Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-04 / 256. szám

BKV Előre-Kaposvári Rákóczi FC NABI2-0 (1-0) Budapest Újabb vereséget szenvedett a labdarúgó NB I/B-csoport- jában szereplő Kaposvári Rá­kóczi FC-NABI, amely a BKV- Előre otthonából távozott pont nélkül. A Kovácsevics és Rajczi távollété­ben tartalékosnak mondható ka­posvári gárda ritka gyenge első fél­idővel rukkolt ki a Sport utcában. A védelem csak rombolt, és a leg­többször a vonalakon kívül vag­dosták a labdákat, a középpályá­sok a hazaiak ritka támadásai kö­zül is csak keveset szűrtek meg, és az egy szem előretolt csatárral sem találták meg a legtöbbször a kap­csolatot. Az első említésre méltó történet mindjárt egy gól volt; szü­letése előtt Balajcm még szögletre tenyerelte Ruzics 15 méteres lövé­sét. A sarokrúgásból Diszti Milán fölugrás nélkül mintegy 7 méterről középről a jobb felső sarokba stukkolta a labdát. 1-0. A gól sem vülanyozta föl a Rákóczit, tovább­ra is rettentő sok hibával, elképze­lés és sajnos komolyabb erőfeszí­tés nélkül játszott Kovács Kálmán csapata. Az első említésre méltó vendégesemény a 40. percben egy szép jobb oldali Rákóczi-támadás volt, melynek végén Farkas hosz- szan ívelt sajnos a kapu elé. A 48. percben a kitörő Madart Horváth Csaba felvágta, ezért a játékvezető azonnal kiállította a hazaiak védő­jét. Ezután kezdett el futballozni a Rákóczi. Az 58. percben Lassú 17 méteres szabadrúgását Fiilöp ka­pus kiejtette, de nem volt érkező csatár a közelben. Aztán egy perc múlva Petrák fél méterrel a kapu fölé fejelt, Marcsek lövése pedig a bal felső sarok mellé szállt. A BKV Előre teljesen beszorult ezekben a pillanatokban, csak a kontrákra vártak a hazaiak. A 65. percben is­mét csak kissé váratlanul, de újra gólt szereztek a közlekedésiek: Vö­rös 26 méterről a késve mozduló Balajcza mellé, a bal alsó sarokba lőtte a labdát szabadrúgásból. Szinte állandósult a Rákóczi nyo­mása az ellenfél kapuja előtt, de sajnos gólveszélyt alig-alig alakí­tottak ki, miközben a házigazdák egymás után vezették az életve­szélyes ellentámadásokat. A 77: percben egy szöglet után a már ál­landóan elöl tartózkodó Csík feje­sét Fülöp kapus kiejtette, valaki belepiszkált ugyan, de nem jutott túl a gólvonalon a labda. A csípős hidegben az egyébként nagyon jól bíráskodó Farkas még négy percet hosszabbított, de ezzel már csak a Rákóczi és kevés számú szimpati­zánsainak okozott kellemetlen pil­lanatokat: tovább kellett nézni a szenvedést. A lelátóról csak azt lehetett megállapítani, hogy egy erősen motiválatlan, szétesett, hiteha- gyott társaság jelen pillanatban a Rákóczi FC. Gondok vannak tehát, a megoldásokra nyilván megvan­nak a csapat körüli emberek, veze­tők. Egy biztos: ilyen rosszul na­gyon régen játszott a csapat. így játszottak: Sport utca, 250 néző. V.: Farkas. BKV Előre: Fülöp - Pavle, Hor­váth Cs., Csordás, Szekeres - Vörös, Diszti, Kovács, Ruzics - Bene G., Bene F. Edző: Diszti László. K. Rákóczi FC-NABI: Balajcza - Mező, Petrák, Csík, Barna - Farkas, Tóth B., Nagypál, Máté, Madar - Marcsek. Edző: Kovács Kálmán. Csere: Bene G. helyett Bánkai, Farkas