Somogyi Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-05 / 80. szám

100.000 ft. Forma-1 SZAHÍR A hatszoros világbajnok Michael Schumacher simán megnyerte az első Forma-1-es Bahreini Nagy­díjat, az idei világbajnokság har­madik futamát, s továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a pontversenyt. A szomba­ti délutáni motorcsere miatt Baum-gartner Zsolt a mezőny vé­géről kezdte a felvezető kört, a 47. körben pedig motorhiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Bahreini Nagydíj, végeredmé­nye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:28:34.875 ó., 2. Barri- chello (brazil, Ferrari) 1.367 mp hátrány, 3. Button (angol, BAR- Honda) 26.687 mp h. A pontver­senyek állása a 3. futam után, versenyzők: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 30 pont, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 21 p„ 3. Button (angol, BAR-Honda) 15 p. Konstruktőrök: 1. Ferrari 51 pont, 2. Renault 22 p„ 3. Willi- ams-BMW 19 p. _____________■ Kos árlabda NB l/B - férfiak Diana SE-Siókosár UK 86-67 (24-19, 25-16, 18-14, 19-18) Budapest__ Rö vid ideig tudta csak lelassí­tani a siófoki együttes a gyors ritmusban kosarazó fővárosiak játékát. A tartalékos balatoni gárda végül csaknem húsz pont különbséggel maradt alul. Ismét csak tartalékos volt a Sió­kosár; ezúttal a két Magyar, vala­mint Baranya és Kotlik hiányzott sérülés miatt, a cserepadra így négy ifistának is le kellett ülni. Csak az első negyedet tudták szorossá tenni Kertész Tamás ta­nítványai, ekkor még le tudták lassítani a dianások rohanós stí­lusát. A hazaiak azonban nem csak ebben voltak jobbak; a trip­lákat is igen magabiztosan szór­ták, amivel a siófokiak keveset próbálkoztak. S ami egy gyors kosárlabdát játszó együttes mal­mára hajtja a vizet: Godenáék na­gyon sok labdát eladtak, amiből ellenakciókat vezethetett a Dia­na. Ahogyan az utóbbi időben megszokhattuk, a büntetőket is rosszul dobták a siófokiak (tizen­egy maradt ki ezúttal), így aztán nem sok reménnyel kecsegtetett, hogy az előnyét egyre növelő el­lenfél nyomába eredjenek. Gyorsan eldőlt tehát a fővárosi találkozó, hiszen már a nagyszü­netre tizennégy pontos előnyt szereztek a hazaiak, akik végül teljesen megérdemelten nyertek. Bár a Siókosár UK a nem éppen biztató 16. helyet foglalja el a ta­bellán, úgy számolnak a balato­niak: kiesésveszélyre nem kell gondolniuk, mert amennyiben győznek a Debrecen elleni elma­radt találkozón, akár három hely- lyel is följebb nyomulhatnak. Legközelebb egyébként Nagyka­nizsára látogatnak. így játszottak Budapest, 50 néző, V.: Mocsai, Nagy L. Siókosár UK: Bukics (5/3), Lacházi (18), Nunez (9), Kovács Zs. (10/3), Godena (21). Csere: Kepli (4), Kumli (-). Edző: Ker­tész Tamás. A Diana SE legjobb dobói: Wehner (27/12), Temesvári (19/9), Virágh (12/3). _________fónammre Kéz ilabda NB l/B - nők Dunaferr SE II.-Nagyatádi NKK 31-22 (14-11) Dunaújváros, 50 néző. Vezette: Gólya, Molnár. Nagyatádi NKK: Balaskóné - Hamarics K, Simon B. 2, dr. Karsai 5, Bárány 3, Bőzsöny 7(1), dr. Horváth 2. Cse­re: Sulyokné (kapus), Ghetu E. 1, dr. Ivusza, Novográdecz 2, Ghetu A., Borsi B., Csizmadia. Edző: Mód János. A korai kezdés miatt nagyon álmosan rajtol­tak a vendégek, és a fia­talokból álló dunaújvá­rosiak a félidő elején hatgólos előnyt szereztek. A fel­javult védekezésnek köszönhető­en a mérkőzés 20. percében ki­egyenlítettek az atádi lányok. Ezt követően azonban ismét sok hi­bával játszottak, és a félidő befe­jezéséig a dunaferresek újra há­rom gólt lőttek zsinórban. A folytatásban dr. Ivusza Á. ke- resztszalag-szakadást szenve­dett. Az addig kiváló kapustelje­sítményt nyújtó Sulyokné sérülé­se következtében aztán tetemes előnyt szerzett a hazai gárda. En­nek csökkentéséhez a vendégek akarata kevésnek bizonyult. Jó: Sulyokné. ivusza tamás Tolna KC­Marcali VSzSE 26-43 (15-21) Tolna, 150 néző. Vezette: Kóbor, Tóth. Marcali VSzSE: Kemer - Utasi 7, Müller 6, Kovács J. 6, Mészáros 2, Kévés 6(4), Balogh M. 5. Csere: Bodor (kapus), Balogh P. 6, Pék E. 2, Milinte 2, Gácsér 1, Nagy K, Nagy A. Edző: Tóth István. A somogyi együttes azonnal magához ra­gadta a kezdeménye­zést. Az első tíz percben eredményesen fejezte be támadá­sait a Marcali, így négygólos előnyt szerzett. A tolnaiak hiába próbáltak keményebben véde­kezni, a 20. perc után már arra sem maradt esélyük, hogy a gyorsan és kombinatívan kézi­labdázó vendégek ellen elkerül­jék a kiütéses vereséget. A szünet után tovább tartott a somogyi ké­zilabda-bemutató, ezzel pedig folytatódott a marcaliak sikerso­rozata. Tóth István együttese zsi­nórban hatodik győzelmét köny­velhette el. Jók: Balogh R, Utasi, Kovács J., Kemer. samu László A nyolc között a Falco jön Kaposvári Kosárlabda Klub-BC Marc-Körmend 97-72 (24-16, 19-15, 29-18, 25-23) Kaposvár A BC Marc-Körmend elleni fö­lényes győzelemmel a harma­dik helyen zárta az EnterNet- Internet Férfi Kosárlabda Liga alapszakaszát a Kaposvári Kosárlabda Klub gárdája, amely a Falco KC-Szombat- hely ellen küzdhet a legjobb négy közé kerüléséért. A két amerikai, Casey Sanders és Jibrahn Ike kedélyesen beszélge­tett az öltözőfolyosón, amíg társa­ik melegítettek. Előbbi részleges combizomszakadása okán a ka­posvári, utóbbi hetek óta tartó sé­rülése miatt a körmendi oldalról hiányzott. A hazaiak már a jövő heti Magyar Kupa négyes döntőjé­re is készültek a héten, ha úgy tet­szik, ez az ütközet főpróbának is beillett. A somogyiak persze nem engedhették meg a legkisebb lazí­tást sem, hiszen míg a vasiak már nem mozdulhattak az alapsza­kasz ötödik helyükről, addig Simonéknak nyerni kellett a biz­tos harmadik pozícióért. Az össze­csapás előtt az országos szövet­ségben változtattak a játékvezető­küldésen, így Váradi György he­lyett Győrffy Pál érkezett a somo­gyi megyeszékhelyre. A találkozó előtt az Orszá­gos Ifjúsági Kupán bronzérmet nyert ka­posvári csapatot kö­szöntötték, amely az eddigi legjobb helye­zést érte el a korosztály­ban. Mujanovics nyitó James válaszolt szinte majd Filipovics növelte az előnyt. A hatodik percben már Zsebe edző kért időt, mert túl könnyű kosara­kat kapott a vasi gárda. Már tíz ponttal is vezettek a hazaiak, ami­kor a háromfaultos Vargát Dzu- nics, Keresztest pedig Lóránt P. vál­totta. A folytatásban Trummer ta­lálataival zárkózott a Körmend, de a jól lepattanózó hazaiak többször is támadhatták a vendégek zónát. Keresztest küldte vissza edzője magasítandó csapatát és Kutasi triplájával ismét tízen belülre ér­tek a vendégek. A szünet előtt Si­mon lopott labdát Kutasitól és egé­szen a körmendi gyűrűig nyargalt, beállítva ezzel a 43-31-es rész- eredményt. James nagyszerű zsá­kolása nyitotta a második félidőt, majd három szép tripla formájá­ban is beköszönt. A szétesően vé­dekező Körmend ellen 20 pontos­ra növelte előnyét a kaposvári együttes, amely ekkor már a kö­zönségét szórakoztatta. Ekkor va­lóságos kosáresőt láthattak a szur­kolók, nagyrészt a negyedben 19 ponüg jutó Jamesnek köszönhe­Az április 14-én kezdődő negyeddöntő párosítása: Albacomp-Nyíregyháza; Debrecen-Univer KSE; Ka­posvári KK-Falco KC; Atomerőmű SE-Marc-Körmend. A párharcok három győzelemig tartanak. kosarára azonnal, tőén. A zárószakaszban is becsü­lettel küzdött a vendégcsapat, de Mujanovics tripláival sem tudtott közelebb férkőzni. így játszottak Kaposvár, sportcsarnok, 1200 né­ző. V.: Benczúr T., Győrffy. Kaposvári Kosárlabda Klub: Si­mon (20/3), VargaR. (3/3), James (40/27), Filipovics (10), Ivkovics (10). Csere: Dzunics (4), Szőke (3), Prepák (7), Dénes (-), Tö- mösváry (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. BC Marc-Körmend: Kutasi (6/3), Trummer (18/12), VavraP. (3), Mujanovics (26/18), Keresztes (8). Csere: Lóránt P. (6), Ferenc (5/3), Szlávik (-). Vezetőedző: Zse­be Ferenc. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-4, 12. perc: 30-20, 17. perc: 38-27, 24. perc: 56-40, 28. perc: 68-42, 37. perc: 83-61. Jók: James, Simon, Ivkovics, Filipovics, illetve Trummer, Mu­janovics. A legjobb kaposvári Ezúttal Nate James volt a legjobb kaposvári játé­kos. Az amerikai bedobó pályán töltött 25 perce alatt negyven pontot gyűjtött. A mezőnykosarait 71 százalékos pontossággal értékesítette. A há­rompontosvonal mögül 13 kísérletéből kilenc­szer volt eredményes. Kettőből egy büntetője is jó volt, szerzett három védőlepattanót. Két alka­lommal szerzett labdát ellenfelétől, igaz, kétszer el is adta azt. Három gólpassza volt és végül 35 IBM-ponttal zárta az összecsapást. Mellette fel­tétlen meg kell említenünk Simon Balázst is, aki 20 ponttal és 12 gólpasszal dupla-duplát ért el (38 IBM). Kmézics Zorán: - Minden játé­kosom, aki pályára lépett, megtet­te a dolgát. Közönségszórakoztató játékkal fejeztük be az alapsza­kaszt. A java azonban még csak most követke­zik. Zsebe Ferenc: - Az el­ső félidő vége és a má­sodik játékrész eleje megpecsételte a sorsun­kat. Ha nem követünk el durva egyéni hibákat, akkor 15 pont lett volna a reális különbség. A junior mérkőzésen: Kaposvári Kosárlabda Klub- BC Marc-Körmend 61-98 (12-25, 10-27, 14-21, 25-25) Legjobb kaposvári dobók: Hend- lein (23/3), Déri (12). További eredmények: MAFC- Albacomp 70-94 (17-25, 17-24, 20-29, 16-16); PVSK-Debrecen 98-93 (29-24, 21-17, 26-25, 22- 27); Nyíregyháza-ZTE 90-77 (25- 13, 18-20, 21-23, 26-29); Sop- ron-Atomerőmű 86-100 (22-29, 18-19, 25-27, 21-25); Dombó- vár-Falco 91-98 (17-40, 25-16, 21- 24, 28-18); Univer KSE-Szolnok 85-77 (18-16,16-26; 22-19,29-16). Azonos pontszám esetén az egy­más elleni eredmények dönte­nek. A 9-14. helyért további teljes kört játszanak (a csapatok min­den eredményt magukkal visz­nek), majd az utolsó helyezett ki­esik. A 13. az NB I/B csoport má­sodikjával kupaszabály szerint osztályozót vív, az alacsonyabb osztály elsője közvetlenül jut fel. KUN ZOLTÁN A bajnokság állása: 1. Albacomp 26 24 2 2352-1902 50 2. Debreceni Vadkakasok 26 21 5 2405-2073 47 3. Kaposvári KK 26 20 6 2130-1816 46 4. Atomerőmű SE 26 20 6 2280-1946 46 5. Marc-Körmend 26 15 11 2066-2051 41 6. Falco KC 26 14 12 2224-2278 40 7. Univer KSE 26 14 12 2063-2046 40 8. Marso Nyíregyházi KE 26 11 15 2130-2296 37 9. Zalaegerszegi TE KK 26 10 16 1933-2091 36 10. PVSK-Panthers 26 8 18 2089-2340 34 11. Mol-Szolnok 26 7 19 1989-2143 33 12. MAFC-Újbuda 26 6 20 1 833-2074 32 13. Soproni Aszok KC 26 6 20 2100-2340 32 14. Dombóvári VMSE 26 6 20 2143-2341 32 Kosárlabda NB 11 - férfiak Győr, Marcali Széchenyi Egyetem Győr- Kaposvári Egyetem Meló-Diák KK 75-72 (25-16, 21-22, 8-16, 21-18) Győr, 50 néző. Kaposvári Egyetem-Meló-Diák KK:Agfalvi (29), Antalics (12/3), Fehér (2), Karsai (5/3), Magyar (2). Csere: Szilágyi (12/3), Szalai (7), Csonka (3/3), Szőke (-). Edző: Horváth Krisztián. Betegséghullámmal a háta mögött érkezett a kaposvári csapat Győrbe, ahol a szokásos kezdéssel hamar hátrányba ke­rült. A katasztrofálisan védeke­ző vendégek ellen a hazaiak tet­szés szerint érhették el kosarai­kat. A folytatásban Magyar megsérült, így már nem tudta folytatni a meccset. Szilágyi új színt hozott a játékba, de a vé­dekezés hatékonysága nem ja­vult. A második félidőben új szellemben érkeztek a pályára a Meló-Diák játékosai és végre az eddig megszokott védeke­zést produkálták. Az utolsó ne­gyedben a hazai csapat 23 bün­tetőt dobhatott, míg a kaposvá­ri oldalon Ágfalvi és Antalics ki­pontozódott. Két perccel a vége előtt 2 pontos vendégelőnynél Szálainak fordult ki a bokája. A négyfaultos Karsai és Szőke már nem tudott hatékonyan vé­dekezni a palánk alatt, így a ha­zai csapat meg tudta szerezni a lepattanókat. Öt másodperccel a vége előtt Csonka hárompon­tosával 2 pontra felzárkózott a kaposvári csapat, de nem tud­tak lepattanót szerezni. A győ­riek 6 büntetőből egyet értéke­sítve megnyerték a mérkőzést. Jók: Ágfalvi, Szilágyi. HORVÁTH KRISZTIÁN Marcali VSzSE- Szombathelyi FKSE 89-83 (21-20,18-18,19-19, 31-26) Marcali, 50 néző. Vezette: Csa­bai, Pestality. Marcali VSzSE: Horváth O. (11/6), Koma (10), Horváth P. (2), Szabó B. (25/3), Vojvoda (15). Csere: Csobod (5), Kis R. (7/6), Bodor (12/3), Borovszky (2). Edző: Várfalvi István. A marcali center Szabó B. és a szombathelyi Rácz dobópár­bajával kezdődött a találkozó. Az első negyedben mindketten tíz pont felett teljesítettek, egy egységnél nagyobb előnyt azonban egyik csapat sem tu­dott kicsikarni. Látványos megoldások és technikai hibák váltották egymást mindkét ol­dalon, és a végjáték előtt ma­radt a szoros eredmény (58-57). Az utolsó negyedben kosárözön következett. A cse­reként érkező marcali játéko­sok a legjobbkor értékesítették a triplákat, így a 35. percben nyolcpontos előnyt szerzett a Marcali. A cél a négyegység­nyivel nagyobb győzelem volt (ennyivel nyert a rivális ottho­nában), amit végül ha nagy küzdelemben is, de elért a so­mogyi együttes. Jók: Szabó B„ Bodor, Kis. SAMU LÁSZLÓ 3 nyeremények jegyeben Több mint • 1 0.000.000 Ft össznyeremény Vásároljon február 27. és áprrírs 29. körött 2000Ff f<cíez11 bármely Coop urletbcn, és nyerjen csrMagászati össregeketf További részleteket keresse az akciós szórólapok hátoldalán és a boltokban! Életmód Somogyi Hírlap Sport Nagy lett a kis Balaton. A Bodajk is meghajolt a me­gyeszékhelyen. 10-12. oldal Fonyódi Tükör Két első osztályt indítanak. Öt évtized a fonyódi fiatalokért. Tizenöt éves elnök. 14. oldal 9. OLDAL Krónika Színpadra termett fiatalok. Zengett a népdal. Lottó. Tarka sorok. 16. oldal 2004. Április 5., Hétfő SPORTMAGAZIN