. január (17. évfolyam, 1-26. szám)

2006-01-22 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 3. szám

2006., január 22., vasárnap Sport 11 Kiütötték a Nyíregyházát Negyedik mérkőzését nyerte a férfi kosárlabda NB l/A csoportban a Kaposvári KK, amely a Nyíregyházát verte ma­gabiztos játékkal. Kaposvári KK-Marso-Carmo Suzuki Nyíregyházi KK 102-91 (24-28, 23-15, 21-19, 34-9) Utoljára a Zalaegerszegi TE el­len nyert magyar bajnoki talál­kozón a Kaposvári KK, amely csak egy újabb sikerrel léphetett ^olna előrébb a tabellán elfog­lalt 11. helyéről. A hazaiak azonban ismét rosszul kezdtek. A kihagyott helyzetek után 7-2-re lépett el a Sitku vezette szabolcsi gárda. A vendégek erőcsatárát Sanders képtelen volt tartani. Palánk alatt sok kosarat kapott a kapos­vári alakulat, jött is Konare, aki­vel magasítani akarta csapatát Dzunics edző. A gondokat te­tézte, hogy a somogyiak keve­set mozogtak támadásban, és akcióikat könnyen hatástalaní­totta a nyírségi védelem. A ne­gyed végére azért sikerült farag­ni a hátrányon, sőt a folytatás­ban Gráczer triplájával már a hazaiak vezettek 31-30-ra. Ek­korra már Sanders is feljavult és szerzett labdái nyomán újabb pontokat szerzett csapatának. A nagyszünet után Marciulionis ziccerével vett újabb lendületet a Kaposvár, Maxey két zsákolá­sával pedig már megvolt a tizes Az első félidőben minden egyes kosárért keményen meg kellett küzdeni különbség is. A leindításokból rendre eredményes volt' a hazai csapat, ám Kapitány játékveze­tő sportszerűtlennek ítélt faultja nyomán Dasic pontjaival jött fel a Nyíregyháza. A gyenge napot kifogó Green több lehetőséget is elpuskázott, így a zárósza­kaszban is látótávolságban ma­radt a vendégegyüttes. Ahogy múlt az idő azonban, a hét em­berrel küzdő nyírségiek egyre fáradtabban kosárlabdáztak, a tíz játékost foglalkoztató Kapos­vár pedig egyre biztosabban ha­ladt a győzelem felé. Hendlein szép labdalopását zsákolással zárta, míg Konare sokadik sze­relése aratott méltán elismerést a lelátón. A végén már a közön­ség kiszolgálására is törekedtek a 100 pontos határt is elérő ha­zaiak, akik valósággal kiütötték az enerválttá váló szabolcsiakat, így játszottak Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Váradi, Kapi­tány, Márton. Kaposvári KK: Marciulionis (11/3), Green (8/3), Maxey (32/6), Sanders (12), Trepák (6). Csere: Filipovics (4), Hendlein (8), Konare (6), Szőke (4), Gráczer (11/6). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Marso-Carmo Suzuki Nyíregy­házi KK: Savic (20/9), Dasic (14/3), Petrovic (10/3), Sitku (19/6), Marék (2). Csere: Kecskés (6), Gáspár (-). Horváth Imre. Jók: Maxey," Marciulionis, Sanders, Konare, Hendlein, il­letve Sitku, Savic, Dasic. Dzunics Braniszlav: - A 2. fél­időben nagyon jól játszottunk, megtaláltuk azt a ritmust, ami a győzelemhez vezetett. Jól véde­keztünk, és akadt néhány ki­emelkedő egyéni teljesítmény is. Horváth Imre: - A 2. félidő­ben elsősorban támadásban estünk szét, ez okozta a nagy­arányú vereségünket. Kun Zoltán Zöld-fehér siker A Kaposvári Rákóczi FC nyerte a hévízi pénzdíjas kispályás te­remlabdarúgó-tornát, miután mind a négy meccsét megnyerte. A csoportmérkőzéseken: Kaposvári Rákóczi FC- Csesztreg SC 7-1 (4-1) A kaposvári gólszerzők: Zsolnai 3, Maróti, Oláh, Andruskó, Va- sziljevics. Kaposvári