helyett Lassú a szünetben Bene F. helyett Ruppert az 55. p„ Barna helyett Jéger a 62. p., Madar helyett Petranovics a 69. p., Ruzics helyett Molnár a 77. percben. Sárga lap: Bene F. a 33. perc­ben, Kovács A. 55. percben, Szeke­res, Mező a 62. percben. Kiállítva: Horváth Cs., a 48. percben. Szög­letarány: 3-8 (1-2). Jók: Fülöp, Vö­rös, illetve Barna. Diszti László: - Az első félidő­ben küzdelmes játék alakult ki, fölényben játszottunk, a 2. fél­időben pedig a kiállítás után a csapat küzdőszellemét tudom di­csérni, amellyel megnyertük a mérkőzést. Kovács Kálmán: - Az ember a bajban ismeri meg a körülötte álló­kat. Ma elég nagy volt a baj, én személy szerint csalódtam. csorba •• |\ * <11 További eredmények: Pápa-Eeíl-'-’ dömölk 0-1 (0-0); Diósgyőr-Fót 2-1 (1-0); Balassagyarmat-Pécsi MFC 0-0; Százhalombatta-Tata- bánya 2-1 (1-1) ; Szolnoki MÁV-Monor 3-0 (1-0) - Kecské­méi - Büki TK-iBpkfüldő ( (0-1); Haladás-Demeeser 4-1' (2-1); Rákospalotai EAC-Hévíz 3-2 (1-2); Bp. Vasas-Nyírség Sparta­cus 1-1 (l-O). A bajnokság állása: ■ 1. Pécsi MFC 15 9 5 1 26-9 32 2. Büki TK 15 9 3 3 25-11 30 3. Diósgyőr 15 9 2 4 35-21 29 4, Balassagyarmat 15 8 2 5 27-24 26 5. Nyírség 15 7 4 4 29-21 25 6.REAC 15 7 4 4 26-19 25 7. Lombard 14 7 4 3 25-11 25 8. Pápa 15 7 3 5 22-17 24 9. Vasas SC 15 6 5 4 19-16 23 10. Hévíz 15 7 2 6 23-24 23 11. Újpest FC-Fót 15 7 2 6 22-25 23 12. Kecskemét 15 5 4 6 19-19 19 13. Szolnok 15 6 ­9 23-26 18 14. Rákóczi FC-NABI 14 4 5 5 17-19 17 15. Százhalombatta 15 4 5 6 20-25 17 16. Tatabánya 15 4 4 7 15-23 16 17 Celkfömölk 15 3 5 7 12-22 14 18. BKV-Elóre FC 15 4 1 10 20-31 13 19. Demecser 15 4 2 9 17-30 11 20.Monor 15- 2 13 9-38 2 Fülöp Zoltán duplázott A szertáros végre a góllövő cipőket készítette ki a siófoki fiúknak. A Borsodi Liga 13. játéknap­ján, pénteken este: Videoton FCF-Siófok FC 2-4. Mi a gyógyszer a vészes gólínségre? Ezt találgat­ták a siófoki gárda hívei a fehérvári találkozó előtt. S bíztak abban, hogy a Csank, Vass edzőpá­ros jó szokásához híven most is kitalál valami el­lenszert. Mindkét siófoki szakvezető fő monda­nivalója a góllövésről szólt a meccset megelőző­en, vagyis őket is erősen foglalkoztatta a kérdés: mi a baj a támadó játékkal? Nos, pénteken este már nem volt baj, négyet is berámoltak Fülöpék a Vidinek, s ha néhány akciót nem cifráznak túl, kiüthették volna a 62. percben történt kiállítással megroggyant Videotont. Fülöp Zoltán - kell-e mondani, zöld betétes fo­cicsukában - elsöprő lendülettel játszott, hosszú ideje várták tőle ezt a teljesítményt a siófoki gár­da hívei. Szegény fiút meglehetősen sokat bírál­ja a közönség, mert hát való igaz, nem az a ki­mondott cselkirály, nem a technikájáról híres, s a mozgása mintha kissé darabos lenne. Ha azon­ban tere van, s lendületet tud venni, akkor nehéz feltartóztatni. Edzője, aki jól ismeri a Fradiból, nem titkolta, hogy eredményesebb játékot vár tő­le, hiszen ezért szerződtették. Nos, Fülöp Fehér­váron törlesztett jócskán az adósságából. Csank nem lenne Csank, ha nem találna ki mindig valami váratlant. Fehérváron Sipekit a középpálya jobb oldalára állította, s a