Somogyi Hírlap, 2004. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-11 / Vasárnap Reggel, 15. szám

2004. április 11., vasárnap Sport Kupagyőztes Kaposvár! Albacomp (Székesfehérvár)-Kaposvári KK 81-83 (18-24,24-25, 24-21,15-13) K.ASDARUGAS Illillll! Hatalmas csatában Fehér­váron hódította el - a klub történetében első alkalom­mal - a Magyar Kupát a. Kaposvári KK férfi kosárlab­dacsapata. A Magyar Kupa döntőjére zsú­folásig megteltek a lelátók, a csapatokat óriási hangorkán­ban mutatták be. A találkozó előtt Kmézics Zorán, a kapos­váriak edzője elmondta: az együttes a siófoki szálláson egy videós taktikai elemzéssel hangolódott délelőtt, majd az ebéd utáni pihenőt követően érkezett Székesfehérvárra. A somogyiakat több százan kísér­ték el az aranycsatára, így biz­tatásban nem volt hiány. Mindkét gárda legutóbbi .kezdőötösével indított, Fodor G. pedig egy triplával köszönt be. A kaposvári oldalon Varga R. használta ki korábbi isme­retségét a fehérvári gyűrűvel, ám hármasa után nem akadt így látták a mesterek követője. Remek akciókat szőtt az Albacomp, de James és Ivkovics sem akart lemaradni a pontgyártásban. Simon bünte­tőivel már a somogyiak vezet­tek, Filipovics alakításai után pedig Farkas Sándor edzőnek akadt elszámolni valója játéko­saival. A negyedét ezzel együtt biztosan hozta a Kmézics- gárda. A folytatásban a hazai oldalon leginkább Spivey egyé­ni produkciójára számíthattak, mellette a csereként érkező Bencze Z. tett legtöbbet az Albacomp felzárkózásáért. Sanders borzalmas nagy zsáko­lásai borzolták a hazai szurko­lók idegeit, ezzel együtt még mindig a kaposváriak tartottak előrébb. Fergeteges támogatást élvezett a somogyi alakulat, amely az ellopott labdákat rendre újabb kosarakra váltot­ta: A szünetig hétpontos, 49-42 arányú vezetést harcoltak ki Simonék, de a folytatást Boros triplájával és Bencze Z. duplá­jával kezdő fehérváriak máris Farkas Sándor: - A kaposváriak sikerrel tördelték szét a já­tékot, és a lepattanókban is jobbak voltak. Kmézics Zorán: - Nem mindennapi csatát vívtunk, hiszen óri­ási volt a tét. Nagyon készültünk erre az alkalomra, és végte­lenül boldog vagyok, hogy megnyertük a Magyar Kupát. ott lihegtek riválisuk nyakán. A védekezési hibákat könyörtele­nül kihasználó hazaiak utóbbi büntetőjével már vezettek is. Sanders megmozdulását sport­szerűtlen hibával honorálták, ráadásul támadóhibát is fújtak ellene. Négy perc alatt sem tu­dott kosárba találni a vendég­gárda, a Farkas-csapat pedig Fodor büntetőivel szökött tova. A zárószakasz előtt Simon fel­ívelt labdáját Sanders „kézbesí­tette” az Alba-gyűrűbe, s a ruti­nos Ivkovics találatai is éltették a vendégreményeket. Sanders kipontozódása után Simon vet­te vissza az előnyt, amit Dénes szemet gyönyörködtető zsáko­lása és James triplája növelt to­vább. A finálé utolsó percei nem akármilyen izgalmakat tartogattak. Lapov triplája hoz­ta meg az újabb albás felzárkó­zást, amire Boros tett még rá egy lapáttal. Óriási harc dúlt a palánkok alatt, s az utolsó öt percre mindössze egy pontnyi maradt csak a somogyi előny­ből. Hol az egyik, hol pedig a másik csapat került kedvezőbb pozícióba; az utolsó percre az­tán kettővel beljebb volt a ven­déggárda, de Spivey triplája ott tartotta a hazaiakat is. Az utol­só akciót azonban kivédekez- ték a somogyiak, így rövidesen már Ivkovics vághatta le a gyű­A székesfehérvá­ri kupadöntő leg­jobb játékosa az aranyérmes Ka­posvári KK sok nagy csatát meg­élt centere, Szto- jan Ivkovics volt 22 pontjával, rűről a Magyar