Somogyi Hírlap, 2004. november (15. évfolyam, 255-279. szám)

2004-11-08 / 260. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2004. NOVEMBER 8.. HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 11 Veszélytelen támadások a somogyi rangadón labdarúgó nb ii Barcson ért véget a Soroksár sorozata Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Balatonlelle SE 0-0 Nagyberki, 150 néző. V.: Farkas B. (Makk, Haris). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Poór - Kadarkúti, Bozsó, Tamás - Illés (Nógrádi), Horváth /., Bruncvig, Horváth Z. (Dede), Szabó M. - Jéger (Tol­nai), Farkas N. Edző: Horváth Lajos. Balatonlelle SE: Gyenes - Ta­tai, Deme, ifjabb Kenéz, Graszl K. (Bai T.) - Takács Gy. (Papp M. ), Búza, Varsányi (Silimon), Földes I. - Himics, Graszl N. Edző: Kolovics Zoltán. Sportszerű és küzdelmes mérkőzést hozott a somogyi NB Il-es rangadó, amelyen a ka­puk alig forogtak veszélyben; a két csapat játékosai jobbára a két ló-os között gyötörték egy­mást. A találkozó legnagyobb helyzetét a balatonlellei Takács György hagyta ki, ám ennek el­lenére az eredmény igazságos. Jók: Kadarkúti, Bozsó, Farkas N. , illetve ifjabb Kenéz, Búza, Graszl N. Horváth Lajos: - Az első fél­időben a Lelle, a másodikban pedig mi hagytuk ki a nagyobb lehetőségeket, így az eredmény igazságos. Kolovics Zoltán: - Több góllal kellett volna nyernünk... BÓNA KÁROLY Barcs SC-Soroksár 3-1 (2-0) Barcs, 200. néző. V.: Takács (Beidek, Németh). Barcs SC: Kuczkó - Koleszár, Tallósi, Pókos, Sági - Somogyi, Miskovics (Goják), Kolesánszky (Bakó), Fónai - Koller (Cson­ka), Horváth. Edző: idősebb Dárdai Pál. Soroksár: Kurucz - Géczy, Elekes, Cseri, Németh Ferenczi, Bernáth, Szőke, Ka­szás - Nagy, Bene (Biliczki). Edző: Elekes József. A jó iramú, színvonalas bar­csi mérkőzésen a lelkesen és jól játszó hazaiak teljesen meg­érdemelt győzelmet arattak az egészen eddig a találkozóig ve­retlen soroksári együttes ellen. Gólszerzők: Miskovics (a 8. percben 5 méteres fejesből), Sági (a 17. percben 10 méteres lövésből), Koller (az 55. perc­ben 8 méteres lövésből), illetve Nagy (az 58. percben 6 méte­res lövésből). Jók: Tallósi, Sági, Miskovics, Koller, illetve Elekes, Németh, Nagy. Idősebb Dárdai Pál: - Jó já­tékkal, sok helyzetet kidolgoz­va szórakoztattuk a közönsé­günket. Elekes József: - Megérdemel­ten hazai siker született. MEZEI JÓZSEF Berkiben még veretlen volt a Soroksár, ám Barcson már kikaptak További eredmények: Gylrmót SE- Bp. Pénzügyőr SE 5-0 Celldömölki VSE Cell- Modul-Budakalászi MSE-Cora 0-1 Veszprém LC-Legea- Integrál DAC Győr 0-1 Budafoki LC- Komlói Bányász SK 0-1 Mezőfalvi Medosz SE- Paksi SE 2-3 Szentlőrinci SE- Felcsút SE 2-0 A bajnokság állása: 1. Felcsút