Somogyi Hírlap, 2002. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-05 / 181. szám

10. OLDAL S P ŐRT 2002. Augusztus 5., Hétfő Labdarúgó KB I Élen a Fradi Szerencsére lehűlt a levegő Siófok FC-Videoton FC-Fehérvár 1-1 (0-1) Eredmények: Újpest FC-MTK Hungária FC 1-2 (0-1) Budapest, Megyeri úti stadion, 1500 néző. V.: Szabó Zs. Az újpestiek a góljuk mellett két alkalommal is a kapufát ta­lálták el; a másik oldalon vi­szont Illés a 91. percben kegyet­lenül büntetett. Gólszerzők: Móri (a 81. perc­ben), illetve Juhász (a 27. perc­ben), Illés (a 91. percben). Ferencváros­Kispest-Honvéd FC 4-0 (2-0) Budapest, Üllői úti stadion, 8000 néző. V.: Hanacsek. Gyorsan eldöntötte a három bajnoki pont sorsát a Fradi. Ez­után visszavettek a tempóból a zöld-fehérek, de még így is to­vább tudták javítani a gólará­nyukat a meglehetősen halo- vány teljesítményt nyújtó Kispest-Honvéd FC ellen. Gólszerzők: Tököli (a 10. perc­ben), Leandro (a 18. percben), Szkukalek (a 76. percben), Dragóner (a 81. percben). Debreceni VSC-Dunaferr SE 3-2 (2-1) Debrecen, 7000 néző. V.: Me­gyebíró. A mérkőzés elején, mindjárt a második percben a vendég du­naújvárosiak örülhettek, a talál­kozó végén viszont - miután Sumudica a 92. percben másod­szor is bevette a Dunaferr kapu­ját - a debreceni játékosok ün­nepelhettek. Gólszerzők: Sumudica 2 (a 41. percben és a 92. percben), Böőr (a 30. percben), illetve Horváth P. (a 2. percben), Drovnyák (a 61. percben). Győri ETO FC- Matáv SC Sopron 2-0 (2-0) Győr, 4000 néző. V.: Kiss B. A Győr-Moson-Sopron me­gyei NB I-es labdarúgó-rang­adón a házigazda győriek sze­rezték a gólokat, míg a vendég soproniak inkább a sárga lapo­kat gyűjtötték. Gólszerzők: Baranyai (a 18. percben), Szanyó (a 41. percben). A Békéscsabai Előre FC-e.on Zalaegerszegi TE mérkőzést - a zalai együttes Bajnokok Ligája- szereplése miatt - később játsz­SZák. FENYŐ A bajnokság állása: 1. Ferencváros 2 2 _ _ 6-0 6 2. Győri ETO FC 2 2 _ _ 6-2 6 3. MTK Hungária FC 2 2 _ 5-2 6 4. Debreceni VSC 2 2­5-3 6 5. Dunaferr SE 2 1- 1 5-4 3 6. e.on Zalaegerszegi TE 1 1 ­3-3 1 7. Videoton FC 2 1 1 2-4 1 8. Siófok FC 2 ||| 1 1 1-3 1 9. Kispest-Honvéd FC 2 |f 1 1 3-7 1 10. Békéscsabai EFC 1 _- 1 2-4 0 11. Újpest FC 2 Hl-2 2-5 0 12. Matáv SC Sopron 2­- 2 1-4 0 Fülöp Zoltánnak a 90. percben fejelt góljával mentett pontot szomba­ton este a Siófok FC NB I-es labdarúgó-együtte­se. Csank János vezető­edző szerint az a fontos, hogy a csapata már nem nulla pontos. Siófok A lelkesen küzdő siófokiak rászolgáltak a döntetlenre Meleg volt még szomba­ton este fél nyolc tájban is. Meleg volt a helyzet persze csaknem 90 perc­cel később is siófoki szempontból (1-0-ra ve­zetett a Vidi), ám a leve­gő közben lehűlt, Fülöp Zoltán meg ettől erőre kapott... A mester, Csank János mondta a kezdés előtt: - Úgy vettem észre, hogy Fülöp a nagy melegben kissé „túlfutja ma­gát”, így most inkább a cserepadon kezd, s csak később dobom be. Nos, megint bejött Csank János megérzése. Igaz, hogy a Ferencvárostól a nyáron érkezett vö­rös hajú támadó a becserélését követően néhány szerencsétlen mozdulatával gyorsan kivívta a ha­zai drukkerhad haragját, ám a végén, a 90. perc­ben a másik csereember, az amúgy a bal oldalon Gaálnál lényegesen aktívabb Usvat beadását re­mek felhőfejessel bólintotta a fehérvári kapu jobb felső sarkába. Sokáig vezetett a Videoton, hiszen már a 17. percben megzörgették a siófoki hálót. Dvéri (egy hozzá hasonló kvalitású labdarúgó például na­gyon hiányzott a siófoki oldalról) tóválóan csavar­ta át a jobb oldalról balra a labdát, s Róth öt méter­ről, éles szögből passzolt bal belsővel a kapu közepé­be (0-1). Bár nem játszott jól a Siófok (sőt, időnként kifejezetten akadozott a gé­pezet), a több helyzetet mégis ők alakították (és hagyták is) ki. Közben egy- egy keményebb összecsa­pásnál a fél Videoton-kispa- dot valósággal vissza kellett tuszkolnia a kijelölt zónába a tartalék-játékvezető­nek, olyan felháborodottan rohantak az oldalvo­nal felé. Csak nem a székesfehérvári Vörösmarty Színház érkezett Siófokra? - tehettük (volna) fel a kérdést. Akiknek persze nagyot kellett volna alakí­Fiityi, a pontmentő Szidták, mint a bokrot, aztán meg ün- ■' S nepelték. Jóból és rosszból is kijutott g ^ & Fülöp Zoltánnak, aki a lefújás után elis- |ÉjL merte: sem a saját produkciója, sem |H W pedig a csapaté nem volt olyan, mint amit a szurkolók elvárhattak volna. Kj, '- Belülről sem volt jobb meccs annál, r mint ahogyan az kívülről látszott - mond- ta a társai által csak Fütyinek becézett ■ESIiGEK csatár. - Bár a szünetben álltam be, mégsem tudtam sajnos felvenni a ritmust; kedvezőtlen volt számunkra, hogy ellenfelünk vezetett. Magam sem tudom iga­zán megmagyarázni, hogy miért nem sikerültek a megoldása­im. Szerencsére egy a végén mégis bejött, s remélhetőleg az egy pont birtokában megnyugszunk, és legközelebb még in­kább elhisszük, hogy van keresnivalónk az NB l-ben. FOTÓ: GÁTI KORNÉL Majdnem kitört a botrány az első félidő 27. percében. A vendég Videoton-szur- kolók a saját szektorukban egymást üt­legelték, majd néhányon átugrottak a pályát és a nézőteret elválasztó keríté­sen is. Dubraviczky bíró két percre félbe is szakította a mérkőzést. tani - azaz maguk a játékosok jobbára csak gyö­möszölték egymást, aztán a legvégén jött az a bi­zonyos Fülöp-fejes, s így lett 1-1 a vége. A nézőté­ri heveskedés sajnos néha átragadt a játékosokra is; Filipovics több alkalommal is vitába keveredett a fehérvári védőkkel, máskor meg a vidis Tóth Ba­lázs rendezett ámokfutást a pályán. Ahogyan az egy igazi szomszédvár-rangadóhoz illik... így játszottak Siófok, 3500 néző. V.: Dubraviczky (Vámos, Áb­rahám). Siófok FC: Németh G. (5) - Pantics (6), Kuttor (5), Roller (5) - Grósz (6), Erős (6), Sipeki (5), Schwarcz (6), Gaál (5) - Szabó Cs. (5), Filipovics (5). Edző: Csank János. Videoton FC-Fehérvár: Végh (6) - Tímár (5), Pomper (6), Vilotics (5), Vasas (6) - Némedi (5), Monyé (6), Tóth B. (5) - Dvéri (6) - Térjék (4), Róth (5) . Edző: Várhidi Péter. Csere: Gaál helyett Usvat (6) a szünetben, Szabó Cs. helyett Fülöp (5) a szünet­ben, Tímár helyett Sztanojevics (5) a szünet­ben, Térjék helyett Sorato (-) a 62. percben, Sipeki helyett Csordás (-) a 73. percben, Róth helyett Csató S. (-) a 77. percben. (A játékosok neve mögött zárójelben 1-től 10- ig az osztályzatuk.) Sárga lap: Filipovics a 74. percben, Vilotics a 74. percben, Koller a 87. percben. ^ Gólszerzők: Fülöp a 90. percben, il­letve Róth a 17. percben. Szögletarány: 1-7 (3-3). Csank János: - Nem vagyunk még kellően összerázódva, s továbbra is aka­dozik a támadójátékunk. A védekezé­sünkkel viszont nincs baj, hiszen két meccs alatt az ellenfeleink nem alakítot­tak ki négynél több helyzetet a kapunk­nál; igaz, ebből három gólt kaptunk... Nem volt megfelelő a kapcsolat a kö­zéppálya és a támadósor között. Van te­hát még mit csiszolnunk, ám az a leg­fontosabb, hogy megszereztük az első pontunkat. Lesz ez még jobb is, a csa­pat harci szelleme már most töretlen. Várhidi Péter: - Bosszantó, hogy az utolsó percben úszott el a győzel­münk. FÓNAI IMRE Továbbra is pont nélkül a Rákóczi Fót A fóti csikócsapat ellen is vere­séget szenvedett a Kaposvári Rákóczi FC-NABI NB I „B” cso­portos labdarúgócsapata, s így a második forduló után is pont nélkül áll még. Fóti SE-Kaposvári Rákóczi FC-NABI 3-1 (2-0) Az első tíz perc tapogatódzó játék­kal telt el, láthatóan tisztelte egy­mást a két csapat; a vendég kapos­váriak a fótiak egy héttel korábban rúgott hét gólja, a fiatal hazaiak pe­dig a Rákóczi nagyobb rutinja mi­att lehettek óvatosabbak a szoká­sosnál. Aztán a 12. és a 19. percben két tökéletesen elvégzett szabadrú­gást követően előbb Kapcsos Vince fejelt, majd Horváth Mihály lőtt a kaposvári kapuba. A bekapott gó­lok után Kovács Kálmán, a vendég Rákóczi mestere elégedetlensége jeléül melegíteni küldte tartalékka­pusát, Balajcza Szabolcsot, majd a 28. percben be. is cserélte Házi László helyére. Továbbra is a haza­iak maradtak lendületben; egy­mást követték a fóti támadások, míg a Rákóczi szinte teljesen ve­szélytelen volt a kapura. A második játékrészre aztán egy teljesen más szellemű kaposvári együttes jött ki a pályára; nagy len­dülettel, egy új emberrel és három csatárral azonnal támadólag léptek fel a vendég somogyiak, de az első veszélyes helyzetre egészen a 61. percig kellett várni, amikor is Catalin Anghel fejese mellé szállt. A 68. percben viszont egy ártal­matlannak tűnő előreívelést köve­tően Miski kapus hibáját kihasz­nálva a csereként beállt Jéger még­is szépíteni tudott. A hazaiak azon­ban a kitámadó vendégvédők mel­lett szinte rögtön visszaállították a számukra megnyugtató kétgólos előnyt, amit már meg is őriztek a mérkőzés végéig. így játszottak Fót, 300 néző. V.: Világi (Gergely, Török). Fóti SE: Miski (4) - Lettrich (6), Vaskó (7), Vanczák (6), Szlezák (6) - Csopaki (6), Kapcsos (7), Cse­ri (6), Horváth M. (7), Hajdú (7j- Jefferson (6). Edző: Sarlós András. Kaposvári Rákóczi FC-NABI: Há­zi (0) - Finta (5), Mező (4), Csík (5), Kovácsevics (5) - Tóth G. (5), Nagypál (5), Tóth B. (5), Modor (4) - Marcsek (4), Anghel (5). Edző: Kovács Kálmán. Csere: Házi helyett Balajcza (5) a 28. percben, Marcsek helyett Jé­ger (6) a szünetben., Finta helyett Farkas N. (-) a 61. percben, Hajdú helyett Horváth T. (-) a 76. perc­ben, Jefferson helyett Sándor (-) a 84. percben, Szlezák helyett Vass (-) a 87. percben. (A játékosok neve mögött záró­jelben 1-től 10-ig az osztályzatuk.) Sárga lap: Madar az 58. percben (rossz ütemű szerelésért), Kovácsevics a 88. percben (rossz ütemű szerelésért). Gólszerzők: Kapcsos (a 12. perc­ben), Horváth M. (a 18. percben), Hajdú (a 70. percben), illetve Jéger (a 68. percben). Szögletarány: 6-3 (3-1). Sarlós András: - Vezetőedző­ként nyugodtan ülhetek a kispa- don, hiszen TF szakedzői diplo­mám mellett most már UEFA „A” licencszel is rendelkezem, a fiatal csapatomat pedig nem nyomasztja az eredménykényszer. Ezen a mér­kőzésen is bizonyították a tehetsé­güket. Kovács Kálmán: - A felkészülés alatt sokat dolgoztunk, aminek je­len pillanatban nincs látszatja. En­nél sokkal jobb csapat vagyunk... TEMESVÁRI MIKLÓS Labdarúgó NB II - Hummel-csoport (1. forduló) Leilei és marcali öröm Eredmények: Balatonlelle SE-Bodajk SE 4-3 (2-2) Balatonlelle, 500 néző. V.: Drucskó (Demeter, Haris). Balatonlelle SE: Gyenes - Haj­mást Kenéz, Buzsáki, Gosztonyi- Takács Gy., Kolovics, Deme, Hosszú - Földes 1, Takács A. Edző: Sándor István. Bodajk SE: Vörös - Miklósvári, Rodenbücher, Horváth, Polák - Lipcsei, Salacz, Toldi, Kanta J. - Kanta Sz., Darók. Edző: Teodoru Vaszil. Csere: Takács A. helyett Silimon a 18. percben, Darók he­lyett Imre az 55. percben, Takács Gy. helyett Himics a 65. percben, Deme helyett Kovács Sz. a 75. i percben. A balatonlellei bajnoki idév­nyitón ritkán látható jó iramú, színvonalas összecsapást látha­tott a mintegy félezres publikum. Végig egyenlő erők küzdöttek a pályán; a találkozó hajrájában, a 90. percben aztán az elszántan küzdő hazaiaknak sikerült „be­kotorniuk” a győzelmüket jelen­tő gólt. Sárga lap: Horváth a 18. perc­ben (rossz ütemű becsúszásért), Deme a 32. percben (visszahúzá­sért), Salacz a 34. percben (rossz ütemű becsúszásért), Gosztonyi | a 66. percben (visszahúzásért), | Miklósvári a 70. percben (után-' J rúgásért). Kiállítva: Rodenbücher a 86. J percben (belerúgott a földön fek­vő játékosba). Gólszerzők: Takács A. (a 10. percben 5 méteres fejesből), Hosszú 2 (a 36. percben 25 méte­res szabadrúgásból és a 80. perc­ben 28 méteres szabadrúgásból), Silimon (a 90. percben 3 méteres passzból), illetve Kanta J. 2 (a 15. percben 22 méteres szabadrúgás­ból és a 35. percben Jl-esből), Darók (a 60. percben 6 méteres lövésből). Jók: Földes I., Hosszú, Kenéz, Kolovics, illetve Kanta J., Hor­váth, Salacz, Polák. Sándor István: - Gratulálok a játékosaimnak, akik végig hittek önmagukban és a győzelemben. Teodoru Vaszib- Jó mérkőzé­sen jó játékkal veszítettünk. KENÉZ ISTVÁN Komlói Bányász-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberíd 1-0 (0-0) Komló, 200 néző. V.: Szarka (Bognár T„ Szalai). Komlói Bányász: Demhardt - Both, Augustin, Istokovics, Ba­lázs - Méhn, Koller, Csajági, Priol- Varga, Bori. Edző: Otth József. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Nógrádi, Károlyi, Novák, Kadarkúti - | Dede, Horváth, Pintér, Ballay - Farkas N., Kelemen. Edző: Hanusz János. Csere: Csajági helyett Fodor a J 46. percben, Kelemen helyett Neubauer a 63. percben, Priol he­lyett Krausz a 68. percben, Pintér helyett Bázel a 75. percben, Var­ga helyett Müller a 78. percben. Kölcsönös ismerkedéssel és erőfelméréssel kezdődött a kom­lói mérkőzés; az első 35 percben j szinte nem is forogtak veszély- j ben a kapuk. Ezután kimaradt egy nagy vendéghelyzet, majd Horváth zúgó kapufája jelezte, hogy van keresnivalója a Kaposvölgye VSC csapatának. A második félidő elején ember­előnybe került a nagyberki gárda, ám ekkor sem tudta a létszámfö­lényét gólra váltani. Sőt, egy gyors ellentámadásból a hazaiak szerezték meg a három bajnoki pontot jelentő gólt. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Sárga lap: Both a 24. percben (lerántásért), Horváth a 44. perc­ben (rossz ütemű szerelésért), Károlyi a 88. percben (reklamálá­sért). Kiállítva: Fodor az 50. percben (belerúgott az ellenfelébe). Gólszerző: Méhn (a 83. perc­ben 10 méteres lövésből). Jók: Istokovics, Balázs, Méhn, Koller, illetve Tánczos, Kadarkúti. Otth József: - A csapatomat di­cséri, hogy 10 emberrel is nyerni tudtunk a jó együttesek közé tar­tozó Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki ellen. Hanusz János: - A találkozó előtt és után egységes, jó csapat benyomását keltettük. Kár, hogy volt közte 90 perc... bón* károly Pécsi VSK-lndustrie FC Marcali 0-1 (0-0) Pécs, Vasút-stadion, 200 néző. V.: Kepe (Kovács Z., Komláti). Pécsi VSK: Vukmann ­Strigencz, Gyócsi, Mayer, Szabály - Laki, Dénes, Jóvér, Magyar - Németh Zs., Darabos. Edző: Lőrincz Sándor. Industrie FC Marcali: Kirí - Nokta, Makrickij, Makszimics, Vidákovics - Mogyoródi, Varga E„ Deme, Dűli - Truczka, Czo- nev. Edző: Menczeles Iván. Csere: Mayer helyett Demeter az 56. percben, Magyar helyett Hergert a 62. percben, Mogyoró­di helyett Bakó a 70. percben, Czöítev helyett Balogh B. a 71. percben, Truczka helyett Hidasi a 84. percben, Dénes helyett Hor­váth L. a szünetben. Mind a magasságot, mind pe­dig a kilókat tekintve egyértelmű­en fölényben volt az Industrie FC Marcali együttese. A vendég so­mogyi alakulat játékosai a gólon kívül - amelyet Czonev Péterfejelt a második játékrész elején - há­rom alkalommal is a kapufát ta­lálták el, míg ugyanez a hazaiak­nak csak egyszer sikerült. Sárga lap: Dénes a 12. percben (visszahúzásért), Mayer a 19. percben (talpalásért), Szakály a 30. percben (buktatásért), Czo­nev a 37. percben (buktatásért), Deme az 58. percben (reklamálá­sért). Gólszerző: Czonev (a 49. perc­ben 3 méteres fejesből). Jók: Vukmann, Gyócsi, illetve Deme, Dűli, Czonev, Makrickij. Lőrincz Sándor: - Sajnos, a lel­kesedésünkkel nem tudunk min­dent pótolni. Menczeles Iván: - Az történt, amire számítottunk. Ebben az osztályban sem lesz könnyű... HORVÁTH LÁSZLÓ További eredmények: Veszprém LC- Petőházi SE 1-0 UFC Szekszárd Hyundai­Mosonmagyaróvári TE 3-0 Sárvár FC-Tatai HAC 5-0 EZ TÖRTÉNT A LABDARÚGÓ NB I „B” CSOPORTBAN További eredmények: Százhalombattai FC-Pécsi MFC 0-0 Tatabánya FC-Celldömölki VSE-Antók FC 1-1 (1-0) Szombathelyi Lombard-Haladás VFC-Hévíz FC 1-1 (0-0) Monor-Sáma SE-BTK-Bükfürdő Hunguest Hotel 1-3 (0-0) Diósgyőri VTK-Balassagyarmati SE Nógrád Volán 3-1 (2-1) Szolnoki MÁV-Neusiedler FC-Nyírség-Spartacus FC 2-1 (2-1) Kecskeméti FC-REAC 2-2 (2-1) Pápai ELC-Vasas SC 1-2 (0-0) BKV Előre-Demecser FC 1-3 (1-1) Az élcsoport állása (a második forduló után): 1. Fóti SE 6 pont (10-4), 2. (holtversenyben) BTK-Bükfürdő Hunguest Hotel 6 pont (6-1) és Demecser FC 6 pont (6-1), 4. Diósgyőri VTK 6 pont (7-3). _______■