Somogyi Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-15 / 112. szám

2002. Május 15., Szerda SPORT 7. OLDAL _______Labdarúgó Magyar Kupa Sió fok FC-Industrie FC Marcali 1-0 (0-0) Siófok Siófok, 200 néző, V: Král. Siófok FC: Vámos - Pálfi, Szalai, László (Keresztes, 67. perc) - Fogarasi (Gaál, 46. perc), Kovács P., Nagy Cs., Schwarcz, Usvat - Rob (Szűcs, 46. p.), Dvtlcea. Edző: Csank János. Marcali: Horváth G. (Molnár) -Kovácsevics (Araczki, 79. perc), Szabadi, Bozsó - Nokta, Mak- szimics, Sallai (Farkas N., 75. perc),. Dárdai B. (Mayer, 87. perc), Dűli - Piri (Kozarek, 62. perc), Jéger. Szakmai igazgató: Menczeles Iván. Az első félidőben a nagy me­leg is zavarta a futballistákat, ám aztán megjött a lehűlés és felpö­rögtek. Elsősorban a hazaiakra volt ez igaz, akik a góljukon kívül több nagy helyzetet is elpuskáz­tak. Főleg a román támadó, Dulcea járt ebben élen, akinek semmi sem jött össze. Gólszerző: Kovács P. (60. perc). FÓNAI IMRE A mai párosítás A döntőbe jutásért: Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki-Kaposvári Rákóczi FC-NABI. Nagyberki, 17 óra. (V.: Balogh M.) Nagyatád FC-Balatonlelle SE. Nagyatád, 17 óra. (V.: dr. Bor­bély Cs.) Az 5-8. helyekért: Balatonboglár-Barcs SC. Bala- tonboglár, 17 óra. (V.: Barna J.) ■ Kézilabda NB II - Délnyugati csoport A kézilabda NB II zárás előtti for­dulójában két jeles somogyi csa­pat randevúzott Csurgón. Nagy küzdelemben, szoros mérkőzé­sen, hazai győzelem született. A bogiáriak Várpalotán diadalmas­kodtak, míg a fonyódi hölgyek otthon vesztettek egy felejthető játék után. A siófokiak már koráb­ban lejátszották mérkőzésüket. Nők: Fonyódi Petőfi-Kozármisleny 20-22 (7-8) Fonyódi Petőfi: Szalai D.-Búza (5) , Makarészné (1), Óvári (5), Vadászi (2), Szekrényesi (3), Nagy O. (4)\ Csere: Erdei, Nagy Sz. Edző: Kocsis Géza. A közepes színvonalú mérkő­zésen a fonyódiak eddigi leggyen­gébb játékukat nyújtották, miköz­ben vendégeik hatásos védekezés­sel rukkoltak ki, ráadásul lelkesen is küzdöttek és ezzel sikerült egyéb fogyatékosságaikat pótolni. Jók: Búza, Óvári. Tamási-Csurgói NKK 29-21 (16-11) Csurgói NKK: Bartha-Basics (1), Salekovics (6), Balogh (6), Jancsi (6) , Bódis (1), Kepler (1). Csere: Füstösné, Varga, Baloghné, Ko­vács. Edző: Vörös Károly. Már az első félidő közepéig te­temes előnyhöz jutott a bajnok hazai együttes, s ezt az előnyét végig megőrizte. Jó: Salekovics. Ifjúsági mérkőzésen Tamási-Csurgó NKK 30-13 Férfiak: Csurgói KK-Rinyamenti KC 24-22 (10-13) Csurgói KK: Búzás-Misei (3), Se­bestyén (10), Máté (3), Bencze (2), Tóth, Fekete (1). Csere: Lőczi (2), Szolár (1), Fényi (2), Nagy Garai. Edző: Madarász János. Rinyamenti KC: Vártok (1)- Orbán (4), Méhes (6), Ledinszki (4), Horváth, Kocsis, Jeszencsák (2). Csere: Búvári (5), Kunecz, Kópicz, Pánovics. Edzők: Orbán László, Vártok Ákos. A nagy érdeklődéssel kísért me­gyei rangadón a mintegy három­száz néző nagy küzdelmet, izgal­mas mérkőzést láthatott. Az első játékrészben még a vendégek sze­reztek előnyt, de szünet után a nagy akarás­sal harcoló ha­zaiaknak sike­rült fordítani­uk. A mérkő­zés jó propa­gandája volt a