SE 13 8 2 3 23-13 26 2. Soroksár 13 6 6 1 24-13 24 3. Paksi SE 13 7 3 3 21-13 24 4. Budakalász 13 6 5 2 27-16 23 5. Celldömölk 13 6 3 4 22-14 21 6. Balatonlelle 13 6 3 4 21-19 21 7. Gyirmót SE 13 5 4 4 22-18 19 8. Barcs SC 13 5 4 4 17-15 19 9. DAC Győr 13 6 1 6 22-24 19 10. Veszprémi LC 13 5 3 5 15-14 18 11. Kaposvölgye 13 5 3 5 15-19 18 12. Mezőfalva 13 4 3 6 24-23 15 13. Szentlörinc SE 13 4 2 7 18-20 14 14. Komlói Bányász 13 3 4 6 14-18 13 15. Budafok 13 3 2 8 11-21 11 16. Pénzügyőr SE 13 1 0 12 7-43 3 Feltörték a Betont az atádi lányok kézilabda nb i/b Bőzsöny tízszer villant Ivusza Tamás Veszprém Beton- Nagyatádi NKK 29-31(15-11) Veszprém, 300 néző. Nagyatádi NKK■ Pásztor - Ha- gyánek 4-dr. Karsai 8 - Simon B. 4 - Bárány 2 - Bőzsöny 10(7) - dr. Horváth 2. Csere: Sulyokné, Ibriksz (kapusok), Borsi, Simon E., Csizmadia, Szabó Á. 1. Edző: Mód János. A bajnokság harmadik helye­zettjének otthonában szokatla- nul csúszós játéktéren rendkí­vül sok hibával, idegesen, sok ziccert hibázva kézilabdáztak a somogyiak. Karsai Dórát az első pillanattól kezdve külön ember próbálta semlegesíteni, nem sok sikerrel. Négy gólt lőtt a félidő befejezéséig, de még Bőzsöny (képünkön) öt találata is kevés volt a veszpré­miek tizenöt ta­lálatával szem­ben. A szünet után szép lassan csökkentették hátrányukat az atádiak és a 15. percben átvették a vezetést. Sulyokné bravúrosan védett, Bárány jól irányította a csapatot, Simon B. okos és fontos gólokat lőtt. A somogyiak lelke­sedésüknek és győzni akarásuk­nak köszönhetően elhozták a két pontot a veszprémiek otthoná­ból. Jók: Sulyokné, Bőzsöny, Bá­rány, dr. Karsai, Simon B. Győrben maradtak a bajnoki pontok Samu László Győri ETOKCH.- Marcali VSzSE 42-39 (20-18) Győr, 100 néző. V.: Bóna, Miskei. Marcali VSzSE: Kemer - Müller 4, Balogh P. 5, Mészáros 6, Ko­vácsi. 4, Kévés 9(3), Balogh M. 7. Csere: Bödör (kapus), Tanai 4, Pék E. Edző: Tóth István. A győriek látványos akciók után szereztek háromgólos veze­tést az NB J/B-s női kézilabda­bajnokság újabb mérkőzésén. A nagy iramú találkozó 28. percé­ben a Marcalinak sikerült az egyenlítés. A folytatásban már előnyben is játszottak a somogyi­ak a korosztályos válogatottakat felvonultató győriekkel szem­ben. Az utolsó másfél percben a marcali akciókat kontrázó hazai­ak lőtték a gólokat és ha némi szerencsével is, de végül nyerni tudtak. A vendégek védekezés­ben a megszokottnál gyengéb­bek voltak, de az egy pontot megérdemelték volna. Csak a bogiáriak vitézkedtek labdarúgó nb in Otthon kapott ki a Lengyeltóti BBSC-Dombóvár 1-0 (0-0) Balatonboglár, 150 néző. V.: Urs- prung (Szőke, Sárosdi). BBSC: Brakszatórisz - Bu- zsáki, Hajmási, Gosztonyi, Csák, Fehér, Horváth Sz., Tar (Osváth), Szentkirályi, Kalász (Ábrahám), Olajos (képünkön). Edző: Mészá­ros József. Dombóvári PC: Szabados - Varga, Nagy, Hokk, Várai, Bálái, lassú, Stedtger(Kása), torkos, Szabotál, Fá­bián Edző: Nagy Ervin A mérkőzés nagy részében a dombóváriak játszottak me- zőnyfólényben, a taktikus bogiáriak azonban - egy szemfüles gólnak kö­szönhetően - megér­demelten gyűjtötték be a pontokat Gól­szerző: Horváth Sz. Knézics, Peterkó, Stang - Fischer (Demeter), Keibl, Nagy, Scheppi - Sipp, Manner (Kovács). Játékos­edző: Sipp Attila. Az újonc hazaiak ismét egy félidőnyi előnyt adtak az ellenfe­lüknek, a második 45 perc pedig kevésnek bizo­nyult az eredmény megfordítá­sára. Gól­szerzők: Hosszú (a 9. p., 11-es- ből), Wágner (a 81. p., 12 m-es lö­vésből), Hermán (a 88. p., 2 m-es fejesből), ill. Sipp 2 (a 11. p., 4 m- es gurításból, és a 86. p., 10 m-es lövésből), Peterkó (a 35. p., 20 m- es lövésből), Scheppi (a 43. p. 20 m-es szabadrúgásból). Jók: Schmida, Hosszú, illetve Peter­kó, Nagy, Sipp. SÍPOS FERENC Beremend-Marcali 2-0 (0-0) Beremend, 150 néző. V.: Éreth. (az 50. p., 18 m-es emelésből). Jók: Olajos (képünkön), Hajmási, Buzsáki, Csák, illetve Farkas, Várai. pintér istván Lengyeltóti VSE- Mohácsi TE 3-4 (1-3) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Rácz Z. (Rácz G., Molnár). Lengyeltóti VSE: Kovács - Hárs- házi, Schmida, Körösi (Bertus), Jovánczai - Károli, Szentes (Tar), Somogyi (Wágner), Varga - Hosz- szú, Hermán Játékosedző: Somo­gyi Zoltán Mohácsi TE: Kraft - Dárdai, Beremend: Kovácsevics - Te­lek, Halász, Macsi, Juhász - Ta­más G., Horváth, Valkai (Bábli), Nagy B. - Elek (Szabó Zs.), Polgá­ri (Papp). Edző: Bíró Ferenc. Marcali: Kirí - Latyák, Samu, Kormos, Szabó Sz. - Csonka, Mixtai, Csíkvár, Törtei - Fenusz (Csizmadia T.), Bek. Edző: Szeke­res Tibor. Halász élményszámba menő gólja megnyugtatta a hazai csa­patot, amely végül megérdemelt győzelmet aratott. Gólszerzők: Halász, Telek. Jók: Telek, Macsi, Halász (a mezőny legjobbja), Nagy B., illetve Csík­vár, Kili. MÜLLER KÁROLY További eredmények: Pécsi VSK-UFC Szekszárd 3-1 Bólyi SE-Tamási SE 2-0 Bonyhádi VLC-Nagyárpád 4-4 Kozármisleny SE-Baja 2-4 A Nagyatád FC csapata szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Boly SE 12 9 2 1 27 10 29 2. Pécsi VSK 12 7 1 4 23 16 22 3. Tamási SE 12 6 4 2 15 11 22 4. Nagyatád FC 12 6 3 3 21 12 21 5. Beremend 12 7 0 5 15 12 21 6. Dombóvári FC 12 6 1 5 20 16 19 7. Baja SE 12 5 3 4 25 21 18 8. Szekszárd 12 5 2 '5 16 15 17 9. Kozármisleny 12 5 1 6 20 19 16 10. Mohács 12 4 2 6 17 21 14 11. Marcali VSE 12 4 2 6 16 24 14 12. Nagyárpád SK 12 3 4 5 17 19 13 13. Bonyhád 13 4 1 8 21 27 13 14. Balatonboglár 12 3 3 6 14 22 12 15. Lengyeltóti 13 1 3 9 15 37 6 i t •t