Somogyi Hírlap, 2005. augusztus (16. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-22 / 195. szám

strandröplabda 19 profi páros csatája A nőknél a Czmerk Zsu­zsanna, Pintér Zsanett ket­tős, a férfiaknál pedig a Boros Gergely, Molnár Im­re egység nyerte a megyei nyílt strandröplabda-kör­versenyt. Fenyő Gábor A nagyatádi városi termál­strandfürdőben rendezett me­gyei nyílt strandröplabda-kör­verseny utolsó, 5. fordulójának az eredményei. Nők (5 páros): 1. Czmerk Zsu­zsanna, Pintér Zsanett (Kaposvár), 2. Vajda Evelin, Horváth Bianka (Kaposvár), 3. Kondor Tímea, Balajcza Barbara (Kaposvár). Férfiak (14 páros): 1. Kiss Zol­tán, Torma Norbert (Kaposvár), 2. Molnár Tamás, Szentes Zoltán (Kaposvár), 3. Jezeri Tibor, Hegyi Gábor (Kaposvár). A megyei bajnokság végered­ménye. Nők: 1. Czmerk Zsuzsanna, Pintér Zsanett (Kaposvár) 54 pont, 2. Vajda Evelin, Horváth Bi­anka (Kaposvár) 34 pont, 3. Ékes Erika, Lantos Borbála (Ka­posvár) 19 pont. Férfiak: 1. Boros Gergely, Mol­nár Imre (Kaposvár) 31 pont, 2. Hervai Tibor, Ángyán Tibor (Ka­posvár) 29 pont, 3. Kurcz Gábor, Szíj Kornél (Kaposvár) TI pont. Nyolcvanan tíz pályán tenisz A Somogyi Hírlap Kupáért A hét kategóriában összesen 80-an csatáztak egymással - egyszerre 10 pályán - Balatonbogláron a jubileu­mi, X. nemzetközi Somogyi Hírlap Kupa amatőr (női és férfi) teniszversenyen. Füleki Tímea A hagyományos kétnapos Bala- ton-parü erőpróbán a házigazda bogiáriak méltóképpen képvisel­ték városuk színeit, hiszen ők gyűjtötték be a legtöbb ér­met, de kitettek magukért a kaposváriak is. Fonyódi, pécsi, soproni és budapesti teni­szezők is do­bogóra állhat­ták; sőt, a 40 éven felüli hölgyeknél egy német sportoló is érmet szerzett. A X. jubileumi nemzet­közi Somogyi Hírlap Ku­pa amatőr (női és férfi) teniszverseny végered­ménye. Nők. Egyes - 40 éven aluli­ak: 1. Bité Viktória (K< posvár), 2. Paszér Vik­tória (Balatonboglár), 3. Krassóy Szilvia (Balatonboglár) és Tóth Margit (Kaposvár). Egyes - 40 éven felüliek: 1. Molnár Éva (Balatonboglár), 2. Ölti Judit (Balatonboglár), 3. Berkes Pálné (Balatonboglár) és Karín Beupkelmann (Német­ország). Páros - korhatár megkötés nél­kül: 1. Paszér Viktória, Berkes Pálné (Balatonboglár), 2. Ölti Ju­dit, Molnár Éva (Balatonboglár), 3. Varga Judit, Deák Zsuzsa (Pécs) és Krassóy Szilvia (Balaton­boglár), Dejcző Judit (Budapest). Férfiak. Egyes - 45 éven aluliak: 1. Pál­mai Péter (Pécs), 2. Komáromi László (Balatonboglár), 3. Lehel László (Fonyód) és Rácz Frigyes - képünkön (Kaposvár). Egyes - 45 éven felüliek: 1. Rőhrig Péter (Kaposvár), 2. Hege­dűs János (Kaposvár), 3. Horváth Zoltán (Kaposvár) és Hájos László (Budapest). Páros - az összéletkor 100 év alatt: 1. Lehel László (Fó­ti y ó d ) , Rőhrig Péter (Kaposvár), 2. Homung Gábor (Kaposvár), Komá­romi László (Balatonbog­lár), 3. Gulyás Gábor, Béla (Kaposvár). Páros - az összéletkor 100 év felett: 1. Sallai Lajos (Balatonboglár), Schlaffer Ferenc (Sopron), 2. Hájos László, Györgyi Kálmán (Budapest), 3. Basits Jó­zsef, Both László (Balatonboglár) és Hegedűs János, Horváth Zoltán (Kaposvár). Még hibátlan a Marcali Spántli Ferenc Tapolcai Honvéd VSE- Marcali VFC 0-1 (0-0) Tapolca, 300 néző. V.: Ábrahám (Kajtár, Szabó Gy.). Marcali VFC: Tánczos - Sala­mon, Károli, Körösi A., Kormos - Mixtai, Somogyi, Törtei, Bek - Vi­rág, Bálint (Tóth Sz a 76. perc­ben). Edző: Hanusz János. Tapolcai Honvéd VSE: Gelencsér - Halász, Bárány, Hegedűs D., Molnár Zs. - Németh K, Tóth B., Tóth Sz, Kiss M. - Viski, Bárdost Az egygólos marcali vendégsi­ker inkább a házigazda tapolcai­akra nézve hízelgő... Gólszerző: Károli (a 60. percben 4 méteres fejesből). Jók: Tóth B., Hegedűs D., illetve Károli (a mezőny leg­jobbja), Körösi A. További eredmények: Elmax Vasas Pápa- Andráshidai LSC 1-0 Csornai SE-Sárvár FC 0-1 Balatonfüredi FC- Soproni VSE 0-3 Ikarus-Maroshegy (Székesfehérvár)- Répcelaki SE 1-2 lánossomorjai SE-Büki TK 0-2 Kapuvári SE- • CsesztregjKSE 1-2 Az FC Keszthely-Sümegi LSC mérkőzés elmaradt. A Bakony csoport állása: 1. Marcali VFC 2 2 0 0 5-0 6 2. Büki TK 2 2 0 0 5-0 6 3. Sárvár FC 2 2 0 0 4-0 6 4. Répcelaki SE 2 1 1 0 3-2 4 5. Elmax-Vasas Pápa2 1 1 0 2-1 4 6. Soproni VSE 2 1 0 1 4-2 3 7. TIAC-Honvéd VSE 2 1 0 1 2-2 3 8. Csesztregi KSE 2 1 0 1 2-2 3 9. Andráshida LSC 2 1 0 1 1-1 3 10. Csornai SE 2 1 0 1 1-1 3 11. Sümegi LSC 1 0 1 0 2-2 1 12. Balatonfüredi FC 2 0 1 1 2-5 1 13. Jánossomorja 2 0 0 2 0-3 0 14. FC Keszthely 1 0 0 1 0-3 0 15. Kapuvári SE 2 0 0 2 1-5 0 16. Ikarus-Maroshegy 2 0 0 2 1-6 0 Magabiztos volt a Siófok labdarúgó nb ii A Lelle és a Kaposvölgye is idegenben ikszelt Eredmények: BFC Siófok-Celldömölki VSE MÁV-Épcell 2-0 (1-0) Siófok, 400 néző. V.: Oláh (Raff, Schuszter). BFC Siófok: Kovács Z. - Miklósvári, Simkó (Forgács a 62. percben), Pleván (Nagy A. a 70. percben), Salacz Z. - Homonyik, Telegdi, Tusori, Csépe (Köntös a 68. percben) - Hegyesi, Gajda. Edző: Hartyáni Gábor. Celldömölki VSE MÁV-Épcell: Szép - Kozári (Vajda a 65. perc­ben), Győrvári, Csákvári, Németh A. - Németh J. (Bodor a 45. perc ben), Palkovics, Cseke, Somogyvári - Szabó L. (Vér a 60. percben), Hegyi Edző: Sebestyén Attila. A hazaiak Gajda két találatá­val tartották otthon a három baj­noki pontot. Gólszerző: Gajda 2 (a 36. percben 16 méteres kapáslö­vésből, és az 52. percben 16 mé­teres lövésből). Jók: Miklósvári, Simkó, Telegdi, lűsori, Csépe, Gajda, illetve Csákvári, Cseke, Vér, Vajda, keszthelyi Zoltán IntegráL-DAC Győr- Barcsi SC 6-2 (3-1) Győr, 500 néző. V.: Sulyok (Komláti, Tóth V.). Integrál-DAC Győr. Molnár L. - Fajkusz, Máté, Császár (Laki a 80. percben), Orovecz - Imrik, Kertész (Csintalan a 81. percben), Czetti, Germán (Készéi a 65. perc ben) - Oros, Kovács L. Edző: Szapor Gábor. Barcsi SC: Kuczkó - Koleszár, Matus, Kolesánszky(Fischera 62. percben), Sági - Tallósi, Kordé, Horváth Á, Koller (Tolnai a 62. percben) - Kresz, Horváth P. Edző: Dárdai Pál Fölényes győzelmet aratott a házigazda Integrál-DAC Győr alakulata az elképzelés nélkül játszó barcsiak ellen. Gólszerzők: Germán (az 5. percben 20 méte­res szabadrúgásból), Kertész 2 (a 35. percben 8 méteres