Somogyi Hírlap, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-04 / 232. szám

SOMOGYI HÍRLAP - 2004. OKTÓBER 4„ HÉTFŐ SPORTMAGAZIN 9 Bőven akad tennivaló a rajtig kosárlabda Csak a 4. hely jutott Zalaegerszeg, 100. Vezette: Tóth Török. Kaposvári KK: Crowe (14/9), Varga R. (2), Szőke (5/3), Kunc (11). Trepák(8). Csere: Filipovics (24), Sírnád (12/9), Hendlein (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. A Kaposvári KK péntektől újabb előkészületi kosárlabda­tornán vendégszerepei. Pécsett a Lauber Dezső Városi Sportcsar­nokban rendezik a PVSK-kupát, ahol az Univer KSE, a Gunaras KC Dombóvár, valamint a házi­gazda PVSK-Panthers lesz Filipovicsék ellenfele. Csak a negyedik helyen végzett a tegnap befejező­dött XXXV. Göcsej-kupa nemzetközi kosárlabda- tornán a címvédőként pá­lyára lépő Kaposvári KK. A bronzmeccsen az Albacomptól két ponttal kaptak ki Filipovicsék. Kun Zoltán Szombaton játszották: Falco-Swietelsky KC- Kaposvári KK 61-92 (20-17,19-28,13-33,9-14) A délelőtti mérkőzésen a máso- i dik negyedtől egyértelmű fölény- | ben játszott a somogyi csapat. ÍGY JÁTSZOTTAK Zalaegerszeg, 100 néző. Vezet­te: Horváth, Németh. Kaposvári KK: Crowe (16/9), Hendlein (11/3), Harper (12), Filipovics (6), Trepák (15/3). Csere: Kunc (11/3), Sírnád (13/9), Varga R. (3/3), Szőke (5). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. Univer KSE-Kaposvári Kosárlabda Klub 85-72 (20-20, 20-13, 23-14, 22-25) A kecskemétiek Lapov, a somo­gyiak Kunc ponterősségében bíz­hattak. Sorra maradtak ki a ka­posvári külső dobások, az ellen­akciókból pedig McClendon ve­zérletével megérdemelten szer­zett vezetést a Kecskemét A szü­net után is az alföldiek kosaraz­tak jobban, ezzel megérdemel­ten jutottak a torna döntőjébe. ÍGY JÁTSZOTTAK Zalaegerszeg, 200 néző. Vezet­te: Bodnár, Farkas. Kaposvári KK: Stmad (12/9), Crowe (13/9), Szőke (-), Kunc Tornagyőztes az Univer KSE A XXXV. Göcsej kupa nemzetközi férfi kosárlabdatorna végered­ménye: 1. Univer KSE, 2. ZTE KK, 3. Albacomp, 4. Kaposvári KK, 5. Marc-Körmend, 6. Kaunas (litván), 7. Gunaras KC Dombóvár, 8. Falco Swietelsky KC Szombathely. Különdíjasok: legponterősebb játékos: Dávid Fischer (Gunaras KC Dombóvár). Legjobb irányító: Zorán Nisavics (Alabcomp). Legjobb center: Chad McClendor (Univer KSE). Legjobb zalaegerszegi: Brandouin Fullove. A Recska László emlékdíjat CoryBradford (Univer KSE) nyerte. (18/3), Trepák (17). Csere: Varga R (3/3), Filipovics (5/3), Harper (-), Hendlein (4). Vezetőedző: Kmé­zics Zorán. Edző: Monok Tibor. Az A-csoport végeredménye: 1. Univer Kecskemét (6 pont), 2. Kaposvári KK (5 p.), 3. Kaunas (litván, 4 p.), 4. Falco (3 p.). A B- csoport: 1. ZTE (6 p.), 2. Albacomp (5 p.), 3. Körmend (4 p.), 4. Dombóvár (3 p.). A döntőben: ZTE KK-Univer KSE 80-90 A harmadik helyért: ■ Kaposvári Kosárlabda Klub- Albacomp 76-78 (13-25, 25-13, 20-23,18-17) Ostrom a gyűrűkre