Somogyi Hírlap, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-26 / 121. szám

Országos gyermek fiú kosárlabda-bajnokság Negyedik lett a Kasi Kaposvár Négy napon át a somogyi me­gyeszékhely volt a házigaz­dája az országos gyermek fiú kosárlabda-bajnokság nyol­cas döntőjének. A házigazda Kaposvári Sportiskola együt­tese mindhárom csoportmér­kőzését megnyerte, a ke­resztjátékban és a bronz­meccsen viszont sajnos alul­maradt, így végül a negyedik helyen zárt a Puska Zoltán edző irányította alakulat. A csoportmérkőzéseken: Kaposvári Sportiskola- Bp. MAFC Kosársuli 90-84 (26-21,16-25,16-12, 32-26) Kaposvári Sportiskola: Bejczi (2), Juhos (-), Halász (18), Karagity (6), Bíró (25). Csere: Ferencz (25), Ötvös (8), Balassa (5), Romanek (1), Járosi (-), Csordás (-), Mészá­ros (-). Edző: Puska Zoltán. Kaposvári Sportiskola­Nyíregyházi KE Nyírsuli 66-62 - hosszabbítás után (7-8,10-14,18-22,19-10,12-8) Kaposvári Sportiskola: Bejczi (-), Juhos (-), Halász (12), Karagity (1), Bíró (31). Csere: Ferencz (18), Ötvös (2), Romanek (2), Járosi (-), Balassa (-), Csordás (-), Mé­száros (-). Edző: Puska Zoltán. Bizonyított az utánpótlás fotó: láng egyházi KE Nyírsuli 4 pont. (Az azonos pontszámú csapatoknál az egymás elleni eredmények kosár­aránya döntött.) A keresztmérkőzésen: Bp. Kiss Lenke Kosársuli- Kaposvári Sportiskola 70-69 - hosszabbítás után (13-13,13-13,13-12,22-23,9-8) Kaposvári Sportiskola: Bejczi (1), Juhos (-), Halász (31), Karagity (2), Bíró (4). Csere: Ötvös (13), Ferencz (12), Romanek (4), Mészá­ros (2), Jánosi (-), Balassa (-), Csordás (-). Edző: Puska Zoltán. Kaposvári Sportiskola- Kecskeméti Univer SE 73-65 (16-13,13-16,19-21,25-15) Kaposvári Sportiskola: Bejczi (1), Halász (23), Juhos (-), Bíró (26), Balassa (1). Csere: Romanek (13), Ferencz (5), Karagity (3), Mészáros (1), Jánosi (-), Csordás (-), Ötvös (-). Edző: Puska Zoltán. További eredmények: Nyíregyházi KE Nyírsuli- Kecskeméti Univer SE 68-62 (21-20,13-9,16-9,18-24) Kecskeméü Univer SE- Bp. MAFC Kosársuli 90-82 (23-23,17-14,25-28,25-17) Bp. MAFC Kosársuli- Nyíregyházi KE Nyírsuli 76-66 (20-20,28-21,9-14,19-11) A csopon végeredménye: 1. Kapos­vári Sportiskola 6 pont, 2. Kecske­méti Univer SE 4 pont, 3. Bp. MAFC Kosársuli 4 pont, 4. Nyír­A bronzéremért: Kecskeméti Univer SE- Kaposvári Sportiskola 72-70 (15-16,23-22,19-21,15-11) Kaposvári Sport­iskola: Bejczi (-), Juhos (-), Halász (15), Karagity (7), Bíró (18). Csere: Ötvös (14), Ferencz (12), Romanek (2), Mészáros (2), Já­nosi (-), Balassa (-), Csordás (-). Edző: Puska Zoltán. A döntőben: Debreceni Sportiskola- Bp. Kiss Lenke Kosársuli 74-62 (16-15,26-15,20-20,12-12) A végeredmény: 1. Debreceni Sportiskola, 2. Bp. Kiss Lenke Kosársuli, 3. Kecskeméti Univer SE, 4. Kaposvári Sportiskola, 5. Nyíregyházi KE Nyírsuli, 6. Bp. MAFC Kosársuli, 7. Falco KC- Szombathely, 8. Székesfehérvári Albacomp Dávid Kornél Kosársuli. A negyedik helyezett Kaposvári Sportiskola gyermek fiú kosárlabdacsapa­ta: Bejczi András, Fe­rencz Márton, Járosi Balázs, Romanek Pé­ter, Juhos Levente, Balassa Ábel, Halász Ákos, Csordás Péter, Mészáros Dániel, Karagity Márk, Bíró Bence, Ötvös Ri- chárd, az edzőjük Puska Zoltán, fenyő Kaposvári különdíjasok A négynapos országos döntő zárásakor számos különdijat adtak át a rendezők, amelyek közül több is Kaposváron ma­radt. A torna legjobb (legtöbb IBM-pontot gyűjtött) játékosának Bíró Bencét, a házi­gazda Kaposvári Sportiskola legjobb ko­sarasának pedig Ferencz Mártont válasz­tották meg, míg