Somogyi Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-13 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 45. szám

1 ggggggglll 2005. november 13., vasárnap ■NNNHHHanHIHMK Sport 11 Kínos hazai kosárkudarc Erron Maxey (fehér mezben) csak kilenc pontot ért el fotó láng Róbert Kínos hazai vereséggel folytatta szereplését az NB l/A-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság­ban a Kaposvári KK együttese, amely a Sop­roni sördögöktől kapott ki hazai pályán. Kaposvári KK- Soproni sÖrdögök 77-83 (25-28, 10-16, 23-22, 19-17) A hazai oldalon ismét volt két bemutatkozó a litván Kes- tutis Marciulionis immár a kezdőcsapatban foglalt he­lyet, míg a szenegáli-lengyel Brahima Konare eleinte a cse­repadról figyelte a történése­ket. Hibátlan soproni dobótel­jesítménnyel indult a találko­zó, ennek köszönhetően 17- 10-re vezetett az ellenfél. Igen gyenge, szellős védekezéssel persze nem tudta a rivális út­ját állni a Kaposvár, melyben jóformán csak Green volt eredményes. A negyed vége előtt sike­rült néhány indítást kosárra váltani, így a somogyiak koz­metikázni tudták a különbsé­get. Egyre több dobást hibáz­tak a soproniak, a lepattanók többségét pedig Trepákék gyűjtötték be. A 14. percben aztán hiába egyenlítettek a kaposváriak a lett Porzingis, majd Palotai is betalált. A fáradó hazaiak is­mét egyre nagyobb hátrány­ba kerültek, amit a közönség éles füttyel honorált. A szü­net utáni tíz pályán lévőből mindössze Körtélyesi volt magyar, a soproni légiósok pedig biztosan tartották elő­nyüket. A görcsössé váló ha­zaiak próbálkozásai rendre kifelé perdültek, míg a vendé­gek biztosan értékesítették helyzeteiket. Az alacsony színvonalú, sok hibával tarkí­tott találkozó zárószaka­szában elkeseredetten pró­bált fordítani a Kaposvár, eb­ben pedig már a vészesen fo­gyó idő is ellenfél volt. Végül Sterbenz edző és csapata örülhetett, a formán kívül ko­sarazó somogyiak pedig har­madik vereségüket könyvel­hették el. így játszottak Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 1200 néző. Vezette: Vigh, Márton, Kapitány. Kaposvári Kosárlabda Klub: Marciulionis (7/6), Szőke (3), Green (25/6), Hendlein (2), Sanders (-). Csere: Trepák (5), Gráczer (11/6), Maxey (9), Konare (13/6), Tömösváry (2). Veze­tőedző: Farkas László. Edző: Puska Zoltán. Soproni sÖrdögök: Carr (11/6), Porzingis (23), Kör­télyesi (7), Vuleta (16/12), Bowman (13). Csere: Palotai (11/6), Csapiár Nagy A. (2). Vezetőedző: Sterbenz László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-4, 8. p.: 13-18, 14. p.: 31- 31, 22. p.: 38-48,33. p.: 65-73. Kipontozódott: Szőke (a 38. p.), Marciulionis (a 40. percben), illetve Porzingis (a 39. p.). Jók: Konare, Green, illetve Porzingis, Bowman, Körté­lyesi, Carr, Vuleta, Palotai. Farkas László: - Még min­dig az első félidőben akadt gondunk az akaraterővel és a küzdeni.akarással. Sterbenz László: - Fegyel­mezetten kosárlabdáztunk, mindig megtaláltuk a védeke­zésváltások ellenszerét. A junior mérkőzésen: Kaposvári KK- Soproni sÖrdögök 98-71 (30-22, 26-17, 21-18, 22-14) Legjobb kaposvári dobók: Kasza (31/9), Kiss K. (19/3), Fodor (13), Vojvoda (12). Kun Zoltán _____LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK Bu zsáki-gól mindkét kapuban Labdarúgó NB II BFC Siófok-Hévíz FC 0-0 Siófok, 100 néző. V.: Gaál (Szalai, Kerékgyártó). BFC Siófok: Suták - Telegdi, Pleván, Simkó, Forgács - Tusori (Németh A., 45. p.), Galaczi, Homonyik - Hegyesi, Gajda, Horváth B. Edző: Hartyáni Gábor. Mindkét oldalon kimarad­tak a helyzetek, az első félidő­ben a siófokiak voltak fölény­ben, míg a másodikban a héví­ziek. Jók: Telegdi, Horváth B., ill. Sípos, Németh P., Páli K. Keszthelyi