sportágnak. Jók: Búzás, Sebestyén, Szolár, Fényi, illetve Vártok, Méhes, Búvári. Ifjúsági mérkőzésen Csurgói KK-Rinyamenti KC 19-29 Várpalota-Balatonboglári SC 20-24 (8-11) Balatonboglári SC: Pogány- Bujáki (5), HiczfelderJ. (2), Beke (7), Papp (4), Borbély (2), Kretz (2). Csere: Schrauff, Ács, Czigány (2), Hiczfelder T. Edző: Bujáki Ti­bor. A fiatalokat felvonultató vár­palotaiak otthonában kissé lazára vette a mérkőzést a jobb erőkből álló bogiári csapat, de ennek elle; nére utolsó idegenbeli mérkőzé­sén végig vezetve biztosan sze­rezte meg a győzelmet. Jók: Pogány, Beke. Barcsi VSE-Dombóvár 37-20 (17-7) Barcsi VSE: Szabadi-Tamás (5), Péter (7), Erdős (7), Karvalics, Radics (1), Csolcz (5). Csere: Szigecsán (1), Bagó (3), Kovács (2), Gyöngyösi (5), Stofa (1), Kiss. Edző: Vörös Attila. Helyenként jól játszott a ruti­nosabb barcsi együttes és megér­demelten nyert. Jók: Tamás, Péter, Erdős. Ifjúsági mérkőzésen Barcsi VSE-Dombóvár 16-25 ■ Rémálom az utolsó negyedben Kaposvári Klíma-Vili KK-Falco KC-Szombathely 90-101 (23-21, 23-19, 27-21, 17-40) Szinte hihetetlen körülmények között szenve­dett vereséget tegnap a férfi kosárlabda-baj­nokság negyeddöntőjének harmadik találko­zóján a Klíma-Vili. A 10 perc alatt 40 (!!!) pon­tot dobó szombathelyiek ezzel óriási lépést tettek a továbbjutás felé. Kaposvár Mindkét együttes elszántan készülődött a bajnoki negyeddöntő harmadik felvonására. A döntetlenre álló párharcban tán mondani sem kell, milyen fon­tossággal bírt ezen összecsapás. A tét azonban in­kább a hazai pályán szereplő kaposváriakat nyom­ta, hiszen egy újabb vereség a csütörtökön Szom­bathelyen játszó Falcót juttatta volna irigylésre mél­tó helyzetbe. A feltételes mód sajnos, másfél óra el­teltével múlt idővé változott. Az utolsó pillanatban változtattak az előre ki­adott játékvezető küldésen, így Bodnár Péter helyett Harsányi József dobta fel a labdát. A somogyiaknál a sérült Dzunics még mindig csak civüben ücsör­gött, míg Brown a kezdőben kapott lehetőséget. Bencze pedig a cserepadon várt bevetésre készen. Az amerikai hamar igyekezett meghálálni Földi edző bizalmát, hiszen ő szerezte a Klíma első talá­latát. Alexe és Wiley öt pontjára ugyancsak a Brown próbált válaszolni, és jókor jött Simon triplája is. A harmadik perc végén már érkezett is Bencze, aki a védekezésben kétszer vétő Szőkét váltotta. A meg­szerzett lepattanók után kiválóan indított le a Falco, így Wiley kétszer is könnyen értékesíthette ziccerét. A negyed vége előtt sorozatban maradtak ki a hazai lehetőségek. Aztán az érkező Filipovics büntetőivel, szép szerelésével, valamint Simon két hármasával már 23-21 volt az állás. A folytatásban Alexe (ki más?) vülant kétszer, s máris odalett a minimális előny. Hihetetlenül fásultan mozogtak a kaposvári­ak, a szabad labdák és az oly fontos lepattanók sor­ra Kálmánék kezébe kerül­tek. A12. percben Brown lo­pott labdát Gráczertől és szé­pen zsákolt. A lépésszabály elemi hibáit sem torolták meg a játékvezetők, az így előnyös pozícióba jutó Falco pedig rendre újabb pontokat szerezhetett. A jól játszó Brown húzta a kaposvári szekeret, aki rendkívül