Somogyi Hírlap, 2005. október (16. évfolyam, 230-255. szám)

2005-10-17 / 243. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2005. OKTÓBER 17., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 11 Csatavesztés rossz nyitással röplabda Egy szettet nyert a magyar bajnok a Vegyész otthonában A múlt keddi, Bécs elleni vereséget követően Kazincbarcikán is alulmaradt a Kométa fotö: iang röbert A Vegyész RC Kazincbar­cika otthonában szenve­dett négyjátszmás vere­séget a Kométa-Kaposvár férfi röplabdacsapata a Közép-európai Kupa har­madik körében. Molnár Gábor Vegyész RC Kazincbarcika- Kométa-Kaposvár 3-1 (-22, 22, 19, 23) Gelencsér és Nebotov pontjai­val szerzett előnyt a Barcika a rangadón, de Tomanóczy két hibája után már a vendégek álltak jobban. Mindkét csapat rengeteg nyitást rontott, és a támadásbefejezések is pontat­lanok voltak. Dávid Zoltán blokkolta Tomanóczyt, majd Szalai fs ugyanezt tette Chaconnal. A hajrához érve mindkét edző magához hívta övéit. Mészáros Péter lekapta a pályáról a gyengén nyitó Chacont, és a helyére ifjabb Laszczikot küldte be, aki két jó szervával meghálálta a bizal­mat; a nyitójátszma végére pe­dig Dávid bombája tett pontot. A második játékrész elején a Kométa kubai centere aktivi­zálta magát; a Magyarorszá­gon második tétmérkőzésén pályára lépő légiós találataival tartotta a lépést a magyar baj­nok riválisával. Nebotov és Kárpáti révén szereztek há­romegységnyi előnyt a kazinc­barcikaiak, amit Szalai növelt négyre. Mózer Zoltán és Dávid löketeivel lopóztak közelebb a kaposváriak, de a remek napot kifogó Szalai vezérletével ki­egyenlített a Vegyész. A harmadik felvonás elején Kárpáti és Németh Sz. tartott bemutatót a röplabdázás szép­ségeiből. A borsodi játékos jó sáncokkal, az ex-dunaújvárosi sportoló pedig hatalmas üté­sekkel vétette észre magát. A folytatásra azonban érthetet­lenül szétesett Bánhegyiék já­téka, s ezt könyörtelenül ki­használta a Barcika. Rendkívül idegesen kezdte a negyedik etapot a vendég so­mogyi együttes. Tomanóczyék sorra vezették a tetszetős tá­madásaikat, és három ponttal megléptek. A vendégeknél Mózer és Dávid fújt riadót, aminek meg is lett az eredmé­nye: 12-12-nél befogta ellen­felét a kaposvári alakulat, majd a vezetést is átvette. A hajrát is a Mészáros-egylet várhatta nyugodtabban, de Dávidék több támadást is el­rontottak, így a 100 perces összecsapás végén a hazaiak ünnepelhettek. (GY JÁTSZOTTAK Kazincbarcika, Vegyész-sport­csarnok, 500 néző. Vezette: Adler, Mocsnik. Vegyész RC Kazincbarcika: Kárpáti (10), Tomanóczy (11), Nebotov (12), Gelencsér (12), Toronyai (1), Szalai (15). Cse­re: Szántai (liberó -), Schild­kraut (2). Vezetőedző: Demeter György. Edző: Torna Sándor. Kométa-Kaposvár: Chacon (8), Gubik (-), Dávid (17), Bán­hegyi (4), Németh Sz. (13), Mózer (11). Csere: Molnár D. (liberó -), ifjabb Laszczik (-), Cordiex(l). Vezetőedző: Mészá­ros Péter. Edző: Zarka Péter. Jók: Szalai, Gelencsér, Nebo­tov, Kárpáti, ül. Dávid, Mózer. Demeter György: - Az első szettben még idegesen ját­szottunk. A folytatásra azon­ban lehiggadtunk, s ezzel megnyertük a mérkőzést. Mészáros Péter: - A rossz nyitásaink megpecsételték a sorsunkat. Nem tudtak élni a lehetőséggel Rangadót nyert a Nagyatád labdarúgó nb mi Egy gól döntött a Marcali-Kapuvár derbin 1. MCM RC Kaposvár­Phoenix Mecano Kecskeméti RC 1-3 (-21,13,-22,-25) A kecskemétiek az első szettben végig vezetve jutottak előnyhöz. A folytatásban azonban kien­gedtek és a jelentősen feljavuló hazaiak Takács és Pócza pontjai­val kiegyenlítettek. A 3. játék­részben ismét magukra találtak az átszervezett vendégek és 6 ponttal elléptek. A lelkesen küz­dő kaposváriak azonban kétegy- ségnyire felzárkóztak, ám a haj­rában megtorpantak, így odalett az egalizálás. A negyedik etap- ban aztán mindent egy lapra fel­téve rohamoztak Selegáék, de a végén ismét több hibát vétettek, így elbukták a mérkőzést. ÍGY JÁTSZOTTAK Kaposvár Városi Sportcsarnok, 100 néző. V.: Donkó, Mezei. 1. MCM RC Kaposvár: Affen- táler (12), Takács G. (16), Puspán (2), Pócza (19), Selega (4), Koós (2). Csere: Torma (liberó), Nyári (1). Vezetőedző: Kelemen István. Kecskemét: Somodi (15), Kása (1), Nacsa (12), Hojfart (7), Rapi (16), Sculcz(5). Csere: Szabó T. (li­beró), Makra (-), Jármi (5), Németh (1). Vezetőedző: Gyurkó Sándor. Jók: Selega, Takács, illetve Somodi, Szabó T. Kelemen István: - Nem tud­tunk élni a lehetőségeinkkel, így a Kecskemét helyett saját ma­gunkat vertük meg. Gyurkó Sándor - Sajnos, Nacsa nagyképűsége nehéz helyzetbe hozott minket, szerencse, hogy a többiek derekasan küzdöttek. A Dráva csoportban: Kozármisleny SE- BBSC 1-1 (0-0) Kozármisleny, 150 néző. V.: Bíró (Éreth, Minkler). Kozármisleny SE: Torma - Both, Kovács /., Tóth /., Farkas M., Farkas B., Tóth Z., Dalmi, Gergely, Henger (Ficzel a 61. percben), Launer. Edző: Udvardi Zoltán. BBSC: Gyenes - Buzsáki, Haj- mási, Osváth, Perger, Csák, Ta­kács, Makarész, Kalász (Bogdán a 71. percben), Silimon (Szentki­rályi a 90. percben), Deme. Edző: Mészáros József. Bár a mérkőzés nagy részé­ben a hazaiak rohamoztak, a szervezetten játszó vendég bog­iáriak egy jó kontrából egyenlíte­ni tudtak. Gólszerzők Launer (a 76. percben), illetve Silimon (a 78. percben). Kiállítva: Hajmási (a 88. percben a második sárga lap Után). PINTÉR ISTVÁN Nagyatád FC­Komlói Bányász SK 2-0 (1-0) Nagyatád, 250 néző. V.: Tóth L. (Szommer, Tamás). Nagyatád FC: Patak - Fehér, Prucsi, Horváth, Bencsik - Kiss, Bruncvig, Brezovszky, Laki (Far­kas a 75. percben) - Ernyes (Nagy B. a 89. percben), Pércsi (Gergulás a 85. percben). Edző: Bőzsöny János. Komlói Bányász SK: Strublics - Fodor, Augustin, Simon, Isto- kovics - Balázs, Szoboszlai, Var­ga, Madar - Miiller, Illés. Edző: Kislőrinc István. Nagy küzdelmet és magabiz­tos hazai sikert hozott a rang­adó. Gólszerzők Pércsi (a 4. perc­ben), Ernyes (az 55. percben). KERESZTHEGYI ISTVÁN További eredmények Mohács- Baja 1-3; Beremend-Szekszárd 1-0; Pécsi VSK-Tamási 0-5; Szentlőrinc-Dombóvár 1-1; Sik- lós-Bonyhád 2-1; Bóly-Duna- szentgyörgy 0-0. A Bakony csoportban: Marcali VFC- Kapuvári SE 1-0 (0-0) Marcali, 150 néző. V.: Kepe (Gyarmati, Széchenyi). Marcali VFC: Tánczos - Pongor, Károli, Körösi A., Kor­mos, Bencze, Mixtai, Somogyi, Törtei, Virág, Fenusz (Bek a 84. percben). Edző: Hanusz János. Kapuvári SE: Kleizer ­Riedinger, Bencsics, Dán (Bóna a 87. percben), Szabó (Dezanics a 75. percben), Varga, Horváth A. (Markó a 79. percben), Horváth Gy., Böcskör, Pintér, Licskai. Edző: Csorba János. Mixtai találata három pontot jelentett a házigazda marcaliak számára. Gólszerző: Mixtai (a 60. percben). ivusza István További eredmények Soproni VSE-Répcelak 1-2; Csesztreg- Jánossomorja 2-2; Balatonfü- red-Tapolcai Honvéd VSE 1-1; Sümeg-Andráshida 2-0; Sár­vár-Bük 2-1; Csorna-Elmax- Vasas Pápa 0-1; Keszthely- Ikarus-Maroshegy (Székesfe­hérvár) 7-0. A Dráva-csoport állása: 1. Szentlőrinc SE 9 6 3 0 26 - 8 21 2. Nagyatád FC 9 6 1 2 22- 10 19 3. Dombóvári FC 9 5 4 0 11 -6 19 4. Bonyhád 9 5 3 1 14-6 18 5. Komlói Bányász 9 4 3 2 8 - 4 15 6. Kozármisleny 9 4 3 2 18 - 15 15 7. Tamási SE 9 4 1 4 21 - 15 13 8. Baja SE 9 4 0 5 17- 17 12 9. Dunaszentgyörgy 9 3 2 4 9- 17 11 10. Bóly SE 9 2 4 3 9- 13 10 11. Szekszárd 9 2 4 3 10-16 10 12. Beremend 9 3 0 6 7 - 10 9 13. Mohács 9 2 2 5 9-16 8 14. Balatonboglár 9 1 4 4 10-17 7 15. Siklós 9 1 2 6 6- 15 5 16. Pécsi VSK 9 1 2 6 5- 17 5 A Bakony-csoport állása: 1. Sárvár FC 10 7 2 1 16-6 23 2. Elmax-Vasas Pápa9 6 2 1 16 - 7 20 3. Andráshida LSC 10 5 3 2 14-9 18 4. Répcelaki SE 10 4 5 1 16-11 17 5. Marcali VFC 10 5 2 3 13- 10 17 6. Büki TK 9 5 1 3 14-10 16 7. Sümegi LSC 9 4 4 1 10-6 16 8. Balatonfüredi FC 10 4 3 3 26-20 15 9. Csornai SE 10 4 2 4 16- 13 14 10. Csesztregi KSE 10 4 2 4 9-11 14 11. FC Keszthely 9 3 2 4 16- 13 11 12. TIAC-Honvéd VSE 9 3 2 4 10- 10 11 13. Kapuvári SE 9 2 2 5 8- 14 8 14. Soproni VSE 10 2 0 8 7- 13 6 15. Ikarus-Maroshegy 9 0 3 6 9 - 32 3 16. Jánossomorja 9 0 1 8 7-22 1 TOTO 1. B ielefe Id-Hertha BSC 3-01 2. Bremen-Nürnberg 6-2 1 3. Hamburg-Wolfsburg 0-12 4. Kaiserslautern-Dortmund 3-3X 5. Mainz-Leverkusen 3-11 6. Schalke-Bayern München 1-1X 7. VfB Stuttgart-Mönchengladbach 1-1X 8. 1. FC Köln-Hannover 1-42 9. Duisburg-Frankfurt 0-12 10. Siena-Udinese 2-3 2 11. Ascoli-Sampdoria 2-11 12. Empoli-Roma 1-01 13. Lazio-Fiorentina 1-01 Plusz egy mérkőzés: 14. Cagliari-Milan lapzárta után Miiller bombaformában kézilabda nb i/b, nők Atádi pontvesztés Ivusza Tamás, Samu László Nagyatádi NKK- Óbudai Goldberger 26-26 (14-14) Nagyatád, Városi Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Bóna, Miskei. Nagyatádi NKK: Pásztor - Somlai 2, Simon B. 5, Szabó Á., Bőzsöny 6(1), Karsai 8(2), Burai 2. Csere: Balaskóné (kapus), Mikó, Hamarics, Borsi, Szloboda 3(1). Edző: Mód János. Két gyors vendéggóllal kez­dődött a mérkőzés, majd a haza­iak három talá- ­latával folytató- dott. Pásztor ka- BF' pus hétméterest mjjk - mL hárított, óm utá- fwi 41 na az atádiak is jkm kihagyták a Ww megítélt büntetőjüket. Egy-két találattal felváltva vezettek a csa­patok, a hazaiak rengeteget hi­báztak és szétforgácsolták a ka­pufákat. A félidő Bőzsöny saját hatosáról lőtt góljával fejeződött be. A második játékrészben sem ment az Atádnak, ami kifelé pat­tanhatott, az kifelé is pattant. A gyors lábú óbudaiak indítások­ból lőtték góljaikat. Az atádi lá­nyok rosszul védekeztek, pontat­lanul céloztak, a játék alapján igazságos döntetlen született. Jók Simon B. (képünkön). Marcali VSzSE- Szombathelyi FSE 28-27 (13-14) Marcali, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Bacs, Dravecz. Marcali VSzSE: Kernér - Miiller 7, Balogh P. 3, Kovács J. 5, Mészáros 3, Kévés 8(4), Ba­logh M. Csere: Bődör (kapus), Tanai 2, Pék E., Hagyánek. Edző: Tóth István. A nyitott védekezést választó Marcali 3-1-es vezetésével in­dult a találkozó. A kapuban bra­vúrok sorát bemutató Kerner mellett Miiller Márta (képün­kön) sorozato­san lőtte a gólo­kat, ám a kima­radó ziccerek miatt a Szom­bathely vezetett a félidő végén. A szünet után szikrázó mérkő­zésen csúsztak, másztak min­den labdáért a marcaliak. Ek­kor Kévés és a Kovács J. is egy­más után betalált, ám ez csak arra volt elég, hogy az utolsó öt percre újra nyílttá tegyék az összecsapást. A bombaformá­ban kézilabdázó Müller góljai végül somogyi diadalt eredmé­nyeztek. Jók Müller, Kerner, Kovács ]., Mészáros. Ifi: Marcali VSzSE-Szombat- helyi FSE 27-22. Pécsre futottak a rókaűzők Hetedik alkalommal rendeztek országos váltófutó-viadalt egyetemisták és főiskolások részére a Kaposvár- Pécs közötti közel 80 km-es távon. A 12 fős együttesek versenyét 40 gárda közül az Sch-Iszik és vezető csapata nyerte, foia torok anett MOST! PROV1DENT FINANCIAL GYORS KÖLCSÖN KÉSZPÉNZBEN! Hívja a Provídent Pénzügyi Rt. t hetiétől szombatig 7.30 és 20 óra kozott: Példa: 90 OOO Ft kolofon esetén a heti törlesztés 3 861 Ft. 39 hétre Küldje el a HITEL szót es nevet SMS ben és ml visszahívjuk: 06 20 555 50 50 @06405050501