Somogyi Hírlap, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-02 / Vasárnapi Somogyi Hírlap, 40. szám

10 Sport, labdarúgás 2005. október 2., vasárnap Két gól és más semmi A soproniak légiósa, Landerl az újpesti Erőssel csatázik, a hazai csatár a negyedik percben remek gólt szerzett JEGYZŐKÖNYV SOPRON-UJPEST 1-1 (1-1) Sopron, 4000 néző, V: Arany Sopron: Balogh J. - Fehér, Ibric, Costisor, Hanák - Horváth A., Sifter - Demjén, Cotan (Csordás, 79.), Landerl (Cigan, 64.) - Fülöp (Luca, 73.). Edző: Selymes Tibor. Újpest: Vlaszák - Vermes, Böjté, Vaskó, Vanczák - Erős, Kovács Z., Sándor Gy. (Illyés, 49. perc), Tóth N., Tóth B. (Vituska, 72.) - Kőhalmi (Lettrich, 76.). Edző: Mészöly Géza. Gólok: 0-1: Demjén (2., öngól), 1-1: Landerl (4.). Kiállítva: Vlaszák (48.) Ű m. szurkolók nem pa- L naszkodhattak, gyors r■ gólokkal indult a talál Jt JLkozó. A második perc­ben egy jobb oldali vendég­szöglet után hatalmas kavaro­dás támadt a 16-oson belül, vé­gül Demjén fejéről a saját ka­pujába került íMÉífite 1 I búsult a hazai I—| j I sereg, gyorsan egyenlített. később Dem­jén a jobb oldalról ívelte át a labdát balra Hanáknak, ő elfu­tott az alapvonalig, onnan éle­sen középre lőtt, míg a berob­banó Landerl a rövid sarokba perdített (1-1). A soproni gólt követően két szabadrúgással fenyegetett a hazai csapat, de mindkét kísérlet veszélytelen­nek bizonyult. A 15. percben Cotan rátartott Böjté lábára, amiért a hazai középpályás sár­ga lapot kapott. A vendégvédőt hordágyon vitték le a pályáról. Ezt követően sokáig semmi sem történt, unalmasan teltek a percek. A 39. percben Tóth passzolt Kovács Zoltánhoz, aki jobbról, tíz méterről, éles szög­ből tüzelt kapura, Balogh ve­tődve szögletre ütötte a labdát. A szünet után gyorsan megfo­gyatkozott az Újpest. A 48. percben Fülöp bal oldalról kö­zépre passzolt Cotanhoz, aki egyedül tört kapura. A román középpályás 17 méterre a ka­putól kicselezte Vlaszákot, a kapus azonban elütötte őt. Az újpesti kapust Arany játékveze­tő kiállította, a szabadrúgást pedig Cotan a kapu fölé lőtte. Hiába játszott tíz emberrel az Újpest, a 60. percben Kovács Zoltán révén gólt szerezhetett volna. A csatár 18 méterről le­adott lövését Balogh védte. Tíz perccel később a vendégkapu előtt adódott helyzet. Cotan tört be a 16-oson belülre, kö­zépre passzolt, de Cigan centik­kel lemaradt a labdáról. A 76. percben Horváth passzolt Ha- nákhoz, aki 15 méterről a jobb felső sarok mellé lőtt. A hátralévő időben sem tud­ta gólra váltani emberelőnyét a hazai csapat, az Újpest tíz emberrel, egy ponttal távozott Sopronból. Kispest: négy férfi, egy eset M ikor szerződtetném Tornyi Barnabást? Ha garantálja, hogy minden mérkőzését megnyeri csapatával. Amennyiben mécs­esenként 8-10 ezer embert vonz együtte­se a lelátóra. Végső so­ron pedig csak akkor, ha szerződéskötéskor nem hoz magával csak egy ügyvédet, és legfeljebb csak 5-6 kö­tetnyi jogi könyvtárral a