az All Stars csapatba be­választották Halász Ákost. Szombaton este a keresztmérkő­zések után rendezték meg a 2Ball dobóversenyt, amely a Ka­posvári Sportiskola párosának, Halász Ákosnak és Ötvös Ri- chárdnak a sikerét hozta. Hajszálon múlt az egyenlítés BC Marc-Körmend-Kaposvári Klíma-Vili KK 72-69 (23-22, 21-16, 16-23, 12-8) Körmend Hatalmas lehetőséget szalasz­tott el az EnterNet-Internet Férfi Kosárlabda Liga döntőjé­nek második mérkőzésén a Körmenden vendégszereplő Kaposvári Klíma-Vili KK együttese. Az újabb vereség egyben azt is jelenti, hogy a vasiak immár 2-0 arányban vezetnek a három győzelemig tartó fináléban. Ha úgy tetszik, sorsdöntő üt­közet várt a kaposvári együttesre a férfi kosárlabda-bajnokság dön­tőjének második összecsapásán. A somogyi megyeszékhelyen csütörtökön elveszített első csata (és pályaelőny) után már talán csak egy bravúros sikerrel tarthat­ta életben bajnoki reményeit a Klíma-Vili KK. A melegítés alatt már hangolt a publikum, mintegy ízelítőt adva a várható hangulat­ból. Természetesen zsúfolásig telt ház várta az érkező csapatokat a közel 30-35 fokos hőségben. Ka­posvárról igen kevesen, talán har­mincán kísérték el a csapatot, ami azért meglepetés volt. A vasi ala­kulatban újra elfoglalhatta helyét az elmúlt hetekben bokasérülés­sel bajlódó Trummer Rudolf is, bővítve az amúgy sem csekély létszámú nehéztüzér-alakulatot. A bemutatásnál a vendégeket óriási fütty, míg a hazaiakat a tal­pon álló lelátók hatalmas ováció­ja fogadta. A feldobás után a szokásos ötösök feszültek egymásnak, Toroman pedig ott folytatta, ahol az első meccsen abbahagyta. Triplával nyitott, amire Dzunics duplával válaszolt. A küzdő felek idegességét hűen tükrözte, hogy előbb Toya, majd De Gray és Ivkovics is büntetőket rontott. A horvát Toromant azonban ez a legkevésbé sem zavarta: ő tüzelt a sarokból kegyetlenül. A vendé­gek közben Dzunics kettesével - ha rövid időre is, de - átvették a vezetést. A körmendieknél Mujanovicsot Hainje, a túlolda­lon pedig Simont Varga R. váltot­ta. Tartotta magát a somogyi ala­kulat, ám Archbold triplájára azonnal jött Toroman válasza, Varga R. szándékos szabálytalan­sága után pedig újra a vasiak ve­zettek. A negyed slusszpoénját Toroman tartogatta, aki - ki nem találják - ismét a sarokból vette be a kaposvári gyűrűt. A folytatásban a szokásos ro­hanó stílust erőltették a Körmend játékosai. Tehették, mert a kapos­váriak rontott kísérletei után a le­pattanókat is megszerezték. Egy A legjobb kaposvári ütközés után Archboldnak kellett visszatennie kontaktlencséjét. Toya öt pontjával szakította le ri­válisát a Körmend, Mujanovics ziccere után pedig már időt kért Gorán Miljkovics edző. Simon el­adott labdájával Toya nyargalt vé­gig a pályán, zsákolása után kis híján felrobbant a csarnok. Ivkovics vívott elkeseredett har­cokat a palánk alatt, ennek kö­szönhetően még tízen belül ma­radt a Klíma. Az amerikai Hainje két ígéretes helyzetet is elhibá­zott, de az ellenakcióknál Dzunics sem járt eredménnyel. Az első félidőt Németh I. triplája fejelte meg, így a körmendiek hatpontos előnú (44-38) köny­velhettek el a szünet előtt. A pihenő után Toya szerzett tá­madólepattanót, s rögtön kosárra is váltotta azt. A túloldalon Ivkovics adta vissza a kölcsönt, de mindez csak a hátrány faragá­sához volt elegendő. Arról, hogy az egyenlítéstől ne kelljen tartani, Németh 1. gondoskodott, aki jel­legzetes sasszéja után újabb trip­lát hintett. A 24. percben Ivkovics éppen őt rántotta le, ami­ért jogosan bűnhődött sportsze­rűtlen hibával. Ekkor már egyre kevesebb reménye maradt a ven­dég somogyiaknak, hiszen vala­mennyi hibát könyörtelenül megtoroltak a vasiak, akik egyér­telműen jelezték, nem adják meg a javítás esélyét a Miljkovics- gárdának. Ezt már egyre nehe­zebben viselték idegileg a vendé­gek, akik közül Archbold is feles­legesen ütött oda. A kiváló kör­mendi védekezés meddővé tette a kaposváriak támadójátékát, így nem volt meglepő az 58-45-ös ál­lás. A Szőkével és Filipoviccsal felálló vendégek újra a tízes ha­tárra kerültek, ám Zsebe Ferenc edző azonnal megszakíttatta a já­tékot. Az amerikai De Gray két kosárral javította a Klíma-Vili helyzetét, utána kihagyta a két büntetőjét, majd óriásit zsákolt. A hihetetlen feltámadást Simon zic­cere koronázta meg, ezzel pedig már a Kaposvár vezetett 61-60-ra! Óriási izgalmakat tartogatott a zárószakasz, küzdött-hajtott be­csülettel mindkét együttes. Si­mon duplájával még a vendégek vezettek, ám Toya kosaraival már ismét a hazaiak tartottak előrébb. A visszatérő Ivkovics két táma­dást rontott, sőt, személyit is ítél­tek ellene. Az utolsó öt percre 66- 63-as körmendi előnnyel fordul­tak a csapatok. Két perccel ké­sőbb Dzunics és Hainje együttes faultot vétett, sőt, a reklamáló amerikai légiós technikaival bűn­hődött. Mivel mindkettőjüknek Az amerikai légiós Rónáid De Gray gyarapít­ja pontjainak a számát fotó: láng ez volt az ötödik hibája, így tá­vozniuk kellett. A somogyiak Si­mon büntetőjével egyenlítettek, Archbold duplájával pedig 69-67- re vezettek is. Az utolsó percben Simon ellen támadóhibát ítéltek, az ellenakcióból pedig Toya dob­hatott büntetőt, aki egyet értéke­sített. A választ azonban elhibáz­ták a vendégek, sőt, még Toya dobhatott büntetőket, így vere­séggel távozott a vasi kisvárosból a Klíma-Vili KK. így játszottak Körmend, 2500 néző. Vezette: dr. Vígh, Bodnár. BC Marc-Körmend: Toya (22/3), Németh I. (8/6), Toroman (25/12), Mujanovics (2), Grebenár (7). Csere: Hainje (6/3), Trummer (2). Vezetőedző: Zsebe Ferenc. Edző: Sabáli Ba­lázs. Kaposvári Klíma-Vili KK: Si­mon (17), Dzunics (10), Archbold (10/3), De Gray (17), Ivkovics (13). Csere: Varga R. (-), Filipovics (-), Szőke (2). Vezető­edző: Gorán Miljkovics. Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-8. 9. perc: 20-21. 12. perc: 24-24. 14. perc: 32-26. 18. perc: 41-35. 23. perc: 47-43. 25. perc: 57-43. 29. perc: 60-56. 33. perc: 60-63. 37. perc: 66-65. Kipontozódott: Hainje a 37. percben, Dzunics a 37. percben. Jók: Toya, Toroman, ületve Si­mon, De Gray. Zsebe Ferenc: - Nehéz szülés volt, de mi tettük azzá. Gorán Miljkovics: - Az egyenlő erők küzdelmében végül nagy csatában maradtunk alul. KUN ZOLTÁN Ezúttal Rónáid De Gray volt a legjobb kapos­vári játékos, aki a pályán töltött negyven per­ce alatt tizenhét pontot szerzett ötvennyolc százalékos hatékonysággal. Hat büntetőjéből hármat értékesített kilenc védő- és öt táma­dólepattanója mellett. Négy kiharcolt faultja, s három szerzett labdája mellett egy blokkja is volt, ami összesen 32 IBM-pontot jelentett az összecsapás végén. Kézilabda NB l/B Marcali — Marcali VSZSE- Nagyatádi NKK 27-20 (11-7) j Marcali, 600 néző. V.: Bujdosó, I Tomecskó. Marcali VSZSE: Kemer - Müller 3, Balogh P. 2, Balogh M. 8/4, Mészáros 2, Kovács J. 7, Milinte 4. Csere: Bödör (kapus), Nagy K. 1, Pék E„ Pék P, Elekes, | Zsiga, Urbán. Edző: Tóth István. Nagyatádi NKK: Sulyokné - | Gombor 8/3, dr. Karsai 3, Bárány j 1, Simon B. 1, Bőzsöny 3, dr. Hor­váth K. 3/3. Csere: Balaskóné (ka­pus), Ghetu 1, Ivusza. Edző: Mód János. Telt ház és kitűnő hangulat fo- | gadta a bronzcsatára érkező so­mogyi együtteseket. A mérkőzés elején több száz vendégszurkoló lendületes biztatása segítette az atádiakat abban, hogy megaka­dályozzák a hazaiak a két gólnál nagyobb előny megszerzésében. Ekkora különbségnél, ugyanis még a vendégek nyakába akasz­tották volna a bronzérmet. Az első negyedórában érezni lehetett a nagy tét hatását, a rend­kívül agresszív védekezés miatt mindkét oldalon kevés gól szüle- ! tett. A folytatásban a marcaliak zsinórban öt találatot értek el, j amire az atádiak eggyel sem tud­tak válaszolni. A vendéglátók re­mekül hatástalanították Kársait, így a félidő végére meg tudták tar­tani előnyöket. A második játékrész is hazai j fölényt hozott. Kemer továbbra is j szenzációsan védett, mezőnyjá­tékban pedig elszánt, agresszív kézilabdát mutattak be Mészárosék. Az 55. percre Kovács Judit szemet gyönyörködtető gól­jainak köszönhetően húzott el Tóth István együttese. A hajrában a hazaiaknál mindenki lehetősé­get kapott, így valamelyest csök­kent a különbség. Jók: Kovács J., Balogh M„ Milinte, Kemer, illetve Gombor, dr. Karsai. samu László Labdarúgás A tavaszi harmadik kör találko­zóival folytatódott Kaposújlakon a megyei amatőr női kispályás labdarúgó:bajnokság küzdelem­sorozata. Eredmények: Barcs-Lad 2-1 (0-1); Fonyód-Jákó 1-1 (1-0); Fonyód-Hedrehely-Kadarkút 1-0 (0-0); Kaposújlak-Lad 1-0 (0-0); Fonyód-Kiskorpád 4-0 (2-0); Kaposújlak-Barcs ifi 1-3 (1-0); Barcs-Hedrehely-Kadarkút 5-0 (4-0); Kaposújlak-Bodrog 2-0 (2-0); Bodrog-Kiskorpád 2-1 (1-1); Jákó-Bodrog 2-0 (1-0); Barcs ifi-Lad 4-1 (3-1); Barcs ifi-Bodrog 1-1 (1-1). fenyő A bajnokság állása: 1. Barcs 19 17 2­81-14 53 2. Fonyód 21 17 1 3 76-20 52 3. Kaposhomok 18 16 2­82-11 50 4. Zselicszentpál 18 13 2 3 67-13 41 5. Siófok 18 9 4 5 33-20 31 6. Kadarkút 18 9 4 5 23-22 31 7. Lad 19 8 3 8 42-34 27 8. Jákó 21 8 2 11 26-50 26 9. Barcs ifi 19 6 2 11 23-63 20 10. Hedrehely-Kadarkút 18 5 4 9 20-34 19 11. Kaposújlak 22 4 6 12 16-29 18 12. Zselickislak 18 5 2 11 15-48 17 13: Szentlászkj 19 3 4 12 18-65 13 14. Kiskorpád 18 2 3 13 14-46 9 15. Bodrog 22 2 2 18 11-67 8 0 Dobja el régi autóját egy új Skodáért FabiaClassic FabiaSedanClassic FabiaCombiClassic Csak május 30-ig! OctaviaCool 3 499 OOO Ft helyett 3 299 000 Ft Klímaberendezéssel és számos extrafelszereltséüöel kotnb átlagfogy. <1/100 km): l> 9 CO, kibocsátás (g/kmi 142. kotnb állayloyy. (1/100 km): 6 0. CO, kibocsátás (y/km) 144 kotnb. állagfogy. 0/100 krti): 7.2. CO, kibocsátás (y/km): 173. Rab la CUasic P»bia fttudar.: r abi,a Combi Outaviu Oool: MOBIL Kaposvár, Árpád U. 37-39. Telefon: 82/529-580 Fax: (82) 529-589 www.kargmobi köml'i. átlagfoov. {!/ IQO kirí':; 6,8. CO.. kibocsátás ía/kmi: 163. Egyedi kamatok 6%-tól 9]%|[g!j ]^r SkodaFabiaClassic^L W autót vásárol, és megunt ^ ' ‘régi kocsiját kivonatja a ^ forgalomból, 200-250 ezer forint kedvezményt vehet igénybe! ' 1990-es évjáratnál régebbi, bármilyen típusú autó. —-----------------------------------------------------------------Somogyi Hírlap---------------------------------------------------------------------------— ryy ——A í X'pv Szolgáltatás Kék Tükör Krónika Televízió-műsor. Horoszkóp. Változó bűnügyi adatok. Szén- Életpályamodell ügyin- Évfordulók. né égett a házában. Kapcsol- tézőknek. ízes Somogyért A A fi . A A 1 J 1. J 13. oldal ják be öveiket. 14. oldal születésnap. 16.oldal 2003. Május 26., Hétfő SPORTMAGAZIN