remek rú­gótechnikájú futballista onnan befelé indulva ónozott zavart az amúgy sem valami acélos ha­zai védelemben. Azt már megszokhattuk, hogy Schultz új szerepköre a támadók vonalában van, most azonban Sipekivel együtt gyakorlatilag ket- ten dirigálták a balatoni legénységet. A Csank-fiúk az alapszakasz második körében jelenleg jobban állnak, mint az első körben két játéknap után. Akkor 1 pontjuk volt, most 3 van. S újra visszaszerezték a hatodik helyet a Békés­csabán botló ZTE-től. ksgriéljük, az eiső körhöz ' hasonló jó folytatás sermmarad el... fónai imre Továbblemlmiüiek: Békéscsaba ELC-é.oh Zalaegerszegi TE 3-1 (1-0) . Békéscsaba, 2500 néző. V.: Saskőys. Gólszerzők: Keresztúri (3) a 3_|: percben, az 59. percben (11-esbÖl) és a 82. percbem illetve Egressy az 50. percben. Sárga lap: Egressy a 27. percben, Szamosi (mindketten e.on Zalaegerszegi TE) a 81. perc­ben. Dunaferr SE-Debreceni VSC 2-2 (0-1) Dunaújváros, 1000 néző. V.: Ábrahám. Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a Siófok FC csapata Gólszerzők: Kiss Gy. az 54. percben, Búzás a 82. percben, illetve Kiss Z. a 42. percben, Máté a 94. percben.' Sárga lap: Balaskó a 9. percben, illetve Máté a 82. percben. Matáv Sopron-Győri ETO FC 0-0 Sopron, 3000 néző. V.: Árany. Sárga lap: Szabados a 23. percben, Somogyi a 84. percben, illetve Jovanovic az 1. percben, Böjté a 42. percben. MTK Hungária FC-Űjpest FC 1-0 (0-0) Hidegkúti-stadion, 3000 néző. V.: Juhos. Gólszerző: Ferenczi a 85. percben. Sárga lap: Molnár a 44. percben, Rednic az 58. percben, Jezdimirovic a 64. percben, And- ronic a 67. perc­ben,' illetve Szü­lési a 9. percben, Korolovszky a 45. percben, Ró- sa H. 47. percben, Kunzo a 75. perc­ben. ■ 1. MTK Hungária FC 13 10' f 2 3<ffi' 31 2. Ferencváros 12 8 2 2 24-9 26 3. Győri ETCTFC 13 7 3: >25-15 24 4.Deb[«$SC (13 6* f (1 t 30-23' 13 5, Újpest FC-> , 11*7 5 28-20 22 6. Siófok FC 13 i 3 4 20-18 21 7. e.on ZTE 13 5 3! 5 24-23 18 8. Matáv Sopron 13; 3 4 6 16-21 13 9. Dunaferr SE 13 3 4 6 20-26 13 10. Videoton FC 13 2 5 6 12-22 11 11. Kispest-Honvéd FC 12 1 3: 8 15-32 6 12. Békéscsabai EFC 13 2­11 18-40 6 Teke NB I. férfiak Szombathely Szombathelyi Gravitáció TK- Nagyberi-Attala Tengeriszem 4-4 (3192-3192) A Szombathelyi Gravitáció TK otthonában lépett pályára a Nagyberki-Attala Tengeriszem NB Tes tekecsapata. A nagyberki­ek hatalmas küzdelemben dön­tetlent játszottak a szombathelyi gárdával. Remekül kezdték a ha­zaiak a találkozót és nagy előnyre tettek szert. Németh és Péter nagyszerű hajrájának köszönhe­tően azonban - 78 fás hátrányát ledolgozva - pontot tudott mente­ni a vendégegyüttes. Eredmények: Gáspár 518-Lelovics* 225 Tóth 515-Páll 535 Polgár 532-Herr 529 ifj. Tóth 547-Tóth 503 Kertész 574-Péter 566 Szovák 506-Németh 592 Csere: Mol­nár 242 fa. Az ifjúsági már­káz é se n : Szombathelyi Gravitáció TK- Nagyberi- Attala Tenge­riszem 1-3 (975-1024) A nagyberki pontszerző: Szabó Cs. 542 fa. ___________________________________________HERR A hétvégén, szombaton befeje­ződött a megyei amatőr női kis­pályás labdarúgó-bajnokság el­ső féléve. Az őszi szezonban két