Somogyi Hírlap, 2005. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-26 / 225. szám

'■'P Sz lovén sikerekkel zárult a 14. alkalommal rendezett Határfutás. A Barcs és a horvát Virovitica közti 17,1 kilométeres viadalon a leg­jobb magyar eredményt a budapesti Farkas Katalin és a szekszárdi Csillag Ba­lázs érte el, mindketten a 2. helyen zártak. Gamos Adrienn A nemzetközi pénzdíjas versenyen horvát, szlovén, szerb-montenegrói, német és magyar futók álltak rajt­hoz, összesen közel háromszá­zan. A férfigyőztes 5, a női 3500 kunával gazdagodott. A Lukács és Virovitica közti 5,4 km-es távon 160 sportoló mérte össze felkészültsé­gét. Az első helyen a ka­posvári Magyar Ad­rienn és a barcsi Gö­rög Márton végzett. A verseny legfiatalabb indulója az 1996-os születésű barcsi Németh Máté, a legidő­sebb pedig a hosszú távú viada­lon célba érő pécsi Csanádi Im­re volt. i Az összesített í végeredmény: : Nők: 1. Sorija Román (szlo- ■ vén), 2. Farkas Katalin, Rédli ■ : Szilvia (mindkettő Budapest). : : Férfiak: 1. Román Kezjar : (szlovén), 2. Csillag Balázs • (Szekszárd), 3. Slavko : Petrovics (horvát). A somogyi eredmények: Lukács-Virovitica (5,4 km), 15 év alatti leányok: 1. Magyar Ad­rienn, 2. Albrecht Barbara (mindkettő Kaposvár), 3. Nyá- rádi Nikolett (Balatonszemes). Fiúk: ...2. Tóth Má­té (Balatonsze­mes). 16-19 éves leányok: ...3. Kása Adél (Somogyvisz- ló). Fiúk: 1. Cson­ka Zoltán (Barcs). 20-39 éves férfiak: 1. Gö­rög Márton (Barcs), ...3. Gyeb- rovkszy Ádám (Barcs). éven felüli nők: 1. Forró Ferencné (Ka­posvár), ...3. Kuzma Lászlóné (Barcs). Férfiak: ...2. Molnár Tibor, 3. Hégelsber- ger József (mindkettő Barcs). Barcs-Virovitica (17,1 km). 15 éven aluli leányok: 1. Kuzma Lilla, Bau- er Bettina, Utasi Jenifer (valamennyien Barcs). 16-19 évesek, leányok: ...2. Ko­vács Diána, 3. Filó Violetta (mindkettő Nagyatád). Fiúk: 1. Györék Roland (Kaposvár), 2. Virovetz Richárd (Barcs), 3. Ta­kács István (Somogyhatvan). 20-29 éves leányok: ..2. Forró Zsófia, 3. Torma Anett (mindket­tő Kaposvár). 30-39 éves nők: ...3. Tóth Andrea (Nagyatád). 50- 59 éves férfiak: ...3. Szabó József (Barcs). 60 év feletti férfiak: 1. Szűts Miklós (Nagyatád). SOMOGYI HÍRLAP - 2005. SZEPTEMBER 26., HÉTFŐ SPORTMAGAZIN Pásztor büntetőket védett Javított a Rinyamenti KC kézilabda nb i/b Esélytelen vendégek Rinyamenti KC- Nagyatád-Dabas Diegó KC 29-26 (14-13) Nagyatád, Városi Sportcsarnok, 600 néző. V.: Babiczky, Skriba. Rinyamenti KC Nagyatád: Vár­tok - Kópicz 3 (képünkön), Ledinszky, Horváth A. 3, Mada­rász 3, Török 6, Zsigmondó. Cse­re: Zsobrák, Talián, Varjas, Gu­lyás 4, Tóth, Zsupek, Akácsos 2. Játékosedző: Gulyás István. Az atádi férfiak védőmunká­ja alaposan feljavult a szigetvá­ri mérkőzés óta. A félidő elején ennek megfelelően biztosan ve­zettek a somogyiak. A szünetig a nagyobb teret kapó vendégek aztán éltek a lehetőségekkel és felzárkóztak. A javuló támadó­játék már hétgólos vezetést is leidéig rnár lé­biztos vezetés tudatában né­hányszor pontatlartuf céloztak az atádiak, így az ellenfél szé­píteni tudta a végeredményt. Jók■ Vártok, Török, Tóth, Zsig- mond. Ifi: Rinyamenti KC Nagyatád-Dabas