Somogyi Hírlap, 2005. december (16. évfolyam, 281-306. szám)

2005-12-11 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 49. szám

2005. december 11., vasárnap Sport ' Paprikás Rákóczi-idényzáró KOSÁRLABDA Nem ment Szolnokon Igencsak paprikásra és színesre - a bíró három piros lapot is kiosztott a hajrában - sikeredett az őszi hazai idényzáró, amelyen a Kaposvári Rá­kóczi FC NB l-es labda­rúgócsapata Oláh Lóránt góljával Iqgyőzte a REAC alakulatát. Kaposvári Rákóczi FC- REAC 1-0 (0-0) Az első formás hazai akcióra bő 10 percet kellett várni; ek­kor Oláh Lóránt térült-fordult a vendégek kapuja előtt, lehelet- fimon emelése azonban végül az oldalhálóban landolt. Más kérdés, hogyha bepottyan a labda, Szarka Zoltán játékve­zető akkor is érvénytelenítette volna les miatt. Jó öt perccel később Zsolnai Róbert lépett ki a REAC-védők közül, éles szögből leadott lövését azon­ban Szentpéteri Viktor kapus szögletre tornászta. Bő 20 perc telhetett el a meccsből, amikor a megsérült Finta Zoltánt Maróti Béla váltotta fel. A fél­idő közepén aztán kisebb tűzi­játék alakult ki a vendégek ka­pujánál, Zsolnai azonban nem találta a labdát. Továbbra is a Rákóczi nyomott, s a nagy akarást siker koronázta. A 28. percben a csereként érkezett Maróti szöktette Oláht, aki ki­lépett két védő közül, majd mintegy 14 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett (1-0). Alig két perccel később Zsolnai növelhette volna to­vább az előnyt, de a lövése célt tévesztett. OÍáh régi önmagát idézve többször is parádés mozdulattal hozta magát hely­zetbe, s Andruskó Attila előtt is adódtak lehetőségek, így a fővárosiak örülhettek, hogy csupán egyetlen góllal meg­úszták az első játékrészt. A második 45 percben az­tán megváltozott a játék képe. A vendég fővárosiak voltak az élénkebbek, s bizony az egy­kori válogatott Torma Gábor lövésénél Balajcza Szabolcs bravúrjára volt szükség. Vá­laszként a másik oldalon Zahorecz 25 méteres szabad­rúgása dolgoztatta meg a REAC hálóőrét. Próbálkoztak a vendégek, de a Zahorecz Krisz­tián, Petrák Viktor, Kovacse- vics Róbert alkotta tengely jól dolgozott; ugyanakkor elöl Zsolnai ügyetlenkedett el (rá­adásul kétszer is) ígéretes le­hetőséget. A 77. percben aztán - fogalmazzunk így - össze­akaszkodtak egymással a két csapat játékosai, s hosszú per­cek teltek el, mire újra rend lett a játéktéren. A közjáték vég­eredménye: a Rákócziból Oláh Lóránt, a REAC-ból pedig Sallai Balázs és a korábban csereként pályára küldött Nagy Gábor is indulhatott idő előtt zuhanyozni. A hatperces ráadásban sem változott már az eredmény, így a Rákóczi az utolsó fordulóban a REAC és a Somogyi Hírlap^ Az Axel Springer Magyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 425 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyom­tatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 Amikor kellett, biztosan avatkozott közbe a hazaiak hálóőre, Balajcza Szabolcs Pápa mellett a Vasast is meg­előzve végül a 13. helyen zárta az őszi csatározásokat. Prukner László, a Kapos­vári Rákóczi FC mestere: - Nehéz őszön vagyunk túl. A REAC elleni hazai idényzá­rón - ahol a végsőkig feszül­tek az idegek - már az első 45 percben eldönthettük volna a három bajnoki pont sorsát. A jó első félidő után azért vol­tunk visszafogottabbak és tompábbak a második játék­részben, mert kimaradtak a helyzeteink. Gratulálok a csapatomnak, s valamennyi­ünk nevében kellemes