Somogyi Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-15 / 215. szám

10. OLDAL SPORT MAGAZIN 2003. Szeptember 15., Hétfő Tenisz Tegnap megkezdődött Kaposvá­ron az Iszák utcai teniszcent- rumban a 15 ezer dollár összdí­jazású Raiffeisen Grand Prix nemzetközi ATP-pontszerző fér­fi teniszverseny. Az egy héten át tartó mérkőzéssorozatra mint­egy 10 európai ország 49 teni­szezője nevezett. A somogyi szí­neket öten képviselik; a házigaz­da Kapós TC versenyzői közül Szabados Zoltán, Lenhoffer Pé­ter és Halászi Gábor próbál (hat) szerencsét, s ott van az indulók között az egykori kaposvári Pá­kái Norbert, valamint a balaton- boglári Both József is. fenyő Labdarúgó NB I „B” Ez történt az ötödik fordulóban: Bodajk FC-NABI Kaposvári Rákóczi FC 3-2 (0-1) Bp. Honvéd- Kecskeméti TE 3-0 (1-0) Nyíregyházi Spartacus FC- Balassagyarmati SE 1-0 (0-0) FC Szeged-Pápa 1-1 (1-1) Dunakanyar-Vác FC- FC Tatabánya 1-1 (0-0) Bp. Vasas-Diósgyőr 1-0 (1-0) Dabas FC-Szolnoki MAV- Neusiedler FC 0-2 (0-0) REAC-Dunaújváros 2-0 (0-0) Hévíz FC-BKV Előre 0-1 (0-0) A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 5j 4 1 . 14-3 13 2. Bp. Vasas 5 4-j 1 12-6 12 3. REAC 5 3 11 1 9-5 10 4. Kecskeméti TE sj 3- j 2 6-4 9 5. Bodajk íj 2 2 1 8-6 8 6. Vác 5:: 2 2! 1 5-4 8 7. Nyíregyháza 5 2 2 í 3-3 8 8. Szeged Si 2 1 I 2 7-6 7 9. Balassagyarmat 5 2 1 2 4-5 7 10. Szolnok 5 2-1 3 6-7 6 11. BKV Előre FC 5 2­3 5-6 6 12. Pápa 5 1 3 1 4-5 6 13. NABI-Kaposvári Rákóczi 5 .2- j 3 6-9 6 14. Dabas 5 1 2 2 3-5 5 15. Diósgyőr 5 1 2 2 4-8 5 16. FC Tatabánya 5 1 1 3 4-7 4 17 Hévíz FC 5­2 3 4-7 2 16. Dunaújvárosi FC 5­2 3 4-11 2 Labdarúgó NB II Ez történt a negyedik fordulóban: Barcs SC-Veszprém LC 0-2 Balatonlelle SE- Budakalászi MSE 0-1 Celldömölki VSE- Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki 2-1 Szigetszentmiklósi TK- Paksi SE 1-4 Komlói Bányász- Budafoki FK 3-1 Mezőfalvi MSE- Bp. Pénzügyőr SE 0-0 ESMTK Hungaro Casing- Sárvári FC 1-2 Tatai Honvéd AC- Mosonmagyaróvári TE 3-0 A bajnokság állása: 1. Mosonmagyaróvári TE 6 4­2 14­8 12 2. Paksi SE 5 4­1 10­6 12 3. Veszprém LC 5 3 2­10­4 10 4. Celldömölki VSE 5 3 1 1 8­6 10 5. Komlói Bányász 5 3­2 9­5 9 6. Kaposvölgye VSC 5 3­2 9­7 9 7. Sárvár 5 2 2 t 8­6 8 8. Budakalász 5 2 2 1 4­3 8 9. Barcs 5 2 1 2 8­8 7 10. Mezőfalvi MSE 6 2 1 3 5­11 7 11. Tatai HAC 5 2­3 6­7 6 12. Balatonlelle 5 2­3 5­6 6 13. ESMTK 5 2­3 6­9 6 14. Szigetszentmiklós 5 1 1 3 6­9 4 15. Bp. Pénzügyőr SE 5­2 3 0­5 2 16. Budafoki FK 5 1!­5 4­13­Totó 1. Dortmund-Bremen 2-1 1 2. Hertha BSC-Hannover 2-3 2 3. leverkusen-Hamburg 1-0 1 4.1860 München-1. FC Köln 2-1 1 5. Rostock-Bochum 0-2 2 6. Wolfsburg-Bayem München 3-2 1 7. Kaiserslautem-Freiburg 2-2 x 8. Mönchengladbach-Frankfurt 0-2 2 9. Sampdoria-Lazio 1-2 2 10. Modena-Udinese 0-1 2 11. AC Parma-Perugia 3-0 1 12. Siena-lntemazionale 0-1 2 13. Chievo-Juventus lapzárta után A pluszmérkőzés: 14. Schalke 04-VfB Stuttgart 0-0 x | így örültek a pécsiek a győzelmüknek FOTÓ: LAUFER LÁSZLÓ ZTE: hatból hat vereség Háromnaposra húzták szét a labdarúgó NB I. 6. forduló­ját, amelynél azonban volt jobb. Kevés gól esett, felejthe­tő az a játék, amit a játékosok nyújtottak, szinte alig akadt csapat, amelyben volt vezéregyéniség. A pécsi villanyvilágítás felava­tásával már csak a békéscsabai stadionban nem lehet este meccset játszani. A legtöbb né­ző Pécsett nézte végig a bajno­kit, a baranyai megyeszékhely csapata meg is hálálja szurko­lói érdeklődését, továbbra is az élcsoportban található az újonc. A másik most felkerült együttes, a Békéscsaba kika­pott, de még így sincs kieső he­lyen. Tovább tart a ZTE vessző­futása, az elmúlt hat forduló­ban egy árva pontot sem szer­zett a tavalyelőtti bajnok. Pedig J már edzőt is váltott. A forduló rangadóján, az Ül- I lői úton a Ferencváros megsze­rezte második győzelmét az J eddig jól szereplő Matáv-Sop- ron ellen. Búcsú volt Bodajkon Bodajk FC-NABI Kaposvári Rákóczi FC 3-2 (0-1) Bodajk Nem titkoltan győzelmi esé­lyekkel utazott az újonc csapat­hoz az NB I/B-s Rákóczi. A vég­eredmény csak azoknak a so­mogyiaknak csalódás, akik nem látták, hogyan nyúlt bele a játékvezető a mérkőzésbe. A kezdeti tapogatózás után a 13. percben Jovánczai egy ajándék labdával megszerezhette volna a vezetést, ám az ötösről gyámolta­lanul fölé fejelt. 12 perccel később Tóth Balázs mintaszerű bal oldali beadása újra csak a fiatal csatár elé került, ekkor azonban gyengén a kapus kezébe emelt 6 méterről. A hazaiak lapos, rövid passzokkal próbáltak eljutni Balajcza kapujá­ig, de igazi gólveszélyt csak a 27. percben jegyezhettünk fel, ekkor Pálfi 18 méteres bombája a bal ka­pufa szögét csapta. Két perc múlva Kanta J. nagy lövését védte vetőd­ve a Rákóczi kapusa. Aztán a 30. percben Tóth B. ismét a bal olda­lon remekül adott be középre Má­ténak, aki a kapuból kifutó Fiilop fölött a bal alsó sarokba juttatta a labdát (0-1). A 42. percben elha­markodott ítélettel sújtotta a Rákó­czit Farkas játékvezető. Tóth Ba­lázs szerelését szabálytalannak minősítette, s a felezővonalnál tör­téntek miatt túlzottan szigorúan a piros lapot mutatta fel a kaposvári fiúnak. A kiállítás miatt természe­tesen az egész vendégcsapat tilta­kozott, leghevesebben Balassa, aki emiatt sárga lapot kapott. Az 53. percben Balogh bal oldali beadása után a középen üresen hagyott Pálfi 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt (1-1). Tíz perccel később Oláh-Jovánczai-Andruskó volt a labda útja, a középpályás cselezett, majd lövésébe belenyúltak a védők a tizenhatoson belül. A 70. perc­ben fordítottak a hazaiak: hetedik szögletük után ott pattogott a labda az ötösön. Pálfi eszmélt és közelről a léc alá vágta a játékszert (2-1). A 86. percben Pálfi szép egyéni játék után mintegy 11 méterről belőtte a harmadikat is: mesterhármas (3-1). Némi gyógyír, hogy a 10 em­berrel is támadó Rákóczi gólt ért el a 92. percben. Farkas Norbertét vágták fel a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Barna nagy erő­vel a kapu közepébe lőtte az elug- ró kapus helyébe (3-2). A Rákóczi lelkesen kezdett, a vezetést is megszerezte, a játékve­zető túlzottan súlyos ítélete azon­ban nem teremtett egyenlő feltéte­leket. Az már korábban kiderült, hogy a Rákóczi támadójátéka, csa­tárainak gyámoltalansága rendre megpecsételi a csapat sorsát. Öt forduló telt el, és csatár még nem szerzett gólt. így játszottak Bodajk, 700 néző. V.: Farkas B. (Nyekita D„ Haris Gy.). Bodajk: Fülöp - Kurucz, Ro-den- bücher, Lipcsei, Balogh - Bori, Hor­váth L„ Kanta J„ Kanta Sz. - Or­bán, Pálfi. Edző: Domonyai László. Rákóczi: Balajcza - Finta, Balassa, Barna - Farkas N., Bank, Máté, Tóth B., Andruskó - Oláh, Jovánczai. Edző: Prukner László. Csere: Kurucz helyett Imre az 57 p.ercben, Jovánczai helyett Dávid a 68. p., Bori helyett Salacz és Oláh helyett Nagypál a 85. p„ Pálfi he­lyett Bene a 87.p. Sárga lap: Balassa a 44. percben, Máté a 72. p„ Kanta J. a 92. p. Kiállítás: Tóth Balázs a 43. p. Szögletarány: 7:1 (4:0) Domonyai László: - Győzel­münk értékét növeli, hogy jól fel- készülten, szervezetten játszó vendégeket győztünk le. Prukner László: - Gratulálok csapatomnak. csorba andrás Labdarúgó NB II. Hűmmel csoport - 5. forduló Eredmények: Celldömölki VSE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberld 2-1 (1-0) Celldömölk, 500 néző. V.: Takács (Szalai, Deutsch). Celldömölk: Nagy - Latyák, Kovács, Tebeli, Újhegyi Stefanik, Lengyel, Horváth Sz. (Tóth T. a 62. percben), Németh J. (Sulyok a 71. percben) - Manganelli, Csákvári. Edző: Fedor Sándor. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Bozsó, Tamás, Szabó M. - Tóth G., Horváth J. (Illés a 61. perc­ben), Vízdár (Czékmány a szü­netben), Dede - Virág, Tolnai. Edző: Hanusz János. ' Az első félidőben idegesen ját­szottak a vendégek; siettették az akcióik befejezését, ugyanakkor a hazaiak egy kontrából megsze­rezték a vezetést. A második já­tékrész elején gyorsan egyenlített a Kaposvölgye, ám - figyelmet­lenség és les miatt - ismét a Cell­dömölk jutott előnyhöz. Az utol­só negyedórában hiába szorította be ellenfelét a somogyi alakulat, nem sikerült a pontszerzés. Gólszerzők: Újhegyi (a 31. percben 7 méteres lövésből), Né­meth (az 56. percben 5 méteres lövésből), illetve Bozsó (az 50. percben 25 méteres szabadrúgás­ból). Kiállítva: Tamás G. a 85. perc­ben (a második sárga lap után). Jók: Újhegyi, Lengyel, illetve Bozsó. BÓRA KÁROLY Barcs SC-Veszprémi LC 0-2 (0-1) Barcs, 250 néző. V.: Auth (Iványi, Nagy). Barcs SC: Kovácsevics - Koleszár, Matus, Pancsó, Kole- sánszky - Pókos (Kutyáncsányin a 75. percben), Miskovics (Gyara- ki a 62. percben), Fónai, Sági - Szabó Zs., Goják (Horváth a 62. percben). Edző: Dárdai Pál. Veszprémi LC: Varga - Dudics (Örményi a 70. percben), Tusoli, Foki, Cucics - Bényi, Szabó (Valuch a 85..percben), Rajevics, Horváth - Szabadfi (Zsoldos a 80. percben), Gunther. Edző: Jugovics Lajos. Mindjárt a mérkőzés elején le­támadta ellenfelét a veszprémi gárda, s gyorsan megszerezte a vezetést. Ezután a hazaiak vették át a játék irányítását, de csak helyzetekig jutottak. Fordulás után a vendég veszprémiek ke­rültek enyhe mezőnyfölénybe, s a mérkőzés vége előtt negyedórá­val szerzett újabb góljukkal be­biztosították az egyébként telje­sen megérdemelt győzelmüket. Gólszerzők: Horváth (a 13. percben 12 méteres lövésből), Tusoli (a 75. percben 4 méteres fejesből). Jók: Matus, Koleszár, Kovácse­vics, ül. Horváth, Bényi, Tusoli, Foki. MEZEI JÓZSEF Balatonlelle SE­Budakalászi MSE 0-1 (0-0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Hor­váth G. II. Balatonlelle SE: Gyenes - Kiss, Deme, Buzsáki, Vidákovics - Lo­vas (Takács Gy. a szünetben), Földes Hosszú (Galgóczi az 50. percben), Herczeg - Silimon (Kár­páti a 80. percben), Szabó. Edző: Készéi Ferenc. Budakalászi MSE: Szendrei - Boruzs (Princz az 52. percben), Kult, Gál, Maczó - Völgyi, Kiss, Kozlovszky (Csorba a 60. perc­ben), Cséffán (Bergendi a 84. percben) - Lestár, Cravero. Edző: Tóth József. Öreguras, lélektelen játék jel­lemezte a házigazda Balaton-par- ti együttest; a lelkes vendégek az utolsó percben lőtt góllal mind­három bajnoki pontot begyűjtöt­ték Balatonlellén. Gólszerző: Bergendi (a 90. percben). Kiállítva: Deme (a 75. perc­ben). Jók: a házigazda Balatonlelle SE csapatában nem akadt ki­emelkedő teljesítmény, illetve Szendrei, Kult, Gál. kenéz istván H ♦ i I I E m • MÉMk M BDARUGO NB I. 6.FORDULÓ I |p Balaton FC - Békéscs. 2-0 (2-0) ||f ^ PMFC - ZTE 1-0 (1-0) |j| Balaton FC: Csernyánszki Békéscsaba: Simunic - PMFC: Németh G. - Sípos, ZTE: Varga Z. - Kocsárdi, 1 - Juhász, Radics, Kuttor, Bujáki (Valentényi a szünet- Dienes, Szabados, Gaál - Molnár B., Kral - Babati, | László - Mészáros N., ben), Vilotic, Grujic, Mihalecz (Bajusz a szünet- Ljubojevic (Gyánó 78.), | | Kovács P., Virág, üsvat Schindler - Kovács N., ben), Pest K., Pavicevic, Vincze 0„ Józsi (Győrök a szünetben, Bánföldi, Kovács B., Vincze Sketiani (Berdó 72.) - (Koplárovics a szünetben), j i Körösi 85.) - Vörös, Sitku Z.-Tóth Gy. (Szabó S. 71.), Horváth Gy. (Márton a Szamosi-Sabo (Nagy L. (Csordás 90.). Javrujan (Simon 64.). szünetben), Montvai. 61.), Egressy. Vezetőedző: ? Vezetőedző: Csertői Aurél. Vezetőedző: Supka Attila. Vezetőedző: Nagy Tamás. Mihalecz István. Siófok. Nézőszám: 1000. Pécs. Nézőszám: 8000. Játékvezető: Dubraviczky Attila (★★★). Játékvezető: Erdős József (★★★). Gólok: 1-0 Bujáki (13., öngól), 2-0 Mészáros N. (45.). Gól: 1-0Montvai (17.). Sárga lap: László (83.), illetve Vincze Z. (33.), Bujáki Sárga lap: Szabados (52.), Bajusz (88.), illetve Molnár (24.) 1 | (45.), Bánföldi (61.), Schindler (91.) ff' Videoton - Debrecen 2-0 (2-0) 7 É Győr - Újpest 0-0 fg|| Videoton: Tudor- Debrecen: Törnie - Győr: Sebők - Böjté, Újpest: Vlaszák - Szélesi, I | Tereánszki-Tóth, Vochin, Nikolov, Éger, Szekeres, Stark, Kartelo, Geri - Tamási, Juhár, Nagy G. - I | Ristic - Szálát (Magasföldi Selymes (Szatmári 63.) - Németh (Jancetic 70.), Simek, Farkas, Erős (Rósa | 78.), Schwarcz, Dvéri, Tóth Dombi (Madar a szünet- Nyilas, Miriuta, Aranitovic H. 63.), Polonkai B., Voicu (Szabó T. 23.) - ben), Vincze G„ Habi, - Herczeg (Orosz 91.), (Vanczák 77.) - Kovács, Savu (Medved 63.), Böőr - Sándor, Bajzát. Nicsenko (Bajevski 90.). Tokody (Bánka a szünet­| Hercegfalvi. Vezetőedző: Vezetőedző: Szentes Vezetőedző: Kiprich ben). Vezetőedző: 1 . .. Csank János. Lázár. József. dr. Mezey György. I I S Székesfehérvár. Nézőszám: 3000. Győr. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Kassai Viktor (★★★). Játékvezető: Juhos Attila (★★★★). | Gólok: 1-0 Tóth B. (35.), 2-0 Dvéri (42.) Kiállítva: Sándor (62.) Sárga lap: Aranitovic (35.), illetve Kovács (2.), Tamási Sárga lap: Szabó T. (67), Medved (73.), ületve Bajzát (20.), (66.) 1 Éger (40.), Szekeres (62.), Sándor (62.), Vincze G. (66.) |j| Haladás - MTK 1-1 (0-0) íp FTC-Sopron 2-0 (1-0) ijjp | Haladás: Balogh - Farkas MTK: Végh - Molnár, Ferencváros: Szűcs - Matáv-Sopron: Milinte - § I V., Jagodics, Horváth R. - Komlósi, Halmai, Juhász Bognár, Dragóner, Kiss Bagoly, Lazic, Pető, Hanák | Kaj, Dubecz, Szűcs - Zavadszky (Pisont 35.), Gy. - Kriston, Lipcsei, - Baumgartner (Cseke a | (Nagy S. 61.), Farkas A. - Jezdimirovic, Illés, Fűzi Zováth, Leandro - Rósa szünetben), Lambulic, | | Szabó Z., Tüske, Somfalvi Á. (Rednic 85.) - D„ Jovic (Sasu 59.), Gera Pintér, Fehér (Sira a (Kovács A. 90.). Torghelle, Silva. (Kapic 78.). szünetben) - Tóth M., j Megbízott edző: Vezetőedző: Egervári Vezetőedző: Garami Tiber (Balaskó 57.). Gujdár Sándor. Sándor. József. Vezetőedző: Pintér Attila. | Szombathely. Nézőszám: 2500. Üllői út, zárt kapus mérkőzés. 1 Játékvezető: Ábrahám Attila (★★★★★). Játékvezető: Szarka Zoltán (★+★). Gólok: 1-0 Tüske (66.), illetve 1-1 Silva (51.) Gólok: 1-0 Jovic (17.), 2-0 Sasu (65.). 1 Sárga lap: Farkas A. (69.), Farkas V. (80.), Jezdimirovic Sárga lap: Rósa D. (74.), illetve Bagoly (49.), Balaskó jt 1 (28.), Molnár (35.) (64.) Videoton - Debrecen végh llpp A rangadónak kikiáltott mér- MTK Debrecen - PMFC 1-1 : kőzésen az elején a debrece- Békéscsaba -Videoton 1-2 niek több helyzetet kihagy- Horváth R. Halmai Jagodics Sípos Zalaegerszeg - Ferencváros 1-1 tak, ez megbosszulta magát. Haladás MTK Haladás PMFC újpest. Haladás 341 A Videoton ugyanis még az mtk - Balaton FC 2-0 első félidőben 7 perc alatt Polonkai Dvéri Gera Mészáros H. Sopron - Győr 1-0 két gólt lőtt, ezzel eldöntötte Újpest Videoton FTC . Balaton FC A forduló játékvezetője: a bajnoki sorsát. A DVSC 10 . Ábraham Attila (★★★★*) emberrel sem adta fel, ez is Silva Montvai iiiaimii* mtni használt a merrsnpk MTK PMFC inaiaaas - Itt I lt| I hasznait a meccsnek, g Szinte minden ítélete helyes volt, bár n amelyen még a 92. 1 wehéz talajon játszottak a csapatok, ami ( mTeTeméo*3* ^ * megnehezítette a bíró dolgát. J I hetfoég. I 4 aólos I. Balaton FC 6 3 2 1 7-3 11 Dvéri Zsolt (Videoton} 2. PMFC 6 3 2 1 9-6 11 Kiválóan irányította csapatát a 3oátos 3- Videoton 6 3 2 1 6-7 11 karmester.AVideotonközéppá­hov*b», (Pécsi PeíK. (Pécs), suiw- 4. MTK 6 3 12 12-8 10 tyása gólt is szerzett, amellett a dtaMDvsciTóBíR (Videoton), mr. 5, Somon 6 3 12 10-7 10 szabadrúgásai is állandó ve­2aófos' 6- Újpest 6 2 3 1 8-6 9 szélyt jelentettek a debreceniek &<zát(DvsciBáoské(SoproniBam- 7. Szombathely 6 2 2 2 8-8 8 kapujára. A komolyabb hazai gátér (Soproni Cs*e (Soproni Cser 8. Debrecen 6 2 1 3 8-6 7 akciók mind tőle indultak, jói 9- Békéscsaba 6 1 2 3 5-9 5 szolgálta ki társait. A 92. perc­(FTCx Sa» (FTC). Szabó 0. (MTKX Sza- 10. Győr 6 1 2 3 2-8 5 hen a második gólját i$ belőhet­B T. (Vkfeotonl Sanw (úpesti Tor u Ferencváros 8 240 8-5 4 te volna’de 11 mét8rröl fölé *eh(MTKl Tóth (l (Soproni ,2. 7.ntcnw7n! 6 0 0 6 3-16 0 bomt3á20tt-