Somogyi Hírlap, 2002. november (13. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-11 / 262. szám

10. OLDAL S P O R T M A G A Z I N 2002. November 11., Hétfő SiHUB Labdarúgó NB I Hazai pályán botlott a Fradi Rossz helyen volt a kapufa Siófok FC-Kispest HFC 0-2 (0-0) A Labdarúgó NB I Borsodi Li­ga 14. fordulójában óriási meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Fe­rencváros, míg az e.on Zala­egerszegi TE magabiztos győzelmével tovább zárkó­zott az élcsapatokhoz. A 14. forduló eredményei: Ferencváros- Békéscsabai Előre FC 0-1 (0-0) Budapest, Üllői úti stadion, 6000 néző. V.: Hajdó. A Fradi végig nyomasztó fö­lényben játszott, a három pontot érő találatot viszont a vendég Békéscsaba szerezte. Gólszerző: Keresztúri (a 71. percben). Újpest FC­Videoton FC-Fehérvár 2-1 (2-0) Budapest, Megyeri úti stadion, 2000 néző. V.: Kiss B. Az újpesti Kovács Z. két góljá­val már a 17. percben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Gólszerzők: Kovács Z. 2 (az 5. percben és a 17. percben), illetve Tóth N. (a 61. percben). Debreceni VSC- MTK Hungária FC 0-0 Debrecen, 5500 néző. V.: Dub- raviczky. A hazaiak 11-est hibáztak, a vendégek pedig a kapufát talál­ták el; gól viszont egyik oldalon sem esett. e.on Zalaegerszegi TE FC- Matáv SC Sopron 3-0 (2-0) Zalaegerszeg, 3500 néző. V.: Kassai. A végeredmény a vendég sop­roniakra nézve hízelgő... Gólszerzők: Faragó 2 (a 16. percben és a 47. percben), Egressy (a 18. percben). Győri ETO FC- DunaferrSE 1-0 (1-0) Győr, 1000 néző. V.: Bede. A többet és veszélyesebben támadó győri együttes rászolgált egygólos sikerére. Gólszerző: Szanyó (a 40. perc­ben). _____ FENYŐ Tot ó 1. Debreceni VSC-MTK FC 0-0 x 2. Győri ETO FC-DunaferrSE 1-0 1 3. Újpest FC-Videoton FC 2-1 1 4. Bayern München-Dortmund 2-1 1 5. Hamburg-1860 München 1-0 1 6. Kaiserslautern-Hannover 0-1 2 7. Schalke 04-Leverkusen 0-1 2 8. VfB Stuttgart-Bochiim 3-2 1 9. Wolfsburg-Bremen 3-1 1 10. Internazionale-Udinese 1-2 2 11. Piacenza-AS Roma 1-1 X 12. Lazio-AC Parma 0-0 x 13. Perugia-Torino 2-1 1 A pluszmérkőzés: 14. Juventus-AC Milán lapzártakor Siófok A kiesőjelölt Kispest kétgólos sikere egyrészt meglepő, más­részt pedig fájó, hiszen ezután már roppant nehéz lesz a Sió­foknak visszakerülni az első hat közé... A rövid ujjas dresszben pályára fu­tó siófoki fiúk látványába is bele- borzongtunk, pedig a sajtóhelyet (micsoda figyelmesség a siófoki klub részéről!) befedték; annak tudtuk ezt be, hogy szükségét érezték a hazaiak a nekigyürkőzés- nek a legendásan kemény, román légiósok alkotta Kispest-védelem­mel szemben. Ez sem segített azonban, mint utóbb kiderült, mert nem tudták áttörni Fülöpék a „Honvéd-gátat”. Ebben a vendégek segítségére sietett Fortuna (négy­szer koccant a vendégek kapufá­ja!), a játékvezető (egy alkalom­mal Babos kézzel terelte a labdát az alapvonalon túlra Schultz elől, ám a bíró nem fújt), no és főszere­pet vállalt Tóth József kapus is, aki több alkalommal bravúrral hárí­tott. Bárányos Zsolt volt mégis a der­bi kulcsfigurája, s nem pedig a kis­pesti hálóőr. A külföldről nemrég hazatért középpá­lyás már all. percben alig lőtt mellé, aztán kisvártat­va kiszúrta, hogy Cser- nyánszki elhagyta a kapu­ját, s a siófoki térfél köze­péről emelt a háló tetejére. A 60. percben aztán már betalált: Rollerés Takács ütközött a tizenhatos vonala előtt egyméter- nyivel, Solymosi játékvezető sza­badrúgást ítélt, s Bárányos ebből szerzett vezetést csapatának úgy, hogy a siófoki lábak között a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). S miköz­ben a hazaiak mozgósították utol­só tartalékaikat legalább az egy pont érdekében, egy ellenakció so­rán a 86. percben a Kispestből ké­pességei alapján messze kiemelke­dő egykori válogatott fejjel szöktet­te Hercegfalvit, aki egy csel után növelte a Honvéd-előnyt (0-2). Egy fecske is csinálhat nyarat, dőlt meg a közmondás szombaton délután Siófokon. Mondhatni Bá­rányos egymaga verte meg a Csank-csapatot, hazai oldalon ugyanis nem akadt olyan, aki akár csak megközelítette volna a pro­dukcióját. Pedig lehetőség bőven adódott rá, elég csak felsorolni eze­ket; Schwarcz kétszer, Pantics egy­szer fejelt kapufát, Pandúr egy íz­ben Fiilöp elől mentve bólintott a kereszüéc tetejére, Fiilöp 7, Gaál 8, Schultz pedig 20 méterről tesztelte A kispesti labdarúgókkal paroláztak a sárga mellé- nyesek, vagyis a rendezőgárda tagjai; a lefújás után, amikor ezt levetették, többek kabátján a Kis­pest címere virított. A kispesti „kemény maggal” szerződött a rendfenntartásra a siófoki klub?... Tóth kapust, de nem tudtak kifog­ni rajta. Megint „kiesett” a Siófok az első hatból, ahová most már nagyon nehéz lesz visszaférkőzni... így játszottak Siófok, 1800 néző, Vezette: Solymosi (Tompos, Sóthy) Siófok FC: Csemyánszki 5 - Pantics 6, Kuttor 6, Roller 5 - Erős 5, Kovács P. 5, Schwarcz 6, Gaál 5 - Schultz 6, Fiilöp 4, Szabó Cs. 4. Edző: Csank János. Kispest HFC: Tóth J. 7 - Pandúr 5 - Dulca 6, Balint 6, Batrínu 6 -' Babos Á. 5, Dubecz 5, Takács 5 ­Kuttoron semmi sem múlott Gólt nem lőtt, ez volt az egyetlen „hibája”. Kuttor Attila szokásához híven „vészhelyzet­ben”, a második félidőben gyakori előretörése­ivel segítette a támadásokat, más kérdés, hogy így sem tudott eredményesebb lenni a Siófok. A meccs hőse amúgy Schwarcz Zoltán lehetett volna, aki háromszor is eltalálta a kapufát, igaz, egy alkalommal lesről. Pantics is csatlakozott hozzá, ő is megkocogtatta egy fejessel a lécet. Amúgy Kuttor és Pantics védő és Schwarcz sem az a kimondott támadó. Megint azok gyengélkedtek, akiknek a góllövés lett volna a feladatuk, s így már nem is olyan meglepő az eredmény... Bárányos 7 - Torghelle 5, Borgulya 5. Edző: Szurgent Lajos. Csere: Szabó Cs. helyett Usvat (5) a szünetben, Borgulya helyett Hercegfalvi (6) az 58., Kovács P. helyett Sipeki a 66., Erős helyett Csordás a 78. percben. Sárga lap: Balint a 13., Roller a 24., Tóth J. a 89. percben. Gólszerző: Bárányos a 60., Her­cegfalvi a 86. percben. Szöglet­arány: 15-4 (9-2). Csank János: - Nem a játékvezetőre fogom a ve­reségünket, ám tény, hogy az ítéleteivel beleszólt a mérkőzés alakulásába. Úgy érzem, Bárányos sza­badrúgásgólját nem előzte meg szabálytalanság, ugyanakkor a másik olda­lon az egyik kispesti széttárt ka­rokkal kezezett a tizenhatoson be­lül, de nem kaptunk érte büntetőt. A vendégek határozott védekezése nem ízlett a csapatnak, kevés ki­dolgozott helyzetünk volt, a pont­rúgások után meg csak a kapufát találtuk el többször is; egy kis sze­rencse kellett volna csak, de ezút­tal nekünk egy csöpp sem jutott belőle. Hazai pályán nagyon fon­tos mérkőzést veszítettünk; fájó a vereség, mert most már nagyon nehéz lesz visszaszerezni a hato­dik helyet... Szurgent Lajos: - Ösztönző pél­da volt számunkra a Békéscsaba Üllői úti sikere. Örülök, hogy min­den játékosom átérezte a mérkő­zés fontosságát. fónai imre A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 14 i 10 2 2 30-13 32 2. Győri ETO FC 14 8 3 3 26-15 27 3. Ferencváros 13 8 2 3 24-10 26 4. Újpest FC 14 8 1 5 30-21 25 5. Debreceni VSC 14! 6 6 2 30-23 24 6. e.on ZTE FC 14 i 6 3 5 27-23 21 7. Siófok FC 14 6 3 5 20-20 21 8. Dunaferr SE 14 3 4 7 20-27 13 9. Matáv SC Sopron 14 3 4 7 16-24 13 10. Videoton FC 14 2 5 7 13-24 11 11. Kispest-Honvéd FC 13: 2 3 8 17-32 9 12. Békéscsabai EFC 14 3 ­11 19-40 9 Labdarúgó NB l/B, 16. forduló FC Tatabánya-Kaposvári Rákóczi FC-NABI2-0 (1-0) Tatabánya A hideg, borongós időben a Rákó­czi jobban futballozott, mint egy héttel előtte. Az már más kérdés, hogy az akkori gárdához képest öt helyen változott csapat ezúttal sem talált be ellenfele hálójába, pedig ezúttal még komoly helyzetek is akadtak. A 4. percben Rajczi és Petrák egymást zavarták a hazai kapu előtt és odalett a lehetőség. Gyakorlatilag a következő ellentá­madásból megszerezte a vezetést a Tatabánya: Radnics hatalmas jobb oldali partdobása az őrizetlenül ha­gyott Romaneket találta meg, aki 7-8 méterről a hálóba fejelt. 1-0. A folyamatosan támadó kapos­váriak ebben a játékrészben még háromszor kerültek hatalmas hely­zetbe, de egy alkalommal Nagypál, kétszer pedig Rajczi hibázta el a szinte elhibázhatatlant. A második félidőből három perc telt el, amikor Máté szöglete után a labda a tatabányai ötösön elsuhant Finta lába mellett. Nagy cserélge­tésbe kezdett a két edző, s úgy tűnt, ebből a vendégek jöttek ki jobban. Kétféle stílust játszott a Rákóczi: az egyikben, amolyan „majd csak lesz belőle valami” alapon előreívelget- ték a labdákat, a legtöbbször még állítottból is bokán mgdosva a vé­dőket; míg a másikban laposan, pontos átadásokkal és jó cselekkel jutottak el Upták portájához, ám hiába dolgoztak ki újabb ziccere­ket, ezek ismét csak kimaradtak. A 76. percben Rajczi hozta hely­zetbe Marcseket, aki addig forgoló­dott 10 méterre a kaputól, amíg odalett a lehetőség. Egy perccel ez­után Hosnyánszki buktatta a kitör- *ni készülő Rajczit, és a második sárga lapja már a pirosat jelentette a tatabányai védőnek. Mint egy hete, most sem tudott élni az emberelőnnyel a Rákóczi! Ugyan a 83. percben Modor beadá­sa után Rajczi szinte a kapu torká­ból fejelt fölé, majd két perc eltelté­vel Lipták előbb Marcsek 16 méte­res szabadrúgását piszkálta ki nagy bravúrral a bal felsőből, aztán a jobbról beívelt labdát Tóth B. fe­jelte 6 méterről a jobb alsó felé, ám vetődve erre is odaért a hálóőr! A 87. percben egy elrontott ka­posvári partdobás után saját tizen­hatosán a berobbanó Vejmola fejjel elvitte a labdát a vendégek elől, majd előrevágta a felezővonal tájá­ra. Ott Tóth Z. csapott le rá, s mi­után szinte az egész vendéggárda az ellenfél térfelén volt, a csatár az utána rohanó Madar díszkísérete mellett meg sem állt a Rákóczi ka­pujáig. Végül 14 méterről a tehetet­len Balajcza mellett a kapu köze­pébe gurított. 2-0. Két nagyszerű idegenbeli győ­zelem után, mondhatni látványo­san összezuhant a nemrég még el­ső osztályú (?) álmokat dédelgető klub együttese. Úgy tűnik, ha az akarással a legtöbbször nincs is baj, mintha motiváció nélkül, az összpontosítás teljes hiányával lép­nének pályára a játékosok. Akik pedig ennél többet is tudnának nyújtani. Nagy kérdés, hogy a szerdai Haladás meccsig megpró­bál-e valaki egyáltalán rendet tenni a fejekben? A beígért korbácsmód­szer helyett esetleg a cukrot vagy a kettő vegyítékét alkalmazva... így játszottak Tatabánya, 150 néző. V.: Szökrény (Gergely és Szalai). Tatabánya: Lipták - Kellner, Hosnyánszki, Vejmola - Balogh, Ughy, Weiss, Semsei - Tóth Z„ Romanek, Radnics. Edző: Török József. Kaposvár Balajcza - Finta, Pet­rák, Csík, Kovácsevics - Tóth G„ Nagypál, Máté, Horváth Z„ - Raj­czi, Tóth B. Edző: Kovács Kálmán. Csere: Nagypál helyett Marcsek a 46. percben, Radnics helyett Máj az 55. percben, Weiss helyett Vincze a 61. p., Tóth G. helyett Jé- ger a 65. p„ Horváth Z. helyett Madar a 75. p., Romanek helyett Biai a 75. p.. Sárga lap: Tóth G. 38. p., Hosnyánszki 48. p„ Petrók 51. p., Semsei 63. p., Tóth Z. 72. p. Kiállítás: Hosnyánszki 77. p. Szögletarány: 2-5 (1-2). Jók: Lipták, Romanek, ül. senki. Török József: - Ebben a szezon­ban többször játszottunk már jól és kikaptunk, most leggyengébb játékunkkal sikerült nyernünk. Kovács Kálmán: - A helyzetki­használásunk katasztrofális volt, ám ha ez a túlzott igyekezet miatt volt, akkor megbocsátható. Az utolsó 5 találkozóra 12 pontot irá­nyoztak elő nekünk, s már csak 4 meccsünk van... csorba amdrás További eredmények: Pécsi MFC-Diósgyőr 1-0 (1-0); Nyírség- Spartacus-Balassagyarmat 3-0 (l-0);.Celldömölk-Kecskemét 1-0 (0-0); Monor-Százhalombatta 2-3 (2-2); Rákospalotai EAC-BKV Elő­re 2-0 (1-0); Hévíz-Vasas 3-0 (0-0); Fót-Pápa 2-0 (1-0); Demecser-Szolnoki MÁV 2-2 (1-1); Haladás-Büki TK-Bükfürdő 0-1 (0-0). A bajnokság állása: 1. Pécsi MFC 16 10 5 1 27-9 35 2. Büki TK 16 10 3 3 26-11 33 3. Diósgyőri FC 16 9 2 5 35-22 29 4. Nyirség-Spartacus FC 16 8 4 4 32-21 28 5.REAC 16 8 4 4 28-19 28 6. Hévíz FC 16 8 2 6 26-24 26 7. Balassagyarmati SE 16 8 2 6 27-27 26 8. Fóti SE 16 8 2 6 24-25 26 9. Szombathely 15 7 4 4 25-12 25 10. Pápai ELC 16 7 3 6 22-19 24 11. Bp. Vasas SC 16 6 5 5 19T19 23 12. Százhalombattai FC 16 5 5 6 23-27 20 13. Kecskeméti FC 16 5 4 7 19-20 19 14. Szolnoki MÁV FC 16 6 1 9 25-28 19 15. Tatabánya FC 16 5 4 7 17-23 19 16. Rákóczi FC-NABI 15 4 Í5 6 17-21 17 17. Celktömölki VSE 16 4 5 7 13-22 17 18. Demecseri FC 16 4 3 9 19-32 15 19. BKV Előre 16 4 Í1 11 20-33 13 20. Monor SE 16­2 14 11-41 2 Labdarúgó NB H - Hűmmel csoport (15. forduló) Eredmények: Balatonlellei SE- Tatai AC 2-1 (1-1) Balatonlelle, 300 néző. V.: Gaál (Ember, Haris). Balatonlelle SE: Gyenes - Kovács, Kenéz, Buzsáki, Sylla - Takács Gy„ Deme, Földes /., Hosszú - Takács A., Siiimon. Edző: SándorIstván. Tatai AC: Berecz - Schmidtmayer, Németh, Lakos, Tóth - Határvölgyi, Bombitz, Kádas, Albrichter- Unger, Gál. Edző: Fertínger Béla. Csere: Takács A. helyett Gosztonyi a 46. percben, Gál helyett Miksi a 68. percben, Földes I. helyett Galgóczi a 76. percben, Kádas he­lyett Zsigái a 76. percben, Németh helyett Purgel a 78. percben, Kovács helyett Bényei a 89. percben. Sárga lap: Deme a 35. percben, Buzsáki a 76. percben. Kiállítva: Siiimon a 77. percben. Ha a lelleiek kicsit jobban figyel­nek, már az első félidőben eldönt­hették volna a mérkőzés sorsát. A (fogalmazzunk így) rossz napot ki­fogó játékvezető teljesítményének az volt a csúcsa, amikor a két perc­cel korábban gólt szerző Silimont egy olyan szabálytalanságért kiállí­totta, amelyért még sárga, lap sem járt volna... Gólszerzők: Hosszú (az 1. perc­ben 16 méteres lövésből), Siiimon (a 75. percben 14 méteres lövésből), il­letve Schmidtmayer (a 44. percben 5 méteres lövésből). Jók: Kenéz, Buzsáki, Siiimon, il­letve Lakos, Tóth, Határvölgyi. Sándor István: - Keményen küz­döttünk az ellenféllel és a plusz há­rom fővel, de így is sikerült nyer­nünk, s ez a lényeg. Ferlinger Béla: - Nem érdemel­tünk vereséget. kenéz istván Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberíd-UFC Szekszárd 0-3 (0-0) Nagyberki, 150 néző. V.: Világi (De­meter, Zámbó). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Kadarkúti, Novák L., B e n c z e , Neubauer - Ke­lemen, Hanusz, Horváth J., Dede - Virág, Farkas N. Edző: Bőzsöny János., UFC Szek­szárd Kurucsai - Tóth P, Mosonyi, Tálas, Gaál - Czékmány, Bozsér, Mészáros L, Torma - Tolnai, Kiss T. Edző: Dienes PáL Csere: Tálas helyett Mészáros Zs. a 46. percben, Dede helyett Ballay az 51. percben, Tolnai helyett Máté az 54. percben, Hanusz helyett Pin­tér az 58. percben, Czékmány he­lyett Novák A. a 76. percben, Kele­men helyett Nógely a 78. percben. Sárga lap: Bencze a 83. percben. Az első félidőben még egyenran­gú ellenfélnek bizonyult a Kaposvölgye VSC. A második játék­részben aztán a rutinosabb szek­szárdiak könyörtelenül kihasznál­ták a hazaiak hibáit, akik a három góljuk mellett még több nagy lehe­tőséget is kihagytak. Gólszerzők: Kiss T. 2 (az 57. perc­ben 6 méteres fejesből, és a 60. perc­ben 14 méteres lövésből), Máté (a 80. percben 8 méteres passzból). Jók: Bencze, Farkas N., illetve Kiss T., Bozsér, Mészáros I., Tóth P„ Bőzsöny János: - Jobb csapat ná­lunk a Szekszárd, de ezen a mécs­esén önmagunkat vertük meg. Dienes Pál: - A győzelem volt számunkra a legfontosabb; a játék képe alapján megérdemelten nyer­tünk. BÓNA KÁROLY Industrie FC Marcali- Bodajk SE 0-3 (0-2) Marcali, 200 néző. V.: Szarka (Beidek, Auth). Industrie FC Marcali: Kirí - Vidákovics, Pozder, Maximics, Nokta - Mogyoródi, Varga E., Deme, Dűli - Truczka, Makó. Edző: Menczeles Iván. Bodajk SE: Boskovicz Miklósvári, Rodenbücher, Lipcsei, Pollák - Bori, Salacz, Horváth, Kan­ta Sz. - Kanta J„ Urbán. Edző: Teodoru Vaszilisz. Csere: Varga E. helyett Czonev a szünetben, Truczka helyett Nagy T. a 69. percben, Urbán helyett Imre a 75. percben, Miklósvári helyett Ungurusan a 83. percben, Bakó he­lyett Balogh B. a 85. percben. Sátga lap: Maximics az 56. perc­ben, Pozder a 70. percben. Az első 20 percben a marcaliak három gólhelyzetet is kidolgoztak - és kihagytak. Ezután viszont „bein­dult” a bodajki gólgyártás, akik fél óra alatt háromszor is bevették a ka­put. Sőt, akár további gólokat is sze­rezhettek volna, de szerencsére túl­variálták a lehetőségeket, így nem változott a eredmény. Gólszerzők: Kanta J. 2 (a 23. perc­ben 7 méteres passzból, és a 28. percben 8 méteres lövésből), Urbán (az 50. percben 8 méteres lövésből). Jót az Industrie FC csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Kanta J. (a mezőny legjobb­ja), Rodenbücher, Pollák, Salacz. Menczeles Iván: - Mind gyorsa­ságban, mind pedig játéktudásban felülmúlt bennünket az ellenfelünk. Theodoru Vaszilisz: - Gratulálok a játékosaimnak, akik a saját rend­szerüket próbálták játszani, s ez eredményre vezetett, ivusza istván További eredmények: Komlói Bányász- Petőházi SE 1-1 Pécsi VSK-Motim TE 0-1 Veszprém LC-Sárvár FC 1-2 A bajnokság állása: 1. Sárvár 15 8 4 3 41-20 28 2. Szekszárd 15 8 3 4 25-10 27 3. Komlói Bányász 15 8 2 5 26-11 26 4. Industrie FC Marcali 15 7 4 4 17-11 25 5. Veszprém 15 6 6 3 19-15 24 6. Tatai HAC 15 7 3 5 26-24 24 7. Bodajk 15 6 5 4 28-22 23 8. Balatonlelle 15 7 2 6 25-25 23 9. MTE M0TIM 15 6 4 5 24-17 22 10. Petőházi SE 15 5 5 5 17-16 20 11. Kaposvölgye VSC 15 1 3 11 13-38 6 12. Pécsi VSK 15 ü 1 14 6-48 i