Rákóczi FC- Hévíz FC 3-1 (1-1) A kaposvári gólszerzők: And­ruskó, Likaj, Desmond. Az elődöntőben: Kaposvári Rákóczi FC- Andráshidai LSC 1-0 (0-0) A gólszerző: Vasziljevics. A döntőben: Kaposvári Rákóczi FC- Zalaegerszegi TE FC 5-0 (2-0) A gólszerzők: Oláh, Kardos, Maróti, Vasziljevics, Zsolnai. A végeredmény: 1. Kaposvá­ri Rákóczi FC, 2. Zalaegerszegi TE FC, 3. Hévíz FC, 4. And- ráshidai LSC, 5. FC Keszthely, 6. Csesztreg SC. - A torna leg­jobb kapusa a Rákóczi hálóőre, Balajcza Szabolcs, a gólkirály Zsolnai Róbert lett. Fenyő Versenybíró a sztárvendég Az amatőr verseny győztese, Landi Miklós 190 kilogrammot nyomott ki Bár attól nem kellett tartani, hogy a sok érdeklődő szétveri Kaposváron a Kinizsi lakótele­pen a Lion’s Gym edzőcsarno­kát, mégis elégedettek lehetnek a házigazda Body Fitness SC vezetői. Az amatőröknek meg­hirdetett fekvenyomó-ver- senyen jó páran kipróbálták magukat - az abszolút sor­rendben Landi Miklós győzött Veréb Csaba és Kovács György előtt -, s ha minden igaz, kö­zülük többen is a Body Fitness SC igazolt versenyzőjeként folytatják majd a közeljövő­ben immár profiként. Amúgy érdemes volt ellátogatni, hi­szen ezen a szombaton akár egész nap térítésmentesen le­hetett „nyüstölni” a különbö­ző alakformáló- és erőgépeket, a programban szerepelt táplá­lék-kiegészítő kostoló, a SZtár­FOTÓ KOVÁCS TIBOR vendég pedig a többszörös magyar bajnok, világ- és Euró- pa-bajnoki negyedik helyezett Kiss Melinda volt. Az annak idején a „Nagy Ő”-ben szere­pelt és ismertté vált nagykani­zsai sportolónő nemcsak elbe­szélgetett az érdeklődőkkel és megszívlelendő tanácsokat adott, hanem versenybíróként is bemutatkozott. Fenyő Gábor TANKOLJON NÁLUNK! LEGOLCSÓBB GÁZOLAJ KAPOSVÁRON!!! 3-10 FT ÁRENGEDMÉNY LITERENKÉNT! A címünk változatlan: Cseri út 2. (volt TANÉP) TAMOL 2000 KFT Minimális engedmény 8 Ft, törzsvásárlói kártyával akár 10 Ft! Csak és kizárólag MÓL gázolajat forgalmazunk! , . HP®* Az Axel Springer HírlapIJ fi j Magyarország Kft lapja. ■■i I * Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 445 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyom­tatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 ■■■■G12S3129HÍ Kínos baki Varasdon Kínos vereséget szen­vedett a férfi röplabda Közép-európai Liga 13. játéknapján a Kométa- Kaposvár az eddig a meccsig nyeretlen, se­reghajtó horvát OK Varasdin otthonában. OK Varasdin (horvát)- Kométa-Kaposvár 3-1 (20, 18, -17, 24) A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, akik Patafta bom­báival az első technikai szüne­tig kétpontos előnyt szereztek. A rövid pihenő után Dávid ász- szal csökkentette csapata hát­rányát, Németh Sz. blokkja pe­dig az egyenlítést jelentette. A sorozatos somogyi hibákat ki­használva ismét a horvátok tartottak előrébb. Hiába cserélt és kért időt Mészáros Péter ve­zetőedző, a sziporkázó Patafta vezérletével a horvátok nyer­ték a nyitójátszmát. A folytatásban rengeteg nyitásfogadást rontottak Mol­nárék, és a támadás-befejezé­seknél is sokat bizonytalan­kodtak. A varasdiak minden somogyi bakit pontra váltot­tak, s a ziccereiket is könyörte­lenül kihasználták. A hajrához érve ugyan Mózer és Horváth D. révén közelebb lopózott a magyar bajnok, de ez csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő. A