Somogyi Hírlap, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-28 / 251. szám

10. OLDAL S P O R T M A G A Z I N 2002. Október 28., Hétfő Labdarúgó NB I - Borsodi Liga, 12. forduló Budapest i A forduló nyitótalálkozóját már pénteken lejátszották. A Siófok FC a Ferencváros vendégeként 1-0-ás félidő után végül 4-0-ás vereséget szenvedett. A négy gól ellenére Csemyánszki Norbert volt a leg­jobb siófoki. Igaz, jó teljesítményt valójában senki sem nyújott ezen a napon a siófoki legénységből. E helyütt szívesebben megemlékez­nénk Lipcseiről vagy Sziliről, csak­hogy ők zöld-fehér mezben káp­ráztatták el a lelátót és a tévé előtt ülőket. A sárga-kék vendégek kö­zül egy fekete dresszben virítót tu­dunk csak megdicsérni, hiszen Csemyánszki annak ellenére hogy négyet kapott, semmiről sem tehetett, s még bravúrra is ké­pes volt. S bár a védelem ezúttal a megszokottnál sokkal többször jött zavarba, Kuttor Attila nem hibáztat­ható ezekért a bakikért. Őszintén re­méljük, leg­közelebb már nem okoz ek­kora kínokat a tudósító­nak, hogy va­lakit megpróbáljon kiemelni a siófoki fiúk közül... Ha a Fradi-pá- lya hatott egyesekre bénítóan, ak­kor egy hét múlva nyilván köny- nyebb lesz, amikor Fehérvárra lá­togat a Siófok, ugyancsak tévé- mérkőzésre. FÓNAI IMRE További eredmények: Videoton-MTK Hungária FC 0-0 Székesfehérvár, 1000 néző. V: Kassai. Győri ETO FC- Békéscsaba EFC 5-2 (4-1) Győr, 1500 néző. V: Erdős. Gólszerzők: Szanyó (2) a 12. percben és a 15. percben, Hucika a 36. percben, Karabatic a 41. percben, Baumgartner a 86. perc­ben, illetve Braga a 29. percben, Keresztúri a 75. percben. Újpest FC-Dunaferr SE 2-1 (2-0) Megyeri út, 2500 néző. V: Sápi. Gólszerzők: Kovács Z. a 6. perc­ben, Tokody a 34. percben, illetve Sowunmi a 48. percben. Debreceni VSC- Matáv Sopron 3-3 (1-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Böőr a 13. perc­ben, Kiss Z. (11-esből) a 69. perc­ben, Bajzát a 74. percben, illetve Sira (2) az 59. percben és a 71. percben, Tóth M. a 86. percben. e.on Zalaegerszegi TE- Kispest-Honvéd FC 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Sza­bó Zs. Gólszerzők: Kenesei (2) a 7. percben és a 67. percben. Kiállítva: Vincze O. (e.on Zala­egerszegi TE) a 72. percben. A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 12 9 1 2 29-13 28 2. Ferencváros 12 8 2 2 24- 9 26 3. Győri ETO FC 12 7 2 3 25-15 23 4. Újpest FC 12 7 1 4 28-19 22 5. Debreceni VSC 12 6 4 2 28-21 22 6. E.on ZTE FC 12 5 3 4 23-20 18 7. Siófok FC 12 5 3 4 16-16 18 8. Matáv Sopron 12 3 3 6 16-21 12 9. Dunaferr SE 12 3 3 6 18-24 12 10. Videoton FC 12 2 5 5 10-18 11 11. Kispest-Honvéd FC 12 1 3 8 15-32 6 12. Békéscsabai EFC 12 1 ­11 15-39 3 Itthon csak egy pontra futotta Kaposvári Rákóczi FC-NABI-Százhalombatta FC 1-1 (1-1) Kaposvár Csalódottan távoztak a szurko­lók a szombati Százhalombatta elleni mérkőzés után. Csapa­tuk könnyűnek vélt mérkőzé­sén csupán egy döntetlent tu­dott kicsikarni. Legfeljebb an­nak örülhetett a nagyérdemű, hogy a stadion egyre „lakályo­sabbá” válik, miután a nagyle­látón megkezdték a műanyag székek szerelését. A kezdeti hazai rohamok gyorsan felvillanyozták a játékra éhes szur­kolókat. A taktikusan és szemre tet­szetősen játszó Rákóczi széleken vezetett akciókkal, meredek indítá­sokkal gyakorta okozott bonyodal­mat a vendégek tizenhatosánál. A 10. percben Nagypál fejjel teremtett helyzetet Madamak, aki 15 méter­ről mellélőtt, majd egy szabadrúgás után Farkas perdítette a labdát öt méterről a kapu mellé. A 16. perc­ben góllá érett a próbálkozás. Máté meredek indítása után Nagypál jól tette lyukra a labdát a felfutó Tóth Ba­lázs elé, aki nyolc méter­ről laposan lőtt a bal sa­rokba 1-0. A vendégek csak a 22. percben veszé­lyeztettek először, ám Balajcza némi szerencsé­vel hárított. Tíz perccel később egy hazai szabad­rúgás után Nagypál két­szer is gólhelyzetet teremtett, előbb a kapufát találta el, majd a védők­nek sikerült a kapu torkából felsza­badítani. A 40. percben váratlanul egyenlítettek a battaiak. Felföldi a bal oldalon hosszan vezette fel a labdát, majd meredeken kiugratta Serfőzőt, áld a jobb oldali védőket faképnél hagyva tíz méterről élesen lőtt a hosszú sarokba 1-1. A szü­netben Kovács Kálmán kettős cse­rét eszközölt, Farkast és Modort Jovánczaira és Jégerre váltotta, mégis a vendégek előtt nyüt először alkalom a vezetés megszerzésére. Az elmélázó védők mellett Károlyi R. a saját térfeléről egyedül vágta­tott Balajcza kapuja felé, szerencsé­re a gyors Kovácsevics időben esz­mélt, ő eredt a nyomába és sikerült a tizenhatosnál beérnie és szerel­nie. Később Csík sérülése okozott izgalmat, nem is tudta folytatni a já­tékot, helyére Rajczi lépett pályára. Elmondhatjuk, hogy a szombati Rákócziban - leszámítva az első húsz percet - nem volt benne a győzelem, bár „robotolt” a gárda, de hiányzott az átütő erő, s a döntő pillanatokban a kellő higgadtság is. Ez a teljesítmény nem ért többet egy pontnál. így játszottak Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Ákos Cs. (Mészáros 1., Takács G.) Rákóczi FC-NABI: Balajcza-Fin- ta, Petrák, Csík, Kovácsevics-Far­Úgy tűnik, hogy azoknak lesz igaza, akik azt állít­ják, hogy a Rákóczi az idei őszön úgy hozzászokott a vendégjátékhoz, hogy a saját otthonában már nem is igen találja fel magát. Eredményei is ezt igazolják, ugyanis a kaposvári együttes három hazai mérkőzé­se közül csupán egyet tudott megnyerni, két legutób­bi itthoni játéka döntetlent hozott, miközben idegen­ben utóbbi két mérkőzését megnyerte. kas, Nagypál, Máté, Tóth B.-Mar- csek, Madar. Edző: Kovács Kál­mán. Százhalombatta: Tóth I.-Felföl­di, Sztanó, Róza, Serfőző-Bakó, Szabó Z., Herczku, Csillag-Márkus, Károlyi R. Edző: Gálvölgyi István. Csere: Farkas helyett Jovánczai (46. p.), Madar helyett Jéger (46. p.), Csík helyett Rajczi (68. p.), Hazai pályán vesztett pontokat a Rákóczi Márkus helyett Móra (76. Herczku helyett Tolnai (86. p.), Károlyi R. helyett Károlyi G. (89. p.) Sárga lap: Sztanó (8. p.), Már­kus (55. p.), Rajczi (79. p.), Kovácsevics (90. p.) Szögletarány: 10:4 (1:2) Jók: Máté, Tóth B„ Finta, illetve Sztanó, Serfőző, Herczku, Csillag. Kovács Kálmán: Nem ját­szottunk jól, ezért elsősor­ban önmagunkban kell ke­resnünk a hibákat. Gálvölgyi István: Fegyel­mezetten és jól játszottunk, s abban a városban szereztünk pontot, ahol ez csak keveseknek si­kerül. JUTÁSI RÓBERT További eredmények: Celldömölk-Diósgyőr 0-1 (0-0); Tatabánya-Szolnok 2-0 (0-0); Pé­csi MFC-Bp. Vasas SC 3-1 (1-0); Nyírség Spartacus-REAC 1-1 (0-0); FOTÓ: LÁNG RÓBERT Monor Sáma SE-Lombard Haladás 0-2 (0-0); Hévíz-BKV Előre 2-0 (0-0); Bük-Pápa 1-1 (0-0); Deme- cser-Kecskemét 1-0 (0-0); Újpest FC Fót-Balassagyarmat 1-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. Pécsi MFC 14 9 4 1 26-9 31 2. Büki TK 14 8 3 3 22-11 27 3. Diósgyőr 14 8 2 4 33-20 26 4. Balassagyarmat 14 8 1 5 27-24 25 5. Nyírség 14 7 3 4 28-20 24 6. Hévíz 14 7 2 5 21-21 23 7. Újpest FC-Fót 14 7 2 5 21-23 23 8. Haladás 13 6 4 3 21-10 22 9. Vasas SC 14 6 4 4 18-15 22 10. REAC 14 6 4 4 23-17 22 11. Pápa 13 6 3 4 19-26 21 12. Kecskemét 14 5 4 5 19-16 19 13. Rákóczi FC-NABI 13 4 5 4 17-17 17 14. Tatabánya 14 4 4 6 14-21 16 15. Szolnok 14 5­9 20-26 15 16. Százhalombatta 14 3 5 6 18-24 14 17, Celldömölk 14 2 5 7 11-22 11 18. Demecser 13 4 2 7 16-23 10 19. BKV-Előre 14 3 1 10 18-31 10 20. Monor 14­2 12 9-35 2 NB II - Hűmmel csoport, 13. forduló Nyeretlen somogyiak Nem pontot, de még gólt sem szereztek az NB Il-es somogyi labdarúgócsapatok a bajnok­ság hét végi fordulójában. A Balatonlelle hazai pályán, a Marcali és a Kaposvölgye Vál­lalkozók SC-Nagyberki idegen­ben maradt alul ellenfelével szemben. Eredmények Balatonlelle SE- Petőházi SE 0-3 (0-2) Balatonlelle, 350 néző. V.: Kiss B. Balatonlelle: Gyenes - Silla, Ke­néz, Buzsáki, Hajmási - Takács Gy., Kolovics, Deme, Hosszú- Silimon, Takács A. Edző: Sándor István. Petőháza: Takács - Németh, Csonka, Heller, Horváth-Ridinger, Steiner, Preimer, Gulyás- Ábra­hám, Begovits. Edző: Horváth György. Csere: Süla helyett Imics (80. perc), Takács Gy. helyett Földes (60. perc), Kolovics helyett Kovács (70. percben). Sárga lap: Gulyás (40. p. rossz­ütemű becsúszás), Silimon (80. p. szövegelés). A hazaiak hiába támadták végig a 90 percet, a vendégek háromszor jöttek el a kapuig, mindháromszor eredményesek voltak és szeren­csések. Gólszerzők: Ábrahám 3 (2., a 9., és a 79. p.), ületve Csonka (45. p.) Jók: a hazaiak közül senki, illet­ve Németh, Csonka, Horváth. Sándor István: - Megalázó vere­ségünk nehéz helyzet elé állított bennünket ezen a vasárnapon, ma semmi sem sikerült nekünk. Horváth György: Küzdeni aka­rásból jelesre vizsgázott csapa­tunk. r KENÉZ ISTVÁN Komlói Bányász- Industrie FC Marcali 1-0 (1t0) Komló, 200 néző. V.: Arany T. Komló: Demhardt - Both, Bolbonka, Tallósi, Tóth - Balázs, Méng, Koller, Priol-Müller, Varga. Edző: Ott József. Marcali VSE: Kirí - Bakó, Makricki, Pózder, Nokia - Varga, Makszimics, Dűli, Mogyoródi- Deme, Czonev. Edző: Meneteles Iván Csere: Varga helyett Bori (56. p.), Priol helyett Fodor (65. p.), Both helyett Krausz (75. p.), Bakó helyett Truczka (60. perc), Czonev helyett Balogh (65. perc). Sárga lap: Deme (60. p.), Fodor (70. p.), Makszimics (8. p.), Bori (84. p.) Mindkét félidőben a Komló ve­szélyesebben játszott, szünet után a Marcali birtokolta többet a labdát a mezőnyben, de az első félidőben rúgott kapufáján kívül másra nem futotta erejéből. Gólszerző: Müller 16. percben. Jók: Müller, Koller, Tallósi, Var­ga, illetve Makszimics, Deme, Pózder. Ott József: - Igazi férfimunka volt, az osztály egyik legjobb csa­patát sikerült legyőznünk. Menczeles Iván: - Akaratban, lelkesedésben is felülmúlt bennün­ket ellenfelünk. BARTA JÓZSEF Sárvár FC-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 3-0 (1-0) Sárvár, 250 néző. V.: Horváth S. Sárvár: Lovász - Táncsics, Sípos, Subitz, Pupp - Vajda, PáTkovics, Fodor, Pokmetz - Bagó, Schimmer. Edző: Marton Róbert. Nagyberki: Tánczos - Kadarku- ti, Novák, Nógrádi, Körösi - Ben- cze, Kelemen, Dede, Horváth - Bal- lay, Virág. Edző: Bőzsöny János. Csere: Sípos helyett Szabó (46. p.), Kelemen helyett Farkas (61. p.), Vajda helyett Takács (68. p.), Schimmer helyett Nagy (79. p.), Ballai helyett Hanusz (79. p.), Dede helyett Nógely (79. p.). Sárga lap: Kadarkúti (3. p. le­rántásért), Subitz (12. p. gáncsolá­sért), Pokmetz (16. p. gáncsolá­sért), Dede (60. p. rúgásért). Enyhe hazai fölényt hozott az első félidő, a vendégek játékán lát­szott, hogy az egy pontért jöttek. Sikeresen is oldották meg védeke­zésüket, egészen a 43. percig, ak­kor egy szögletből váratlanul veze­tést szereztek a hazaiak. A máso­dik félidőben is hasonló volt a ko­reográfia, a hazaiak továbbra is tá­madtak, míg a nagyberkiek első­sorban a védekezésre kényszerül­tek. A vendégeket a lelkesedésük miatt dicséret illeti az alacsony színvonalú mérkőzésen. Gólszerzők: Bagó (43. p. hétmé­teres lövés), Pokmetz (73. p. hét méteres lövés), Takács (86. p. 17 méteres lövés). Jók: Fodor, Bagó, Schimmer, il­letve Nógrádi, Dede, Horváth. Marton Róbert: - Az első gól megszerzése volt a nehéz, a továb­biakban a mérkőzés úgy alakult, ahogy szerettük volna. Bőzsöny János: - A jelenlegi helyzetünkben az is nagy dolog, hogy az ellenfelünknek megnehe­zítettük a dolgát. BÓNA KÁROLY További eredmények: Szekszárd-Tatai AC 1-2 Veszprém-MOTIM TE 2-1 PVSK-Bodajk 1-6 A bajnokság állása: 1.UFC Szekszárd 13 7 3 3 21-8 24 2. Industrie FC Marcali 13 7 3 3 16-7 24 3. Veszprém FC 13 6 6 1 18-12 24 4. Sárvár 13 6 4 3 37-18 22 5. Komlói Bányász 13 7 1 5 21-18 22 6. Tatai HAC 13 6 3 4 24-22 21 7. Bodajk SE 13 5 5 3 23-18 20 8. Balatonlelle 13 6 2 5 21-19 20 9.MTEM0TIM 13 4 4 5 18-15 16 10. Petóházi SE 13 4 4 5 14-14 16 11. Kaposvölgye VSC 13 1 210 12-34 5 12. Pécsi VSK 13 - 1 12 5-44 1 Futás XI. Virovitica-Barcs (17,1 kilométer) és Terezino Polje-Barcs (5,4 kilométer) határfutás Nagybajom A négy korcsoportban 188-an áll­tak rajthoz Nagybajomban a ha­gyományos utcai futóversenyen. A GYŐZTESEK: I. korcsoportosok (7-8 évesek). Leányok: 1. Orsós Szüvia, 2. Fehér Marianna, 3. Bogdán Edit. Fiúk: 1. Sárközi Gábor, 2. Part Norbert, S.PartRichárd. II. korcsoportosok (9-10 éve­sek). Leányok: 1. Németh Kinga, 2. Törő Adrienn, 3. Nagy Lilla. Fi­úk: 1. Bogdán Zoltán, 2. Mészáros Szilveszter, 3. Récsei János. III. korcsoportosok (11-12 évesek). Leányok: 1. Kiss Amó- nia, 2. Vida Judit, 3. Horváth Eri­ka. Fiúk: 1. Kalányos István, 2. Or­sós Márton, 3. Varga Róbert. IV. korcsoportosok (13-14 évesek). Leányok: 1. Tímár Ildi­kó, 2. Sípos Zsuzsanna, 3. Orsós Erzsébet. Fiúk: 1. Horváth Milán, 2. Ignácz László, 3. Marci Tamás. FENYŐ Barcs Ezúttal is nagy sikert aratott a szomba­ton rendezett hagyományos határfutás; a Virovitica-Barcs közti 17,1 kilométeres távot több mint százan vállalták, míg a Terezino Polje-Barcs közti 5,4 kilométe­res erőpróbán közel 130-an rajtoltak el. A nőknél a tabi Kasza Katalin, a férfiaknál pedig a bjelovári Ivica Skopac nyerte szom­baton a 11. alkalommal megrendezett Virovitica-Barcs futóversenyt. A 17,1 kilo­méteres erőpróbán - amelyen több mint százan álltak rajthoz - a horvát sportoló 54:41 perces idejével beállította honfitársa, Drago Paripovics hat évvel ezelőtt felállított pályacsúcsát. Ivica Skopac csaknem hat per­cet vert a második helyezett, szintén horvát Milán Erorra, míg a harmadik helyen a bu­dapesti Cseke József érkezett a célba. Csaknem 130-an választották a rövidebb távú, Terezino Polje és Barcs közti, öt és fél kilométeres viadalt, ahol mind a négy kate­góriában magyar - egészen pontosan ka­posvári - győzelem született; a 15 éven alu­liaknál Horváth Gréta és Csizmadia Gábor, a 15 éven felülieknél pedig Gyenesei Judit és Esküdt Roland bizonyult a legjobbnak. A VÉGEREDMÉNY Virovitica-Barcs közti 17,1 kilométeres futóverseny. 1993-ban és utána születettek Leányok: 1. Kovács Diána (Nagyatád), 2. Kuzma Lilla■ (Barcs), 3. Vízvári Dóra (Barcs). Fiúk: 1. Hajgató Dénes (Nagyatád), 2. Horváth Tivadar (Kaposvár), 3. Balogh Atti­la (Nagykanizsa). 1983 és 1992 között születettek Leányok: 1. Racsek Éva (Barcs), 2. Gáspár Réka (Nagyatád), 3. Forró Zsófia (Kapos­vár). Fiúk: 1. Nagy Tamás (Kaposvár), 2. Nagy Tamás (Kaposvár), 3. Balogh Attila (Nagy­kanizsa). 1973 és 1982 között születettek Nők: 1. Mirta Medvedovics (Slatina), 2. Pet­ra Gidak (KarloVac), 3. Tan Szilvia (Nágocs). Férfiak: 1. Fodor Gyula (Barcs), 2. Mesko Csanád (Barcs), 3. Cséplő Zoltán (Szekszárd). 1963 és 1972 között születettek Nők: 1. KaszaKatalin (Tab), 2. Száván Adél (Barcs),, 3. Dombiné Jankovics Veronika (Barcs). Férfiak: 1. Ivica Skopac (Bjelovar), 2. Milán Eror (Karlovac), 3. ZseljkoZserk (Slatina). 1953 és 1962 között születettek Nők: 1. Rózsavölgyi Hilda (Nagyatád), 2. AnnaKresoljevics (Zágráb), 3. Milka Kantor (Karlovac). Férfiak: 1. Mirsad Veladzics (Daruvár), 2. Mártonka Ferenc (Barcs), 3. Mariján Cindrics (Kutinja). 1943 és 1952 között születettek Férfiak: 1. Cseke József (Budapest), 2. Vlado Strasesenjics (Karlovac), 3. Stjepan Ferovac (Karlovac). 1942-ben és előtte születettek Férfiak: 1. Josip Juskovics (Kestar), 2. Szűts Miklós (Nagyatád), 3. Csanádi Imre (Barcs). * Az abszolút végeredmény Nők: 1. Kasza Katalin (Tab), 2. Mirta Medvedo­vics (Slatina), 3. Racsek Éva (Barcs). Férfiak: 1. Ivica Skopac (Bjelovar), 2. Milán Eror (Karlovac), 3. Cseke József (Budapest). Terezino Polje-Barcs közti 5,4 kilomé­teres futóverseny. 15 éven aluliak Leányok: 1. Horváth Gréta (Kaposvár), 2. Csehi Renáta (Balatonszemes), 3. Kui Enikő (Balatonszemes). Fiúk: 1. Csizmadia Gábor (Kaposvár), 2. Berta Péter (Szekszárd), 3. Tóth Richárd (Balatonszemes). 15 éven felüliek Leányok 1. Gyenesei Judit (Kaposvár), 2. Komlós Éva (Barcs), 3. Bertámé Aczél Ildikó (Szekszárd). Fiúk: 1. Esküdt Roland (Kaposvár), 2. Cá­ri Viktor (Szigetvár), 3. Slaven Katics (Terezino Polje). gamos adrienn A XI. Virovitica-Barcs határfutás legfiatalabb résztvevője a le­ányoknál az 1990-ben született barcsi Kuzma Lilla, a fiúknál pedig az 1989-ben született, szintén barcsi Juhász Máté volt. A legidősebb magyar indulónak járó különdijat a 70 éves tabi Flaska Sándor kapta, míg a mezőny korelnöke a 78. születésnapját ünneplő horvát Josip Dzsundzsek volt, a hölgyeknél pedig a nagyatádi Rózsavölgyi Hilda vehette át a rangidősnek járó jutalmat.