Somogyi Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-20 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 46. szám

2005. november 20., vasárnap Sport 11 Győzelem a szomszédvárban A litván légiós Marculionis (fehér mezben) 14 pontot szórt Dombóváron fotó: láng Róbert Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Kaposvári KK NB l/A- csoportos férfi kosárlab­dacsapata, amely Dom­bóváron gyűjtötte be a két pontot. Dombóvári KC- Kaposvári KK 83-91 (22-20, 19-10, 18-40, 24-21) Nem volt túlzott a várakozás, mely szerint az évad mérkő­zésére készültek a tolnai vá­rosban. A dombóváriak szá­mára talán a legfontosabb csata a bajnokság során a ka­posváriak elleni hazai össze­csapás. A mérleg négy éven keresztül Dombóváron is a kaposváriak felé billent, ám tavaly a tolnaiak - ha hosz- szabbítás után is - nyerni tudtak. A meccs előtti napok­ban még a csapatot is sikerült megerősíteni, hiszen a sérült Krasznai helyére a lett Uldis Rudzitis érkezett. A kaposvá­riak két vereség után a javítás szándékával léptek pályára, s a zsúfolásig telt, lelkesen szurkoló vendégszektor jelez­te, hogy bőven akadnak még a somogyi megyeszékhelyen, akik bíznak az együttesben. A tíz kezdőjátékos közül csupán egyetlen magyart lát­hattak a nézők, a jobban rajto­ló vendég somogyiak Maxey irtózatos egykezes zsákolása után pedig már 6-3-ra vezet­tek. Harper indította meg a felzárkózást, s a dombóváriak, még a negyed vége előtt fordí­tottak. A folytatásban három faultja miatt lecserélt Marciulionis helyett érkező Gráczer triplájával újra a ven­dégek tartottak előrébb. Az időmérő szerkezettel szem­ben komoly kihívásokkal küz­dő hazai személyzet miatt többször is állt a játék. A húsz­perces kényszerszünet után a hazaiak lendültek előbb játék­ba, és Ocitti révén 10 pont fölé tornázták a különbséget. Fog­gal-körömmel küzdött a ven­dégcsapat; Green és Maxey pa- lánkszaggató zsákolása öt pontra hozta fel a somogyia­kat, Sanders pedig 56-56-nál egyenlített is. Óriási lélektani gát szakadt fel a vendégeknél, akik a szurkolók fergeteges biztatásától támogatva - szo­ros .védekezés után - villám­gyors lerohanásokból érték el újabb és újabb kosaraikat. A találkozó végén egyértelműen ellenfele fölé kerekedett a Ka­posvári KK, s megérdemelten nyert a szomszédvár Dombó­vár otthonában. így játszottak Dombóvár, sportcsarnok, 1200 néző. V.: Forrai, Páli, Sabáli. Dombóvári KC: Harper (15/6), Rudzitis (16/6), Iversen (13/6), Ocitti (14/3), Liskauskas (13). Csere: Si­mon (5/3), Dávid (7/3), Ba­logh L. (-). Vezetőedző: Fodor Péter. Kaposvári KK: Marciulio­nis (14/3), Maxey (23/3), Green (11), Sanders (17), Trepák (7). Csere: Gráczer (15/9), Szőke (-), Konare (-), Hendlein (-), Filipovics (4). Vezetőedző: Farkas László. Edző: Puska Zoltán. Az eredmény alakulása - 4. perc: 6-6. 7. perc: 11-10. 12. perc: 22-23. 27. perc: 56-52. 36. perc: 65-79. Kipontozódott: Ocitti a 32., Marculionis a 37., Simon a 40. percben. Jók: Ocitti, Rudzitis, Lis­kauskas, illetve Marciulionis, Maxey, Sanders, Gráczer. Fodor Péter: - Volt egy idő­szak, amikor jobban játszot­tunk, de hagytuk ledolgozni a tetemes előnyünket. A Kapos­vár jól használta ki a hibáin­kat, és megérdemelten nyert. Farkas László: - Agresszí­vebb védekezésünk eredmé­nyeképpen tudtunk gyorsab­ban kosárlabdázni, ez hozta meg a sikert. A junior mérkőzésen: Dombóvári KC- Kaposvári KK 82-96 (25-22, 27-17, 12-30, 18-27) A legjobb kaposvári do­bók: Kasza (30/3), Vojvoda (30/18), Fodor D. (14/3). Kun ZoltAn mm WMWWwwHKifi Pontos Balaton-partiak Gólképtelen somogyiak Balatonlelle SE-Bp. BKV Előre SC 3-1 (1-0) Balatonlelle, 500 néző. V.: Dubraviczky (Raff, Schuszter). Balatonlelle SE: Viniczai - Balogh A., Kenéz, Papp M., Wettorazzi - Makovi (Himics a 79. percben), Búza, Graszl N., Petronovics (Földes I. a 84. percben) - Ágoston (Baji a 88. percben), Tsupyk. Edző: Kolovics Zoltán. Bp. BKV Előre SC: Stefán - Molnár, Kasza, Matando, Sidó - Gálosi (Béres a 60. percben), Varga K., Galán- tai, Sándor - Nemecsek, Ko­vács J. Edző: Krecska János. Végig a lelleiek diktálták a tempót; a fővárosiak csak 3-0 után tudtak szépíteni. Gólszerzők: Tsupyk 2 (a 38. percben 12 méteres lövésből, és a 68. percben 14 méteres lövésből), Graszl N. (a 70. percben 5 méteres lövésből), illetve Matando (a 75. perc­ben 5 méteres lövésből). Ki­állítva: Molnár (a 78. perc­ben szándékos durvaságért), Búza (a 86. percben a máso­dik sárga lap után). Jók: Tsupyk, Kenéz, Wettorazzi, illetve Matando, Galántai, Sándor. Kenéz István Dunaújvárosi Kohász- BFC Siófok 0-2 (0-1) Dunaújváros, 300 néző. V.: Harsányi (Berger, Forgács). Dunaújvárosi Kohász: Ba­ranyai - Nagy A., Kőkúti, SzepessyD., Kovács J. -Micskó (Facskó a 83. percben), Rátkai, Kuii (Szepessy R. a szünetben), Tóth G. - Nagy I. (Kohány az 59. percben), Belé­nyesi. Edző: Jakab Elek. BFC Siófok: Kovács Z. - Pleván, Nagy A., Simkó, For­gács - Telegdi, Tusori - Ho- monyik - Hegyesi, Gajda, Horváth B. (Köntös a 64. p.). Edző: Hartyáni Gábor. A második félidőben fö­lénybe kerültek a hazaiak, de a siófokiak egy kontrából bebiztosították a győzelmü­ket. Gólszerzők: Kőkúti (a 17. p. - öngól), Vajda (a 71. p. 9 méteres lövésből). Jók: Rátkai, Tóth G., illetve Telegdi, Tusori, Gajda. Keszthelyi Zoltán További eredmények: Bu­dakalászi MSE-Cora-Felcsút FC 0-1 (0-1); Hévíz FC- Paksi SE 0-2 (0-2); Gyirmót SE-Mo- sonmagyaróvári TE 1-1 (0-1); Celldömölki VSE-Szombat- helyi Haladás 2-2 (1-1). A Dráva csoportban: Mohácsi TE- Nagyatád FC 2-0 (1-0) Mohács, 100 néző. V.: Bíró. Mohácsi TE: Kovacsevics - Varga J., Strigencz, Neher, Scheppi - Horváth G. (Né­meth. az 58. percben), Peterke, Demeter (Dörnyei az 58. percben), Schwarc- koff - Bóner (Domonkos a 89. percben), Fischer. Edző: Bíró Ferenc. Nagyatád FC: Patak - Kiss J., Prucsi, Horváth J., Nagy B. - Pércsi (Pintér T. a 65. percben), Bruncvig (Far­kas G. a 70. percben), Bre- zovszky, Laki - Ernyes (Ben- csik a 85. percben), Gergu- lás. Edző: Bőzsöny János. A vendég nagyatádiak játszottak ugyan mezőny­fölényben, a házigazda mo­hácsiak viszont gól- ratörőbben, s ez utóbbi döntött. Gólszerzők: Schwarckoff (a 21. percben 15 méteres lövésből), Bóner (a 65. percben 14 méteres lövésből). Jók: Scheppi, Peterke, Fischer, illetve Kiss J., Prucsi, Horváth J. Vukman László További eredmények: Szek­szárdi UFC-Tamási SE 1-0; Dombóvári FC-Pécsi VSK 1-1; Bajai LSE-Komlói Bá­nyász SK 0-2. A Bakony csoportban: Elmax-Vasas Pápa- Marcali VFC 0-0 Pápa, 100 néző. V.: Kondá- kor. Elmax-Vasas Pápa: Si­mon - Mesterházi, Szabó A., Györkös, Gödri - Kiss Sz. (Makkai a 61. percben), Sebesi, Horváth I., Makai - Győri, Stáll. Edző: Lantai Balázs. Marcali VFC: Tánczos - Pongor, Károli, Körösi A., Kormos - Samu, Salamon, Virág, Bek - Somogyi, Fe- nusz (Tóth Sz. a szünet­ben). Edző: Hanusz János. Ha kicsit jobban odafi­gyelnek a marcali játéko­sok, az egy pont helyett hár­mat gyűjthettek volna be a listavezető Elmax-Vasas Pá­pa otthonában, amely a ko­rábbi hét hazai meccsét megnyerte. Jók: a házigazda Elmax-Vasas Pápa csapatá­ban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Károli, Körösi A., Somogyi. LABDARUGÓ NB I Ili Nem megy az Újpest ellen Továbbra sem megy az Újpest ellen a Kaposvári Rákóczi FC-nek, amely szombaton este 4-1 arányban maradt alul a fővárosban. A sorrendben 13. Újpest-Rá- kóczi élvonalbeli találkozón az eddig a meccsig hat győze­lemmel és ugyanennyi döntet­lennel álló hazaiak nagyon meghajtották az első negyed­órát; már a 10. percben gólt szereztek az ex-kaposvári Rajczi Péter révén. A jobb ol­dalról Hullám Attila ívelt be a kapu elé, ahol Rajczi 7 méter­ről kapásból a kapu közepébe a léc alá bombázott (1-0). A Rákóczit szerencsére nem fogta meg a gól, s kontrákkal igyekeztek veszélyt teremteni; így a 12. percben Zsolnai Ró­bert robogott el a jobb oldalon, jól adott középre, de az érkező Szakály Péter elől vetődve mentett a lilák hálóőre, Vlaszák Géza. A 16. percben mondhatni helyzet nélkül sze­reztek újabb gólt a házigaz­dák. Sándor Györgyhöz került a labda a 16-os előtt középen, aki felpörgette a játékszert, majd mintegy 17 méterről nagy gólt lőtt félmagasan a ka­pu bal oldalába (2-0). A ka­posváriak ezután sem hagytak fel az ellentámadásokkal, és a 24. percben sikerült szépíteni­ük. Nagypál Tibor ugratta ki a 16-oson belül Szakályt, akit a kapujából kirohanó Vlaszák elkaszált. A 11-est Zahorecz Krisztián először a bal alsó sa­rokba lőtte, majd miután Kas­sai Viktor játékvezető megis­mételtette a büntetőt, nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott (2-1). A félidő hát­ralévő részében a hazaiak egy­re több hibával játszottak, a kaposvári zöld-fehérek vi­szont fegyelmezetten igyekez­tek támadásokat építeni - saj­nos eredménytelenül. Az első játékrészhez hason­lóan a másodikat is elsöprő lendülettel kezdte az Újpest. A 47. percben Balajcza Szabolcs bravúrjára volt szükség, aki a jobb alsó sarokból tolta ki Erős Károly 17 méteres szabadrúgá­sát. Az 52. percben két nagy fővárosi helyzet mutatta, hogy a lilák gyorsan döntésre szeret­nék vinni a dolgot. Az 58. perc­ben Tóth Norbert ugratta ki Rajczit, Balajcza vetődve pró­bálta leszedni a lábáról a lab­dát, Kassai pedig 11-est adott, amelyet Tóth Norbert a jobb felsőbe lőtt (3-1). Továbbra is az újpestiek irányították a játé­kot, a Rákóczi pedig már nem tudott veszélyes akciókat indí­tani. A 71. percben nagyot vé­dett a kaposvári portás, ami­kor is Erős tört be a 16-oson belülre, majd nagy erejű lövést küldött a kapura. A 73. perc­ben újabb 11-eshez jutott az Újpest. Tóth Balázs vitte be a labdát a 16-osra, Kassai pedig úgy ítélte meg, hogy szabályta­lankodtak ellene egykori csa­pattársai. A büntetőt ezúttal is Tóth Norbert lőtte; az elugró Balajcza helyére a kapuba ível­te a labdát (4-1). A hátralévő időben a Rákóczi mindent megpróbált, de nem sikerült faragnia a hátrányán. Mészöly Géza, az Újpest FC mestere: - Minőségi játékot produkáltunk egy remek el­lenféllel szemben. Jól kezdtük mindkét félidőt, aminek nagy szerepe van a sikerünkben. Prukner László, a Kaposvá­ri Rákóczi FC mestere: - Két nagy hibát is elkövettünk, amelyek után megpróbáltunk felállni. A második játékrész­ben külső segítséget is kaptak a hazaiak, amely mentálisan is fölénk nőtt. Megyei bajnokság A megyei I. osztályban: Fonyód-Kaposújlak Roberto Csempe 2-2 (2-2) A megyei II. osztályban Északi csoport: Kéthely-Látrány 6-2 (4-2) Déli csoport: Satelit FC Somogytarnóca- Juta 2-2 (0-1) KAPOSVÁRON a város központjához közeli irodák, 800 m2-es üzletház és raktárak bérelhetők, őrzött helyen. Érdeklődni a 06-30/683-6200 telefonszámon. Nem csak a hideg miatt kapkodták a labukat^^^^ HKZ9 Ahogy azt a ma­gyar bajnokság­ban megszoktuk ^ptgóTebből^ ’ három tizenegyes- ^JLjW bői A lila-fehér hívek gondoskodtak róla Nem mindegyik megadott büntető volt jogos LABDARÚGÓ NB II Soöters ahol m’indig mindenkVJól]jár]. 1 1 -40% jjÉgwS ’30% _30% || t3nda«ÍTcsÉrÍpÉk| áremelkedés előtt! Aktiós áron! I 40x40 színesés szürke palák, hullámpalák, bitumenzsindely, I fenyöfűrész áruk akár extra méretben is! I _____ ...ÉS MINDEN, AMI A TETŐHÖZ SZÜKSÉGES! ■ 82 30 Balatonfüred, Fürdő u. 21.1 I építőanyag—| TeL/fox: 87/341-349; 87/341-4591 NÁLUNK, a vállalkozók soron kívül juthatnak SZÉCHENYIKÁrrYÁHOZ Magánszemélyek részére: | lakáscélú és szabad felhasználású deviza alapú hitel | (íhm: 5,33-6,32 %) igénybe vételét ajánljuk Vegye igénybe széleskörű szolgáltatásainkat Nagyatádon, Kaposváron, Nagykanizsán, Böhönyén, és további nyolc egységünkben. fTÍti f Nagyatád és Vidéke Takarékszövetkezet o . TT/1 Az Mei Springer Somogyi Hírlapi] J| Magyarország Kft lapja.- - ■ I i Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj 1 hónapra 425 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyom­tatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1786-8378