Somogyi Hírlap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-30 / 125. szám

2003. Május 30., Péntek SPORT 11. OLDAL A legjobb program: Siófok FC - Győri ETO mérkőzés Helyszín: Siófok, Révész Gábor u. 11. Időpont: 2003. május 30. 18 óra A hostesslányok által kiosztott 2000 db sörkupon a harmadik félidőben beváltható a kijelölt sörözőkl A Siófok FC főtámogatója az ARANY ÁSZOK. A magyar foci jövőjéért! Ritmikus Gimnasztika Kaposvár A somogyi megyeszékhelyen a Táncsics Mihály Gimnázium tor­naterme adott otthont a ritmikus gimnasztika diákolimpiái orszá­gos döntőjének. A megméretteté­sen 114 csapat 190 versenyzője mérte össze tudását. Eredmények: Egyéni: „A” kategória: A/0 (16 induló): ...3. Fehér Zsófia (Gárdo­nyi Géza Általános Iskola, Kapos­vár). A/l (18 induló): ...3. Szol­noki Nikolett (KE CSVM Gyakor­ló Általános Iskola). A/6 (13 in­duló): ...3. Borbély Dominika (Ki­nizsi Lakótelepi Általános Iskola, Kaposvár). „B” kategória: B/l (18 induló): 1. Fejtner Bernadett (Tol­di Lakótelepi Általános Iskola). B/6 (3 induló): ...3. Tóth Andrea (Perczel Mór Gimnázium, Sió­fok). Csapat: B/2 (20 csapat): ...3. Zrínyi Ilona Általános Iskola, Ka­posvár. B/3 (15 csapat): ...3. Zrí­nyi Ilona Általános Iskola, Kapos­vár. B/4 (14 csapat): 1. Kinizsi La­kótelepi Általános Iskola. B/5 (9 csapat): 1. Táncsics Mihály Gim­názium, Kaposvár. B/6 (6 csa­pat): 1. Perczel Mór Gimnázium, Siófok, 2. Munkácsy Mihály Gim- názium, Kaposvár. _______molnár Hét vége a sportpályákon PÉNTEK Kosárlabda Osztályozó az NB 1 „B” csoportos tagságért - második selejtezőkor (első játéknap). Siófok, Krúdy Gyula Keres­kedelmi és Vendéglátóipari Szak- középiskola tornacsarnoka. Mér­kőzések: Bonyhádi KSE-Bp. VSTR Hungária 17 órakor; Siókosár UK-Bp. Honvéd 19.30 órakor. Teke II. Somépszer Kupa (női és férfi) amatőr tekeverseny. Nagyberki, Tekeven­déglő. Verseny(ek): 18.30 órától. SZOMBAT Kosárlabda Osztályozó az NB I „B” csoportos tagságért - második selejtezőkor (második játéknap). Siófok, Krúdy Gyula Keres­kedelmi és Vendéglátóipari Szak- középiskola tornacsarnoka. Mér­kőzések: Bp. Honvéd-Bp. VSTR Hungária 16 órakor; Siókosár UK-Bonyhádi KSE 18.30 órakor. Triatlon Deseda-triatlon (első versenynap). Kaposvár, Deseda-tó - toponári szabadstrand (versenyközpont). Rövid távú országos bajnokság, egyben felnőtt Európa-bajnoki válogató (a versenytáv: 1,5 km úszás - 40 km kerékpározás - 10 km futás). Rajtidőpontok és korcso­portok: nők (U23, felnőttek, seniorok és veteránok) 12 órakor; férfiak (U23, felnőttek, seniorok és veteránok) 14.30 órakor. Gyermekverseny (a versenytáv: 0,3 km úszás - 8 km kerékpározás - 2 km futás). Rajtidőpontok: fiúk 9.30 órakor; leányok 9.35 órakor. Serdülőverseny (a versenytáv: 0,5 km úszás - 12 km kerékpározás - 3 km futás). Rajtidőpontok: fiúk 10.15 órakor; leányok 10.20 órakor. Fekvenyomás XI. Balaton Kupa nemzetközi fekvenyomóverseny (első nap). Balatonlelle, tornacsarnok. Kategóriák és kezdési időpontok: nők 9.30 órától; ifjúsági fiúk 11.30 órától; junior fiúk 14 órától. Kajak-kenu Deseda Kupa mini kajakverseny. Kaposvár, Deseda-tó. Ver­senyek): 9 órától. Kispályás labdarúgás Taszár Kupa kispályás labdarúgó­torna (nyolc csapat részvételével). Taszár. Mérkőzések: 9 órától. VASÁRNAP Kosárlabda Osztályozó azNBI „B” csoportos tagságért - harmadik selejtezőkor (első játéknap). Siófok, Krúdy Gyula Keres-kedelmi és Vendéglátóipari Szak- középiskola tornac­sarnoka. Mér-kőzések: Siókosár UK-Bp. VSTR Hungária 9.30 órakor; Bonyhádi KSE-Bp. Honvéd 12 órakor. Kosár Jam 2003. Kaposvár, McDonald's parkolója. Mérkőzések: 9 órától. Triatlon Deseda-triatlon (második verseny­nap). Kaposvár, Deseda-tó - toponári szabadstrand (versenyközpont). Sprint ranglistaverseny, egyben junior Európa-bajnoki válogató (a versenytáv: 0,75 km úszás - 20 km kerékpározás - 5 km futás). Rajtidőpontok és korcsoportok: fér­fiak (U23, felnőttek és seniorok) 9.30 órakor; leányok és nők (ifjúsá­giak, juniorok, U23, felnőttek és seniorok) 11 órakor; fiúk (ifjúsá­giak és juniorok) 12.30 órakor. Fekvenyomás XI. Balaton Kupa nemzetközi fekvenyomóverseny (második nap). Balatonlelle, tornacsarnok. Kategóriák és kezdési időpontok: felnőtt férfiak és masters 9.30 órától. Közben 13 órakor fitnesz- bemutató. Birkózás Diák I. korcsoportos szabadfogású birkózó-csapatbajnokság - helyosz­tó mérkőzések a 7-12. helyekért. Kaposvár, Nehézatlétikai Edző- csarnok. Mérkőzések: 11 órától. Részt vevő csapatok: Bp. Csepel SC; Szombathelyi Haladás VSC; Abony; Szigetvári BSE; Dél-Zselic SE és Kaposvári Sportiskola USE. FENYŐ Ezüstérmet szerzett a Klíma-Vili KK Kaposvári Klíma-Vili KK-Marc-KörmencL 92-102 (25-29, 21-25, 18-23, 28-25) Kaposvár A Marc-Körmend csapata nyerte az EnterNet- Intemet Férfi Kosárlabda Liga három győzelemig tartó döntőjét, miután ismét nyerni tudott a Ka­posvári Klíma-Vili KK otthonában. A somogyiak a második helyen zárták a küzdelemsorozatot. A vasiak az aranyérem, míg a hazaiak a szépí­tés reményében kezdték az össze­csapást. A kapos­váriak első talá­latát Dzunics, a körmendiekét Toya jegyezte. Egy perc eltelté­vel az amerikai De Gray zsákolhatott, ám Toroman öt pontjával nem szakadt le a Marc sem. A horvátnak elég volt egy szemvillanás és máris újabb hármast ért el. Hasonlóképp tett Hainje is, így Németh l. zic­cere után 9-16-nál már kaposvári időkérés követ­kezett. A Toroman révén elhúzó Körmendet De Gray és Archbold kosaraival üldözte a házigazda, erre pedig már Zsebe edzőnek is akadt mondani­valója. A somogyi védekezési hibák miatt az első játékrészt a vasiak nyerték. A folytatásban a ka­posvári oldalon még a büntetők sem mentek be, az ellenfél pedig Németh I. révén már a tizes ha­tárt is elérte. A vendégek zónája ellen szenvedett a Klíma-Vili, a szünet előtt ezért a legjobbkor jött Simon első triplája. A félidei eredményen hűen tükröződött a kaposváriak 9 kihagyott büntetője is. A pihenő után De Gray faragott a hátrányon, de Ivkovics hamar megkapta negyedik hibáját. Hasonlóképp járt a túloldalon