Somogyi Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

10. OLDAL SPORTMAGAZIN 2003. Október 13., Hétfő __Röplabda NB I FÉRFI EXTRALIGA Ez történt a hétvégén: Kecskeméti FRC Phoenix- Mecano-Dági SE 3-1 (-25, 22, 12,17) Papíron SC Szeged- Szolnoki Titász RK 2-3 (19, 22, -23, -16, -14) A bajnokság állása: 1. Kométa 3 3 0 0 9-0 6 2. Dunaferr SE 3 3 0 0 9-2 6 3. Kecskeméti RC 3 3 0 0 9-2 6 4. Kazincbarcika 3 1 0 2 4-6 4 5. Szolnok 3 1 0 2 5-8 4 6.1. MCM RC 3 1 0 2 3-8 4 7. Szeged 3 0 0-3 4-9 3 8. Dágí SE 3 0 0 3 1-9 3 Röplabda NB il Női mérkőzésen: Ajka SE-Nagybajomi DRC 0-3 (-8, -14, -13) Nagybajomi DRC: György, Galba, Kovács E., Horváth A., Véber, Cseh. Csere: Horváthné (liberó). Edző: Nagy Zoltán. Az egykor sokkal szebb napo­kat megélt, NB I-ben is szerepelt ajkai együttest a játék minden ele­mében - főleg nyitásban - felül­múlta a Nagybajomi DRC NB Il-es női röplabdacsapata. A vendég so­mogyi gárda végig jól és magabiz­tosan játszott, valamennyi játékosa kimagasló teljesítményt nyújtott. A junior mérkőzésen: Ajka SE-Nagybajomi DRC 0-3 Férfimérkőzésen: Tabi RK-Győri Dózsa 1-3 (21, -19, -18, -19) T(tbi RK: Steinbacher, Szokodi, Nagy A., Sudár, Niezelberger, Ta­kács R Edző: Csizmadia Nándor. A három junior korú játékossal felálló - végig egyetlen csere és li­beró nélkül játszó - tabi együttes a nyitójátszmában Szokodival az élen nagyon jó produkciót nyúj­tott. A folytatásban aztán sajnos egyre több hiba csúszott hátul a mezőnymunkába, amelyet a yen- dég győriek nagyon jól kihasznál­tak, s így fordítottak. A junior mérkőzésen: Tabi RK-Győri Dózsa 3-0 FENYŐ Kék-tó bajnokság A hetedik forduló eredményei: Fonyód-Balatonlelle 7-1; Bala- tonboglár-Tab 1-2; Somogyjád- Felsőmocsolád 2-2; Balatonke- resztúr-Balatonmáriafürdő-NL- Kereskedés (Balatonlelle) 5-2; Balatonberény-Lengyeltóti Vill- Master 6-2; Öreglak-Somogy- vár-Balatoni Vasas 5-5; Balaton- szemes-Balatonföldvár 1-5. Az élcsoport állása: 1. Balatonföldvár 19 pont, 2. Len­gyeltóti 18 pont, 3. Tab 14 pont. így folytatják HÉTFŐ A nyolcadik forduló párosítása (az elöl álló csapatok a pályavá­lasztók, a kezdési időpont egysé­gesen 16.30 óra): Balatonföld- vár-Balatonlelle; Balatoni Va- sas-Balatonszemes; Lengyeltóti Vill-Master-Öreglak-Somogyvár; Felsőmocsolád-Balatonkeresztúr -Balatonmáriafürdő; Tab-So- mogyjád; Fonyód-Balatonboglár; az NL-Kereskedés (Balaton­lelle)-Balatonberény mérkőzést Látrányban játsszák. fenyő Totó 1. Magyarország-Lengyelország 1-2 2 2. Svédország-Lettország 0-1 2 3. Ausztria-Csehország 2-3 2 4. Skócia-Litvánia 1-0 1 5. Németország-lzland 3-0 1 6. Svájc-írország 2-0 1 7. Oroszország-Grúzia 3-1 1 8. Bosznia-Hercegovina-Dánia 1-1 X 9. Görögország-Észak-írország 1-0 1 10. Örményország-Spanyolország 0-4 2 ll.Törökország-Anglia 0-0 x 12. Ciprus-Szlovénia . 2-2 x 13. Horvátország-Bulgária 1-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Wales-Szerbia-Montenegró 2-3 2 Labdarúgó Eb-selejtezők Teke NB I, férfiak Gelleiék újból gellert kaptak Hibátlan élen a Közút Szombaton néhány perccel 19 óra előtt kiderült: ha a magyar lab­darúgó-válogatott legyőzte volna Lengyelországot, akkor sem le­hetett volna 2. az Európa-bajnoki selejtező 4. csoportjában, mert a lettek nyertek Stockholmban, s ők várják a pótkvalifikáció hét­fői sorsolását. A 2-1-es vendégsikerrel zárult budapesti találkozó után ugyan Gellei Imre nem mondott le, de sejtetni engedte, való­színűleg nem hosszabbítják meg év végén lejáró szerződését. A szakvezető a vereség után el­mondta: nem érzi erkölcsi köteles­ségének a lemondást, úgy érzi, ezt a kérdést nem most kell megvitatni. Elismerte, hogy nem csak a szom­bati eredmények miatt maradt el a 2. hely megszerzése, hiszen óriási lehetőségei voltak az együttesnek. - De amelyik csapat nem használja ki a nagy gólhelyzeteket, nem is ér­demli meg, hogy kijusson egy nagy eseményre - jegyezte meg. - A csa­pattal együtt nagyon szomorú va­gyok amiatt, hogy áprilisban a své­dek, s most a Janas-csapat ellen el­szalasztottuk a győzelmet, mert ak­kor mi készülhetnénk pótselejtező­re. Mégis a legfájóbb a rigai vereség, mert azzal úszott el a második hely esélye. A magyar labdarúgó-válogatott 1972 óta nem jutott tovább Európa- bajnoki selejtezőn, s most hiába volt nagy esélye, a sorsdöntő mér­kőzéseken elkövetett hatalmas vé­delmi hibák (pl. Niedzielan kétszer is sokkal gyorsabb volt labdával az őt üldöző magyaroknál) miatt el­úszott minden remény. Ráadásul a ’ 4. hely miatt az együttes a követke­ző kvalifikációs sorozatban valószí­nűleg a mostaninál nehezebb ellen­felekkel találkozik. Magyarország - Lengyelország 1-2 (0-1) Puskás Ferenc-stadion, 15 ezer néző. V.: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (spanyol). Magyarország: Király - Bódog, Dragóner, Juhár - Böőr, Lipcsei (Gera, a szünetben), Dárdai, Lisztes Fűzi - Szabics, Fehér (Kenesei, 64.). Szövetségi kapitány: Gellei Im­re. Lengyelország: Dudek - Klos, Bak, Rzasa - Zewlakow, Sobolew- ski, Mila (Kosowski, 53.), Szymko- wiak (Lewandowski, 86.), Krzynó- wek - Niedzielan (Saganowski, 89.), Rasiak. Szövetségi kapitány: Pawel Janas. 11. p .: az óvatos kezdés után hi­deg zuhany a Gellei-csapatnak: Rasiak kiváló ütemben ugratta ki Niedzielant, aki középen elfutott, s 15 m-ről lőtt a vetődő Király mellett a kapu közepébe (0-1). 48. p.: Gyorsan eredményt hozott a lendületes hazai kez­dés, Fűzi középen megindult, majd a jobb oldalon üresen álló Szatócshoz pasz- szolt, aki néhány lé­pés után 15 m-ről a hosszú sarokba lőtt (M). 62. p.: A lesre állí­tással ismét rosszul próbálkozó magyar védők mellett Niedzielan ugrott ki Rasiak indításával, ki­cselezte Királyt, majd bal oldalról a kapuba lőtt (1-2). Az első 20 perc a vártnál rosszabbul alakult a magyar együttes számára, az ideges játékosok rengeteget hibáztak. Ráadásul a 11. perc­ben egy gyors ellentámadást ki­használtak a lengyelek. A folyta­tás sem hozott lényeges változást, az első félóra végén Szabics még­is egyenlíthetett volna, de balsze­rencsés volt. Ettől megélénkült a hazai csapat, néhány percen be­lül Fehér és Böőr is gólt rúghatott volna. Folyamatos magyar táma­dásokat láthatott az egyre lelke­sebb közönség, de a szünetig eredmény nélkül. Parádésan sike­rült a magyar csapat nyitánya a második félidőben: Fűzi remek felfutása után Szabics ismét bebi­zonyította, jelenleg egyértelműen a magyar futball kimagasló egyé­nisége. Ezután ritmust váltottak a vendégek, de igazi helyzetet nem alakítottak ki, majd jött Niedzielan, s váratlanul a Janas- csapat szerzett ismét vezetést. A hajrára gyakorlatilag a semmit sem érő döntetlenért kellett volna harcolnia a magyar válogatott­nak, de a fáradt játékosok renge­teg hibával futballoztak, nem ve­szélyeztették Dudek kapuját. Gellei Imre: - Gratulálok a len­gyeleknek. Amíg az ellenfelünk ki­Feltett kézzel nem lehet nyerni Labdarúgó NB il, Hűmmel csoport - 9. forduló Leilei siker a rangadón Eredmények: Barcs SC-Balatonlelle SE 2-3 (0-2) Barcs, 250 néző. V.: Berki (Georgiou, Iványi). Barcs SC: Kovácsevics - Somo­gyi, Koleszár, Matus, Kolesánszky - Fónai, Sági, Miskovics (Pókos a 75. percben), Horváth - Szabó Zs., Dani (Gyaraki a szünetben). Edző: idősebb Dárdai Pál. Balatonlelle SE: Gyenes - Kiss, ifjabb Kenéz, Buzsáki, Hosszú - Takács Gy. (Himics az 55. perc­ben), Deme (Lovas a 65. perc­ben), Földes I. (Kárpáti a 84. perc­ben), Herczeg - Silimon, Szabó. Edző: Bőzsöny János. Az NB 11-es somogyi rangadón a vendég lelleiek kezdtek jobban. Egymás után dolgozták ki a ve­szélyes helyzeteiket, amelyek kö­zül kettőt értékesítettek. A máso­dik játékrészben tovább növelte előnyét a vendéggárda. Ezután nagy hajrába kezdtek a hazaiak; kétszer is bevették ellenfelük ka­puját, egyenlíteni azonban már nem sikerült. Összességében a vé­gig nagy iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Gólszerzők: Szabó Zs. (az 51. percben 5 méteres perdítésből), Horváth (a 63. percben 5 méteres fejesből), illetve Takács Gy. (a 15. percben 8 méteres lövésből), Sza­bó 2 (a 37. p. 5 méteres gurításból, és a 46. p. 5 méteres lövésből). Jók: Miskovics, Horváth, Gyaraki, illetve ifjabb Kenéz, Szabó, Deme, Földes I. Idősebb Dárdai Pál: - Az első félidőben agresszívabb és jobb is volt a Lelle. A második játékrész­ben kicsit nagyobb szerencsével fordíthattunk volna. Bőzsöny János: - A helyzeteink alapján megérdemelten győz­tünk. A mérkőzés az első félidő­ben dőlt el. MEZEI JÓZSEF Komlói Bányász SK- Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki 2-0 (1-0) Komló, 300 néző. V,: Kepe (Gyar­mati, Deutsch). Komlói Bányász SK: Kácsor - Tóth (Müller az 57. percben), Augustin, Tallósi (Krausz a 15. percben), Fodor - Balázs, Méhn, Lantos, Modor - Koller, Kardos (Bori a 78. percben). Edző: Ott Jó­zsef. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkád, Bozsó, Vízdár (Dede a szünet­ben), Szabó M. - Tóth G., Tamás, Virág, Horváth (Ballay a 66. perc­ben) - Tolnai (Czékmány a 66. percben), Farkas N. Edző: Hanusz János. Az első félidő végén a több helyzetet kidolgozó hazaiak meg­szerezték a vezetést. Szünet után megfogyatkoztak a vendégek, s a kiállítás el is döntötte a mérkőzés sorsát; a második komlói gól már csak hab volt a tortán. Gólszerzők: Fodor (a 43. perc­ben 1 méteres fejesből), Kardos (a 64. percben 16 méteres lövésből). Kiállítva: Virág az 50. percben (rálépett az ellenfelére), Tóth G. a A bajnokság állása: 1. M.magyaróvár 10 7 0 3 24-12 21 2. Komlói Bányász9 6 1 2 21-7 19 3. Paksi SE 9 6 1 2 16-11 19 4. Celldömölk 9 5 2 2 17-9 17 5. Budakalász 9 4 3 2 8-7 15 6. Veszprémi LC 9 4 2 3 15-17 14 7. Barcs SC 9 4 1 4 17-14 13 8. Sárvári FC 9 3 4 2 14-13 13 9. Balatonlelle 9 4 1 4 10-11 13 10. Tatai HAC 9 3 2 4 9-10 11 11. Sz.miklós 9 3 1 5 11-15 10 12. Mezőfalva 10 3 1 6 7-18 10 13. Pénzügyőr SE 9 2 3 4 6-10 9 14. Kaposvölgye 9 3 0 6 12-17 9 15. ESMTK 9 2 1 6 8-15 7 16. Budafok 9 2 1 6 10-19 7 Kaposvár A férfi teke NB I újabb fordulójá­ban hazai pályán aratott maga­biztos győzelmet a Közutasok Kaposvári TK csapata a Szentgotthárdi VSE együttese ellen. Közutasok Kaposvári TK- Szentgotthárdi VSE 7-1 (3262-2996) A hazaiak végig maga­biztosan játszottak, hi­szen a kezdő, a középső és a befejező pároknál is megközelítették az 1100 fát. A so­mogyiaknál ifj. Horváth László, Mettner Zoltán, Páll Andor és ifj. Magyar József is kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott. A találkozó FOTÓ: EPA használta a védelem két óriási hibá­ját, addig mi kihagytuk a ziccerein­ket. így egyetlen nagy világesemény­re sem lehet kijutni. A szerződésem az év végén lejár, a folytatásról a szövetség vezetőinek kell dönteniük. Pawel Janas: - Drámai, igazán jó mérkőzést vívott egymással a két gárda. Mindkét együttes nagysze­rűen futballozott és sajnálom, hogy a győzelmünk mit sem ér a svédor­szági találkozó eredményének tu­datában. 90. percben (a játékvezető meg­sértéséért). Jók: Augustin, Lantos, Kardos, illetve Tánczos, Szabó M. Ott József: - Jó ellenfél ellen megérdemelt győzelmet arat­tunk. Hanusz János: - A magyar vá­logatott szintjén futballoztunk... BÓNA KÁROLY További eredmények: Mezőfalvi MSE- Celldömölki VSE 0-4 Sárvári FC-Paksi SE 1-4 Tatai Honvéd AC- Budafoki LK 1-2 Szigetszentmiklósi TK- Budakalászi MSE 0-1 ESMTK-Bp. Pénzügyőr SE 1-1 Mosonmagyaróvári TE- Veszprémi LC 4-1 legjobbjának felajánlott díjat ifj. Horváth vehette át. A kaposvári­ak ezzel a győzelemmel már négy pontra növelték előnyüket a második Herendi Porcelán gárdá­jával szemben., Eredmények: Lapat 526-László Gy. 514; Mettner Z. 557-László K. 481; Páll 548-Sohár 509; ifj. Ma­gyar 545-Lász-ló J. 505; ifj. Horváth 575-Cser- nyák 485; Horváth 511-Dancsecs 502. Az ifjúsági mérkőzé­sen: Közutasok Kapos­vári TK-Szentgotthárdi VSE 3-1 (955-917) A kaposváriaknál Bóka R. 499, míg Zenger R. 456 fát gurított. SCHLEINING Labdarúgó NB l/B csoport - 10. forduló NABI Kaposvári Rákóczi FC-Dunaújvárosi FC 3-1 (0-1) Kaposvár j A bejelentés szerint őszi búcsú- | mérkőzését játszotta a Cseri úton a Rákóczi, hisz két hét múlva már sa­ját otthonában fogadhatja ellenfe­lét. A rossz talaj első áldozatai ezút­tal is a hazaiak voltak, mikor Tóth Balázs előtt gólhelyzetben a lövés pillanatában pattant meg a labda. A 16. percben Barna szabadrúgása után a kaposváriak közül többen is a kapuba találhattak volna, ám vé­gül a vendég védőknek sikerült fel­szabadítaniuk. Lajtos viszont a má­sik oldalon hagyott ki nagy helyze­tet, ám ez sem volt elég figyelmez­tető. A 23. percben egy vendég sza­badrúgás után Tóth Balázs a 16-on belül kézzel lerántotta Sztornót, me­lyért joggal járt a büntető. Ezt a sér­tett értékesítette. 0-1. A folytatás­ban a széltől támogatott vendégek vérszemet kaptak, hihetetlen becs­vággyal, no és sok szabálytalanság­gal folytatták a mérkőzést. Bizony a Rákóczi nem talált magára, adoga­tásai pontatlanok voltak, felívelése­iket pedig fejjel hárították a Duna- parti védők. A szünetben, majd rö­viddel utána Prukner edző három cserét is eszközölt, s mint kiderült, ez sikeres húzás volt. Nagypál jó labdákat osztogatott, Horváth Z. pedig két gólban is főszerepet ját­szott. A 66. percben 18 méteres sza­badrúgásból a sorfal fölött egy védő érintésével csavarta a labdát a bal sarokba (1-1), majd tíz perccel ké­sőbb a vendég térfél közepének jobb oldaláról pontosan ívelt a ti­zenegyes tájára, ahonnan Mező a jobb kapufa érintésével fejelte a labdát a jobb sarokba (2-1). Ezzel aztán nem csak az eredmény, ha­nem a játék menete is végleg fordu­latot vett. A vendégek mintha hitü­ket vesztették volna, avagy el is fá­radtak, de már megközelítőleg sem voltak olyan veszélyesek, mint ko­rábban. Szinte állandósult a hazai fölény, és a 85. percben ez újabb gólt hozott. A bal oldalon a bünte­tőterületre betörő Tóth Balázst a ki­futó Bertalan kapus elgázolta. Vi­tathatatlan tizenegyes, melyet Bar­na nagy erővel bombázott a kapu közepébe 3-1. Ezzel megszületett az újabb hazai győzelem - itt a Cse­ri úton immár a negyedik -, mely annak ellenére, hogy a sereghajtó, nyeretlenek voltak az ellenfelek, csöppet sem tűnt könnyűnek. A Rákóczi sem csillogott, bizony nem kis szerencséjére ezúttal éppen a leggyengébbek egyikét kaphatta puskavégre. így játszottak Kaposvár, 1000 néző. Vezette: Vad II. I. (Varga II. L„ Kiss Gy.) Rákóczi FC: Balajcza-Mező, Balassa, Barna-Farkas, Máté, Bank, Andruskó, Tóth B - Dávid, Oláh. Edző: Prukner László. Dunaújváros: Bertalan - Pap, Sztanó, Baries, Vaskó, Kovács A., Pintér, Báló, Csehi-Lajtos, Tamási. Edző: Lengyel Ferenc. Csere: Bank helyett Petronovics (46. p.), Csehi helyett Pénzes (52. Negyedszer is nyert a Rákóczi a Cserben p.), Andruskó helyett Nagypál (56. p.), Oláh helyett Horváth Z. (56. p.), Papp helyett Szabó G. (68. p.), Lajtos helyett Jefferson (76. p.). Sárga lap: Vaskó (7. p.), Papp (52. p.), Pénzes (56. p.), Bertalan (85. p.), Tamásai (88. p.) Jók: Balajcza, Mező, Máté, Hor­váth Z., Nagypál, illetve Sztanó, Vaskó, Báló Szögletarány: 9:5 (2:1) Prukner László: Miként egy hete jó játékkal vesztettünk, most gyen­ge teljesítménnyel is nyerni tud­tunk. Sokra hivatott ellenifelet győz­tünk le. Lengyel Ferenc: Csapatomat fel­menteném a vereség súlya alól, ha az első félidőben kihasználjuk le­hetőségeinket. Szünet után történt valami... A játékvezető helyében én kissé szégyellném magamat. JUTÁSI RÓBERT További eredmények: Dunakanyar-Vác FC- Bodajk FC 3-0 (2-0) Diósgyőri VTK 1910 Borsodi Sör- Balassagyarmati SE 3-0 (0-0) FC Tatabánya Autó-Trader- Bp. Vasas 0-1 (0-0) Kecskeméti TE-Nyíregyházi Spartacus FC 0-1 (0-1) Pápai Termál PELC- REAC2-2 (1-1) Szolnoki MÁV-Neusiedler FC- BKV Előre 1-1 (0-0) Bp. Honvéd- DabasFCl-1 (0-0) FC Szeged-Hévíz FC 0-0 A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 10 8 2 0 29-5 26 2. Bp. Vasas SC 10 7 0 3 16-9 21 3. Nyíregyháza 10 5 4 1 10-5 19 4. Dunakanyar-V. 10 5 3 2 14-12 18 5. Pápa 10 4 4 2 15-12 16 6. NABI-K. RákóczilO 5 1 4 14-13 16 7. DVTK 1910 10 4 4 2 12-11 16 8. B.gyarmati SE 10 4 3 3 9-11 15 9. FC Szeged 10 4 2 4 12-12 14 10. Bodajk FC 10 4 2 4 15-16 14 11. BKV Előre FC 10 4 1 5 10-11 13 12. REAC 10 3 3 4 13-14 12 13. Kecskeméti TE 10 3 1 6 9-11 10 14. Szolnoki MÁV 10 3 1 6 13-16 10 15. Dabas FC 10 1 6 3 7-13 9 16. FC Tatabánya 10 2 2 6 5-11 8 17. Hévíz FC 10 1 4 5 9-18 7 18. Dunaújváros 10 0 3 7 9-21 3 Í:LANG RÓBERT