Zoltán Szombathelyi Haladás- Balatonlelle SE 2-0 (0-0) Szombathely, 600 néző. V.: Erdős János (Vámos Tibor, Tóth Vencel) Balatonlelle SE: Kálmán - Ba­logh, Kenéz, Máj, Himics - Makovi, (Baji, 87. p.), Graszl N., Pap, Csupik - Petronovics, Ágoston. Edző: Kobvics Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak nem érdemeltek győ­zelmet. Sikerüket annak kö­szönhetik, hogy a pályán eggyel többen voltak. Gólszer­zők: Babati (78. p.), Balassa (88. p.). Jók: Rajos, Subicz, Imre, ill. Máj, Kenéz, Balogh. Kiállítva: Máj (88. p.) Kenéz István NB 111, Dráva-csoport Tamási SE-BBSC 4-1 (3-1) Tamási, zárt kapus mérkőzés. V.: Rácz (Ádám, Szabó P. II.). BBSC: Gyenes - Buzsáki, Hajmási, Gosztonyi, Perger - Csák, Takács Gy., Tar, Osváth (Fenyvesi, 80. p.) - Silimon, Makarész (Kalász, 57. p.). Edző: Mészáros József. Gólszerzők: Buzsáki (ön­gól, az első percben), Pintér A. (6 méteres fejes a 3. percben), Benics (10 méteres lövés a 40. percben), Szili (egyéni akció, a 83. percben), ill. Buzsáki (11-esből, a 10. percben). A zártkapus mérkőzésen már a 3. percben 2 góllal ve­zettek a hazaiak, s innentől kezdve könnyedén nyertek a fásultan játszó bogiáriak ellen. Jók: Bogyai, Tóth, Szili, ill. Buzsáki. Pintér István NB 111, Bakony-csoport Marcali WC­Jánossomorjai SE 0-2 (0-1) Marcali, 150 néző. V.: Kercs- marics (Balogh, Fábián). Marcali VFC: Tánczos - Pongor (Virág, a szünetben), Károli, Kormos - Salamon, Bencze, Mixtai, Somogyi, Körösi - Fenusz (Kórosi, a szünetben), Bek. Edző: Hanusz János. Gólszerzők: Horváth (a 4. percben 1 méteres passzból), Szalka (a 85. percben, 7 méte­res lövésből). Kiállítva: Bencze (a 65. percben, utolsó emberként visszahúzásért). A vendégek kezdés után azonnal támadólag léptek fel, s váratlanul vezetést szereztek. A hazaiak ezt követően min­dent elkövettek az egyenlíté­sért, de meddő csatárjátékuk miatt erre nem volt esélyük. Jók: Mixtai, Somogyi, Kor­mos, ill. Tóth, Koltai, Szalka. Ivusza István LABDARÚGÁS Nyolc között a Rákóczi REAC­Kaposvári Rákóczi FC 3-3 (2-0) Továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupában a Kaposvá­ri Rákóczi FC együttese. A 8. percben Horváth T. balról küldött lapos labdát a Rákóczi kapuja elé, onnan Csopaki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (1-0). 17. perc Megyebíró játékvezető­ben megakadt egy előre kül­dött Rákóczi labda, Somor- | jaihoz pattant, az Csopaki­hoz tette, aki középre adott és Torma lesgyanús helyzet­ből mintegy 12 méterrőL nagy gólt lőtt a hosszú felső | sarokba. (2-0). 48. percben Máté ívelt be jobbról a hosz- szú oldalon, Vasziljevics emelve húzta rá igen éles szögből a hazai kapura a labdát, ami a kapusról fel­perdült és az érkező Szakály P. közvetlen közelről a bal kapufánál mellel a kapuba 1 továbbított közvetlen közel­ről (2-1). A 60. percben Somorjai nagyszerűen ment el a bal f szélen, jól is adott középre, ahol az érkező Torma 6 mé­terről a tehetetlen Szűcs mel­lett a bal sarokba fejelt (3-1). 61. perc Kardos középről 23 méterről nagy gólt lőtt a kis­sé késve vetődő kapus mel­lett a bal alsó sarokba (3-2). 90. perc Máté ívelt a felező vonalról, középről szabadrú­gást a REAC 16-osára, Szent- péteri kapus kifutott kapujá­ból, de balszerencséjére vé­dőjátékosának a hátára ök- I lözte a labdát, ami Zsolnai elé pattant, a nyurga csatár | mintegy 13 méterről az üres | kapuba emelt. (3-3). A Rákóczi vert helyzetből állt fel, harcosan, jó szellem­ben futballozva. Teljesen megérdemelte az idegenben lőtt több góllal a továbbju­I ^st. így játszottak REAC: Szentpéteri - Dinka, Virág, Horváth P, Horváth G. - Csopaki, Cseri, Somorjai (Török, a 88. percben), Sallai (Németh T., az 