Hainje is, az ame­rikait le is cserélte edzője. A körmendiek szeke­rét Németh I. és Mujanovics taszajtotta előrébb, így ismét távolodott az egyenlítés. Amíg a somo­gyiak csak nagy nehéz­ségek árán tudtak kosa­rat elérni, Toromanék rendre pontokkal zárták támadásaikat. A 26. percben Ivkovics kipon­tozódott, az egyre re­ménytelenebb helyzetbe kerülő hazaiak pedig elkeseredetten próbálták ledolgozni a több mint tízpontnyi különbséget. A zárószakasz előtt Si­monnál szakad el a cérna, a reklamálásért be­gyűjtött technikai pedig végképp megpecsételni látszott a Klíma-Vili sorsát. A pályán lévők azon­ban nem adták fel. Simon hozta ismét tízen be­lülre a kaposváriakat, sőt Mujanovics ki is ponto­zódott az ellenfélnél. Még mielőtt a somogyiak a látótávolság határára jutottak volna Toya és Toroman villant ismét visszaállítva a különbsé­get. Majdnem elszabadultak az indulatok, ami­kor Dzunics hármasát lépéshibára hivatkozva ér­vénytelenítette dr. Valovics. A korábban megszer­zett előnyből aztán győzelmet érő pontokat tar­A körmendiek most is igen keményen védekeztek fotó: lánc tott meg a Marc, amely bajnokként távozhatott Kaposvárról. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1600 néző. Vezet­te: dr. Valovics, Benczúr. Kaposvári Klíma-Vili KK: Simon (18/6), Dzunics (17/6), Archbold (19/3), De Gray (23), Ivkovics (10). Csere: Varga R. (-), Filipovics (2), Szőke (3/3), Fülöp (-), Ágfalvi (-): Vezetőedző: Gorán Miljkovics. BC Marc-Körmend: Toya (17/3), Németh I. (26/12), Toroman (25/9), Hainje (7/3), Grebenár (10). Csere: Mujanovics (7/3), Trummer (8/3), Lóránt P. (2). Vezetőedző: Zsebe Fe­renc. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-8, 5. perc: 9- 16, 12. perc: 26-34, 19. perc: 41-45,23. perc: 52-58, 27. perc: 58-71, 33. perc: 71-82, 37. perc: 81-89. Kipontozódott: Ivkovics (a 26. percben), Archbold (a 39. percben), Simon (a 40. percben), Dzunics (a 40. percben), illetve Mujanovics (a 34. percben), Toya (a 36. percben), Grebenár (a 38. percben). Jók: De Gray, Simon illetve Toya, Toroman, Né­meth I. Gorán Miljkovics: - A rájátszás során a Körmend volt a legjobb és megérdemelt a győzelme. Csapa­tom egész évben a maximumot próbálta nyújtani, ezt jelzi, hogy két sorozatban is érmet nyertünk. Ez az én szememben arany-értékű teljesítmény. Zsebe Ferenc: - Igazi csapat­ként tudtunk ismét nyerni Kapos­váron. Úgy érzem, megérdemel­ten nyertük a párharcot és ezzel együtt a bajnokságot, kun zoltán A 3. helyért, visszavágó: Debre­ceni Vadkakasok-Albacomp 77-64 (25-19, 14-17, 18-14, 20-14). Az első mérkőzésen az Albacomp 96-70-re nyert, így 160-147-es összesítéssel vég- zett a harmadik helyen. _____■ A legjobb kaposvári Ezúttal Rónáid De Gray volt a legjobb kaposvári játékos, aki pályán töltött 36 perce alatt 23 pontot szerzett 60 százalékos pontossággal. Nyolc büntetőjéből ötöt értékesített, hét védőle­pattanója mellett volt hét támadója is. Ezzel klasszikus dupla-duplát jegyzett. Öt kiharcolt fa­ultja, és négy szerzett labdája