Somogyi Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-29 / 227. szám

10. OLDAL 2003. Szeptember 29., Hétfő (MiHHI SPORTMAGAZIN Rali OB Pécs A Peugeot 206 WRC-vel ver­senyző hatszoros bajnok ifjabb Tóth János, Tóth Imre duó nyer­te a Pécsen és környékén rende­zett 36. Allianz Hungária Rallye-t, az országos bajnokság utolsó előtti futamát. Ifjabb Tóthék már az első versenyna­pon, szombaton 16 másodper­ces előnyt szereztek a Bénik Ba­lázs, Somogyi Pál egységgel szemben, amelyet tegnap kishíján megdupláztak. Ennek ellenére az összetettben még mindig Benikék vezetnek. A 36. Allianz Hungária Rallye végeredménye: 1. ifjabb Tóth Já­nos, Tóth Imre (Bomba! Rallye Team - Peugeot 206 WRC) 1,16:27,7 óra, 2. Bénik Balázs, Somogyi Pál (OMV Best Racing Team - Ford Focus WRC) 1,16:57,7 óra, 3. Aschenbrenner György, Percze Nándor (V-Max Asi Rallye Club - Mitsubishi Lancer Evő) 1,18:09,0 óra. Az összetett verseny állása: 1. Bénik Balázs, Somogyi Pál 115 pont, 2. ifjabb Tóth János, Tóth Imre 105 pont, 3. Aschenbrenner György, Percze Nándor 69 pont. Az országos bajnokság az ok­tóber 24-e és 26-a között esedé- kes Zemplén Rallye-val zárul. ■ Kézilabda NB l/B Marcali, Tatabánya Eredmények: Győri ETO KCII- Marcali VSzSE 28-28 (18-15) Győr, 200 néző. Vezette: Bóna, Miskei. Marcali VSzSE: Kemer - Miiller 7, Balogh P. 1, Mészáros I, Kévés 2, Kovács J., Balogh M. 9(3). Csere: Utasi 5, Milinte 3, Nagy K, Pék £., Pék P. Edző: Tóth István. Magas színvonalú, nagy ira­mú mérkőzésen ugyan a szüne­tig előnyhöz jutottak a hazaiak, de a folytatásban nyitott védeke­zésre váltó vendégek fel tudtak zárkózni. A befejezés előtt tíz perccel már egyenlő volt az ál­lás. Az összecsapás végén akár a győzelmet is megszerezhette vol­na a marcali együttes. Az 57. perc­ben már 28-26-ra is vezettek a so­mogyiak, de ezt követően a győri­eken rendre segített a kapufa. Mindent összevetve a döntetlen eredmény igazságosnak mond­ható. Jók: Balogh M., Müller, Utasi, Milinte. samu László Tatabánya-Nagyatádi NKK 18-23 (10-13) Tatabánya, 100 néző. Vezette: Hargittai, Markó. Nagyatádi NKK: Snlyokné - Simon B. 1, Göncz 2, Bőzsöny 6(3), dr. Karsai 10, Bárány, Hamarics 3. Csere: Balaskóné (kapus), dr. Ivusza 1, Ghetu, Borsi. Edző: Mód János. Az első félidő 15. percéig fel­váltva születtek a gólok. A vendég atádiak feljavult védekezéssel há­romgólos előnyt szereztek a játék­rész végéig. A második félidő ele­jén kétperces gólszünet követke­zett, sőt a 22. percben két gólra csökkent a somogyiak előnye. Az utolsó öt percben dr. Karsai há­rom találata eldöntötte a találko­zót. Akadozó játékkal nyertek a vendégek, csak a két pontnak örülhettek. Jók: Sulyokné, dr. Ivusza, Hamarics. ivusza tamás ___________Totó___________ 