Kupa-győzel­met jelentő hálót. így játszottak Székesfehérvár, 2500 néző. V.: Váradi, Benczúr, Toók. Albacomp: Spivey (15/3), Boros (11/3), Fodor G. (17/3), Góbi (3), Lapov (12/3). Csere: Bencze Z. (21), Nyilas (2). Ve­zetőedző: Farkas Sándor. Edző: Tóth Attila. Kaposvári KK: Simon (12/3), Varga R. (3/3), James (17/9), Filipovics (6), Ivkovics (22). Csere: Sanders (10), Dzunics (-), Dénes (11/3), Trepák (2). Vezetőedző: Kmé­zics Zorán. Edző: Monok Tibor. Kipontozódott: Sanders a 29. percben. Jók: Bencze Z., Spivey, Fo­dor G„ illetve Ivkovics, James, Dénes. Kun Zoltán A harmadik helyért: Debreceni Vadkakasok- Gunaras KC Dombóvár 80-79 (17-12, 22-26, 25-14,16-27) Hiányoztak a gólok Siófokon Balaton FC-MTK 0-0 Az első negyedórában a MTK-nál volt többet a labda. A hazaiak ekkor jobbára csak vé­dekeztek, de hogy jól csinál­ták, azt jelzi; a vendég kék-fe­hérek még helyzetig sem na­gyon jutottak el. A 15. percben azonban láthatott egy háló­szaggató lövést a publikum. Apró szépséghiba, hogy lökést követően lőtt az MTK-s Janics a kapuba, s a labda éppen meg­találta a lyukat a hálón. Nagy elánnal futballozott az MTK, ami abból is látszott, hogy egy alkalommal Juhász Roland a labdával együtt Sitku Illés cipő­jét is messzire rúgta. A hajrá­ban - amikor már kiegyenlített volt a játék - azért akadtak va­lódi helyzetek is. A 31. percben Zavadszky 19 méteres szabad­rúgását Csemyánszki a jobb al­só sarok előtt fogta meg, majd Vörös lőtt 22 méterről a bal fel­ső sarok mellé, később pedig Torghelle közeli próbálkozását hárította a . siófoki kapus. Ke­véssel a szünet után vezethe­tett volna a Balaton FC: Kovács passzát követően Sitku úgy for­dult meg a 16-oson belül, hogy teljesen egyedül maradt, ám 14 méteres gyenge lövését Végh hárítani tudta. A 70. percben Torghelle villant; a balösszekö­tő helyén két csel után 11 mé­terről tiszta helyzetből lőtt, Csemyánszki azonban jól zár­ta a szöget. Ezután már sem helyzet, sem futball nem na­gyon volt, izgalom azonban mégis akadt. Egy alkalommal Egervári Sándort, a vendégek edzőjét a tartalék-játékvezető­nek kellett lefognia, nehogy berohanjon a pályára hevesen kritizálva a sípmester egyik íté­letét. Később Torghelle néhány másodpercen belül Kuttomak és Csemyánszkinak is neki ug­rott, aztáti Megyebíró játékve­zető ügyességére volt szükség ahhoz, hogy a játékosok egy­másnak ne essenek. Ha ezek nincsenek, akkor méla una­lomba fulladt volna a tegnap esti derbi. Fónai Imre KÖRFÖLD" A * • • a/ JOVO tervezhető Kockázatelemzésünk alapján, vidéki életünk fontos területein- egészség- környezet- fejlesztés- agrár-környezetvédelem -pénz Ön szakmai döntéseket tud hozni. Somogyországban 2004. a kalcium és víz éve lesz. A kalcium nem gyógyszer, hanem a magyar élelmiszereinkben levő természetes elem. Gondoskodjon meszezéssel és öntözéssel, növényeiről, termőtalajáról, - mások egészségéről. Mi megtervezzük, és a fejlesztési célokat eredményesen megvalósítjuk. KÖR Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Kft. Kultúrmérnöki iroda Kaposvár, Pf. 175. Tel.: 82/511-430. RÖPLABDA NB I, NŐK BITT Kaposvári Női RC-Székesfehérvári MÁV Előre SC 3-0 (21, 21, 22) rapssfjA2 Axel Springer Somog yí Hír láp lillpj ||J Magyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszerkesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szer­kesztőség és kiadóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2004-ben 1 hónapra 425 forint. Meg­vásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjai­ban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 A jelek szerint nem az lesz bravúr, ha a BITT Ka­posvári Női RC nem csípi meg az Extraliga-tagságot érő első helyet, hanem ha kiengedi a kezéből. A Fehérvár elleni hazai ütkö­zetben Lantos Borbála kezdte meg a pontgyártást, s mellette Halász Márta is kíméletlen íté­letvégrehajtónak bizonyult. Mivel azonban sajnos több­ször is hiba csúszott a csapat játékába - ráadásul a túlolda­lon Fellegvári is rendesen „tü­zelt” -, így sokáig szoros volt a mérkőzés. A nyitójátszma vég­játékában nagyon kellettek Czmerk Zsuzsanna okos meg­mozdulásai és jó nyitásai. A második felvonásban sem változott a leosztás, azaz a Lantos, Halász M., Czmerk trió továbbra is szorgalmasan ter­melte a pontokat, Fellegvári pe­dig megpróbálta velük tartani a lépést. Szép támadások, pará­dés blokkok és remek labda­mentések jellemezték a játé­kot, amelyet mindkét oldalon lelkes és hatásos mezőnymun­ka tett teljessé. Egy alkalom­mal például a játékosedző Ha­lász Márta jól sikerült suhintá­sa után - az egykori válogatott Elúszott a mérkőzés Kaposvár tagnap labdarúgó rangadóra várt, és ismét csak mérkőzés nélkül maradt. A pálya al­kalmatlansága miatt ezúttal a Rákóczi-Nyíregy­háza NB I B-s bajnoki mérkőzés maradt el. Az egynapos eső ismét meg­tette hatását, a Rákóczi stadi­on gyepén számos helyen víz­tócsák éktelenkedtek, és a já­tékteret egy órával a hivatalos kezdés előtt megszemlélő Ju­hos Attila játékvezető és két asszisztense - egyetértésben a szövetségi ellenőrrel - úgy döntöttek, hogy nem vezetik le a mérkőzést. Mindezt azzal indokolták, hogy a talaj folya­matos játékra alkalmatlan és balesetveszélyes is. A Rákóczi vezetői nem mindenben osztották a mér­kőzés dirigensének vélemé­nyét, de azt kénytelenek vol­tak tudomásul venni. Az idén tavasszal immár a második | bajnoki mérkőzés lejátszása hiúsult meg Kaposváron, hisz március 12-én hasonló ok mi­att a Bp. Honvéd elleni rang­adót is későbbre kellett ha­lasztani. A két érdekelt fél már tegnap Kaposváron próbált egyezkedni az új időpontról. Április 28-át és május 5-ét tar­tották egyaránt megfelelőnek. | A döntést ez ügyben a Magyar § Labdarúgó Liga versenybi­zottsága hozza majd meg. Jutási I NB II, HŰMMEL CSOPORT játékos ebben a játékrészben kerek 10 pontig jutott - az öltö­zőkhöz vezető folyosón kellett a labdát keresni. A harmadik, utolsó szettben aztán a balkezes Guber hívta ki ütőpárbajra Lantost, a párvia­dal azonban - mint ahogy a nem egészen egy órán át tartó találkozó is - kaposvári sikert hozott. A meccs vége felé nem túl népes, de annál hangosabb kórus formálódott a nézőtéren; a lelkes szurkolók ütemes „Hajrá, BITT!”-el bíztatták a hölgyeket, amely a végre vas­tapssal kísért „Szép volt, lá­nyok!” rigmusra váltott át. így játszottak Kaposvár, sportcsarnok, 100 néző. V.: Horváth M., Dravecz. BITT Kaposvári Női RC: Géllé (2), Halász M. (18), Be­nedek (6), Czmerk (11), Kon­dor (4), Lantos (19). Csere: Molnár K. (liberó -). Játékosedző: Halász Márta. Székesfehérvári MÁV Előre SC: Kötél Zs. (1), Fellegvári (17), Guber (10), Tóth A. (3), Kaposvári (6), Kötél D. (8). Csere: Fésűs (liberó -), Csordás (-). Játékosedző: Fésűs Irén. Jók: Lantos, Halász M., Czmerk, Géllé, Benedek, illetve Fellegvári, Guber, Kaposvári, Kötél Zs. Fenyő Gábor Tatai Honvéd AC- Balatonlelle SE 4-3 (2-0) Tata, 400 néző. V.: Kepe (Szalai, Szilasi). Tatai Honvéd AC: Berecz - Schmidtmajer, Veréb, Zsikai, Tóth - Unger (Bombicz a 68. percben), Letenyei, Zank (Vö­rös a 75. percben), Ferkó - Fá­bián (Nagy a 