mellett négy gól­passza, egy blokkja összesen 42 IMB-pontot jelentett az összecsapás végén. RONALD DE GRAY A találkozó utáni eredményhirdetésnél a dön­tő legjobbjának járó különdíjat Denis Toroman vehette át. Tegyük hozzá, megérdemelten. Kézilabda MEGYEI NŐI BAJNOKSÁG Eredmények: Balatonszemesi KSE- Lengyeltóti KK 22-16 (11-9) Vezette: Bohár, Gágó. A legjobb dobók: Hamosné (7), Czár (6), il­letve Bodó (6), Nagy Sz. (6). Mesztegnyői KSE-Öreglak- Osztopán KK 19-18 (9-9) Vezette: Rákóczi, Szalai. A legjobb dobók: Kövesdi (8), illetve Gál (6), •{ Bogdán (6). Mesztegnyői KSE- Balatonszemes 13-23 (4-14) Vezette: Balaskó, Jüngling. A leg­jobb dobók: Kövesdi (7), illetve Hamosné (7). Böhönyei KSE- Taszári DSE 18-13 (10-5) Vezette: Rákóczi, Szalai. A legjobb dobók: Pintér (9), ill. Kiss E. (4). Nemesvid KK-Balatonszárszó 27-12 (14-8) Vezette: Kaposvölgyi, Kis-Király. A legjobb dobók: Németh (8), Szi­ta (6), illetve Sarang (4). Barcsi VSE- Kéthely KK 17-20 (5-8) Vezette: Szabó F„ Szabó G. A leg­jobb dobók: Nemes (5), Hamarics (4), illetve Tóth (5), Tanai (4). így folytatják SZOMBAT Lengyeltóti KK-Mesztegnyői KSE. Öreglak, tornacsarnok, 15.30 óra. (Játékvezetők: Gágó, Markhard.) Öreglak:Osztopán KK-Böhö- nyei KSE. Öreglak, tornacsarnok, 17.30 óra. (Játékvezetők: Gágó, Markhard.) Taszári DSE-Nemesvid KK. Taszár, általános iskola, 16 óra. (Játékvezetők: Rákóczi, Szalai.) Balatonszárszói SE-Barcsi VSE. Balatonszárszó, József Attila Általános Iskola, 17 óra. (Játékve­zetők: Körtési, Kiss A.) VASÁRNAP Kéthely KK-Kadarkúti SZSE. Kéthely, Széchenyi István Általá­nos Iskola, 11 óra. (Játékvezetők: Szabó F., Szabó G.) fenyő Labdarúgás A Mézga Peugeot-Kampf Kapos­vári Egyetem Füredholding FC a hétvégén, vasárnap tartja gyer­meknapi majálisát a Textiles­sporttelepen, ahol a tehetséges nö­vendékek mellett azok szülei, illet­ve hozzátartozói is pályára lép(het)nek, s megmutathatják a tudásukat. Az egész napos prog­ram keretében rendezik meg a dr. Jones és Vénkalóz Söröző Kupát, amellyel egyben a fiatalon elhunyt kiváló kaposvári labdarúgó, Göncz István emléke előtt tisztelegnek. Mindkét korosztályban (8 és 10 évesek) négy-négy csapat - a szerb-montenegrói FC Sombor, a horvát NK Bjelovar, valamint a há­zigazda Mézga Peugeot-Kampf Kaposvári Egyetem Füredholding FC első és második számú gárdája - csatázik majd egymással a minél előkelőbb helyezések reményé­ben; a mérkőzéssorozat 10 órakor kezdődik. fenyő Az Ön Volkswagen márkakereskedője: Karg Autó Kft. 7400 Kaposvár, Árpád u. 39. Telefon: 82/529-560 Fax: 82/529-566 E;mail: karg@kargauto.hu wvYw.kargauto.hu Minden nap nyitva vagyunk! Az ajánlat a 2003. április 5-i árlista alapján, korlátozott darabszámú gépkocsi erejéig vagy visszavonásig érvényes. A részletekről és feltételekről az ön Volkswagen márkakereskedője ad tájékoztatást. A képen látható gépkocsi extrafelszereltségei tartalmazhat. A VYV személyautók motorizáltságtól függő kombinált átlagfogyasztása: 3.2-13,21/100 km, CO kibocsátása: 8G-317 g/km