lövésből, és az 58. percben 11 méteres lö­vésből), Oros 2 (az 50. percben 5 méteres fejesből, és a 88. percben 17 méteres lövésből), Tallósi (a 18. percben - öngól), illetve Kresz 2 (a 15. percben 11-esből, és a 86. percben 6 mé­teres fejesből). Jók: Kertész, Oros, Czetti, Orovecz, illetve Kresz, Horváth Á. mezei József Dunaújvárosi Kohász- Balatonllelle SE 1-1 (0-0) Dunaújváros, 400 néző. V.: Sólymosi (Lémon, Nagy). Dunaújvárosi Kohász: Tóth - Vaskó, Pénzes, Nagy A., Szauter (Kuti a 77. percben) - Micskó, Sze­kér, Facskó (Nagy I. a 61. perc­ben), Ridl - Belényesi (Szepesi a 40. percben), Lumundu. Edző: Szepesi László. Balatonlelle SE: Viniczai - Ba­logh, Kenéz, Graszl K, Wettorazzi - Graszl N. (Bai a 85. percben), Stupyk, Máj, Himics (Petronovics a 76. percben) - Csíkvár, Ágoston (Földes I. a 84. percben). Edző: Kolovics Zoltán. A végig jól játszó leilei együt­tes megérdemelten vitte el Duna­újvárosból az egyik pontot. Gól­szerzők: Vaskó (a 85. percben 22 méteres lövésből), illetve Stupyk (a 87. percben 22 méteres lövés­ből). Jók: Vaskó, Pénzes Micskó, Szekér, illetve Kenéz, Graszl K., Stupyk, Csíkvár. kenéz István BKV Előre-Kaposvölgye Vállalkozók SG-Nagyberki 2-2 (0-2) Budapest, Sport utcai stadion, 150 néző. V.: Vad II. (Balogh, Márkus). BKV Előre: Szerovay - Varga A., Gálosi (Béres a 76. percben), Kasza, Nemecsek - Búza, Galántai (Szőke a szünetben), Ke vács A., Mohácsik (Sándor a szü­netben) - Sido, Matondo. Edző: Krecska János. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Poór - Huzmi, Bozsó, Szabó M. - Dede (Kovács B. a 60. ü w iiiÉili Látványos légiparádé a hazai sikerrel zárult siófoki találkozón percben), Szabó Sz., Horváth /., Sylla, Horváth Z. (Kovács A. a 75. percben) - Horváth R (Lakatos a 80. percben), Kárpáti. Edző: Hor­váth Lajos. A vendég somogyiak előbb kétgólos előnyt szereztek, majd a 49. percben 10 emberre fogyatkoztak; így a végén az egy pontnak is örülniük kel­lett. Gólszerzők: Búza (a 49. percben 11-esből), Sido (a 87. percben 7 méteres fejesből), il­letve Kárpáti (a 37. percben 13 méteres lövésből), Horváth J. (a 45. percben 7 méteres emelés­ből). Kiállítva: Szabó M. (a 49. percben utolsó emberként el­követett szabálytalanságért). Jók: Poór, Huzmi, Bozsó, illetve Nemecsek, Sido. BÓNA KÁROLY További eredmények- Felcsút SE-Paksi SE 2-3 (1-2) Hévíz FC-Gyirmót SE 0-1 (0-1) Szombathelyi Haladás- FC Ajka 2-0 (2-0) Mosonmagyaróvári TE- Budakalászi MSE-Cora 2-1 (1-0) A bajnokság állása: 1. Gyirmót SE 3 3 0 0 7 1 9 2. Haladás VFC 3 3 0 0 7 2 9 3. Paksi SE 3 3 0 0 6 3 9 4. Felcsút SE 3 2 0 1 9 5 6 5. Mosonmagyaróvár3 2 0 1 4 3 6 6. BFC Siófok 3 2 0 1 5 5 6 7. Balatonlelle 3 1 1 1 3 4 4 8. DAC Győr 3 1 0 2 7 7 3 9. Budakalász 3 1 0 2 6 6 3 10. Celldömölk 3 1 0 2 1 3 3 11. FC Ajka 3 1 0 2 4 7 3 12. Hévíz FC 2 0 1 1 1 2 1 13. Dunaújváros 2 0 1 1 1 2 1 14. Kaposvölgye 3 0 1 2 3 6 1 15. BKV Előre 3 0 1 2 3 6 1 16. Barcs SC 3 0 1 2 3 8 :1 Góleső Bogláron F. G. Barátságos labdarúgó­mérkőzésen: BBSC öregfiúk- magyar újságíró válogatott 3-6 (0-3) Balatonboglár, 