Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-24 / Vasárnap Reggel, 47. szám

2002. NOVEMBER 24. Kiütés az ILYEN VOLT Iram - 3 | ■ Nem volt panasz Színvonal - 3 ■ A második félidő vállalható Látványosság - 3 1 W Az utolsó percben két Fradi-gól Hangulat - 4 1 ■ A hazai publikum remekül szórakozott Játékvezető - 5 I ■ Makai jól irányított JEGYZŐKÖNYV FERENCVÁROS-DUNAFERR 3-0 (0-0) Üllői út, 4000 néző, V: Makai Ferencváros: Szűcs - Balog, Vukmir, Gye­pes - Kriston, Lipcsei, Kapic (Szili 91.), Szkukalek - Gera (Penksa 89.), Tököli, Leandro (Jovic 58.). Edző: Garami József. Dunaferr: Németh - Salamon, Éger, Zováth, Kóczián - Nikolov (Mészáros 76.), Búzás (Bükszegi 46.), Kiss Gy„ Rósa D. - Drobnjak, Lengyel. Edző: Tornyi Bar­nabás. Gólok: 1-0: Tököli (69), 2-0: Lipcsei (90.), 3-0: Tököli (91.). Kiállítva: Zováth (84.) sport} OVEMBER 24., első a sportban VASÁRNAP 08.45 Biliárd, Pool-vb 2002,18/10. rész (ism.) 09.45 Televíziós vásárlás 10.00 Kosárlabda, női Ebselejtezó, Magyarország-Oroszország (ism.) 12.00 Labdarúgás, spanyol bajnokság, 11. forduló, Barcelona-Real Madrid (ism.) 14.45 Labdarúgás, angol bajnokság, 15. forduló, Tottenham-Leeds (élő) 17.15 Labdarúgás, német bajnokság, 14. forduló, 1860 München-Nürnberg (éló) 19.45 Szepesivel akkor és most... 19. rész (ism.) 20.15 Labdarúgás, olasz bajnokság, 11. forduló (élő) 22.45 Labdarúgás, spanyol bajnokság, 11. forduló, Atlético Madrld-Betis 00.30 Futballmagazin (ism.) utolsó percben Gera csacsacsát járt, a tapsot mégis Tököli kapta ■ A Dunaferr immár Thomas Sowunmi nélkül érkezett az Üllői útra. Pénteken ugyanis jogerőre emelkedett a liga fel- lebbviteli bizottságának hatá­rozata, miszerint a Dunaferr nem teljesítette a szerződés­ben foglaltakat, így a csatár mostantól szabadon igazhol- ható. Nem tudni, Sowunmi hi­ánya miatt, esetleg másért, de a vendégek az első félfdőben nem igazán erőltették a táma­dásokat. A Dunaferr abszolút védekezésre kényszerült, Len­gyel a 30. percben egy távoli lövéssel szakadt ki a nagy de­fenzívából, a labda azonban elkerülte Szűcs kapuját. A ha­zaiak egyébként többször ötlettelennek bizonyultak, hi­ába voltak fölényben, abszo­lút gólhelyzetet egyszer sem teremtettek az amúgy reme­kül védő Németh kapuja előtt. Sőt, a másik oldalon a 43. percben kis híján gólt szerzett a Dunaferr: Rósa Dénes lövése megpattant Szűcs előtt, a kapus már elfeküdt, a labda a kapufáról vágódott ki. A szünet után a 60. percben a legszebb akcióját vezette a hazai alakulat, Gera gurított vissza a baloldaról középre, Lipcsei érkezett és 18 méterről mellé lőtt - nem önhibájából, a labda egy Dunaferr védőről vágódott szögletre. A 67. perc­ben Tököli gólt szerzett, ám a játékvezető les miatt érvény­telenítette, a 70. percben azonban már valóban ünne­pelhetett: Gyepes lőtt a véde­lem mögé belépő Gera elé, a csatár középre passzolt, az üresen érkező Tököli pedig a léc alá továbbított (1-0). A 84. percben Zováth kézzel akasz­tott meg egy ferencvárosi tá­madást, s Makai kiállította. Zárásként jött két slussz­poén, előbb Lipcsei ugrott ki tisztán, elvibe a labdát a kifu­tó Németh mellett és a kapu­ba gurított (2-0), aztán Lipcsei játszott Tököli elé, ő is be­csapta Némethet, majd ő sem hibázott (3-0). Kiütés az utol­só egy percben. AZ NB I ALLASA 1. MTK 16 12 2 2 34-14 38 2. FTC 15 10 2 3 30-11 32 3. Újpest 16 9 2 5 34-23 29 4. Győr 16 8 3 5 27-20 27 5. DVSC 16 6 8 2 31-24 26 6. Siófok 16 7 4 5 23-22 25 7. ZTE 16 7 3 6 30-26 24 8. Videoton 16 3 6 7 15-24 15 9. Dunaferr 16 3 4 9 21-32 13 10. Sopron 16 3 4 9 18-29 13 11. Kispest 15 3 3 9 19-34 12 12. Békéscsaba 16 3 1 12 20-43 10 NBI 16. FORDULÓ PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK ■ GYŐR-ÚJPEST 1-3 SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK I I ZALAEGERSZEG-MTK 1-2 (0-2) Zalaegerszeg, 7000 néző, V: Szabó Zs. ZTE: Túri - Kocsárdi, Urbán, Csóka (Budisa 82.), Král (Vincze 46.) - Ljubojevic (Sabo 82.), Mol­nár, Balog, Egressy - Faragó, Kenesei. Edző: Bozsik Péter. MTK: Hajdú - Molnár, Komlósi, Smiljanic, Fűzi ­I Zavadszky, Elek, Jezdimirovic, Illés (Czvitkovics 90.) - Ferenczi, Rednic (Andronic 70.). Edző: | Egervári Sándor. Gólok: 0-1: Elek (17.), 0-2: Illés (31.), 1-2: Faragó I 1 (52-}­■ SIÓFOK-SOPRON 2-1 (1-1) I Siófok, 1500 néző, V: Megyebíró Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Pusztai - Erős I | (Juhász 71.), Schwarcz, Sipeki, Gaál - Csordás | (Usvat 60.), Filipovic (Szabó Cs. 18.), Fülöp. Edző: Csank János. Sopron: Farkas - Csiszár, Szabados, Horváth R. - ( Majoros (Perger 53.), Fehér, Horváth A. I (Javrujan 68.), Somogyi, Tóth I. - Sira (Bausz 1 62.), Tóth M. Edző: Komjáti András. Gólok: 0-1: Horváth A. (27.), 1-1: Szabó Cs. (37.), 2-J: Szabó Cs. (64.). ■ DEBRECEN-VIDEOTON 0-0 Debrecen, 4000 néző, V: Erdős Debrecen: Tomic - Bernáth, Flavio Pim (Sketiani | 51.), Szekeres (Vincze 36.), Selymes - Kiss, Ha­bi, Sándor, Böőr - Bajzát, Sumudica (Kerekes 63.). Edző: Szentes Lázár. Videoton: Végh - Stanojevic, Pomper, Vilotic - Tí- I már, Tóth B., Dvéri, Vasas (Csató 8Z) - Szalai (Némedi 71.), Tóth N. - Térjék (Sorato 62.). Edző: Várhidi Péter. | s I ■ KISPEST-BÉKÉSCSABA 2-0 (l-O) Bozsik-stadion, 1000 néző, V: Arany Kispest: Tóth J. - Dulca, Pandúr, Mészáros - Her­cegfalvi (Piroska 46.), Dubecz (Babos 91.), Ta­kács, Balint - Bárányos - Torghelle (Borgulya | 56.), Sasu. Edző: Gujdár Sándor. Békéscsaba: Fekete - Lapsánszki, Udvari, Szil­veszter - Kovács N. (Szabó 77.), Bánföldi, Gavrilovic (Megyesi 64.), Vincze Z. - Tóth Gy„ Miculescu (Keresztúri 52.), Hoffmann. Edző: Garamvölgyi Lajos. Gellei önvizsgál Habár a szerdal Magyarország-Mol- dávia csupán egy barátságos mérkő­zés volt, ennek ellenére a végkimene­tele némileg rontott az utóbbi időben feljavult közhangulaton. A közönség ugyanis a stockholmi pontszerzés valamint a San Marino elleni Eb-selej­tező siker után parádéra számított, ehelyett Gellei Imre együttese 1-1-re végzett a moldávokkal. Szükség volt-e erre a mérkőzésre? A kapitány szerint feltétlenül, tudniillik úgy tartja: amikor lehet, játszani kell. ■ - Utólag sem bánja ezt a moldáv meccset1- Dehogy, sőt: szükség volt rá! Eredeti­leg egy olyan csapattal szerettünk volna játszani, amelyik a világbajnokságon sze­repelt és eleinte úgy tűnt, Belgium jön ezen a napon. Végül azonban vissza­mondták. Csoportunkból a svédek és a lengyelek szintén pályára léptek, tehát senki sem ül a babérjain, gondoltam, ne­künk sem kéne.- Látott bármilyen pozitívumot a mi­eink játékában?- Eddig kétszer néztem meg a mérkő­zést és az első 15 percben két óriási lehe­tőséget szalasztottunk el, kis szerencsével akár az elején jelentős előnyre tehettünk volna szert. Hozzá kell tennem, a moldáv kapus-remek formában védett, míg a ven­dégek mezőnyjátékosai végig űzték-hajtot- ták a mieinket. Meg kell tanulnunk az esé­lyességet győzelemig vinni, tempót adni, irányítani. Ez most nem sikerült.- Ebben az évben számos fiatalt be­épített a gárdába, elég csak Gyepest vagy Gerát említeni. Tavasszal is várha­tó néhány új arc?- A barátságos mérkőzések arra is jók, hogy lehetőséget adjunk azoknak, akik korábban kevesebbszer jutottak szóhoz. A moldávok ellen például Zavadszky kapott az alkalmon, remekül teljesített, jó benyo­mást tett rám. Az ilyen meccseken a fiata­lok további rutint szerezhetnek.- A rangidősek közül Miriuta nem játszott. Számít rá tavasszal?- Miriuta azzal, hogy Duisburgba szer­ződött új inspirációt kaphat, ráadásul a vá­logatottban amolyan kohéziós játékos, nö­veli a közösség erejét. Lipcsei szintúgy, de például a sérüléssel bajlódó Lendvai szin­tén jelezte, hogy nagyon szeretne játszani a válogatottban.- Egyáltalán nincs rossz szájíze a döntetlen után?- Nincsenek könnyű meccsek, ez az eredmény mindannyiunkat önvizsgálatra késztet. A csatárok számtalan helyzetet elpuskáztak, nekik meg kell tanulniuk az adott pillanatban koncentrálni, mert a len­gyelek avagy a svédek ellen még kevesebb lehetőségük lesz a gólszerzésre. Ha másra nem is, a moldáv meccs arra feltétlenül jó volt, hogy rávilágított a hibáinkra. (szabó) Lisztes gólpassza Királyék ellen A Bundesliga 14. forduló­jában magyar rangadót játszottak, a Werder Bremen a Herthához láto­gatott. A vendégek kezdőcsapatában helyet kapott Lisztes Krisztián, míg a hazaiak kapuját új­fent Király Gábor őrizte, Dárdai Pál nem jutott le­hetőséghez. A brémaiak már a tizedik percben gólt szereltek, Lisztes beadását Állton fejelte Király hálójába. ■ Lisztesék meg is tartották az előnyüket (0-1) és végül értékes há­rom ponttal tá­voztak Berlin­ből. A Bremen- nek ez volt idén a harmadik idegenbeli sikere, s ezzel már 26 pontot számlál és a második helyre jött fel.- Mindkét csapat számára fontos mérkőzés volt - kezd­te Lisztes Krisztián. - Sze­rencsére nekünk sikerült jobban, így a Bayern Mün­chen mögött immár a máso­dikak vagyunk. Lisztes tevékeny részese volt a Werder góljának, de ezenkívül egyszer sem adott munkát Király Gábornak, ezúttal főképp a védekezés­re koncentrált.- A gól előtt a baloldalon vezettem a labdát az alapvo­nalig, onnan középre ível­tem, majd az érkező Ailton a hálóba fejelt. Király Gábor annyiban egészítette ki Lisztes gólle­írását, hogy szerinte a gól­ban a csúszós fű is közreját­szott. - Krisztián beadása megpattant egy hátvé­dünkön, így becsapta a középső védőinket - vélte Király. - Ettől füg­getlenül nem esünk pá­nikba, a hatodik helyen állunk, az, élbolyban maradtunk. Dárdai Pál ezúttal sem kapott lehetősé­get a Herthában, a kis- padon kuporgott. A Király-Lisztes párbaj egyébként már szerdán a válogatottban elkez­dődött, a két játékos tudniillik szobatárs volt a moldávok ellen készülő csapatban.- Király Gabi azt mondta szerdán, örülne, ha a Hertha úgy nyerne 3-2-re, hogy én szerzem a Bremen két gólját - mesélte Lisztes. - Azt válaszoltam, nekem az 1-0-ás brémai si­ker jobban tetszene, így utó­lag azt mondhatom, a tipp­versenyt is én nyertem! Sz. T. A BUNDESLIGA 14. FOR­DULÓJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYE: Wolfsburg-Dortmund 2-0, Bielefeld-Leverkusen 2-2, Mönchengladbach-Bo- chum 2-2, Schalke-Rostock 2- 2, Stuttgart-Hannover 3- 0, Kaiserslautern-Bayern München 0-2. Lőw Zsolt és a Cottbus ma játszik. Az ál­lás: 1. Bayern München 32 pont, 2. Werder Bremen 26, 3. Stuttgart 24. TfWOT unrnn utotű S(DCS©[l[L[iroDS[l© TÁRÓT KÁRTYÁVAL 440KZCC -HflTfl SEGÍTSÉGÉVEL 0690230-713 A hívás díja 120 Ft + áfa percenként + kapcsolási díj. Éjjel-nappal hívható! AS B Kft Audiotox 1539 Bp , Pf:591 Tol 488 5615 Bülabdarúgás _________