Somogyi Hírlap, 2003. augusztus (14. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-11 / 186. szám

10 oldal 2003. Augusztus 11., Hétfő lllB| ________________________________________________________________S P ŐRT_________________________________________________________________ __tenisz ob i .. j Sallói, Csertői, Bódi Nő i mérkőzések: Szombathelyi Haladás VSE- BBTC 1:8 Kiütéses győzelmet aratott a Ba- laton-parti alakulat Szombathe­lyen. A balatonboglári győztesek: Kovács Krisztina, Szűcs Dóra, Gara Júlia, Regős Hedvig, Regős Éva, valamint a Kovács Kriszti- na-Gara Júlia, a Regős Hed- vig-Iványi Dóra, és a Mészáro- vics Mirtill-Szűcs Dóra páros. BBTC-Soproni VSE 4:5 Nagy csatában maradtak alul a házigazda bogiáriak, akik há­rom mérkőzésen is döntő játsz­mában kaptak ki. A balatonboglári győztesek: Gara Júlia, Regős Hedvig, vala­mint a Regős Hedvig-Iványi Dó­ra, és a Mészárovics Mirtill- Szűcs Dóra páros. A BBTC OB I-es női teniszcsa­pata legközelebb kedden dél­előtt 11 órakor lép majd újra pá­lyára, amikor is a Pécsi VTC vendégei lesznek. Férfimérkőzések: Kapós TC-Bp. Talentum 2:7 Biztosan nyert a somogyi megye- székhelyen a fővárosi együttes. A kaposvári győztesek: Kleno- vics Balázs, valamint a Ballók Márkó-Lengyel Zsolt páros. Agárdi TC-Kapos TC 5:4 Kiélezett küzdelemben, szoros csatában maradt alul a kaposvá­ri gárda Agárdon. Az egyesek után még döntetlen volt az állás; a három páros közül azonban kettőt a házigazda agárdiak hoz­tak, s ez egyben a végső sikerü­ket is jelentette. A kaposvári győztesek: Ballók Márkó, Csóka Balázs, Halászi Gábor, valamint a Ballók Már- kó-Csóka Balázs páros. « A Kapós TC OB I-es (újonc) férfi teniszcsapata ma délelőtt ismét útra kel; ezúttal a Soproni Ászok SE vendégei lesznek dél­előtt 11 Órától. FENYŐ Hétközi ajánlatunk HÉTFŐ Tenisz Tenisz OB I, férfiak - Nyugati csoport (harmadik forduló): Soproni Aszok SE-Kapos TC. Sopron, 11 óra. KEDD Tenisz Tenisz OB I, nők - Nyugati cso­port (harmadik forduló): Pécsi VTC-BBTC. Pécs, 11 óra. SZERDA Labdarúgás Előkészületi labdarúgó-mérkő­zés: Balatonboglári SC-Marcali Agria FC. Balatonboglár, 18 óra. CSÜTÖRTÖK Kézilabda Astra Zeneca Kupa nemzetközi női felkészülési kézilabdatoma (négy csapat - a francia Toulon Var Handball, a román Selmont Nagybánya, a horvát Podravka Vegeta Kapronca és a Dunaferr SE - részvételével) - első játéknap. Nagyatád, városi sportcsarnok. Mérkőzések: Podravka Vegeta Kapronca-Toulon Var Handball 16 órakor; Dunaferr SE-Selmont Nagybánya 18 órakor. Tenisz Tenisz OB I, nők - Nyugati cso­port (negyedik . forduló): BBTC-Székesfehérvár '97. Balatonboglár, Tinódi utcai te­niszcentrum, 11 óra. fenyő ___________Totó__________ 1. Békéscsabai EFC-Ferencváros 0-0 x 2. Újpest FC-e.on ZTE FC 2-0 1 3. Debreceni VSC-Matáv-Sopron 0-0 x 4. MTK Hungária FC-Pécsi MFC 1-2 2 5. Videoton FC-Győri ETO FC 2-0 1 6. Bochum-Hamburg 1-1 x 7. Bremen-Mönchengladbach 1-1 x 8. Dortmund-Wolfsburg 4-0 1 9. Freiburg-Rostock 2-2 x 10. Hannover-Bayem München 3-3 x 11. FC Köln-Kaiserslautem 1-2 2 12.1860 München-Schalke 1-1 x 13. Frankfurt-Leverkusen 1-2 2 A pluszmérkőzés: 14. VfB Stuttgart-Hertha BSC 0-0 x Szabados (jobbra) határozottan