85. percben), Andai. Edző: Ferling Béla. Balatonlelle SE: Gyenes - Kiss L., ifjabb Kenéz, Buzsáki, Tulák - Takács Gy., Kolovics (Földes I. az 56. percben), Himics, Sylla - Páli, Silimon. Edző: Bőzsöny János. Már 4-0-ra vezetett a tatai gárda, amikor az utolsó félórá­ban magára talált a vendég lellei alakulat, s kis híján egyenlített. Gólszerzők: Schmidtmajer (a 8. percben 23 méteres sza­badrúgásból), Letenyei (a 40. percben tízméteres lövésből), Unger (az 50. percben nyolc­méteres lövésből), Andai (az 55. percben tizenégy méteres lövésből), illetve Földes I. (a 60. percben öt méteres fejes­ből), Silimon (a 67. percben nyolcméteres lövésből), Bu­zsáki (a 78. percben 11-es- ből). Jók: Andai, Unger, Ferkó, illetve a vendég Balatonlelle SE csapatában nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Ferling Béla: - A végén ne­hézzé tettük biztosnak látszó győzelmünket. Bőzsöny János: - 4-0 után sem adtuk fel, s kishíján meg­lepetést okoztunk. Kenéz István A Barcs SC-Bp. Pénzügyőr SE és a Mezőfalvi MSE- Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki mérkőzést ma 16.30 órakor játsszák. NB III, DRAVA CSOPORT Eredmények Zamárdi Rodeport SE- Nagyatád FC 2-5 (1-4) Zamárdi, 150 néző. V.: Albert (Imhof, Madaras). Zamárdi Rodeport SE: Nagy - Szabadi, Élű, Horváth Gy., Kecskés - Kiss L., Kiss B. (Vájná), Dűli, Szigeti - Szajcz (Takács), Lichtenberger. Edző: Szilágyi Csaba. Nagyatád FC: Lajkó -' Prucsi, Bruncvig, Papp Á., Kovács Sz. - Pintér (Kiss J.), Szabó S. (Andricz), Pércsi (Bencsik), Szabó Á. - Emyes, Horváth J. Edző: Horváth Lajos. A somogyi NB Ill-as rang­adón - amely közepes szín­vonalú, de gólokban gazdag mérkőzést hozott - a házigaz­da Balaton-parti együttes idei legrosszabb produkciójával rukkolt elő, így könnyedén nyert a nagyatádi csapat. Gólszerzők: Dűli 2, illetve Szabó Á. 2., Szabó S., Emyes, Bruncvig. Jók: a házigazda Zamárdi Rodeport SE csapa­tában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Bruncvig, Szabó Á., Szabó S. Csutak Sándor Marcali VFC- Pécsi VSK 2-0 (1-0) Marcali, 250 néző. V.: Csizmadia (Stefik, Somogyi). Marcali VFC: Kirí - Samu, Nagy A., Nagy Sz., Pintér A. (Faházi) - Virág, Maximics, Horváth Cs., Fhri (Kormos) - Tóth Cs., Bek. Edző: Szekeres Tibor. Pécsi VSK: Matus - Dénes, Bella, Szakoly, Laki (Fekete) ­Dani, Demeter (Stern), Ángyán, Magyar - Németh Zs., Godvár. Edző: Mészáros Ferenc. Az első félidőben - a haza­iak korai gólja után - a vendég pécsiek egymás után dolgoz­ták ki a gólhelyzeteiket, a szenzációs formában védő Kiri azonban mindent hárított. Szünet után kiegyenlített lett a játék; a marcaliak egy szép támadás végén tovább növelték az előnyüket, s megérdemelten könyvelhették el tavaszi első győzelmüket. Gólszerzők: Bek (a 12. perc­ben 10 méteres lövésből), Virág (a 77. percben 8 méteres lövésből). Jók: Kiri (a mezőny legjobbja), Maximics, Horváth Cs., illetve Bella, Dani, Sza- kály. Ivusza István Balatonboglári SC- Bonyhádi VLC 0-0 Balatonboglár, 200 néző. V.: Bawiec (Rack, Farkas M.). BBSC: Brakszatórisz Pergel, Hajmási, Gosztonyi, Molnár F. - Csák, BalogTTtA., Kriszbai, Szentkirályi (Tárno­ki) - Büki, Olajos. Edző: Mészáros József. Bonyhádi VLC: Kovács - Pál, László, Dam, Szőlő - Till, Bíró, Horváth P, Letenye - Gergely (Kiss), György. Edző: Kiss János. A küzdelmes és sportszerű mérkőzésen a házigazda bogiáriak számtalan lehetősé­gükből egyet sem tudtak értékesíteni, így meg kellett elégedniük az egy ponttal. Jók: Pergel, Kriszbai, Csák, illetve Kovács, Bíró. Pintér István NMM