Somogyi Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-12 / Vasárnap Reggel, 19. szám

11 2002. MÁJUS 12. SPORT Menetel a Siófok A Marcali legyőzése sem jelentett problémát a Csank-csapatnak fotó: gáti körnél Siófok FC-Industrie FC Marcali 5-2 (3-1) A Siófok FC a tegnap délutáni győzelmével egyetlen pontnyi kö­zelségbe került a feljutástól. A Rákóczi FC pedig a Lombard otthonában nyert. Ráncigálják az oroszlán bajuszát? - tehették fel a kérdést a lelátón so­kan, hiszen a 3. percben a vendég Marcali szerzett vezetést. Nem tud­ták kirúgni a labdát a hazai védők a kapu elől, a játékszer Kovácsevics elé került, aki 7 méterről a jobb alsó sarokba lőtte azt (0-1). Felébredt a góltól a Csank-legénység, hiszen a 29. percben már 3-1 állt az ered­ményjelzőn. A 20. percben Schultz szabadrúgását követően Baranyai „menetrendszerű” fejesgóllal egyenlített, 5 perc múlva Szabó Csa­ba előbb még elfektette a kapust, s csak azután lőtt a hálóba (2-1). Az első félóra végén Gaál bal oldali be­adását Schwarcz 8 méterről előreve­tődve fejelte a kapu bal oldalába (3-1). A gólokat tehát a siófokiak rúgták, a marcaliak meg inkább a siófokiakat. Nokia Roland például megköszönhette a játékvezetőnek amiért a pályán maradhatott. Úgy tűnt ekkor, hogy a hazai gárda ak­kor alakít ki helyzetet, amikor csak akar. Az utolsó passzok azonban nem sikerültek, máskor pedig Ring János partjelző állította meg soro­zatban tévesen a hazai akciókat, zászlajával lest lengetve. A szünet ezúttal mintha túlságo­san megnyugtatta volna a Siófokot, hiszen félgőzzel kezdtek, s kellett egy újabb vendégtalálat, hogy új­ból felpörögjenek. A 61. percben Kozarek közeli lövését Csernyánszki még kitolta, Dali azonban 9 méterről kilőtte a bal al­só sarkot (3-2). A hátralevő időben azután gondoskodott arról a házi­gazda, hogy senkiben sem marad­jon kétely afelől, vajon van-e egy osztálynyi különbség a két somo­gyi legénység között. A 72. percben Szabó Csaba baloldali beadását kö­vetően Nagy Csaba 10 méterről ka­pásból bombázott a kapu jobb ol­dalába (4-2). Négy perccel a lefújás előtt a csereként beállt Fogarasi előbb egy védőt, majd a kapust is elfektette, s csak ezt követően emelt a hálóba (5-2). A Siófok 11. egymást követő győ­zelme (s no és a nagy rivális Celldö- mölk pécsi veresége) azt jelenti: a hátralevő két fordulóban immár egyetlen pont is elegendő lesz ahhoz, hogy két év után újra NB I-es csapata legyen a Balaton fővárosának. így játszottak Siófok, 2500 néző. V.: Kiss B. (Ring és László). Siófok FC: Csernyánszki - Bara­nyai, Szalai, László - Grósz, Schwarcz, Schultz, Kovács P., Gaál- Szabó Cs., Rob. Edző: Csank János. Marcali: Molnár - Nokta, Pasics, Bozsó, Kóczián - Dárdai, Makszimics, Búzás, Kovácsevics - Kozarek, Piri. Szakmai igazgató: Menczeles Iván. Csere: László helyett Usvath, Dárdai helyett Dűli és Piri helyett Jéger, mindhárom a szünetben. Schultz helyett Nagy Cs. az 59., Makszimics helyett Sallai a 70., Rob helyett Fogarasi a 82. percben. Sárga lap: Nokta a 19., Pasics a 25. percben. Szögletarány: 4-4 (2-2) Jók: Baranyai, Schwarcz, Gaál, Szabó Cs., Nagy Cs., illetve Kovácsevics és Dűli. Csank János: - Feszültséget éreztem a csapaton. Ezért voltunk visszafogottak az elején. A győzel­münket azonban egyetlen percig sem éreztem