Somogyi Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-06 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 44. szám

2005. november 6., vasárnap Sport • 11 Hárompontos Kardos-löket LABDARÚGÁS Hosszú böjt ért véget szombaton este; a Ka­posvári Rákóczi FC NB l-es labdarúgócsapata több mint két hónapos szünet után - Kardos Ernő góljával - újra győzni tudott bajnoki mérkőzésen Kaposvári Rákóczi FC- Győri ETO FC 1-0 (0-0) Csak találgatni lehetett, hogy mi történt a pályán az első percekben, miután a lelkes fi­atal Rákóczi-szurkolók jóvol­tából sűrű zöld füsttakaróba burkolódzott a pálya egy ré­sze. Az első félidőben inkább amolyan próbálkozásokat, mintsem szépen kidolgozott, látványos nagy helyzeteket láthattunk. A hazaiaknál fő­leg Szakály Péter és Hegedűs Tibor iparkodott, míg a leg­ígéretesebb helyzetet Nagypál Tibor hagyta ki a 30. perc tájékán. A két kapus kö­zött egyébként a győri háló­őrnek volt sokkal több mun­kája; a túloldalon Balajcza Szabolcs inkább csak dider- gett a hidegben. A vendégek a játék helyett gyakran ellenfe­Zahorecz Krisztián (fehér mezben) most is biztos pont volt a Rákóczi-védelemben FOTÓ: LÁNG RÓBERT lük „faragásával” foglalták el magukat, Szarka Zoltán já­tékvezető azonban érdekes módon csak egyetlen alka­lommal nyúlt a zsebébe sárga lapért. A szögletrúgások gya­korlásában viszont a házigaz­dák jártak az élen: az első 45 percben nyolcat is elvégez­hettek, míg ellenfelük csupán kettőt. Parádésan kezdte a máso­dik felvonást a Rákóczi; az el­ső öt percben csak egyszer tudta átlépni a felezővonalat a győri társaság. Próbálták széttördelni a játékot, a néző­téren pedig már harsant is a „Csernus doki!”. (A hírek szerint az ismert pszicholó­gus rengeteget foglalkozik a győri labdarúgók lelki világá­val.) A nagy akarásnak most szerencsére nem nyögés, ha­nem gól lett a vége. A félidő közepén Zahorecz Krisztián távoli szabadrúgása visszavá­gódott egy győri védőről, Kar­dos Ernő pedig mintegy 14 méterről a nyújtózkodó Szasa Sztevanovics mellett kilőtte a bal alsó sarkot(l-O). A vezető gól után is a szurkolók által űzött-hajtott kaposvári zöld­fehérek maradtak lendület­ben, s nem egy „gólszagú” helyzetet dolgoztak ki. Igaz, a másik oldalon is többször ve­szélybe került Balajcza kapu­ja. A mérkőzés hajrájában egyre többször szabadultak el az indulatok a pályán, „kö­szönet” érte a vendégeknek; az egyik alkalommal például Zahoreczet rúgták csúnyán nyakon, aki azonnal elterült a pályán. Arra a bizonyos i-re a csereként pályára küldött szerb légiós Dusán Vasziljevics tehette volna fel a pontot, aki az első mérkőzé­sén első labdaérintéséből kishíján gólt szerzett. Tavaly kora ősszel - ami­kor az akkor még újonc Rá­kóczi egymás után verte Ka­posváron a fővárosi elitgárdá­kat - volt olyan a hangulat a Rákóczi-stadionban, mint szombaton este. Jó volt látni és átérezni azt, ahogy a csa­pat és a szurkolók újra egy­másra találtak, s a meccs vé­gén egymást ünnepelték. Prukner László, a Kapos­vári Rákóczi FC mestere: - Az életünkért küzdöttünk... Kö­szönjük a szurkolóknak, hogy az első félidőben a ne­héz periódusokon átsegítet­ték a csapatot. Reszeli-Soós István, a Győri ETO FC mestere: - A döntetlen szagú mérkőzésen egy sze­rencsétlen góllal