Az első forduló mérkőzéseivel megkezdődött-az OPEL-FAG Ku­pa 2005 Somogy Megyei Férfi Kosárlabda-bajnokság. Eredmények Business ’97 csoport Cifo KSE-Karg Autó IKK 73-44 (23-12,14-10,22-11,14-11) V.: Csabai, Fábián. Cifa KSE: Bo­gár (17/9), Rózsa Cs. (11/9), Ko­vács Cs. (11), dr. Csima (9), Váli (9). Csere: Csabai O. (12/6), Csor­dás (4). Edző: dr. Csima Ferenc. Karg Autó TKK Kiss L. (12/6), Krezinger (8), Győrffy (8), Varga Gy. (6), DrossZ. (-). Csere: Juhos (5), Jüngling (5/3), Hász (-). Edző: Dross Zoltán. KOTO-Toyota Széchenyi- SH Tempó KK 112-78 (22-17,32-23,32-12,36-26) V.: Pestality Cs., Stickel L. Lég jobb dobók- Hernesz (33/15), Szabó T. (23/9), Magyarfi (18/6), Szabó D. (18), Kifle (13/3), Hor­váth P. (11/3), iU. Kruk (21/12), SzalaiZs. (21/3), Kiss B. (16). Agriconsult SE-Füredholding Meló-Diák KK 71-90 (18-26,15-22,11-22,27-20) V.: Pestality P., Pestality Cs. Ld.: Mezriczky (27/6), Novák (10/3), ül. Soós (29/6), Heffer (23/12), Szmolka (12). Vízcoop Henger-Baglyok 86-48 (21-11,14-12,20-5,21-20) V.: Pestality P., Stickel L. Ld.: Gosztonyi G. (31/9), Varga (16/12), Nagy G. (12), Fonal (10), ül. Körösi (17), Németh (13/3). Rulez csoport Kasi-kadett B- Seat Zsillé KK 74-117 (23-33,8-31,17-23, 26-28) V.: Péter, Koncsek. Ld.: Márkus (22/9), Gelencsér (20/6), Csabai (17), ill. Marosi (33), Heizer (26/3), Fenyvesi (21/3), Hajdú (20/6), Ifkovics (10). Bombardier Pub KK-SKODA- KargZSHKK 42-65 (6-19,9-21,18-13,9-12) V.: Stickel B., Söjtöry. Ld: Dénes (20/6), ill. Farkas (25/3), Maró- thi (14/12). Kapós Hidro csoport Tüskevári SE-Taurina 58-83 (12-29,11-14,18-22,17-18) V.: Mezriczky, Molnár. Ld: Bod- ródi B. (14), lakó (10/6), ill. Reith (19), Haraszti L. (18), Haraszti V. (13/6), Németh (11/3). Briganti BC-KasTkadett A 85-66 (20-20,14-17,22-14,29-15) V.: Söjtöry, Elek. Ld: Toronyi Sz. (33), Kadaravek (18), Tóth B. (13) , ill. Vojvoda (24/3), Simon (14) , Jutái (11/9). Epítőipari-Nagyatád KK 71-65 (13-19,15-16,18-15,25-15) V.: Fekete, Bartics. Ld: Benedek (22), Pálfy (21/9), Koncsek (12/6), ill. Németh (28/9), Bartha (13/6), Pécsek (10). ÍGY FOLYTATJÁK II. forduló, október 08. (péntek) Barcsi Sportcsarnok: Barcs-Kasi B 18.30 óra. Október 09. (szom­bat) Kaposvár, Táncsics gimnázi­um: Pörölycápa KK-Cifa KSE 8 óra; Füredholding Meló-Diák-Fi- at Táncsics 9.30 óra; Karg Autó TKK-Mad Day Széchenyi 12.30 óra. Eötvös szakközépiskola: Baglyok-Agriconsult SE 8 óra. Rulez csoport (Kaposvár, Tán­csics): Seat Zsillé KK-Bombar- dier Pub KK 14 óra. Eötvös isko­la: Skoda Karg-BBSC 12.30 óra. Kapós Hidro csoport (Kaposvár, Eötvös): Kasi A-Tüskevári SE 9.30 óra; Taurina KK-Építőipari 11 óra. Nagyatádi sportcsarnok: Nagyatádi KK-Briganti 11 óra. Remekelt a Nagyatád Ivusza Tamás Szombathelyi Főiskola SE- Nagyatádi NKK 26-37 (16-19) Szombathely, 100 néző. Vezette: , Natkai, Szalay. ‘ Nagyatádi NKK: Pásztor - \ Hagyánek 5, Simon B. 