Somogyi Hírlap, 2003. december (14. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-14 / Vasárnap Reggel, 50. szám

EH 2003. DECEMBER 14. Vereség a végjátékban keztek. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő végén aztán 38-38-at mutatott az eredményjel­ző. A nagyszünet után Lee agilitása pontokban is kamatozott a vendé­geknek, ráadásul Szőke alig két perc alatt a kipontozódás szélére sodródott. A kiválóan dobó Bukvát nem tudták semlegesíteni a kapos­váriak, sőt mellőle sem sok találat született. A hazai kosárcsendet újabb előny kovácsolására használ­ták fel a hajdúságiak. Égető szükség volt Ivkovics duplájára, sőt Varga R. triplájára is. Görcsösen kapaszko­dott ellenfele után a somogyi egy­let, Ivkovics pedig 50-50-nél egyen­líteni tudott. Sitku szándékos sza­bálytalanságát Simon jóvoltából újabb kaposvári pontok követték, így a 56-52-vel indult a zárósza­kasz. Két elhibázott helyzet elég volt Greennek, hogy fordítsanak a Vadkakasok. Idegesen, kapkodva kosárlabdázott ebben az időszak­ban a Kaposvár, jobbára egyéni ak­ciók után születtek a pontok. Óriási izgalmakat tartogattak az utolsó percek, végül Green két büntetőt hi­bázott, Ivkovics csak egyet, ám Lee két pontja eldöntötte a csatát. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Földházi, Benczúr T. Kaposvári KK: Simon (20), Varga R. (15/15), Szőke (4), Filipovics (6), Ivkovics (23). Csere: Trepák (3), Jurgilas (4), Dénes (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. Debreceni Vadkakasok: Fodor M. (6), Lee (19), Green (13), Sitku (18), Bukva (18/3). Csere: Ádám (2), Gémes (-), Tóth G. (-), Lakatos (-). Vezetőedző: Ráthonyi Tamás. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-6, 8. perc: 11-16, 12. perc: 20-24, 17. perc: 31-32, 22. perc: 40-42, 26. perc: 43-46, 28. perc: 54-50, 35. perc: 58-61, 38. perc: 66-67. Kipontozódott: Szőke (a 35. perc­ben), Filipovics (a 40. percben), il­letve Fodor M. (a 40. percben). Jók: Varga R., Simon, Ivkovics, il­letve Sitku, Bukva, Lee. Kmézics Zorán: - Pont azt a játé­kot nem tudtuk nyújtani, ami eddig az erősségünk volt, nem a lelkes szurkolókon múlott a vereségünk. Ráthonyi Tamás: - Remélem ez a győzelem is hozzájárul a szurkoló­ink boldog karácsonyához. A junior mérkőzésen: Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok 65-77 Kun Zoltán Rangadóval zárta a 2003-as esz­tendőt a Kaposvári KK együttese, amely az EnterNet-lnternet Férfi Kosárlabda Liga 12. fordulójában hazai pályán szenvedett egypon­tos vereséget. Kaposvári Kosárlabda Klub- Debreceni Vadkakasok 75-76 (15-21, 23-17, 18-14, 19-24) Horváth Tamás érti a dolgát. A ka­posváriak gyúrója játékra alkalmas­sá tette Varga Roland sérült jobb bo­káját, amely egy hete az Atomerő­mű SE elleni összecsapáson fordult ki. Akkor úgy tűnt nem sok esély lesz arra, hogy a somogyiak hátvéd­je még az idén pályára léphet. Az­tán a hosszú évek alatt szerzett ta­pasztalatoknak köszönhetően sike­rült rendbe hozni. Az első tapsot a melegíteni igyek­vő hazai játékosok kapták, majd a következő tetszésnyilvánítás már - a