maradtunk alul. Az igazsághoz tartozik, hogy a játékunkban nem volt benne a győzelem. A játékve­zetőről csak annyit; úgy ér­zem, a forduló előtt megnézte a tabellát... Fenyő Gábor MEGYEI LABDARUGO-BAJNOKSAG Megyei I. osztály: Fonyód-Inke 0-3 (0—2) Fonyód, 100 néző. V.: Bencze. Megérdemelt vendégsiker született a sportszerű fonyódi találkozón. Gólszer­zők: Markos 2, Bogdán G. Jók: Mercz, Varga Z., illetve Markos, Bogdán G., Bar­na. Az ifjúsági mérkőzésen: Fonyód-Inke 1-8. Deákvári Antal Megyei II. osztály, Északi csoport: Kéthely-Balatonberény 2-1 (2-0) Kéthely, 120 néző. V.: Balogh. A házigazdák egy góllal bizonyultak jobbnak a 11-est hibázó herényiek ellen. Gólszerzők: Nagy Cs. 2, illetve Király. Jók: Elekes (a mezőny legjobbja), Nagy Cs., illet­ve Gazda. Az ifjúsági mérkőzésem Két­hely-Balatonberény 2-1. Nikula András Déli csoport: Satelit FC Somogytarnóca- Taszár 7-3 (6-0) Somogytarnóca, 50 néző. V.: Joó. Gólzáporos mérkőzésen maradt alul a nyolc(!) kezdőjátékosát nélkülöző taszári együttes Somogytarnócán. Az if­júsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytarnóca-Taszár 13-0. Balogh László Triplázott a siófoki Gajda AzNBII Nyugati csoportban: BFC Siófok­Mosonmagyaróvári TE 4-1 (2-0) Siófok, 200 néző. V.: Bognár (Szabó, Kovács). BFC Siófok: Kovács Z. - Telegdi, Nagy, Simkó, For­gács - Galaczi, Tusori (Né­meth A. a 85. percben) - Hor­váth B. (Csépe a 66. perc­ben), Homonyik (Köntös a 77. percben), Hegyesi - Gajda. Edző: Hartyáni Gábor. Mosonmagyaróvári TE: Antal - Szabó G., Pint, Puglits, Pállá - Méry, Schmatovich (Varha a 70. percben), Schafranek, Bur- kus - Ugochukwu (Sípos a 85. percben), Papp (Sza­káll a 61. percben). Edző: Tiba Zoltán. Az eddigi legjobb teljesít­ményét nyújtotta hazai pá­lyán a siófoki együttes, amely a helyzetei alapján akár na­gyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Gólszerzők: Gajda 3 (a 32. percben 18 mé­teres lövésből, a 44. percben 10 méteres lövésből, és a 61. percben 14 méteres lövés­ből), Hegyesi (a 48. percben 10 méteres lövésből), illetve Schafranek (a 76. percben 5 méteres lövésből). Jók: Gajda (a mezőny legjobbja), Hegyesi, Horváth, Tusori, Telegdi, illetve Schafranek. Keszthelyi Zoltán Budakalászi MSE-Cora- Barcsi SC 0-2 (0-0) Budakalászi, 300 néző. V.: Kovács G. (Pánczél, Varga L.). Budakalászi MSE-Cora: Szalaine - Máj, Plókai (Bara­Öt gól született Siófokon fotó gáti nyai a 84. percben), Sallai, Kővári - Papp G. (Lendvai a 66. percben), Ködömötz, Nagy L. (Farkas J. a 64. perc­ben), Rézmányi - Papp Z., Hevesi. Edző: Tóth Bálint. Barcsi SC: Kuczkó ­Koleszár, Matus, Tallósi, Pó- kos - Kordé (Bakó a 89. perc­ben), Miskovics (Kolesánszky a 67. percben), Lutz, Horváth P. - Koíler, Kresz (Beraki a 80. percben). Edző: Dárdai PáL Második félideji csupaszív játékának köszönhetően megérdemelt győzelmet ara­tott a barcsi alakulat a lelkes házigazda budakalásziak el­len. Gólszerzők: Koleszár (az 59. percben 7 méteres fejes­ből), Beraki (a 81. percben 14 méteres lövésből). Jók: Máj, Sallai, Hevesi, illetve Matus, Tallósi, Pókos, Koleszár, Lutz. Mezei József NB III Dráva csoport: Szentlőrinci SE- Nagyatád FC 2-0 (2-0) NB III Bakony csoport: Büki TK-Marcali VFC 2-2 (2-0) Tornagyőztes házigazdák A 9 és a 11 