Somogyi Hírlap, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-25 / 275. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2004. NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK SPORT 11 A negyedik helyen telel a Balatonlelle labdarúgó nb ii Emlékezetes idényzáró Balatonlelle SE- Veszprém LC-Legea 3-1 (0-1) Balatonlelle, 200 néző. V.: Ko­vács G. (Pakk, Pánczél). Balatonlelle SE: Gyenes - Ta­tai, ifjabb Kenéz, Deme, Himics- Takács Gy., Búza, Varsányi, Petronovics - Silimon (Takács A. az 50. percben), Graszl N. Edző: Kolovics Zoltán. Veszprém LC-Lega: Viniczai - Markó, Tusori, Kovács, Palejkov- Bényi (Czvetkó a 78. percben), Horváth, Szőlőskei, Kunther - Hajgató (Gosztola a 62. percben), Minczér. Edző: Glázer Róbert. Tegnap kora délután pótolták a másfél hete a rossz idő miatt elmaradt Balatonlelle SE- Veszprém LC-Legea NB Il-es ta­lálkozót. Bár az első 45 percben ■ is a házigazda lellei együttes . játszott fölényben, mégis a ven­dégek szerezték meg a vezetést egy igencsak vitatható 11-essel. A hazaiak ezután sem adták fel; tovább rohamoztak, de ekkor még nem sikerült bevenniük a veszprémiek kapuját. A máso­dik játékrészben is a Balaton- parti együttes irányította a játé­kot, s három perc alatt sikerült megfordítani az eredményt. Sőt, a hajrában bebiztosította győzelmét a leilei alakulat. Gól­szerzők: Varsányi (az 55. perc­ben 11-esből), Takács Gy. (az 58. percben 14 méteres lövés­ből), Takács A. (a 87. percben 12 méteres gurításból), illetve Ko­vács (a 16. percben 11-esből). Jók: ifjabb Kenéz, Búza, Takács A., illetve Kovács, Szőlőskei, Tusori.- Jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk a hétközi találkozón, így a negyedik hely­ről várhatjuk a tavaszi folyta­tást - mondta a mérkőzés után elégedetten Kolovics Zoltán, a Balatonlelle SE mestere. KENÉZ ISTVÁN Az őszi végeredmény: 1. Felcsút SE 15 10 2 3 28 ■16 32 2. Soroksár 15 8 6 1 33-14 30 3. Paksi SE 15 8 3 4 23 •16 27 4. Balatonlelle 15 7 4 4 25 ■21 25 5. Kaposvölgye 15 7 3 5 20 ■19 24 6. Budakalász 15 6 5 4 29 ■21 23 7. Gyirmót SE 15 6 5 4 23-18 23 8. DAC Győr 15 7 1 7 26­26 22 9. Celldömölk 15 6 3 6 23 ■18 21 10. Veszprémi LC 15 6 3 6 19 ■19 21 11. Barcs SC 15 5 5 5 19­20 20 12. Szentlőrinc SE 15 5 2 8 23 ■21 17 13. Komlói Bányász 15 3 6 6 15 ■ ■19 15 14. Mezőfalva 15 4 3 8 26­•31 15 15. Budafok 15 4 2 9 13­25 14 16. Pénzügyőr SE 15 1 1 13 8­49 4 Bravúros továbbjutás labdarúgó mk Kétszer 15 perc túlóra, ráadásként tizenhat 11-es Hat akciógól, öt kapufa, nyolc sárga lap, a végén pedig 16 (!) 11-es és to­vábbjutás - így lehetne összegezni a NABI Kapos­vári Rákóczi FC- Lombard FC Pápa kupacsatát, amelynek a tétje a legjobb nyolc közé jutás volt. Fenyő Gábor NABI Kaposvári Rákóczi FC- Lombard FC Pápa 3-3 (1-0, 2-2, 3-2)- ll-esekkel7-6 Az első 45 perc egyértelműen a Rákóczié volt, amely egymás után dolgozta ki a helyzeteit, az utolsó pillanatban azonban min­dig közbe tudott avatkozni egy pápai játékos. Sokan már el­könyvelték, hqgy gól nélkül zá­rul az élső félidő, amikor a szü­net előtt egy perccel Oláh Lóránt villant; hatalmas kavarodás után előbb a kapufára tolta a lab­dát, amely visszapattant hozzá, s ekkor már nem hibázott. A folytatásban aztán felgyor­sultak az események; nem egé­szen 10 perc alatt három gólt is láthattak a nézők. Az 53. perc- 1 ben Tomas Medved - akinek a 5 fejese egy perccel korábban a - felső lécen csattant - most már f nem hibázott. Hat perccel ké­sőbb Róth Ferenc nagy szóló után szerzett vezetést a Pápá­nak, újabb három perc eltelté­vel viszont ismét egál volt, miu­tán Nagypál Tibor szabadrúgá­sát a szemfüles Finta Zoltán pár méterről a hálóba kotorta. A hajrában eldönthette volna a meccs sorsát a Rákóczi; a 80. percben Tóth Balázs lövése visz- szavágódott a kapufáról, Jovánczai Zoltán ismételhetett, de most is a kapufa mentett. Egy perccel a rendes játékidő letelte előtt a változatosság ked­véért a csereként beállt Zsolnai Róbert forgácsolta szét a felső lécet. Tán még 40 másodperc sem telhetett el a kétszer 15 perces túlórából, amikor Tóth Balázs lö­vése talált utat a pápai kapuba. Fordulás után a 109. percben Medved egyenlített, így követ­kezhetett a drámai 11-es párbaj, ahol végül csak a nyolcadik (!) pár hozott döntést. Tizenegyes-párbaj Az első párban Nagypál és Medved, a másodikban Jovánczai és Geri pontosan célzott, a harmadikban viszont Tóth B. és Radics büntetőjét hárították a kapusok; a negyedikben Kovácsevics és Germán, az ötödikben Zahorecz és Lászka, a hatodikban Zsolnai és Farkas A., a hetedikben pedig Kardos és Szekér volt eredmé­nyes. A mindent eldöntő nyolcadik párban Finta bevette Tóth Imre kapuját, Tüske lövését viszont Szűcs László bravúrral kitomászta. Az első félidő végén Oláh Lóránt kezdte meg a gólgyártást ÍGY JÁTSZOTTAK Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1500 néző. V.: Vad II. (Nyekita, Koch). NABI Kaposvári Rákóczi FC: Szűcs L. - Finta, Zahorecz, Mező - Kovácsevics, Bank, Máté, Andruskó, Tóth B. - Oláh, Kar­dos. Vezetőedző: Prukner László. Lombard FC Pápa: Tóth I. - Radics, Szekér, Farkas A., Róth - Kincses, Lászka, Kovács P., Geri - Stevica, Medved. Vezetőedző: Tóth Bálint. Csere: Mező helyett Nagypál a 41., Stevica helyett Tüske a 46., Andruskó helyett Jovánczai a 60., Oláh helyett Zsolnai a 87., Kovács P. helyett Farkas V. a 97., Róth helyett Germán a 101. perc­ben. Sárga lap: Zahorecz (Stevica buktatásáért) a 13., Finta (Róth felvágásáért) a 17., Szekér (Andruskó buktatásáért) a 30., Róth (szövegelésért) a 72., Ko­vács P. (Tóth B. felvágásáért) a 76., Jovánczai (reklamálásért) a 96., Kardos (a labda elrúgásáért) a 107., Farkas V. (Tóth B. felvágá­sáért) a 120. percben. t Folyószámlanvitá< z Kostoljon bele szabadon! Nyisson most HVB Lakossági Folyószámlát, és a következő szolgáltatásokat díjmentesen veheti igénybe 3 hónapon keresztül: Számlavezetés Elektronikus úton megadott átutalási megbízás Állandó és csoportos beszedési megbízás Internet Banking szolgáltatás Spectra Light Elektronikus szolgáltatás Telefonbank-szolgáltatás SMS-értesítés minden tranzakcióról Havonta 4 alkalommal készpénzfelvétel a HVB Bank saját bankautomatáiból HVB Violet Cirrus/Maestro bankkártya* Várjuk bankfiókunkban: Kaposvár, Dózsa Gy. u. 1. További információ a nap 24 órájában a 06-40/50-40-50-es telefonszámon. HVR Ránk / Az akció magánszemélyek részére, 2005. január 31-ig megnyitásra kerülő II V D Ddlllv / forintfolyószámla-szerződésekre érvényes. További részletek a Kondíciós Listában és a Hirdetményben. BKV Előre FC (NB 1/B)- MTKFC 1-0 (0-0) Fehérvár FC- Békéscsabai Előre FC 3-0 (0-0) Matáv FC Sopron-Debreceni VSC-MegaForce 1-0 (1-0) Bp. Honvéd-Bp. Vasas 1-0 (1-0) A Pécsi MFC-Ferencváros mérkőzést a fővárosi együttes UEFA Kupa-szereplése miatt - a Fradi ma este Németország­ban a Schalke 04 vendége lesz - december 8-án játsszák. A Lombard FC Pápa mellett to­vábbi öt élvonalbeli alakulat - az Újpest FC, az MTK FC, a Va­sas, a Debreceni VSC-Mega- Force, valamint a Békéscsabai Előre FC - búcsúzott el a labda­rúgó Magyar Kupa nyolcaddön- tőjében. Eredmények: Kazincbarcika (NB II)- Dunaújvárosi FC (NB i/B) 2-1 (1-0) Bodajk FC (NB I/B)- Újpest FC 2-0 (0-0) Kicsik verték a nagyokat iJUKaiWSflMI Márkakereskedés készpénzért megvásárolná használt személy- gépkocsiját 97-es évjárattól 3 millió Ft-ig. Hitelátvállalással is! Péter Rózsa Gimnázium és Szakközépiskola a KING'S SCHOOL OXFORD magyarországi képviselete Akkreditált Állami Nyelvvizsgahely 2005. február 4-én induló keresztféléves képzéseink érettségizetteknek: •VÁMÜGYINTÉZŐ (jövedéki ismeretekkel! ♦KÜLKER ÜGYINTÉZŐ I év • NEMZETKÖZI LOGISZTIKAI MENEDZSER ♦KÜLKER ÜGYINTÉZŐ 2 év • KÜLKERESKEDELMI ÜGYINTÉZŐ I év • IRODAVEZETŐ ♦ alapfokú nyelvvizsga I év • IDEGENVEZETŐ ♦ középfokú nyelvvizsga 1 év • IDEGENFORGALMI TECHNIKUS ♦IDEGENVEZETŐ 2 év • GAZDASÁGI INFORMATIKUS 2 év • ÚJSÁGÍRÓ ♦ alapfokú nyelvvizsga 2 és • MARKETING- és REKLÁMÜGYINTÉZŐ I év Nappali tagozaton, 23 év alatt a képzés és a kollégiumi elhelyezés ingyenes. Valamennyi szakunk levelező tagozaton is indul, korhatár nélkül, szombati tanítási napokkal. Felvételi nap: 2004. december 11. Képzéseinkről és a KING’S SCHOOL OXFORD angliai kurzusairól információ: 8000 Székesfehérvár, Várkörút 54. Tel: 22/348-103, 22/348-095 Honlap: wvnv.peter-rozsa.hu