hóna alatt érkezik. Úgy pőrén jöhet tré­nernek. Már ha valakinek kell.. Sós Károly, a legendás edző, későbbi szövetségi kapitány me­sélte, hogy fiatal trénerként ah­hoz, hogy Tóth Potya István, Schaffer Spéci meg a többi menő szakember vendéglői asztalához üljenek a 30-as, 40-es években, ahhoz egy rundot, azaz egy kört kellett fizetniük. Ez annyit jelent, hogy a társaság valamennyi tag­jának kisfröccsöt kellett kikérni­ük. Ez volt a belépő. Ezt követték a tanácsok, az útravalók. A Sós Károlynak szóló első lecke ek­képpen hangzott: „Öregem, ha jó edző akarsz lenni, három dolgot mindig tartsál szem előtt: 1. A já­tékvezetővel nem ildomos vitat­kozni, mert két hét múlva újra a te meccsedet dirigálhatja. 2. Új­ságírót ne szapuld, vele rendre kénytelen vagy találkozni, ő érté­keli a csapatodat, 3. Klubvezetőtől ne válj el haraggal, mert könnyen elképzelhe­tő, hogy két-három év múlva újra az ő kenye­rére szorulhatsz. Manapság a tréner a tévériportert magáz- za, durván önözi, ahe­lyett, hogy szerkesztő úrnak titulálná. Rá­adásul, amikor a több helyről kiebrudalt edző a követ­kezőket mondja az új­ságírónak: „Látja, ma­ga is megette...” Tisz­telet egy deka sem. Rá­adásul olyan valaki produkálja ezt, aki pa­píron vezető... Bozóky, Puhl, Berzi és Kisteleki. Négy főszereplője a jelenlegi magyar fut- balléletnek. Gonoszul valaki megjegyezte, olyan is ez a magyar foci. Az MLSZ-elnök csak ritkán szól, de akkor is halkan, mert tudja, mi­nél több fórum, hatványozott hang vezethet a csacskaságofc­Bozóky Imre hoz. Legyen az ő indi­án neve: „Néma Toll”. Puhl a bírálói szerint háttérember, méreg­keverő, olyan valaki, aki mindenki kártya­lapjába belelát. A mo­hikánoknál minden bizonnyal: „Csalfa Síp”-nak titulálnák. Berzi, azaz a szö­vetség főtitkára és egyben kulcskirálya különös fi­gura, aki hol a zárat, hol a beleva­lót nem találja. Hívjuk őt csak „Lopakodó Lapító”-nak. Kisteleki, a liga főnöke az ép­pen aktuális szókimondó, Vas- öklű Bogdán. Újabban rendre kiütésre törek­szik. Még egy menetet sem enged ellenfelei­nek. Matthaus- és Honvéd-ügyben is ő az, aki kritikusan, szókimondással osto­rozza az MLSZ-veze- tést. Nem köntörfalaz, ország-világ előtt bele­mondja Bozókyék ar­cába a véleményét, így hát legyen az ő indián neve: „Kései Napsütés”. Végezetül Bozóky, Puhl és Kisteleki urak! A bátorság igazi próbája az lesz, ha a Honvéd www.futanet.hu 10. COCA-COLA NŐI FUTÓGÁLA HÖLGYEKÉ A MARGITSZIGET Október 16-án, vasárnap egy napra a hölgyeké a Margitsziget. A jubileu­mi, tizedik Coca-Cola Női Futógála hagyományosan a nők, lányok, asz- szonyok őszi futóünnepe. Változatlanul a Margitsziget az esemény helyszíne, de az idén a verseny- központ a margitszigeti szabadtéri színpadnál (víztorony) található, míg a rajt és cél minden táv esetében a Központi úton, a teniszstadionnál kerül kialakításra. A választható futótávok: 10 km egyéniben és párban meg­osztva (4,7-5,3 