sok­oldalúan, nagyon haszno­san kosárlabdázott, Tarle és Wiley pihenője miatt átmenetileg könnyebb helyzetbe kerültek lvkovicsék is, de nem tudtak élni a percekig tartó ál­lapottal. A Brown szorításában játszó Kálmán azért egy triplával jelezte, hogy ő is a pályán van. A pihe­nő után Alexe sokadik potyalabdáját értékesítette, Tarle pedig jól büntetőzött. Ezzel ismét a hazaiak nyakán volt az ellenfél. Ivkovics és Bukva végre a legjobbkor szerzett kosarat, Bencze triplája után pe­dig már Zsoldos edző kért időt 53-44-nél. A hazai kórus hangosan skandálta a tízes különbséget Brown triplájánál, de az újabb lepattanócsatákat vesztő kaposváriak nem tudtak elszakadni a Falcótól. A zónára váltó vendégek sikerrel védték a somogyi akciókat, Kálmán pedig büntetőkkel lopta a különbséget. A centerben egyre hatékonyabban működő Ivkovics többet vállalt ebben az időszak­ban, és ekkor jól jöttek a külső dobások is. Tucatnyi volt az előny a zárószakasz nyitányán, amikor való­ságos rémálom kezdődött a hazaiak szempontjá­ból. Az őrizetlenül maradó Alexe kegyetlenül be­varrt egy triplát. Aztán az utolsó tartalékokat moz­gósító szombathelyiek valóságos szőnyegbombá­zás alatt tartották a kaposvári gyűrűt. Alexe és Wiley triplákkal már hárompontosra csökkentette a hátrányt, utóbbi pedig kipontozódott, amikor oda­ütött Ivkovicsnak. Kálmán egyenlített 80-80-nál, és Az amerikai Wiley a helyzet magaslatán fotó: lano a pankrációs jelenetek közben átvette a vezetést a Falconak. A teljesen szétesően védekező somogyi­ak egyre nagyobb hátrányba kerültek, az utolsó tíz percben küenc (!) hármast szerző Falco pedig végül kicsikarta a számára oly fontos győzelmet és ezzel 2-1-re vezet a párharcban. így játszottak Kaposvár, városi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Harsányi, Kékesi. Kaposvári Klíma-Vili KK: Simon (23/9), Brown (15/3), Szőke (8/6), Ivkovics (18), Bukva (13). Csere: Filipovics (5), Bencze (8/6), Varga R. (-). Vezetőedző: Föl­di Sándor. Falco KC-Szombathely: Kálmán (23/9), Alexe (31/15), Pankár (-), Tarle (15), Wiley (21/9). Csere: Gráczer (9/9), Borszéki (2), Sallay (-), Henrik (-). Vezetőedző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-8, 7. perc: 12- 17,13. perc: 27-30,17. perc: 40-35, 23. perc: 53-44, 27. perc: 62-52, 33. perc: 78-69, 35. perc 80-80-, 39. perc: 87-91. Kipontozódott: Wüey (a 35. percben). Jók: Brown, Simon, Ivkovics, Szőke, illetve Ale­xe, Kálmán, Wiley, Gráczer. Földi Sándor: - Az utolsó tíz percben elherdáltuk mindazt az előnyt, melyet addig szereztünk. Né­hány figyelmetlenség és a Falco kiváló távoli dobá­sai döntöttek. Megpróbálunk csütörtökön fordítani. Zsoldos András: - Nagyon küzdöttünk, na­gyon akartunk, és a végén bravúrokra is futotta erőnkből. Tudjuk, hogy a párharc még nem lefu­tott, számunkra a következő lesz a legnehezebb mérkőzés. _________________________kun zoltán Továb bi eredmények: Atomerőmű SE-Dombóvári VMSE 105-75 (25-16, 33-17, 20-24,27-18) A párharc állása 2-1 az Atomerőmű SE javára. Marc-Körmend-Debreceni Vadkakasok 99-85 (23-28,26-13,24-24,26-20) A párharc állása: 2-1 a Marc-Körmend javára. Ma játsszák: Mól Szolnok-Albacomp-UPC (m2 17.55 óra). ■ A bajnokság kiírói bizonyosan nem jár­tak még ilyentájt honi csarnokainkban. A nyáron meleg, télen hideg effektus a kaposvári építményben is tetten érhető. A hőség a nézőt is megviseli a májusi nyárban, képzelhetjük mennyi levegő marad a játéktéren szereplőknek... Pedig a hidegzuhany csak a végén jött. Labdarúgó-diákolimpia Somogy megyei döntők A Noszlopy, a II. Rákóczi és a Perczel jutott tovább III. korcsoport, Fonyódliget. A körzeti döntők győztes csapatai jutottak tovább a Somogy megyei döntőbe. Eredmények: Tab, 1. sz.-Kaposvár, II. Rákóczi 0-1, Somogyvár-Berzence 3-1, Kapos­vár, Toldi-Siófok, Vak Bottyán 1-0, Berzence-Marcali, Noszlopy 1-10, II. Rákóczi-Toldi 1-0, Vak Bottyán-Tab, 1. sz. 2-0, Noszlopy-Somogyvár 3-1, II. Rákóczi-Siófok, Vak Bottyán 2-0, Toldi-Tab, l.sz. 1-0. A harmadik helyért: Toldi-Somogyvár 0-0 (11-es: 2-0). A bajnoki címért: II. Rákóczi-Noszlopy 0-4. A Somogy megyei döntő végeredménye: 1. Marcali, Noszlopy Gáspár Általá­nos Iskola (testnevelő: Markhard József), 2. Kaposvár, II. Rákóczi F. Általános Iskola (testnevelő: Kul­csár Attila), 3. Kaposvár, Toldi Ál­talános Iskola és Gimnázium (edző: Horváth János), 4. Somogyvár, Általános Iskola (test­nevelő: Szabó Béla),5. Siófok, Be­szédes József Általános Iskola (testnevelő: Pápai Lajos), 6. Tab, 1. sz.-ú Általános Iskola (edző: Johann Zsolt), 7. Berzence, Álta­lános Iskola (testnevelő: Mihal- dinecz József). A megyei döntő I. és II. helye­zett csapata az országos döntő résztvevője, melyet Kazincbarci­kán rendeznek május 31. és júni­us 2-a között. V. korcsoport, Siófok. Az első és második forduló össze­sített eredményei után négy együttes vívta ki a döntős szerep­lés jogát. Ered- m é n y e k : Szőcsénypusz- ta, Erdőgazda- sági-Kaposvár, Közlekedési 0-3, Siófok, Perczel-Barcs, Széchenyi 4-1. A harmadik he­lyért: Szőcsény- puszta, Erdőgazdasági-Barcs, Széchenyi 3-0. A bajnoki címért: Siófok, Perczel-Kaposvár, Közle­kedési 4-1. A Somogy megyei dön­tő végeredménye: 1. Siófok, Perczel Mór Gimnázium (edző: Horváth Károly, testnevelő: Koltai Éva), 2. Kaposvár, Rippl-Rónai Közlekedési Szakközépiskola (testnevelő: Herke László), 3. Szőcsénypuszta, Erdőgazdasági Szakiskola (testnevelő: Bácsics Gábor), 4. Barcs, Széchenyi Fe­renc Gimnázium (testnevelő: Szabó Nándor). A megyei baj­nokcsapat résztvevője az orszá­gos elődöntőnek, melyet június 9-10-én rendeznek egy később kijelölendő helyszínen. VI. korcsoport, Kaposvár. Az Építőipari Szakközépiskola labdarúgó-pályáján rendezett me­gyei döntőbe az őszi és tavaszi fordulók összesített eredményei után három együttes jutott, ahol körmérkőzéseken dőlt el a helye­zések sorsa. Eredmények: Kapos­vár, Építőipari-Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki 0-0, Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki-Kapos- vár, Közlekedési 1-3. Kaposvár, Közlekedési-Kaposvár, Építőipari 0-1. A Somogy megyei döntő vég­eredménye: 1. Kaposvár, Építő­ipari Szakközépiskola (testneve­lő: Márton József), 2. Kaposvár, Rippl-Rónai Közlekedési Szakkö­zépiskola (testnevelő: Herke Lász­ló), 3. Kaposvár, Eötvös Loránd Műszaki Középiskola (testnevelő: Rédling Géza). A Magyar Diáksport Szövetség a VI. korcsoportosok mérkőzésso­rozatát törölte az éves program­ból. A Somogy Megyei Szövetség ennek ellenére szeretett volna versenyzési lehetőséget biztosíta­ni a korosztály képviselőinek és megrendezte az összecsapásokat. Országos megméretés híján azon­ban a megyei döntővel befejező­dött a sorozat. Vízilabda-OB II Kiütéses győzelem Nova-Vízcoop Kaposvári VK- Sportliget SE (Budapest) 20-5 (3-1, 5-1, 6-1, 6-2) Már a mérkőzés elején megfo­gyatkozott a vendég Sportliget SE csapata; a fővárosi együttes egyik játékosát ugyanis ütés mi­att csere nélkül végleg kiállítot­ták, s ezzel valójában el is dőlt a találkozó sorsa. A gyakorlatilag végig emberelőnyben játszó ka­posvári társulat fölényes, 15 gó­los győzelmet tudott aratni még úgy is, hogy mindenki lehetősé­get kapott. A kaposvári gólszerzők: Hor­váth Dániel 3, dr. Dobos Pál 2, Balogh Miklós 2, Szabó András 2, Dodog Szabolcs 2, Donkó Ta­más 2, Maár Róbert 2, Ács Ta­más 1, Kovács Bence 1, dr. Kishonti Attila 1, Budavári Zsolt 1, Plesztovits István 1. A Nova-Vízcoop Kaposvári VK-Thermál VSK Békéscsaba mérkőzés elmaradt, mivel a bé­késcsabaiak nem jöttek el a so­mogyi megyeszékhelyre. Az országos serdülő vízilabda-bajnokságban: Pécsi VSK-TÁSI-Nova-Vízcoop Kaposvári VK 9-6 (4-1,1-2,1-0, 3-3) A megilletődötten kezdő vendég kaposváriak végig futottak az eredmény után. A kaposvári gólszerzők: Hor­váth Dániel 3, Maár Róbert 2, Kovács Bence 1. fenyő Somogy Kupa Kevés induló Kaposváron a Kapós TC Iszák utcai teniszcentrumában ren­dezték meg a Somogy Kupa kor- osztályos teniszversenyt, ame­lyen nyolc egyesület - a somo­gyiak mellett a Pécsi VTC, a Paks, a Keszthely, a Bóly, a Zalakaros, valamint a Tordas - fiatal reménységei léptek pályá­ra. A hagyományos kaposvári erőpróbával egy időben több rangos korosztályos versenyt is rendeztek az ország más ré­szein, így az idei viadalon - fo­galmazzunk így - nem született új részvételi csúcs... A győztesek és a somogyi érmesek Leányok. 10 évesek: 1. Bulgakova Vaszilisz (Siófok). 12 évesek: 1. Klopcsik Diána (Paks), ... 3. Makarész Evelin (BBTC). 14 évesek: 1. Polgár Zsófia (Keszthely), 2. Makarész Vivien (BBTC), 3. Sümegi Petra (BBTC). Fiúk. 10 évesek: 1. Nagy Ákos (Zalakaros). 12 évesek: 1. Ko­vács Milán (Pécsi VTC). 14 éve­sek: 1. Pohl Balázs (Bóly). 16 évesek: 1. Nánási Dávid (Tordas). ____________ fenyő Ten isz-OB II Kettős győzelemmel nyitott a Kapós TC OB Il-es férfiteniszcsa­pata; előbb hazai pályán maga­biztosan verték a Pénzügymi­nisztérium SC gárdáját, másnap pedig Pécsen nyertek. Eredmények: Kapós TC­Pénzügyminisztérium SC 7:2 A kaposvári győztesek: Lenhoffer Péter, Ballók Márkó, Szabados Zoltán, Baranyai Sán­dor, valamint a Ballók Márkó- Csóka Balázs, a Szabados Zoltán- Halászi Gábor, és a Baranyai Sándor-Lenhoffer Péter páros. Pécs 2000 Siklós és Vidéke TC- Kapos TC 3:6 A kaposvári győztesek: Lenhoffer Péter, Ballók Márkó, Baranyai Sándor, Halászi Gábor, valamint a Ballók Márkó-Csóka Balázs, és a Baranyai Sándor- Lenhoffér Péter páros. _____re.