Somogyi Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-29 / 100. szám

12. OLDAL 2004. Aprius 29., Csütörtök SPORT Kerékpár Weingartner bajnoki címe __Pilis, Szekszárd Tö bb helyütt is érdekeltek voltak a Kaposvári Hungary: A-Büttner KSC kerékpárosai. A legnagyobb sikert a Pilisben rendezett Mountain Bike Országos Bajnok­ság hozta. Itt Weingartner Balázs - bizonyította, hogy tavalyi sze­replése sem volt véletlen - maga mögé utasította az egész me­zőnyt és megszerezte első egyéni országos bajnoki címét. A höl­gyek mezőnyében Horváth Ág­nes egy hajszállal maradt le az aranycsatában és lett ezüstérmes. Szekszárdon a Csőszer Kupa Nemzetközi Ifjúsági Kerékpárver­senyen is indultak a klub sporto­lói. Az első szakaszon mezőnybe­futón Balogh Dávid a 6. helyet sze­rezte meg. A második nap már sokkal jobban sikerült az ifjú te­hetséges versenyzőnek, hiszen bekerült egy sikeres szökésbe. A végére ketten maradtak a Szek­szárdi Liskával, és közülük a ve- télytársnak sikerült jobban a befu­tó. Az ezüstérmes.Balogh így is biztosította helyét a válogatottban. Pécsváradon a Pécsi Kupa 10 fordulós sorozat első versenyén szintén kaposvári győzelem szü­letett. Csömör Zoltán egy pülanat- nyi kétséget sem hagyott az ellen­feleknek, több mint egyperces előnnyel érkezett célba és vált ez- által a sorozat sárga trikósává. ■ Szabadidősport Barcs, Babócsa A lányoknál ismét a nagyatádi Ko­vács Diána, míg a fiúknál a kapos­vári Dómján Tibor teljesítette a leggyorsabban a Barcs és Babócsa között rendezett 13,2 km-es futó­versenyt. A négy korosztály győz­tesei a következők lettek: Kovács Diána, Borosán Anita (Rinya- szentkirály), Molnár Gábor, Tarr Norbert és Vránics Zoltán révén pedig négy elsőséget a barcsiak szereztek. Abszolút sorrend (20 induló), nők: 1. Kovács Diána, 2. Kuzma Lilla, 3. Vízvári Dóra (mindkettő Barcs). Férfiak: 1. Dómján Tibor, 2. Molnár Gábor, 3. Farkashegyi Zoltán (mindkettő Barcs). Csaknem ötvenen álltak rajthoz a Komlósd-Babócsa 3200 méteres futóversenyen. A lányok­nál a barcsi Tartási Dorina, a fiúk­nál a komiósdi Rácz Sándor ha­ladt át elsőnek a célon. Nyolcszáz méteren a barcsi Paluska Petra és ibsfai Dávid győzött, míg a 6-8 éveseknél Csonka Angelika (Babócsa) nyert. A három távon hét település 83 sportolója vett részt. A legfiatalabb indulónak já­ró különdíjat a 2000-ben született Paluska Petra kapta, a rangidős az 1962-es születésű barcsi Nuszpl Árpád lett, aki a 13,2 km- en indult. gamos Szambát jártak a csárdás helyett Magyarország-Brazília 1-4 (0-3) Budapest Nem kezdték megilletődötten a mérkőzést a magyarok, ám gól­helyzetet nem tudtak kialakíta­ni. A vendégek pedig közönség- szórakoztatóan játszottak és minden megmozdulásuk él­Emlékek •Piros festéket akart venni teg­nap Siófokon egy hetven éves, fehér hajú férfi. Türelmetlenül járt-kelt a pultok között.- Zöldet már találtam - mondta az eladónak s ekkor derült ki: nem ajándéknak szánja, hanem a saját haját festetné nemzeti színűre, mert a magyar-brazilra siet szurkolni. A hajfestés két hónapig, a focimeccs örökre emlékezteti erre a napra. ményszámba ment. A 33. perc­ben aztán egy tetszetős támadást végén - Kaká bombájával - meg­szerezték a vezetést a brazilok, majd nem sokkal később Lais Fabiano is betalált, sőt a lefújás előtt ismét beköszönt Fabiano, így már 3-0-ra „mentek” a dél­amerikaiak. A fordulás után mindkét együttes visszavett az iramból. A hazaiaknál Torghelle beállítása jó húzásnak bizonyult, hiszen az MTK csatára nem ismert elve­szett labdát és az 57. percben megszerezte csapata becsület­gólját. A szépítő találatra azon­ban Ronaldinho egy egyéni akci­óból elért góllal válaszolt, s ezzel végképp eldöntötte az összecsa­pás sorsát. így játszottak Budapest, Puskás Ferenc-stadion, 45000 néző. V.: Massimo De Santis. Magyarország: Babos - Stark, Lipcsei (Juhász a szünetben), Mol­nár (Farkas a 71. p.), Pető Z. (Torghelle a szünetben) - Bodnár (Hercegfalvi a 86. p.), Simek (Bodor a szünetben), Tóth B., Huszti - Gera (Dvéri a 61. p.), Kenesá (Szabics az 59. p.). Edző: Lothar Matthaus. Brazília: Dida - Cafu (Mancim a szünetben), Juan (Bordon a 61. p.), Roque Junior, R. Carlos (Dedé a szünetben) - Juninho (Baptista a 62. p.), Edmilson, Zé Roberto (Edu a szünetben) - Kaká (Alex a 61. p.) - Fabiano, Ronaldinho (Fe- lipe a 76. p.). Edző: Carlos Alberto Parreira. Gólszerzők: Torghelle az 57. percben, illetve Kaká a 33. perc­ben, Luis Fabiano 2 (a 36. és a 45. percben), Ronaldinho a 75. perc­ben. ■ Bronzérmes a Kométa Kaposvár Kométa Kaposuár-Phoenix Mecano Kecskeméti RC 3-0 (18, 24, 23) Kaposvár Bronz, ezüst, bronz az utóbbi három év férfi röplabdabajno­ki termése. Két évvel ezelőtt is a kecskemétiekkel viaskod­tak a kaposváriak a harmadik helyért. Akkor simább volt az út, az idén négy mérkőzés 14 játszmája sem hozott döntést. Csak az ötödik randevú után ölelkezhettek össze a játéko­sok, mint az újabb bronzérem boldog tulajdonosai. Négy mérkőzés sem hozott dön­tést, így a Kaposváron sorra került ötödik, a bronzérem sorsát eldön­tő mérkőzés nagy izgalmak köze­pette váltott vezetéssel indult. Urfi nyitotta az első ászt, mely után a hazaiak nyomban időt kértek, az­tán Pásztor nyugtatta meg egy ugyancsak ásszal csapatát. Az első technikai szünetig négy-négy játé­kos osztozott a pontokon. Csíkos, illetve Urfi vezette ezt a listát. A Kométa összpontosított jobban, növelte előnyét Mibsevics, és Csí­kos eredményességével végül is meggyőző hazai játszmagyőzelem született. A második szettben is egy­más nyomában indult a két csapat. Az első technikai szünetnél öt pon­tot regisztráltak rontásból. A foly­tatásban Kométa-vezetésnél hasz-, nos volt Karagics edző időkérése. Zsinórban szerzett pontjaik révén sikerült átvenniük a vezetést, mi­után a hazai tréner is kikérte idejét. Ennek ellenére a hírős városiaknak többször volt játszmalabdája, de következett Pampuch és Pásztor, és sikerült az újabb játszmagyőze­lem. Elérhető közelségbe került a hazaiaknak a bronzérem, ezért óva­tosan, hosszú labdamenetekkel ju­tottak előnyhöz, de a kecskeméti­ek makacsul meneteltek a nyo­mukban. Nagy Péter volt a vendé­geknél a fő bombázó, ám Pampuch rendre válaszolt és méltók voltak hozzá társai is. Továbbra is együtt menetelt a két csapat, 18-19-nél si­került utoljára előnyhöz jutni a vendégeknek, ám ezután jól össz­pontosított a kaposvári együttes', és rövid idő múlva mérkőzéslabdája, egyben „bronzlabdája” is volt, és ki más értékesítette ezt, mint a csa­pat legeredményesebbje, Pam­puch Csaba. Ezzel a Kométáé lett a bronzérem, melyeket Herpai Lász- b, az MRSZ elnökségi tagja adott át a játékosoknak, míg a kecske­métiek oklevelet kaptak, így játszottak Kaposvár, 200 néző. V.: Mezőffy, Újházi. Kométa Kaposvár: Pásztor (8), Gubik (3), Csíkos (8), Gelencsér (6), Pampuch (18), Mibsevics (14). Csere: Geiger (liberó), Bánhe­gyi (-). Edző: Marko Jazvics. Kecskemét: Kása (-), Tamás (4), Buday (8), Nagy P. (14), Urfi (9), Somodi (11). Csere: Rácz (liberó), Rapi (-), Kodácsy (-). Edző: Karagics Mátyás. (A játékosok ne­ve mögött zárójelben az általuk szerzett pontok száma.) A játszmák alakulása: 1. játszma: 8-7, 13-8, 19-22, 22- 15,24-18. 2. játszma: 7-6, 11-7, 17-17, 20- 23,22-24. 3. játszma: 6-6, 9-10, 13-12, ló­ló, 18-19, 24-23. Jók: Milosevics, Gubik, Csikós, Pásztor, Gelencsér, Pampuch, illet­ve Somodi, Rácz. Marko Jazvics: - Nagy volt a pszichikai teher csapatunkon, ez tette nehézzé az egyébként jó mér­kőzést, melyet jó játékkal nyertünk meg. Örülök a bronzéremnek. Karagics Mátyás: - A második szettet nyernünk kellett volna, ám nem volt meg hozzá a bátorsá­gunk. Ez befolyásolta az egész mérkőzés kimenetelét. Gratulálok a kaposváriaknak a bronzéremhez. A párharcot 3-2-re a Kométa Ka­posvár nyerte. jutási RÓBERT Felemás érzések Néhány évtizede mit nem adtunk volna egy bajnoki bronzért. Aztán jött a felemelkedés, a kényeztető korszak, a hétszeri bajnoki arany és nyolcszoros kupagyőzelem, s akkor azt hittük, hogy ez mindig így lesz. Tény, hogy nagyszerű és népszerű csapatunk akkoriban tette magasra a mércét, emelte meg igényűnket, s talán ezért sem lehet teljes a bronzért is méltán járó örömünk. Utoljára 2001-ben ünnepel­hettük bajnokként csapatunkat, egy évvel később bronz, tavaly ezüst - no meg az újabb kupagyőzelem - jutott a mieinknek. Ez a bajnok­ság úgy indult, hogy ismét régi fényében ragyog a csapat. Az alap­szakasz zökkenőmentes megvívása ismét a legszebb reményekre jo­gosított. Tán ez alapozta meg mostani kisebb csalódásunkat. De azért ne becsüljük le a bronzot. Ám a hátunk mögötti remek ered­ménysor után ne is legyünk elégedettek. Teke NB II Kaposvár Redukció Kaposvári TK-Zoltek SE Nyergesújfalu 7-1 (2648-2464) A nyergesújfalui Zoltek SE csapa­tát fogadta a Redukció Kaposvári TK együttese a teke NB II 22. (és egyben utolsó) fordulójában. Csertiék számára nagyon fontos volt a győzelem megszerzése, hi­szen esetleges diadalukkal kihar­colták volna a bentmaradást. A vendégek már biztos bronzér­mesként érkeztek a somogyi me­gyeszékhelyre, így enyhén szólva sem a legerősebb összeállításuk­ban léptek dobóállásba. Ennek megfelelően Ládonyiék végig ve­zetve nyerték meg az összecsa­pást, ami egyben a 10. helyet és az NB Il-es tagságot is jelentette. A kaposváriak eredményei: Cserti 387 fa, Tóth J. 459 fa, Ládonyi 432 fa, Kálny 451 fa, Illés 438 fa, Oláh 481 fa. molnár Zádor Tibor röplabda emlékverseny Kaposvár A gyermekeknél a Kométa Ka­posvár SE, a miniknél pedig a kecskeméti Arany János Álta­lános Iskola csapata nyerte a Zádor Tibor röplabda emlék- versenyt. A somogyi megyeszékhelyen ren­dezték meg a Zádor Tibor - fiú gyermek és mini - röplabda em­lékversenyt. A gyermekeknél (a Táncsics Mihály Gimnáziumban) hét csapat - Vásárhelyi Pál Általá­nos Iskola, Kecskemét; Arany Já­nos Általános Iskola, Kecskemét; Liszt Ferenc Tagiskola, Zalaeger­szeg; Kisfaludy-Ramassetter Álta­lános Iskola, Sümeg; Kométa KSE; Kaposvári Sportiskola-Kométa; Kasi-1. MCM - két csoportban mérte össze tudását. A győzelmet a Kométa KSE szerezte meg, meg­előzve az Arany János Általános Iskola, Kecskemét és a Vásárhelyi Pál Általános Iskola, Kecskemét együttesét. A legeredményesebb edzőnek járó díjat Varga Péter (Kométa KSE) ve­hette át, míg a kiemelke­dő teljesítményéért Far­kas Balázs (Kométa KSE), Ladovics Bence (Kasi), Kis Szabolcs (Ka- si), Kotroczó Richárd (Arany János iskola), Fa­zekas Zoltán (Vásárhelyi iskola), Miskó Péter (Sü­meg), Horváth Dávid (Liszt tagiskola) részesült külön- díjban. A minik küzdelmeinek a Gár­donyi Géza Általános Iskola adott otthont. A dobogó legfelső fokára az Arany János Általános Iskola, Kecskemét gárdája állhatott fel, míg a második a Kasi-Kinizsi, a harmadik pedig a Liszt tagiskola lett. Különdíjasok: Kaszap Tamás (Arany iskola), Deák Márk (Kasi- Kiniszi), Kovács Dániel (Liszt tag­iskola I),MerthAttib (Liszt tagis­kola II.), Pap Gergő (Kasi-Gárdo- nyi), Zatykó Szabolcs (Kasi vegyes); a legered­ményesebb edző pedig Nagy Péter (Arany isko­la) lett. A verseny végered­ménye. Gyermekek: 1. Kométa^ KSE; 2. Arany János Általános Iskola, Kecskemét; 3. Vásárhelyi Pál Általános Iskola, Kecskemét; 4. Kaposvári Sportiskola-Kométa; 5. Kisfaludy- Ramassetter Általános Iskola, Sü­meg; 6. Kasi-1. MCM; 7. Liszt Fe­renc Tagiskola, Zalaegerszeg. Mi­nik: 1. Arany János Általános Is­kola, Kecskemét; 2. Kasi-Kinizsi Lakótelepi Általános Iskola; 3. Liszt Ferenc Tagiskola, Zalaeger­szeg I.; 4. Liszt Ferenc Tagiskola, Zalaegerszeg II.; 5. Kasi-Gárdonyi Géza Általános Iskola; 6. Kasi ve­gyes^ __________________MOLNÁR Új abb értékes győzelem NABI-Kaposvári Rákóczi FC-Nyíregyháza 1-0 (0-0) A küzdelmen látszott, hogy a feljutásért harcolnak a csapatok fotói láng Róbert ___ Kaposvár Má r csak ez a győzelem hi­ányzott, hogy teljes legyen az öröm. Hiába volt az ellenfél sikeres manővere, a halasz­tással kapcsolatban a Rákó­czit ezzel sem sikerült kizök­kenteni lendületéből. A 24. fordulóból elmaradt mérkő­zés pótlásán a 23. percben volt az első nagy helyzet. Oláh már Né­meth kapussal nézett farkassze­met, de a portásnak sikerült háríta­nia. Az 50. perc meghozta az áhí­tott gólt. Formás, jobb oldali hazai akció során Máté az alapvonalig vit­te a labdát, pontosan gurított a ka­pu elé befutó Andruskó elé, aki két lépésről látványos megoldással (sarkalással) küldte a labdát a bal kapufára, s a játékszer onnan a há­lóba perdült 1-0. A gól megnyugtatta a kaposvári­akat, akik ezután átvették az irányí­tást. Egy ideig mezőnyfölényben játszottak, ám cseréi révén ismét a vendégek következtek, akik mind elkeseredettebben harcoltak az egyenlítő gólért. Nem volt látvá­nyos a mérkőzés, de nagy volt a küzdelem és nagyobb helyzetei is a hazaiaknak adódtak. Az utolsó 20 percben, bizony sokszor felszisz- szent a szurkolótábor, de ha a vé­Három kívánság Kedden minden úgy alakult, mint ami szem-szájnak ingere. A Honvéd borsodi otthonában ver­te a rivális Diósgyőrt, a REAC és a Vasas közös döntetlenükkel 2- 2 pontot vesztett, így tehát a Rá­kóczi tegnap már pályára lépése előtt lényegében újabb 7 pontot elkönyvelhetett. Ehhez társult a saját győzelméért járó. dők verve voltak, Balajcza biztos kézzel hárított. Kiegyensúlyozott és változatos mezőnyjáték után a több abszolút gólhelyzetet kidolgozó Rákóczi rászolgált a győzelemre, így játszottak Kaposvár, 1500 néző. V.: Szarka (Ember, Tamássy). Rákóczi FC: Balajcza - Finta, Balassa, Petrák - Farkas, Bank, Máté, Nagypál, Tóth B. - Oláh, Andruskó. Edző: PmknerLászb. Nyíregyháza: Németh V. - Laka­tos, Szatke, Ambrus, Virágh - Las- kai, Hegedűs, Köbe, Miiller - Győ­ri, Márton. Edző: Herédi Attila, Csere: Laskai helyett Turóczi (55. p.), Márton h. Kozma (72. p.), Nagypál h. Huzmi (75. p.), Kőibe h. Simon (75. p.), Máté h. Kovácsevics (82. p.), Tóth B. h. Galgóczi (88. p.). Sárga bp: La­katos 34. p„ Oláh 45. p„ Balassa 46. p. Szatke 56. p., Ambrusz 81. p. Jók: Balajcza, Máté, Andruskó, ill. Németh V., Szatke, Virágh. Prűkner László: - Kaposvár, küzdj és bízva bízzál. Herédi Attib: - A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen nem érde­meltünk vereséget. További eredmények: REAC- Bp. Vasas 2-2 (0-0); DVTK-Bp. Honvéd 1-2 (0-1) . JUTÁSI RÓBERT A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 27 18 5 4 61 - 18 59 2. NABI-K Rákóczi 27 16 5 6 42 - 25 53 3 Bp.VasasSC 27 14 5 8 46-30 47 4. DVTK 1910 27 14 4 9 44 - 36 46 5. Nyíregyháza 27 13 6 8 32 - 28 45 6. REAC 27 11 9 7 33-28 42 7 BKV Előre FC 27 12 5 10 30 - 24 41 8. B.gyarmati SE 27 9 9 9 29-28 36 9. Bodaik FC 27 11 3 13 39- 39 36 10. FC Tatabánya 27 10 4 13 31 - 33 34 11. Dunakanyar-V. 26 9 7 10 31 -36 34 12. Pápa 27 9 7 11 32-45 34 13. FCSzeged 26 10 2 14 35-48 32 14. Kecskeméti TE 26 8 7 11 28-30 31 15. Szolnoki MÁV 27 7 6 14 27-36 27 16. Dabas FC 27 6 9 12 28 -46 27 17. Dunaújváros 27 6 8 13 27-41 26 18. Hévíz FC 26 4 7 15 25 -49 19 Utánpótlás válogatott labdarúgó-mérkőzés Magyarország-Szlovénia 1-5 (0-3) Fonyód Kis túlzással akkor alakított ki helyzetet a vendégcsapat a nehéz­kes és összeszokaüan magyar vé­dők között, amikor csak akart. A 26. percben Dedic helyezett 5 mé­terről a kapu közepébe (0-1). A 38. percben ugyanő volt sokkal gyor­sabb, mint az ólomléptű magyar védők, és a kifutó kapus mellett gurított a hálóba (0-2). A 41. perc­ben is totojáztak hátvédeink, ezt használta ki Bozic, és 14 méterről ballal a jobb felső sarokba csavart (0-3). Szünet után hamar folyta­tódott a magyar vesszőfutás; a 49. percben cserekapusunk, Ko­vács a 16-oson kívül hárított kéz­zel egy kapura lövést, s máris me­hetett zuhanyozni. Mezőnyjáté­kos, mégpedig a balhátvéd Rege­déi állt a kapuba, s amikor a szlo­vének először kapura rúgtak, máris gólt kapott: az 51. percben Bozic 17 méterről vette be a ka­puját (0-4). Ezer szerencse, hogy az igen masszív és egységes ven­dégcsapat a lefújásig már csak egyszer lőtt kapura, mégpedig az 54. percben, amikor Mejac pók­hálózta le a bal felső sarkot (0-5). A 87. percben szépségtapasz gya­nánt Józsi szerezte a mieink be­csületgólját (1-5). így játszottak Fonyód, 500 néző. V.: Tomovics (szerb). Magyarország: Fülöp (Kovács Z„ a szünetben) - Rodenbücher (Takács Z., a szünetben), Balogh, Vanczák, Regedei - C^vitkovics (Horváth G. az 52. p.), Sándor Gy, Kanta J. (Vadócz, a szünetben), Jó­zsi - Varga Z. (Fecesin, a szünet­ben), Andorka (Magas földi, a szü­netben). Edző: Róth Antal. Szlovénia: Handonovic (Nenevic a 68. p.) - Berko (Brecko az 57. p.), Uic, Mörec, Hadzb - Mejac, Mcttic (Ljublankic a 65. p.), Bozic (Koml- jenovic a 65. p.), Bozicic (Vtösic a 60. p.) - Dedic (Stromajer a 60. p.), Zinko. Edző: Obiak Branko. Sárga bp: Sándor Gy. a 12., Jó­zsi a 39., Ilic a 44., Bozicic a 60., Zinko a 79. percben. Kiállítva: Ko­vács Z. a 49. percben. Róth Antal: - Szerkezeti problé­máink voltak az első félidőben és lelkileg sem voltunk arra felkészül­ve, hogy háromgólos hátrányba kerüljünk. A második félidőt a kiál­lítás tette irreálissá. Abban bízom, hogy a hasznunkra válik ez a ta­nulságos mérkőzés. Obiak Branko: - Minden tekin­tetben felülmúltuk ellenfelünket. Örülök az eredménynek és a jó já­tékunknak. FÓKÁI IMRE