100 néző. V.: Král. Gólszerzők: Simiglai (11-esből), Koós, Németh L., illetve Somogyi 2, Gyuricza 2, Hegyi, Varga Z. A főtáblán folytatják Fenyő G. A szombaü nyitányon 20, vasár­nap újabb nyolc mérkőzést ren­deztek Kaposváron a 10 ezer dol­lár összdíjazású, egy héten át tar­tó Raiffeisen Grand Prix nemzet­közi pénzdíjas férfi ATP-pontsz- erző teniszverseny őszi sorozatá­nak első fordulójában. A somo­gyi megyeszékhelyen 12 ország 36 teniszezője - a házigazda ma­gyarok mellett csehek, szlová­kok, horvátok, szerb-monteneg- róiak, románok, osztrákok, ola­szok, spanyolok, belgák, ausztrá­lok és amerikaiak - mérkőztek az első 8 helyért, akik mától a ki­emeltekhez csatlakozva a 32-es főtáblán folytathatják tovább. TOTO 1. REAC-Ujpest FC 2-3 2 2. FC Sopron-Zalaegerszegi TE 3. Ferencváros-Lombard FC Pápa 0-12 3-3 x 4. Vasas FC-Diósgyőri VTK 2-01 5. M. United-Aston Villa 1-01 6. Birmingham-M. City 1-2 2 7. Blackburn-Fulham 2-1 1 8. Chartton-Wigan 1-01 9. Liverpool-Sunderland 1-01 10. Newcastle-West Ham 0-0 x 11. Tottenham-Middlesbrough 2-01 12. West Bromwich-Portsmouth 2-1 1 13. Bolton-Everton 0-12 A pluszmérkőzés: 14. Chelsea-Arsenal 1-01 Hárompontos Takács-tripla labdarúgó nb ni - dráva csoport Félbeszakadt Nagyatádon a mérkőzés BBSC-Bajai LSE 3-1 (1-1) 200 néző. V.: fÁir Bolzen). 7V ^ & BBSC: Gyenes - Buzsáki, Haj- mási, Gosztonyi, 0 Kalász - Csák, Takács Gy., Makarész (Fenyvesi a 66. perc­ben), Deme - Tar (Horváth a 77. percben), Silimon (Bogdán a 80. percben). Edző: Mészáros József (képünkön). Bajai LSE: Nusztl - Viszmeg, Végh, Reitman, Gyenei - Faldum (Kiss a 70. percben), Hermán, Trucz, Papp - Nagy E., Koch. Edző: Brakati Rudolf. A remek iramú Balaton-parti találkozón a jó napot kifogó, egységes bogiáriak megérde­melt győzelmet arattak. Gólszer­zők- Takács Gy. 3 (a 37. percben 6 méteres perdítésből, a 60. percben egyéni akció végén, és a 75. percben egyéni akció vé­gén), illetve Nagy E. (14 méte­res lövésből). Jók- Takács Gy., Gyenes, Buzsáki, Kalász, illetve Nagy E., Koch. pintér István A Nagyatád FC-UFC Szek- szárd mérkőzés a második fél­idő ötödik percében 2-1 arányú hazai vezetésnél a hatalmas vil­lámlásokkal tarkított felhősza­kadás miatt félbeszakadt, rá­adásul a pálya nagy részét telje­sen elöntötte a víz. További eredmények: Dunaszentgyörgy- Dombóvári FC 1-2 Tamási SE- Bonyhádi VLC 1-1 Komlói Bányász SK- Siklósi FC 3-0 Kozármlsleny SE- Beremendi Építők SK 3-2 Bólyl SE-Mohácsi TE 2-0 Pécsi VSK- Szentlőrinci SE 1-2 A Dráva csoport állása: 1. Dombóvári FC 2 2 0 0 4 2 6 2. Szentlőrinc SE 2 2 0 0 3 1 6 3. Bonyhád 2 1 1 0 2 1 4 4. Baja SE 2 1 0 1 6 4 3 5. Komtól Bányász 2 1 0 1 3 1 3 6. Balatonboglár 1 1 0 0 3 í 3 7. Nagyatád FC 1 1 0 0 2 0 3 8. Kozármisleny 1 1 0 0 3 2 3 9. Boly SE 2 1 0 1 2 1 3 10. Tamási SE 2 0 1 1 2 3 1 11. Pécsi VSK 2 0 1 1 1 2 1 12. Siklós 2 0 1 1 0 3 1 13. Mohács 1 0 0 1 0 2 0 14. Beremend 2 0 0 2 2 5 0 15. Dunaszentgyörgy 2 0 0 2 2 7 0 16. Szekszárd 0 0 0 0 0 0 0 1 * I i SPORTMAGAZIN SOMOGYI HÍRLAP - 2005. AUGUSZTUS 22., HÉTFŐ 10 Bajnokavatás Nagyatádon