Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-25 / 274. szám

10. OLDAL SPORT 2002. November 25., Hétfő Újra hatodik a Csank-csapat Siófok FC-Matáv Sopron 2-1 (1-1) Újabb három bajnoki ponttal gazdagodott a Siófok FC fotó> gáti körnél Labdarúgó NB I Győri ETO FC-Újpest FC 1-3 (0-2) Győr, 1500 néző. V.: Kassai. Gólszerzők: Baumgartner a 83. percben, illetve Rósa H. a 20. percben, Horváth F. a 32. perc­ben, Tokody a 75. percben, e. on Zalaegerszegi TE- MTK Hungária FC 1-2 (0-2) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Szabó Zs. Gólszerzők: Faragó az 52. percben, illetve Elek a 17. perc­ben, Illés a 31. percben. ■ Debreceni VSC-Videoton FCF 0-0 Debrecen, 4000 néző. V.: Erdős. Kispest-Honvéd FC- Békéscsaba ELC 2-0 (1-0) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Bárányos a 20. percben, Sasu a 61. percben. Ferencvárosi TC-Dunaferr SE 3-0 (0-0) Üllői út, 4000 néző. V.: Makai. Gólszerző: Tököli (2) a 69. percben és a 91. percben, Lip­csei a 90. percben. Kiállítva: Zováth (Dunaferr SE) a 84. percben. ____________■ Lab darúgó NB l/B A bajnokság 18. fordulójában már múlt pénteken lejátszotta mérkőzését a Kaposvári Rákóczi FC-NAB1, amely Demecserből is elhozta a három pontot. Eredmények: Demecseri FC-Kaposvári Rákóczi FC-NABI0-1 (0-0) Bp. Vasas SC-BKV-Előre FC 2-0 (0-0) Monor-Tatabánya 1-0 (0-0) Celldömölk-Szolnoki MÁV 1-2 (1-1) Nyírség-Spartacus-Pápa 2-1 (1-0) Pécsi MFC-Kecskemét 3-0 (2-0) Hévíz-Diósgyőr 2-1 (0-0) Fót-Haladás 0-1 (0-0) Rákospalotai EAC- Balassagyarmat 4-2 (1-0) Büki TK-Bükfürdő- Százhalombatta 0-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi MFC 18 12 5 1 34-11 41 2. Büki TK 18 11 4 3 29-11 36 3. Lombard-Haladás 18 10 4 4 30-12 34 4. Diósgyőr 18 10 2 6 40-26 32 5. REAC 18 9 5 4 32-21 32 6. Nyírség 18­9 4 5 36-26 31 7. Hévíz 18 9 2 7 29-27 29 8. Balassagyarmat 18 9 2 7 31-32 29 9. Bp. Vasas SC 18 7 ifi 5 21-19 27 10. Újpest FC-Fót 18 8 3 7 25-27 27 11. Pápai ELC 18 7 3 8 25-25 24 12. Rákóczi FC-NABI 18 6 5 7 20-22 23 13. Százhalombatta 18 6 [fi 6 25-28 23 14. Szolnok 18 7 1 10 27-32 22 15. Kecskemét 18 5 ifi 8­20-24 20 16. Tatabánya 18 5 Í4 9 19-28 19 17: Celldömölki VSE 18 4 5 9 14-27 17 18. BKV Előre 18 5 1 12 24-37 16 19. Demecseri FC* 18 4 3 11 20-35 12 20. Monor-Sáma SE 18 2 15 12-43 5 A táblázatban *-gal jelzett Demecseri FC-Csapatától három pontot levontak. Siófok Nagy csatát vív a Siófok a baj­nok ZTE-vel a felsőházat jelen­tő hatodik helyért; most a Csank-csapat áll jobban a ver­senyfutásban, miután szomba­ton délután a Sopron ellen 0-1- ről fordítva győztek. Jók: dr. Hock és Debreceni. A siófo­ki orvos és gyúró a matyó hímzöasszonyok ügyességét utá­nozva pillanatok alatt az oldalvonal mellett öltötte össze közös erővel Almir Filipovics felszakadt szemhé­ját (bármennyire akart, nem tudott visszatérni ezután a bosnyák tá­madó, mert akkora dudor nőtt a homlokán, hogy a bal szeme alig látszott tőle). Kulcspillanata volt ez a meccsnek, mert Csank mester Szabó Csabának jelezte hogy be­vetés, s a cserecsatár lett később a találkozó hőse két találatával. A hazai orvosnak és gyúrónak kü­lönben nem ez a 15. perc tájékán adódott feladat volt az első dolga, hiszen Pusztai már a 2. percben i összefejelt Sirával, s a siófoki védő fejét turbánnal kellett ellátni (ő azonban folytathatta a játékot, s csapata egyik legjobbja volt). Nem éppen barátságos jellegűnek indult tehát a derbi (Filipovics panaszko­dott is, hogy őt tartják durvának, erre a soproni Horváth R. valósággal kiütötte, s még csak sárgát sem kapott érte...). Sőt, a vendégek odáig „me­részkedtek”, hogy egy góllal tovább bosszan­tották a hazaiakat: Horváth A. majdnem a siófoki térfél közepéről talált a nappal szemben védő Né­meth kapujába (0-1). Tíz perc után egalizált a Siófok Szabó Csa­ba szemfülessége révén, hiszen egy előreívelés után ott toporgott Szabados és a kapuját messze el­hagyó Farkas sarkában, akik addig szerencsétlenkedtek, míg a laszti Szabó elé került, s előtte már csak az üres kapu tátongott (1-1). A második félidő a Siófoké volt. Eladdig még csak-csak megvillan­tak a vendégek is, Tóth Mihály még helyzetbe is került, a pihenő után azonban már Németh Gábor nyu­godtan süttethette a tarkóját a le­nyugvó nappal. Erőben is felülkere­kedtek Sipekiék, s kizárólag rajtuk múlott, hogy nem küldték haza na­gyobb arányú vereséggel az egyko­ron Siófokon is ténykedő Komjáti András együttesét. Ehelyett azon­ban csak Szabó Csaba talált a kapu­jukba, amikor Fiilöp pontos pasz- szát 13 méterről a jobb alsóba küldte (2-1). Jellemző szituáció: a 91. percben Fülöp teljesen egyedül nyargalhatott a kapu felé Usvat át­adásával, de addig totojázott, míg Szabados beérte, s a vörös hajú tá­madó lövés helyett inkább esett egy nagyot. Megjegyzendő: koráb­ban két társa, Sipeki, majd Schwarcz is nagyot nyekkent a ti­zenhatoson belül, s a stadionban csak Megyebíró játékvezető nem látta tizenegyesnek ezeket az ese­teket. A lényeg azonban, hogy zsebben a három pont, s újra hato­dik a Csank-csapat. így játszottak Siófok, 1500 néző, V: Megyebíró (Hrabovszky, Kalmár). Siófok FC: Németh G. 0- Pantics 6, Kuttor 6, Pusztai 6 - Erős 5, Sipeki 6, Schwarcz 6, Gaál 5 - Csor­dás 6, Filipovics 0, Fülöp 6. Edző: Csank János. Sopron: Farkas B. 5 - Csiszár 6, Szabados 4, Horváth R. 6- Majoros 5, Fehér Z. 5, Somogyi 4, Horváth A. 6, Tóth I. 4 - Sim 4, Tóth M. 5. Edző: Komjáti András. Csere: Filipovics helyett Szabó Cs. (7) a 18., Majoros helyett Perger (4) az 53., Csordás helyett Usvat (6) az 59., Sira helyett Bausz a 62., Horváth A. helyett Javrujan a 68., Erős helyett Juhász a 71. percben. Sárga lap: Csiszár a 10., Fehér Z. a 31., Sira a 33. percben. Gólszerző: Szabó Cs. a 37. és a 64., ül. Horváth A. a 27. percben. Szögletarány: 11-3 (7-3). Csank János: - A máso­dik félidőre sikerült felőröl­nünk a szervezetten futbal­lozó Sopront. A hajrában sok helyzetet dolgoztunk ki, de a befejezéseink nem sike­rültek, ezért nem nyertünk nagyobb különbséggel. Komjáti András: - Az első félidő­ben taktikusan, jól futballoztunk. Fordulás után többen is elfáradtak a csapatomból, a Siófok felőrölte az ellenállásunkat. fónai imre A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 16 12 2 2 34-14 38 2. Ferencvárosi TC 15 10 2 3 30-11 32 3. Újpest FC 16 9 2 5 34-23 29 4. Győri ETO FC 16 8 3 5 27-20 27 5. Debreceni VSC 16 6 8 2 31-24 26 6. Siófok FC 16 7 4 5 23-22 25 7. e. on ZTE FC 16 7 3 6 30-26 24 8. Videoton FC 16 3 6 7 15-24 15 9. Dunaferr SE 16 3 4 9 21-32 13 10. Matáv Sopron 16 3 4 9 18-29 13 11. Kispest-Honvéd FC 15 3 3 9 19-34 12 12. Békéscsabai ELC 16 3 1 12 20-43 10 Totó 1. Siófok FC-Matáv SC Sopron 2-1 1 2. Kispest-HFC-Békéscsabai EFC 2-0 1 3. Ferencváros-Dnnaferr SE 3-0 1 4. Bielefeld-Leverkusen 2-2 x 5. Hertha BSC-Bremen 0-1 2 6. K.lautern-Bayern München 0-2 2 7. Mönchengladbach-Bochum 2-2 x 8. Schalke 04-Rostock 2-2 x 9. Wolfsburg-Dortmund 2-0 1 10. Brescia-Udinese 1-1 X 11. Chievo-Empoli 1-0 1 12.Juventus-Bologna 1-1 X 13. AC Parma-AS Roma 3-0 1 A pluszmérkőzés: 14. AC Milan-lnternazionale 1-0 1 A Siófok legjobbja Jobban kell koncentrálnunk a kapu előtt. Ezt mondta a meccs előtt Szabó Csaba arra a kér­désre: mi kell ahhoz, hogy a támadójáték ered­ményesebb legyen. Nos, Szabó a pályán aztán | megmutatta, mire is gondolt. Filipovics sérülése miatt váratlanul gyorsan bevetette Csank mes­ter, a cserecsatár pedig ezt két góllal hálálta meg, s vált így a meccs hősévé. Hogy mit mon­dott a lefújás után? Azt, hogy igencsak fáradt­nak érezte magát, képtelen volt igazán felpörög­ni. Ha ez kell hozzá, azt kívánjuk, legközelebb se pörögjön jobban. Szabón kívül egyébként ezúttal átlagon felüli telje­sítményt láthattunk Kuttortól, Pusztaitól és Sipekitől is. Növelhető-e a mostani egypontnyi előny a ZTE-vel szemben? Nos, a Siófok az őszi utolsó játéknapon Dunaújvárosban vizitál, míg a bajnok az Újpestet fogadja. Hétközi sportajaniatunk HÉTFŐ Kézilabda Országos serdülő leány kézilab­da-bajnokság: Marcali VSZSE- Hévíz SK. Marcali, városi sport- csarnok, 16 óra. Labdarúgás NB I-es junior labdarúgó-bajnok­ság (őszi utolsó előtti, 16. fordu­ló): Siófok FC-Matáv SC Sopron. Siófok, 13 óra. V.: Kepe A. (Szalai Zs., Balog J.). KEDD Röplabda Röplabda NB I, férfi Extraliga (11. forduló): Kométa-Kaposvár­Kecskeméti FRC Phoenix-Meca- no. Kaposvár, városi sportcsar­nok, 18 óra. (Junior mérkőzés 20 órakor.) Kosárlabda Kosárlabda NB II, Nyugati „B” csoport - férfiak: Szombathelyi TKFSE-Kaposvári Egyetem Meló- Diák KK. Szombathely, Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola tor­nacsarnoka, 20.20 óra. Labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa - a.leg­jobb nyolc közé jutásért: Kaposvá­ri Rákóczi FC-NABI-Ferenc- város. Kaposvár, Rákóczi-stadi- on, 12.30 óra. V.: Kassai V. (Vá­mos T., Erős G.). SZERDA Kézilabda Kézilabda NB l, női „B” csoport - Nyugat (10. forduló): Marcali VSZSE-Dunaferr SE II. Marcali, városi sportcsarnok, 18 óra. (Ifjú­sági mérkőzés 16 órakor.) - A hét­végéről elhalasztott mérkőzés pótlása. Labdarúgás Labdarúgó Magyar Kupa - a leg­jobb nyolc közé jutásért: Szom­bathelyi Lombard-Haladás VFC- Siófok FC. Szombathely, 17 óra. V.: Kiss B. (Ringj., Kispál R.). FENYŐ Melléklet a számlákhoz Aki látta, hogy Almir Filipovics mekkorát rúgott mérgében a labdákat tartalmazó zsákba, amikor kiderült, sérülése miatt nem térhet vissza a pályára, nem vádolja a siófoki labdarúgókat „sztrájkkal”. A sárga­kék színekért hajtők még nem sok prémiumot láttak, csak a havi alap­fizetés gyarapította a zsebüket az ősszel. Nehézségekkel küzd a klub, s ez immár nem titok, hiszen szombaton már az egyik rendező is ez­zel a „hírrel” fogadta a mérkőzésre érkező tudósítót. Más jólértesültek meg arról beszéltek, Schultz Levente és Grósz Róbert azért maradt ki a keretből, mert menedzserük, Kiss József (akit Siófokon nem kell be­mutatni) immár írásban is felszólította a klubot a fizetésre. Át kell gondolni a klub gazdálkodását a télen, költségkímélés gya­nánt nem kizárt a keretszűkítés sem - nyilatkozta Sallói István klub- igazgató. Gond van tehát, ezt senki sem tagadja, s maga a tulajdonos, Fodor János is készséggel vállalkozott, hogy őszintén beszéljen la­punknak ezekről a kellemetlen, de ettől még valós dolgokról. Azt kér­te azonban, várjuk meg a hétvégi utolsó fordulót, mint ahogyan türel­mesek maguk a játékosok is, s egyelőre (persze, tehetnek mást?) bíz­nak abban, amit néhány hete a tulajdonos mondott nekik, miszerint ha bajnokságot nyernek, akkor is ki lesz fizetve a tartozás. Hogy is mondta Schwarcz Zoltán lapunknak a közelmúltban? Ott a helye a hat között a Siófoknak, s ott is lesz, ha a körülmények megfe­lelőek lesznek. Nos, a szombati meccs azt mutatta: a siófoki futballis­ták a teljesítményükkel kívánnak mintegy mellékletet benyújtani a ki­fizetetlen számláikhoz; ha ott lesznek a hat között, joggal mondhat­ják, ők teljesítették (sőt, talán túl is teljesítették) a feladatukat, s most már a klubvezetésen a sor... fónai imre Labdarúgó NB II - Hűmmel csoport Eredmények: Industrie FC Marcali-Motim TE 1-0 (0-0) Marcali, 300 néző. V.: Solymosi (Koch, Kiss Gy.). Industrie FC Marcali: Kirí - Pozder, Makriczkij, Maximics, Nokta - Mogyoródi, Varga E., Deme, Dűli - Balogh B., Czonev. Edző: Menczeles Iván. Motim TE: Sipőcz - Dán, Nagy, Sípos - Méry, Hegyi, Fülöp, Pállá, Hruskó - Szakáll, Kertész. Edző: Kovács Lajos. Csere: Szakáll helyett Farkas a 14., Pozder helyett Nagy T. a 35., Hegyi helyett Smodics a 83., Ba­logh B. helyett Varga B. a 89. perc­ben. Sárga lap: Maximics a 7., Dán a 10., Pállá a 43., Nokta az 56., Kertész a 60., Méry a 83. percben. Az első félidőben mindkét csa­pat előtt adódtak gólhelyzetek, de ezek kimaradtak; sőt, egy moson­magyaróvári támadásnál a kapufa mentett Kirí kapus helyett. Szünet után is kiegyenlített mezőnyjáté­kot láthatott a publikum. A hajrá a marcaliaknak sikerült jobban, akik a befejezés előtt pár perccel egy szerencsés góllal eldöntötték a három bajnoki pont sorsát. Gól­szerző: Dűli (a 86. percben). Jók: Makriczkij, Dűli, Nokta, illetve Dán, Kertész, Pállá. Menczeles Iván: - Megérdemelt győzelmet arattunk, amelyhez egy kis szerencse is kellett. Kovács Lajos: - A küzdelmes mérkőzést egy potyaízű gól dön­tötte el. IVUSZA ISTVÁN Balatonlelle SE-UFC Szekszárd 1-1 (1-0) Balatonlelle, 500 néző. V.: Ábra­hám (Székely, Tóth S.). Balatonlelle SE: Gyenes - Gosztonyi, Deme, ifjabb Kenéz, Takács Gy. - Földes I., Takács A., Hosszú, Sylla - Buzsáki, Himics. Edző: Sándor István. UFC Szekszárd: Kurucsai - Fe­hér, Torma, Mészáros, Bozsér - Szentjobbi, Kiss T„ Balics, Tóth - Mosonyi, Tolnai. Edző: Dienes Pál. Csere: ifjabb Kenéz helyett Ko­vács a 30., Földes I. helyett Kolovics a 65., Balics helyett Gaál a 78., Kiss T. helyett Tálas a 82. percben. Sárga lap: Kolovics a 68., Himics a 85. percben. Kiállítva: Mosonyi a 87. percben. Az első játékrészben érintet­len maradt mindkét kapu. Aztán alighogy elkezdődött a második félidő, a vendégek megszerezték a vezetést. A kitámadó hazaiak a játékrész közepén egyenlítettek; a gól után is tovább rohamoztak a lelleiek, de két alkalommal is a kapufát találták el, Kurucsai ka­pus pedig több alkalommal bra­vúrral hárított. Gólszerzők: Ta­kács A. (a 67. percben), illetve Tol­nai (a 46. percben). Jók: Buzsáki, Deme, Kovács, illetve Kurucsai, Fehér, Tolnai. Sándor István: - Nehéz helyzet elé állítottuk a listavezetőt. Jó já­tékkal - a szerencsével sajnos ha­dilábon állva - meg kellett eléged­nünk a döntetlennel. Dienes Pál: - Az első 45 perc­ben mi, a másodikban pedig el­lenfelünk játszott jobban, így igazságos a pontosztozkodás. KENÉZ ISTVÁN Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Veszprém LC 0-2 (0-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Kiss N. (Berki, Auth). Kaposvölgye VSC: Tánczos - Kadarkád, Novák-, Bencze, Neubauer - Nógrádi, Hanusz, Horváth, Ballay - Virág, Farkas N. Edző: Bőzsöny János. Veszprém LC: Varga - Katona, Lantai, Trampler, Csonka - Hom- póth, Kozma, Nagy, Finta - Bényi, Szegletes. Edző: Hannich Péter. Csere: Ballay helyett Dede a 46., Hompóth helyett Szöllőskei az 55., Kozma helyett Glück a 63., Nógrá­di helyett Kelemen a 66., Hanusz helyett Wágner a 80., Nagy helyett Horváth a 82. percben. Sárga lap: Bényi a 35., Neubauer a 44., Tánczos az 54. p. Az első játékrészben a Kapos­völgye VSC egymás után dolgozta - és hagyta - ki a nagyobbnál na­gyobb helyzeteit. A második félidő elején aztán egy felesleges szabály­talanság megpecsételte a hazaiak sorsát. A 11-es után kitámadott a nagyberki alakulat, a vendég veszprémiek pedig már a hosszab­bításban egy kontrából tovább nö­velték az előnyüket. Gólszerző: Szegletes 2 (az 54. percben 11-es- ből, és a 92. percben). Jók: Novák, Virág, Farkas N„ illetve Bényi, Szegletes, Trampler. Bőzsöny János: - Ebben az osz­tályban kevés a lelkes játék... Hannich Péter: - Szokásunk­hoz híven rengeteg helyzetet pus­káztunk el, de egy jogos 11-es át­segített bennünket a holtponton. BÓNA KÁROLY További eredmények: Bodajk SE-Petőházi SE 4-1 Komlói Bányász-Tatai AC 0-1 Pécsi VSK-Sárvár FC 0-6 A bajnokság állása: 1. Sárvár 17 9 4 4 48-22 31 2. Szekszárd 17 9 4 4 28-12 31 3. Industrie FC Marcali 17 9 4 4 21-12 31 4. Tatai HAC 17 9 3 5 32-24 30 5. Komlói Bányász 17 9 2 6 28-23 29 6. Veszprém 17 7 6 4 22-17 27 7. Balatonlelle 17 8 3 6 28-27 '27 8. Bodajk 16 7 5 4 32-23 26 9. MTE MOTIM 17 6 4 7 25-20 22 10. Petőházi SE 17 5 5 7 19-23 20 11. Kaposvölgye VSC 16 1 3 12 13-40 6 12. Pécsi VSK 17­1 16 6-59 Ili g Csiky Gergely Színház december havi műsor 4. szerda 19.00 Kabaré Madách bérlet 5. csütörtök 19.00 Kabaré Hevesi bérlet 6. péntek 14.30 Diótörő LY-bérlet 7. szombat 19.00 Kabaré Déryné bérlet 12. csütörtök 19.30 Egerek és emberek Stúdióelőadás ­BEMUTATÓ 13. péntek 19.30 Egerek és emberek Stúdióelőadás 14. szombat 19.30 Egerek és emberek Stúdióelőadás 16. hétfő 14.30 Diótörő N-bérlet 17. kedd 14.30 Diótörő 0-bérlet 18. szerda 19.00 Amadeus Vörösmarty bérlet 19. csütörtök 19.00 Amadeus Erkel bérlet 20. péntek 19.00 Amadeus Csiky bérlet - BEMUTATÓ 21. szombat 19.00 Amadeus Somlay bérlet 19.30 Egerek és emberek Stúdióelőadás 25. szerda 19.00 Kabaré Bérletszünet ‘ 26. csütörtök 15.00 Káprázatos hölgyek Bérletszünet 27. péntek 19.00 Pillangókisasszony Kiss Manyi bérlet Pécsi Nemzeti Színház előadása 28. szombat 19.00 Pillangókisasszony Ódry bérlet Pécsi Nemzeti Színház előadása Jegyek válthatók a Jegyirodában Kaposvár, Fő u. 8. • Telefon: 82/511-208 Pénztári órák: h-p 9.30-tól 12.30-ig, 13-tól 17 óráig Szombat 8.30-tól 12 óráig. ,*