Somogyi Hírlap, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-31 / 75. szám

10. OLDAL S P 0 R T M A G A Z I N 2003. Március 31., Hétfő ; Sanovita Rt megyei i. osztályú bajnokság Fonyódi siker a rangadón Sanovita Rt megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Balatonszárszó-Baté 1-0 (0-0) Petőfi SE Fonyód- Balatonföldvár SE 3-0 (1-0) Fonyód, 300 néző. V.: Joó A. Petőfi SE Fonyód: Csányi - Mercz, Hajmási, Fehér, Varga, Gál, Király, Horváth (Borbély), Molnár, Fenyvesi, Bogdán. Edző: ifjabb Szilágyi Csaba. Balatonföldvár SE: Bíró (Szentiványi) - Andorka, Klotz, Nyers (Papp), Hock, Schmidt, Sümeghi (Ludézer), Héjas, Grnber, Schmidt P, Kurdi (Far­kas). Edző: Pardavi Károly. A remekül teljesítő hazai csa­pat a játék minden elemében fe­lülmúlta a becsülettel küzdő ven­dégeket. Gólszerzők: Király, Fenyvesi, Hajmási. Kiállítva: Andorka (Balatonföldvár SE) a 78. percben utolsó emberként szabálytalankodott. Jók: Mercz, Hajmási, Varga, Fenyvesi, illetve Bíró, Schmidt P. Az ifjúsági mérkőzésen: Petőfi SE Fonyód-Balatonföldvár SE 2-2 FODOR ISTVÁN Segesd SE-Nagybajom 0-4 (0-1) Segesd, 350 néző. V.: Egri D. Az első félidőben egy öngóllal szerzett vezetést a vendégcsapat, míg a másodikban a fokozatosan elfáradó hazai együttes ellen a jól játszó Nagybajom megérdemel­ten nyert. Gólszerzők: Kiss (ön­gól), Törő, Rituper, Récsei. Kiál­lítva: Göncz (Nagybajom) a 82. percben szándékos szabálytalan­ságért. Jók: Szikinger, illetve Kuzma, Vékony, Törő, Rituper. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd SE-Nagybajom 1-3 PINTÉR TIBOR Felsőmocsolád SE- Somogyvári KSE 5-0 (1-0) Felsőmocsolád, 250 néző. V.: Ré­vész Gy. A hazai csapat számtalan hely­zetéből ötöt értékesítve biztosan nyerte a mérkőzést. Gólszerzők: Sághi, Szuh, Rofrics R., Récsei, Kovács (11-esből). Jók: Gál, Glatz, Landek, Sághi, illetve Zsohár, Kontra, Ákos. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád SE-Somogyvári KSE 2-1 LADÁNYI ZSOLT Balatonszentgyörgy SE- Andocs Jeans-Tex SE 3-2 (1-0) •Balatonszentgyörgy, 120 néző. V.: id. Szakács G. A végig mezőnyfölényben ját­szó hazai együttes megérdemel­ten nyert. Gólszerzők: Páli 2, Fisli, illetve Balassa, Széchenyi. Kiállítva: Kétszeri (Andocs Jeans-Tex SE) a 84. percben utol­só emberként szabálytalanko­dott. Jók: Fisli, Páli, Szőcs, Gu­lyás, illetve Balassa, Széchenyi. Az ifjúsági mérkőzésen: Bala­tonszentgyörgy SE-Andocs Jeans- Tex SE 8-0 CSALÓDI ZOLTÁN Tahi VSC­Lengyeltóti VSE Vill-JVÍSster 0-3 (0-2) Tab, 350 néző. V.: dr. Borbély Cs. A hazaiak hiába játszottak me­zőnyfölényben, a jól védekező és kontrázó vendégek megérdemel­ten vihették el a három pontot. Gólszerzők: Hermann (11-esből), Schmida, Bertus. Jók: Árvái, Kiss, illetve Károlyi, Bertus, Schmida, Somogyi. Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi VSC-Lengyeltóti VSE Vill-Master 1-0 PRETZ JÁNOS Kaposfő SE-Balatonboglár 0-1 (0-1) Kaposfő, 210 néző. V.: Ferencz N. Magas színvonalú mérkőzé­sen mindkét csapat győzelemre játszott. A hazaiak sok helyzetet alakítottak ki, ám ezeket nem tudták gólra váltani. Gólszerző: Belényesi. Jók: Jovánczai, Köves, Meksz, illetve Brakszatórisz, Mé­száros, Perger. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő SE-Balatonboglár 0-0 KURJÁK JÓZSEF Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdői KSE- Öreglaki Medosz SE 3-2 (1-1) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Nagy A. Három pont és más semmi. Gólszerzők: Tomisa, Pemecz (11- esből), Horváth T., illetve Harsálnyi 2. Jók: Matucza, Tomi­sa, Krénusz, illetve Bojtor, Hor­váth. Az ifjúsági mérkőzésen: > Balatonkeresztúr-Balatonmária- fiirdői KSE-Öreglaki Medosz SE 9-0 SZABÓ ZOLTÁN Buzsáki KSE-Csurgói TK 0-3 (0-0) Buzsák, 200 néző. V.: Hegyi A. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. A másodikban a ha­zaiak elképzelés nélkül játszot­tak, így megérdemelten nyertek a vendégek. Gólszerzők: Polgár, Balogh, Bartol. Jók: Legeza, illet­ve Bállá, Balogh. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsáki KSE-Csurgói TK 1-0 KESZTYŰS IMRE A bajnokság állása: 1. Balatonboglár 18 14 3 1 44-8 45 2. Balatonkeresztúr 18 11 5 2 41-20 38 3. Nagybajom 18 11 3 4 41-28 36 4. Felsőmocsolád 18 10 3 5 41-25 33 5. Kaposfő 18 10 3 5 28-21 33 6. Petőfi SE Fonyód 18 9 3 6 27-17 30 7. Tabi VSC 18 8 5 5 24-21 29 8. Somogyvári KSE 18 8 5 5 24-24 29 9. Lengyeltóti 18 6 6 6 20-19 24 10. Csurgói TK 18 6 5 7 34-29 23 11. Andocs Jeans-Tex SE 18 6 3 9 29-35 21 12. Balatonszentgyörgy 18 5 4 9 23-32 19 13. Buzsák 18 4 3 11 26-44 15 14. Segesd 18 2 4 12 17-39 10 15. Balatonföldvár 18 2 3 13 24-42 9 16. Öreglak 18 2 2 14 21-60 "8 Balatonszárszó, 150 néző. V.: Harsányi Cs. Balatonszárszó: Rózsa - Gál (Jáger), Szakács, Feri, Papp, Föcsök, Kovács, Balogh G., Berta­lan, Sarang S. (Pintér), Sarang Zs. Edző: Fiáth János. Boté: Vitmann - Vörös, Pápai, Horváth Á. (Bencsik), Baráth, Ko­vács, Horváth Á. II. (Tóth), Minczér, Horváth /., Szigeti, Andréjka. Edző: Horváth István. A hazaiak nem játszottak jól, ennek ellenére megérdemelték a győzelmet. Gólszerző: Kovács. Jók: Föcsök, Kovács, Bertalan, Sarang Zs., illetve Pápai, Baráth, Minczér, Szigeti. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszárszó-Baté 6-0 SARANG SÁNDOR Balatoni Vasas-Látrány 5-0 (3-0) Balatonkiliti, 250 néző. V.: Ress D. Gólszerzők: Horváth G. 2, Kanyó, Németh G., Takács (ön­Kaposmérő­Somogyudvarhely 3-1 (1-0) Kaposmérő, 200 néző. V.: Kö­tél G. Kaposmérő: Kászonyi - Papp, Pósfai, Rébai, Huszár, Herkovics (Vida AJ, Hortobágyi (Simon), Segesdi, Kiss (Kara), Harangozó, Link (Balázs). Edző: Bogdán Gá­bor. Somogyudvarhely: Balogh - Rá­kóczi, Cakó, Pápics, Somogyi, Sass, Szorcsik, Kozma Z., Pinterics (Szablics), Kozma Cs., Milánkovics. Edző: Szorcsik Mi­hály. A hazai csapat saját maga szá­mára nehezítette meg a mérkő­zést a végig jól küzdő vendégek­kel szemben. Gólszerzők: Pápics (öngól), Harangozó, Vida A., illet­ve Sass. Jók: Pósfai, Segesdi, Ha­rangozó, illetve Rákóczi, Sass, Kozma Cs. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő-Somogyudvarhely 7-0 PAP LÁSZLÓ Satelit FC Somogytarnóca- Lakócsa 2-1 (0-0) Somogytarnóca, 100 néző. V.: Ba­bos Cs. Gólszerzők: Antal, Karsai, illet­ve Morvái. Jók: Egyik csapatban sem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Az ifjúsági mérkőzésen: Satelit FC Somogytamóca-Lakócsa 7-0 KELEMEN GÉZA Somogysárd­Lábodi Medosz SE 1-3 (0-2) Sompgysárd, 100 néző. V.: Joó A. Gólszerzők: Szabó, illetve Sza­gól). Jók: Németh A., Kanyó, Virth, Horváth G„ Németh G., Németh L., Varga Cs., illetve a vendégeknél nem akadt kiemel­kedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Balato­ni Vasas-Látrány 3-1 IFJABB SZENTGYÖRGYI GÉZA Mezőcsokonya-Kaposújlak 1-2 (1-0) Mezőcsokonya, 120 néző. V.: Szabó P. Gólszerzők: Szilágyi, illetve Nagy N. 2. Jók: Szilágyi, illetve Nagy N. Az ifjúsági mérkőzésen: Mezőcsokonya-Kaposújlak 2-2 PÁLI ISTVÁN Toponár-Kiskorpád 0-0 Toponár, 250 néző. V.: Hosszú A. Jók: Egyik csapatban sem akadt kiemelkedő teljesítmény. . Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár-Kiskorpád 3-2 BRUNCFIK FERENC Kéthely-Taszár 0-0 Kéthely, 150 néző. V.: Hermann J. ka, Révész, Kozma. Jók: Bélteki, Marics, Székely, Szabó, illetve Ré­vész, Baranyai, Mangult, Szaka, Lassú. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogysárd-Lábodi Medosz SE 1-0 PÁLI LÁSZLÓ Böhönye­Homokszentgyörgy 2-2 (1-1) Böhönye, 90 néző. V.: Pájer L. Gólszerzők: Faggyas, Kapitány, illetve Vipperer, Patkó. Jók: Egyik együttesben sem akadt kiemelke­dő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Böhönye-Homokszentgyörgy 11-1 TAMÁS SZABOLCS Vízvár-Inke 0-4 (0-4) Vízvár, 100 néző. V.: Bencze B. Gólszerzők: Markos, László, Puskás, Gál. Jók: A hazai csapat­ban nem akadt kiemelkedő telje­sítmény, illetve Markos, László, Puskás, Gál. Az ifjúsági mérkőzésen: Vízvár-Inke 1-11 pércsi miklós Tarany- Kutas 8-1 (4-1) Tarany, 120 néző. V.: Barna G. Gólszerzők: Gerlecz 3, Tulok 2, Fekete, László, Király, illetve Egri. Jók: Gerlecz, Cserki, Dékány, il­letve a vendégeknél nem akadt ki­emelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Kutas 1-1 tinusz jános Kadarkút- Kaposszerdahely 1-0 (0-0) Kadarkút, 150 néző. V.: Juhász L. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Szép, Istvándi, Balogh, Kere­kes. Az ifjúsági mérkőzésen: Kéthely-Taszár 1-3 NIKULA ANDRÁS Nagyberényi Pala-Szig FC- Ságvár 0-3 (0-2) Nagyberény, 200 néző. V.: Oláh I. Gólszerzők: Feri 3. Jók: Szabó L., Kökönyei A., Kökönyei J., illet­ve Feri, Czer, Balogh A. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagyberényi Pala-Szig FC-Ságvár 4-2 TÓTH SÁNDOR FC Sántos- Karád Jeans-Tex SE 2-1 (0-1) Sántos, 100 néző. V.: Béres F. Gólszerzők: Pálmai, Mészáros, illetve Komáromi J. Jók: A hazai csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Bencze, Ko­máromi J. Az ifjúsági mérkőzésen: FC Sántos-Karád Jeans-Tex SE 3-1 TAKÁCS RÓBERT Gólszerző: Lőrincz. Jók: Sukalacz, Lőrincz, Gimesi, illetve Burucz, Nemes, Szilvái, Lapat. Az ifjúsági mérkőzésen: Kadarkút-Kaposszerdahely 1-0 NAGY LÁSZLÓ Szulok-Tapsony 0-2 (0-0) Szülök, 100 néző. V.: Ballér J. Gólszerzők: Antal, Szita. Jók: Boda J., Szeitz, illetve Horváth J„ Csizmadia. Az ifjúsági mérkőzésen: Szulok-Tapsony 2-5 HENGERICS JÓZSEF Hetes-Balatonszemes 2-0 (0-0) Hetes, 150 néző. V.: Kovács J. Gólszerzők: Ábrány (11-esből), Domokos. Jók: Tóth T. (a mezőny legjobbja), Tábori, Finta, Jankó, illetve Sümeghi, Demeter, Lőrincz. Az ifjúsági mérkőzésen: He­tes-Balatonszemes 1-2 GAJDACSI ATTILA A bajnokság állása: 1. FC Sántos 18 10 7 1 41-28 37 2. Toponár 18 11 2 5 35-18 35 3. Kaposújlak 18 9 2 7 46-31 29 4. Kiskorpád 18 7 8 3 29-18 29 5. Mezőcsokonya 18 9 2 7 25-23 29 6. Balatoni Vasas 18 8 3 7 36-24 27 7. Látrány 18 8 3 7 42-38 27 8. Balatonszárszó 18 8 3 7 19-19 27 9. Balatonszemes 18 8 3 7 29-30 27 10. Ságvár 18 8 2 8 29-34 26 11. Kéthely 18 7 5 6 35-43 25 12. Karád Jeans-Tex SE 18 7 3 8 33-31 24 13. Baté 18 5 4 9 25-36 19 14. Hetes 18 4 3 11 32-47 15 15. Nagyberény 18 4 3. 11 19-45 15 16. Taszár 18 3 3 12 19-41 11 A bajnokság állása: 1. Lábodi Medosz SE 18 14 3 1 72-19 45 2. Satelit FC 18 13 3 2 60-24 42 3. Tapsony 18 12 1 5 44-18 37 4. Kaposmérő 18 11 3 4 42-29 36 5. Tarany 18 10 3 5 44-20 33 6. Kaposszerdahely 18 10 3 5 39-28 33 7. Kadarkút 18 9 3 6 30-23 30 8. Inke 18 9­9 31-28 27 9. Lakócsa 18 6 7 5 31-23 25 10. Szülök 18 6 4 8 27-34 22 11. Böhönye 18 5 3 10 22-36 18 12. Somogyudvarhely 18 5 2 11 28-61 17 13. Somogysárd 18 3 6 9 29-49 15 14. Vízvár 18 4 1 13 27-67 13 15. Homokszentgyörgy 18 2 2 14 19-46 8 16. Kutas 18 1 2 15 24-67 5 Sanovita Rt megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Nem bírt egymással a Toponár és a Kiskorpád csapata fotó: kovács tibor Rali ob Labdarúgó NB II, Hűmmel csoport - 22. forduló Bénik Balázs győzelme Az első helyről fordulhat a Balatonlelle Salgótarján A Bénik Balázs, Somogyi Pál ket­tős nyerte a rali országos bajnok­ság első futamát Salgótarjánban. Bénik sikere persze nem véletlen, annál is inkább, mert néhány hét­tel ezelőtt az igen előkelő tizen­harmadik helyen végzett a Török- ralin. A verseny óriási közönség- sikert aratott, hiszen a pályák mellett több tízezer szurkoló biz­tatta kedvenceit. A címvédő if­jabb Tóth János a negyedik gyor­sasági szakaszon műszaki gon­dok miatt feladta a versenyt, így pont nélkül kezdte az új szezont. A Salgó Rali végeredménye: 1. Bénik, Somogyi (Ford Focus WRC) 1:00:28.1 óra, 2. Angyali!, Kazár (Subaru Impreza WRC) 1:01:10.4, 3. Tagai T., Tagai R. (Subaru ImpreazaWRC) 1:01:47.9. _____■ Eredmén yek: Balatonlelle SE-Marcali VSE 1-0 (1-0) Balatonlelle, 500 néző. V.: Nagy I. (Beidek, Száraz). Balatonlelle SE: Gyenes - Vidákovics, Kolovics, Buzsáki, Ko­vács Sz. - Takács, Földes!., Graszl (Sylla a 85. percben), Himics - Galgóczi (Bényei a 75. percben), Silimon. Edző: Bőzsöny János. Marcali VSE: Kirí - Pozder, Makszimovics, Szabó, Vass (Var­ga a 85. percben) - Djisalov, Hor­váth, Nagy T. (Nagy Sz. a 75. percben), Fábián - Truczka, Né­meth (Orosz a 46. percben). Edző: Menczeles Iván. A tartalékos házigazda bala- tonlellei csapat az idény leggyen­gébb játékával nyerte tegnap a so­mogyi NB Il-es rangadót. A mér­kőzés összképe alapján a házigaz­da Balaton-parti együttesnek gó­lokkal kellett volna nyernie a lel­kesen küzdő vendégek ellen. Gólszerző: Galgóczi (a 3. perc­ben 16 méteres lövésből). Jók: Galgóczi, Himics, illetve Makszimovics, Szabó, Orosz. Bőzsöny János: - Csak a három pontnak örülhetünk: a játékunk ugyanis csapnivaló volt... Menczeles Iván: - Négy évet kellett várnia arra a Balatonlellének, hogy a bajnoki tabellán végre megelőzze a Mar­calit, amihez gratulálok. KENÉZ ISTVÁN Tatai HAC-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 0-1 (0-0) Tata, 300 néző. V.: Vad II. (Boda, Kovács Z.). Tatai HAC: Villám - Tóth Z., Németh, Ferkó, Lahos - dr. Veréb, Bombicz, Schmidtmayer, Kádas (Határvölgyi az 53. percben) - Pankotai (Unger a 60. percben), Andai. Edző: Ferling Béla. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Kakas - Bencze, Pin­tér, Tamás, Szabó M. - Horváth ]., Novák, Virág, Dede - Petronovics (Farkas N. a 81. perc­ben), Neubauer. Edző: Hanusz János. Hazai helyzetekkel kezdődött szombaton a tatai mérkőzés, a vendégvédelem azonban jól zárt. Fél óra elteltével aztán alábbha­gyott a tatai lendület; ekkor már a Kaposvölgye előtt is több lehető­ség adódott, ám ezek (ekkor még) kimaradtak. A második fél­idő is hasonló koreográfia szerint zajlott: a házigazdák játszottak mezőnyfölényben, ám egy szép kontrából Virág révén a vendég nagyberkiek találtak a kapuba, ami el is döntötte a három bajno­ki pont sorsát. Nem akármilyen hetet tudhat maga mögött a Kaposvölgye Vál­lalkozók SC-Nagyberki csapata; a somogyi együttes háromszor is pályára lépett, amelyeken össze­sen kilenc pontot gyűjtött be. Gólszerző: Virág (a 71. percben 10 méteres lövésből). , Jók: Németh, illetve Kakas (a mezőny legjobbja), Pintér, Virág, Novák. Ferling Béla: - így kell egyetlen helyzetből megnyerni egy mér­kőzést... Hanusz János: - Nagyszerű hetet zártunk, büszke vagyok a játékosaimra. BÓNA KÁROLY További eredmények: Pécsi VSK-Komlói Bányász 0-2 UFC Szekszárd- Petőházi SE 5-0 Sárvári FC-MTE Motim 1-1 Veszprémi LC-Bodajk SE 0-0 A bajnoki alapszakasz végeredménye: 1. Balatonlelle SE 22 12 4 6 37-29 40 2. UFC Szekszárd 22 11 6 5 41-20 39 3. Bodajk SE 22 10 8 4 46-27 38 4. Tatai HAC 22 11 4 7 37-28 37 5. Sárvár FC 22 9 9 4 53-27 36 6. Komlói Bányász 22 10 5 7 33-29 35 7. Veszprém LC 22 8 10 4 25-17 34 8. Marcali VSE 22 9 7 6 23-18 34 9. MTE Motim 22 6 7 9 30-28 25 10. Petőházi SE 22 6 6 10 25-37 24 11. Kaposvölgye VSC 22 4 4 14 19-49 16 12. Pécsi VSK 22­2 20 8-66 2 v f í 1