Somogyi Hírlap, 2004. május (15. évfolyam, 101-125. szám)

2004-05-27 / 123. szám

12. OLDAL SPORT 2004. Május 27., csütörtök fl Labdarúgó NB I Arany Ászok Liga, alsóházi rájátszás A 32. (záró)fordnló eredményei: Győri ETO FC- Pécsi MFC 1-3 (1-1) Győr, 500 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Nyilas (a 14. percben), illetve Makra (a 34. percben - öngól), Montvai 2 (az 54. percben és a 80. percben). Békéscsabai Előre FC- Videoton-Fehérvár 2-0 (1-0) Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Tóth Gy. (a 4. perc­ben), Miculescu (a 77. percben). Kiállítva: Hercegfalvi (Video­ton FC-Fehérvár) a 34. percben. Lombard FC Haladás- Zalaegerszegi TE FC 1-1 (0-0) Szombathely, 400 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Schimmer (a 46. percben), illetve Waltner (a 66. percben). A végeredmény: 7. Pécsi MFC 32 9 13 10 36-37 40 8. Videoton FC 32 10 10 12 55-51 40 9. ZTE FC 32 11 6 15, 45-47 39 10. Győri ETO FC 32 10 6 16 36-54 36 11. Békéscsabai EFC 32 8 8 16 36-50 32 12. lombard FC Haladás 32 4 11 II 19-63 23 Labdarúgás Kecskemét A somogyvári Somogy Megyei Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Diákotthon és Gyer­mekotthon II. korcsoportos, tanu­lásban akadályozott labdarúgócsa­pata a 3. helyen végzett a Kecske­méten rendezett országos diák­olimpia labdarúgó-bajnokságon. Az eseményen 20 csapat -19 me­gye és Budapest bajnoka - mérte össze tudását. A somogyvári csapat első he­lyen jutott a legjobb 8 közé. A négy közé jutásért játszott mérkő­zésen 3-1-re verték a tataiakat, majd a döntőbe jutásért Nyíregy­házától kikaptak (3-1). A bronz­mérkőzésen Budapest csapatával 0-0-ás döntetlent követően bünte­tőrúgásokkal 4-3 arányban dia­dalmaskodott a Somogyvár. A csapat tagjai: Orsós Tamás, Mol­nár Ferenc, Kertész Zsigmond, Károlyi György, Kalányos József, Kalányos István, Orsós Zoltán, fel­készítő tanárok: Gynrákovics László és Papp József. •k * * A somogyváriak tanulásban aka­dályozott atlétái Kaposváron, az Arany úti sportcentrumban ren­dezett megyei atlétikai bajnoksá­gon vettek részt, ahol összesen 11 dobogós helyet szereztek. Ered­mények, I. korcsoport, kislabda- hajítás: 1. Orsós Zoltán, 2. Balogh Ferenc, 3. Bogdán Krisztián. Tá­volugrás: 1. Orsós Zoltán, Ignácz Zsuzsanna II. korcsoport, kislab- dahajítás: 1. Molnár Ferenc, Orsós Rózsa, ...3. Bogdán György. Tá­volugrás: 1. Orsós Zsolt. Súlylö­kés: ...2. Orsós Rózsa. 100 m-es síkfutás: ...3. Kovács Zsolt. Az el­ső helyen végzett versenyzők jú­nius 4-6. között Debrecenben rendezendő országos döntőn ve­hetnek részt. Felkészítő tanárok: Gyurákovics László és Papp Jó­zsef. KUN Off Road Fesztivál • SOMOGYBABOD Minden eddiginél látványo­sabb lesz az idei Off Road Fesz­tivál. Az előzetes nevezések alapján már látszik: az ezer in­dulóban meghúzott limitet idén is túllépnék a jelentkező autósok, de a szervezők most sem engedik. Vagyis ezer autó biztosan lesz a babodi katlan­ban a hét végén. A verseny a péntek esti meg­nyitó után az éjszakai futammal kezdődik, szombaton reggel 9 órakor a felvonulással folytató­dik estig. Vasárnap lesz a Szuper Kupa, a quad-show, miközben rengeteg program, közte a kötél­húzó országos bajnokság teremt igazi fesztiválhangulatot. _____n Ka rnyújtásnyira az aranytól Paksi Atomerőmű SE-Kaposvári KK 66-68 (22-17, 9-23, 17-7, 18-21) Trepák Zoltán kemény harcot vívott a paksi játékosgyűrűben fotó> láng Róbert Paks Újabb győzelmet aratott a Ka­posvári KK az EnterNet-Intemet Férfi Kosárlabda Liga döntőjé­nek második összecsapásán, így a somogyi gárda már 2-0-ra vezet a Paksi Atomerőmű SE el­leni, három győztes ütközetig tartó aranycsatában. A sérült Dénes Gábor nélkül uta­zott el a somogyi egylet az Atom­városba, ahol tovább szerette vol­na növelni előnyét a Kmézics- gárda. Persze, hogy kellemes emlé­kekkel léptek a csarnokba Simonék, hiszen majd napra pon­tosan három éve itt lett bajnok a kaposvári együttes. Az akkori csa­patból jó páran ezúttal is tagjai a keretnek, a cél pedig ugyanaz volt, mint egykor. Szőke és James révén két re­mekbe szabott triplával nyitott a vendéggárda, ám Smith szemfü- lessége megakadályozta, hogy so­mogyi szempontból még jobban induljon a csata. Gyakorlatilag csak szabálytalanságok árán sike­rült a paksi akciókat megállítani, ezzel joggal jutott büntetőkhöz a hazai alakulat. James blokkja az egyik, Czigler megmozdulása pe­dig a másik tábornak okozott föl­döntúli örömet. A negyed végén három triplát is célba juttattak a tolnaiak, így megérdemelt előn­nyel várhatták a folytatást. Sanders beállása kamatozott a kaposvári­aknak; Simon szép tempóval vette vissza a vezetést, igaz, csak Czigler duplájáig. A nagyszünet előtt James emberrel együtt zsákolt újabbat, ám vészesen gyűlő sze­mélyi hibák mint sötét fellegek je­lentkeztek a vendégoldalon. A ha­zaiaknál Ridl közeli találattal fújt riadót, akihez Czigler is csatlako­zott. Ridl agilitását Sanders vissza­küldésével próbálta ellensúlyozni Zorán Kmézics edző, az elolvadó előny miatt azonban időt is kellett kérnie a kaposváriak szakvezetőjé­nek. Idegesen, kapkodva próbálta szőni akcióit a vendégötös, ennek pedig több eladott labda lett az eredménye. A centercsatát ezúttal inkább Czigler nyerte, aki nagy­részt megoldotta helyzeteit, akárki is volt a védője. Trepák könnyel- műsködött el egy labdát még a ne­gyed végén, ezzel együtt pedig 17-7-re nyerhette a játékrészt az ASE. Az utolsó erőtartalékait moz­gósította a Kaposvári KK, de ekkor már a figyelemmel komoly gondok akadtak. Sanders kipontozódása további veszteség volt a somogyi oldalon, de Simon bámulatos szó­lója visszahozta a reményeket. Az utolsó perceket Mészáros Z. pont­jai vezették fel. Davis ugyan 66-66- ra egyenlített, de Simon jó büntetői és Filipovics labdaszerzése meg­hozta a kaposvári győzelmet, így játszottak Paks, Atomerőmű-sportcsarnok, 1200 néző. V.: dr. Vígh, Benczúr. Kaposvári KK: Simon (21/3), Szőke (3/3), James (23/9), Filipovics (4), Ivkovics (11). Csere: Varga R. (-), Trepák (-), Sanders (6). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. Paksi Atomerőmű SE: Mészáros Z. (5/3), Davis (12/3), Smith (14/3), Ridl (9/3), Czigler (18). Csere: Érsek (-), Kiss Zs. (8/6), Cseszlai (-). Vezetőedző: Zsoldos András. Edző: Nagy László. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-6. 7. perc: 13-13.12. perc: 25-19. 17. perc: 27-28.22. perc: 33-40.25. perc: 41-42. 37. perc: 55-57. Kipontozódott: Sanders a 34., Ridl a 36., Czigler a 39., Mészáros Z. a 40. percben. Jók: Czigler, Smith, illetve James, Sanders, Simon. Zsoldos András: - Jobban kellett volna dobnunk, főleg amikor zic­cerben fault nélkül tehettük ezt. Van tartása a csapatomnak, így Ka­posváron is nyerhetünk. Kmézics Zorán: - Minden játé­kosom nagyszerűen teljesített. Tudtuk, ha győzni tudunk Pakson, akkor nagy lépést teszünk célunk felé. KUN ZOLTÁN Tovább a kijelölt úton Kaposvár Amikor teljesülnek a tervek és szebb eredmény születik a vártnál, hálás feladat beszámo­lót tartani az elmúlt időszakról - mondta többek között Illés János, a Rákóczi ügyvezető el­nöke a klub közgyűlésén. Torma Kálmán elnök bevezetője után tartott ügyvezetői beszámoló részletesen taglalta a múlt évi rendkívüli közgyűlés óta történte­ket. A Rákóczi teljesítette a vele szemben elvártakat. A múlt évben az 1-6. hely egyikének megszerzé­sét tűzték ki célul, akkor még nem sejtve, hogy ez egyben előrelépést is jelenthet. Bár ez nem volt köz­vetlen elvárás, habár a közeli évek egyikének jelölték feladatául.- Csökkentettük a játékoskere­tünket és mégis erősödtünk. A sokéves utánpótlás-nevelői munka gyümölcse most kezd beérni, lám, Milinte Árpád, Waltner Róbert és Rajai Péter után rövidesen újabb saját nevelésű labdarúgóink mu­tatkozhatnak be az élvonalban - hangsúlyozta beszámolójában Il­lés János, majd így folytatta.- Játékosállományunk hetven- három százaléka saját nevelésű, és ez egyedülálló a hazai profi klu­boknál. És nem csak a labdarúgók, hanem a szakmai stáb, beleértve a gyúrókat, technikai vezetőt, vala­mennyien ebben a klubban kerget­ték a labdát. Tehát egyértelműen kijelenthetjük - folytatta -, hogy az elért eredményben jelentős szere­pe van a nálunk folyó nevelés haté­konyságának. Az ügyvezető a továbbiakban szólt arról is, hogy mindezt sze­rény költségvetés mellett érték el, a klubnak a játékosok felé nincsen tartozása, és várhatóan ezt az évet nullszaldóval zárhatják majd. Az előírt klublicencszel kapcsolatban elmondta, hogy pótolták a hiá­nyosságokat és megítélése szerint a Rákóczi most már megfelel a liga által támasztott követelmények­nek. Végezetül bizakodóan - de több nyitott kérdést hagyva - be­szélt a klub költségvetéséről és ar­ról az elvárásról, hogy az ősztől meg kell duplázni az utánpótlás­csapatok számát. Ez ismét csak fel­színre hozza a Kaposváron meg­mutatkozó pályahiányt. A közgyűlés Leukó Kornélnak, a felügyelőbizottság elnökének tá- jékoztatójával ért véget. jutási Bronzérmes a Rákóczi FC Tatabánya - NAB1 Kaposvári Rákóczi FC 2-2 (1-1) mény a formálódó fiatal együttes­től és szakvezetőjétől. A 18 győ­zelmet nem ajándékba kapta az együttes, hanem megharcolt érte. Tatabánya Bár már NB I-esként léphetett pályára a kaposvári együttes, azért volt még miért harcol­nia a zárómérkőzésen. Ezen a találkozón dőlt el, hogy ezüst, vagy bronz lesz még a jutal­ma. Nos, a markából ejtette ki a csapat az ezüstöt. Már a tizedik percben előnyhöz jutott a Rákóczi. Mező tette kö­zépre a labdát Nagypálnak, aki remekül indította Jovánczait, a csatár kilépett középen, és né­hány lépés után mintegy 12 mé­terről a kapus mellett a kapu kö­zepébe gurított. 0-1. Még ki sem tudta örülni magát a kis kaposvá­ri szurkoló csapat, amikor a 12. percben egy balszerencsés góllal egyenlítettek a házigazdák. A 12. perben Márkus vitte fel bal olda­lon a labdát, beadásába Finta be­leért s a játékszer Balajcza kapust becsap­va a bal sarokba hullott. 1-1. Továbbra is jó ira­mú, sok helyzettel tarkí­tott mérkőzést láthattak a nézők. A 20. percben Máté kiugratása után Tóth B. hagyott ki 14 méterről helyzetet. A 40 percben Jovánczai egyéni akciója után a bal sarok­ból ütötte ki a labdát a hazai ka­pus. Volt még a Tatabányának is néhány lehetősége, és a 45. perc­ben Kovács Attila 16 méteres sza­badrúgását a felső léc hárította. Álmosabban kezdődött a má­sodik játékrész, ám az első nagy helyzet a Rákóczi előtt adódott a 61. percben, Oláh beadásánál Máté előtt fölpattant a labda, így a lövés mellészállt. 6 perccel ké­sőbb Filipovics lövését Balajcza ütötte fölé. Azután a 72. percben újra volt dolga a kaposvári háló­őrnek, amikor Márkus lövését fogta vetődve. A 74. percben Oláh kiugratásával Máté robogott kö­zépen a kapu felé, 12 méterről lőtt, a labda a bal kapufáról visz- szapattant. Lehet, hogy már ak­kor is bent volt, mindenesetre a gólvonalon guruló labdát Máté közelről még egyszer a kapu kö­zepére vágta. 1-2. Az utolsó ne­gyedórában több helyzete volt a Rákóczinak, ám ezeket rendre ki­hagyták a somogyiak, aztán a 86. percben egy kétségbeesetten elő­revágott hazai labdát kissé kiszo­rított helyzetből jobbról 6 méter­ről Tímár hosszú sarokba gurí­tott. 2-2. A 92. percben lehetett volna meg az ezüstérem, de Oláh több csel után 12 méterről a ka­pusba lőtte a labdát. Ezen a találkozón a Rákóczi többet tett a sikerért, mint az elő­ző két mérkőzésen, ám ez ezút­tal sem volt elég győzelemhez. A feljutás, illetve a bronzérem min­denesetre nagyszerű teljesít­így játszottak Tatabánya, 200 néző. Vezette: Bede (Wenczel, Bóna) Tatabánya: Szántai - Mogyoró­si, Pálfi, Balogh Z., Rajnay - Dupai, Deme, Kovács A., Tímár - Márkus, Filipovics. Edző: Détári Lajos. Rákóczi FC: Balajcza - Finta, Balassa, Mező - Farkas N., Bank, Máté, Nagypál, Tóth B. - Jovánczai, Oláh. Edző: Prukner László. Csere: Pálfi helyett Tóth Z., (22. p.), Jovánczai helyett Huzmi (56. p.),.Kovács A., he­lyett Zöld (64. p.), Nagypál he­lyett Kovácsevics (75. p.), Rajnay helyett Weisz (85. p.), Farkas N. helyett Vizdár (92. p). Sárgalap: Márkus (7. p.), Rajnay (80. p.), Mo­gyorósi (87. p.). Szögletarány: 3:4 (2:2) Jók: Deme, Tímár, Márkus illetve Bank, Máté, Jovánczai. Gólszerzők: Jovánczai 10. percben, Márkus 12. percben, Máté 74. percben, Tímár 86. percben. Détári Lajos: Nem volt rossz meccs, sok helyzetet dolgozott ki mindkét csapat, én ugyan győzel­met vártam a saját együttesem­től. Gratulálok a Kaposvárnak az NBI-hez. Prukner László: Gratulálok csapatom egész éves teljesítmé­nyéhez! CSORBA ANDRÁS További eredmények: Bp. Vasas- Nyíregyháza 0-0 Kecskemét-Szolnok 0-0 Vác-Diósgyőr 1-0 (0-0) Bp. Honvéd­Balassagyarmat 0-1 (0-0) Szeged­Dimaújváros 1-3 (1-1) Dabas-BKV Előre 0-1 (0-0) Bodajk-REAC 1-0 (1-0) Pápa-Hévíz 2-2 (1-1) A végeredmény: 1. Bp. Honvéd 34 23 6 5 75 - 24 75 2. Bp. Vasas SC 34 18 8 8 57-36 62 3. NABI-K. Rákóczi 34 18 7 9 54-33 61 4. DVTK 1910 34 17 6 11 54-44 57 5. Nyíregyháza 34 16 8 10 40-36 56 6. REAC 34 14 10 10 46 -38 52 7. BKV Előre FC 34 15 6 13 40 -36 51 8. B.gyarmati SE 34 12 12 10 38 -35 48 9. FC tatabánya 34 W 7 14 46 -43 46 10. Pápa 34 12 10 12 48 -55 46 11. Boaajk FC 34 J4 3 17 50-50 45 12. Kecskeméti-TE 34 10 12 12 33-33 42 13. Dunakanyar-V. 34 10 8 16 39-54 38 14. FC Szeged 34 42 2 20 45-66 38 15. Szolnoki MÁV 34 10 7 17 42-44 37 16. Dunaújváros 34 9 10 15 40 - 52 37 17. DabasFC 34 8 9 17 37-61 33 18. Hévíz FC 34 5 9 20 34 -78 24 Sokak búcsúmeccse lehet Siófok Minden eldőlt, csupán az nem, ho­gyan tovább péntektől. Az ugyanis már a hétvégi forduló után vüágos- sá vált; legyen bármi is a zárókör Balaton FC-Matáv-Sopron derbi­nek a vége, Kuttorék már sem elő­rébb, sem pedig hátrébb nem vé­gezhetnek a negyedik helynél. S ha egyelőre a vereségeket hozó hajrá miatt emiatt nem is gyúlnak öröm- tüzek Siófokon, biztosra vehető: ahogy távolodunk majd a ma esti szezonzárótól, úgy fényesedik egy­re szebbé a Csertői-csapat remek eredménysora. Nem mindegy per­sze ebből a szempontból sem, A kezdőcsapat Csemyánszki - Radics, Ju­hász, Kuttor, László - Vörös, Vi­rág, Kovács, Győrök - Csor­dás, Sitku. hogy mit hoz a jövő, csak egy a bökkenő: senki sem tudja. Azaz ma este háromnegyed nyolc tájban letudja a siófoki gárda az utolsó fel­lépését is, az pedig egyelőre kétsé­ges, lesz-e, s ha igen, akkor müyen összetételű csapat a nyártól. Kati István, a Balaton FC tulajdonosa elöljáróban tegnap annyit mondott: a jövő gyakorlatilag kétisme- retlenes egyenletté egyszerűsödött, s napokon belül elválhat, hogy me­lyik úton haladhat a klub tovább... Ennél több konkrétumot vár­tunk Csertői Aurél vezetőedzőtől, akinek igencsak fel van adva a lec­ke, hogy milyen módon tudja mo­tiválni együttesét a nagyon lendü­letbe jött soproniak ellen. Nem szükséges ma már titkolni: a fél Ba­laton FC másfelé kacsingat, töb­beknek konkrét ajánlata is van...- Ráférne már a csapatra, de a szurkolókra is némi sikerélmény...- Nem vagyunk jó formában; az utolsó, gyakorlatilag tét nélküli meccset játsszuk, ennek ellenére nem lehet más a célunk, mint hogy szépen búcsúzzunk a közön­ségünktől - mondta Csertői Aurél.- Egy lendületben lévő ellenfél akadályozhatja ezt meg.- Tudjuk, hogy egységes, jó csa­pat látogat el ma este hozzánk, akiknek talán még a stílusa sem fekszik nekünk, mert nincs sok si­kerélményünk a Sopron elleni ta­lálkozókról.- Oszlott-e valamelyest a bizony­talanság ködje a csapat jövőjét ille­tően az elmúlt néhány napban?- Nincs róla tudomásom. A klub­vezetés nyüván mindent megtesz, hogy biztosítsa az együttes jövőjét, ám továbbra sem írt még alá egyet­len labdarúgó sem, ugyanakkor más klubok igencsak csábítják őket.- Ez alapján vajon csak néhá- nyak, vagy sokak búcsúmeccse le­het a szezonzárói- A jelek szerint sajnos inkább az Utóbbi... FÓNAJ IMRE Dunántúli serdülő vízilabda-bajnokság Székesfehérvár Az utolsó fordulót rendezték meg a dunántúli serdülő vízilab-. da-bajnokságban. A játéknapon a Nova-Építő-Vízcoop Kaposvár alakulata két mérkő­zést játszott. Az első összecsapáson a somo­gyiak magabiztosan győzték le a Dunaújvá­ros csapatát. A folytatásban a há­zigazda székesfehér­váriakkal mérkőztek meg. Az első negyed végén még a vendégek álltak jobban, a félidőig azon­ban fordítani tudtak a fehérvári­ak. A harmadik felvonást egy góllal nyerték a Fejér megyeiek, ami azt jelentette, hogy a hajrá­ra háromegységnyi előnyt sze­reztek. Az utolsó etapban sem tudtak újítani Varga József ta­nítványai, így vereséget szen­vedtek. Mivel az utolsó találkozóju­kon kikaptak a novások, a má­sodik helyen zárták a pontvadá­szatot. Eredmények: Nova-Építő-V ízcoop Kaposvár-Dunaújváros 10-4 (4-0, 4-2, 1-1, 1-1) Nova-Építő-Vízcoop Ka­posvár: Györki - Körtvé- lyesi, Kovács B. (1), Mu­rányi F. (4), Sattler (2), Császár M. (3), Kovács I. Csere: Olsovszky, Lechner, Tóth R., Maár, Nagy Á., Juhász-Szelei. Edző: Varga József Székesfehérvár- Nova-Építő-Vízcoop Kaposvár 7-4 (1-2, 3-0,1-0, 2-2) Nova-Építő-Vízcoop Kaposvár: Györki - Körtvélyesi, Kovács B. (1), Murányi F., Sattler (1), Csá­szár M. (1), Kovácsi. (1). Csere: Olsovszky, Lechner, Tóth R., Maár, Nagy Á., Juhász-Szelei. Edző: Varga József, molnár gábor I * t