km), valamint 3,5 km. A 10 km egyéni és páros indulói 12.30-kor, a rövidebb táv mezőnye 10.00 és 10.50 órakor rajtol. A futás mellett gyalogolni (2,8 km) is lehet, rajt 11.40-kor. A nevezési díjak október 7-ig kedvezményesebbek: Coca-Cola 10 km: 1500, párban: 2000, 3,5 km: 1000, 2,8 km gyaloglás: 900 Ft, 14-ig: 10 km: 2000, párban: 2600, 3.5 km: 1300, 2,8 km gyaloglás: 1100 Ft. Bővebb információ a BSI: (06 1) 273 0939 és www.futanethu . Talmácsi győzött Katarban MOTORKERÉKPÁR - Talmácsi Gábor megnyerte a 125 kem-es géposztály versenyét a gyorsasági motoros-világ­bajnokság 14. futamán, a Katari Nagydíjon. A KTM má­sodik rajtkockából induló magyarja pole pozíciós csapat­társához, a finn Mika Kallióhoz hasonlóan remekül kap­ta el a startot és a végén is remekelt. Az utolsó körben megelőzte Kalliót és őt intették le elsőnek. Ezzel Olaszor­szág és Hollandia után megszerezte idei harmadik diada­lát, és megerősítette harmadik helyét a pontversenyben. Tóth Imre az utolsó, 29. helyen ért célba. után a Fradit is ki me­rik zárni az első osz­tályból. Mivel feltehe­tőleg hétfőig az amúgy is csóró zöld- fehérek nem tudnak fizetni Kapicsnak. Tegnap egyébként csak elhalasztották a Honvéd-MTK mécs­esét, meglehet, hama­rosan bepótolják. A jö­vő héten okosabbak leszünk, ak­kor döntenek a kispestiek sorsá­ról. A liga elnöke, Kisteleki István az ügy kapcsán a A bátorság sportnapilapban ke- igazi próbája ményen megtámad- az lesz, ha a ta az MLSZ vezérka- Honvéd után rát. Amondó, a je- a Fradit is ki lenlegi vezetők nem merik zárni tudták ezt az ügyet az első megfelelően elren- osztályból, dezni. Egyébként emberi kapcsolatai jók Bozóky Imrével és Berzi Sán­dorral, de szakmailag nem tud velük együttműködni. Kisteleki szerint a Honvédnak az első osz­tályban lenne a helye, de nem Piero Piriivel a fedélzetén. Az MLSZ elnöke visszautasította Kisteleki vádjait, úgy véli, a szö­vetségben rendben működnek a dolgok... Gyenes András 7. FORDULÓ TATABÁNYA-DIÓSGYŐR 2-1 (0-1) Tatabánya, 2500 néző, V: Makai Tatabánya: Túri - Vati, Németh K., Filó, Rajnay - Tóth Z., Balogh Z. (Megyesi, 79.), Deme, Hajdú - Márkus, NagyT. (Da Silva, 50.). Edző: Sisa Tibor. Diósgyőr: KövesfaM - Almási (Farkas, 39.), Katona, Gáspár, Mogyoródi - Halgas, Vitelki, Sipeki, Binder - Tisza, Horváth F. (Siminic, 91.). Edző: Zorán Kuntics. Gólok: 0-1: Horváth F. (29.), 1-1: Megyesi (80.), 2-1: Márkus (88.). FEHÉRVÁR-ZTE 1-0 (1-0) Sóstói-stadion, 6000 néző, V: Bede Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. ­Lattenstein, Bozic (Simon, 87.), Farkas B. (Schwarcz, 62.)