54. percben) - Nyerges, Torma (Szirtesi, a 83. percben). Ve­zetőedző: Urbán Fbrián. Kaposvári Rákóczi FC: j Szűcs - Zahorecz, Petrák (Vasziljevics, a 46. percben), | Mező - Finta (Maróti, a 72. percben), Máté, Szakály (Tereánszki-Tóth, a 65. perc­ben), Hegedűs, Andruskó - Kardos, Zsolnai. Vezetőedző: Prukner Lászb. Ez a meccs is olyan volt, mint a TTm^yarDaJnoki találkozók átlagát hozta Igazi kupameccs Fj®[ volt, nem keve­sebb, mint 6 góllal ™ A sok gól jót tett a lelátói hangulat­Megyebiró jól, i|é|: kisebb tévedések­kel vezetett. Jók: Torma, Nyerges, Csopaki, illetve Szűcs, Szakály, Kardos, Zsolnai. Urbán Fbrián: - Az ellen­félnek semmi köze nem volt a meccshez, hibázó játéko­saim gólt rúgattak velük. Ez­zel elúszott a továbbjutás, ennek lesznek még követ­kezményei. Prukner Lászb: - Ezen a meccsen mi tettünk többet a továbbjutásért, de mintahogy Kaposváron a REAC-nak, itt most nekünk volt némi sze­rencsénk, de ez sem ért volna semmit, ha többször is nem állunk fel vert helyzetből. Csorba András KOSÁRLABDA SMAFC­Siókosár UK 86-82 ' (31-17, 16-25, 21-14, 18-26) Nem sikerült GeUér Sándor | bemutatkozása a kispadon, 1 illetve Kertész Tamásé a pá­lyán. Az előbbi 3 éve nem di­rigált felnőtt csapatot, az ; utóbbi pedig már négy éve nem játszott tétmérkőzésen. így játszottak: Sopron, 100 néző. Vezette: Surányi, Batovszky. Siókosár UK: Bausz (28/6), Kepli (2), Csab (7), Kiss V. (11/3), Kovács Zs. (14/6). Csere: Babócsai (4/3), Nemes (6), Kertész (10/3). Edző: GeUér Sándor. Keszthelyi Zoltán Gellér vereséggel kezdett TONDACH « CSEREPEK áremelkedés előtt! Akciós áron! 40x40 színes és szürke palák, hullámpalák, bitumenzsindely, fenyőfüiész áruk akár extra méretben is! ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! 8230 Balatonfüredi, Fürdő u. 21. I ÉPiTŐANYAC_J TeL/fax: 87/341-349; 87/341-459 Somogyi Hírlap^ Az Axel Springer Magyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 425 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyom­tatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 Elszúrt kaposvári pólóspremier OSC-Kaposvár- Legrand Szentesi VK 8-10 (2-1, 2-3, 2-5, 2-1) A második negyedben már 4-1-re vezetett az OSC-Kaposvár, a vendé­gek azonban még a szünetig egyen­líteni tudtak. A harmadik felvonás­ban aztán végleg eldőlt a meccs sor­sa; a zónavédekezésre átálló szente­siek villámgyors lefordulások után állva hagyták az ellenfelüket. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a vendégek hat alkalom­mal is a kapufát találták telibe... Ma a Szolnoki VSC ellen javíthat az OSC-Kaposvár gárdája; a talál­kozó 11 órakor kezdődik, s most sem szednek belépőt. így játszottak Kaposvár, Csík Ferenc Városi Uszo­da, 250 néző. V.: Kosztolánczy, Fe­kete. OSC-Kaposvár: Gáti - Hangody L. (4/1), Urögi, Baüa, Ibolya, Tiba (1), Hangody Gy. (1). Csere: Béké­si (1), Szőcs (1), Tapasztó, Keszthe­lyi, Major, Gyarmathy. Vezetőedző: Ábrahám István. Legrand Szentesi VK: Horváth T. - Szabó N. (3), Torday (2/1), Né­meth D. (4), Juhász Zs. (1), Pbzer, Vígh. Csere: Gábor, Papp G., Józsa, Döbrössy, Szabó T., Herczeg. Veze­tőedző: Berki András. Emberebnyös góbk és helyze­tek: 10/2, illetve 9/3. Büntetők: 2/1, illetve 2/1. Végleges kiállítások: 2, illetve 2. Ábrahám István: - Egységben az erő; ez az, ami hiányzik a mi csapa­tunkból. Amíg a 10 emberelőnyös helyzetünk közül csupán kettőt tu­dunk gólra váltani, s gyermeteg hi­bákat követünk el, addig ne is ál­modjunk győzelemről. Berki András: - A mérkőzés for­dulópontját az jelentette, amikor 4-1-ről fel tudtunk állni. Amúgy igazi közönségszórakoztató, hírve- Valósággal lorrt a víz a kaposvári medencében fotó török rő meccs volt. Fenyő Gábor