1. Balaton FC-Újpest FC 1-0 1 2. Ferencváros-Pécsi MFC 3-0 1 3. Győri ETO FC-ZTE FC 4-3 1 4. Videoton FC-MTKFC 1-1 x 5. Reggina-Juventus 0-2 2 6. Udinese-lnternazionale 0-0 x 7.1. FC Köln-Bremen 1-4 2 8. Kaiserslautern-Hannover 1-0 1 9. Mönchengladbach-Bochum 2-2 x 10.1860 München-VfB Stuttgart 0-3 2 11. Rostock-Bayern München 1-2 2 12. Wolfsburg-Leverkusen 0-1 2 13. Schalke 04-Frankfurt 1-1 x A pluszmérkőzés: 14. Hertha BSC-Hamburg 1-1 x g A Debrecen (világos mezben) a harmadik helyre lépett előre FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Három góllal is pont nélkül Nem mindennapi balszerencse egy futballmeccsen, ha valame­lyik csapat három rúgott gólja ellenére egyetlen pontocskát sem könyvelhet el, márpedig a Zalaegerszeggel ez történt a Győr otthonában, igaz, ehhez a hazaiak 89. percben szerzett 4. gólja kellett. így a zalaiak to­vábbra is nulla százalékos ered­ménnyel baktatnak a sor végén. A tabella elején az MTK-nak ez­úttal a döntetlen is elég volt lis­tavezető helye megtartásához, igaz, immár társbérletben, hi­szen az Újpest legyőzésével szerzett három ponttal a Bala­ton FC is mellézárkózott, csak rosszabb gólkülönbsége sorolja a 2. helyre. Középen a PMFC és a Fradi ugrott egy nagyot egy­más felé: a zöld fehérek a pécsi­ek sima legyőzésével immár a 8. helyen állnak, míg a baranyai gárda pillanatnyi 6. helyével kezdi „beteljesíteni” vezető­edzője pár hét előtti „jóslatát” miszerint az akkori vezető pozí­ciót nem kell túlértékelni, mert az úgysem tarthat örökké. Profi amatőrök, amatőr profik Balaton FC-Újpest FC 1-0 (1-0) Siófok A profi amatőrök megint megtréfálták az amatőr pro­fikat; a Balaton FC az Újpest ellen is folytatta remek hazai sorozatát. A profizmus paródiájának minősí­tette korábbi kinyilatkozásai során a „legendás” Mezey György a siófo­ki klub próbálkozásait az életben maradásra. Enyhén szólva lesaj­nálta, ahogyan Sallói Istvánék élvo­nalbeli csapatot építettek a nyáron olcsó futballistákat igazolva, szinte amatőr körülményeket teremtve mérsékelt fizetésért. Bár az elmúlt hetekben már bizonyították a bala­toni labdarúgók, hogy bizony a háttér és a gyepen mutatott pro­dukció mifelénk nincs mindig szinkronban, azért szombaton este adott volt a lehetőség a Mezey- armadának, hogy megmutassa, mi is az a valódi profizmus. A lelátón Csank János mester mellett helyet foglaló Vass László már a szünetben megállapította: az Újpest egyszerűen nem tud mit kezdeni a siófoki legénységgel. Va­ló igaz - s bármily meglepő is -, a felszabadultabb futballt a hazaiak mutatták be. Kellett persze ehhez az, hogy az elején az egyik oldalon Simek ajtó-ablak helyzetben hibáz­zon, míg a másikon Usval lövése után a labda Csordás combjáról a