Somogyi Hírlap, 2003. február (14. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-15 / 39. szám

12. OLDAL SPORT 2003. Február 15., Szombat Labdarúgás Az MLL átigazolási bizottsága el­ső fokon helyt adott az ősszel Dunaújvárosban futballozó Hor­váth Péter szerződésbontási ké­relmének, bár az csak 21-én vá­lik jogerőssé. A támadó a Rákó­cziban folytatja, s a tervek szerint másfél éves szerződést ír alá. Egyidejűleg a három távozó után Madar Tamás is eligazol, ő Kom­lón folytatja. Szó van még továb­bi két játékos kölcsönadásáról is. A Rákóczi ma 13 órakor Csorná­ban mérkőzik a Kapós-völgye együttesével. ______________jutási Ter emlabdarúgó NB I Siófok SZUFC Siófok-Kanárik FC 3-5 (1-2) Hazai pályán kapott ki a siófo­ki együttes a 3. fővárosiaktól. Az első félidőben a siófokiak szereztek vezetést (1-0), de a vendégek egy átlövéssel és egy szabadrúgás-variációval megfor­dították az eredményt (1-2). A szünet után további két góllal növelték az előnyüket (1-4), ezt követően a balatoniak feljöttek ugyan egy gólra (3-4), de hátra­lévő nyolc percben már nem tudtak újítani. A siófokiak gólja­it Varsányi és Bimbó szerezték, az előbbi kétszer talált a hálóba. A SZUFC legközelebb bajnoki mérkőzésen Szegeden lép pá­lyára február 17-én. Addig egy kupamérkőzés is vár a balatoni­akra február 20-án. A siófoki Be­szédes iskola tornacsarnokában az Aramis együttesét fogadják este nyolc órakor. Ekkor mutat­ják be a közönségnek a csapat új játékosait, akik közt egy régi is­merős is akad az egykori siófoki nagypályás, élvonalbeli labdarú­gó Sallai Tibor személyében. __________ KESZTHELYI Kos árlabda NB II - férfiak Eredmények: Kaposvári Egyetem-Meló-Diák KK- Interthermo KC Csót 73-72 (15-13,15-22, 21-15, 22-22) Kaposvár, Egyetemi sportcsarnok. Vezette: Fekete Á., Mihályfalvi P. Kaposvári Egyetem-Meló-Diák KK: Szabó B. (-), Bakai (16/9), Szőke T. (-), Szalai (17/6), Szabó A. (21/6), Csonka (14/6), Kiss L. (5). Edző: Hor­váth Krisztián. Hazai szempontból nagyon jól kezdődött a mér­kőzés, a 6. percben Szalai kosaraival már 6 pontos előnyre tett szert az egyetemi gárda. A második já­tékrész az ellenfél találataival kezdődött, akik át­vették a vezetést is. A kaposváriak Csonka és Sza­bó A. kosaraival tartották magukat, azonban a le­lassult játéknak köszönhetően 5 pontos hátránnyal zárták a félidőt. A folytatás már jobban sikerült, mert az utolsó negyedet már 1 pontos előnnyel kezdhették a hazaiak. Hiába vezettek a negyed kö­zepén már 9 ponttal is, a zsinórban bekapott há­rompontosokkal újra nehéznek ígérkezett a végjá­ték. Sokat szabálytalankodott az ellenfél és egész negyedben a büntetőket gyakoroltatta a hazaiak­kal. Kiss L. a kihagyott büntetők után megemberel­te magát és bedobta a neki ítélt dobásokat. Az utol­só percben csak 2 pont volt a különbség, melyet Bukai négyre növelt a büntetőkkel. Az utolsó pilla­natban dobott csóti hárompontos sem tudta meg­menteni az egyetemistákat az első hazai győzelem­től, melyet a közönség kitörő örömmel fogadott. Jók: Bukai, Csonka, Szalai, Szabó A. Széchenyi FCS Győr-Siókosár UK 61-71 (16-10, 10-13, 12-26, 23-22) Győr, Egyetemi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Surányi, Bátovszky. Siókosár UK: Bakics Zs (28/3), Magyar Z. (8), KepliA. (7), CsalaM. (4), Baranya Zs. (-). Csere: Kovács