veszélyben a jó csapat benyomását keltő Marcali ellen. Menczeles Iván: - Egyéni hibáink döntötték el a 3 pont sorsát. Gratu­lálok a Siófoknak és sok sikert kívá­nok nekik a folytatásban. Fónai Imre Lombard FC-Rákóczi FC-NABI 1-3 (1-0) A harmadik hely megszerzésének szempontjából a Rákóczinak fontos találkozót remekül kezdte a ven­dégcsapat. Öt perc alatt három szögletet rúgott Készéi Ferenc le­génysége, ám Petrák és Mező is gól­helyzetben hibázott a hazai porta előtt. A tizenegyedik percben kissé váratlanul, mondhatni helyzet nél­kül szerzett vezetést a Lombard: Schafranek 22 méteres szabadrú­gására Balajcza későn vetődött és a labda derékmagasságban a hálóban kötött ki (1-0). A gól sem vette el a Rákóczi támadókedvét, és egyre- másra alakította ki helyzeteit a ven­déggárda. Rajczi két nagy ziccert, Pest R. pedig egy gólszerzési lehető­séget hagyott ki. A 45. perc hozta meg a megérdemelt egyenlítést. Ulrich tette ki a labdát balra, Madar T. elment a bal oldalon, lapos be­adására Ulrich érkezett, s mintegy hét méterre a kaputól kapásból lőtt, s a labda a kapus kezét is érintve a jobb felső sarokban kötött ki (1-1). A második félidő is időnként nyomasztó Rákóczi mezőnyfölény­ben telt el, a hazaiaknak néha már- már oxigénsátorra lett volna szük­ségük, ám helyzetek egész soroza­tát hagyták ki. Ezekben a kiállítása óta „átok alatt” lévő Rajczi jeleske­dett. Aztán a 81. percben a gólki­rály jelölt ötödik ziccerét már gólra váltotta. Marcsek lódult meg a bal szélen, jól kanyarította középre a labdát, ahol az érkező Rajczi 10 méterről kapásból a jobb alsóba lőtt (1-2). A 83. percben'Marcsek lopott labdát a bal szélen, ismét re­mekül adott be, és a befutó Angelovszky elegánsan felugorva 6 méterről belsővel a kapus mellett a kapu közepébe helyezett (1-3). Akár hihető, akár nem, Rajczi még két óriási helyzetet puská­zott el, ám élményszámba ment a 90.- percben Marcsek hatalmas szólója, amelyben több védőt is kicselezett és 18 méterről zúgó bal kapufát lőtt. A mérkőzés összképe alapján a minden csapatrészében jobb Rákó­czi időnkénti „edzőriogató” játéka ellenére is magabiztosan győzött. Ám ezúttal nem járunk messze az igazságtól ha azt mondjuk, akár két számjegyű is lehetett volna a győ­zelem... így játszottak Tatabánya, 200 néző. V.: Molnár J. (Varga II. és Szalai) Lombard FC: Táncsics - Farkas A., Cseri, Szabó V., Farkas V. - Schafranek, Nagy N., Nagy S., Né­meth A. - Kincses, Arruda. Edző: P. Nagy László. Rákóczi FC: Balajcza - Petrák, Mező, Csík, Kónya - Marcsek, Ulrich, Tóth B., Madar T. - Rajczi, Pest R. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Schafranek helyett Hor­váth Z. a szünetben, Madar T. he­lyett Tóth G. a 62. percben, Pest R. helyett Angelovszky és Cseri he­lyett Letenyei a 66. percben, Ulrich helyett Nagypál a 68. perc­ben, Németh A. helyett Máj a 78. percben. Sárga lap: Nagy N. a 17., Farkas A. a 44., Madar T. az 56. percben. Szögletarány: 3-4 (1-3) Jók: Táncsics, Schafranek, illetve Csík, Kónya, Marcsek és Ulrich. P. Nagy László: - Ennyi egyéni hibát nem bír el a csapat, sőt a 2. fél­időben fizikális gondjaink is akadtak. Készéi Ferenc: - Egész héten a les elleni játékra készültünk; az ebből adódó helyzeteink töredékét belőve biztosan nyertünk. Csorba AndrAs KOSÁRLABDA f 1 Egyenlített a Falco Falco KC Szombathely-Kaposvári Klíma-Vili KK 99-88 (29-26, 23-21, 23-19, 24-22) Vereséggel folytatta szereplését tegnap a férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében Szom­bathelyen pályára lépő kaposvári csapat. A ha­zaiak számára az egyenlítés volt a tétje a ne­gyeddöntő második mérkőzésének, míg a so­mogyiak a nagyobb előny reményében kezdtek. Remekül kezdtek a Falcosok, akik a 2. percben Kálmán büntetője nyomán már 7-0 arányban is I vezettek. Nagyon gyorsan és főleg eredményesen 1 kosárlabdáztak a vasiak, akik valósággal állva hagyták a Klíma-Vilit. Ivkovics és Bencze pontjai enyhítettek ugyan a kezdeti gondokon, de még 1 mindig kevés hazai akciót sikerült megállítani. A | valóságos extázisbán kosárlabdázó Kálmán szinte repítette csapatát. A 7. percig araszolt ellenfele f 1 után a Klíma-Vili, amely Szőke triplájával fordított. > A minimális előny azonban hamar elfogyott, mert Alexe is megkezdte a pontgyártást. A vendégeknek | a folytatásban sem jutott sok lepattanó, azon egy- ; szerű oknál fogva, hogy a szombathelyiek min- dent bedobtak. Az alig-alig hibázó sárga-feketék már a 10-es határ küszöbére értek (39-30), amikor | Földi edző időt kért. A félidő végén aztán elérte az említett különbséget a vasi alakulat, mégpedig a palánkot is segítségül hívó Tarle révén. A Simont váltó Varga átfűzte magát Borszékin, a megítélt tá­madó hiba miatt pedig újra a Falco szőhetett akci- I ót. A szünet után Simon szerzett bravúros ziccert, de Pankár gyorsan válaszolt. Szőke újabb triplájá­val közelítette ellenfelét a Klíma-Vili, de csak a szi- porkázóan játszó Alexe újabb alakításáig. Tovább rontotta a kaposváriak helyzetét, hogy Szőkét ne­gyedik hibája miatt le kellett cserélni. Egy minta- I szerű Kálmán-Wiley akció után nagyot zsákolt az amerikai. Zónavédekezéssel is próbálkozott a baj­nok, de hasztalan. A zárószakasz elején már 9 egy­séggel vezetett a Falco, sőt a szerencsével szövet- I kező Tarle már megnyugtató előnyhöz juttatta csa- patát. Az utolsó percekben már nem volt érdemi esélye a vendégeknek, akik csütörtökön újra utaz­hatnak Szombathelyre. így játszottak Szombathely, Sugár úti sportcsarnok, 1000 néző. | V.: Dr. Vígh és Földházi. Falco KC Szombathely: Kálmán (24/3), Alexe (34/12), Pankár (10/6), Tarle (16), Wiley (10/3). Csere: Dénes (-), Gráczer 3, Borszéki (-), Sallay l | 2. Vezető edző: Zsoldos András. Kaposvári Klíma-Vili KK: Simon (17/3), Bencze 1 (10/6), Szőke (17/3), Ivkovics (21), Bukva (7). Csere: Filipovics (-), Fülöp (-), Brown (15/9), Varga R. (1). Vezető edző: Földi Sándor. Az eredmény alakulása: 2. perc: 7-0, 7. perc: 1 18-19, 13. perc: 39-30, ÍZ perc: 50-43, 23. perc: : ■ 56-49, 27. perc: 67-58, 32. perc: 80-66, 36. perc: ? í 87-73. Kipontozódott: Bencze a 40. percben. Jók: Alexe (a mezőny legjobbja), Kálmán, Tarle, i Wiley, illetve Szőke, Ivkovics, Brown, Simon. Zsoldos András: - Nagyon komoly csapatmun­kát végeztünk, Alexe valamint Kálmán révén klasszis teljesítményeink is voltak. Remélem ha- | sonló felfogásban játszunk majd a továbbiakban, ebben az esetben kedden Kaposváron is lesz esé- | lyünk. Földi Sándor: - Ezúttal a Falco volt jobb, készü­lünk a keddi hazai mérkőzésre. Kun Zoltán fítíani építőanyag vásár Siófoki ékszerüzletbe Nyitva: H-P: 7.00-17„0O, Szó.: 8.00-13.00 , „ $tér®BQM Ötvöst *m~»~ JjSgj keresünk, rugalmas munkaidő EN6EBMÉNN1ÍBL RAKTÁRKÉSZLETBŐL | |||Í|ifef.s3íl «A líiegOldílStÓ amié a készlet mer „ (min. heti 3 nap) Budai Kft. ÉPÍTŐANYAG ÁRUHÁZ Tű . Qn Q "7nn Siófok-Ipartelep,Bajcsy-Zs. u. 203/A.T/f:84/313-345, 310-498 IÚI.. UO OU ú IDJ /UU.------------VASÁRNAPI----------mm AxelSp^ge,r Ma­Cf Y|Y|/-|rr^T| Rirl^n i' lll lu 8Yarorszá8 Kft lapja. s (üvegkupola) • Telefon: 82/313-006 OUliiUgyi rniiap Felelős vezető: az ügyve- | vasárnap. zető igazgató. Főszer- kesztő: DR. KERCZA IMRE. Kiadja az ASM Kft Somogy Megyei Irodája. Felelős kiadó: FICSÓR JÁNOS. Szerkesztőség és ki- C ' C, • . adóhivatal: Kaposvár, Kontrássy u. 2/a. Telefon: (82)528-100. uZCClLCttyi CttCTCTTl Előfizetési díj: 2002-ben 1 hónapra 325 forint. Megvásárolha- Rendezvények 120, tó: a somogyi városok és községek újságos pavilonjaiban, az állófogadás 200 fő-ig utcai árusoknál és terjesztőknél. Terjesztés: Faludy Miklós. K®p Nyomtatta: a Déli Nyomda Kft Pécs, Engel János u. 8. Felelős: J ' FUTÓ IMRE ügyvezető igazgató. ISSN,4,9-0,76 I ____________________________________________ ______________________/ LA BDARUGÓ NB II Idegenben botlott a Lelle BODAJK SE-BALATONLELLE SE 3-0 (1-0) Idegenbeli vereséggel folytatta szereplését a labdarúgó NB II- ben szereplő Balatonlelle SE, miután Bodajk SE otthonában három góllal maradtak alul. Bodajk, 200 néző. V.: Horváth II. Gábor (Egedi és Nagy I.). Bodajk SE: Hegedűs - Tóth, Salacz J., Trebler, Dómján, Gá­los, SalaczZ., Sipeki, Béres, Var­ga, Ribi. Edző: Hartyáni Gábor. Balatonlelle SE: Gyenes - Haj- mási, Buzsáki, Deme, Golovics, Keresztes, Gosztonyi, Brunczvig, Hosszú, Földes, Takács A. Edző: Sándor István. Csere: Salacz Z. helyett Ko­vács a 85. percben, Salacz J. he­lyett Ziczko az 57. percben, Bé­res helyett Nagy a 80. percben, Földes helyett Himics a 70. perc­ben, Takács A. helyett Bakó a 65. percben. Kiállítás: Gosztonyi a 62. percben. A labdarúgó NB II23. forduló­jában a Balatonlelle SE együttese idegenben 3-0 arányú vereséget szenvedett a Bodajk csapata el­len. A plusz három túlerővel szemben csak 47 percig bírták a vendégek, az első félidő végére sikerült idegileg teljesen felőröl­ni a balatonlelleieket. Gólszerzők: Varga, első félidő 48. perc, Sipeki 2. félidő 46. perc, Varga 60. perc. , Jók: Varga, Béres, Sipeki, illet­ve Buzsáki, Bruczvig és Deme. Hartyáni Gábor: - Jó mérkő­zésen biztos győzelmet arat­tunk. Sándor István: - A játékveze­tői hármas nagymértékben befo­lyásolta a mérkőzés végkimene­telét. Kenéz IstvAn TÁJFUTÁS Öt somogyi érmes Somogy megye 2002. évi éjsza­kai egyéni tájfutó bajnokságát rendezték meg. A viadalra né­pes és nívós mezőny gyűlt ösz- sze. A megmérettetésről a ka­posvári és a taszári sportolók öt éremmel térhettek haza. Az erőpróbán a somogyi indulók közül a legeredményesebben - férfi 35 - Csizmadia János (Taszári Honvéd SE) és - férfi 21-ben - ifj. dr. Pavlovics György (Taszári Honvéd SE) szerepelt, kategóriájukban mindketten diadalmaskodtak. Eredmények: Férfi 35: 1. Csizmadia János (Taszári Honvéd SE), 2. Marton Péter (Kaposvári Tájfutó Klub). Férfi 21: 1. ifj. Dr. Pavlovics György (Taszári Honvéd SE), 2. Márvai Róbert (Taszári Honvéd SE), 3. Fodor Péter (Taszári Honvéd SE). k 1 I 1 l