takarított Kevés a gól Hat találkozón mind­össze kilencszer rez- dült meg a háló. Ez bi­zony soványka másfe­les gólátlag a magyar foci legmagasabb osztá­lyában. Nagyon hiányzott a gól a harmadik fordulóban, a 12 csapatból hét nem ta­lált a kapuba. Bár egy 0-0- ás meccs is lehet hallatla­nul izgalmas (kettő ilyen is akadt szombaton), azért a játék sava-borsa mégiscsak a gól. Örömteli viszont, hogy Békéscsabán összesen 12 ezer szurkoló ment ki a stadionba, ez pedig vall­juk be, manapság magyar mérkőzésen meglehető­sen szokatlanul magas né­zőszámnak számít. ||f Békéscsaba - FTC 0-0 MTK-PMFC 1-2 (1-0) Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Udvari, Bujáki - Kovács N., Bánföl­di, Kovács B. (Valentényi, 79. p.), Vincze Z. - Faragó (Tóth Gy., 67. p.), Javrujan (Miculescu, 77. p.). Vezetőedző: Supka Attila. FTC: Szűcs L - Bognár Zs., Dragóner, Kiss Gy. - Kris- ton, Zováth, Lipcsei, Leand- ro (Somorjai, 46. p.) - Rósa D., Gera, Penksa (Sasu, 66. p.). Szakmai igazgató: Garami József. MTK: Szántai - Molnár (Halmai, 46. p.), Komlósi, Pandúr, Szabó - Czvitko- vics (Silva, 66. p.), Zabos, Pisont (Illés, 46. p.J, Red- nic - Torghelle, Lengyel. Vezetőedző: Egervári Sándor. Békéscsaba. Nézőszám: 12 000 néző. Játékvezető: Juhos Attila (★★★★). Kiállítva: Bujáki (91. p.). Sárga lap: Vilotic (44. p.j, Valentényi (82. p.), ill. Kiss Gy. (61. p.), Bognár Zs. (63. p.), Dragóner (73. p.), Rósa D. (84. p.). Budapest. Nézőszám: 2500 néző. Játékvezető: Fábián Mihály (★★★). Gólok: 1-0 Szabó (9. p.), 1-1 Pest K. (56. p.) 1-2 Pest K, (70. p,). Sárga lap: Torghelle (76. p.j, Pandúr (78. p.), Szabó (82. p.), ill. Berdó (14. p.). fj||j Balaton - Haladás 2-0 (1-0) ||| ( j Újpest - ZTE 2-0 (1-0) HP Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László (Körösi, 76. p.) - Győrök (Mészáros, 69. p.), Kovács P., Vörös, Us- vat - Sitku (Filipovic, 66. p.), Csordás. Vezetőedző: Csertői Aurél. Lombard FC Haladás: Ba­logh T. - Farkas A., Lő- rincz, Farkas V. - Kaj (Ko­vács A., 46. p.), Horváth R. (Zöld, 61. p.), Dubecz (Czeglédi, 46. p.), Szabó - Kincses, Tüske, Tóth P. Vezetőedző: Détári Lajos. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Nagy G. - Simek (Bükszegi, 73. p.), Farkas, Erős K. (Cseri, 63. p.), Polonkai (Tokody, 58. p.) - Kovács Z., Szanyó. Szakmai igazgató: dr. Mezey György. Siófok. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Világi Balázs (★★★★). Gólok: 1-0 Győrök (16. p. 11-esből), 2-0 Filipovic (88. p.j. Kiállítva: Czeglédi (62. p.). Sárga lap: Győrök (43. p.), Lász­ló (65. p.), Csordás (91. p.), ill. Lőrincz (15. p.j, Horváth R. (19. p.), Czeglédi (55. p„ 62. p.). Budapest. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Hajdő Attila (★★★). Gólok: 1-0 Kovács Z. (15. p.j, 2-0 Kovács Z. (82. p.}. Kiállítva: Molnár B. (61. p.). Sárga lap: Erős K. (23. p.j, ill. Molnár B. (14. p., 61. p.), Ba­log (51. p.j, Szamosi (57. p.j, Kenesei (57. p.j. Debreceni VSC-MegaForce: Törnie - Dombi. Éger, Szekeres - Vincze, Habi - Böőr, Sándor, Halmosi (Madar, 58. p.) - Bajzát (Kiss, 58. p.j, Sumudica (Csehi, 71. p.}. Vezetőedző: Szentes Lázár. Matáv-Sopron: Milinte - Bagoly, Lambulic, Pető - Grósz, Pintér, Lazic, Hanák, Baumgartner (Hegyi, 81. p.) - Tóth M. (Bausz, 90. p.),Tiber (Sira, 46. p.). Edző: Pintér Attila. Videoton: Tudor - Schwarcz, Vochin, Roller - Tereánszki- Tóth, Tóth B„ Szabó T., Voicu - Savu (Magasföldi, 63. p.j, Medved (Földes, 88. p.j, Hercegfalvi (Horváth G., 83. p.j. Vezetőedző: Csank János. Debrecen. Nézőszám: 6500 néző. Játékvezető: Erdős József ( +★**). Sárga lap: Sándor (45. p.j, Vincze (54. p.j, ill. Tóth M. (33. p.j, Bagoly (62. p.j, Pető (85. p.). Győr: Sebők - Regedet, Kartelo, Nyilas, Geri - Jancetic (Nagy T„ 76. p.j, Jaki, Kalina (Horváth R„ 83. p.j, Varga Z. (Oross, 81. p.), Németh N. - Herczeg. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. Székesfehérvár. Nézőszám: 3000 néző. Játékvezető: Bede Ferenc (★★★). Gólok: 1-0 Schwarcz (65. p.j, 2-0 Tóth B. (75. p.j. Sárga lap: Tereánszki-Tóth (44. p.j, Tóth B. (48. p.j, Savu 58.), Szabó T. (71. p.), Magasföldi (79. p.j, ill. Jancetic (33. p.j, Kalina (57. p.j, Herczeg (85. p.j, Horváth R. (86. p.). PMFC: Németh G. - Sípos, Bajusz, Dienes, Szabados - Berdó (Jokisics, 60. p.), Pavicsevics, Horváth S. (Márton, 46. p.), Mihalecz P. (Szekeres, 75. p.) - Pest K., Horváth Gy. Vezetőedző: Nagy Tamás. Zalaegerszeg: Bárdi - Ko- csárdi, Csóka, Kral, Sza­mosi - Babati (Nagy L., 58. p.j, Molnár B., Balog, Vincze O. (Szíjártó, 91. p.) - Kenesei, Gyánó (Józsi, 77. p.}. Vezetőedző: Bozsik Péter. Bandi ZTE | Schwarcz Dienes Pető Z. Szabó O. Videoton PMFC Sopron MTK Tereánszki- Farkas B. Vörös Mihalecz P. Róth Újpest Balaton PMFC . Videoton Kovács Z. Pest K. Újpest PMFC tr> "«r«y<groi|WBpi MTK - PMFC Ha más nem, az indokolja, hogy ez a meccs lett a kivá­lasztott, hogy a forduló hat ta­lálkozója közül ezen esett a legtöbb találat. Kevés hibával játszottak a futballisták, ráadá­sul akinek volt érzéke ehhez, érdekes taktikai variációkat lát hatott. Pest Krisztián élmény- számba menő góljáról a forduló játékosa rovat­ban is ejtettünk szót, de a találkozó egyéb­ként is lüktető, változatos, < vezetes volt. ! Mi ............ "II— «p p ne - MTK 1-1 Balaton FC - DVSC 11 Haladás - Videoton 1-1 Győr - Békéscsaba 1-1 ZTE - Sopron 2-0 PMFC - Iftust________________M_ A F ORDULÓ játékvezetője: Világi Balázs (★★★★) Balaton FC - Haladás Ezúttal a több rossz teljesítményből kellett kiválasztani a legkevésbé rosszat, és ez még akkor is Világi volt, ha tevékenysége Détári Lajosnak nem tetszett. Név Gólok száma 1. PMFC 3 2 1 0 6-2 7 Pest Krisztián (PRIFCj MTK 3 2 0 1 6-4 6 a pécsiek támadó középpályása Kovács ZoKén (Újpest) 4 Új«st 3 2 0 1 6-4 6 már csak azért is megérdemli, Pest Krtsztlán (PMFC) 3 4. Videoton 3 1 2 0 5-3 5 hogy ebben a rovatban szerepel Horváth Gyula (PMFC) 2 5. Balaton FC 3 1 2 0 3- 1 5 jen. mert a meglehetősen gólsze­Rósa Dénes (FTC) 2 6. Debrecen 3 111 4-3 4 gény fordulóban ő kétszer b be­Wotton sava (MTK) 2 Sopron 3 111 4-3 4 talált, ráadásul második gólja biz­Marius Sumudica (DVSC) 2 Békéscsaba 3 111 3-4 4 fon pályázhat forduló, de köny­Szabo Ottó (MTK) 2 g Szoboathut 3 1 0 2 2-5 3 nyen tehet hogy az ősz góljára Erős Gábor (PMFC) i ,0 GyjjR 3 0 1 2 0-4 1 is. A védekezésben is alaposan és mé925 játékos szorzott n ZaU£6ERS2eg 3 0 0 3 2-8 0 kivette a részét és a társait is re­W**- U. Ferencváros 3 0 3 0 3-3 -3 ™k passzokkal látta el. Ha Csertői Aurél szemlélete átragad a játékosaira is (mert hiszen kicsit minden csapat olyan, amilyen az edzője), akkor itt baj nem lehet; tisztességes, jó kis gárda lesz a Balaton FC - mondta Bódi Zoltán, a hajdani MNK-győztes Siófok kiválósága a péntek esti, Lombard FC Haladás elleni bajnoki előtt egy nappal tartott szur­kolói ankétot követően. Hozzátette, hogy korábban nemigen is­merte Csertőit, de világos, tömör, egyenes megnyilvánulásai őt már meggyőzték arról: jól választott az edzőkeresés során a szak­vezetés. (A fiatal szakvezető dicséretes önkritikával értékelte együttesének produkcióját a péntek esti győztes meccs után is. Példát vehetett volna róla egykori világválogatott kollégája...) Oda kell figyelni arra, amit Bódi Zoltán mond, mert azt is hozzá­tette az ankéton: szerinte 2-0-ra legyőzi a Balaton FC Détári Lajos csapatát. Pontosan így történt. Hiába, az Öreg (így szólították a társai már akkor is, amikor az „első nagy” Siófok szellemi vezére, csapatkapitánya volt), sokat látott, s amióta befejezte a játékot, a háttérből megállás nélkül segíti tanácsaival, ismeretségével'a sió­foki klubot. Persze, ha hagyják; mert volt idő, amikor nem kértek belőle, most azonban (szerencsére) nem ilyen időket élünk. Bódi mondta azt is: az, hogy még kijár a pályára magyar focit nézni, többek között az olyan fanatikus sportvezetőknek köszönhető, mint Sallói István, akinek szinte egyszemélyben köszönhető a siófoki futball talpon maradása. Csertői, Sallói, Bódi: jó kis futballisták voltak. Most mindhárman a Balaton FC szekerét tolják, ki munkaköréből is adódóan, ki pe­dig csak azért, hogy valamit visszaadjon abból a megbecsülésből, amit a hajdani sikerek idején a várostól, a klubtól kapott. Jó szél fújja hát a balatoniak vitorláját, ezen nem múlhat, s az első három forduló során a sokak által NBI „B”-s csapatnak titulált alakulat is bizonyította, talán ennél azért komolyabban kell számolni vele. Ahogyan Csertői Aurél fogalmazott: többre tartják magukat. (Csak érdekességként; tavaly ilyenkor három meccsből nem volt öt pontja a Csank-féle legénységnek...) Hogyan is fogalmazott a mai csapatkapitány, Kovács Péter a szur­kolói ankéton? Legutóbb ötödikek lettünk; most jó lenne előrelép- ni legalább egy hellyel...___________________________fónai imre Lab darúgó NB II, Hűmmel csoport - 1. forduló Huszáros somogyi nyitány Megyei körkép Eredmények: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Bp. Pénzügyőr SE 3-0 (1-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Ábra­hám (Boda, Komláti). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Tamás, Bozsó, Szabó M. - Tóth G., Horváth J. (Ballay a 78. percben), Virág, Vizdár (Czékmány a szü­netben) - Ülés (Dede a 73. perc­ben), Tolnai. Edző: Hanusz János. Bp. Pénzügyőr SE: Stefán - dr. Bocsó, dr. Vainer, Diószegi, Sza­bados - Miklósvári, Zsolnai, Pavkó (Bodzsár a 49. percben), Zátrok (Bíró a szünetben) - Mo­hai, Sólyom. Edző: Eiper Ferenc. Veszélyes hazai helyzetekkel kezdődött a nagyberki idénynyi­tó. Az első félidőben még csak egy gól volt a különbség a két csapat között, a második játék­részben azonban - amikor is újabb két góllal terhelte meg a Kaposvölgye VSC alakulata fővá­rosi ellenfele kapuját - már érvé­nyesült a hazaiak nagyobb tudá­sa. Az újjáalakult Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki csapa­ta magabiztos győzelmet aratott a végig sportszerűen küzdő Pénzügyőr SE ellen. Gólszerzők: Tolná 2 (a 17. perc­ben 22 méteres lövésből, és a 73. percben 2 méteres gurításból), Tóth G. (a 66. percben 11-esből). Sárga lap: Diószegi a 68. percben. Jók: Bozsó, Tamás, Szabó M„ Tolná, illetve Sólyom, dr. Vainer, Mohá. Hanusz János: - Döcögött a sze­kér, rögös volt az út, a végén azon­ban szerencsére kiegyenesedett. Eiper Ferenc: - A játék képe alapján túlzott a hazai győzelem aránya. bóna károly Balatonlelle SE- Paksi SE 2-0 (2-0) Balatonlelle, 400 néző. V.: Török (Tompos, Koch). Balatonlelle SE: Gyenes - Sylla, ifjabb Kenéz, Kolovics, Vidákovics - Takács Gy., Deme (Buzsáki az 58. percben), Hosszú (Herczeg a 61. percben), Tulák - Földes /., Galgóczi (Himics a szü­netben). Edző: Készéi Ferenc. Paksi SE: Horváth - Debreceni, Jenei, Wolf, Tóth J. (Radics a 63. percben) - Varga, Abonyi, (Vesz- tergomi a 80. percben), Oszter- májer, Tóth P. - Búzás, Hosnyán- szki. Edző: Klement István. Nagyon jól kezdett a házigaz­da Balaton-parti együttes, amely 25 perc alatt Hosszú két találatá­val eldöntötte a táákozó sorsát. A második 45 percben a hazáak már az eredmény tartására töre­kedtek, ami sikerült, így megér­demelten tartották otthon a há­rom bajnoki pontot. Gólszerző: Hosszú 2 (a 10. percben, és a 25. percben). Jók: Sylla, ifjabb Kenéz, Hosz- szú, illetve Varga, Hosnyánszki, Osztermájer. Készéi Ferenc: - Taktikus játék­kal értékes győzelmet arattunk. Klement István: - Megérde­melt a hazai siker. kenéz istván Barcs SC-Mosonmagyaróvári TE 1-0 (0-0) Barcs, 400 néző. V.: Gergely (Ke­pe, Szalai). Barcs SC: Kovácsevics - Kole- szár, Matus, Somogyi, Kole- sánszky (Bakó az 55. percben) - Fónai, Sági, Pókos (Kutyán- csányin a 73. percben), Gyaraki - Goják (Horváth P. az 55. percben), Szabó Zs. Edző: Dárdai Pál. Mosonmagyaróvári TE: Sipőcz - Sípos, Hegyi, Navata, Nagy T. - Király, Szakáll, Pállá, Kertész - Smodics (Némedi az 57. perc­ben), Dgochukwo (Polhammer a 75. percben). Edző: Tiba János. Győzelemmel mutatkozott be az NB II-ben az újonc Barcs SC csapata. Az első játékrész több­nyire mezőnyjátékká telt el, a két kapu csak ritkán került ve­szélybe. A második félidőben az­tán egyre inkább fölénybe került a Dráva-parti alakulat, amely vé­gül a 80. percben a csereként be­állt Horváth P. góljával megsze­rezte a győzelmet. Gólszerző: Horváth P. (a 80. percben 14 méteres lövésből). Jók: Kovácsevics, Fónai, So­mogyi, Sági, Horváth P„ illetve Sipőcz, Nagy T., Pállá. Dárdai Pál: - Nehéz mérkőzé­sen megérdemelten nyertünk. Tiba János: - Gratulálok az újonc barcsiaknak; rászolgáltak a sikerükre. mezei József További eredmények: Szigetszentmiklósi TK­ESMTK Hungaró Casing 0-1 Komlói Bányász SK- Tatai HAC 2-0 Mezőfalvi MSE-Sárvári FC 1-0 Celldömölki VSE- Budafoki FK 2-1 Budakalászi MSE- Veszprémi LC 1-1 ■ t f tgggsp^ maim- wiO/0 DVSC-Sopron 0-0 ^ ff Videoton - Győr 2-0 (M) ti