Somogyi Hírlap, 2003. augusztus (14. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-31 / Vasárnap Reggel, 35. szám

VAEPSZER KUPA FÉRFI FELKESZÜLESI VIZILABDATORNA Fradi-Újpest a fináléban A várakozásnak megfelelően a két nagy múltú fővárosi elitklub, a Ferencváros és az Újpesti TE- Taxi 2000 csap össze egymással ma 12.30 órakor Kaposváron a Váépszer Kupa férfi felkészülési vízilabdatorna fináléjában, míg a házigazda Nova Építő Vízcoop • Kaposvári VK a bronzéremért szállhat medencébe. A múlt, a jelen és a jövő kiválósá­gaival találkozhattak tegnap azok, akik kilátogattak Kaposváron a dr. Csík Ferenc Uszodába a kétnapos Váépszer Kupa férfi felkészülési ví- zilabdatorna első felvonására. Az érdeklődők találkozhattak dr. Ke­mény Dénessel, a sikert sikerre hal­mozó magyar vízilabda-válogatott szövetségi kapitányával, és az egy­kori több mint 270-szeres váloga­tott olimpiai-, világ- és Európa-baj- nok pólóssal, Csapó Gáborral, a Fe­rencváros mesterével. Amúgy a Fradit már ismerősként üdvö­zöl (hét) ték a somogyi megyeszék­helyen, hiszen már évek óta rend­szeresen visszatérő vendégnek számítanak, s Kemény kapitány sem először járt Kaposváron. A hat csapatos torna első játék­napján - a két budapesti elitklub, mellé osztották be a négy NB I „B” csoportos együttest - papírforma eredmények születtek. Az Újpest és a Fradi is magabiztosan vette mindkét mérkőzését. Utóbbiból hi­ányzott ugyan az olimpiai bajnok Székely Bulcsú, látványos megol­dásokban és pazar gólokban azon­ban így sem volt hiány, amelyről főleg az isztambuli junior világbaj­nokság zöld-fehér érzelmű hősei gondoskodtak. Rendesen potyogtak a gólok Kaposváron a dr. Csík Ferenc Uszodában a Váépszer Kupán FOTÓ: TÖRÖK ANETT EREDMÉNYEK „A” csoport: Nova Építő Vízcoop Kaposvári VK- Kecskeméti VSC 13-6 (3-1, 2-1, 5-0, 3-4) A gólszerzők: Dodog 4, Mácsik 3, Tóth G. 2, Kovács B. 1, Pallagi 1, Maár 1, Vass 1, illetve Marczel 2, Szlatenics 1, Király 1, Szilvási 1, Balogh 1. Ferencváros-Nova Építő Vízcoop Kaposvári VK 16-6 (5-1, 4-1, 4-2, 3-2) A gólszerzők: Tóth L. 6, Szirányi Ba­lázs 4, Léhmann 2, Létay 2, Szirányi Bence 1, Süveges 1, illetve Tóth G. 2, Pallagi 2, Tompa 1, Plesztovits 1. Ferencváros-Kecskeméti VSC 23-3 (5-1, 3-0, 7-2, 8-0) A gólszerzők: Szirányi 6, Suti 6, Léhmann 4, Létay 3, Süveges 2, Veszelovszki 1, Takács A. 1, illetve Marczel 2, Nagy 1.1. Az „A” csoport végeredménye: 1. Fe­rencváros, 2. Nova Építő Vízcoop Kaposvári VK, 3. Kecskeméti VSC. „B” csoport: Pécsi VSK-TÁSI-CWG Kanizsa 8-7 (2-2, 0-2, 1-1, 5-2) A gólszerzők: dr. Csaba 2, Lukács D. 2, Domenico 2, Lukács G. 1, Lassú 1, illetve Szabó Sz. 2, Karácsonyi 1, Bagi 1, Szabó D. 1, Dávid Sz. 1, Kalmár 1. Újpesti TE-Taxi 2000- CWG Kanizsa 20-5 (7-1, 5-1, 3-1, 5-2) A gólszerzők: Dávid Z. 4, Makiári 3, Petró 3, Kéri 2, Fábry 2, Horváth M. 2, Kovács R. 1, Hangódy 1, Ferenczi 1, Bóta 1, illetve Szabó D. 2, Dávid Sz. 1, Magyar 1, Karácsonyi 1. Újpesti TE-Taxi 2000- Pécsi VSK-TÁSI 12-4 (3-1, 0-1, 5-1, 4-1) A gólszerzők: Benczúr 5, Dávid Z. 2, Makiári 2, Petró 2, Hangódy 1, illetve Lukács G. 3, dr. Csaba 1. A „B” csoport végeredménye: 1. Új­pesti TE-Taxi 2000, 2. Pécsi VSK- TÁSI, 3. CWG Kanizsa. Ma a helyosztó mérkőzésekkel zárul Kaposváron a dr. Csík Ferenc Uszo­dában a Váépszer Kupa férfi felké­szülési vízilabdatorna; először 10 órakor a két csoportmásodik, azaz a házigazda Nova Építő Vízcoop Ka­posvári VK és a Pécsi VSK-TÁSI ját­szik egymással a bronzért, a 12.30 órakor kezdődő döntőben pedig a Fe­rencváros és az Újpesti TE-Taxi 2000 csap össze egymással. Igazi presz­tízscsatának, közönségvonzó derbi­nek ígérkezik... Egyébként