Somogyi Hírlap, 2002. október (13. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-12 / 239. szám

6. OLDAL SPORT 2002. Október 12., Szombat Díjlovagló VK Kaposvár Megkezdődött Kaposváron a Pannon Lovasakadémia impo­záns fedett lovascsamokában a három napon át tartó díjlovagló Világ Kupa magyarországi fordu­lója. Az idei erőpróbán a magya­rok mellett még nyolc másik or­szágból - Németországból, Ausztriából, Svájcból, Hollandiá­ból, Svédországból, Angliából, Oroszországból és Fehérorosz­országból - érkeztek. A népes mezőnyben - összesen 30-an ne­veztek 40 négylábúval - a magyar színeket négyen képviselik; Dallas Gyula mellett (aki két lóval is érdekelt) még Dallos Zsófiáért, Lovász Józsefén és Szeicz Erikáén szoríthat a publikum. Az első nap végeredménye: Szent György Díj (8 induló): 1. Peter Gmoser (Ausztria) Lausbub nevű lovával 1306 pont - 65,30 százalék, 2. Szeicz Erika (Magyarország) Furmint nevű lovával 1302 pont - 65,10 száza­lék, 3. Dániel Ramseier (Svájc) Junker nevű lovával 1285 pont - 64,25 százalék,... 7. Dallos Gyu­la (Magyarország) Donnerstem nevű lovával 1215 pont - 60,75 százalék, 8. Lovász József (Ma­gyarország) Gideom nevű lová­val 1187 pont - 59,35 százalék. Intermediaire II. (14 indu­ló): 1. Dániel Ramseier (Svájc) Rali Baba nevű lovával 1392 pont - 67,90 százalék, 2. Dániel Ramseier (Svájc) Parvenue Royal nevű lovával 1358 pont - 66,24 százalék, 3. Irina Lis (Fehéroroszország) Problesk nevű lovával 1354 pont - 66,05 százalék, ... 7. Dallos Zsófia (Magyarország) Leonardo nevű lovával 1260 pont - 61,46 száza­lék, ... 13. Dallos Gyula (Ma­gyarország) Lovely Dancer nevű lovával 1201 pont - 58,59 száza­lék. FENYŐ Hírek TENISZ. Vízvári sikerrel zárult a baranyai megyeszékhelyen megrendezett tenisz torna. Ko­vács Milán a 12 évesek döntőjé­ben két sima játszmában győzte le pécsi ellenfelét és ezzel elhó­dította a Zsolnay kupát. A tíz esztendős somogyi diák a trófea mellett 15 ranglista pontot is szerzett, (ga) KÜZDŐSPORT. Ma 16 órakor a Marcali Városi Sportcsarnokban rendezi meg a - közel egy éve megalakult - Marcali Küzdő­sportok Szakosztálya a WPKC Thai-boksz magyar bajnokság 7. fordulóját. A hazai színeket 86 kg-ban Rácz Gábor, 67 kg-ban pedig Dávid Barnabás képviseli. A viadalon 15 pár méri össze tu­dását; a kilátogatók ingyen te­kinthetik meg az összecsapáso- kat. (mg) __________________■ El verték a bajnokot Kométa-Kaposvár-Dunaferr SE 3-0 (16, 24, 17) Kaposvár Akárcsak jó két hete a nyitófordulóban a (nyá­ron megerősített) Kecskeméti FRC Phoenix- Mecano csapatát, tegnap este a bajnoki címvé­dő Dunaferr SE együttesét is sima három játsz­mában legyőzte hazai pályán a Kométa- Kaposvár férfi röplabdacsapata. A mérkőzés elején (még) felváltva szerezte a pon­tokat a két együttes. Aztán Tomanóczy Tibor ke­rült a nyitóhelyre, és - miután Dávid Zoltán irgal­matlan szőnyegbombázás alá vette a dunaújváro­si térfelet, Pásztor Attila pedig legszebb napjaira emlékeztetve áttörhetetlen falat húzott a hálónál - jó darabig ott is maradt. Egyre nagyobb lett a kü­lönbség a két csapat között, a vendégek pedig idő­kérésekkel és cserékkel - a feladóposzton Tóth Gábort Szabó Gábor, majd Nagy Attüát Urfi Csa­ba, Tóth Tibort pedig Németh Szabolcs váltotta fel - próbálták kizökkenteni kaposvári ellenfelüket a játék ritmusából. A hajrában aztán Demeter György mester is cserére szánta el magát; Kovács Balázs helyett Bánhegyi István állt be, Dávid Zol­tánt pedig Bozó Balázs váltotta. A teljes képhez tartozik, hogy a nyitójátszma szettaránya akár még csúfosabb is lehetett volna, ha a végjátékban nem enged ki, és nem kegyelmez meg ellenfelé­nek az amúgy jól játszó Kométa. A folytatásban a dunaújvárosi hibákat kihasz­nálva szerzett előnyt a kaposvári alakulat, majd kiegyenlített lett a játék. Sőt... Szekeres Tamás három szép megoldása az egyenlítést jelentette, Tóth Gábor ásznyitásával pedig át is vette a Dunaferr a vezetést. Látványos menetek és pará­dés labdamentések váltották egymást, amelyek­ben mindkét liberó, Geiger András és Szűcs Imre is jeleskedett. A lehető legjobbkor jöttek Csíkos Gábor pontokat érő ütései, Kovács Balázs szép­ségdíjas megmozdulása pedig az újabb játszma­győzelmet jelentette. A harmadik, utolsó játékrészben aztán Tomanóczy Tibor volt a főszereplő; amikor a csereként pályára lé­pett rangidős Mészá­ros Péter labdáját va­lami iszonyatos erővel bevágta, a lelátón töb­ben is az egykori ka­posvári aranycsapatot kezdték emlegetni. Vastaps köszöntötte a sokáig sérüléssel bajlódó Gelencsér Balázst, aki nem is maradt adós a pon­tokkal. A 74 perces rangadó végét pedig Dávid Zoltán hálón irányt változtató (szokásos) bivaly­erős nyitása jelentette. Összegzés helyett inkább egy gondolat erejéig térjünk vissza a kaposvári aranycsapatra; ha így folytatják ugyanis a fiúk, akkor újabb aranykor­szak következhet. Még néhány ilyen győzelem, s biztos vagyok benne, hogy a nézők is visszatér­nek újra a lelátóra. A harmadik játszma közepén járhattunk, amikor Kovács Balázs emelkedett ütésre. A labda visszajött a sáncról, ami éppen a föld­re érkező kaposvári játékos fejét találta teli­be; a játékszer újra irányt változtatott, s a meglepett dunaújvárosi játékosok mögött landolt. Ha szavazni kellene a rangadó pontjára, akkor ez az volt. Tomanóczy a (pont) király A nyitójátszmában - talán mert nem volt rá annyi­ra szükség - inkább csak megvillanásai voltak, a második szettben pedig többször is tapsra ragad­tatta a publikumot. A harmadik játékrész aztán már egyértelműen Tomanóczy Tibor főszereplé­sével játszódott, aki 13 pontjából nyolcat ebben a felvonásban szerzett. A Kométa-Kaposvár csapat- kapitánya ezzel a teljesítményével az egész me­zőny legponterősebb játékosának bizonyult. Mózer ütését hatástalanítja a Csíkos, Kovács B. duó fotó: láng így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Adler, ifjabb Juhász Z. Kométa-Kaposvár: Dávid (10), Pásztor (9), Gubik (1), Csíkos (10), Kovács B. (6), Tomanóczy (13). Csere: Geiger (liberó -), Bánhe­gyi (-), Bozó (2), Mészáros P. (-), Gelencsér (2). Vezetőedző: Demeter György. Edző: Zarka Péter. Dunaferr SE: Mózer (4), Szekeres (8), Tóth T. (2), Nagy A. (3), Pajor (6), Tóth G. (3). Csere: Szűcsi, (liberó-), SzabóG. (1), Urfi (4), Németh Sz. (5), Forgó (-). Vezető­edző: Ruffing Péter. Edző: Kelemen István. (A játékosok neve mögött zárójelben az általuk szer­zett pontjaiknak a száma.) A játszmák alakulása. 1. játszma: 5-4, 10-6, 15-7, 20-9, 21-14, 25-16 (24 perc). 2. játszma: 5-3, 10-7, 14-15,17-20,21-21,21-23, 24-23, 26-24 (26 perc). 3. játszma: 5-4, 10-6, 15-9, 20-12, 25-17 (24 perc). Jók: Tomanóczy, Csíkos, Dávid, Pásztor, Kovács B., Geiger, ületve Szekeres, Tóth G., Németh Sz. Demeter György: - Meggyőző játékkal sikerült legyőznünk a bajnoki címvédő dunaújvárosi együttest. Annak örülök a legjobban, hogy a sáncmunkánk már megfelelően agresszív volt. Ruffing Péter: - A kaposváriak remekül nyitot­tak, a mi nyitásfogadásunk viszont annál rosz- szabb volt, így aztán kétség sem férhet a hazai siker jogosságá­hoz. Ettől függetlenül a második játszmát 23-21-es vezetésünk után azért illett volna megnyer­ni... FENYŐ GÁBOR 1. Kométa-Kaposvár 3 2 1 6-3 5 2. Kazincbarcika 3 2 1 7-5 5 3. Dunaferr SE 3 2 1 6-4 5 Kecskeméti RC 3 2 1 6-4 5 5. Nyíregyházi VRC 3 1 2 6-6 4 6. Szeged 3­3 0-9 3 A jobb védekezés döntött Debreceni Vadkakasok-Kaposvári Klíma-Vili KK 92-83 (27-25, 25-17, 20-20, 20-21) Debrecen Első vereségét szenvedte el az EnterNet-Internet Férfi Kosár­labda Liga harmadik forduló­jában Debrecenben pályára lépő Kaposvári Klíma-Vili KK együttese, amely a Debreceni Vadkakasok csapatával szem­ben maradt alul. A bajnokság két, eddig hibában csapata találkozott a debreceni sportcsarnokban. A hazaiak két értékes győzelmüket a bajnok Atomerőmű SE és az ezüstérmes Marc-Körmend ellenében érték el, míg a somogyiak papírformának számító sikerekkel alapoztak az első rangadóra. Amíg a junior gár­dák csatáztak, addig a felnőttek pihenéssel készültek a nagy ér­deklődéssel várt összecsapásra. A kaposváriak Jackson parádés zsákolásával szereztek vezetést, majd Ivkovics is beköszönt, az egykori társ Bukva mellett. Két szép Simon kosarat is feljegyez­hettünk, majd Green és Lee há­rompontosai következtek. Hamar jöttek a cserék a hazai oldalon, Fo­dorral és Boldizsárral pedig gyor­sabb, energikusabb lett a debrece­niek játéka. A vendégeknek első­sorban Lee őrzése jelentett gon­dot. A nyolcadik percben Bukva triplájával vették át a vezetést a hajdúságiak. A folytatásban Dzunics is megvillant a hármas vonalon túlról, ám a kaposváriak a gyenge védekezés miatt nem ja­víthattak a mérlegen. A legrosz- szabbkor jött Ivkovics két kiha­gyott büntetője, sőt Bukva már csapata hatodik tripláját értékesí­tette. Három perccel a félidő vége előtt már 44-38 volt a Vadkakasok előnye. Jól tükrözte a különbsé­get, hogy amíg a hazaiaknál né­gyen is tíz pont felett teljesítettek, addig a somogyiak részéről ezt csak Dzunics mondhatta el magá­ról. A sorra kimaradó büntetők miatt a pihenőig tíz egységgel húztak el az első 20 perc végéig. A szünet után De Gray faragott a hátrányon, ám gyorsan jött Lee válasza is, ráadásul kamatosán. Továbbra is szellősen védekezett a Klíma-Vili, a jobb ritmusban ko­sárlabdázó debreceniek ezt rend­re kihasználták. Ahogy az lenni szokott, amíg az egyik oldalon minden bejött, addig a másikon szinte semmi nem sikerült. Aztán Jackson tisztán szerelte Greent, majd Simon újra tízen belülre „lopta” csapatát. A kaposváriak felzárkózási hadműveleteit Dzu­nics vezette, aki a negyed vége előtt elérte a 28-as határt is. Saj­nos, mellette nem volt igazi társ, így az egységesebb csapatteljesít­ményt nyújtó debreceniek várhat­ták kedvezőbb helyzetben a zárószakaszt. De Gray zsákolása pülanatnyi fellángolás volt, mert jött Bukva az ismert hármasával. Amíg azonban egy ütközés után De Gray a földön maradt, a túlol­dalon a bosnyák center zsákolha­tott egy nagyot. Négy perccel a vége előtt Jackson is kihagyott két büntetőt, az újabb hazai találatok pedig eldöntötték a találkozót. így játszottak Debrecen, Oláh Gábor utcai sport­csarnok, 1500 néző. Vezette: dr. Valovics, Hegedűs. Debreceni Vadkakasot Ádám (-), Lee (27/9), Green (20/9), Gémes (2), Bukva (19/9). Csere: Fodor M. (12), Lakatos (2), Boldizsár (-), Tóth G. (10/6). Vezetőedző: Rátho- nyi Tamás. Edző: Cserfalvi István. Kaposvári Klíma-Vili KK: Simon (6), Dzunics (32/9), Jackson (13), De Gray (17), Ivkovics (10). Csere: Szőke(3), VargaR. (2), Füipovics (-). Vezetőedző: Gorán Müjkovics. Az eredmény alakulása: 2. perc: (0-9), 6. perc: (13-16), 14. perc: (37-36), 18. perc: (46-39), 23. perc: (60-45), 27. perc: (62- 53), 33. perc: (75-68), 38. perc: (84-74). Kipontozódott: Boldizsár (a 36. percben), illetve Dzunics (a 37. percben). Jók: Bukva, Green, Lee, illetve, Dzunics. Ráthonyi Tamás: - Ha fegyel­mezettebbek lettünk volna, talán még nagyobb győzelmet aratunk. Remekül védekeztünk egy-egy el­len, és a jobb egyéni teljesítmé­nyek döntöttek a javunkra. Gorán Müjkovics: - Gratulálok a Debrecennek, nekünk pedig le kell vonni a vereség tanulságait! Az ifjúsági mérkőzésen: Debreceni Vadkakasok- Kaposvári Klíma-ViU. KK 72-78(19-24, 19-20, 16-13, 18-21) ____________________KUN ZOLTÁN Ral ikrossz Törő Zoltán (VW Golf; Adamecz Motorsport). 1400-1600 ccm: 1. Sutyor Szabolcs (Maruzsi Team SE), 2. Törő Zoltán (VW Golf; Adamecz Motorsport). Amatőr: Abszolút: ...4. Károly Róbert (Mazda 323; Kapós Ring Rally Club). A kategóriájában a harmadik helyen zárt. molnár Labdarúgó NB i/B, 12. forduló Kézilabda NB l/B, nők Nagy skalpra vadászhat a Rákóczi Kaposvár Ma akár meg is koronázhatja öt hete tartó veretlenségi soro­zatát a Rákóczi labdarúgó csa­pata, győzelmével utol is érhet­né a mezőny egyik legpatiná­sabb gárdáját a Lombard FC Haladást. A vasiak huszonötös keretéből valamennyi labdarú­gó megjárta már az élvonalat. A fentieknek kissé ellentmondani látszik a vasiak táblázaton elfoglalt helyezése és több eredménye. Lé­nyegesen kedvezőbb sorsolásuk ellenére mindössze három ponttal szereztek többet a Rákóczinál. Ott­honukban vesztettek pontot a Kecskeméttől, kiket a kaposváriak legutóbb legyőztek. Idegenbeli mérlegük sem ijesztő. Hat kirán­dulásuk során mindössze a BKV Előrét tudták legyőzni. Ikszeltek a REAC-nál és Pápán, és kikaptak Nyíregyházán, Balassagyarmaton, valamint Szolnokon is. Nos, kere­tük tekintélyt parancsoló névsora helyett inkább ezekre az eredmé­nyekre kell, hogy építse elképzelé­sét a hazai együttes. Kovács Kálmán, a Rákóczi szakvezetője most is mértéktartó, annak ellenére, hogy csapata öt hete veretlen. Megítélése szerint ellenfelük ott a gyepen a küencven perc során megcáfolhat minden statisztikát. így folytatta:- A volt tatabányai és szombat- helyi játékosokból ötvöződött csa­pat összeéréséhez bizonyára idő kellett, remélem, hogy ez az idő még nem járt le. Bár elégedettek lehetünk mostani sorozatunkkal, ám ha előbbre akarunk lépni, ak­kor bizony elkelne két egymást követő győzelem. Egyetértek az­zal, hogy a kecskeméti siker akkor lehet teljes, ha a szombathelyieket is két vállra fektetjük. Egyébként én e két mérkőzésre négy pontot terveztem, de ennyivel most már csak akkor lennék maradéktalanul elégedett, ha mondjuk a döntetlen tartalmas, jó játék végén szülémé. Kovács Kálmán feltérképezte el­lenfelüket. Nincs amiatt elkesered­ve, hogy a szombathelyieknél az egyik legnagyobb név, Nagy Nor­bert besárgult, igaz, maradt elég veszélyes emberük. Somfalvi, Nagy László, Kaj, Árki, aztán elöl a jól fejelő Nagy Sándor, valamint Tüske egyaránt sok gondot okoz- hati Ám idehaza van válogatási le­hetőség, hogy kik húzzák kereszt­be a vendégek számítását. Csak­nem teljes kerete az edző rendel­kezésére áll, ám ennek ellenére a „győztes csapaton ne változtass” elv alapján a kezdő tizenegyen nem tervez változtatást. A kisze­meltek közül egyedül Anghelt gá­tolja a mozgásban csonthártya gyulladása. Tegnap csupán az volt kérdéses, hogy az eső müyen álla­potba hozza a játékteret. De talán adni lehet a hagyományokra. A Rákóczinak ugyanis a múltban ál­talában „ízlett” a csúszós, kissé mély talaj. Reméljük nem válto­zott meg az ízlésük. A találkozó - tekintettel a svéd-magyar EB selej­tezőre - 13 órakor kezdődik, jutási A Rákóczi FC-NABI kezdő csa­pat: Balajcza - Finta, Mező, Csík, Kovácsevics-Farkas, Nagypál, Máté, Tóth B.-Rajczi, Madar. Cse­rék: Házi, Petrák, Lassú, Tóth G., Marcsek, Jéger. ______________■ Mar cali Marcali VSZSE- Győr Graboplast KC 21-27 (9-8) Marcali, 200 néző. V.: Székely, dr. Vattay. Marcali VSZSE: Kemer - Müller 7, Balogh P.4(l), Peringer 1, Mé­száros 1, Kovács J. 1, Milinte 5. Csere: Bodor (kapus), Balogh M. 2, Pék P., Pék £., Nagy K. Edző: Tóth István. A hazaiak kezdtek jobban: Milinte és Müller többször is meg­oldhatatlan feladat elé állította a vendégek kapusát. Mindkét csapat keményen védekezett és a háló­őrök is remek teljesítményt nyújtot­tak, ezért hiába volt nagyiramú a találkozó, kevés gól született. A folytatásban a győri Herr Anita fel­javult és sorozatban öt gólt szer­zett, ennek ellenére az utolsó tíz perc előtt még egyenlő volt az állás. A befejezésre azonban a győriek­nek maradt több erejük, kihasznál­ták a lehetőségeiket, a másik olda­lon pedig a büntetők is kimaradtak. Jók: Kemer, Müller, Milinte, Pék E. SAMU Asztalitenisz NB III Eredmények: Lengyeltóti-Renault Lantos- Harkány II. 11-7 Az idény első mérkőzésén a nyáron igazolt Koszó vezérleté­vel értékes győzelmet arattak a somogyiak. A lengyeltóti győztesek: Koszó 4, Ivusza 3, Muskó 2, ifj. Benkő és a Koszó, Muskó páros. Lengyeltóti-Renault Lantos- Komló 7-11 A betegségek miatt erősen tar­talékos tótiak a négy győzelmet jegyző Koszó segítségével sem tudtak nyerni. A sikerhez Muskó jobb játéka is kellett volna. A lengyeltóti győztesek: Koszó 4, Varga, ifj. Benkő, és a Koszó, Muskó páros. ________ ■ Az alapszakasz állása: Nyírád Nyírádon rendezték meg a ralikrossz országos bajnokság ha­todik futamát. A viadalon a somo­gyi színeket hárman képviselték. Eredmények: II. osztály: Ab­szolút: 1. Sutyor Szabolcs (Skoda 130 LR; Maruzsi Team SE), ..77.