csapat is - a listavezető Kapos- homok és az őt üldöző Satelit FC Somogytarnóca - veretlen ma­radt, miután a zárófordulóban nem bírt egymással a két együt­tes; 3-3 arányú döntetlennel zá­rult a rangadó. Eredmények: Lad-Kiskorpád 4-2 (2-2); Siófoki Góliát FC (Foki­hegyi Általános Iskola)-Satelit FC Somogytarnóca ifi 2-0 (1-0); Ka- darkút-Kiskorpád 3-2 (2-0); Ka- darkút-Jákó 3-1 (2-0); Kiskor- pád-Szentlászló 1-1 (0-1); Siófo­ki Góliát FC (Foki-hegyi Általános Iskola)-Zselickislak 5-0 (2-0); Kaposhomok-Hedrehely-Kadar- kút 3-1 (0-1); Lad-Jákó 2-1 (2-0); Zselickislak-Hedrehely- Kadarkút 2-1 (2-0); Satelit FC Somogytarnóca-Fonyód 3-2 (2-0); Zselicszentpál-Szentlászló 7-1 (4-1); Fonyód-Satelit FC Somogytarnóca ifi 8-0 (4-0); Zselicszentpál-Kadarkút 2-1 (0-0); Satelit FC Somogytamó- ca-Kaposhomok 3-3 (2-2); Siófo­ki Góliát FC (Foki-hegyi Általános Iskola)-Kadarkút 0-0; Satelit FC Somogytarnóca-Zselickislak 7-0 (4-0); Siófoki Góliát FC (Foki-he­gyi Általános Iskola)-Szentlászló 4-0 (2-0); Zselickislak-Satelit FC Somogytarnóca ifi 2-0 (1-0). FENYŐ Az őszi végeredmény: 1. Kaposhomok t4 13 1­63-8 40 2. Satelit FC 14 12 2 li 61-13 38 3. Zselicszgntpál 14 11 1 2 55-8 34 4. Fonyód 14 1 i T. 3 60-16 33 5. Kadarkút 14 7 3 4. 19-16 24 6. Lad 14 7 2 5' 34-27 23 7. Siófoki Góliát FC 14 6 3 5 23-17 21 8. Jákó 14 7­7 22-38 21 9. Hedrehely-Kadarkút 14 4 3 7 18-27 15 10. Zselickislak 14 4 1 9 10-39 13 11. Kaposújlak 14 2 5 7 10-16 11 12. Szentlászló 14 3 2 9 15-56 11 13, Kiskorpád 14 2 X 11 16-52 7 14. Satelit FC ifi 14 2 1 11 11-56 7 15. Bodrog 14 1 1 12 7-38 4 Totó 1. MTK FC-Ujpest FC 1-0 1 2. Cottbus-Schalke 0-1 2 3. Dortmund-Hamburg 1-1 x 4. Hannover-Wolfsburg 3-1 1 5. Leverkusen-VfB Stuttgart 0-1 2 6. Nürnberg-Mönchengladbach 2-1 1 7. Rostock-Kaiserslautem 2-2 x 8. Bochum-Hertha BSC 3-0 1 9. Udinese-Bologna 0-0 x 10. Torino-Brescia 0-2 2 11. Como-lnternazionale 0-2 2 12. Empoli-Lazio 1-2 2 13. Modena-Juventus 0-1 2 A pluszmérkőzés: 14. Bremen-Bayern München 2-0 1 Labdarúgó NB H - Hűmmel csoport (14. forduló) Pontosztozkodással zárult a somogyi rangadó Eredmények: Industrie FC Marcali-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 1-1 (0-0) Marcali, 300 néző. V.: Szökrény (Gyarmati, Kovács Z.). Industrie FC Marcali: Kirí - Pozder, Makriczkij, Maximics, Nokta - Mogyoródi, Varga E., Deme, Dűli - Truczka, Balogh. Edző: Menczeles Iván. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kelemen, Novák, Bencze, Neubauer - Nógely, Hanusz, Horváth, Ballay - Virág, Farkas N. Edző: Bőzsöny János. Csere: Makriczkij helyett Vidákovics a 28. percben, Balogh helyett Czonev a szünetben, Ballay helyett Bázel a 77. percben, Nógely helyett Nezdei a 89. perc­ben, Hanusz helyett Lendvai a 91. percben. Sárga lap: Varga E. az 55. perc­ben (buktatásért), Nógely a 76. percben (reklamálásért), Dűli a 84. percben (reklamálásért), Bázel a 90. percben (visszahúzásért). Az első játékrész a házigazda marcaliak nagy, de meddő me­zőnyfölényét hozta; szinte állan­dóan a vendégek térfelén folyt a játék, a számtalan gólhelyzetük közül azonban egyet sem sikerült értékesíteniük. Szünet után aztán váratlanul vezetést szereztek a vendégek Nógely bombagóljával. Ezután még nagyobb elánnal tá­madtak a hazaiak, s az erőfeszíté­seiknek meg is lett a/eredménye, amikor is egy szerencsés fejessel egyenlítettek. Az utolsó negyed­órában majd felborult a pálya; egymás után maradtak ki a na­gyobbnál nagyobb gólhelyzetek. Nagyon értékes pontot szerzett Marcaliban a Kaposvölgye VSC csapata, amelyben a remekül vé­dő Tánczos kapusnak is nagy ér­demei vannak. Gólszerzők: Truczka (a 64. percben 5 méteres fejesből), Nógely (az 54. percben 17 méte­res lövésből). Jók: Pozder, Varga E., Makszimics, illetve Tánczos, Novák, Hanusz, Farkas N. Menczeles Iván: - Sajnos to­vábbra is görcsösen játszunk, képtelenek vagyunk kihasználni a gólhelyzetek sokaságát. Gratulá­lok a Kaposvölgyének az egy ponthoz. Bőzsöny János: - Szervezetten és lelkesen játszottunk, rászolgál­tunk az egyik pontra. IVUSZA ISTVÁN Motim TE-Balatonlelle SE 5-2 (3-1) Mosonmagyaróvár, 300 néző. V.: Szarka (Boda, Komláti). Motim TE: Sipőcz - Rácz, Nagy T., Sípos, Méri - Szmodics, Fülöp, Pála, Ruskó - Szakáll, Farkas. Edző: Kovács Lajos. Balatonlelle SE: Gyenes - Gosztonyi, Deme, Hajmási, Kenéz - Kolovics, Takács A., Földes L, Takács Gy. - Hosszú, Buzsáki. Edző: Sándor István. Csere: Kolovics helyett Kovács a 38. percben, Szmodics helyett Dán a 68. percben, Takács A. he­lyett Himics a 78. percben, Fülöp helyett Kurucz a 80. percben, Mé­ri helyett Némedi a 85. percben. A hazaiak röpke fél óra alatt el­döntötték a mérkőzés sorsát, mi­után ekkor már 3-0-ra vezettek... Ezután a vendég Balaton-parti együttes több gólhelyzetet is kialakított, de csak szépíteni tudott. A máso­dik félidőben is a lelleiek ját­szottak me­zőnyfölényben, de továbbra sem tudták ki- < használni a lehetőségeiket. A látot­tak alapján a végeredmény túlzott. Gólszerzők: Farkas 2 (a 16. percben és az 51. percben), Sza­káll 3 (a 25. percben, a 27. perc­ben és a 82. percben), illetve Ta­kács A. (a 44. percben), Takács Gy. (a 85 percben). Jók: Sipőcz, Szakáll, Farkas, il­letve Takács A., Kenéz, Buzsáki. Kovács Lajos: - Örülök a nagy­arányú győzelmünknek. Sándor István: - Mi játszot­tunk, az ellenfelünk pedig helyzet nélkül rúgta a góljait... kenézistván További eredmények: Tatai AC-Veszprém LC 1-0 Sárvár FC-UFC Szekszárd 2-1 Petőházi SE-Pécsi VSK 2-1 Bodajk SE-Komlói Bányász 2-4 A bajnokság állása: 1. Sárvár 14 7 :4 3 39-19 25 2. Industrie FC Marcali 14 7 4 3 17-8 25 3. Komlói Bányász 14 8 ít 5 25-20 25 4. Szekszárd 14 7 3 4 22-10 24 5. Veszprém 14 6 6 2 18-13 24 6. Tatai HAC 14 7 3 4 25-22 24 7. Balatonlelle 14 6 2 6 23-20 21 8. Bodajk 14 5 ;5 4 25-24 20 9. MTE MOTIM 14 5' s4 5 23-17 19 10. Petőházi SE 14 5 4 5 16-15 19 11. Kaposvölgye VSC 14 1 :3 10 13-35 8 12. Pécsi VSK 14­Í1 13 6-47 II iHt 1 • EV oP < Nem sikerült a visszavágás 11.OLDAL-y f j Af 1 ) I: 71TI Eá#,é:1 ■ Kereső Csaba bizonyítóit JL ’ JL m* LJ JL Tg**! T "fii fi |imj mi ii i T~i ii i ni ii i 12 .OLDAL n m 2002. November 4., Hétfő 9. oldal Labdarúgó NB I - Borsodi Liga. 13. forduló Labdarúgás Labdarúgó NB l/B, 15. forduló . A bajnokság állása: