Somogyi Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-06 / 233. szám

Labdarúgó NB l/B Junior kötöttfogású birkózó országos bajnokság Túrázás BKV Előre-NABI-Kaposvári Rákóczi FC 3-2 (2-1) Budapest Az utóbbi években mumusa lett a közlekedési csapat a Rá­kóczinak. Ennek ellenére a mostani találkozó előtt a len­dületbe jött somogyi gárda hí­vei némiképpen joggal re­ménykedhettek a jó szereplés­ben. A cseri úti körülményeknél nem jobb körülmények között, de si­mább füvön rendezett találkozó első negyedórája a vendégegyüt­tesé volt. A Rákóczi középpályá­sai és támadói egyre-másra alakí­tottak ki helyzetet a ha­zai kapu előtt. A13. perc­ben Oláh egy csel után szépen emelt középre, ahol az érkező Tóth Ba­lázs a földről mintegy hét méterről a léc alá bólin­totta a labdát (0-1). Régi közhely, de mintha a gól a Rákóczit zavarta volna meg! A 16. percben Cso­paki nagy helyzetben hi­bázott, majd egy perccel később teljes zavar a védelemben: egy lecsorgó labdát Kasza a jobb alsó sarokba passzolt (1-1). Saj­nos tovább tartod a Rákóczi ötlet- telen játéka, így aztán a 35. perc­ben Simon lépett ki középen, a vé­dőkhöz hozzá visszapattant a lab­da, és 17 méterről a jobb alsó sa­rokba helyezett (2-1). Szünet után ismét bekezdett a vendégegyüttes, szinte lekopíroz- ta az első félidő történéseit, majd a 62. percben Oláh viharzott el a bal szélen, két védő gyötörte, ám így is jól kanyarított középre, az ötös hosszú sarkától Dávid vissza­passzolt és az érkező Farkas mint­egy tíz méterről jobbal kapásból laposan a hosszú sarokba lőtt, úgy, hogy a labda a kapufa tövéről vágódott a kapuba (2-2). Szép tá­madás volt! Az addig jól bírásko­dó Kujbus nagyot hibázott, ami­kor a nagyszerűen kilépő Mátét az ötösön lerántották, és a bíró sípja néma maradt... Egy újabb védel­mi hiba pecsételte meg a lelkesen játszó Rákóczi sorsát. A 88. perc­ben Török bal oldali beadását Cso­paki közelről lőtte laposan az üre­sen hagyod kapuba (3-2). Ismét egy olyan találkozót ve­szített el a Rákóczi, amely után csak saját magukat okolhatják a játékosok. Három megingás ele­gendő volt, ugyanakkor két ide­genben lőtt góllal sem tudott még csak pontot sem szerezni Prukner László együttese. Néhány poszton kifejezetten lyukas az együttes, és ez rendre megbosszulja magát. Kár ezért a vereségén, mert a BKV Előre szikrányival sem jobb vagy erősebb csapat, mint a Rákóczi. így játszottak Budapest, Lehet utca, 150 néző. V.: Kujbus (Hadnagy, Vígh). BKV Előre FC: Szentpéteri - Ja­kab, Kasza, Csordás, Pintér - Cso­paki, Varga A., Földvári, Werle - Simon, Károlyi R. Edző: Dajka László. NABI-Kaposvári Rákóczi FC: Balajcza - Finta, Mező, Barna - Farkas, Bank, Máté, Andruskó, Tóth B. - Oláh, Dávid. Edző: Prukner László. Csere: Pintér helyett Ruppert a 46. percben, Simon he­lyett Török a 63. perc­ben, Andruskó helyett Nagypál a 73. percben, Károlyi helyett Horváth Cs. a 75. percben, Finta helyett Galgóczi a 87. percben. Sárga lap: Var­ga A. (a 77. percben), Kasza (a 90. percben). Szögletarány: 5-7 (1-4). Jók: Szentpéteri, Kasza, illetve Máté, Tóth B., Farkas. Dajka László: - Végig nyílt volt a mérkőzés, melyen jól játszó csa­patot győztünk le egy szépen ki­dolgozott góllal. A győzelem elle­nére nem vagyok elégedett csapa­tommal. Prukner László: - Kétszer ver­tük meg saját magunkat, mégsem érdemeltünk vereséget. CSORBA ANDRÁS További eredmények: Bp. Vasas-Kecskemét 1-0 (0-0) FC Szeged-Bp. Honvéd 1-3 (1-0) Bodajk FC-FC Tatabánya Autó-TraderO-l (0-1) Dabas-Dunakanyar-Vác 1-1 (1-0) Dunaújváros FC-DVTK1-1 (1-0) Hévíz-Balassagyarmat 1-1 (1-0) Nyíregyháza Spartacus FC- Pápai Termál PELC 3-0 (0-0) REAC-Szolnok 1-2 (0-1) A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 9 8 1 . 28-4 2! 2. Bp. Vasas SC 9 6­3 15-9 11 3. Nyíregyháza 9 4 4 1 9-5 11 4. Pápai ELC 9 4 3 2 13-10 1! 5. Balassagyarmat 9 4 3 2 9-8 1! 6. Vác 9 4 3 2 11-13 1! 7. Bodajk 9 4 2 3 15-13 1­8. Szeged 9 4 1 4 12-12 1; 9. NABI-Kaposvári Rákóczi 9 4 1 4 11-12 1: 10. DVTK 9 3 4 2 9-11 1: 11. BKV-Elöre FC 9 4­5 9-10 1; 12. REAC 9 3 2 4 11-12 r 13. Kecskemét 9 3 1 5 9-10 k 14. Szolnok 9 3­6 12-15 ; 15. FC Tatabánya 9 2 2 5 5-10 i 16. Dabas 9 1 5 3 6-12 ■ i 17. FC Hévíz 9 1 3 5 9-17 i 18. Dunaújvárosi FC 9­3 6 8-18 Gondos éremszerző A fogásnem legjobbjai léptek szőnyegre a kaposvári országos bajnokságon fotó: török Simon és Kaposvár A városi sportcsarnokban ta­lálkozott a magyar birkózó utánpótlás krémje. A junior kötöttfogásúak országos baj­nokságát népes mezőny, re­mek színvonal jellemezte. A hazai színeket képviselő Ka­posvári Nehézatlétikai SE spor­tolói közül Simon Szilárd és Gondos Ferenc szerepelt leg­eredményesebben. Előbbi a második, utóbbi a harmadik helyen zárta a küzdelmeket súlycsoportjában. A péntek esti mérlegelést követően a szombat reggeli sorsolással kez­dődött meg a junior kötöttfogású birkózók idei legjelentősebb orszá­gos viadala. A városi sportcsarnok­ban három szőnyegen feszültek egymásnak a küzdő felek. Igen rangos mezőny gyűlt össze, me­lyen nincs is csodálnivaló, hiszen a több mint 20 hazai klub 89 sporto­lója mind az áhított érmekért száll harcba.- Erős a mezőny, hiszen a ko­rábbi évek tiltása után idén ismét nevezhettek a legjobb ifik is - így Takács László, a kaposváriak veze- í tőedzője, aki kérésünkre rövid, de átfogó képet rajzolt a nap történé­seiről. - Mind a tíz súlycsoportban akad legalább három-négy egyfor­ma képességű fiatal, ez pedig igen kiegyensúlyozottá teszi a versen­gést. A színvonalat a sok korosztá­lyos válogatott is garantálja, akik persze egymással is rivalizálnak. A világbajnokság után ez az eszten­dő legrangosabb versenye, hiszen ezt követően a korosztály számára már csak a csapatbajnokság követ­kezik. A kaposváriak közül a tavalyi aranyérmes Kereső Csaba és az ak­kor egy súlycsoporttal feljebb bronzérmet nyerő Tulézi Lóránt volt igazán esélyes. Nos, ezúttal egyik sportoló sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Mind­ketten a 14 indulót számláló 60 ki- i lósok mezőnyében próbált szeren­csét. Ha már a szerencsét említjük, ráadásul a sorsolás különösen ke­gyes volt Keresőhöz, aki azonban nem tudott élni helyzeti előnyével és csalódást keltve az egy győze­lem, egy vereség mérleggel - úgy­mond - a csoportban maradt. Saj­nos, ezúttal Tulézi sem tudta meg­ismételni korábbi jó eredményét. A 66 kilóban szőnyegre lépő - még csak ifjúsági korú - Nagy András 15 tagú mezőnyben állt helyt. Ugyan ebben a súlycsoportban a Budapesten edző, de az ob-ra ha­zatérő Král Károly sérült bordával két vereséget gyűjtött, s nem jutott tovább. Sérült bokája akadályozta Si­mon Szabolcsot (74 kg, 12 induló) is, hogy két győzelem, két veresé­get számláló mérlegénél jobbat harcoljon ki magának. Az ő hato­dik pozíciója azonban igen jónak mondható. Annál is inkább, mert a helyosztón attól a fradista Németh Ivántól kapott ki (egy nagy könyö- köst is elszenvedve) mindössze 4-3-ra, aki 85 kilóban szabadfogá­sú válogatott is egyben. A fiatal ka­posvári még jövőre is junior korú lesz, így joggal remél előrelé­pést tőle edzője. Végül szóljunk a kellemes meglepe­tést szállítókról. A tu­catnyi 84 kilós között remélt minél jobb helyezést a kaposvári Gondos Ferenc, aki ifistaként szállt szembe ellenfeleivel. Két győzelemmel és egy vereség­gel jutott tovább és végül a bronz­éremért mérkőzhetett a DVTK-s Endrész Zsolttal. A diósgyőri fiú szintén válogatod volt, igaz, egy ki­lóval feljebb. A bronzcsatában mindez persze sokadrangú kér­dés, hiszen ott az aktuális forma döntött. A somogyi birkózó igen magabiztos teljesítménnyel akció­zott, s végül 3-0-ás pontozásos győzelmet aratott. A nap hazai szempontból legjobb eredménye a 96 kilósok döntőjén született, melynek Simon Szilárd volt a résztvevője. A 11 indulós mezőny­ben három nagyarányú pontozá­sos győzelemmel menetelt a finá­léig, ahol a csepeli Kiss Gergely volt az ellenfele. A döntő is jól indult Si­mon számára, ám 2-1-es vezetésé­nél egy fogásnál beszorult a keze, így végül tusvereséget szenvedeti. A Kaposvári Nehézatlétikai SE ezzel egy ezüst-, egy bronzérem­mel, valamint egy hatodik helye­zéssel zárta a junior országos baj­nokságot. A csapatversenyt a Ferencváros együttese nyerte a második Csepel és a harmadik helyezett Egri Vasas SC előtt.- A várakozás felett szerepelt a csapat - értékelte a somogyiak szereplését a viadal végén Takács László. - Előzetesen egy érmet és több helyezést vártam a fiúktól. Igaz, mások érték el az eredmé­nyeket, mint akiktől ezt vártam, de természetesen örülök a helyt­állásnak. KUN ZOLTÁN Általános a karfiolfül Akinek nem deformálódott a füle, az talán nem is igazi birkózó. Ez már ebben a korosz­tályban is megfigyelhető. A küzdősport eme ágát képviselőkre jellemző a kemény edzések és nehéz csaták következményeként sajátos alakot felvevő fülkagyló. A kivasalt, gyakran ép porc nélküli testrész alapján jól megkülönböz­tethetők a fiatal birkózók is, ám szerintük ez nem baj, sőt úgymond benne van a pakliban. Kaposvár ! A Kaposvári Zöldpont Életmód­klub rendezte a Túraverseny or­szágos bajnokság 15 fordulóját. Összesen negyvenöt csapat 100 túrázója rajtolt a Töröcskei tó kör­nyékén kijelölt pályán. Eredmé­nyek, B kategória: 1. Hemer [Her- i ner Ágnes, lüosvay Péter), 2. Lucz team (Lucz András, Árvái Róben, Csepregi Gábor), 3. Kavics (Radó János, Strunczer László). C kate­gória: 1. Kása Eszter, 2. Fapadok (Fiilöp Zsolt, Iváncsics Máté, Nagy Richárd, Bondor Dénes), 3. Ano- nimus (Terlaky Fanni, Csemák Barnabás, Faragó Ágnes). A tegnapi Világ Gyalogló Nap a vártnál sokkal kevesebb részt­vevővel zajlott. A reggeli eső ha­tására alig több, mint húsz fő vá­gott neki a hét kilométeres túrá- nak a Zaranyi erdőben. kun Szabadidősport Kaposvár Az országban immár számos helyszínen rendeznek különbö­ző futóversenyeket. Ezen belül a terepfutásnak is nagy hagyomá­nyai vannak. Létezik az egyete­misták és főiskolások számára egy külön megmérettetés Róka­űzők néven, ahol váltórendszer­ben teljesíthetik az indulók a Ka- posvár-Pécs közötti közel 70 ki­lométeres távot. A viadal népsze­rűségére és életképességére jel­lemző, hogy immár ötödször randevúztak egymással az or­szág minden részéből érkező - futást kedvelő - egyetemisták és főiskolások. Idén 41 csapat in­dult a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara ál­tal rendezett viadalon. A résztve­vők meglehetősen mostoha idő­járási körülmények között - zu­hogó esőben - indultak a somo­gyi megyeszékhely frissen ava­tott, felújított főteréről, hogy ki­merítő küzdelem után megér- kezzenek a Mecsekaljára. kun Eredmények: Budakalászi MSE-Barcs SC 0-2 (0-0) Budakalász, 100 néző. V.: Szeles (Kelemen, Szigetvári). Budakalászi MSE: Szendrei - Boruzs, Kosznovszki, Maczó, Váradi - Kiss, Csépán, Kravero, Gál - Czifferi (Csorba a 75. perc­ben), Bergendi (Hidasi a 69. percben). Edző: Tóth József. Barcs SC: Kovácsevics - Somo­gyi, Matus, Koleszár, Kolesánszky - Fónai, Sági, Miskovics (Pókos a 78. percben), Dani (Gyaraki a 62. percben) - Horváth (Kutyáncsá- nyin a 87. percben), Szabó Zs. Edző: Dárdai Pál. A jó iramú találkozó első fel­vonásában még érintetlenek ma­radtak a kapuk. A második játék­részben aztán a jól kontrázó vendég barcsiak két ellentáma­dásukat is góllal fejeztek be, így megérdemelt győzelmet arattak az egyre jobban elfáradó hazaiak ellen. Gólszerzők: Szabó Zs. (a 6Ö. percben 5 méteres lövésből), So­mogyi (a 85. percben 11 méteres lövésből). Sárga lap: Koleszár a 40. perc­ben (rátartásért), Csépán az 55. percben (visszahúzásért), Kravero (a 83. percben gáncsolá­sért). Jók: Gál, Bergendi, illetve Kolesánszky, Matus, Horváth, Fónai. Dárdai Pál: - A második fél- ideji látványos és eredményes tá­madásainknak meglett az ered­ménye. MEZEI JÓZSEF Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki­Szigetszentmiklósi TK 2-3 (1-2) Nagyberki, 100 néző. V.: Mészá­ros I. (Szalai, Deutsch). Nagyberki: Tánczos - Körösi (Ballay, a 21. percben), Tamás, Kadarkúti, Szabó - Czékmány (Illés, az 59. percben), Tóth, Vi­rág, Dede - Tolnai, Farkas. Edző: Hanusz János. Szigetszentmiklós: Cser - So­mogyi, Szente, Sirmán, Kilik (Kindomay, a 70. percben) - Mé­száros, Lovas, Mersich, Frank - Jávor (Papp, a 80. percben), Csák (Deli, az 58. percben). Edző: Nahóczky Attila. Magabiztosan kezdtek a ven­dégek, a tartalékos