harmadik etapban na­gyon feljavultak a vendég so­mogyiak. Németh Sz. hatal­mas löketekkel zilálta szét a horvátok védelmi állásait, Mózer pedig pimasz megoldá­sokkal bosszantotta ellenfeleit. A csereként pályára küldött Bánhegyi is csatlakozott társai­hoz, így ez az etap Kométa- sikerrel zárult. A negyedik felvonásban so­káig úgy tűnt, hogy elfogyott a Kométa lendülete. Németh Sz. azonban riadót fújt, és az ex- dunaújvárosi röplabdázó ütése­ivel ledolgozta hátrányát a ka­posvári alakulat. Ezután azon­ban egy újabb rövidzárlat kö­vetkezett, így a hazaiak várhat­ták nyugodtabban a végjátékot. A finisben aztán a kevesebbet hibázó házigazda varasdiak harcolták ki a győzelmet, így játszottak Varasd, 100 néző. V.: Gril, Seifried (szlovénok). OK Varasdin: Sztojkovics (14), Gavrilovics (5), Patafta (19), Kurtes (12), Josics (14), Gotal (1). Csere: Brozics (liberó -), Rogina (1), Kapustics (-), Juren (-).Vezetőedző: Mirosz- lav Akszentijevics. Kométa-Kaposvár: Gubik (1), Dávid (7), Chakon (1), Németh Sz. (22), Mózer (13), Perisics (4). Csere: Molnár D. (liberó -), Bánhegyi (7), Hor­váth D. (4). Vezetőedző: Mé­száros Péter. Edző: Zarka Péter. Miroszlav Akszentijevics: - Jól, motiváltán játszottunk. Mészáros Péter: - Két játsz- mányi előnyt adtunk ellen­felüknek, ami eldöntötte a mérkőzést. A folytatásban sokat kell javulnunk nyitásfo­gadásban. Molnár Gábor LABDARÚGÁS Sűrűn potyogtak a gólok Előkészületi mérkőzések: Újpest FC-Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki 8-1 (3-1) Budapest, Szusza Ferenc Sta­dion (műfüves edzőpálya), 800 néző. V.: Vad II. Újpest FC: Vlaszák (Illyés) - Vermes, Böjté, Vanczák, Tóth B. - Erdős, Sándor Gy. (Fűzi) - Hullám (Kovács Z.), Tisza, Tóth N. - Rajczi. Veze­tőedző: Mészöly Géza. Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki: Lajkó (Horváth I.) - Tamás (Szabó Sz.), Bozsó (Grúber I.), Hornyák, Szabó M. (Máj) - Dede, Laka­tos (Gálosi), Kovács A. (Kár­páti), Horváth J. (Gilich), Mario (Fogarasi) - Horváth Gy. (Grúber II.). Edző: Hor­váth Lajos. Gólszerzők: Rajczi 3 (a 30., a 36. és a 70. percben), Tisza 3 (a 33., az 57. és a 73. percben), Tóth B. (az 50. percben), Ko­vács Z. (a 76. percben), illetve Dede (a 26. percben). Nagyatád FC-Marcali VFC 4-4 (2-2) Nagyatád, 150 néző. V.: Bencsik Gy. Nagyatád FC: Patak (Gergulás G., Horváth Cs.) - Kiss J., Prucsi (Bencsik G.), Horváth J., Nagy B. - Gergulás F. (Vastag), Bruncvig (Horváth P), Pércsi (Brezovszky), Laki - Pammer, Ernyes. Edző: Bőzsöny János. Marcali VFC: Péter ­Bencze (Tóth Z.), Károlyi, Csertő, Kormos - Mixtai, So­mogyi (Tánczos), Virág, Körösi A. - Plajbász (Tóth Sz.), Bek (Fenusz). Edző: Hanusz János. Gólszerzők: Pércsi, Ernyes, Gergulás F., Laki (11-esből), illetve Károlyi 2, Somogyi, Bek. Fenyő Gábor AUTÓHÁZ BARCS TÉRJEN BE HOZZÁNK, MEGÉRI! FordFiesta már 1 995 OOO Ft-tól vagy 400 OOO Ft kedvezmény! 3 év garancia FordFusion 2 599 OOO Ft-tól vagy 450 OOO Ft kedvezmény! FordFocus már 2 999 OOO Ft-tól 3 év garancia FordFocus C-Max 700 OOO Ft kedvezménnyel! Autóház Barcs Kft. Barcs, Erkel F. u. 5. Tel.: 82/565-355 Nyitva tartás: H-P: 8-17-ig, Szó.: 8-12-lg TONDAIH CSEREPEK RENDKÍVÜLI ÁRAKKAL, INGYENES SZÁLLÍTÁSSAL! Xv „.ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! ^MEtÍK 8230 Bahtonfüred, Fürdő u. 21.