Diegó KC 32-26 (16-12). Futtában is segítettek samsung-futás Másfél kilométernyi jótékony kocogás Kaposváron Immár 11. alkalommal ­futás rendezői ugyanis - a többi megyeszékhelyhez hasonlóan - 300 ezer forintot juttatnak el a megyei kórház gyermekosztá­lyának, amelyet a héten adnak majd át. A kaposvári Samsung- futás végeredménye, nők: 1. Kodzsagogov Zsaklin (Kaposvár, Munkácsy Mihály Gimnázium), 2. Wirtz Melinda (Kaposvár, Munkácsy Mihály Gimnázium), 3. Horváth Krisztina (Kaposvár, II. Rákóczi Ferenc Általános Is­kola). Férfiak: 1. Szabó Péter (Pécs, Janus Pannonius Tudo­mányegyetem), 2. Dobrovodsky Tamás (Budapest, Műszaki Főis­kola), 3. Györék Roland (Kapos­vár, Noszlopy Gáspár Közgazda- sági Szakközépiskola). Vereséggel rajtolt a Siókosár kézilabda nb i/b Tökölön nyert az Atád Teljes szlovén diadal határfutás Közel ötszáz rajtoló FOTÓ: TÖRÖK ANETT kosárlabda nb i/b Rendre kimaradtak a távoli dobások Ivusza Tamás Tököl KSK-Nagyatádi NKK 23-32 (10-15) Tököl, 100 néző. Vezette: Bacs, Dravecz. Nagyatádi NKK: Pásztor 1 - Somlai 3, Szabó Á. 4, Simon B. 1, Bőzsöny 8(5), Karsai 5, Burai 5. Csere: Balaskóné (kapus), Borsi, Mikó, Hamarics 5. Edző: Mód János. A mérkőzés elején az alapo­san megfiatalodott hazai csapat lelkesen, nagy lendülettel kez­dett. Az atádiak könnyelműs- ködtek, ziccereket hibáztak, így a félidő közepéig fej fej mellett haladtak az együttesek. Aztán összeállt a vendégvédekezés, tá­madásban pedig öt gólt dobtak egymás után. Eközben Pásztor egyszerre mind a 19 me­gyeszékhelyen - rendez­ték a Samsung Olimpiai Futófesztivált; a kaposvári, belvárosban lebonyolított erőpróbán több százan so­rakoztak fel a rajthoz. Fenyő Gábor Bár a Samsung Olimpiai Futó­fesztivál távja csupán másfél ki­lométer volt, akadt, aki ezzel is nehezen gyürkőzött meg. A rajt után ugyanis a nagy tumultus­ban több lelkes fiatal is összega­balyodott egymással - írjuk ezt a túlzott izgalom számlájára -, s nem volt egyszerű újra talpra állni a tömegben. Az idei meg­mozdulás résztvevői most szom­baton a jótékonyság jegyében futottak. A kaposvári Samsung­Keszthelyi Zoltán----------------------r---------------;------------------­Si ókosár UK-MAFC 61-82 (18-22, a-24,17-19,18-17) Magabiztos győzelmet aratott a MAFC Siófokon, pedig az első negyedben jól tartották magu­kat a balatoniak. A két új iga­zolás, Csala és Kiss kosarainak köszönhetően hatodik percig még vezettek is (13-12). A ne­gyed végére azonban a vendé­gek fordítottak, ám a másik új szerzemény Babócsai utolsó másodperces triplájával szo­rossá tették az eredményt (18-22). A várt jó folytatás vi­szont elmaradt, a második ne­gyedre összeomlott a Siókosár; mindössze nyolc(!) pontot tud­tak szerezni, abból négyet bün­tetőből. Ennek eredményeként húsz perc után húszpontos fő­városi előnnyel vonultak szü­netre a csapatok (26-46), s ez­zel el is dőlt a találkozó. A foly­tatásban hiába próbálkoztak a balatoniak, a harmadik ne­Rita (képünkön) kettő büntetőt is hárított, míg Bőzsöny biztosan értékesítette a megítélt hétméte­reseket. A félidő végéig ötgólos előnyüket biz­tosan tartották az atádi lányok. A második já­tékrész Pásztor kettő, egymás utáni büntető há­rításával kezdődött. A csereként beállt Hamarics Kata biztosan értékesítette ziccereit és az atá­diak előnye - a sok kihagyott helyzet ellenére - a mérkőzés 54. percére 10 gólra nőtt. Pász­tor kapus 1 másodperccel az összecsapás vége előtt lőtt gólja méltó befejezése volt teljesítmé­nyének ezen a mérkőzésen. Jók Pásztor, Hamarics. A megyeszékhelyeken rendezett futófesztiválok közül ezúttal sem hiányzott Kaposvár gyedben például 28 pontos hátrányból (26-54) Babócsai, Kovács, Kepli és Bausz pontjai­val feljöttek (35-54), ám több­re nem futotta a gárdától. A vé­gére sem sikerült húsz pont alá csökkenteni a különbséget, de legalább Gulyás nyolc, illet­ve Babócsai és Kiss öt-öt pont­jával ha egyegységnyivel is, de megnyerték az utolsó játék­részt. A Siókosár játékosai ez alkalommal kilenc büntetőt hi­báztak el, ráadásul a távoli do­básaik sem jöttek be; 22 kísér­letből csak öt ért célba. ÍGY JÁTSZOTTAK: Siófok, 150 néző, Vezette: Dombay, Horváth. Siókosár UK: Bausz (4), Kiss V.(14), Csala (9/3), Gulyás (8/3), Magyar Z. (4). Csere: Babócsai (10/6), Kepli (8), Ko­vács Zs. (4/3), Kumli (-), Nemes (-). Edző: Kertész Tamás. _ Az ellenfél legjobb dobói: Fara- J gó (23/9), Temesvári (17/3), 1 Likár (12). Bemutatkozó-mérkőzésén vereséggel kezdett a fehér mezes Siókosár Kikaptak a párosok u asztalitenisz nb i/b, nők Csak Rák Szilvia dicsérhető Sikertelenül zárult az újabb bajnoki a kaposvári asz­taliteniszező hölgyeknek. A hölgyek a hazai környe­zetben nagy csatában szenvedtek vereséget az ugyan­csak dobogóra pályázó győriektől. Herendi PSK-Kaposvári- Marázplast-Férfl AC 9-9 e*sA férfi asztalitenisz NB II Nyu­gati csoportjában Herenden az előző forduló rossz „hagyomá­nyait” követve ezúttal sem sike­rült nyerni a párosoknak. Az egyéni körökben hajszálnyival jobb teljesítményt nyújtottak a kaposvári fiúk ellenfelüknél, így igazságosnak mondható a döntetlen. Minimális szerencsé­vel a győzelem is megszerezhe­tő lett volna. Az összecsapás öt döntő szettes csatájából (Dani 1, Körmendi 1, Kovács 3 !!!) min­det a hazaiak gyűjtötték be... A kaposvári győztesek: Berdár 4, Dani 3, Kovács 1, Körmendi 1. Kaposvári Kíng-a-Ford Tamás Autósiskola Női AC-Győri Elektromos 4-14 A dobogós hely megszerzése szempontjából egyik riválisát fogadta a kaposvári női együt­tes. Sajnos, a Győr mindkét baj­noki pontot elvitte a somogyi megyeszékhelyről. A párosok csatáját rendre a vendégek nyerték, ráadásul az egyéni küzdelmek során is ők vitték a szesen három mérkőzést nyert meg, ráadásul a negyediken is csak a döntő szettben - 17-15- re - tudták őt legyőzni. A há­rom fiatal játékos közül csak Csuti Éva tudott nyerni, Fekete és Körmendi valamennyi talál­kozóját elvesztette. Emiatt tör­vényszerű volt a győriek végső sikere. Az eredmény nem tük­rözi a két csapat közti nagy csa­tát. A négyórás összecsapáson kilenc 3-2-es mérkőzés volt, de ebből - az említett Rák Szilvia révén - mindössze kettőt sike­rült megnyerni. A fordulók alakulása: 0-2, 1-5,1-9,3-11, 4-14. A győztesek■ Rák 3, Csuti, il­letve Kovács, Csiba és a Ladá­nyi, Lung páros, Ladányi 3, Lung 3, Kovács 3, Mausz 3.