kará­csonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk minden Rá- kóczi-hívőnek. Urbán Flórián, a REAC mestere: - A játékosaim min­dent megtettek az egy pon­tért, s hogy ez nem sikerült, az nemcsak rajtuk múlt. A kaposváriak végig kíméletle­nül faragták a labdarúgóin­kat, amihez remek partner volt a játékvezető. Minden­esetre jó előre szólok; ne sok jóra számítson a Rákó­czi a tavaszi budapesti visz- szavágón... Fenyő Gábor Véget ért a nagy sorozat FEDELES DÍJUGRATÓ BAJNOKSÁG Ma 9 órától folytatódik Kaposváron a Pannon Lovasakadémián az Exor Kupáért kiírt téli országos fedeles díjug­rató-bajnokság. A jövő hét végén újra a somogyi megyeszékhely vendégei lesznek a legjobb hazai díjugratók, amikor is a Suzuki Hollós Kupa orszá­gos minősítő versennyel folytatódik majd a sorozat. fotó: kovács tibor Tíz győztes bajnoki meccse után Székesfehérváron öt- játszmás mérkőzésen ma­radt alul a BITT Kaposvári Női RC NB I-es röplabdacsa­pata. Székesfehérvári MÁV­BITT Kaposvári Női RC 3-2 (-15, 21, 23, -25, 10)- Az az igazság, hogy már a múlt héten Tatabányán is benne volt a játékunkban a vereség. Akkor azonban re­mek összpontosítással nyer­ni tudtunk 3-2-re; most Szé­kesfehérváron nem jött ösz- sze - mondta a találkozó után Pálfy Marianna, a BITT Kaposvári Női RC játékosedzője. - A nyitó­játszma nagyon sima volt, s talán úgy gondoltuk, hogy a folytatás is könnyű lesz. Hát nem egészen így történt... A második és a harmadik szet­tet szoros küzdelemben el­veszítettük. Igaz, ehhez mi is kellettünk; nem koncent­ráltunk kellően, pontatlanul játszottunk, s volt olyan idő­szak, amikor a csapat több kulcsjátékosának sem ment a játék. A negyedik felvonás­ban aztán hatalmas csatá­ban, némi túlórában sikerült egyenlítenünk. A mindent eldöntő ötödik, rövidített já­tékrészben 8-4-re elhúztak a hazaiak, de fel tudtunk zár­kózni 8-8-ra. Ezután viszont már csak két pontra futotta az erőnkből. Szó sincs arról, hogy a fehérvári vereség mi­att - amely egyébként tör­vényszerű volt, hiszen előbb-utóbb már kinézett egy zakó - haragudnék a já­tékosokra. Nem dőlt össze a világ; a hét végén, szomba­ton Kaposváron - amikor is volt csapatom, a Szombat­hely lesz az ellenfelünk - megpróbálunk egy új győz­tes sorozatot nyitni. ÍGY JÁTSZOTTAK Székesfehérvár, 50 néző. BITT Kaposvári Női RC: Pálfy, Kondor T., Balajcza, Czmerk, Pintér Zs., Horváth A. Csere: Böröczki (liberó). Játékosedző: Pálfy Marian­na. Fenyő Újabb vereséget szen­vedett az NB l/A-cso- portos férfi kosárlab­da-bajnokságban a Kaposvári KK együtte­se, amely ezúttal Szol­nokon kapott ki. Szolnoki Olaj KK- Kaposvári KK 62-51 (16-17, 19-7, 10-15, 17-12) A házigazda szolnokiak egész napos rendezvénnyel köszöntötték a szurkolóikat, amelynek fő eseménye ter­mészetesen az Olaj-Kapos­vári KK összecsapás volt. A. délután a juniorok meccsé­vel indult, majd a szolnoki szurkolók az edzők-vezetők alkotta csapattal mérkőztek. Az élvonalbeli gárdák talál­kozója előtt aztán már ko­molyodtak az arcok. Farkas László tűnt gondterheltebb- nek, ami nem csoda, hiszen a vendégek a héten csak csonka csapattal készülhet­tek az edzéseken. A sok be­teg és sérült játékos miatt csak közvetlenül az össze­csapás előtt döntött a kezdő ötösről a vendég somogyiak trénere. Bár az Olaj szerezte a ta­lálkozó első pontjait, utána sikerült Kurashov próbálko­zásait meghiúsítani. Green három triplával nyitott, majd Maxey és Trepák is eredményes volt. Az első já­tékrészt egy egységgel nyer­ték a kaposváriak, ám a folytatásban Kelley betöré­sei és Soarez ziccerei a ha­zaiak malmára hajtották a vizet. Hiába jöttek a soroza­tos cserék a somogyiaknál, a temérdek kimaradó dobás és Fülöp jó teljesítménye miatt az olajosok megérde­melt vezetéssel vonulhattak pihenőre a félidőben. Kurashov visszatértével is­mét több lepattanóhoz ju­tott a hazai alakulat; igaz, a játék többi elemében sokat hibázott az orosz kosaras. Greennel kezdte meg a fel­zárkózást a Kaposvári KK, amely ekkor jó! használta ki a piros-feketék megtorpaná­sát. A zárószakaszt hatpon­tos előnnyel kezdhette az Olaj, ráadásul négy perccel a vége előtt Green megsé­rült, aki visszaállt ugyan, de így sem volt kétséges, hogy melyik csapat nyeri a talál­kozót. ÍGY JÁTSZOTTAK Szolnok, 1800 néző. V.: Benczúr, Hegedűs, Szilas. Szolnoki Olaj KK: Cziczás (3/3), Kelley (10), Jokszimovics (9/9), Hartvich (5), Kurashov (4). Csere: Fülöp (13), Soares (14/3), Puskás (4), Harazin (-). Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. Kaposvári KK: Gráczer (-), Green (25/15), Maxey (9/3), Sanders (6), Trepák (6). Csere: Marciulionis (2), Szőke (1), Hendlein (2), Filipovics (-). Vezetőedző: Farkas László. Edző: Puska Zoltán. Jók: Fülöp, Cziczás, Soares, Kelley, illetve Green. Pór Péter: - Jobb védeke­zésünk döntött a kellemet­len stílusú Kaposvár ellen. Farkas László: - Amikor hullámvölgybe kerülünk, képtelenek voltunk kilábal­ni belőle. Többször is fel­zárkóztunk ugyan, de egy bekapott kosár azonnal de­moralizált bennünket. A junior mérkőzésen: Szolnoki Olaj KK- Kaposvári KK 89-80 (28-17, 19-19, 19-20, 23-24) A legjobb kaposvári do­bók: Kasza (21/9), Vojvoda (14/9), Fodor (13), Márkus (11). Kun Zoltán WASARNAPI SPORTMUS Három számban - az 50 éven aluliaknál, illetve felülieknél, valamint párosban - avatnak győzteseket ma Kaposváron a teniszcsarnokban a Baka József amatőr térti versenyen fotó kovács tibor LABDARÚGÁS NB l-es liga­bajnokság - őszi utolsó, 15. forduló: Kaposvári Rákóczi FC-REAC. Kaposvár, Rákóczi- stadion (edzőpálya), 11 óra. RÖPLABDA Közép-Euró­pai Liga (férfiak) - 10. fordu­ló: Kométa-Kaposvár-OK Autocommerce Bled (Szlové­nia). Kaposvár, Városi Sport- csarnok, 18 óra. Extraliga (férfiak) - 10. forduló: Kecs­keméti FRC Phoenix-Me- cano-1. MCM RC Kaposvár. Kecskemét, Városi Sport- csarnok, 17 óra (junior mér­kőzés 19-kor). NB II, Nyugati csoport (férfiak) - 10. fordu­ló: Tabi RK-Bp. Csepel SC. Tab, általános iskola torna- csarnoka, 11 óra (junior mérkőzés 13-kor); Kométa- Kaposvár junior-Pécsi TE- PEAC. Kaposvár, Kodály Zol­tán Általános Iskola torna- csarnoka, 11 óra. LOVASSPORT Téli fede­les díjugrató bajnokság/ Exor országos minősítő ver­seny - második nap. Kapos­vár, Pannon Lovasakadé­mia. Versenyek: 9 órától. TENISZ Baka József (pénzdíjas) amatőr férfi te­nisz-emlékverseny - máso­dik nap. Kaposvár, tenisz­csarnok. Versenyek: 9 órá­tól. Fenyő Nem csak a hideg miatt szedték A megszokott magyar átlagnak Az Oláh-villaná- , sok közül az i egyik gólt ért ü® Fáztak, de be­csülettel szur­koltak mm E5HHZS ■ Szarka kémé- nyen kézben tar­totta a meccset TONDACH % CSEREPEK áremelkedés előtt! Akciós áron! 40x40 színes és szürke palák, hullámpalák, bitumenzsindely, fenyőfűtész áruk akár extra méretben is! — —ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Bahtonfüred, Fürdő u. 21. I ...építőanyagJ TeL/fax: 87/341-349; 87/341-459