hálóba vágódjon. Kevesen gondol­ták ekkor, hogy ez az 1-0 is lesz A mesterek mondták Csertői Aurél: - A futballhoz szerencse is kell. Ezúttal mellénk állt, de minden játékosom na­gyon sokat tett azért, hogy ez így is történjen. Mezey György: - Nem érdemeltünk vereséget. A Siófok szerencsés gólja után nyolc emberrel védekezett, s ezt nagyon nehéz volt feltörni. Nehezítette a dolgunkat a sok kihagyott helyzet, a kapufa, és egy meg nem adott 11-es is. egyben a végeredmény. Márpedig a hősként vitézkedő Balaton-parti legénység kihúzta. Sőt, biztosabb is lehetett volna a győzelme, ha a játékvezető (megint egy súlyos bí­rói baki a kicsi kárára a naggyal szemben...) megadja a jogosnak tűnő büntetőt a 24. percben, ami­kor is Juhár elsodorta Csordás lá­bát a 16-oson belül. Mezey mester elégedetlenségét jelezte, hogy a szünetben kettőt is cserélt, ám hiába indultak roham­ra, a siófoki „betonvédelmet” nem tudták áttörni. Nyolc forduló után nyugodt szívvel minősíthető így a Csertői-alakulat védekező játéka, amit mi sem bizonyít jobban: ed­dig mindössze négyszer zördült meg a hálójuk, akciógólt pedig egyedül csak a Fradi tudott nekik lőni még a nyitófordulóban Rósa révén. Ezenkívül a Videoton két­szer büntetőből, az MTK pedig szabadrúgásból talált be annak a Csemyánszkinak a kapujába, aki a múlt heti megingás után szomba­ton este ismét a bravúr-formáját hozta. Kellett még egy ízben Fortu­na, pontosabban a kapufa segítsé­ge, ám ezen az estén a siófokiak rá­szolgáltak arra, hogy a szerencse melléjük álljon, s hogy híveik vas­tapsa kíséretében vonulhassanak az öltözőbe. Hogyan kell küzdeni megalku­vás nélkül szinte az utolsó erőig - ebből mutatott példát Csertői Aurél együttese akár a lila armada magát szóban profinak tartó, de amatőr hozzáállást produká­ló tagjai számára is. A Balaton FC eddigi szereplése bizonyo­san nem a profizmus paródiája; arról nem vagyunk meggyő­ződve, hogy a sokak által bajnokesélyes­nek tartott Újpestről is el lehetne-e ugyan­ezt mondani... FÓKÁI Labdarúgó NB II. Hűmmel csoport Eredmények: Barcs SC-Kaposvölgye VSC- Nagyberki 4-1 (3-0) Barcs, 250 néző. V.: Ábrahám (Ko­vács, Száraz). Barcs SC: Kovácsevics (Varga a 32. percben) - Somogyi, Matus, Koleszár, Kolesánszky - Miskovics, Sági, Rónai, Dani (Kutyáncsánin a 60. percben) - Horváth, Szabó Zs. (Goják a 85. percben). Edző: idő­sebb Dárdai Pál. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkád (Körösi a 65. percben), Bozsó, Vízdár, Szabó - Tóth, Horváth (Far­kas a szünetben), Virág (Illés a szünetben), Dede - Tolnai, Czékmány. Edző: Hanusz János. A nagy iramú NB Il-es somogyi rangadón a fölényben játszó házi­gazda barcsiak háromgólos előnyt szereztek az első 45 percben. A második játékrészben a hazaiak - megnyugtató előnyük birtokában - a biztonsági játékot helyezték előtérbe, s a látottak alapján telje­sen megérdemelten nyerték a talál­kozót. Gólszerzők: Szabó Zs. (a 10. percben 5 méteres lövésből), Hor­váth (a 20. percben 8 méteres lö­vésből), Fónai (a 25. percben 15 méteres lövésből), Kutyáncsánin (a 89. percben 7 méteres lövésből), illetve Tolnai (a 85. percben 11-es- ből). Sárga lap: Horváth (visszahú­zásért) a 30. percben, Bozsó (szö­Labparúgó NB III A bajnokság állása: 1. Szentlőrinci SE 8 8 ■ " 23-1 24 2. Dombóvár 7 5 2 - 16- 6 17 3. Beremend 7 5 1 1 15-7 SÍI 4. Nagyatád 7 5-2 12-11 15 5. Marcali Agria FC 7 4 1 2 15-11 13 6. Bonyhád 7 4 - 3 16-14 12 7. Bóly 8 3 2 3 11-15 11 8. Mohács 7 2 3 2 13-14 9 9. Kozármisleny 7 2 2 3 11-11 8 10. Baja 7 2 14 10-11 7 11. Harkány 7 1 4 2 7- 9 7 12. Szekszárd 7 2-5 11-17 6 13. Hidas 7 2 - 5 7-20 6 14. Balatonboglár 7 1 2 4 6-13 5 15. Zamárdi Rodeport SE 7 115 8-12 4 16. Pécsi VSK 7-16 6-15 1 vegelésért) a 40. percben, Czék­mány (a labda elrúgásáért) a 75. percben. Kiállítva Bozsó a 68. perc­ben (a második sárga lap után). Jók: Szabó Zs., Fónai, Horváth, Kole­szár, illetve Vízdár. mezei József Celldömölki VSE-Balatonlelle SE 4-1 (3-0) Celldömölk, 500 néző. V.: Török. Celldömölki VSE: Nagy Z. - Latyák, Kovács, Csákvári, Tebeli - Horváth, Manganelli (Imrik), Stefanek (Pintér), Lengyel - Né­meth J., Újhegyi. Edző: Fedor Sándor. BalatonleUe SE: Cyenes - Kiss (Graszl), ifjabb Kenéz, Buzsáki, Sylla - Takács Gy., Deme (Tulák), Földes /., Hosszú - Silimon (Kárpá­ti), Herczeg. Edző: Bőzsöny János. Súlyos vereséget szenvedett Celldömölkön a Balaton-parti együttes. Gólszerzők: Németh J. 3, Lengyel, illetve Takács Gy. További eredmények: Szigetszentmiklósi TK- Bp. Pénzügyőr SE 0-3 Komlói Bányász SK- Veszprémi LC 6-1 Mezőfalvi MSE- Budakalászi MSE 1-2 Mosonmagyaróvári TE- Budafoki FK 3-1 ESMTK Hungaro Casing- Paksi SE 0-1 Tatai Honvéd AC-Sárvári FC 1-1 Labdarúgó NB II 1 11 A bajnokság állása: 1. Paksi SE 7 5 1 1 12-7 16 2. Mosonmagyaróvár 8 5-3 17-11 16 3. CeHdömölki VSE 7 4 2 1 13- 8 14 4. Komlói Bányász 7 4 1 2 16- 7 13 5. Sárvár 7 3 3 1 11- 7 12 6. Budakalász 7 3 3 1 7- 5 12 7. Veszprém 7 3 2 2 11-12 11 8. Barcsi VSE 7 3 13 12-11 10 9. Mezőfalva 8 3 1 4 7-13 10 10. Kaposvölgye VSC 7 3-4 10-12 9 11. Tatai HAC 7 2 2 3 7- 8 8 12. Bp. Pénzügyőr SE 7 2 2 3 5-6 8 13. BalatonleUe 7 2 1 4 6- 9 7 14. Szigetszentmiklós 7 2 1 4 8-12 7 15. ESMTK 7 2 - 5 6-11 6 16. Budafoki FK 7 1-6 6-16 3 I i í * t •111 FTC - PMFC 34) (1-0) # Videoton - MTK M (0-0) ^ FTC: Szűcs-Vukmir, PMFC: Németh - Sípos, Videoton: Tudor - Ristic, MTK: Végh - Pusztai, Dragóner, Kiss Gy. - Szabados, Dienes, Bajusz Vochin (Kóczián, 2. p.), Komlósi (Rednic, 31. p.), Kriston (Bognár, 86. p.), - Berdó (Ulrich, 70. p.), Roller - Tereánszki-Tóth, Juhász, Fűzi Á. ­i; Lipcsei, Zováth, Leandro - Erős (Jokisic, 46. p.), Tóth B., Dvéri, Schwarcz, Czvitkovics, Zabos (Pandúr, Rósa - Sasu, Penksa Pavicevic, Gaál - Horváth Szabó T. (Magasföldi, 73. 79. p.), Jezdimirovic, Szabó (Huszti, 72. p.j. (Győri, 46. p.), Pest K. p.) - Medved, Hercegfalvi. O. (W. Silva, 70. p.) - Illés, Szakmai igazgató: Vezetőedző: Vezetőedző: Torghelle. Vezetőedző: Garami József. Nagy Tamás. Csank János. Egervári Sándor. Budapest. Nézőszám: 3500 néző. Székesfehérvár. Nézőszám: 4000 néző. Játékvezető: Hajdó Attila (**★). Játékvezető: Megyebíró János (★*★*). Gólok: 1-0 Sasu (2. p., 11-esből), 2-0 Dragőner (60. p.j, Gólok: 0-1 Zabos (58. p.j, 1-1 Medved (61. p.j. Lipcsei (79. p.). Sárga lap: Sasu (74. p.), ill. Sipos (25. Sárga lap: Hercegfalvi (60. p.), Roller (76. p.), ül. W. i p.), Győri (54. p.j, Bajusz (91. p.j. Silva (72. p.), Torghelle (76. p.j. Balaton FC - Újpest 1-0 (1-0) §|f Békéscsaba - DVSC 1-2 (0-1) ^7 Balaton FC: Újpest FC? Vlaszák - Békéscsaba: Simunic - DVSC: Tomic - Nikolov Csemyánszki- Juhász, Szélesi, Vanczák, Juhár, Schindler, Vilotic (Simon, (Csehi, 88. p.), Éger, Radics, Kuttor, László - Nagy G. - Simek, Erős 46. p.), Udvari, Valentényi Szekeres T„ Szatmári - 1 Mészáros, Vörös, Kovács P., (Róth, 67. p.), Farkas, - Javrujan (Kovács N., 62. Dombi, Kiss Z., Habi, Böőr | Usvat (Körösi, 90. p.) - Folonkai (Rósa H„ 46. p.) - p.j, Bánföldi, Kovács B., - Bajzát (Andorka, 91. p.j, Csordás (Virág, 61. p.j, Kovács Z., Tokody (Szanyó, Vincze Z. - Faragó (Tóth Sumudica (Halmosi, 59. p.). Sitku (Potemkin, 77. p.). 46. p.). Szakmai igazgató: Gy., 67. p.), Miculescu. Vezetőedző: Vezetőedző: Csertői Aurél. dr. Mezey György. Vezetőedző: Supka Attila. Szentes Lázár. Siófok. Békéscsaba. Nézőszám: 5000 néző. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Világi Balázs (★*★*★). Játékvezető: Solymosi Péter (★■*★*). Gólok: 0-1 Bajzát (6. p.), 0-2 Bajzát (64. p.j, 1-2 Kovács Gól: 1-0 Csordás (6. p.). B. (80. p.j. Sárga lap: Valentényi (2. p.j, ill. Nikolov (12. Sárga lap: Simek (27. p.). p ), Böőr (53. p.), Tomic (83. p.). 1 'csmmr matáv t= Győr - Zalaegerszeg 4-3 (3-1) Ip III Haladás - Sopron 04) ||p Győr: Sebők - Böjté, Stark ZTE: Bárdi - Kral, Molnár, Haladás: Balogh T. - Sopron: Milinte - Bagoly, (Jaki, 46. p.), Geri - Balog (Koplárovics, 75.• Farkas V., Seper, Lőrincz, Lambulic, Pető, Hanák ­Németh N., Nyilas p.), Józsi (Szijjártó, 75. p.) Farkas A. - Kaj (Szabó Z., Grósz, Baumgartner (Ba­(Jancetic, 82. p.}, Kartelo - - Babati (Csóka, 46. p.), 46. p.), Jagodics, Somfalvi laskő, 75. p.), Lazic, Hor­Miriuta, Aranitovic - Ljubojevic, Vincze O., (Kovács A., 77. p.), Tóth P. váth A. (Pintér, 57. p.), Cse- | Bajevski (Kalina, 28. p.j, Szamosi - Sabo, Egressy. - Nagy S., Tüske. ke (Sira, 54. p.) - Tóth M. Nicsenko. Vezetőedző: Vezetőedző: Mihalecz Vezetőedző: Vezetőedző: Kiprich József. István. Gujdár Sándor. Pintér Attila. Győr. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Sápi Csaba Szombathely. (**★★). Gólok: 1-0 Miriuta (13. p.), 2-0 Németh N. Nézőszám: 6000 néző. (15. p.), 3-0 Kalina (36. p.j, 3-1 Sabo (44. p.), 3-2 Józsi Játékvezető: Erdős József (★★★★). (55. p.j, 3-3 Józsi (58. p.), 4-3 Nicsenko (90. p.}. Sárga lap: Seper (47. p.), ill. Cseke (22. p.), Lambulic Sárga lap: Ljubojevic (12Ap.), Vincze O. (45. p.). (33. p.), Pintér (63. p.), Sira (79. p.j. 1 •*' ' I Győr - Zalaegerszeg végh lipp Nem csak a hét gól emeli ki a (MTK) MTK - Békéscsaba győri meccset, hanem az is, Kriston Seper Koller ÜÜÜI' ‘Vlde0l0n hogy az utolsó pillanatig izgal- (FTC) (Haladás) (Videoton) “ "¥°r más volt. Nem sokan gondolták Zalaegerszeo - Haladás 1-0 volna a lelátón, hogy 3-0-ás ha- Lipcsei Jagodics Sopron'8813,011 FC zai vezetés után talpra tud állni (FTC) (Haladás) _ Debracen - Ferencváros------------34_ a két évvel ezelőtti bajnok, ám N' Trvívf (Siófok) A forduló játékvezetője: most sereghajtfl ZTE, de így tör- <c*“ <“*> »,l l,lizt|*„.*l tént. Józsi vezérletével kiegyen- _ _ Békéscsaba - DVSC litett, de az utolsó pillanat- rajjá (Debrecen) A két ősi rivális találkozóján nem volt bán még egy gólt kap- könnyű dolga a bírónak, hiszen mindkét ott, ezzel vereséget csapat nagy0n ^ MégjS p kézben j szenvedett, es to- mmmmmmmmmmmmMMmmmmmmMmmmmmmi tartotta a mérkőzést, megfékezte az in-| vábbra is pont nélküli. dulatokat, és az időhúzást sem engedte. 1 1 Név Gólok száma 1. MTK 8 4 2 2 14-9 14 Bajzát Péter (Debrecen) Bajzát Péter (DVSC) 4 z- Bájton FC 8 4 2 2 8-4 14 a hajdúságiak csatára alaposan Kovács &HáR (Újpest) 4 3- °EBRECEN 8 4 13 11-7 13 kitett magáért ezen a vasárra­Wetton SSva (MIK) 4 Videoton 8 3 4 1 12-10 13 pon. Már rögtön a találkozó ele­Manus Sumudica (Debrecen) 4 5. Sopron 8 3 2 3 11 -9 11 jén egy góllal jelezte, hogy kitü­Tőske Rotáld (Szombathely) 4 6- PMFC 8 3 2 3 9-10 11 nö formában van, majd ráduplá­Csordás Csaba (BatóonFC) 3 7. Gyúr 8 3 2 3 8- 12 11 zott, biztossá téve csapata elö­HorváBi Gyula (PMFC) 3 8. Ferencváros 8 4 4 0 13 -6 10 nyét. A Debrecen így az UEFA­tsor Nicsenko (Gyón 3 9. Újpest 8 2 4 2 8-7 10 kupa mellett a magyar bajnok­Pest Krisztián (PMFC) 3 10. Szombathely 8 2 4 2 8-8 10 Ságban is jól teljesít, ráadásul Radu Sabo (ZTE) 3 11. Békéscsaba 8 1 3 4 8- 13 6 egy presztizsmeccset nyert meg Tóth Bafe (Videoton) 3 12. Zaiaebebszes 8 0 0 8 7-22 0 8a|zat két talaiataval.