nézőkben aligha lesz hiány, hiszen a profik mellett ezúttal az amatőrök is vízbe szállnak; a Kométa Kupára több mint 10 csapat jelentkezett. Fenyő DUNAFERR KUPA FÉRFI FELKESZÜLESI ROPLABDATORNA Elöl és hátul a kaposváriak A hétszeres bajnok és nyolcszoros Magyar Kupa-győztes Kométa- Kaposvár csapata nyerte (veretle­nül) a Dunaújvárosban rendezett Dunaferr Kupa férfi felkészülési röplabdatornát, míg az Extraliga újonca, az 1. Magyar Cukor Manu­faktúra RC Kaposvár együttese (nyeretlenül) a 4., azaz az utolsó helyen zárta a hagyományos két­napos mérkőzéssorozatot. Eredmények: Kométa-Kaposvár- 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár 3-0 (15, 15, 14) Kométa-Kaposvár: Gabik (4), Csí­kos (14), Kovács B. (9), Geiger (12), Gelencsér (7), Bánhegyi (8). Csere: Molnár D. (liberó -), Hor­váth D. (-). Vezetőedző: Marko Jazvics. Edző: Zarka Péter. 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár: Puspán (-), Porkoláb (3), Farkas L. II. (6), Horváth I. (2), Tóth T. (1), Erdei (6). Csere: Szen­tes (liberó -), Bányász (-), Szilvási (6), Kiss T. (3). Edző: Jezeri Tibor. (A játékosok neve mögött záró­jelben az általuk szerzett pontjaik­nak a száma.) Dunaferr SE­1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár 3-0 (16, 22, 17) 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár: Puspán, Porkoláb, Far­kas L. II., Horváth L, Tóth T., Er­dei. Csere: Szentes (liberó), Bá­nyász, Szilvási, Kiss T. Edző: Jezeri Tibor. Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano- 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár 3-0 (16, 21, 17) 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Kaposvár: Puspán, Porkoláb, Far­kas L. II., Horváth l, Kiss T., Erdei. Csere: Szabó Gy. (liberó), Tóth T., Szilvási. Edző: Jezeri Tibor. Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano- Dunaferr SE 3-2 (18, -22, 28, -25, 12) A Dunaferr Kupa férfi felkészülési röplabdatorna végeredménye: 1. Kométa-Kaposvár, 2. Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano, 3. Dunaferr SE, 4.1. Magyar Cukor Manufaktú­ra RC Kaposvár.- Ahhoz képest, hogy ez volt az első felkészülési tornánk, megle­pően jó teljesítményt nyújtott a társaság - mondta Zarka Péter, a tornagyőztes Kométa-Kaposvár edzője, a horvát Marko Jazvics se­gítője. - Mindenki harcosan, bát­ran és lelkesen, egyszóval remek szellemben játszott. A Nyíregyhá­záról érkezett Pampuch Csaba az első két meccsen, a házigazda Dunaferr SE, majd a Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano ellen termel­te a pontokat; mindkét derbin ő bi­zonyult az egész mezőny legter­mékenyebb játékosának. Á két ju­nior korú játékosunk közül a libe­ró szerepkörét kapó Molnár Dávid nagyon jól, megbízhatóan foga­dott, és a többiekhez hasonlóan végig bátran játszott, míg a rendre csereként érkező Horváth Dániel­nek csak epizódszerepek jutottak Dunaújvárosban. A következő napokban jó pár fellépés vár a Kométa-Kaposvár csapatára. Szerdán, csütörtökön és pénteken a szerb-montenegrói Vojvodina látogat el a somogyi me­gyeszékhelyre - szerdán és csütör­tökön délután a Gépészben, pénte­ken pedig a Táncsicsban játszanak -, míg szombaton és vasárnap Eszékre utazik a Marko Jazvics, Zarka Péter edződuó által irányí­tott együttes; a kétnapos mérkő­zéssorozaton két horvát alakulat, a házigazda Eszék mellett a Varasd, valamint egy szerb-mon­tenegrói társulat lesz az ellenfe­lük.- Nem igazán lehet értékmérő számunkra a Dunaferr Kupa, hi­szen három játékosunk is (Nyári Tamás, Hegyi Gábor és a fiatal Stier Márton) hiányzott - mondta Jezeri Tibor, a negyedik helyen zárt 1. Magyar Cukor Manufaktúra RC Ka­posvár edzője. - Az új szerzemé­nyek viszont pályára léptek; a Kométa-Kaposvár csapatától érke­zett fiatal feladó, a junior válogatott Puspán Balázs mindhárom mérkő­zésünkön a kezdőcsapatban kapott helyet, a bajnoki címvédő Vegyész RC Kazincbarcikától igazolt Kiss Tamás a centerposzton lehet nagy erősségünk, Szilvási Balázs - aki Kisshez hasonlóan szintén mind­három találkozón játéklehetőséget kapott - és Szabó György pedig a Dunaferr SE junior csapatának volt a tagja; előbbi szélsőütő, utóbbit pedig a liberóposzton vesszük szá­mításba. Az 1. Magyar Cukor Manufaktú­ra RC Kaposvár gárdája legköze­lebb két hét múlva lép majd újra pályára felkészülési tornán Vesz­prémben; a Jezeri Tibor edző által irányított együttesnek az Extraliga másik újonca, a Szolnoki Titász RK, az NB I-be feljutott Dorogi RK, valamint a szintén NB I-es házigaz­da Veszprémi RC lesz az ellenfele. A tornagyőztes Kométa-Kaposvár legjobb játékosának felajánlott kü- löndíjat Pampuch Csaba kapta, a ne­gyedik helyen végzett 1. Magyar Cu­kor Manufaktúra RC Kaposvár leg­jobbjának pedig Porkoláb Tamást választották meg. Fenyő Gábor----------VASÁRNAPI-------------­So mogyi Hírlap Az Axel Springer Ma­gyarország Kft lapja. Felelős vezető: az ügyve­zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és kiadó- hivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2003-ban 1 hónapra 395 forint. Megvásárolható: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: BÁTORFI GÁBOR. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176 LABDARUGÓ NB III Zamárdi Rodeport SE- Kozármisleny SE 1-1 (0-1) Zamárdi, 300 néző. V.: Bányai (Kiss I., Szendrei). Zamárdi Rodeport SE: Kresz - Szigetvári, Szabadi, Horváth Gy., Kun - Lichtenberger, Kozma, Szukován, Horváth T. (Darázs a 69. percben) -Dűli, Takács. Edző: Szilágyi Csaba. Kozármisleny SE: Kurucsai - Kovács, Bodor, Papp, Palaczky - Fülöp (Both 90. percben), Bánfai, Schweiczer, Tóth - Kaszás (Seffer88. percben), Lauer (Csapó 72. percben). Edző: Tihanyvári László. A jó iramú, változatos Balaton-parti találkozón a vendég kozármislenyiek már a harmadik percben bevették a zamárdi kaput. A gyorsan bekapott gól után a hazaiak végigtámadták az egész mérkőzést, de csak a hosszabbításban, a mérkőzés lefújása előtt pár másodperc­cel tudtak egyenlíteni. Gólszerzők: Kun (a 92. percben 11- esből), ületve Palaczky (a 3. percben 5 méteres fejesből). Jók: Szabadi, Kun, Lichtenberger, Takács, illetve Palaczky, Kurucsai. Csutak Sándor LABDARUGÓ NB II A fegyelmezetlenség ára FC Szeged-NABI Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (1-0) A12. percben Farkas N. az oldalvonalról, jó 30 méter­ről tüzelte rá a labdát, s a léc alá tartó játékszert - amelybe a szél is belekapott - Dobó kapus épphogy szögletre tudta paskolni. Eleinte többet birtokolta a labdát a Rákóczi, később azonban kiegyenlítettebb lett a játék, méghozzá olyannyira, hogy Balajcza ka­pusnak két bravúrjára is szükség volt Puskás, illetve Kulacsi lövésénél. Fél óra elteltével aztán Nagypál a második sárga lapját is megkapta, s máris mehetett zuhanyozni a kétszer is feleslegesen szabálytalanko­dó játékos. Az egyre jobban belelkesedő Szeged a 39. percben még ziccert hibázott, négy perccel később azonban Rácz révén már gólt ünnepelhettek. Ekkor Puskás bal oldalról szépen ívelt középre, s a hosszú I oldalon üresen maradt középpályás hat méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1-0). A második félidő ötödik percében Balassát és Oláht is lerántották a 16-oson belül; utóbbi eset miatt 11-est adott Makai. A büntetőt a jobb alsó sarokra lőtte Bar­na, s a vetődő Dobó kapusról kipattanó labdát másod- : szór már a jobb alsó sarokba lőtte. Nem sokáig örül­hetett az egyenlítésnek a Rákóczi, mert a 60. percben a leálló kaposvári védelem jobb oldalán Csúri elsza­ladt az alapvonalig, középre adott, és az érkező - mel­lesleg teljesen egyedül hagyott - Kurucsai lehajolva mintegy öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt (2-1). A 68. percben megfogyatkozott a Szeged is: Csűri bele­rúgott Bankba, amiért őt is kiállította a játékvezető. A 73. percben sajnos ismét lenullázták a Rákóczi védel­mét. Kurucsai és Kulacsi jól használta ki a hátsó sor megingását, s utóbbi közelről az üresen hagyott kapu­ba lőtt (3-1). Ezután a Rákóczi megkísérelte a lehetet­lent: szinte mindenki támadott, de Horváth Z. távoli lövésein kívül más nem tudott veszélyes lenni. Még az sem segített a kaposvári együttesen, hogy a találkozó hajrájában Babos kiállítása miatt tovább fogyatkozott a hazai gárda. (gy játszottak Szeged, 800 néző. V.: Makai (Beidek, Száraz). FC Szeged: Dobó - Babos, Mórocz, Gelbman - i Rácz, Ferenczi, Turján, Csúri, Puskás - Kurucsai, \ í Kulacsi. Edző: Szalai István. NABI Kaposvári Rákóczi FC: Balajcza - Mező, Má­té, Barna - Nagypál, Farkas N., Bank, Tóth B., ; Andruskó - Oláh, Jovánczai. Edző: Prukner László. Csere: Andruskó helyett Balassa a szünetben, Jovánczai helyett Dávid az 55. percben, Farkas N. helyett Horváth Z. a 63. percben, Rácz helyett Szamosszegi a 71. percben. Sárga lap: Nagypál a 25. percben és a 30. percben. Kiállítva: Nagypál a 30. percben, Csúri a 68. percben, Babos a 86. percben. Szalai István: - Végre megszereztük az első győ­zelmünket! Prukner László: - Ugyanazokat a hibákat követ­jük el sorozatban, s már másodszor verjük meg sa- I -ját magunkat. Csorba András MEGYEI BAJNOKSÁG I. osztály Somogyvár-Csurgó 2-1 (1-1) Somogyvár, 250 néző. V.: Pájer. Somogy vár: Csizmadia - Kollár, Ignácz (Szécsényi), \ Zsohár, Fazekas - Dergecz, Kontra, Bogdán A., Nagy Z. - Sáfrány, Gyurákovics. Edző: Konrád László. Csurgó: Bolla - Erdelecz, Polgár, Csonka, Tóth K.- Tóth G. (Kovács G.), Harcz, Balogh K. (Somogyi), \ Hofferka - Beke (Németh T.), Csortos. Játékosedző: j Beke Lajos. A meglehetősen alacsony színvonalúidé küzdel-; mes mérkőzésen - amelyet egész sor játékvezetői tévedés „tetézett” - igazságos hazai győzelem szüle- j tett. Gólszerzők: Kontra, Dergecz, illetve Beke. Kiál­lítva: Gyurákovics (Somogyvár) a mérkőzés után le­vonuláskor megütötte az egyik ellenfelét. Jók: Dergecz (a mezőny legjobbja), Kollár, illetve Cson­ka, Tóth G. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Csurgó 3-1. Gelencsér Attila II. osztály - Déli csoport Segesd-Tapsony 2-0 (2-0) Segesd, 250 néző. V.: Kovács F. Gólszerzők: Pintér T., Kocsis. Jók: Csajági, Pintér T„ Horváth G., Kiss I., Nagy G., Rituper, illetve Va­dász, Antal. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd-Tapsony 4-0. Pintér Tibor 11. osztály - Északi csoport Baiatonföldvár-Kiskorpád 1-3 (0-1) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Szilvás. Gólszerzők: Hock, illetve Vida, Hohecker, Kovács R. Kiállítva: Rómer (Balatonföldvár) a 60. percben szándékos rúgásért. Jók: Hock, Madarász, Etenez, illetve Hohecker, Vida, Kovács R., Decsi. Az ifjúsági mérkőzésen: Baiatonföldvár-Kiskorpád 3-1. Koszics Károly Balatonszárszó-Igal 6-2 (2-0) Balatonszárszó, 200 néző. V.: Pásztler. Gólszerzők: Jáger 2, Föcsök, Magyar, Bertalan, Hauer (öngól), illetve Lévai, Lakatos. Jók: Feri (a mezőny legjobbja), Mester, Bertalan, Jáger, illetve Kurucz, Lévai. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Igal 2-1. Sarang Sándor i 1 2003. AUGUSZTUS 31. SPORTÜ