4, dr. Marsai 9, Bárány 3, Bőzsöny 6(1), dr. Horváth 10(4). Csere: Sulyokné, Lbriksz (kapusok), Ghetu A., Simon £., Csizmadia, Horváth D. Edző: Mód János. Remekelt a kézilabda NB 1/B újabb fordulójában a Nagyatádi Női KK. Fojtógatóan meleg volt a felújított egyetemi csarnok­ban. Az egymást jól ismerő két együttes felváltva érte el góljait, a csapatok nem nagyon törőd­tek a védekezéssel, így potyog­tak a gólok. A vendégek a 25. percben sze­reztek először háromgólos előnyt, melyet az első félidő vé­géig meg is tartottak. A máso­dik félidőre alaposan felpapri­kázta játékosait Mód edző. Ke­mény, határozott védekezéssel és a csereként beállt Sulyokné bravúrjai után gyors indítások­ból tetszés szerint érték el talá­lataikat az atádi lányok. A főis­kolások elfáradtak, öt-öt per­cenként tudták csak bevenni a vendégek kapuját. A mérkőzés végén örömjáté­kot mutattak be az ötletesen játszó atádiak, és ilyen arány­ban is megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Bőzsöny, Simon B., dr. Hor­váth, Sulyokné. A Marcali VSzSE együttese szabadnapos volt. Gólképtelen csatárok labdarúgó nb ii A Lelle és a Barcs nyert, a Kaposvölgye botlott Balatonlelle SE- PaksiSE 1-0 (1-0) Balatonlelle, 250 néző. V.: Bog­nár T. (Komláti, Auth). Balatonlelle SE: Gyenes - Himics, ifjabb Kenéz, Deme, Graszl K - Búza, Földes /., Varsá­nyi) Bai T. (Graszl N. a 71. perc­ben) - Takács A., Silimon (Fenyve­si a 76. percben, Makarész a 82. percben). Edző: Kolovics Zoltán. Paksi SE: Bérdi - Abonyi, Tóth P., Hosnyánszki, Vízdár - Tóth ]., Mészáros, Osztermajer (Böde a 76. percben), Kiss - Heffler (Búzás a 76. percben), Varga. Edző: Lengyel Ferenc. A két tartalékosán felálló együttes összecsapásának a sorsa a 13. percben dőlt el; Silimon lövése a felső léc belső lapjáról a gólvonalra, majd on­nan újra a lécre vágódott, a be­robbanó Takács A. pedig a gólvo­nalról befejelte a labdát. Kiállít­va: Búza (a 80. percben) a máso­dik sárga lap után. Jók ifjabb Ke­néz, Deme, Földes L, Takács A., illetve a vendég Paksi SE csapa­tában nem akadt kiemelkedő tel­jesítmény. Kolovics Zoltán: - Nehéz szü­lés volt, de rászolgáltunk a há­rom pontra. Lengyel Ferenc: - Az idény leg­gyengébb játékának csakis vereség lehetett a vége. nagylajos Barcs SC-Veszprém LC- Legea 1-0 (1-0) Barcs, 200 néző. V.: Tatai (Nagy L, Iványi). Barcs SC: Kuczkó - Koleszár, Tallósi, Pókos, Kolesánszky (Ku­tyáncsánin a 68. percben) - So­mogyi, Sági, Gyaraki (Goják a 65. percben), Koller - Horváth P., Né meth Zs. (Bakó a 82. percben). Edző: idősebb Dárdai Pál Veszprém LGLegea: Viniczai - Markó, Tusori Foki, Kovács - Palejkov, Bényi (Szabadfl az 53. percben), Horváth, Szőllőskei - Gunther, Minczér. Edző: Glázer Róbert Jó iramú, küzdelmes első fél­időt láthatott a közönség; a bar­csiak a 40. percben Horváth P. 17 méteres szabadrúgásával sze­reztek vezetést. Fordulás után is jobbára a két 16-os között folyt a játék, az eredmény azonban már nem változott, jók Tallósi, Somo­gyi, Horváth P., Koller, illetve Ko­vács, Foki, Horváth, Palejkov. Idősebb Dárdai Pál - Fegyel­mezett játékkal nyertünk a szer­vezett veszprémiek ellen. Glázer Róbert: - Az első félidő hajrájában egy pontrúgás dön­tötte el a három bajnoki pont sor­sát. Úgy érzem, nem érdemel­tünk vereséget mezb József Budafoki LC-Kaposvölgye Vállalkozók SG-Nagyberid 1-0 (0-0) Budafok, 150 néző. V.: Horváth G. II. (Kovács P., Telek). Budafoki LC: Kaszás (Czigány a szünetben) - Bihari, Takó, Sirmán, Balogh - Zabundu, Gás­pár, Váradi (Szabó G. a 68. perc­ben), Morvái (Deli a 64. percben) - Magosi, Szabó Z. Edző: Horváth Pál Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Poór - Tamás, Bozsó, Kadarkúti - Illés, Bruncvig, Hor­váth /., Szabó M., Dede (Nógrádi a 71. percben) - Jéger, Horváth Z. Edző: Horváth Lajos. A két, nagyjából azonos játék­erőt képviselő csapat találkozó­ján az utolsó 20 percet felpörgető hazaiak egy perccel a rendes já­tékidő letelte előtt kicsikarták a győzelmet az amúgy döntetlen- szagú mérkőzésen. Gólszerző: Bi­hari (a 89. percben). Kiállítva: Deli, illetve Kadarkúti (mindket­ten a 90. percben) kakaskodá­sért. lók: Bihari, illetve Poór, Hor­váth J. Horváth Pál - Nem érdemel­ték meg a játékosok, hogy össze- piszkolják a szerelésüket Horváth Lajos: - A csalódottsá­gomnál csak a megdöbbenésem nagyobb... tánczos Róbert További eredmények Soroksár- Szentlőrinci SE 4-1; Bp. Pénz­ügyőr- Celldömölki VSE 0-1; Integrál DAC Győr-Felcsút 1-2; Budakalászi MSE-Cora-Gyirmót SE 1-3; Komlói Bányász-Mező- falvi Medosz SE 1-0. A bajnokság állása: 1. Felcsút SE 8 6 1 1 17-8 19 2. Soroksár 8 5 3 0 19-8 18 3. Balatonlelle 8 5 1 2 17­13 16 4, Budakalász 8 4 3 1 18-8 15 5. Celldömölk 8 5 0 3 16-9 15 6. Paksi SE 8 4 2 2 12-5 14 7. Barcs SC 8 4 2 2 11-6 14 8. Mezőfalva 8 3 2 3 16­12 11 9. Gyirmót SE 8 3 2 3 14­14 11 10. Komlói Bányász 8 2 3 3 10-9 9 11. DAC Győr 8 3 0 5 13­17 9 12. Veszprémi LC 8 2 2 4 8­13 8 13. Kaposvölgye 8 2 2 4 8­15 8 14. Budaiok 8 2 2 4 7­14 8 15. Szentlőrinc SE 8 1 1 6 7­15 4 16. Pénzügyőr SE 8 0 0 8 4­31 0 A-wwfly ► Beleolvad*! a hets* meg, amely már tömegbe vagy a saját egy áj korszak szülötte, utadat jármi? Mersz Meglepő megoldásai és eltérni a megszokottól, áj szemlélete nemcsak újraírni a szabályokat? régtől, a hason jó gondot Akkor érdemes talál kotlásiakat is meg Ing komád az új Mercedes- ja győzni. De ne hidd Betti A-osztállyal, histten el másoknak, tapasztald egy olyan autót ismer- meg magad! Várunk nyitott hétvégénkén 2004. október 10-én 10 és 18 óra kólón! AUTÓ PÉTER Kft. 8900 Zalaegerszeg, Balatoni út V*. TeL: 92/325-099. fax: 92/325-339 Ezen a héten kínálja a sport a a televízió C/ystaí Páace - Fulham labdarúgó-mérkőzés hétfőn Anglia - Wales U21-es Eb-selejtező mérkőzés pénteken SEM ^ágf^noki-selejtező latxlarúgó-mékőzések szombaton