Somogyi Hírlap, 2003. december (14. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-15 / 291. szám

10. OLDAL S P 0 R T M A G A Z I N 2003. December 15., Hétfő SWB Labdarúgás Matthaus az új kapitány A Magyar Labdarúgó Szövetség tegnap délelőtti elnökségi ülése után bejelentették, hogy január 1- jétől Lothar Matthaus lesz a válo­gatott szövetségi kapitánya. A né­met szakember megbízatása 2005. december 31-ig szól, illetve ha a csapat kiharcolja a 2006-os világbajnokságon való szereplés jogát, akkor ott is Matthaus fogja vezényelni az együttest. - Játé­kosmúltja és emberi tulajdonsá­gai alapján teljesen megfelelő a posztra - mondta az új szakveze­tőről Bozóky Imre, az MLSZ elnö­ke. A német tréner Gellei Imrét váltja a kispadon, aki december 1-jén távozott, miután csapata nem tudta kiharcolni a 2004-es portugáliai Európa-bajnokságon való indulás jogát. A német edző szombaton késő este mondott fel eddigi állomáshelyén, a szerb- montenegrói Partizán Beograd- nál. - Azért vállaltam el ezt a fel­adatot, mert úgy gondolom, hogy több van a magyar csapatban, mint amit az elmúlt években mu­tatott - tette hozzá Matthaus. - A legfőbb célunk az, hogy húsz év után ismét vüágbajnokságon sze- repelhessen a csapat. ■ Hétközi ajánlatunk KEDD Kézilabda Országos serdülő kézilabda-baj­nokság - Délnyugati csoport (le­ányok): Marcali VSZSE-PEAC- Pikker. Marcali, városi sport- csarnok, 17 óra. SZERDA Röplabda Extraliga (férfiak): Dági SE-Kométa-Kaposvár. Dág, sportcsarnok, 18 óra. (Junior mérkőzés 20 órakor.) - A no­vember 7-ei 7. fordulóból elha­lasztott találkozó(k) pótlása. Kosárlabda NBII Nyugati csoport/„B" alcso­port (férfiak) - 9. forduló: Ka­posvári Egyetem Meló-Diák t KK-Veszprémi Egyetemi KC II. Kaposvár, egyetemi sportcsar­nok, 19.30 óra. fenyő 50. HETI TOTÓ 1. Bochum-Frankfurt 1-0 1 2. Hamburg-Freiburg 4-1 1 3. Hertha BSC-1860 München 1-1 X 4. Kaiserslautem-Schalke 04 0-2 2 5. Leverkusen-Bremen 1-3 2 6. Rostock-1. FC Köln 1-1 X 7. Wolfsburg-Hannover 2-1 1 8. Mönchengladbach-Dortmund 2-1 1 9. Perugia-Sampdoria 3-3 X 10. Ancona-Lazio 0-1 2 11. Bologna-lntemazionale 0-2 2 12. Juventus-Parma 4-0 1 13. Reggina-Chievo 0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. Bayem München-VfB Stuttgart 1-0 1 A hajdúságban szebb a karácsony Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok 75-76 (15-21, 23-17, 18-14, 19-24) A debreceniek remek védekezéssel szűrték meg a kaposvári támadásokat fotó: láng Kaposvár Hazai vereséggel zárta a 2003- as esztendőt a Kaposvári KK együttese, amely az EnterNet- Internet Férfi Kosárlabda Liga 12. fordulójában a Debreceni Vadkakasok csapatától szenve­dett egypontos vereséget. Mindkét oldalon a szokásos ötösök feszültek egymásnak, Fodor G. pe­dig szép ziccerrel vezetést szerzett csapatának. A kaposváriaknál Ivkovics volt elsőként eredményes. Több kihagyott mezőnydobás után Varga R. végre betalált a hármas­vonalon túlról, ráadásul Simon két­szer is feliratkozott a pontszerzők közé. A somogyiak irányítója to­vábbi eredményként könyvelhette el, hogy kiharcolt faultja után a há­rom személyivel álló Fodort már a 7. percben le kellett cserélni a túlol­dalon. A debreceni vezetés azon­ban Sitkunak és Bukvának köszön­hetően nem akart apadni. A folyta­tásban Trepák váltotta Ivkovicsot, az ellenfelet pedig Green szép zsá­kolása nyugtatta meg. Igaz, csak ideiglenesen, mert előbb - a Lee-t remekül őrző - Varga R., majd Sző­ke is triplát ért el. A 13. percben Si­mon egyenlített 27-27-re. A labdát lopó Jurgilas aztán hiába juttatta ve­zetéshez a somogyiakat, mert vil­lámgyors debreceni találatok követ­keztek. Fej fej mellett haladtak a csa­patok, a félidő végén aztán 38-38-at mutatott az eredményjelző. A kiválóan dobó Bukvát nem tudták semlegesíteni a kaposvári­ak, sőt mellőle sem sok találat szü­letett. A hazai kosárcsendet újabb előny kovácsolására használták fel a hajdúságiak. Égető szükség volt Ivkovics duplájára, sőt Varga R. triplájára is. Görcsösen kapaszko­dott ellenfele után a somogyi egy­let, Ivkovics pedig 50-50-nél egyen­líteni tudott. Sitku szándékos sza­bálytalanságát Simon jóvoltából újabb kaposvári pontok követték, így a 56-52-vel indult a zárósza­kasz. Két elhibázott helyzet elég volt Greennek, hogy fordítsanak a Vadkakasok. Idegesen, kapkodva kosárlabdázott ebben az időszak­ban a Kaposvár, jobbára egyéni ak­ciók után születtek a pontok. Óriá­si. izgalmakat tartogattak az utolsó percek, végül Green két büntetőt hibázott, Ivkovics csak egyet, ám Lee két pontja eldöntötte a csatát, így játszottak Kaposvár, 1200 néző. Vezette: Földházi, Benczúr T. Kaposvári KK: Simon (20), Varga R. (15/15), Szőke (4), Filipovics (6), Ivkovics (23). Csere: Trepák (3), Jurgilas (4), Dénes (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. Debreceni Vadkakasok: Fodor M. (6), Lee (19), Green (13), Sitku (18), Bukva (18/3). Csere: Ádám (2), Gémes (-), Tóth G. (-), Lakatos (-). Vezetőedző: Ráthonyi Tamás. Kipontozódott: Szőke (a 35. percben), Filipovics (a 40. pere­ljen), ill. Fodor M. (a40. percben). Jók: Varga R„ Simon, Ivkovics, illetve Sitku, Bukva, Lee. Kmézics Zorán: - Pont azt a játé­kot nem tudtuk nyújtani, ami eddig az erősségünk volt, nem a lelkes szurkolókon múlott a vereségünk. Ráthonyi Tamás: - Remélem, ez a győzelem is hozzájárul a szurko­lóink boldog karácsonyához. További eredmények: Albacomp- Körmend 72-56 (19-21, 21-10, 9-18, 23-7); Nyíregyháza-Falco KC 87-75 (26-29, 11-13, 22-19, 28-14); Sop- ron-Szolnok 95-94 (18-27, 23-15, 15-16, 25-23, 14-13); Dombóvár- Univer KSE 93-74 (23-28,27-12,21- 18, 22-16); MAFC-ZTE KK 71-54 ' (25-23, 15-11, 19-4, 12-14); PVSK- Atomerőmű SE 78-111 (17-39, 22-26,12-24,27-22). A junior mérkőzésen: Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok 65-77. KUN ZOLTÁN A bajnokság állása: lAlbacomp 12 11 1 1140­907 0.958 2. Atomerőmű SE 12 11 1 1065­882 0.958 3. Debreceni Vadkakasok 12 9 3 1078­963 0.875 4. Kaposvári KK 12 9 3 973­833 0.875 5. Marc-Körmend 12 7 5 949­868 0.792 6. Univer Kecskeméti SE 12 5 7 934­971 0.708 7. Zalaegerszegi TE KK 12 5 7 898­940 0.708 8. Falco KC-Szombathely 12 5 7 956­1023 0.708 9. Marso-Nyíregyházi KK 12 5 7 974­1084 0.708 10. Mol-Szolnok 12 4 8 918­980 0.667 11. MAFC-Újbuda 12 4 8 859­916 0.667 12. Gunaras KC-Dombóvár 12 4 8 943­1015 0.867 13. PVSK-Panthers 12 3 9 915­1067 0.625 14. Soproni Ászok-SMAFC 12 2 10 960­1113 0.583 Röplabda NB II Székesfehérvár, Győr Férfiak: AlbaLine Székesfehárvár- Tabi RK 3-1 (21, 23, -20,19) Tahi RK: Stenbacher, Fiiin, Nagy A., Sudár, Sümegi, Szokodi. Cse­re: Niezelberger, Takács P. Edző: Csizmadia Nándor. Az első két játékban két feladó­val szerepeltek a tabiak. A végig jól támadó fehérváriak azonban első­sorban a széleken vezetett haté­kony támadásokkal hozták a szet­teket. Ezt követően a mindössze 16 esztendős, közel 2 méter magas Niezelberger került pályára a somo­gyiaknál, akivel hatékonyabb lett a sáncmunka. A szépítés után a 4-5 pontos hazai előnyt már nem sike­rült behozni, mert a tabiak fejben feladták a találkozót. Csizmadia Nándor edző csapatára januárban ennél is nagyobb feladat vár, hi­szen a Magyar Kupa keretében a bajnok Vegyész RC Kazincbarcika együttese látogat a somogyi város­ba. Jók: Szokodi. Az ifjúsági mérkő- zésen:AlbaLine Székesfehárvár-Ta- bi RK 0-3 (12, 15, 11) Nők: Győri Dózsa­Nagybajomi DRC 3-0 (20,15,20) Nagybajomi DRC: György, Holbis, Cseh, Horváth A., Horváthné, Ko­vács E., Csere: Várhegyi. Edző: Nagy Zoltán. Nagyon gyenge egyéni teljesít­ményt nyújtottak a nagybajomiak a tavaszi programból előrehozott mérkőzésen. A Győri Dózsa ott­honában a somogyiak csak a játszmák közepéig tudták a lépést tartani a hazaiakkal. A nagybajo­mi csapatban ezúttal nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Gyógy­ír, hogy a juniorok a bajnokság félidejében az élen végeztek. A junior mérkőzésen: Győri Dózsa- Nagybajomi DRC 3-1 (-10, 20, - 23, -12) kun Kézilabda női világbajnokság ZÁGRÁB A magyar női kézilabda-válo­gatott hosszabbításban 32-29- re kikapott Franciaországtól a horvátországi világbajnok­ság döntőjében. Magyarország-Franciaország 28-28 (11-8) hu. 29-32 Tulajdonképpen hazai pályán érezhették magukat a magyar já­tékosok, mivel 7000-en utaztak el kedvükért Zágrábba. Szmka és Sugár nem lehetett a többiekkel, ők a lelátón figyelték a fantaszti­kus csatát. Egy szinte megnyert világbajnoki döntőt veszített el hosszabbításban a magyar női kézilabda-válogatott Zágrábban. A franciák a vb-k történetében először lettek aranyérmesek. A magyar válogatott annak köszön­heti nagyon fájó vereségét, hogy a hajrában összeroppant. Az 54. percben még hat gól volt az előny, de a franciák nem törődtek a körülményekkel, a szurkolók­kal, hanem a maguk javára fordí­tották a finálét. ■ Kézilabda NB l/B Marcali Marcali VSZSE-Szombathelyi KC 35-22 (18-12) Marcali, 300 néző. V.: Kóbor, Tóth. Marcali VSZSE: Kemer - Utasi (5) , Miiller (6), Kovács J. (1), Mé­száros (3), Kévés (11/4), Balogh M. (6) . Csere: Bödör (kapus), Balogh P. (2), PékE. (1), NagyK, Nagy A. Edző: Tóth István. A nagy gólkülönbségű idegen­beli győzelmek után hazai pályán is nagyszerűen teljesítettek a mar­cali hölgyek, így szépen búcsúztak szurkolóiktól. Már a mérkőzés ele­jén megkezdték a gólparádét Tóth István tanítványai. A somogyiak labdaszerzések utáni gyors indítá­sokkal pillanatok alatt eldöntötték a bajnoki pontok sorsát. A szünet után sem változott a já- té képe, és a kitűnő formában kézi­labdázó marcaliak kiütéses győzel­met arattak a szívósan küzdő szombathelyiek ellen. Jók: Kemer, Miiller, Balogh M„ Kévés. SAMU LÁSZLÓ Kosárlabda NB l/B csoport, férfiak Siófok Siókosár UK-Bájai KK 109-75 (22-24,25-18,33-16,29-17) Három egymás utáni vereséget kö­vetően sikerült újra győznie az újonc Siókosámak, amely a 11. mérkőzésén az 5. sikerét aratta. A legutóbbi mis­kolci találkozón Kepli, Nunez és Kovács sem lép­hetett pályára, most mindhárman a kezdőcsa­patban kaptak helyet. Egy régi-új játékos is csat­lakozott a balatoniakhoz Lacházi Róbert személyé­ben, aki az Óbudai Ka­szásoknál kezdte ugyan a szezont, de összekülönbözött az edzőjével. Az egykori siófoki - aki Godenához hasonlóan az edző, Kertész Tamás csapattársa volt - visszatérésével vélhetően tovább erősödik a balatoni gárda. Lacházi húsz pont feletti dobóátlagot pro­dukált az óbudai klubjában; a Baja elleni bemutatkozó mérkőzésén 31 perc alatt 15-ig jutott az új társak közt. A sérültek visszatérésének és Lacházi szereplésének is köszön­hetően sima győzelmet aratott a Siókosár a táblázat végén álló baja- iak ellen. A hazaiak szokásos gyen­gébb kezdése már szinte nem is okoz meglepetést a siófoki szurko­lóknak; az első negyedet meglepe­tésre a bajaik nyerték két ponttal. A második negyedben aztán Ker­tész edző pályára küldte Tömösváryt és az ő ponterős játé­kának köszönhetően megváltozott a játék képe. (A Kaposvárról iga­zolt center tizenegy pontot szerzett ebben a negyedben.) A félidő vége előtti másodpercekben kétpontos hazai vezetésnél (44-42) még a há­rompontos vonal mögül is betalált, beállítva ezzel a félidei eredményt (47-42). Az első játékrészben jól tartotta ugyan magát a vendég­csapat, de érezhető volt; idő kérdése, mikor len­dülnek bele a hazaiak. Erre a harmadik negye­dig kellett várni, amikor hétpontos különbség (53-46) után 13 pontot szereztek zsinórban a sió­fokiak, melyre nem érke­zett bajai válasz (66-46). Tömösváry mellett a töb­biek is feljavultak; Kovács, Lacházi, Bukics egymás után szórták a pon­tokat. Az így kialakult húszpontos különbség a negyed végére sem csökkent, sőt Kovács utolsó pilla­natban szerzett triplájával tovább nőtt (80-58). A negyedik negyed sem hozott változást; sőt Kovács, Láncos, Magyar tripláinak is kö­szönhetően huszonkilenc ponttal győzött a Siókosár a mezőny egyik leggyengébb együttese ellen, így játszottak Siófok, 100 néző. Vezette: Németh, Horváth. Siókosár UK: Bukics (11/9), Kepli (6), Nunez (6), Kovács Zs. (17/9), Godena (8). Csere: Lánczos (17/3), Lacházi (Í5), Magyar V. (9/3), Magyar Z. (2), Tömösváry (18/3). Edző: Kertész Tamás. A Bajai KK legjobb dobói: Kancsar (24/6), Kati (13), Ágfalvi (11), Mészáros (11), Horváth (10/3). KESZTHELYI Teke Szuperliga - Nők, 12. forduló Teremlabdarúgás Vereséggel zárták az őszi szezont Kaposvár A női teke Szuperliga 12. fordu­lójában hazai pályán szenve­dett vereséget a Ritmus SE Ka­posvár csapata. A somogyiak a Fővárosi Vízművek együttesé­től kaptak ki. Ritmus SE Kaposvár- Fővárosi Vízművek 2-6 (2829-2919) A teke Szuperliga 12. fordulójában a bajnoki táblázat harmadik helyén álló Fővárosi Vízművek csapatát fo­gadta a Ritmus SE Kaposvár együt­tese. Az ifjúsági mérkőzésen reme­kül teljesítettek a kaposváriak és le­győzték a budapesti riválisukat. A felnőtteknél Monostori A. ré­vén nagyon gyengén kezdték a ta­lálkozót a hazaiak. A folytatásban a somogyiak nem tudták ledolgozni a rajtnál felgyülemlett hátrányt. Az őszi szezon leggyengébb játékával rukkolt elő a kaposvári együttes, így vereségül* törvényszerű volt. A ven­déglátók közül csak Csemus és Zenger hozta a tőle elvárható ered­ményt. Ezzel a találkozóval befejez­te őszi szereplését a Ritmus SE. A somogyiak a kilencedik pozícióból várhatják a tavaszi folytatást egy ponttal lemaradva a 7-8. helyről. Eredmények: Monostori A. (Majzik) 441-Mukk 494 Horváthné B. 453-Majorosi 469 Horváthné S. 480-Horváthné M. 512 Zenger N. 502-Bardi 482 Horváth V. 429-Holcer 489 Csemus 524-Máté 473 Az ifjúsági mérkőzésen: Ritmus SE -Fővárosi Vízművek 3-1 (865-820) A kaposváriaknál Frank Sz. 463, míg Szilágyi T. 402 fát ért el. molnár Hazai vereséggel zárta az őszi szezont a Ritmus SE Kaposvár együttese fotókörök Barcs A Szigetvár együttese nyerte a Barcson rendezett II. Biocom „Luca” kupa teremlabdarúgó-tor­nát, miután a döntőben büntetőkkel 2-1 arány­ban legyőzte a Pécsi Önkormányzat csapa­tát. A barcsi Dráva Völgye Sportcsarnok adott ott­hont a II. Biokom „Luca” kupa teremlabdarúgó- torna küzdelmeinek. A mezőnyt a két ren- dező, a pécsi Biokom és Barcs Város Önkormányzat gárdá­ja mellett Pécs, Komló, Szigetvár és Marcali városok önkormányzatá­nak csapatai alkották. A résztve­vők két csoportba osztva játszották a 25 perces mérkőzéseket. Az „A” csoport mérkőzésein: Barcs-Bio- kom 1-1; Barcs-Pécs 1-3; Biokom-Pécs 2-2. A „B” csoport­ban: Komló-Szigetvár 0-7; Sziget­TERÉM­vár-Marcali 2-0; Marcali-Komló 7-0 Az ,A” csoport végeredménye: 1. Pécs 4 pont (5-4), 2. Biokom 2 pont (3-3), 3. Barcs 1 pont (2-4). A „B” csoport végeredmé­nye: 1. Szigetvár 6 pont (14-0), 2. Marcali 3 pont (7-2), 3. Komló 0 pont (0-14). A helyosztók eredmé­nyei, 5-6. helyért: Barcs-Komló 1-0. A 3-4. helyért: Biokom-Marcali 2-2 (büntetőkkel 3-4). A döntőben: Pécs-Szi­getvár 0-0 (büntetőkkel 1-2). A n. Biokom „Luca" kupa vég­eredménye: 1. Szigetvár, 2. Pécs, 3. Marcali, 4. Biokom, 5. Barcs, 6. Komló. Különdíjat kapott: Nemes Krisz­tián (Pécs, a legjobb kapus), Zajcsuk Lajos (Marcali, gólkirály), Szabó Ferenc (Szigetvár, legjobb játékos). ________________kun