Zs. (16/9), Kumli A. (8), Cseresznyés B. (-), Minarik (-). Edző: Kertész Tamás. Kovács Norbert sérülés miatt nem játszhatott, Kovács Zsolt pedig munkahelyi elfoglaltsága miatt késett. A főiskolások az első negyed hajrájára 10 pontos előnyre tettek szert, ami az első tíz perc végére 6 pontosra apadt. A második negyedben már csatlakozott társaihoz Kovács Zsolt is, a játék képe azonban ekkor sem változott döntően. Hiá­ba volt rengeteg lepattanó s szerzett labda, az ezekből indított támadások rendre sikertelenül zárultak. A nagyszünetig azonban sikerült 3 pontra megközelíteni az ellenfelet. A folytatásban megtalálta saját ritmusát a ven­dég alakulat, és kevesebb volt az eladott labda is. Kovács Zsolt és Bakics eredményes távoli do­básainak köszönhetően egy 26-12-es negyedet produkálva 11 pontos vezetéssel várhatta az utolsó negyedet a Siófok. A záró felvonásban már nem tudtak újítani a házigazdák, így alakult ki a 61-71-es végeredmény. Veszprémi Egyetem SC-Marcali VSZSE 95-103 (30-30, 22-28, 23-26, 20-19) Veszprém: 50 néző. Vezette: Prieger M„ Mosonyi J. Marcali VSZSE: Bodor (24/9), Sebestyén 8/6, Csobod 16, Horváth P. S/3., Tömösváry (33). Cse­re: Beck 13, Magyar V. 2, Koma 2, Szíva. Edző: Várfalvi István. A sérüléséből felépült Beck Attila és Tömös­váry Máté először szerepelt a tavaszi szezonban a marcaliaknál. Sajnos ezúttal Borovszky hiányzott bokasérülés miatt. A kitűnő játékerőt képviselő együttesek összecsapásán a somogyiak végig jó dobóteljesítménnyel sorozatban a harmadik győ­zelmüket szerezték meg. A harmadik negyedben már 15 ponttal is vezetett a marcali, és biztosan nyerte a színvonalas találkozót. Jók: Tömösváry, Bodor, Csobod. samu ♦♦♦ A legjobb 16 közé jutás volt a tét a fiú kosárlabda Országos Kadett Kupában. A Kaposvári Sportis­kola a második helyen lépett tovább csoportjából. Eredmények: Kaposvári Sportiskola-Marc-Körmend 126-59 (32-16, 38-13, 35-13, 21-17) Legjobb dobók: Déri (18), Kasza (18/6), Horváth N. (17/6), Karagity (16), Tömösvári (12), Fodor (11). Kaposvári Sportiskola-Pápa Hungarhotels KK 134-34 (42-5, 31-7, 31-10, 31-12) Legjobb dobók: Fodor (25/6), Déri (17), Bene (15/6), Karagity (14), Kiss (14), Kasza (10), Kubatov (10), Tömösvári (10). BLF Palota-Kaposvári Sportiskola 81-63 (28-18,15-17,21-11,17-17) Legjobb dobók: Karagity (12), Horváth N. (11/3), Fodor (10/3), Bartis (10). A torna végeredménye: 1. BLF Palota, 2. Kapos­vári Sportiskola, 3. Marc-Körmend, 4. Pápa. A ka­posváriak közül Déri Barnabás és Kasza Dániel lett tagja a torna All Star csapatának. kun Nem pihennek a röpisek Kaposvár Ma délután mindhárom élvo­nalbeli röplabdacsapatunk pályára lép; a Kométa Szeged­re, a Nafa pedig Dabasra láto­gat, míg a BITT Női RC - amely már megkezdi a ráját­szást - Kaposváron dupláz a Tatabányai Volán SE ellen. Minden bizonnyal szívesen lemon­danák a mai szegedi kirándulást a Kométa-Kaposvár csapatának játé­kosai és vezetői, hiszen nem ma­radt különösebb tétje a bajnoki alapszakaszt záró mérkőzésnek; a Kométa a második, a Szeged pedig az utolsó, azaz a hatodik helyen zárja a mérkőzéssorozatot. Az a ti­pikus meccs, amely a „kötelező le­játszani” című fejezetben található. Maximum annyi lehet a Tisza-parti gárda célja, hogy megszerezze első győzelmét, de ezt a tóvülálló - még akkor is, ha nemrég kishíján