Somogyi Hírlap, 2002. szeptember (13. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-23 / 222. szám

10. OLDAL SPORT M A G A Z I N 2002. Szeptember 23., Hétfő Huszáros hajrá, mint 1991-ben Siófok FC-Újpest FC 3-2 (1-1) Siófok Nagy tettet vitt véghez a Sió­fok tegnap délután: a 89. perc­ben még az Újpest vezetett, ám a végén a Csank-csapat örülhetett a három pontnak. Kevésszer fordult elő az elmúlt másfél évtizedben, hogy az újpes­ti lilák a győzelem örömével utaz­hattak haza Siófokról. Tegnap az utolsó pillanatokig úgy tűnt, hogy ezúttal nem tudja eljátszani a Csank-csapat a mumus szerepét. Hasonlított addig a meccs a múlt heti, MTK elleni derbihez; most is azon bosszankodtak a balatoni gárda hívei, hogy mezőnyben egyáltalán nem volt jobb az ellen­fél, sőt, a helyzetek terén sem. Az­tán jött a huszáros, sokáig emlé­kezetes hajrá. De menjünk sorjá­ban... A bátran, három támadóval pályára lépő hazaiak Schultz ré­vén hagytak ki helyzetet az ele­jén, aztán a 13. percben a neki­lendülő újpestiek a siófoki hálóig „passzírozták” a labdát. Korolovszky jobb oldali beadásá­ra Németh ugyan kimozdult, de nem érte el a labdát, Horváth így rá tudta fejelni, s az a keresztléc alsó éléről vágódott a gólvonal elé, ott ólálkodott Tokody és egy lépésről a léc alá stukkóit (0-1). Hét perc múlva Erős bal oldali be­adását követően Leránt Usvat elől úgy „mentett” becsúszva a tizen­egyes ponton, hogy lábáról a lab­da a jobb alsó sarokban kötött ki (öngól, 1-1). Fülöp az egyik, Tokody a másik oldalon villant még szünet előtt, aztán meglehetősen gyatra színvonalon foly­tatta a meccset a két fél. Némileg váratlanul jött a lilák vezető találata: Kovács Z. bal oldali be­adásánál késlekedtek a hazai védők, Farkas becsúszva Horváthot hozta játékba, aki tel­jesen magányosan, lesgyanús helyzetben, 8 méterről a bal alsó sarokba emelt (1-2). S aztán az a bizonyos hajrá, amely kimaradt siófoki lehetősé­gek sorával in­dult. Előbb Fü- löp cselezte ki magát helyzet­ből, majd ugyanő Kovács A. jó indítása után gyatrán el­lőtte a labdát a kapu előtt. Foly­tatódott még a hazai hívek haját égnek állító „Fü- löp-show”: a vö­rös hajú támadó Szabó Cs. jobb oldali beadását szinte a kapuból rúgta ki. Kisvár­tatva Fülöp ívelt középre, ahol Schwarcz előbb Vlaszákba lőtt, a kipattantót Sza­bó Cs. az „égbe” rúgta. A 90. perc­ben Kovács A. jobb oldali szög­lete Kuttor elé ke­rült, s a siófoki centerhalf az ötös jobb sarká­ról kotorta a lab­dát a bal sarokba (2-2). Utolsó perc, utolsó siófoki roham: Koller tizenötméteres lövése Vlaszákról fölperdült, érkezett Pantics és 6 méterről a léc alá bombázott (3-2). Már csak a középkezdésre volt idő... Tartásáról adott tanúbizonysá­Csank János mester újabb győzelemre vezette a Balaton-parti együttest FOTÓ: GÁTI KORNÉL tes marad az utolsó öt perc, ami­kor futószalagon maradtak ki a siófoki helyzetek, de a pergőtűz végén két hátvéd góljával csak összejött a megszolgált bravúr. 1991 őszén hasonlóan alakult a Siófok-Újpest derbi; 1-3 után a Fischer, Gregor, Fodor fémjelezte hazai le­génység 4-3-ra fordította meg a meccset. Akkor az ősz végén 2., a bajnokság zárásakor 4. lett a Siófok. got tegnap délután is a siófoki le­génység. Vert helyzetből tudtak talpra állni, az egyénileg jobb ké­pességű futballistákból álló Új­pest fölé kerekedni. Aki látta a meccset, annak sokáig emlékeze­Igy játszottak Siófok, 2000 néző, V: Makai (Gyarmati, Szökrény). Siófok FC: Németh G. 5 - Pantics 7, Kuttor 7, Koller 6 - Grósz 6, Schwarcz 6, Erős 5, Gaál 5 - Fülöp 5, Schultz 6, Usvat 5. Edző: Csank János. Újpest FC: Vlaszák 5 - Szélesi 5, Tamási 5, Juhár 5, Leránt 5 - Poljakovics 6, Korolovszky 5, Tokody 6, Tchur 5 - Horváth F. 6, Kovács Z. 5. Edző: Szabó András. Csere: Tamási helyett Kunzo (5) a 40., Poljakovics helyett Far­kas B. (6) az 54., Usvat helyett Szabó Cs. a 68., Schultz helyett Kovács A. a 73., Grósz helyett Ju­hász a 78., Kovács Z. helyett Móri a 80. percben. Sárga lap: Tokody a 23. perc­ben. Gólszerző: Leránt (öngól) a 19., Kuttor a 90., Pantics a 93. perc­ben, illetve Tokody a 13., Horváth F. a 62. percben. Szögletarány: 9-8 (4-4). Csank János: - A helyzeteket tekintve igazságtalan lett volna, ha nem nyerünk. Töretlen harci szellemünk ezúttal eredményre vezetett. Szabó András: - Csak harminc percünk volt méltó a kilencven- ből az Újpest-mezhez. Fáradtan lehet futballozni, de akaratgyen­gén nem. Ennél sokkal többet vá­rok a csapatomtól. fónai imre A bajnokság állása: Pantics volt a Siófok legjobbja Ahogyan az elmúlt hetekben megszokhattuk, most is a védelem volt a Siófok erőssége. S nem csak azért, mert kevésszer engedték el a lilákat, hanem azért is, mert a támadójátékból is bőven kivették a részüket. Kuttor rúgta az egyenlítő gólt, aztán Pantics is előrekalandozott, s ha már arra járt, a győztes találatot is megsze­rezte. A langaléta jugoszláv most is szinte verhe­tetlen volt a földön, Kovács Zoltán néha csak kereste mellette a labdát. S a támadásokba is jól kapcsolódott be az NB I legmagasabb labda­rúgója. A védelem harmadik emberéről, a hét- ről-hétre egyre magabiztosabb Kollerről is meg kell még emlékezni e helyütt, így teljes a kép. ALEXANDAR PANTICS 1. MTK Hungária FC 8 7 ­1 19-9 21 2. Győri ETO FC 8 5 1 2 15-9 16 3. Siótok FC 8 5 1 2 14-9 16 4. Ferencváros 7 4 1 2 12-6 13 5. Debreceni VSC 7 4 1 2 15-15 13 6. Újpest FC 8 3 1 4 16-15 10 7 e.on Zalaegerszegi TE 6 2 2 2 11-11 8 8. Dunaferr SE 8 2 2 4 15-17 8 9. Matáv SC Sopron 7 2 1 4 8-10 7 10. Videoton FC 8 :• ! 3 4 8-14 6 11. Kispest Honvéd FC 8 1 3 4 11-20 6 12. Békéscsaba 7 1 ­6 9-18 3 Labdarúgó NB II - Hűmmel csoport (8. forduló) Eredmények: Balatonlelle SE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 3-0 (1-0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Deme­ter (Zámbó, Gál). Balatonlelle SE: Gyenes - Ko­vács, Buzsáki, Kenéz, Hajmási - Gosztonyi, Takács Gy., Hosszú, Földes I. - Sylla, Silimon. Edző: Sándor István. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Nógrádi, Novák, Károlyi, Neubauer - Bencze, Pintér, Hanusz, Horváth - Virág, Farkas N. Edző: Bőzsöny János. Csere: Sylla helyett Takács A. a 60. percben, Bencze helyett Kele­men a 75. percben, Földes I. he­lyett Himics a 78. percben, Hor­váth helyett Dede a 78. percben, Silimon helyett Galgóczi a 80. percben, Pintér helyett Ballay a 82. percben. Jó iramú és küzdelmes össze­csapást hozott a somogyi NB Il-es rangadó. Végig a hazaiak irányí­tották a játékot, akik a három gó­lon kívül még több nagy helyzetet is elhibáztak. A vendég Kaposvölgye VSC alakulata szór­ványos kontrákkal próbálkozott, de ez nem jelentett különösebb veszélyt a leilei kapura. Gólszerzők: Silimon 2 (a 22. percben és az 55. percben), Hosz- szú (a 80. percben). Jók: Kenéz, Silimon, illetve Novák, Hanusz, Virág. Sándor István: - Végre jó mér­kőzésen gólokkal tudtunk nyerni. Bőzsöny János: - Megérdemel­ten tartotta otthon mindhárom bajnoki pontot a Balatonlelle. KENÉZ ISTVÁN Sárvár FC-lndustrie FC Marcali 1-1 (0-0) Sárvár, 400 néző. V.: Hanacsek (Horváth G„ Makkosné). Sárvár FC: Antal - Palkovics, Subicz, Sipos, Pupp - Táncsics, Heiczinger, Beke, Fodor - Shimmer, Bagó. Edző: Márton Ró­bert. Industrie FC Marcali: Kirí. - Ba­kó, Makriczkij, Makszimics, Vidákovics - Truczka, Varga E., Mogyoródi, Dali - Balogh, Czonev. Edző: Menczeles Iván. Csere: Shimmer helyett Szabó a 46. percben, Vidákovics helyett Pozder a 66. percben, Balogh he­lyett Hidasi a 85. percben Heiczinger helyett Vajda a 87. percben. Sárga lap: Subicz a 24. perc­ben, Heiczinger a 26. percben, Makszimics a 34. percben, Bakó a 82. percben. Az egy héttel korábbi hazai pontosztozkodás után Sárváron is döntetlent ért el az Industrie FC Marcali csapata, így nyolc forduló után is őrzi a veretlenségét. Gólszerzők: Bagó (az 55. perc­ben), illetve Balogh (az 51. perc­ben), Jók: Sipos, Táncsics, Palkovics, Totó 1. Békéscsabai EFC-DunaferrSE 1-3 2 2. Matáv-Sopron-Videoton FC 2-0 1 3. Siófok FC-Újpest FC 3-2 1 4. e.on ZTE FC-Győri ETO FC 2-0 1 5. Bayern München-Cottbus 3-1 1 6. Bremen-Leverkusen 3-2 1 7. Hannover-Bochum 2-2 x 8. Hertha BSC-Hamburg 2-0 1 9. Kaiserslautern-1860 München 0-0 x 10. Rostock-Dortmund 0-1 2 11. Wolfsburg-Nürnberg 0-2 2 12. Schalke-Mönchengladbach 2-1 1 13. VfB Stuttgart-Bielefeldv 3-0 1 A pluszmérkőzés: 14. Blackburn-Leeds 1-0 1 További eredmények: Veszprém LC-Pécsi VSK 0-0 Motim TE-Petőházi SE 0-0 Tatai HAC-Bodajk SE 1-1 UFC Szekszárd- Komlói Bányász 2-0 A bajnokság állása: Labdarúgó NB l/B Diósgyőri VTK-Kaposvdri Rákóczi FC-NAB11-1 (0-0) Diósgyőr A kilencedik fordulóban dön­tetlent játszott a Kaposvári Rá­kóczi FC-NABI együttese a Di­ósgyőri VTK otthonában. A Mező sérülése és Marcsek lába­dozása miatt tartalékos keretű so­mogyiak, a kezdéskor nekiugrot- tak a hazaiaknak. Ráadásul nem fejetlenül, hanem szervezetten, mi több, okosan tették mindezt. A vé­dők - ekkor még - az ellenfél táma­dásait jól megszűrve keresték a kö­zéppályásokat, akik csak papíron voltak hárman. Ez a sor aztán igye­kezett a fő élt alkotó Rajczit és a „mellék-ék” Tóth Gábort megját­szani. A közvetlen támadók a 12. percben össze is hoztak egy nagy helyzetet a jobb oldalról indulva, de Máté ívelése után Tóth G. be­adásából Rajczi közelről sem tu­dott túljárni Nagy Z. kapus eszén. Túljutott viszont Balajczán a labda Rob 15 méteres lövése után a 26. percben, miután több somogyi is hibázott a 16-os előterében. A já­tékszert végül a talán egyik legjobb játékát bemutató Csík vágta ki a gólvonalról. A következő ellentámadásnál Rajczi a felezővonalon bújt ki a vé­dekezést egészen odáig feltolt Vá­mos és Horváth T. között, s labdá­val (!) több métert vert rá az üldö­zőkre, ám a hatalmas ziccerben vagy 7 méterről a kapusba lőtt. Le­het, hogy meccslabda volt... Bátran és győzelemre törően ját­szott a második félidőben is Kovács Kálmán csapata. A túloldalon Paj­kos János - nyilván Reszeli Soós Ist­vánnal és Őze Tiborral egyeztetve - már a szünetben kettőt cserélt. A 72. percben némileg váratlanul ve­zetést szerzett a kaposvári gárda: Nagypál 40 méterről, szabadrúgás­ból, a bal oldalon a védők mögé fel­robogó Kovácsevics elé tálalt, aki igen éles szögből, 8 méterről nagy gólt lőtt félmagasan a kapu rövid oldalába. 0-1. Néma csend fogadta az esetet, majd „Kovának” éppen a B-közép előtü gólöröme dühödt anyázást váltott ki az ultrákból, az egyéb­ként kifogástalanul működő Kas­sai bíróból meg egy sárga lapot... Öt perc múlva Sándor és Rob adta meg: előbbi a bal oldalon, a 16-os vonalánál labdát szerzett; utóbbi pedig a lapos beadásba a rö­vid ötös sarkán ügyesen beleszúrt, s a labda a jobb kapufa tövéről vá­gódott a hálóba. 1-1. A diósgyőriek a 3 pontért ez­után előretolták a toronymagas Vá­mosit, és menetrendszerűen ér­keztek is az egyre veszélyesebb támadások során a beívelések Balajcza portája elé. Szerencsére nem roggyant meg a Rákóczi, a szervezettség és fegyelmezett já­ték továbbra is megmaradt. Pici kapkodás volt ugyan néha, de Labdarúgó NB I - Borsodi Liga (9. forduló) nem mondott le a győzelem meg­szerzéséről sem a zöld-fehér gár­da! Sajnos igazi támadót nem tu­dott becserélni a kaposvári veze­tőedző, ráadásul közben TóthB. is megsérült. A vendég együttes na­gyon közel állt ahhoz, hogy a for­duló meglepetését okozza, így játszottak Diósgyőr, 3500 néző. V.: Kas­sai. (Tompos és Tóth I.) Diósgyőr: Nagy - Vojtekovszki, Vámosi, Horváth T., Szakos - Ulveczki, Vitelki, Vén, Sándor - Rob, Binder. Edző: Pajkos János. Rákóczi FC-NABI: Balajcza - Finta, Petrák, Csík, Kovácsevics - Tóth G., Nagypál, Máté, Tóth B., Madar - Rajczi. Edző: Kovács Kál­mán. Csere: Szakocs helyett Szögedi, Vitelki helyett Montvai (46. p.), Madar helyett Jovánczai (58. p.), Vén helyett Dobos (70. p.), Tóth B. helyett Lassú (78. p.), Nagypál helyett Jéger (82. p.). Sárga lap: Madar (54. p.), Sán­dor (56. p.), Jovánczai (65. p.), Hor­váth T. (68. p.), Kovácsevics (72.p.). Szögletarány: 5-2 (3-1). Jók: Vámosi, Binder, Rob, illetve Csík, Petrók, Kovácsevics, Máté. Pajkos János: - Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. A Rákó­czi zártan védekezett, attól féltem, hogy egygólos meccs lesz, de sze­rencsére játékosaim szép góllal egyenlítettek. Kovács Kálmán: - Felemás érzé­sek vannak bennem, a bajnokság egyik esélyesével ikszelni nem rossz. Úgy gondolom, hogy 1-0- nál és 1-1-nél is nyerhettünk vol­na. Volt tartása a csapatnak. CSORBA ANDRÁS További eredmények: Vasas SC-Monor 3-0 (2-0), Balassagyar- mat-FC Tatabánya 4-1 (l-0),Nyír- ség-Spartacus FC-Celldömölki VSE 3-1 (2-0), Pécsi MFC-Fóti SE 4-0 (1-0), REAC-Demecseri FC 3-0 (1-), Hévíz FC-BTK-Bükfürdő 0-0, Kecskeméti FC-Szolnok 2-0 (1-0), Pápai ELC-Százhalombattai FC 1-0 (1-0), BKV Előre-Szombat- hely 0-2 (0-1). ■ A bajnok 1. BTK Bükfürdő sá< 9 3 ál 6 1 Iá 2 sa: 13-5 19 2. Újpest FC-Fót 9 6 1 2 18-12 19 3. Nyírség-Spartacus FC 9 5 2 2 17-12 17 4. Pécsi MFC 9 4 4 1 11-5 16 5. Diósgyőr 8 5 1 2 19-15 16 6. Balassagyarmat 9 5 1 3 16-14 16 7.REAC 9 4 3 2 15-11 15 8. Vasas SC 9 4 2 3 11-10 14 9. Lombard Haladás 8 3 3 2 11-7 12 10. Kecskemét 9 3 3 3 14-13 12 11. Demecser 9 3 2 4 12-11 11 12. Hévíz FC 9 3 2 4 10-13 11 13. Celldömölk 9 2 4 3 9-11 10 14. Százhalombatta 9 2 4 3 11-14 10 15. Pápai ELC 7 3 ­4 8-10 9 16. Rákóczi FC-NABI 9 2 3 4 10-13 9 17. Szolnok 9 3 ­6 13-17 9 18. Tatabánya 9 2 3 4 11-17 9 19. BKV-Előre 9 2 1 6 12-17 7 20. Monor 9- 2 3 5-19 2 1. Szekszárd 8 7 1 14-2 22 2. Marcali 8 6 2­13-3 20 3. Veszprém 8 4 3 1 10-6 15 4. Sárvár 8 4 2 2 26-9 14 5. Komló 8 4­4 9-11 12 6. Bodajk 8 3 2 3 13-14 1í 7. Balatonlelle 8 3 2 3 12-13 11 8. MOTIM TE 8 2 2 4 10-10 8 9. Tatai HAC 7 2 2 3 6-13 8 10. Petőháza 8 1 3 4 5-8 6 11. Kaposvölgye-Nagyberki 8­2 6 7-23 2 12. Pécsi VSK 7­1 6 1-18 1 Kispest-Honvéd FC­MTK Hungária FC 3-5 (2-2) Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Dubraviczky. A gólzáporos fővárosi találko­zót megérdemelten nyerte a haj­rát jobban bíró vendég MTK Hungária FC csapata. Gólszerzők: Piroska 2 (a 10. percben és a 77. percben - 11-es- ből), Balint (a 33. percben), illet­ve Illés 3 (a 8. percben, a 80. percben 11-esből és a 92. perc­ben), Zavadszky (a 23. percben), Rednic (a 83. percben). Békéscsabai Előre FC- Dunaferr SE 1-3 (0-1) Békéscsaba, 3000 néző. V.: Kiss B. A tudatosabban és átgondol­tabban játszó vendég dunaújvá­rosi alakulat magabiztos győzel­met aratott a Viharsarokban. Gólszerzők: Miculescu (a 60. percben), illetve Lengyel (a 25. percben), Alex 2 (a 67. percben és a 93. percben). Matáv SC Sopron- Videoton FC-Fehérvár 2-0 (0-0) Sopron, 2000 néző. V.: Világi. Második félideji produkciójá­nak - és a két Tóth-gólnak - kö­szönhetően mindhárom bajnoki pontot begyűjtötte hazai pályán a soproni gárda. Gólszerzők: Tóth M. (a 60. percben), Tóth A. (a 67. p.). e.on Zalaegerszegi TE FC- Győri ETO FC 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Arany. Gólszerzők: Vincze (a 36. perc­ben), Egressy (az 55. percben) A Ferencváros-Debreceni VSC mér­kőzést hétfőn este 18 órakor játs­szák, míg a harmadik fordulóból elhalasztott Matáv SC Sopron-e.on Zalaegerszegi TE FC találkozót szerdán 16 órakor pótolják, fenyő illetve Kirí, Czonev, Makriczkij, Makszimics, Truczka. barta József A 8. forduló eredményei: