Somogyi Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-05 / Vasárnap Reggel, 40. szám

Simon ezüstös junior A korosztály legjobbjai léptek szőnyegre Kaposváron fotó: törökanett Népes mezőny, remek színvonal. Röviden emígy jellemezhető a kaposvári városi sportcsarnok­ban tegnap lezajlott Junior Kö­töttfogású Birkózó Országos Baj­nokság. A hazai színeket képvi­selő Kaposvári Nehézatlétikai SE sportolói közül Simon Szilárd és Gondos Ferenc szerepelt legered­ményesebben. Előbbi a második, utóbbi a harmadik helyen zárta a küzdelmeket súlycsoportjában. A péntek esti mérlegelést követően a szombat reggeli sorsolással kezdő­dött meg a junior kötöttfogású bir­kózók idei legjelentősebb országos viadala. A városi sportcsarnokban három szőnyegen feszültek egymás­nak a küzdő felek. Igen rangos me­zőny gyűlt össze, melyen nincs is csodálnivaló, hiszen a több mint 20 hazai klub 89 sportolója mind az áhított érmekért száll harcba.- Erős a mezőny, hiszen a koráb­bi évek tiltása után idén ismét ne­vezhettek a legjobb ifik is - így Ta­kács László, a kaposváriak vezető­edzője, aki kérésünkre rövid, de át­fogó képet rajzolt a nap történései­ről. - Mind a tíz súlycsoportban akad legalább három-négy egyfor­ma képességű fiatal, ez pedig igen kiegyensúlyozottá teszi a versen­gést. A színvonalat a sok korosztá­lyos válogatott is garantálja, akik persze egymással is rivalizálnak. A világbajnokság után ez az esztendő legrangosabb versenye, hiszen ezt követően a korosztály számára már csak a csapatbajnokság következik. A kaposváriak közül a tavalyi aranyérmes Kereső Csaba és az ak­kor egy súlycsoporttal feljebb bronzérmet nyerő Tulézi Lóránt volt igazán esélyes. Nos, ezúttal egyik sportoló sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Mindket­ten a 14 indulót számláló 60 kiló­sok mezőnyében próbált szeren­csét. Ha már a szerencsét említjük, ráadásul a sorsolás különösen ke­gyes volt Keresőhöz, aki azonban nem tudott élni helyzeti előnyével és csalódást keltve egy győzelem, egy vereség mérleggel - úgymond - a csoportban maradt. Sajnos, ezút­tal Tulézi sem tudta megismételni korábbi jó eredményét. A 66 kiló­ban szőnyegre lépő - még csak ifjú­sági korú - Nagy András 15 tagú mezőnyben állt helyt. Ugyanebben a súlycsoportban a Budapesten edző, de az ob-ra hazatérő Král Károly sérült bordával két veresé­get gyűjtött, s nem jutott tovább. Sérült bokája akadályozta Simon Szabolcsot (74 kg, 12 induló) is, hogy két győzelem, két vereséget számláló mérlegénél jobbat harcol­jon ki magának. Az ő hatodik pozí­ciója azopban igen jónak mondha­tó. Annál is inkább, mert a helyosz­tón attól a fradista Németh Ivántól kapott ki (egy nagy könyököst is el­szenvedve) mindössze 4-3-ra, aki 85 kilóban szabadfogású válogatott is egyben. A fiatal kaposvári még jövőre is junior korú lesz, így joggal remél előrelépést tőle edzője. Végül szóljunk a kellemes meg­lepetést szállítókról. A tucatnyi 84 kilós között remélt minél jobb he­lyezést a kaposvári Gondos Ferenc, aki ifistaként szállt szembe ellenfe­leivel. Két győzelemmel és egy ve­reséggel jutott tovább, és végül a bronzéremért mérkőzhetett a DVTK-s Endrész Zsolttal. A diós­győri fiú szintén válogatott volt, igaz, egy kilóval feljebb. A bronz­csatában mindez persze sokad- rangú kérdés, hiszen ott az aktuális forma döntött. A somogyi birkózó igen magabiztos teljesítménnyel akciózott, s végül 3-0-ás pontozá­sos győzelmet aratott. A nap hazai szempontból legjobb eredménye a 96 kilósok döntőjén született, melynek Simon Szilárd volt a részt­vevője. A 11 indulós mezőnyben három nagyarányú pontozásos győzelemmel menetelt a fináléig, ahol a csepeli Kiss Gergely volt az ellenfele. A döntő is jól indult Si­mon számára, ám 2-1-es vezetésé­nél egy fogásnál beszorult a keze, így végül tusvereséget szenvedett. A Kaposvári Nehézatlétikai SE ezzel egy ezüst-, egy bronzérem­mel, valamint egy hatodik helye­zéssel zárta a junior országos baj­nokságot. A csapatversenyt a Ferencváros együttese nyerte a második Csepel és a harmadik helyezett Egri Vasas SC előtt.- A várakozás felett szerepelt a csapat - értékelte a somogyiak sze­replését a viadal végén Takács László. - Előzetesen egy érmet és több helyezést vártam a fiúktól. Igaz, mások érték el az eredménye­ket, mint akiktől ezt vártam, de ter­mészetesen örülök a helytállásnak. Kun Zoltán LABDARUGÓ NB I ■ LABDARUGO-BAJNOKSAGOK Vereség a legvégén Matáv SC Sopron- Balaton FC (Siófok) 2-1 (1-1) Balszerencsés körülmények között a hosszabbításban ka­pott góllal maradt alul a Sió­fok tegnap Sopronban. Mintha kissé idegesen kezdett volna a balatoni együttes. Ezt jelezhette, hogy a 10. percben László és Kuttor egymásnak szaladt, így lophatta el a labdát Tóth Mihály, és kecsegtető hely­zetből a jobb sarok mellé lőtt. Az idő előrehaladtával aztán fordult a helyzet: egyre maga­biztosabbak lettek a vendégek, egyre türelmetlenebbek a haza­iak. Figyelmeztetni is kellett Szabó Zsolt játékvezetőnek edzőjüket, Pintér Attilát, akinek nyilván az sem tetszett, hogy jó­val többet volt a siófokiaknál a labda, mint azt ő szerette volna. Akadtak persze hazai lehetősé­gek, és néha nagyot sóhajthat­tak a vendégdrukkerek, például amikor Balaskó emelése a felső lécen csattant, vagy amikor Labdulics csak az üres kapuval állt szemben, de nem találta el DR. JONES NONSTOP PI2ZERIA ES SÖRÖZŐ j Koposmérő, Rákóczi u. 39. fel.: 82/480-800^ Ne csok ebédelj, vacsorázz is velünk! \ Mi itallal kedveskedünk neked! fejjel a labdát. A 39. percben ve­zetést szerzett a Sopron: Balaskó szabadrúgásból 21 mé­terről csavart a jobb alsó sarok­ba (1-0). Négy perc múlva egyenlíteni tudott a Balaton FC: Usvath bal oldali szögletére Kuttor a rövidsaroknál érkezett, és 8 méterről a kapu közepébe fejelt (1-1). Felvonta az élő sövényt ka­puja elé a Siófok a pihenőt kö­vetően, amivel a hazaiak nem tudtak mit kezdeni. Persze nem csak védekeztek Csertői Aurél tanítványai, hanem több veszé­lyes ellencsapást is vezettek. Eközben a hazai publikum egy­re inkább türelmetlenkedett, azt mondta az egyik „szakértő”, hogy nem csoda, ha Pintér Atti­la idegbajt kap a kispadon csa­pata játékát látva. A hajrában pedig már egyértelmű fölénybe került a Balaton FC, míg a haza­iak játékát teljes tanácstalanság jellemezte, addig Vörös majd Potemkin is megszerezhette volna a győztes gólt. Nem így történt, ám tartogatott még drá­mai fordulatot a meccs: a 93. percben Tóth Mihály balról az alapvonal közeléből alányesett a labdának, s a játékszer a kapu bal oldalába hullott (2-1). Ez volt az a mérkőzés, amikor a siófokiak egyátalán nem érde­meltek vereséget, de ilyen a fut­ball... Főnai Imre VASÁRNAPI lüj Somogyi Hírlap Az Axel Springer Ma­gyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon:- (82)528-100. Előfizetési díj: 2003-ban 1 hónapra 395 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORF1 GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 NB II - Hűmmel csoport Budakalászi MSE-Barcs SC 0-2 (0-0) Budakalász, 100 néző. V.: Szeles. Barcs: Kovácsevics - Somogyi, Matus, Koleszár, Kolesánszki - Fónai, Sági, Miskovics (Pókos, 78. percben), Dani (Gyaraki, 62. percben) - Horváth (Kutyáncsányin, 87. percben), Szabó. Edző: Dárdai Pál. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, de az eső áztatta talaj gátolta az összjáté- kot. Az első játékrészben egyenlő erők küzdelme folyt, gólt egyik csapatnak sem sikerült elérni. A második játékrész­ben a kontrára játszó vendégek szép tá­madásokból két gólt szereztek az elfára­dó hazaiak ellenében. Teljesen megér­demelt vendégsiker született. Gólszer­zők: Szabó, 60. p„ 5 méteres lövésből; Somogyi, 85. p., 11 méteres lövésből. Sárga lap: Koleszár, 40. p., rátartásért; Czéffán, 55. p., visszahúzásért; Kraveró, 83. p., gáncsolásért. Jók: Gál, Bergendi, ill. Kolesánszki, Matus, Horváth, Fónai. Tóth Jószef: - Az ellenfél a kontratá­madásaival vert meg bennünket. Dárdai Pál: - A második félideji lát­ványos támadások szép győzelmet eredményeztek. Mezei József NB III - Dráva csoport Pécsi VSK-Zamárdi SE 2-2 (2-2) Pécs, 50 néző. V.: Bányai (Stefik, Kiss I.). Pécsi VSK: Vukman - Dénes, Szakály (Godvár, 59. percben), Bella, Petrisevics (Szédics, 45. percben) - La­ki, Halla, Németh, Herger - Gelencsér (Bőcz, 80. percben), Demeter. Edző: Lőrincz Sándor. Zamárdi: Kresz - Szigetvári, Élő, Szabadi, Szigeti - Horváth Gy., Kun, Dűli, Darázs - Lichtenberger (Ticz, 76. percben), Kozma (Nagy, 22. percben). Edző:' Szilágyi Csaba. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a 22. perctől Kresz kiállítá­sa miatt 10 emberrel játszott a Zamárdi, így az eredmény igazságosnak mond­ható. Gólszerző: Demeter 23. percben, Bella 42. percben, illetve Horváth Gy. 38. percben és Dűli 44. percben. Kiállít­va: Kresz 22. percben, utolsó ember­ként elkövetett szabálytalanságért. Jók: Gelencsér, Dénes, illetve Nagy, Szaba­di, és Dűli. Csutak Sándor Sanovita Rt megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság - 8. forduló Kaposújlak Roberto Csempeáruház­Andocs Jeans-Tex SE 2-1 (1-0) Kaposújlak, 150 néző. V.: Kovács J. Kaposújlak Roberto Csempeáruház: Kászonyi - Máté, Magyar, Püspök, Horváth Z. (Vida, 67. percben) - Szabó T., Fazekas, Szilágyi, Drávecz (Fürstein, 45. percben) - Czonev, Nagy. Edző: Szabó Ferenc. Andocs Jeans-Tex SE: Hortobágyi - Kétszeri (Milaider, 46. percben), Fo- nyódi, Mauman, Schmidt - Böhm, Barcsi, Kelemen, Lenkovics - Mink, Komócsin (Kurdi, 46. percben). Edző: Fonyódi Tibor. Az ideális időben lejátszott mérkő­zésen az Andocs csapata nehezen adta meg magát. A győzelemért járó három pont volt a lényeg. Gólszerzők: Nagy N., Szabó T., illetve Kelemen. Jók: Má­té, Püspök, Fazekas, Nagy N., illetve Fonyódi, Barcsi, Komócsin. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposújlak Roberto Csempeáruház-Andocs Jeans- Tex SE 3-1 Szekeres József Somogyvári KSE-Kaposfő 2-0(10) Somogyvár, 200 néző. V.: Balogh M. A remek napot kifogó hazaiak akár nagyobb arányban is nyerhettek vol­na. Amennyiben a somogyváriak eb­ben a játékfelfogásban és ilyen el­szántsággal küzdenek a továbbiakban, akkor a következő mérkőzéseken is hasonló eredményeket érhetnek el. Gólszerzők: Sáfrány, Nagy Z. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvári KSE-Kaposfő SE 0-2 Gelencsér Attila Megyei II. osztály Déli csoport: Böhönye-Satelit FC- Somogytarnóca 1-6 (0-1) Böhönye, 120 néző. V.: Ferencz. Böhönye: Borbély - Bíró, Böröcz, Ta­más, Csíkvári - Rajna, Kovács, Garai, Horváth - Pozsonyi, Márton. Edző: Nagy Lajos. Satelit FC-Somogytamóca: Márkus - Horváth, Kovács, Edesár, Frank - An­tal, Juhász, Csizmadia, Kassai - Guth, Sütő. Edző: Kelemen Géza. Megérdemelten nyert a vendégcsa­pat, pontosabban és ügyesebben ját­szottak, és helyzeteiket kihasználták. Gólszerzők: Rajna, illetve Kassai (3), Frank, Juhász, öngól. Jók: Hazai csa­patból senki, illetve Kassai, Frank, Ju­hász. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhö­nye-Satelit FC-Somogytamóca 0-5. Bíró Attila KARATE KOSÁRLABDA Gosztonyiék diadala | Megkezdődött az OPEL-FAG Kupa Somogy Megyei Férfi Kosárlabda-bajnokság. Az A csoportban a | Vízcoop Henger KK magabiztosan verte a Kaposvá- í ri KK ificsapatát. Vízcoop Henger KK-Kaposvári KK ifi 84-65 (24-18, 21-11, 21-12, 18-24) | Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium, 50 néző. Vezette: Söjtöry, Fekete Á., Csabai. Vízcoop Henger KK: Gosztonyi G. (31/24), l Gosztonyi I. (-), Halász L. (10), Varga L. (13/3), Kis | S. (21/3). Csere: Fónai Z. (6), Műdig (3/3). Edző: - Műdig József. Kaposvári KK: Szalai Cs. (13), Mester (11), Babócsay (8), Juhos (9/3), Fekete A. (-). Csere: Dé- i ri (11), Kiss G. (7), Tömösváry P. (4), Bartis (2). : Edző: Farkas László. Kun TEREPFUTAS Futottak a Rókaűzők | Az országban immár 1 számos helyszínen | rendeznek különbö­ző futóversenyeket. | Ezen belül a terepfu­tásnak is nagy hagyo­mányai vannak. Léte- | zik az egyetemisták 1 és főiskolások számá­ra egy külön m.egmé- j rettetés Rókaűzők né­ven, ahol váltórend- 1 szerben teljesíthetik az indulók a Kaposvár-Pécs közötti közel 70 kilo- I méteres távot. A viadal népszerűségére és életké­pességére jellemző, hogy immár ötödször rande­vúztak egymással az ország minden részéből érke­ző - futást kedvelő - egyetemisták és főiskolások. Idén 41 csapat indult a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara által rendezett viada­lon. A résztvevők a tegnap reggel meglehetősen mostoha időjárási körülmények között - zuhogó esőben - indultak a somogyi megyeszékhely frissen avatott, felújított főteréről, hogy kimerítő küzdelem után megérkezzenek a Mecsekaljára. Kun Nagy Péter triplázni akar A nyári pihenő után már nagyon ki volt éhezve a sikerre. Pedig ha valaki­nek, akkor Nagy Péternek az idén is bőven volt ré­sze győzelemben. Meg­nyerte a világkupát, a di­ákolimpiát, nemrég pedig Zentárói is aranyéremmel térhetett haza. Sok ideje azonban nem marad az ünneplésre, mert hétről hétre jönnek az újabb erőpróbák. A szuloki fiú csak 11 esztendős, de már­is rutinos versenyző. Ahol elindult, ott katában egy kivétellel minden versenyén első lett.- Örülök, hogy ez az esztendő így sikerült, de nem akarok itt megállni - mondta a Barcsi VSE egyik legeredményesebb karatékája. - Hiszen a kö­vetkező megmérettetéseken is szeretném bebizo­nyítani, hogy nem véletlen műve volt az eddigi eredményesség. Elég jó versenyzőalkat vagyok, mindig felszívom magam a viadalokra. Nem szoktam „nagy” különb­séget tenni köztük, valamennyi fontos számomra, mindig mindenhol igyekszem nyerni. Nagy Péter hetente négyszer utazik be Barcsra edzésre. Mint mondja: aki keményen dolgozik, az tel­jesít. - Hazai versenyeinket külföldi tornákkal gazda­gítjuk - fűzi hozzá Nagy Péter. - Jártunk már Románi­ában, az idén először Kassán, nemrég pedig Zentán szerepeltünk, legbüszkébb azonban a Tatabányán szerzett világkupa első helyemre vagyok; ezen nyolc ország 670 sportolója vett részt. Győzelem után sem vagyok teljesen elégedett, mert amikor odahaza vide­ón visszanézzük a produkciómat, mindig találok hi­bát, ha mást nem, akkor azt, hogy a formagyakorlat közben lelassult a kezem vagy a lábam... Nagyon készülök már az októberi barcsi viadal­ra és a magyar bajnokságra. Jól ismerem már a 11 éves korosztály mezőnyét, ritkán tűnnek fel isme­retlen arcok. Az utóbbi két esztendőben kétszer is nyertem bajnokságot, ezért mostanság a három a magyar igazság a „jelszó” otthon. Gamós Adrienn EIIl 2003. OKTÓBER 5. SPORTÉ!