évesek számára rendezett kispályás teremlab­darúgó-tornát a Nagyatádi Vá­rosi Szabadidősport és Után­pótlás-nevelő Egyesület. Az eredeti forgatókönyv szerint mindkét korcsoportban négy­négy csapat lépett volna pá­lyára a Nagyatád Kupáért, vé­gül azonban a Szakály Gyula és Papp Zoltán vezette házi­gazdák „A” és „B” csapata mellett csupán a Récsei János által irányított nagybajomiak tették még tiszteletüket a Rinya-parti kisvárosban. így a három együttes kétfordulós körmérkőzéseken döntötte el a végső helyezések sorsát. A Nagyatád Kupa gyer­mek kispályás teremlabdarú­gó-torna végeredménye. 9 évesek: 1. Nagyatád „A”, 2. Nagyatád „B”, 3. Nagybajom. - A mérkőzés- sorozat legjobb mezőnyjá­tékosának járó tiszteletdíjat Patak Bálint (Nagyatád „B”), a legjobb kapusét pe­dig Hajóm László (Nagyba­jom) vehette át, míg a gólki­rályi címet Kovács Patrik (Nagyatád „A”) hódította el. 11 évesek: 1. Nagyatád „A”, 2. Nagybajom, 3. Nagy­atád „B”. - A torna legjobb mezőnyjátékosának fel­ajánlott különdíjat Nagy Imre (Nagybajom), a leg­jobb hálóőrét pedig Knippl Zoltán (Nagyatád „B”) vi­hette haza, míg a gólkirály József Gergő (Nagyatád „A”) lett. Fenyő Somogyi Hírlapin]] Az Axel Springer Magyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 425 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyom­tatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378 Nem ment a játék Dágon Nem ment a játék az 1. MCM RC Kaposvár férfi extraligás röplabdacsapatának; a fiatal társaság Dágon maradt alul háromjátszmás mérkőzésen. Dági SE-1.MCM RC KAPOSVÁR 3-0 (11, 18, 22)- A csapat kulcsjátékosa, Pócza Tibor sérülten utazott el, de hiába vállalta a játékot, sajnos nem tudott segíteni a társaságnak - mondta a talál­kozó után Nyári Tivadar, az 1. MCM RC Kaposvár elnöke. - Rosszul, hitehagyottan ját­szott az együttes, így aztán az első két játszma meglehetősen egyértelmű volt. A harmadik szett már szoros küzdelmet hozott; 23-22-ig tartottuk a lé­pést, ezután viszont már csak a rutinos házigazda dágiak szereztek pontokat. Nem tudott szettet nyerni az MCM Dágon FOTÓ: LÁNG RÓBERT ÍGY játszották Dág, 200 néző. V.: Pelikán, Tőke. Dági SE: Oszuska G. (2), Zirigh (8), Oszuska Z. II. (13), Szauter (15), Oszuska Z. I. (7), Horváth G. (7). Csere: Koch N. (liberó -), Bagics (-), Budai (-), Tóth A. (-). Edző: Bognár Ellák. 1. MCM RC Kaposvár: Stier (-), Pócza (7), Selega (4), Nyári (5), Affentáler (7), Ta­kács G. (8). Csere: Puspán (-), Torma (-), Koós (-), Niezelberger (-), Horváth D. (-) Edző: Kelemen István. Jók: Szauter, Oszuska Z. II. , Oszuska Z. I., Koch N., il­letve a vendég 1. MCM RC Ka­posvár csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Fenyő Gábor A második f* ** félidőben váltott a Rákóczi ™ HBZa- | Lesz ennél jobb, de ne legyünk tel­hetetlenek *f V P Három pontot ért a Zahorecz-Kar- dos kombináció Újra egymásra | talált csapat és | közönség . Sz arka minden volt, csak jó em­ber nem TONDACH « CSEREPEK áremelkedés előtt! Akciós áron! 40x40 színes és szürke palák, hullámpalák, bitumenzsindely, fenyöfűrész áruk akár extra méretben is! /Cx —ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! /dlíímEíkx 8230 Balatonfüred, Fürdő u. 21. 1 építőanyag__| TeL/fax: 87/341-349; 87/341-459