szigetszent- miklósiak az első 20 percben két hazai eladott labdából kétgólos előnyt szereztek. Ekkor óriási vi­har érkezett a pálya fölé, ezért a 20. percben a játékvezető 45 per­cig szüneteltette a mérkőzést. A zuhany jót tett a hazaiaknak, mert még szépítettek a pihenőig. A második félidőben ismét a ven­dégek jutottak kétgólos előny­höz, még szépíteni tudtak a nagyberkiek, ám egyenlítésre már nem jutott erejükből. Gólszerzők: Tolnai (tizen­egyesből, a 31. percben), Tamás (az 54. percben, 5 méteres lövés­ből), illetve Csák (a 15. percben, 15 méteres lövésből), Mersich (a 19. percben, 8 méteres lövésből), Frank (az 51. percben, tizen­egyesből.) Sárga lap: Tamás, a 61. perc­ben, reklamálásért; Kilik, a 45. percben, gáncsolásért. Jók: Tánczos, Kadarkúti, Far­kas, illetve Szente, Mersich, Mé­száros. Hanusz János: - Szegedi já­tékosaink vannak: PAPÍRÓN SC. BÓNA KÁROLY Balatonlelle SE-Mezőfalvi MSE 1-0 (0-0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Ábra­hám T. (Raff, dr. Egedy). Balatonlelle: Gyenes - Kiss, Ke­néz, Buzsáki, Sylla (Hosszú, a 65. percben) - Takács, Deme, Földes, Herczeg - Silimon (Kárpáti, a 80. percben), Szabó. Edző: Bőzsöny János. Mezőfalva: Papp - Gilich, Nagy Z., Dudás, Ecsődi (Horváth, a 80. percben) - Berényi, Benczig (Lengyel, a 85. percben), Masinka, Právics - Barkóczi (Balló, a 89. percben), Rajna. Edző: Miskovicz Bálint. A hazai csapat végig irányítot­ta a játékot, helyzetei alapján na­gyobb különbséggel is nyerhetett volna. Gólszerző: Kárpáti, (a 91. perc­ben, Kenéz indítását éles szögből a hálóba lőtte.) Sárga lap: Kiss a 22. percben, Silimon a 15. percben, illetve Berényi a 14. percben. Jók: Kenéz, Buzsáki, Deme, Szabó, illetve Nagy, Masinka, Dudás. Bőzsöny János: - A sors igaz­ságtalansága lett volna, ha ma nem nyerünk. KENÉZ ISTVÁN Celldömölk-Tatai HAC 0-1 Pénzügyőr SE- Komlói Bányász 0-3 Veszprémi LC- ESMTK HC 3-1 Paksi SE-Mosonmagyaróvári TE 0-3 Budafok FK-Sárvári FC 2-2 A bajnokság állása 1. Mosonmagyaróvár 9 6­3 20-11 18 2. Komlói Bányász 8 5 1 2 19-7 16 3. Paks 8 5 1 2 12-10 16 4. Celldömölk 8 4 2 2 13-9 14 5. Veszprém 8 4 2 2 14-13 14 6. Sárvár 8 3 4 1 13-9 13 7 Barcsi VSE 8 4 1 3 14-11 13 8. Tatai HAC 8 3 2 3 8-8 11 9. Budakalász 8 3 2 3 11-14 11 10. Balatonlelle 8 3 1 4 7-9 10 11. Szigetszentmiklós 8 3 1 4 11-14 10 12. Mezőfalva 9 3 1 5 7-14 10 13. Kaposvölgye VSC 8 3­5 12-15 9 14. Pénzügyőr 8 2 2 4 5-9 8 15. ESMTK 8 2­6 7-14 6 16. Budaioki FK 8 1 1 6 8-18 4-------------------------------——--------------------------------------------------------------Somogyi Hírlap--------------------------------------------------------------------------------------------------------------= * _ —- __ ^ M íL —^ Sportmagazin Kék Tükör Krónika Rajt a megyei pontvadászat- Tiszta vadnyugat. A nyomok Folton folt az igazi alkotás, bán. Idegenben sehogy sem ára. Emberélet egy televí- A művészet tűzhelye a J | megy. 9-12. oldal zióért. 14. oldal lélek. 16. oldal 2003. Október 6., Hétfő SPORTMAGA Z IN ______Labdarúgó NB II - Hűmmel csoport - 8. forduló ____ To vábbi eredmények: