Somogyi Hírlap, 2002. szeptember (13. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-29 / Vasárnap Reggel, 39. szám

2002. SZEPTEMBER 29. SPORT Jó rajt Szegeden Sole-Szedeák KK­Kaposvári Klíma-Vili KK 77-87 (25- 20, 8-24, 24-25, 20-18) Mulics két távoli találata jelezte, hogy a Szedeák bátor támadójáték­kal rontott ellenfelére. A somogyiak­nál Jackson-duplái jöttek válaszként. Gyors, energikus kosárlabdát játszott a Szedeák, aminek Mulics volt a leg­főbb mozgatója. Miljkovics korán cserélt ugyan, de a bosnyák légióst a Simon B. helyére érkező Varga R. sem tudta tartani. A második negyed­ben megkezdte a felzárkózást a Klíma-Vili KK, és a 13. percben 26-25- nél Simon ziccerével sikerült átvenni a vezetést. Keményebben védekezett a vendégcsapat, a szerzett labdákból pedig rendre sikerült újabb kosarakat szerezni. Remekül jöttek Filipovics lepattanói, De Gray és Jackson pedig állandó tűz alatt tartotta a szegedi gyűrűt. A maroknyi, ám annál lelke­sebb kaposvári szurkolócsoport jog­gal dicsérte kedvenceit ezekben a percekben. A hazaiak erejéből mind­össze 8 pontra tellett a félidő végéig, ez pedig hűen tükrözte a látottakat. A pihenőt követően Dzunics aktivi­zálta magát. Előbb szerzett öt pontot, majd kiváló passzal szolgálta ki Jacksont. Amikor tízen belülre került a Szeged, azonnal friss erőket vetett be Miljkovics. Két újabb Dzunics-vil- lanás visszaállította a megnyugtatóbb különbséget. A zárónegyedben újra ritmust váltottak a hazaiak, ez pedig megzavarta a somogyiak addig jól működő gépezetét. A szegediek a pi­henten érkező Mulics vezérletével kí­sérelték meg ledolgozni hátrányukat az egyre lassabbá váló kaposváriak­kal szemben. A legjobbkor jött Jackson triplája, amely egyértelművé tette, melyik csapat nyeri a meccset. így játszottak Szeged, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Harsányi, Ádám. Sole-Szedeák KK: Mulics (22/9), Deák (10/3), Nyilas (6/3), Kecskés (12/3), Scsekics (7). Csere: Kiss Zs. (9), Molnár (7/3), Pávlicz (-), Drahos (4). Vezetőedző: Földi Sándor. Kaposvári Klíma-Vili KK: Simon B. (4), Dzunics (20/6), Jackson (25/3), De Gray (19), Fiilöp (4). Cse­re: Szőke (6), Varga R. (2), Filipovics (7). Vezetőedző: Gorán Miljkovics. Kipontozódott: Fülöp a 36. percben. Jók: Mulics, Scsekics, illetve, De Gray, Dzunics, Jackson. Földi Sándor: - Gratulálok a Ka­posvárnak. Jobb csapat nálunk, ezért nem értettem, miért kellett a játékve­zetők segítsége. Gorán Miljkovics: - Nagyon fontos volt a bajnokság első mérkőzése. Gratulálok a játékosaimnak, köszö­nöm a hozzáállásukat, a minket elkí­sérő szurkolóknak pedig a biztatást. Kun zoltán OPEL-FAG KUPA MEGYEI FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG Az S-FAÉP csoportban: Cifa-Injektor KK­Táncsics Peugeot-Kampf KK 70-81 (12-25, 17-21, 20-23, 21-12) Kaposvár, Táncsics Mihály Gimná­zium tornacsarnoka. V.: Csapó, Fekete Á. Cifa-Injektor KK: Soós (20/12), Csima (16/3), Kovács Cs. (5/3), Őri (5), Váli (5). Csere: Birkás (9), Németh A. (4), Csuha (3/3), Sze­men (3/3). Edző: Fonai László. Táncsics Peugeot-Kampf KK: Farkas L. (26/6), Balogh Cs. (22/3), Karácsonyi (11), Elek (9), Hajdúk (7). Csere: Sashalmi (6), Begovácz (-), Drahos (-), Zsohár Zs. (-). Edző: Hodics Zoltán. Kipontozódott: Kovács Cs. a 25. percben, Váli a 26. percben, Elek a 38. percben, Hajdúk a 39. perc­ben, Sashalmi a 39. percben. Az Opel-Fag Kupa megyei férfi kosárlabda-bajnokság nyitófordu­lójának a rangadóján magabizto­san nyert a Táncsics Peugeot- Kampf KK csapata a Cifa-Injektor KK együttese ellen. Az egykori sokszoros válogatott Farkas Lász­ló által vezényelt Táncsics Peugeot-Kampf KK már az első 10 perc végére megnyugtató, több mint 10 pontos előnyt szerzett, amelyet a második és a harmadik negyedben tovább növelt. így hiá­ba nyerte a zárófelvonást a Cifa- Injektor KK, nem tudták megszo­rítani ellenfelüket. A rangadó kró­nikájához tartozik, hogy a Cifa nem kevesebb, mint 26 büntetőt hibázott. Ha csak a felét értékesí­tik, egészen más a végered­mény... Kipontozódás: Kovács Cs. a 25. percben, Váli a 26. percben, Elek a 38. percben, Hajdúk a 39. perc­ben, Sashalmi a 39. percben. Fenyő Gábor 26 büntetőt hibázott a rangadón a Cifa-Injektor KK FOTÓ: TÖRÖK ANETT Ingatlant, állást vagy járművet kínál? Hirdessen nálunk! LABDARÚGÓ NB II - HŰMMEL CSOPORT Pécsen nyert a Balatonlelle Pécsi VSK­Balatonlelle SE 0-4 (0-2) Pécs, Vasút-stadion, 100 néző. V.: Gaál (Kiss Gy., Beidek). Pécsi VSK: Vukmann - Maker, Gyócsi, Dénes, Laki - Bermula, Dara­bos, Jóvér, Szakály - Herger, Németh. Edző: Lőrinc Sándor. Balatonlelle SE: Gyenes - Kovács Sz., ifjabb Kenéz, Buzsáki, Hajmási - Ta­kács Gy., Gosztonyi, Hosszú, Silimon - Takács A., Földes I. Edző: Sándor Ist­ván. Csere: Bermula helyett Demeter a 46. percben, Herger helyett Porgert a 67. percben, Silimon helyett Deme a 68. percben, Takács Gy. helyett Sylla a 75. percben, Vukmann helyett Rózsás a 85. percben, Takács A. helyett Himics a 85. percben. Végig a vendég Balaton-parti alaku­lat irányította a játékot; a minden csa­patrészében lényegesen jobb vendég lelleiek akár nagyobb arányban is nyerhettek volna Pécsen. Gólszerzők: Takács A. 3 (a 13. perc­ben 13 méteres lövésből, a 32. percben 8 méteres lövésből, és a 72. percben 5 méteres fejesből), Silimon (a 68. perc­ben 6 méteres lövésből). Jók: Gyócsi, Dénes, Laki, illetve if­jabb Kenéz, Buzsáki, Takács A. Lőrinc Sándor: - Gratulálok ellenfe­lünknek a megérdemelt magabiztos győzelméhez. Sándor István: - Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk Pé­csen. Kenéz István Mai ajánlatunk Industrie FC Marcali- UFC Szekszárd Hiunday. Marcali, városi sporttelep, 16 óra. V.: Erdős J. (Máté M„ Bóna S.). Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Motim TE. Nagyberki, 16 óra. V.: Arany T. (Berki Zs., Beidek A.). RÖPLABDA Sérülésektől tizedelve Ma este 18 órakor a Kecskeméti FRC Phoenix- Mecano elleni hazai bajnokin mutatkozik be a nyáron alaposan átalakult hétszeres bajnok és hétszeres ku­pagyőztes Kométa-Kaposvár férfi röplabdacsapata. Talán még soha nem várta ennyire rossz előjelekkel | a bajnoki rajtot a kaposvári együttes, mint a ma es- | te esedékes Kecskeméti FRC Phoenix-Mecano elle­ni hazai nyitányt; három játékos ugyanis sérülés­sel, másik három pedig betegséggel bajlódott.- A kéztörést szenvedett Gelencsér Balázs még | hetekig hiányozni fog a csapatból; a bokasérüléssel bajlódó Bánhegyi István, illetve a térdét fájlaló (és féltő) Dávid Zoltán átöltözik, s a többiekkel együtt 1 melegít majd, de hogy a meccset tudják-e vállalni, | az már egy egészen más kérdés - kezdte Demeter György, a Kométa-Kaposvár mestere. - Ráadásul a hét elején Csíkos Gábort, Kovács Balázst és Geiger | Andrást is valamilyen lázzal járó vírusos betegség döntötte le a lábáról. Úgy tapasztaltam, hogy közü­lük Kovács Balázst viselte ez meg a legjobban. Pén­teken és szombaton szerencsére már mindhárman újra edzettek, így remélhetőleg mindhármójukkal számolhatok a Kecskemét elleni derbin. Minden bizonnyal komplett csapattal sem lenne könnyű dolga a Kométának, hát még így megtize­delve... A kecskeméti együttes nagyon jó tavaszi szezont zárt; a bajnokságban éppen a Kométával játszottak a bronzéremért, s bár a Magyar Kupában is a kaposváriak kerültek ki győztesen a két csapat párharcából, ne felejtsük, hogy az alföldi alakulat a somogyi megyeszékhelyen tudott nyerni. Ez pedig - legyen a meccsnek bármilyen tétje is - nem kis dolog. A hírek szerint nagyon együtt van a kecske­méti társaság, sok szakember szerint ők lehetnek a most rajtoló bajnoki szezon meglepetéscsapata. A | Szegedről érkezett Rácz László liberójátékával min- deliképpen erősödtek, Jánosi Gábor pótlására pedig a | tehetséges Tamás Zoltánt igazolták Nyíregyházáról. | Az egykor Kaposváron (is) játszott Rácz Lászlóval | | együtt érkezett Szegedről a tehetséges Péterfy Tibor, t aki a távozó Neizer Zoltánt pótolja majd a feladóposz- ; | tón. Az NB I-es Dági SE egyik játékosa is Kecskemét- | re költözött a nyáron, Torma Péter viszont befejezte röplabdás pályafutását. Egyszóval remek derbire van ma este kilátás a kaposvári városi sportcsarnokban, s minden bizonnyal elkel a szurkolók segítsége is; re­mélhetőleg több százan buzdítják majd az (új), csu­pa magyar játékosból álló kaposvári társulatot. A várható kezdőcsapatok. Kométa-Kaposvár: Gubik János (13-szoros válo­gatott), Csíkos Gábor (26-szoros válogatott), Kovács Balázs, Tomanóczy Tibor (122-szeres válogatott), Bozó Balázs vagy Dávid Zoltán (7-szeres váloga­tott), Pásztor Attila (92- zeres válogatott). - A libe­ró Geiger András (2-szeres válogatott) lesz. Kecskeméti FRC: Kása Róbert, Tamás Zoltán, Somodi István (14-szeres válogatott), ifjabb Nagy Péter, Csala Bemát, Bu iay Balázs (8-szoros váloga­tott). - A liberó Rácz László lesz. Fenyő Gábor JUDO Morapitiye Sunil aranya Több mint 10 egyesület másfél száz fiatal remény­sége lépett tatamira a különböző korcsoportokban Mohácson a Dél-dunántúli korosztályos regionális judó-rangsorversenyen. A rangos erőpróbáról nem hiányozhattak a Kaposvári Nehézatlétikai SE ver­senyzői sem; Sánta Diana edző tehetséges tanítvá­nyai közül öten is éremmel térhettek haza. A diák „D” korcsoportban Varga Mátyás (24 kg) a harma­dik, Morapitiye Sunil pedig (28 kg) az első, a diák „C” korcsoportban Karpov András (27 kg) a máso­dik, a diák „B” korcsoportban Nagy Viktória (49 kg) szintén a második helyet szerezte meg, akárcsak a serdülők között Szabó Kristóf (63 kg). Fenyő tempó Apróban óriás INGATLAN KAPOSVÁRON a Gyakorló iskola mellett 4. em-i 2 szobás lakás eladó. 06-30/9040-416. *85819* KAPOSVÁRON az Ankerházban 2. em-i 45 m!-es iroda eladd. 06-30/9278-370, 06-30/9478- 599. *85866* Széchenyi étterem Rendezvények 120, állófogadás 200fő-ig, esküvők, bankettek, party-szerviz. Kaposvár, Csokonai u. 3. (megyeháza) Tel.: 82/314-362,06-20/986-4767 ESKÜVŐK, érettségi találkozók és egyéb rendezvények 60 fő-ig CSÁSZÁR VENDÉGLŐ Kaposvár, Kaposrétsor § , 30/282-3111,30/271-5179 ■!, LABDARÚGÁS Az NB Ill-ban: Bajai LC-Zamárdi Petőfi SE 0-1 (0-0) Baja, 200 néző. V.: Vincze I. (Álló, Szommer). Bajai LC: Székely - Viszmeg B., dr. Koch R., Nagy /., Milessin (Angely a 70. percben) - Dervadevics (Haász a 61. percben), Hegyi (Visz­meg Z. a 78. percben), Cifra, Papp - Koch T., Nagy J. Játékosedző: dr. Koch Róbert. Zamárdi Petőfi SE: Kresz - Aigner, Élő, Kiss B., Bertalan (Szigetvári az 54. percben) - Horváth T., Kecskés (Börzsei az 58. percben), Szukován, Ju­hász A. - Kozma (Magyar a 72. percben), Lichtenberger. Edző: Tilinger József. A küzdelmes mérkőzésen a jól védekező és bátran kontrázó vendég zamárdi gárda megérde­melt győzelmet aratott. Gólszerző: Lichtenberger (az 57. percben 16 méteres lövésből). Jók: dr. Koch R., Cifra, illetve Kresz, Élő, Szukován, Lichtenberger. Csutak Sándor Mai ajánlatunk Barcs SC-Letenye SE. Barcs, 15.30 óra. V.: Csiz­madia B. (Kiss I., Tóth L.). Nagyatád FC-Dombóvári FC. Nagyatád, 15.30 óra. V.: Tatai P. (dr. Hajdinák P., Szőke G.). A megyei I. osztályban: Somogyvár-Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő 1-0 (1-0) Somogyvár, 200 néző. V.: Révész. Bár a vendég Balaton-parti együttes birtokolta többet a labdát, a lelkes hazaiak egy szépségdíjas kontrából szerzett góllal otthon tudták tartani mindhárom bajnoki pontot. A somogyvári gárda mestere, Szekeres Tibor a találkozó hajráját csak a nézőtérről követhette nyomon, miután Révész Győző játékvezető kiállította. Gólszerző: Hársházi. Jók: Dergecz, Zsohár, Hársházi, illetve Bakos, Pernecz, Horváth G. Az ifjúsági mérkőzésen: Somogyvár-Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő 0-4 Móring József Attila A megyei II. osztályban (Északi csoport): Kaposújlak-Sántos 3-4 (1-3) Kaposújlak, 50 néző. V.: Pecsét. Gólszerzők: Vida 2, Kászonyi, illetve Molnár 2, Téglás, Mészáros. Jók: Vida, Kászonyi, Fazekas, illetve Molnár, Téglás, Stikrád. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, miután Kaposújlakon hiába várták a sántosiakat. Szekeres József \Vé*t italoz foMzoyáxj $ Kaposvár, Honvéd u.-Damjanich u. sarok^ptr ; (üvegkupolái • Tel.: 821313-006,30/504-2044’ K í Rántott szelet vegyes körettel, | | salátával+ajándék pohár sör 850 Ft J-----— VASÁRNAPI —-------- Az Axel Springer Ma­So mogyi Hírlap zető igazgató. Főszer­kesztő: DR. RERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és ki- adóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. Előfizetési díj: 2002-ben 1 hónapra 325 forint. Megvásárolha­tó: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Szalai Csaba. Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN 1419-0176