Somogyi Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-08 / 209. szám

10. OLDAL S P 0 R T M A G A Z I N 2003. Szeptember 8., Hétfő Labdarúgás Verhetetlen az Interbeton Siófoki városi kispályás labdarúgó-bajnokság „A” LIGA A Heti Hirdető Kupáért A 12. forduló eredményei: Opel- Sió-KW 6-1; Police-Kodolányi 1- 8; Royal-Julius-Interfuvar Hó- Lavina 3-7; Saxoo London-In- terbeton 2-7; T-boy-I. Sz. Mélyépítök-T-boy 6-2; Medias- car Royal-Vegas-Márvány Bútor 1-0. A 13. forduló eredményei: • Interbeton-I. Sz. Mélyépítők 4-0; Interfuvar Hó-Lavina- Saxoo London 4-4; Kodolá- nyi-Royal-Julius 5-3; KW-Po- lice 3-2; Márvány Bútor-Opel- Sió 4-6; Mediascar Royal- Vegas-T-boy 11-2. Az élcsoport állása: 1. Inter- beton 39 pont, 2. Opel-Sió 31 pont, 3. Mediascar Royal-Vegas 25 pont. A góllövőlista élcsoportja: 1. Molnár Ferenc (Interbeton) 54 gól; 2. Balogh Gábor (Opel-Sió) 18 gól; 3. Kozma Richárd (Saxoo London), Lakatos Norbert (Saxoo London), Németh Nor­bert (Mediascar Royal-Vegas) és Varga Péter (Kodolányi) 15-15 gól. „B” LIGA A KW Rt Kupáért A 12. forduló eredményei: DRV Apenta-Zöldfok Rt 2-3; Maláta FC-Mini Formula 5-1; Pál utcai fiúk-KGB-Elite 3-0; Postás SE-Jégcsillag 3-1; Támadó Me­nyét FC-EU Home 2-4. - A BW Magisztern csapata szabadna­pos volt. A 13. forduló eredményei: DRV Apenta-BW Magisztern 2- 5; EU Home-Zöldfok Rt 4-6; Maláta FC-Pál utcai fiúk 3-2; Tá­madó Menyét FC-Jégcsillag 2-28; KGB-Elite-Postás SE 2-3. - A Mini Formula csapata szabad­napos volt. Az élcsoport állása: 1. Jégcsil­lag 27 pont, 2. EU Home 27 pont, 3. Zöldfok Rt 25 pont. A góllövőlista élcsoportja: 1. Rácz Dániel (Jégcsillag) 35 gól; 2. Tusori Richárd (Jégcsillag) 33 gól; 3. Lendvai Attila (Zöldfok Rt) 25 gól. így folytatják HÉTFŐ „A” LIGA A 14. forduló párosítása (I-es és Il-es pálya): Interbeton-T-boy és Saxoo London-Kodolányi 18 órakor; Police-Márvány Bútor és Royal-Julius-KW 18.50 óra­kor; I. Sz. Mélyépítők-Interfuvar Hó-Lavina és Opel-Sió-Media- scar Royal-Vegas 19.40 órakor. KEDD „B” LIGA A 14. forduló párosítása (I-es és Il-es pálya): Zöldfok Rt-Jégcsil- lag 18 órakor; Postás SE-Maláta FC és Támadó Menyét FC-KGB- Elite 18.50 órakor; Pál utcai fiúk-Mini Formula és BW Magisztem-EU Home 19.40 óra­kor. - A DRV Apenta csapata szabadnapos lesz. SZERDA „A” LIGA A15. forduló párosítása (I-es és II- es pálya): Márvány Bútor-Royal- Julius és Interfuvar Hó-Lavina- Interbeton 18 órakor; Kodo- lányi-I. Sz. Mélyépítők és KVV-Saxoo London 18.50 órakor; Opel-Sió-T-boy és Mediascar Royal-Vegas-Police 19.40 órakor. CSÜTÖRTÖK „B" LIGA A 15. forduló párosítása (I-es és Il-es pálya): KGB-Elite-Zöldfok Rt 18 órakor; Jégcsillag-BW Magisztern és Maláta FC-Tá- madó Menyét FC 18.50 órakor; EU Home-DRV Apenta és Mini Formula-Postás SE 19.40 óra­kor. - A Pál utcai fiúk csapata szabadnapos lesz. (A mérkőzéseket Siófokon a Küszhegyi úti városi sportcent­rum salakos pályáin játsszák.) FENYŐ Bundagyanús volt a SZÚR Amikor Szarka Zoltán játékvezető három perc hosszabbítást jelzett, még 4-2-re az újságírók ve­zettek, ám a vége 4-4 lett. Sokan egyfajta meleg télikabátot emlegettek a sokévi szünet után újra megrendezett SZÚR végén, a siófoki stadionban. Siófok- 1920. május 16-án rendezték az első SZÚR-t, a hatvanas-hetvenes években aztán rendre megtelt a Népstadion a színészek és újságírók focimeccsén. Több éve szeretnénk feléleszteni a hagyományt, de csak most sikerült, a SPORT 1 televíziónak és a siófoki önkormány­zatnak köszönhetően - mondta Wisinger Ist­ván, a MÚOSZ elnöke több, mint kétezer néző előtt a szombati SPORT 1 fesztiválon. Bár manapság már nem vonz tízezreket egy ilyesfajta esemény, akik megtekintették, azok jókat nosztalgiáztak, első sorban amikor a nyolcvanas évek sztárfutballistáit lát­hatták újra a zöld gyepen. A kétezer né­ző számára a popze­nészek és a parla­menti képviselők csa­tája csak felvezetést jelenthetett (utóbbiak győztek 2-0-ra), mert ' utána az egyik olda­lon Sallai Sándort, Kovács Kálmánt, Kar­dos Józsefet, Ester­házy Mártont, Nagy Antalt, Bognár Györ­gyöt, a másikon Telek „Mancit”, Zombori Sándort, Véber Györ­gyöt, Sallói Istvánt, Nyilasi Tibort, Törő- csik Andrást és társai­kat láthatta a pályán. Törő mintha kissé bi­cegett volna, de óriási lelkesedéssel loholt a labda nyomában, Hajszán ugyanolyan kiismerhetetlen (és karcsú) volt a bal ol­dalon, mint fénykorá­ban, s bár Esterházy Marci, vagy éppen a kis Sallai gyorsasága megkopott, de a tudása egyiknek sem. Persze, azt mondani sem kell, hogy a fiatalabb korosz­tályhoz tartozó Telek, vagy Véber a látottak alapján ma is beférne több élvonalbeli együt­tesbe. Elégedett miniszter Gyurcsány Ferenc sportminiszternek annyi ideje volt csak, hogy a parlamenti csapat meccsét megtekintse. A lefújás után (nyertek a képviselők) elégedetten nyilatkozott: - A futball örömünnep is le- heF, ezt bizonyította a sok érdeklődőt vonzó rendezvény - mondta Gyurcsány Ferenc. - A parlamenti válogatott pedig a maga nemé­ben jobban teljesített, mint a magyar futballisták, mert a képvise­lőknek nem ez a dolguk, mégis hozták azt, ami tőlük elvárható.- Véber, Nyilasi, Törőcsik, de sok csapat elfo­gadta volna ezt a triót Európában! - lelkende­zett a szakkommentátor szerepét betöltő Puhl Sándor, aki kuriózumként kezdőrúgás gyanánt letérdelt a gyepre és fejjel indította útjára a lab­dát. Furcsa egy mozdulat volt, annál szebb, amikor Véber pazar átadását követően ismét azt zenghette a kórus: „Szép volt, Nyíl”! Nyila­si találatát még négy követte, a közelmúltban Kaposváron is megfordult tréner, Kovács Kál­mán (két gólt lőtt) a mozgásával egyenesen ar­ra engedett következtetni: talán a pályán még ma is jobban menne neki... A házigazda Bala­ton FC klubigazgatója, Sallói István sem maradt ki a gólgyártásból. Gyanítható, az eredmény itt a legkevésbé sem volt érdeked a közönség szá­mára, amúgy 3-2-re győzött a 80-as évek válo­gatottja a SPORT1 válogatottal szemben. A SZŰR-on mintha többen drukkoltak volna a színészeknek, mintsem a toliforgatóknak (pedig a sportos kollégák nagyon akarták bi­zonyítani, hogy nem csak kritizálni, de művel­ni is tudják a focit). Eperjes „Szamóca” (rá a méreténél két számmal nagyobb nadrágot ta­láltak), vagy a Barátok közt sztárja, Gyetván Csaba (ő a szappanoperából Szentmihályi Gyuriként ismert) megmozdulásait kísérte ováció, s hiába mondta a szpíker, Rónai Egon, hogy a színészek néha a hamarosan induló Humorl tévécsatornába illő dolgokat művel­nek a pályán, a vége mégis 4-4 lett, de igen csak gyanús körülmények kö­zött. Jóformán tálcán kínálták fel a végén a góllövés lehető­ségét a jószívű zsurnaliszták az erejükkel egyébként látha­tóan teljesen elkészült színé­szeknek. S ha már hagyomány-élesz- tés, maradjon fönn az utókor­nak az első „újkori” SZÚR gól­lövőinek névsora: Bogdán Zol­tán, Lantos Zsolt, Regőczi Atti­la, Németh Péter, illetve Puskás Tivadar (2), Gyetván Csaba, Tóth Tibor. A SPORT1 vezetői ígéretet tettek rá, a balatoni szezon végeztével évről-évre megrendezik a gálát, tehát a folyta- tásra csak egy évet kell várni. fónai imre Sió-Tryba férfi Siófok A Somogy Megyei Kosárlabda Szövetség évről évre más-más te­lepülésen népszerűsíti a sport­ágat. Ezúttal Siófokra esett a vá­lasztás, ahol a Kaposvári KK az elmúlt szezon Magyar Kupa­győztesével, a Paksi Atomerőmű SE gárdájával találkozott - a mér­kőzést a SPORT1 televízió élőben közvetítette -, az NB I „B” cso­portba feljutott Siókosár UK el­lenfele pedig a bajnoki címvédő BC Marc-Körmend volt. Eredmények: BC Marc-Körmend- Siókosár UK 92-61 (18-18,25-13,18-18, 31-12) Siófok, Foki-hegyi Általános Is­kola tornacsarnoka, 300 néző. V.: Fekete Á., Söjtöry. BC Marc-Körmend: Nixon (23/6), Ferenc (16/12), Trummer (19/15), Mujarwvics (4), Keresztes (5). Csere: Szlávik (7/6), VavraP. (8), Kutasi (10/6). Vezetőedző: Zsebe Ferenc. Edző: Sabáli Balázs. Siókosár UK: Lánczos (7/3), Kovács Zs. (7/6), Nurtez (10/6), Tömösváry (12), Godena (7). Cse­re: Magyar Z. (4), Magyar V. (6), Baranya Zs. (-), Kumli (5/3), Valaczkai (3/3), Szabó T. (-). Edző: Kertész Tamás. A vasi együttes május óta né­miképp átalakult, ráadásul sérü­lés miatt hiányzott Grebenár Pé­ter és Lóránt Gergely; az időseb­bik Lóránt testvér, Péter pedig az olasz Benetton Trevisónál vendé­geskedik ezekben a napokban. Remekül kezdett a Siókosár UK, amelynek a soraiban a volt alba- compos Nunez Martint és a „T” liszenccel játszó kaposvári Tömösváry Mátét, valamint Ma­gyar Viktort is felfedezhettük. A KOSÁRLABDAGÁLA házigazdák döntetlenre hozták az első negyedet, a folytatásban azonban a gyorsabb és lendülete­sebb kosárlabdát játszó vendé­gek magabiztosan nyertek az el­fáradó siófokiakkal szemben. Kaposvári KK- Paksi Atomerőmű SE 74-73 (17-19,16-22, 20-16, 21-16) Siófok, Foki-hegyi Általános Is­kola tornacsarnoka, 400 néző. V.: Fekete L„ Frányó T. Kaposvári KK: Simon B. (18/3), Varga R. (9/9), Dénes (4), Trepák (4), Ivkovics (23). Csere: Filipovics (8), Szőke (6), Hendlein (2). Ve­zetőedző: Kmézics Zorán. Paksi Atomerőmű SE: Mészáros Z. (6), Kiss Zs. (21/15), Smith (24/9), Érsek (3/3), Jurgilas (7). Csere: Lőrincz (5/3), Cseszlai (4), Csaplár-Nagy A. (3), Lukács (-). Vezetőedző: Zsoldos András. Edző: Nagy László. Kipontozódott: Trepák (a 33. percben). Mindkét együttesnek akadtak hiányzói. A paksiaknál Davis és Trepák, míg a somogyiaknál Dzunics ült civilben a kispadon. Kiegyenlített játékot hozott az el­ső néhány perc; mindkét csapat jobbára a környezettel ismerke­dett. A tolnaiaknál elsősorban a Szegedről igazolt Kiss Zs. vitéz­kedett: neki köszönhetően veze­tett az Atom. A kaposváriak ko­sárlabdáztak több hibával, így nem volt meglepő, hogy a Zsol­dos-gárda egyre jobban elhúzott. A szünet után Dénes is megsze­rezte első pontjait, de a klasszis­teljesítményt nyújtó Kiss Zs. rendre tisztán dobhatott. A zárószakaszban az egyenlítésért küzdöttek a somogyiak, Simon B. fantasztikus triplája pedig a győzelmet jelentette, kun zoltán Labdarúgó NB II, Hűmmel csoport - 4. forduló Megyei körkép ____ Er edmények:J Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki­Balatonlelle SE 2-1 (1-0) Nagyberki, 150 néző. V.: Bod­nár (Boda, Kovács Z.). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Bozsó, Tamás, Szabó M. - Tóth G., Horváth J. (Farkas N. a 65. perc­ben), Vízdár (Tolnai a szünet­ben), Dede - Virág, Illés (Czékmány a szünetben). Edző: Hanusz János. BalatonleUe SE: Gyenes - Kiss, ifjabb Kenéz (Földes I. a 7. perc­ben), Buzsáki, Vidákovics - Ta­kács Gy. (Silimon a szünetben), Deme, Herczeg, Hosszú - Szabó Zs., Galgóczi (Tulák az 57. perc­ben). Edző: Készéi Ferenc. A somogyi NB Il-es rangadón az első félidőben jobbára egymás hibáiból éltek a csapatok, a két ka­pu nemigen került veszélybe. A második játékrészben is több helyzetet dolgozott ki a hazai csa­pat, amely végül megérdemélten nyerte a találkozót. A Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki alaku­latának három év után sikerült le­győznie a nagy nevekből álló, ám kissé öreguras focit játszó lellei együttest. Gólszerzők: Dede (a 35. perc­ben 5 méteres lövésből), Tolnai (a 73. percben 5 méteres lövésből), illetve Szabó Zs. (a 60. percben 8 méteres lövésből). Jók: Bozsó, Szabó M., Dede, Tóth G„ illetve Buzsáki, Szabó Zs. Hanusz János: - Növünk, növö- getünk, s egyszer talán majd fel­növünk. Egy komplexussal keve­sebb. Készéi Ferenc: - A hazai csapat gólra törőbben játszott, így rászol­gált a három pontra, róna károly Paksi SE-Barcs SC 2-1 (1-1) Paks, 300 néző. V.: Nyekita (Tamássy, Zámbó). Paksi SE: Horváth - Benedeczki, Tóth J., Varga, Abonyi - Osztermayer, Bán (Mészáros a 79. percben), TóthP, Szili (Reim a 85. percben) - Búzás, Hosnyánszki. Edző: Klement'István. Barcs SC: Kovácsevics - Kole- szár, Matus, Pancsó■ (Kutyán- csányin a 75. percben), Somogyi - Pókos (Horváth az 55. percben), Kolesánszky, Fónai - Szabó Zs., Sági, Gyaraki (Goják a 70. perc­ben). Edző: Dárdai Pál Az első félidő eleje a házigazda paksiaké volt; a vendégek a szüne­tet jelző sípszó előtt egy perccel tudtak egyenlíteni. A második já­tékrész elején egy öngóllal szer­zett ismét előnyt a hazai gárda, a mélyen a tudása alatt játszó barcsi együttes pedig nem tudott újítani. Gólszerzők: Varga (a 9. percben 7 méteres lövésből), Gyaraki (a 46. percben - öngól), illetve Fónai (a 40. percben 15 méteres lövésből). Jók: Búzás, Osztermayer, Szói, illetve Kovácsevics, Matus. Klement István: - Megérdemel­ten gyűjtöttük be hazai pályán mindhárom bajnoki pontot. Dárdai Pál: - Az enervált játék­nak vereség lett a vége. MEZEI JÓZSEF További eredmények: Budakalászi MSE- Tatai Honvéd AC 1-0 Bp. Pénzügyőr SE- Celldömölki VSE 0-1 Budafoki FK- Szigetszentmiklósi TK 0-2 Komlói Bányász SK- Sárvári FC 0-2 Mosonmagyaróvári TE- ESMTK Hungaro Casing 4-1 Veszprémi LC- Mezőfalvi MSE 4-1 A bajnokság állása: 1. Mosonmagyaróvári TE 5 4­1 14-5 12 2. Kaposvölgye VSC 4 3­1 8-5 9 3. Paksi SE 4 3 1 6-5 9 4. Veszprém LC 4 2 2­8-4 7 5. Barcs SC 4 2 1 1 8-6 7 6. Cdldömölki VSE 4 2 1 1 6-5 7 7. Komlói Bányász SK 4 2­2 6-4 6 8. Baiatonlelle SE 4 2­2 5-4 6 9. ESMTK Hungaro Casing 4 2­2 5-7 6 10. Mezőfalvi MSE 5 2­3 5-11 6 11. Sárvári FC 4 1 2 1 6-5 5 12. Budakalászi MSE 4 1 2 1 3-3 5 13. Szigetszentmiktósi TK 4 1 1 2 5-5 4 14. Tatai Honvéd AC 4 1­3 3-7 3 15. Bp. Pénzügyőr SE 4­1 3 0-5 1 18. Budafoki FK 4 ;1:­4 3-10­i I i %