- Győrök, Sitku, Alumona (Bartyik, 69.). Edző: Csertői Aurél. ZTE: Milinte - Kocsárdi, Sebők V., Kozmér, László - Nagy L., Balogh Cs., Józsi, Bojovic - Montvai (Spalevic, 60.), Spasoljevic (Drojovic, 71.). Edző: Dajka László. Gól: 1-0: Kuttor (3.) PAPA-KAPOSVAR 0-0 Pápa, 1200 néző, V: Dubraviczky Pápa: Dombai - Valentényi, Facskó, Mutica, Geri T. ­Kincses, Farkas A., MüllerZs., Szkukalek - Újhegyi (HercegfaM, 58.), Herczeg (Honma, 66.). Edző: Szentes Lázár. Kaposvár: Balajcza - Zahorecz, Petrák, Mező (Andruskó, 85.) - Kovacsevics (Tereánszky-Tóth, 82.), Máté R, Nagypál, Pintér A. (Kardos, 77.) - Szakály, Zsolnai, Oláh. Edző: Prukner László. Kiállítva: Facskó (34.), Szkukalek (74.). PECS-REAC 4-0 (0-0) Pécs, 1500 néző, V: Gergely S. Pécs: Héráért - Schindler, Dienes, Szabados, Szekeres - Sipos J. (Lantos, 60.), Pavicevic, Balaskó, Kulcsár (Sipos N., 70.) - Tarcsa (Bajusz, 77.), Horváth Gy. Edző: Készéi Ferenc. REAC: Farkas B. - Kovács B. (Németh T., 62.), Virágh * (Csopaki, 81.), Szirtesi, Horváth G. - Fekete L., Kapcsos, Somorjai, Saliai (Nagy G., 73.) - Nyerges, Török. Edző: Urbán Flórián. Gólok: 1-0: Kulcsár (49.), 2-0: Tarcsa (52.), 3-0: Tarcsa (76.), 4-0: Pavicevic (90.). A Ferencváros-Győr mérkőzést 11.30, míg a Debrecen-Vasas találkozót 18 órakor ma játsszák. 1 ■ Újpest 7 4 3 - 19-9 15 2. Fehérvár 6 5-1 9-3 15 3. MTK 6 4 2 - 12-5 14 4. ZTE 6 4-2 13-5 12 5. DVSC 5 3 2 - 10-6 11 6. Győr 6 3 2 1 11-9 11 7. Vasas 6 3 12 11-7 10 8. Pécs 7 3-4 12-12 9 9. Tatabánya 7 2 2 3 8-14 8 10. Diósgyőr 7 2 - 5 4-12 6| 11. Kaposvár 5 1 2 2 4-4 5 12. Sopron 6 114 4-10 4 13. FTC 5 - 3 2 8-10 3 14. Pápa 6 - 3 3 6-13 3 15. REAC 7-16 6-18 1 Nem hivatalos tabella, a versenybizottság még nem döntött véglegesen a Honvéd helyzetéről. HÍREK Dárdai gólja kevés volt a győzelemhez LABDARÚGÁS - Dárdai Pál hiába szerezte meg a vezetést a Herthának a Bundesliga 8. fordulójában, a fővárosiak az utolsó három percben két gólt kaptak és vereséget szenvedtek a Werder Brementől. A Mön- chengladbach otthon 1-0-ra verte a Mainzt, a hazaiak­nál Lisztes Krisztián hiányzott, mig a vendégeknél Bó­dog Tamás sérülés miatt nem lépett pályára. Eredmé­nyek: Leverkusen-Bielefeld 1-1, Bayern München- Wolfsburg 2-0, Frankfurt-Schalke 0-1, Hannover- Duisburg 1-1, Hertha-Werder Bremen 1-2, Mönchen- gladbach-Mainz 1-0, Nürnberg-Köln 2-1. Az élcsoport: 1. Bayern München 21 pont, 2. Werder Bremen 19, 3. Hamburg 17. Sikeres volt a budaörsi torna TENISZ - Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Buda­örsi Teniszcentrumban a Terrapark-kupát. Aranyérmes lett a Krause Kft., ezüstérmet szerzett a terrapark Kft., míg bronzérmet érdemelt az EFT Kft. A résztvevők érté­kes ajándékcsomagokat kaptak. Gera játszott de a WBA kikapott LABDARÚGÁS - A Gera Zoltánt végig soraiban tudó West Bromwich Albion közel állt a pontszerzéshez Blackburnben, végül azonban két hajrában kapott talá­lattal vereséget szenvedett. Eredmények: Blackburn-West Bromwich Albion 2-0, Charlton- Tottenham 2-3, Fulham-Manchester United 2-3, Portsmouth-Newcastle 0-0. Futottak már VHL többet is a játékosok ■H2HZZ3K Kevés ese- RHEjb ményt láttunk Sopronban '• Landerl szép '*§'5*. gólt szerzett jí az elején A két tábor ” ’ . f egymást hergelte Arany jól ve- zette a mécs- eset