világbajnoki döntőt kivívó - a ma­gyar női kézilabda-válogatottnak szólt. A vártnál talán kevesebb néző foglalt helyet a lelátón. Ebben talán szerepet játszott az a tény is, hogy a kiadott program szerint a Magyar Televízió élőben közvetítette volna az összecsapást. Ehelyett azonban egy fővárosi vízilabda-meccs került műsorra. Igaz a tv hivatalos honlap­ja még a találkozó időpontjában is a kaposvári kosárlabda összecsapást hirdette... A bemutatásnál valamennyi ka­posvári kosaras egy-egy - minden csapattag által - aláírt labdát dobott a lelátóra. A szerencsések pedig egy valóban exkluzív karácsonyi aján­dékkal gazdagodtak. Mindkét oldalon a szokásos ötö­sök feszültek egymásnak Fodor G. pedig szép ziccerrel vezetést szer­zett csapatának. A kaposváriaknál Ivkovics volt elsőként eredményes. Több kihagyott mezőnydobás után Varga R. végre betalált a hár­masvonalon túlról, ráadásul Simon kétszer is feliratkozott a pontszer­zők közé. A somogyiak irányítója további eredményként könyvelhet­te el, hogy kiharcolt faultja után a három személyivel álló Fodort már a 7. percben le kellett cserélni a túl­oldalon. A debreceni vezetés azon­ban Sitkunak és Bukvának köszön­hetően nem akart apadni. A folyta­tásban Trepák váltotta Ivkovicsot, az ellenfelet pedig Green szép zsá­kolása nyugtatta meg. Igaz csak ideiglenesen, mert előbb - a Lee-t remekül őrző - Varga R„ majd Sző­ke is triplát ért el. A 13. percben Si­mon egyenlített 27-27-re. A labdát lopó Jurgilas aztán hiába juttatta vezetéshez a somogyiakat, mert vil­lámgyors debreceni találatok követ­Sejo Bukva (sötét mezben középen) nemcsak támadásban, hanem védekezésben is kiemelkedett FÉRFI RÖPLABDA NB I Évzáró kettős ütközettel A hétszeres bajnok és nyolc­szoros kupagyőztes Kométa- Kaposvár, illetve az NB l-es BITT Kaposvári Női RC kivéte­lével - előbbire jövő héten szerdán még vár egy fellépés Dágon, utóbbi pedig már a múlt hét végén befejezte idei bajnoki szereplését - ma zár­ja az évet a többi somogyi NB-s röplabdacsapat. Ma délután a röplabda lesz a fő­szereplő a kaposvári városi sportcsarnokban, ahol mindkét extraligas férfi alakulatunk pá­lyára lép, s egyben elbúcsúzik a szurkolóitól. A fő műsorszámot a 17 órakor kezdődő Kométa- Kaposvár-Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano ütközet jelen­ti, ahol - remélhetőleg még hosszú ideig írhatjuk ezt - a ve- . retlenség megőrzése a tét. A 14 órakor kezdődő előmeccsen, az 1. MCM RC Kaposvár-Dunaferr SE derbin viszont egészen má­sok a célok, legalábbis somogyi ,szemszögből. Itt ugyanis a ven- , dégsiker garantált; a kérdés az, hogy a fiatal kaposvári gárda mennyire tudja megszorongat­ni a két évvel ezelőtti bajnok dunaújvárosi együttest. Fenyő KOSÁRLABDA NB l/B Siókosár UK-BaJal KK 109-75 (22-24, 25-18, 33-16, 29-17) Három egymás utáni vereséget köve­tően sikerült újra győznie az újonc Siókosárnak, amely all. mérkőzésén az 5. sikerét aratta. A legutóbbi mis-, kolci találkozón Kepli, Nunez és Ko­vács sem léphetett pályára, most mindhárman a kezdőcsapatban kap­tak helyet. Egy régi-új játékos is csat­lakozott a balatoniakhoz Lacházi Ró­bert személyében, aki az Óbudai Ka­szásoknál kezdte ugyan a szezont, de összekülönbözött az edzőjével. Az egykori siófoki - aki Godenához ha­sonlóan az edző, Kertész Tamás csa­pattársa volt - visszatérésével vélhe­tően tovább erősödik a balatoni gár­da. Lacházi húsz pont feletti dobóát­lagot produkált az óbudai klubjában; a Baja elleni bemutatkozó mérkőzé­sén 31 perc alatt 15-ig jutott az új tár­sak közt. A sérültek visszatérésének és Lacházi szereplésének is köszön­hetően sima győzelmet aratott a Sió­kosár a táblázat végén álló bajaiak el­len. A hazaiak szokásos gyengébb kezdése már szinte nem is okoz meg­lepetést a siófoki szurkolóknak; az el­ső negyedet meglepetésre a bajaiak nyerték két ponttal. A második ne­gyedben aztán Kertész edző pályára küldte Tömösváryt, és az ő ponterős játékának köszönhetően megválto­zott a játék képe. (A Kaposvárról iga­zolt center tizenegy pontot szerzett ebben a negyedben.) A félidő vége előtti másodpercekben kétpontos ha­zai vezetésnél (44-42) még a három­pontos vonal mögül is betalált, beál­lítva ezzel a félidei eredményt (47-42). Az első játékrészben jól tar­totta ugyan magát a vendégcsapat, de érezhető volt; idő kérdése mikor len­dülnek bele a hazaiak. Erre a harma­dik negyedig kellett várni amikor hét pontos különbség (53-46) után 13 pontot szereztek zsinórban a siófoki­ak, melyre nem érkezett bajai válasz (66-46). Tömösváry mellet a többiek is feljavultak; Kovács, Lacházi, Bukics egymás után szórták a pontokat. Az így kialakult húsz pontos különbség a negyed végére sem csökkent, sőt Ko­vács utolsó pillanatban szerzett trip­lájával tovább nőtt (80-58). A negye­dik negyed sem hozott változást; sőt Kovács, Láncos, Magyar tripláinak is köszönhetően huszonkilenc ponttal győzött a Siókosár a mezőny egyik leggyengébb együttese ellen. így játszottak: Siófok, 100 néző. Vezette: Németh, Horváth. Siókosár UK: Bukics (11/9), Kepli (6), Nunez (6), Kovács Zs. (17/9), Godena (8). Csere: Lánczos (17/3), Lacházi (15), Magyar. V. (9/3), Magyar Z. (2), Tömösváry (18/3). Edző: Kertész Tamás. A Bajai KK legjobb dobói: Kancsar (24/6), Ka­ti (13), Ágfalvi (11), Mészáros (11), Horváth (10/3). Keszthelyi FEKVENYOMAS Könye vb-n bizonyított A szlovákiai Trencsényben rendezett fekve­nyomó világbajnokságon Könye Szabolcs (Body Fitness SC) az előkelő hatodik helyen végzett. Hatodik helyen végzett a szlovákiai Trencsényben rendezett fekvenyomó világbajnokságon a 75 kilo­grammosok mezőnyében induló Könye Szabolcs. A kaposvári Body Fitness SC sportolója új egyéni csúccsal érte el eredményét a rendkívül erős me­zőnyben. Klujber Zoltán és Kalocsa Zoltán edzőpá­ros tanítványa 217,5 kilogrammot teljesített. A szín­vonalra kiváló bizonyíték, hogy ebben a súlycso­portban új világ és Európa csúcs is született.- Mennyit készült a világbajnokságra?- Már három hónappal a viadal előtt elkezdtük a felkészülést - mondta Könye Szabolcs, a Body Fitness SC sportolója. - Hetente négy alkalommal (két mell és két kiegészítő edzés) napi két órát tré­ningeztem. Szerencsére semmi sem zavarta a szak­mai munkámat, így jó erőben várhattam a kihívást. A vb előtt két héttel volt az országos bajnokság és ott harcoltam ki a részvételt. Az ob-n 210 kilogram­mal a második helyen végeztem, így elindulhattam a világversenyen.- Milyen reményekkel utazott el Szlovákiába? ■- A tervem az volt, hogy az országos bajnoksá­gon nyújtott teljesítményemet túlszárnyaljam. A célom 215 és 220 kg közötti eredmény volt. Úgy gondoltam, ha ezt sikerül teljesítenem, akkor telje­sen mindegy hányadik helyen végzek.- Milyen erős mezőny gyűlt össze a vb-re?- A súlycsoportomban mindenki ott volt, aki szá­mít. A színvonalról sokat elárul, hogy új világcsúcs született, az ezüstérmet szerzett sportoló pedig az Európa csúcsot szárnyalta túl.- Mennyire elégedett a teljesítményével?- Az elvárásaimnak megfeleltem, hiszen az ob-n nyújtott produkciómat sikerült felülmúlnom. Az el­ső próbálkozásom 207,5 kg volt, ezt érvénytelen­nek minősítették, majd a 210 és a 217,5 kilogram­mal is sikerrel jártam és ez a hatodik helyre volt elég.- Honnan tudta előteremteni a pénzt a verseny­zésre?- Kisebb szponzoroktól kaptam pénzt, a fennma­radó összeget pedig a saját zsebemből fizettem ki.- Mi a további programja?- Most következik a pihenés, a lakásépítés és a családalapítás. A következő évadot nemzetközi szinten kihagyom, hiszen túl messze lesznek a ver­senyek és nem tudok elegendő pénzt előteremteni az utazásra. De természetesen ez nem jelenti azt, hogy hazai viadalokon nem indulok el. Ha jól tu­dom 2005-ben Magyarország ad otthont a világbaj­nokságnak, azon mindenképpen szeretnék részt venni. Molnár Gábor MAI AJÁNLATUNK Röplabda Extraliga (férfiak) - 12. forduló: : Kométa-Kaposvár-Kecskeméti FRC Phoenix- | Mecano. Kaposvár, városi sportcsarnok, 17 óra. (Junior mérkőzés 19 órakor.) 1. MCM RC Kaposvár-Dunaferr SE. Kaposvár, | városi sportcsarnok, 14 óra. (Junior mérkőzés 12 I órakor.) NB II Nyugati csoport (nők) - 11. forduló: Győri | Dózsa-Nagybajomi DRC. Győr, 11 óra. (Junior mérkőzés 13 órakor.) Teke Szuper Liga (nők) - 12. forduló: Ritmus SE Kaposvár-Fővárosi Vízművek. Kaposvár, Közutasok-tekecsarnok, 10 óra. NB I Nyugati csoport (férfiak) - 12. forduló: Szentgotthárdi VSE-Közutasok Kaposvári TK. Szentgotthárd, 10 óra. Kühne SE Mosonmagyaróvár-Nagyberki Attala- I Tengeriszem SE. Mosonmagyaróvár, 10 óra. Asztalitenisz | NB II Barna csoport - őszi utolsó, 9. forduló: Pécsi Tüke-Kaposvári AC. Pécs, Xavér utcai . csarnok, 11 óra. A Kaposvári AC-Bp. Kontyfa Sí NB I női „B” cso­portos találkozót egy héttel elhalasztották. Kosárlabda NB II Nyugati csoport/,,B" alcsoport (férfiak): Marcali VSZSE-Zalaegerszegi Pénzügyi és Számviteli Főiskola SE. Marcali, városi sport- csarnok, 11 óra. Kézilabda Mekito Kupa III. korcsoportos kézilabdatorna. Marcali, városi sportcsarnok. Mérkőzések: 13 órától. Fenyő Gábor sportEI----------VASÁRNAPI —— Az Axel Springer Ma­Somog yi Hírlap zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Elő­fizetési díj: 2003-ban 1 hónapra 395 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176