Somogyi Hírlap, 2003. november (14. évfolyam, 255-278. szám)

2003-11-02 / Vasárnap Reggel, 44. szám

lölílli 2003. NOVEMBER 2. Oda a veredenség Góbi és Trepák párharca legtöbbször az előbbi győzelmét hozta Elvesztette veretlenségét az EnterNet-lnternet Férfi Kosárlab­da Liga 6. fordulójában az Alba- comp együttesét vendégül látó Kaposvári KK. Kaposvári Kosárlabda Klub- Albacomp 75-89 (24-21, 19-18, 13-21,19-29) Kiváló hangulat uralkodott a városi sportcsarnokban, amikor a forduló rangadójára készülődött az eddig veretlen Kaposvári KK és a vendég­ként érkező Albacomp. A harmadik helyen tanyázó székesfehérváriak nem titkoltan bajnoki címre törnek, így természetesen nyerni jöttek So­mogyba. A Farkas Sándor edző irá­nyította csapat büszkélkedhet talán a legerősebb honi játékoskerettel, melyet a hazaiak elsősorban egysé­ges és igen lelkes teljesítménnyel kí­vántak ellensúlyozni. A zsúfolásig telt lelátó is jelezte, hogy nem min­dennapi csatára van kilátás. A hazai tábor fergeteges hangorkánja köz­ben mutatták be a kaposvári játéko­sokat. A kezdőötösökben egy he­lyen volt változás. Az amerikai Walker helyén Fodor G. lépett pályá­ra. Lapov indító találatára Simon vá­laszolt a triplavonal mögül. Ivkovics csapdázta be a sarokban Spivey-t, a szabálytalanságot reklamáló Farkas edző pedig hamar begyűjtött egy technikait. A vendégek legfőbb terve nem sikerült az első percekben, Si­mont nem tudták tartani, Fodor G. gyűjtött be rajta két faultot. A fehér­váriakat Lapov pontjai tartották, erő­sítésként pedig érkezett Walker is. Neki köszönhetően sokkal veszélye­sebb lett az Albacomp, amely a ne­gyed végéig 24-21-re zárkózott. A folytatásban Dénessel és Trepákkal frissítette sorait a somogyi gárda, előbbi Walker, utóbbi Góbi őrzését kapta feladatul. Dénes előbb oktató­filmbe illően szerelte az amerikait, majd a levegőben úszva pöccintette gyűrűbe Varga R. átadását. Pazar be­lépő volt! Öt perccel a félidő vége előtt - két elrontott támadást követő­en - kért időt Kmézics edző. A ven­dégek zónája ellen csak nehezen ke­rültek helyzetbe a kaposváriak, az ellenoldalon pedig könnyű kosarak születtek. Fodor G. révén 36-35-re már az Albacomp vezetett, amely Farkas edző révén mindig a helyzet­nek megfelelő legjobb összetételben szerepelhetett. A lepattanóért repülő Walker óriásit zsákolva lendített újabbat csapata szekerén. Az utolsó előtti másodpercben Ivkovics sza­bálytalankodott, Spivey pedig ezt nem tudta elviselni és törlesztett. Vígh játékvezető gondolkodás nél­kül kiállította az amerikait. Csak­nem elszabadult a pokol, Farkas Sándor pedig közölte a zsűriasztal­nál, hogy óvás alatt játsszák a továb­biakat. Ráadásként Ivkovics. bünte­tőzhetett, Lapov faultja után, így 43-39 lett a 20 perc vége. A szünet után Varga R. húzta vissza Fodort, aki a hibátlanul dobó Walkerrel vet­te üldözőbe a hazaiakat. A szerzett labdákból villámgyors ellentámadá­sokat vezető Albacomp pillanatok alatt ledolgozta hátrányát. Nagy sze­repe volt ebben a Simont remekül kikapcsoló Borosnak is. Az újabb ve­zetést Walker két triplájával vették át a vendégek, akik az utolsó ne­gyedre 60-56-al készülhettek. Egy perc sem telt el, amikor Jurgilas ki­pontozódott, ezzel tovább gyengül­tek a kaposvári esélyek. Küzdött, hajtott a somogyi egylet, ám a jó fe­hérvári védekezés miatt az ellenfél kosarára egyre kevesebb veszélyt je­lentettek a próbálkozások. Simon technikait, Boros sportszerűtlent ka­pott, a hazai gárda pedig mindent egy lapra téve rohamozott. A kritikus pillanatokban higgad­tabb volt az Albacomp, amely sok­kal jobb százalékban értékesítette helyzeteit. Közben a nézőtéren egyre inkább elszabadultak az in­dulatok, ezért bőven akadt tenniva­lója a rendfenntartó erőknek. Sű­rűn jegyzetelt a mérkőzés ellenőre is, így gyaníthatóan újabb bünte­tést kell fizetni az anyagiakban amúgy sem dúskáló kaposváriak­nak. A végjátékban jól tartotta po­zícióját a fehérvári együttes, amely összességében megérdemelten nyerte a párharcot. Az óvásról pe­dig nem esett több szó... így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Szabó Gy, dr. Vígh. Kaposvári KK: Simon (21/3), Varga R. (9/9), Szőke (11/3), Filipovics (-), Ivkovics (21). Csere: Jurgilas (3), Dénes (4), Trepák (6), Hendlein (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Monok Tibor. Albacomp: Spivey (6), Boros (5), Fodor G. (13/3), Bencze Z. (8), Lapov (17). Csere: Walker (25/6), Góbi (12), Nyilas (3), Wittmann (- ), Mihalics (-). Vezetőedző: Farkas Sándor Edző: Tóth Attila. Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-5, 8. perc: 19-14,12. perc: 30-25, 17. perc: 35-36, 21. perc: 46-39, 24. perc: 48-47, 28. perc: 52-55, 33. perc: 56-63, 38. perc: 69-79. Kipontozódott: Jurgilas (a 31. percben), Ivkovics (a 40. percben), Filipovics (a 40. percben), illetve Bo­ros (a 33. percben), Bencze Z. (a 35. percben), Fodor G. (a 36. percben). Kiállítva: Spivey (a 20. percben). Jók: Simon, Ivkovics, illetve Walker (a mezőny legjobbja), Lapov, Boros, Fodor G., Bencze Z. Kmézics Zorán: - Nagyon kemé­nyen küzdöttek a csapatom tagjai, ■ de megérdemelten nyert az Albacomp. Nagyon köszönjük a minket végig kitartóan és igen lelke­sen bíztató szurkolóink segítségét. Farkas Sándor: - Ez több volt, mint győzelem, másról nem akarok beszélni... Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári KK-Albacomp 84-73 (26-12, 22-17, 15-17, 21-27) Legjobb kaposvári dobók: Hendlein (28/6), Kiss K. (12), Kasza (11/3). Kun Zoltán LABDARUGÓ NB l/B Hévízen a Rákóczi Két idegenbeli mérkőzés vár a NABI-Kaposvári Rákóczi FC legénységére. Ma Hévízre utaznak. Másodosztályú léte óta még soha­sem szerepelt ilyen gyengén a hé­vízi együttes mint jelenleg. Csapa­tuk mindössze egyetlen győzel­met aratott (otthon a Dunaújváros ellen). Mindezek ellenére Prukner László, a Rákóczi szakvezetője óvatosságra int. Látta a fürdőváro­siak Diósgyőr elleni mérkőzését és úgy ítéli meg, több van csapa­tukban, mint amit helyezésük sej­tet. A középpályán Szabó Balázs és Búza Barna, valamint a két ék­jük figyelmet érdemel, nem is szólva a ZTE-ből ismert, több mint kétszáz élvonalbeli meccset játszó Szabó II. Zsoltról, aki hosz- szas sérülés után ismét játszik.- A mi csapatunk jelenleg jobb, így hát meggyőződésem, hogy a kezünkben tarthatjuk a mérkőzést. Ha tudjuk és főleg merjük saját játékunkat játszani, akkor győzünk. Őszintén mon­dom, a lelkem mélyén még a dön­tetlennel sem lennék elégedett - fejtette ki álláspontját a kaposvári szakvezető. Mint megtudtuk, a Rákóczinál a sérült listán levő Kovácsevics Ró­bert és Barna László mellé Oláh Lóránt is feliratkozott, akit a Diós­győr elleni meccsen egyenlítő gól­ja után kisebb húzódás miatt kel­lett lecserélni. Bank István a hé­ten az ifi válogatotthoz kapott meghívót, de miután megfázással bajlódott, ott nem játszhatott. Az edző bízik Oláh és Bank felépülé­sében, mindenesetre középen Andruskó Attila és Nagypál Tibor, elöl pedig Dávid Zoltán áll ké­szenlétben. Érthetően különö­sebb változás nem várható a mai összeállításban, viszont csak a 13 órakor kezdődő mérkőzés előtt dönt az edző arról, hogy a támadósor baloldalán Jovánczai Zoltán és Petrönovics Péter közül az elején melyikük kap bizalmat. A Rákóczi kezdő csapata: Ba- lajcza - Finta, Balassa, Mező-Far­kas, Bank (Nagypál), Máté, Róth B„ Horváth Z. (Andniskó)-Oláh (Dá­vid), Jovánczai (Petronovics) Jutási Jfj Somogyi Hírlap VASÁRNAPI------------Az Axel Springer Ma­gy arország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség éa kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2003-ban 1 hónapra 395 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 RÖPLABDA Sörös röplabdás-derbik Ma a nagymúltú Szeged csapata ellen bizonyíthatnak Geigerék Ma igazi somogyi röplabda nagyüzem lesz; valamennyi NB-s csapatunk vasár­nap lép pályára. Aki ki van éhezve erre a sportágra, az feltétlenül látogasson ki a kaposvári városi sportcsarnokba, ahol már délben megkezdődik a röplabda- kavalkád. A fő attrakciót a 17 órakor kezdődő Kométa-Kaposvár-Papiron SC Szeged mérkőzés jelenti - a találkozón egyedül csak a hazai győzelem aránya lehet kérdéses -, előtte 14 órakor pedig az Extraliga két újonca, az 1. MCM RC és Dági SE csap össze egymással. Utób­bi meccsre a belépés ingyenes, 14 órától viszont jegyeket szednek. A szurkolók szemszögéből mindenesetre ez sem rossz üzlet, hiszen akik 16 óráig meg­váltják a belépőjüket, azok egy bonusz kártyát is kapnak mellé, amelyet a csar­nok büféjében egy pohár sörre lehet be­váltani. S akik még netán ennyivel sem érnék be, azoknak ajánljuk a két junior derbit, amelyeket a nagy meccsek előtt, illetve utána játszanak. Az NB I-es BITT Kaposvári Női RC az egykor sokkal szebb napokat meg­élt bajnoki címekkel és kupagyőzel­mekkel rendelkező Agria RC Eger ven­dége lesz 14 órától. Két NB Il-es csapa­tunk is idegenben lép fel. A Nagybajomi DRC Győrbe, a.Tabi RK pedig Jákra utazik; mindkét találkozó egyaránt 11 órakor kezdődik. Fenyő Gábor LABDARÚGÓ NB I Győzelem az Üllői úton Megint egy olyan eredményt ért el a Balaton FC, amire a fél ország fölkapja a fejét: Csertői Aurél tanítványai tegnap este az Üllői útról csentek három pontot. Ferencvárosi TC-Balaton FC 0-1 (0-1) A Fradi otthonából is 3 ponttal távozott a Siófok Jön a mumusunk, így harangozta be a Balaton FC : vendégjátékát Garami József, a Ferencváros mestere, i Arra számított az angyali nyugalmú szakember a | kezdés előtt, hogy a siófokiak védekezését nem lesz 1 egyszerű feltörniük. Látnoknak sem utolsó Garami, az első negyven- | öt perc legalábbis őt igazolta. No. meg kollégáját, ! Csertői Aurélt, aki arról beszélt: ha minden játéko- ; j sa a tőle telhető maximumot próbálja meg kiadni | magából, akkor bármi lehet. Ebbe a bármibe bőven belefért a siófoki vezetés, | márpedig a szünetre vendégelőnnyel térhettek a csapatok, a fradisták nagy bánatára. A 17. percben Virág lövése kerülte el kevéssel a hazai kaput, aztán ' | a 25. percben már a zöldek hálója is megzörrent: Vő- rös szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Kuttor feje vil­ii lant (s nem csak azért, mert egy szál haj nem sok, * | annyi sincs a kobakján), és a labda onnan szép ívet leírva a bal felső sarokban kötött ki (0-1). Nyomott a Fradi a gól után, de igazi helyzet valójában csak I egyszer alakult ki, amikor Leandro két csel után lőtt, | ám László önfeláldozóan belevetődött a labda útjá­ba. Csemyánszki lehúzta a beíveléseket, s ahogy már az ősszel sokszor, most is hibátlanul működött a „balatoni retesz”. Megjegyzendő még: a 45. percen f Penksa eljátszotta, hogy a tizenhatoson belül sza- í bálytalankodtak vele szemben, ám elmaradt a I „megszokott” Fradi-büntető, mert az éppen a búcsú­meccsét fújó Kiss Béla ezt nem „ette meg”... Lipcsei 24 méteres szabadrúgása ment alig mellé a pihenő után, aztán Leandro bal oldali beadását követően az addig észrevétlen Tököli közelről | Csernyánszkiba lőtt, a labda a kapusról a csatárra | pattant, aztán vissza a siófoki portás<kezébe. Állan- | dósult a zöld-fehér fölény, de a vendégek'védelme j továbbra is igen magabiztosan állt a lábán. Ezért az­tán elkeseredésükben és mert semmi okosat nem tudtak kitalálni, messziről próbálkoztak a fradisták - sikertelenül, még Gera lövése volt a legkecsegte­tőbb, de Csemyánszki elcsípte a jobb alsó sarok előtt. Gera még rúgott egy érvénytelen gólt (Penksa szabálytalankodott előtte a Balaton FC kapusával), hiába, ezen az estén egyenlő mércével mért a diri­gens, még ha ez talán a zöldeknek (és drukkereik­nek) kissé szokatlan is volt... Felsőházi rangadót nyert a Balaton FC a Ferenc­város pályáján. Bizony, kevesen gondoltuk volna a nyáron, hogy ez a mondat leírható lesz Minden­szentek tájékán... Főnai Imre vízilabda ob i/b A hajrában buktak A vízilabda OB l/B hetedik fordulójában ismét hazai pályán szenvedett vereséget a NOVA-Építő- Vízcoop Kaposvár csapata. A somogyiak a Pécsi VSK-Tási együttesétől kaptak ki. NOVA-Építő-Vízcoop Kaposvár- Pécsi VSK-Tási 7-8 (2-2, 3-1,2-3, 0-2) A találkozó első gólját a hazaiak szerezték. A folyta­tásban aztán kiegyenlítettek a pécsiek és 2-2-vel tér- hettek pihenőre az együttesek. A második negyed- ben jól játszottak a somogyiak és kétgólos előnyre • I tettek szert. A harmadik etap elején már három egy­séggel vezettek (6-3) Varga József tanítványai. Ez- | után azonban megnyugodtak a baranyaiak, a nová- sok viszont elkezdtek kapkodni. A PVSK le tudta dol- | gozni a hátrányát, sőt az utolsó felvonásban higgadt } játékkal a győzelmet is meg tudta szerezni a Pécs ala- kulata. így játszottak Kaposvár, dr. Csík Ferenc uszoda, 80 néző. V.: Ju­hász Gy., dr. Fekete. NOVA-Építő-Vízcoop Kaposvár: Béres G. - | Szlaterics (2), Tóth G., Szabó A. (1), Dodog (2), Pallagi (2), Horváth D. Csere: Kovács B., Nagy P., % Mácsik, Maár, Plesztovits Sattler, Berta J. Edző: j Varga József. sportII