sike­rült nekik ez a bravúr, ráadásul pont a Kométa ellen - nagyon ne­hezen tudja csak elképzelni. A Kométához hasonlóan a Nafa RC is útra kel, amely Dabason ven­dégszerepei. A Dabasi RC az egyik újonc, a csapatot azonban rutinos játékosok alkotják; egyszóval alig­ha lesz könnyű dolga Nyáriéknak. A BITT Kaposvári Női RC - amely az alapszakaszt a második helyen zárta a Szombathelyi Hala­dás F-Gradex mögött - ma kezdi a rájátszást. A legjobb négy csapat új szisztéma szerint mérkőzik; egy nap eltéréssel kétszer is pályára lépnek egymás ellen ugyanabban a városban. A mai első találkozót a Nagyboldogasszony Római Katoli­kus Általános Iskola és Gimnázium tornacsarnokában rendezik, míg a holnap délelőtti duplázás a meg­szokott helyen, azaz a városi sportcsarnokban esedékes, fenyő Fedett pályás Amatőr Teniszverseny Kaposvár Mióta elkészült a kaposvári fe­dett teniszcsamok, a sportág hó­dolói a téli zimaiikós, havas hó­napokban sincsenek tétlenségre kárhoztatva. A Somogy megyei Tenisz Szövetség és a megyei Szabadidősport Szövetség közös rendezésében sorra kerülő ama­tőr fedett pályás versenyt idén is zavartalanul lebonyolíthatták. A kaposvári eseményen az erősebb nem fő számában szép helyi si­kerek születtek. A férfi egyes aranyérme meglepetésre helyben maradt, a győzelmet első alka­lommal Rácz Frigyes, a Kapós TC teniszezője nyerte. A hölgyeknél - ahol csak egy egyéni számot rendeztek - senki sem tudott be­leszólni a bogiáriak küzdelmébe. Eredmények: Férfi egyes: 1. Rácz Frigyes (Kapós TC), 2. Milosákovics Já­nos (BBTC) - döntő: 9/6, 3. dr. Rónai Tamás (Donner SK), és Ács Zoltán (Kapós TC). Férfi egyes, 45 év felettiek: 1. Vígh Miklós, 2. dr. Csordás Endre - döntő: 9/8, 3. Kardos Péter (mindhárom Kapós TC) és Basics Józsefi BBTC). Férfi páros: 1. Ács Zoltán, dr. Rónay Tamás (Kapós TC, Donner SK), 2. Milosákovics János, Basics József [BBTC) - döntő: 9/4,3. Rácz Frigyes, Rózsavölgyi István (Kapós TC, Donner SK), és Homung Gá­bor, Kiss Péter (Donner SK). Női egyéni: 1. Szőke Krisztina 2. Paszér Viktória - döntő: 9/3,3. Berkes Pálné és dr. Nagy Erzsébet (valamennyi BBTC).________jutási A PIONEER kifejlesztette Önnek a legmagasabb átlagtermést hozó napraforgó hibridet! Az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet korai Az OMMI kísérletek eredményei a minket választó éréscsoportban végzett kísérletei szerint a PR63A82 gazdák döntését igazolják, napraforgó hibrid termése három év átlagában (1999- , „ . . , 2001) nagyobb volt, mint bármelyik versenytárs Miért ne választana On is minket? hibridé. Forduljon területi képviselőnkhöz, és nemsokára az A legjobb öt napraforgó hibrid közé ráadásul a másik földjén is ott termünk! PIONEER hibrid is bekerült, a PR63A90. Bálint János, 06 30 9326-242 | Vetőmag védelem ayer inszekticidde Gaucho A bőséges és egészséges termés ] [érdekében válassza Gauchoval! csávázott vetőmagjainkat! j Napról-napra jobb termés Somogyi sportbál 2003 A legjobb sportolók A Buda-Cash Team Kaposvár férfi triatloncsapata A Kaposvári Középületkivitelező-Adorján SE búvárúszócsapata A Favorit AC Kaposvár serdülő leány atlétacsapata A BBTC serdülő leány teniszcsapata A kaposvári Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium fiú kosárcsapata A barcsi Dráva Völgye Középiskola fiú teremlabdarúgó-csapata