Somogyi Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-20 / 245. szám

12. OLDAL S P 0 R T NI A G A Z I N 2003. Október 20., Hétfő |||| Sanovtta Rt MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarúgó-bajnokság Sanovita Rt megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Somogyvári KSE­Petőfí SE Fonyód 0-1 (0-1) Somogyvár, 200 néző. V.: Ferencz. Somogyvári KSE: Csizmadia - Hajmási, Dergecz, Fazekas, Gyurákovics, Ignácz, Kontra, Né­meth, Kollár, Bogdán (Márton), Széchenyi. Edző: Komád László. Petőfi SE Fonyód: Csányi - Mercz, Gál, Hajmási J„ Hajmási A., Jovánczai, Fenyvesi (Deákvári), Fábián, Király, Molnár, Tárnoki (Balalincz). Edző: Hajmási János. Küzdelmes mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat viheti haza a győzelemért járó három bajnoki pontot. Gólszerző: Molnár. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemel­kedő teljesítmény, illetve Molnár. Az ifjúsági mérkőzésem Somogy­vári KSE-Petőfi SE Fonyód 2-1 GELENCSÉR ATTILA Kaposújlak Roberto Csempeáruház-Toponár 2-1 (0-0) Kaposújlak, 300 néző. V.: Mohai. A második félidőben a hazaiak a biztos vezetés tudatában kienged­tek, ám a helyzetek alapján megér­demelten diadalmaskodtak. Gól­szerzők: Nagy N„ Kászonyi, illetve Pető (11- esből). Kiállítva: Poór (Toponár) a 88. percben a 16-oson kívül kézzel ütöt­te el a labdát. Jók: Nagy N. (a mezőny legjobbja), Fa­zekas, Püspök, Magyar, il­letve Itvás, Király, Tóth F. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Kapós-újlak Roberto Csempeáru-ház-To-ponár 0-3 SZEKERES JÓZSEF Tabi VSC-Balatonkeresztúr­Balatonmáriafürdői KSE 0-0 Tab, 200 néző. V.: Král. Az egyenlő erők küzdelmében igazán nagy helyzetek nem alakul­tak ki, így az eredmény igazságos­nak mondható. Kiállítva: Bíró (Balatonkeresztúr-Balatonmária- fiirdöi KSE) az 50.. percben tör­lesztésért. Jók: Árvái, Laczkó, Kult, illetve Ölti, Somogyi, Horváth T. Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi VSC-Balatonkeresztúr-Balatonmá- riafürdői KSE 1-0 gombér györgy Buzsáki KSE- Kaposfő SE 1-2 (0-1) Buzsák, 110 néző. V.: Lakos. Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen a második játékrész alapján nem érdemelt vereséget a hazai csapat. Gólszerzők: Pasztusics, il­letve Cservölgyi, Meksz. Kiállítva: Juhász szándékos szabálytalansá­gért, illetve Cservölgyi a második sárga lap után, mindketten a 71. percben. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesít­mény, illetve Vajda, Pintér, Cser­völgyi, Weimann. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsáki KSE-Kaposfő SE 0-2 kesztyűs imre Felsőmocsolád SE- Öreglaki Medosz SE 8-3 (3-1) Felsőmocsolád, 150 néző. V.: Szilvás. A teljesen felforgatott hazai csa­pat könnyed győzelmet aratott a lel­kes vendégek ellen. Gólszerzők: Ma­gyar 2, Rofrics R., Neubauer, Richter, Kovács, Nógrádi 2, ill. Ba­logh 2, Harsányi. Kiállítva: Szekeres (Óreglaki Medosz SE) a 84. percben a második sárga lap után. Jók: Nóg­rádi, Neubauer, Magyar, Rofrics R„ ill. Horváth Zs„ Balogh, Lender. Az ifjúsági mérkőzésen: Felső­mocsolád SE-Öreglaki Medosz SE 7-1 LADÁNYI ZSOLT Csurgói TK­Lábodi Medosz SE 3-1 (2-1) Csurgó, 150 néző. V.: Majdanics. A kapura veszélyesebb Csur­gó megérdemelten nyert. Gól­szerzők: Balogh 2, Németh, illet­ve dr. Jancsik. Jók: Csortos, Ba­logh, Németh, illetve a vendé­geknél nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Csurgói TK-Lábodi Medosz SE 1 -0 KISS BÉLA Nagybajom­Andocs Jeans-Tex SE 1-1 (0-1) Nagybajom, 200 néző. V.: Joó. A váratlanul vezetést szerző andocsiak ellen csak az utolsó fél órá­ban ébredt fel a hazai csapat, azonban ez ke­vésnek bizonyult a győ­zelem megszerzésé­hez. Gólszerzők: And- ricz, illetve Barczi. Kiál­lítva: Göncz (Nagyba­jom) a 78. percben a második sárga lap után. Jók: Andricz, illetve Barczi (a mezőny legjobbja), Böhm, Mink, Fonyó- di, Baumann, Komócsin. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagy­bajom-Andocs Jeans-Tex SE 8-1 VASVÁRI JÁNOS Lengyeltóti Vill-Master SE- Balatonszentgyörgy SE 1-0 (0-0) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Haran­gozó. Akadozó játékkal gyűjtötte be a kötelező három pontot a hazai csapat a szervezetten teljesítő szentgyörgyiekkel szemben. Gól­szerző: Hermann. Jók: Schmida, Károli, Somogyi, Hermann, ill. Kovács, Szőcs. Az ifjúsági mérkőzésen: Len­gyeltóti Vill-Master SE-Balaton- szentgyörgy SE 2-4 sípos ferenc A bajnokság állása: 1. Lengyeltóti 10 8­2 29-9 24 2. Felsőmocsolád 10 7 2 1 29-11 23 3. Fopnyód 9 7 1 1 24-7 22 4. Kaposíő 10 7 1 2 26-18 22 5. Kaposújlak 10 6­4 20-18 18 6. Balatonkeresztúr 9 5 2 2 14-6 17 7. Somogyvár 10 5 1 4 10-10 16 8. Nagybajom 10 4 3 3 18-13 15 9. Tab 10 2 5 3 6-13 11 10. Balatonszentgyörgy 10 2 4 4 10-13 10 11. Csurgó 10 3 1 6 8-15 10 12. Andocs 10 2 3 5 19-25 9 13. Látod 10 3­7 13-25 9 14. Toponár 10 2 2 6 11-24 8 15. Buzsák 10 1 3 6 11-23 6 16. Öreglak 10­2 8 13-31 2 Pontokat rabolt a Balatoni Vasas Hat gólt rúgott Taszáron a vendég Karád fotó: török anett Balatonföldvár- Balatoni Vasas 0-2 (0-0) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Ta­kács J. Balatonföldvár: Pintér - Diny- nyés (Vecsera), Rómer, Andorka, Besenyei, Hock, Sümeghi (Né­meth), Nyers, Etenez, Farkas. Edző: Koszics Károly. Balatoni Vasas: Németh A. - Varga, Farkas, Turcsányi (Győrfi), Homola, Bakos (Piszl), Virth, Hor­váth, Németh L. (Nagy), Németh G., Kanyó (Tóth). Edző: Balassa Fe­renc. Az egyenlő erők küzdelméből a kapu előtt szerencsésebb ven­dégek kerültek ki győztesen. Gól­szerzők: Bakos, Farkas (11-es- ből). Kiállítva: Varga (Balatoni Vasas) a 65. percben a játékveze­tő megsértéséért. Jók: Rómer, Besenyei, illetve Németh G., Né­meth A., Farkas. Az ifjúsági mér­kőzésen: Balatonföldvár-Balatoni Vasas 2-3 SZILÁGYI CSABA Kisbárapáti-Kéthely 5-2 (1-2) Kisbárapáti, 250 néző. V.: Sípos. Gólszerzők: Czár 2, Németh K. 2, Szigeti, illetve Horváth B. 2. Jók: Ruppert, Bánki, Kovács, Németh K., Czár, Szabó, illetve a vendégek­nél nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Az ifjúsági mérkőzésen: Kisbárapáti-Kéthely 5-0 FAZEKAS ISTVÁN Balatonszárszó- Balatonberény 6-0 (5-0) Balatonszárszó, 200 néző. V.: Pásztler. Gólszerzők: Mester, Bankó, Sarang Zs. 2, Bertalan, Jáger. Jók: Balogh Á., Föcsök, Magyar, Berta­lan, illetve Gazdag, Török, Kapi­tány. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Balatonberény 11-0 SARANG SÁNDOR Látrány-Sántos 5-2 (3-1) Látrány, 150 néző. V.: Oláh. Gólszerzők: Rosta 1.2, Csonka 2 (egyet 11-esből), Dusnoki, illetve Molnár, Kampf. Kiállítva: Novák A. (FC Sántos) a 28. percben a máso­dik sárga lap után. Jók: Kasza, Csonka, Martinka, Rosta 1., illetve Szován, Kampf, Novák L. Az ifjúsá­gi mérkőzésen: Látrány-Sántos 3-0 KARANCZ LÁSZLÓ Baté-Somogyjád 0-1 (0-1) Baté, 100 néző. V.: Zarka. Gólszerző: Szabó G. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Keserű, Reiki, Birkás, Szaka, Szabó. Az ifjúsági mérkőzésen: Baté-Somogyjád 3-1 HORVÁTH ISTVÁN Igal-Balatonszemes 3-2 (2-2) Igái, 100 néző. V.: Dávid. Gólszerzők: Takács 2, Hauer, il­letve Stefcsik P„ Stefcsik A. Jók: La­katos, Lévai, Takács, illetve Gál, Petrovics, Stefcsik A. Az ifjúsági mérkőzésen: Igal-Ba-latonszemes 1-1 TANÍTÓ TIBOR Taszár-Karád Jeans-Tex SE 0-6 (0-1) Taszár, 150 néző. V.: Révész. Gólszerzők: Lovas 3, Posza, Schmádl, Bencze. Jók: a hazai együttesben nem akadt kiemelke­dő teljesítmény, illetve Horváth, Lovas, László, Kiss. Az ifjúsági mérkőzésen: Taszár-Karád Jeans­Tex SE 1-2 LASKAI ZOLTÁN Kiskorpád-Ságvár 1-0 (0-0) Kiskorpád, 100 néző. V.: Kovács J. Gólszerző: Kovács R. Jók: Kercsó, Decsi, Fülöp, illetve Hege­dűs. Az ifjúsági mérkőzésen: Kis­korpád-Ságvár 4-0 MERKEI ISTVÁN A bajnokság állása: 1. Kisbárapáti 10 8 1 1 33-13 25 2. Sántos 9 7­2 25-16 21 3. Balatoni Vasas 10 6 2 2 19-11 20 4. Kéthely 10 5 3 2 13-10 18 5. Balatonberény 10 5 3 2 17-19 18 6. Karád 10 4 3 3 26-16 16 7 Balatonszárszó 9 4 2 3 29-13 14 8. Látrány 9 4 2 3 21-16 14 9. Kiskorpád 9 3 5 1 12-10 14 10. Somogyjád 10 4 1 5 18-20 13 11. Balatonföldvár 10 3 3 4 20-27 12 12. Igái 10 3 1 6 22-30 10 13. Ságvár 10 2 1 7 13-21 7 14. Balatonszemes 10 1 3 6 15-24 6 15. Taszár 10 1 3 6 7-24 6 16. Baté 10 1 1 8 12-30 4 Sanovita Rt megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Inke-Somogyudvarhely 4-1 (1-1) Inke, 150 néző. V.: Posta. Inke: Kollár - Panyák, Pintér, Puskás, Hofjerka, Büki, Bogdán, Gál, Bata (Berkes), Markos (Kozics), Papp (Varjas). Edző: Bódis János. Somogyudvarhely: Balogh - Káp­lár, Kozma Cs., Csordás, Rákóczi, Kozma Z., Pápics, Salamon, Milánkovics (Hrankai), Sass, Szablics. Edző: Szorcsik Mihály Az első félidőben csak szenve­dett a hazai csapat, ám a második­ban ritmust váltottak az inkeiek és megérdemelten nyertek. Gólszer­zők: Markos, Bogdán 2, Varjas, illet­ve Kozma Cs. Kiállítva: Salamon (Somogyudvarhely) a 69. percben a második sárga lap után. Jók: Bog­dán, Markos, Panyák, illetve Sass. Az ifjúsági mérkőzésen: lnke-So- mogyudvarhely 2-1 BERKES TIBOR Tarany-Somogysárd 4-3 (1-2) Tarany, 100 néző. V.: Mód. Gólszerzők: Drávecz 2, Király, Kozma, illetve Fentős 2, Bázel. Kiál­lítva: Dékány (Tarany) a 78. perc­ben a második sárga lap után. Jók: Drávecz, László, Király, illetve a vendégeknél nem akadt kiemelke­dő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Ta­rany-Somogysárd 2-0 TINUSZ JÁNOS Kaposmérő-Kaposszerdahely 2-3 (1-0) Kaposmérő, 150 néző. V.: id. Sza­kács. ' Gólszerzők: Molnár, Hortobágyi, illetve Szilvái 2, Plajbász. Kiállítva Simon a 47. percben lerántásért, Papp (mindketten Kaposmérő) a 83. percben a második sárga lap után. Jók: Hortobágyi, Molnár, Polga, illetve Szilvái, Kisgál, Takács, Plajbász. Az ifjúsági mérkőzésen: Kapos­mérő-Kaposszerdahely 2-3 PAP LÁSZLÓ Segesd-Szulok 2-1 (1-1) Segesd, 100 néző. V.: Ballér. Gólszerzők: Pintér T., Rituper, il­letve Tóth B. Jók: Rituper, Pintér T„ Horváth G., Pintér B„ illetve Kalács, Benkő, Vinkler. Az ifjúsági mérkőzésen: Se­gesd-Szulok 8-1 PINTÉR TIBOR Tapsony-Satelit FC- Somogytamóca 1-0 (0-0) Tapsony, 200 néző. V.: Bencze. Gólszerző: Kovács G. Jók: Győző, Fülöp, Kovács G„ Horváth J., illetve Edesár, Antal. Az ifjúsági mérkőzésen: Tapsony-Satelit FC-Somogytamóca 4-0 FÁBOS ISTVÁN Homokszentgyörgy- Mezőcsokonya 0-2 (0-0) Homokszentgyörgy, 100 néző. V.: Babos. Gólszerző: Szilágyi 2. Kiállítva: Boros (Homokszentgyörgy) a 85. percben reklamálásért. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Szilágyi, Stanics, Gyenesei, Böröcz. Az ifjúsági mérkőzésen: Homokszentgyörgy-Mezőcsokonya 0-14 STRUBLICS JÓZSEF Böhönye-Babócsa 2-2 (1-1) Böhönye, 100 néző. V.: Pájer. Gólszerzők: Márton, Pozsonyi, il­letve Otárics, Pete. Jók: A hazai csa­patban mindenki kiemelkedő telje­sítményt nyújtott, illetve Zlatár, Ká­ló, Bratter. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhö­nye-Babócsa 0-1 BÍRÓ ATTILA Csokonyavisonta-Kadarkút 0-4 (0-1) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Cseh. Gólszerzők: Szántó 2, Lőrincz, Parrag A. Jók: Füles, illetve Szántó, Kéri, Horváth Zs., Horváth I. Az ifjúsági mérkőzésen: Csokonyavisonta-Kadarkút 0-3 PAPP LÁSZLÓ A bajnokság állása: 1. Tarany 10 8 2­28-13 26 2. Kaposszerdahely 10 7 1 2 25-18 22 3. Satelit FC 10 6 1 3 26-18 19 4. Segesd 10 6 1 3 24-17 19 5. Babőcsa 10 5 3 2 21-10 18 6. Tapsony 10 5 2 3 19-13 17 7 Inke 9 5 1 3 19-10 16 Kadarkút 9 5 1 3 19-10 16 9. Mezócsokonya 10 4 3 3 26-23 15 10. Kaposmérő 10 3 4 3 16-17 13 11. Somogysárd 9 3 1 5 20-22 10 12. Csokonyavisonta 10 2 2 6 9-21 8 13. Homokszentgyörgy 10 2 1 7 8-22 7 14. Szülök 9 2­7 10-22 6 15. Somogyudvarhely 10 1 2 7 12-28 5 16. Böhönye 10 1 1 8 10-28 4 Tenisz Labdarúgó NB II, Hűmmel csoport - 10. forduló Kuti Kis Rita jól kezdett Luxembourg Kuti Kis Ritát egy győzelem vá­lasztja el a főtáblára jutástól a 225 ezer dollár összdíjazású lu­xemburgi tenisztornán. A világ- ranglistán 181. magyar játékos a selejtező első fordulójában a spa­nyol Rizhiket verte 6-0, 6-2-re, majd az orosz Ducsevinánál is jobbnak bizonyult. tJtóbbi csatát szintén két játszmában, 6-2,7-5- tel nyerte. A harmadik körben az ukrán Vakulenkóval (Jelenleg a 79. helyen található a világrang­listán.) találkozik. A másik ma­gyar induló, Marosi Katalin sze­replése elmaradt az előzetes vá­rakozástól. A világranglistán a 175. pozíciót birtokló teniszező már a kvalifikáció első fordulójá­ban kikapott 6-2,7-5-re a német *Rösch- tői. ■ Eredmények: Celldömölki VSE-Barcs SC 1-6 (0-4) Celldömölk, 500 néző. V.: Szökrény (Egedy, Raff). Celldömölki VSE: Nagy - Latyák, Kovács, Tebeli, Újhegyi - Stefanics (Sulyok), Tóth, Lengyel, Németh - Csákvári, Pintér (Manganelli). Edző: Fedor Sándor. Barcs SC: Kovácsevics - Koleszár, Matus, Somogyi, Pancsó - Sági, Fónai, Gyaraki (Kolesánszky), Ba­kó (Miskovics) - Horváth (Kutyáncsánin), Szabó Zs. Edző: idősebb Dárdai Pál. „Repülőrajttal” nyitottak a bar­csiak Celldömölkön; egymást kö­vették a formás - és eredményes - kontratámadások, így már az első félidő végén négy góllal vezetett a somogyi gárda. A folytatásban to­vább növelte előnyét a magabizto­san és jól játszó vendég barcsi ala­kulat, míg a hazaiak erejéből csu­pán a becsületgólra futotta. Gólszerzők: Manganelli (a 65. percben 10 méteres lövésből), illet­ve Szabó Zs. 2 (a 10. percben 7 mé­teres lövésből, és a 23. percben 8 méteres lövésből), Horváth 2 (a 12. percben 3 méteres gurításból, és a 78. percben 8 méteres lövésből), Somogyi (a 45. percben 7 méteres lövésből), Fónai (az 53. percben26 méteres lövésből). Jók: Tebeli, Né­meth, Csákvári, illetve Horváth, Szabó Zs., Bakó, Koleszár, Fónai. Fedor Sándor: - Alapos leckét kaptunk a korszerű játékból. Idősebb Dárdai Pál: - Gratulálok csapatomnak a kitűnő játékához és a fölényes győzelméhez. MEZEI JÓZSEF Kaposvölgye Vállalkozók SC­Nagyberki-ESMTK Hungaro Casing 1-0 (0-0) Nagyberki, 100 néző. V.: Farkas B. (Georgiou, Szalai). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Bozsó, Tamás, Szabó M. - Dede, Horváth, Tolnai (Lendvai), Ballay - Illés (Czékmány), Farkas N. (Bencze). Edző: Hanusz János. ESMTK Hungaro Casing: Szerovay - Marosfalvi, Külsőn (Si­mon), Kovács (Selenka), Farkas - Fehér, Takács, Túri, Oroszi (Balogh) - Rajnai, Sípos. Edző: Pál József. A házigazda Kaposvölgye VSC már az első 45 percben is több ve­szélyes helyzetet kialakított, de egyikből sem született gól. A máso­dik félidőben aztán a továbbra is nagy lendülettel támadó nagyberki csapat egy 11-esből megszerezte a három bajnoki pontot érő gólt. Gólszerző: Horváth (az 52. p. 11- esből). Jók: Tánczos, Kadarkúti, Farkas N„ ill. Túri, Sípos, Takács. Hanusz János: - Remélem, vége a hosszú böjtnek... Pál József: - Tipikus döntetlen- szagú mérkőzés volt. bóna károly Balatonlelle SE- Szigetszentmiklósi TK 0-0 Balatonlelle, 250 néző. V.: Ákos (Feczkó, Németh). Balatonlelle SE: Gyenes - Kiss, if­jabb Kenéz, Buzsáki, Hosszú - Ta­kács Gy., Földes I., Lovas (Kárpáti), Herczeg - Silimon, Szabó (Himics). Edző: Bőzsöny János. Szigetszentmiklósi TK: Cseri - . Tóth, Szente, Sirmán, Kilik - Mé­száros, Lovas (Kindomai), Marsich (Somogyi), Frank - Papp, Csák. Edző: Nahóczy Attila. Az első játékrész a technikás vendégeké, míg a második félidő a harcosabb felfogásban játszó haza­iaké volt. A lelleiek nem tudták gól­ra váltani a mezőnyfölényüket, mert vagy a kapufa, vagy pedig a jól védő szigetszentmiklósi „por­tás” hárított bravúrral. Jók: Buzsáki, ifjabb Kenéz, Kiss, Takács Gy., illetve Cseri, Csák, Papp, Mészáros. Bőzsöny János: - Az első félidő­ben még nem tudtuk felvenni a já­ték ritmusát, szünet után azonban már mi játszottunk fölényben. Saj­nos, nem tudtuk értékesíteni a le­hetőségeinket. Nahóczy Attila: - Két ellenté­tes félidő, igazságos döntetlen. KENÉZ ISTVÁN További eredmények: Mezőfalvi MSE-Tatai Honvéd AC 3-2; Bp. Pénzügyőr SE-Moson- magyaróvári TE 0-1; Budakalászi MSE-Komlói Bányász SK 0-0; Veszprémi LC-Sárvári FC 1-1; Pak­si SE-Budafoki FK 1-1. A bajnokság állása: 1. M.magyaróvár 11 8 0 3 25­13 24 2. Komlói Bányász 10 6 2 2 21-7 20 3. Paksi SE 10 6 2 2 17 12 20 4. Celldömölk 10 5 2 3 18 15 17 5. Barcs SC 10 5 1 4 23 15 16 6. Budakalász 10 4 4 2-7 16 7. Veszprémi LC 10 4 3 3 16 18 15 8. Sárvári FC 10 3 5 2 15 14 14 9. Balatonlelle 10 4 2 4 10 11 14 10. Sz.miklós 12 3 4 5 11 15 13 11. Mezőfalva 11 4 1 6 11 20 13 12. Kaposvölgye 10 4 0 6 13 17 12 13. Tatai HAC 10 3 2 5 11 13 11 14. Budafok 10 2 2 6 11 20 8 15. Pénzügyőr SE 8 2 1 5 6 11 7 16. ESMTK 10 2 1 7 8 16 7