Somogyi Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

10. OLDAL S P 0 R T M A G A Z I N 2002. Április 2., Kedd ______________Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság________________ Id egenben nyert a listavezető Húsvétkor sem pihentek a megyei labdarúgó-bajnokság résztvevői Kaposfő SE-Satelit FC­Somogytarnóca 1-0 (1-0) Kaposfő, 150 néző. V.: Kovács F. Kaposfő SE: Vajda - Pintér, Óliás; Gál, Miovecz, (Lukács), Weimann, Köves, Kása, Jovánczai, Kis, Kádár (Buzsáki). Edző: Miovecz Zoltán. Satelit FC-Somogytarnóca: Márkus - Varga (Haraszti ÁJ, Sü­tő Z„ Igricz, (Obiián), Sütő Cs., Juhász, Molnár, Pap, Frank (Ha­raszti AJ, Antal, Csalos. Edző: Kelemen Géza. A hazai csapat önmaga számá­ra tette nehézzé a mérkőzést. Gól­szerzők: Miovecz. Kiállítva: Mol­nár a 84. percben a második sár­galap után. Jók: Jovánczai, Gál, Weimann, ületve Márkus, Pap, Sütő Cs. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfő SE-Satelit FC- Somogytamóca 3-2 KURJÁK JÓZSEF Segesd SE-Somogyvári KSE 1-1 (0-1) Segesd, 200 néző. V.: Ferencz N. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Gól­szerzők: Kulcsár K., illetve Kontra Á. Kiállítva: Kontra (Somogyvári KSE) a 64. percben a játékvezető megsértéséért, Németh Cs. (Somogyvári KSE) a 74. percben szándékos szabálytalanságért. Jók: Patak, Kulcsár K„ Utasi, illet­ve Csizmadia, Gyurákovics, Faze­kas, Szabó R. Az ifjúsági mérkőzésen: Segesd SE-Somogyvári KSE 5-1 PINTÉR TIBOR Felsőmocsolád SE­Zamárdi Petőfi SE 1-2 (1-0) Felsőmocsolád, 400 néző. V.: Joó A. Az első percek zamárdi fölényt hoztak, majd a hazaiak átvették az irányítást és a vezetést is meg­szerezték. A második játékrész gyors vendéggóllal kezdődött, ami megzavarta a felsőmocsoládi- akat, ezt a Zamárdi játékosok ki­használták és megszerezték a győzelmet. Gólszerzők: Tóth T., illetve Lichtenberger 2. Jók: Szentgróti, Prukner, Tóth T„ illet­ve Kresz, Szigetvári, Lichten­berger. Az ifjúsági mérkőzésen: Felsőmocsolád SE- Zamárdi Petőfi SE 2-1 LADÁNYI ZSOLT Lábodi Medosz SE­Öreglaki Medosz SE 2-1 (0-1) Lábod, 250 néző. V.: Posta J. A második félidő alapján megér­demelten győztek a hazaiak. Gól­szerzők: Horváth, Bódis, illetve Vi­rág. Kiállítva: Horváth (Lábodi Medosz SE) a 94. percben a máso­dik sárgalap után. Jók: Révész, Mongult, Bódis, illetve Virág. Az ifjúsági mérkőzésen: Lábodi Medosz SE- Öreglaki Medosz SE 1-4 PAPP LÁSZLÓ Tabi VSC-Petőfi SE Fonyód 0-1 (0-0) Tab, 300 néző. V.: Majdanics I. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak még a kettős emberelőnyt sem tudták kihasználni. Gólszerző: Varga. Kiállítva: Horváth Cs. (Petőfi SE Fonyód) a 35. percben a második sárgalap után, Bogdán (Petőfi SE Fo­nyód) a 40. percben uránrúgásért. Jók: Molnár, Szukován, illetve Bor­bély, Varga, Kozma. Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi VSC-Petőfi SE Fonyód 1-1 PRETZ JÁNOS Buzsáki KSE­Andocs Jeans-Tex SE 1-2 (0-1) Buzsák, 200 néző. V.: Balogh M. Az ifjúsági mérkőzésen: Buzsáki KSE-Andocs Jeans-Tex SE 0-1 KESZTYŰS IMRE Balatonkeresztúr- Balatonmáriafürdő SE- Csurgói TC 1-1 (0-0) Balatonkeresztúr, 250 néző. V.: Szakács G. A vendég együttes megérde­melten vihet haza egy pontot. Gólszerzők: Krénusz, ületve Tóth G. Jók: A hazai együttesben nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Kollár, Tóth G., Csortos. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonkeresztúr- BalatonmáTiafürdő SE-Csurgói TC 6-2 SZABÓ ZOLTÁN Lengyeltóti VSE Vill-Master- Balatonföldvári KSE 4-0 (3-0) Lengyeltóti, 250 néző. Vezette: Král L. A minden csapatrészében jobb Lengyeltóti remek játékkal meg­érdemelt győzelmet aratott a lel­kesen játszó vendégek ellen. Gól­szerzők: Bertus G., 2, Hermann (11-esből), Tar. Jók: Az egész ha­zai csapat kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott, a mezőny leg­jobbjai: Kovács, Bertus, Tar, illet­ve a vendég csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Lengyeltóti VSE Vill-Master- Balatonföldvári KSE 1-1 ____________________________, SÍPOS FERENC A bajnokság állása: 1. Zamárdi 19 15 1 3 53-18 46 2. Fonyód 19 14 2 3 36-14 44 3. Balatonkeresztúr 19 12 3 4 42-22 39 4. Andocs Jeans-Tex 19 11 4 4 33-17 37 5. Csurgói TC 19 11 2 6 38-28 35 6. Kaposfő SE 19 8 5 6 36-28 29 7. Somogyvári KSE 19 9 2 8 31-29 29 8. Buzsáki KSE 19 7 3 9 30-31 24 9. Lengyeltóti Vill-Master 19 7 3 9 33-40 24 10. Felsőmocsolád 19 5 5 9 31-37 20 11. Segesd SE 19 6 2 11 28-41 20 12. Satelit FC 19 5 4 10 20-37 19 13. Lábodi MEDOSZ SE 19 6 1 12 21-42 19 14. Tabi VSC 19 5 3 11 20-24 18 15. Öreglaki MEDOSZ SE 19 4 5 10 24-40 17 16. Balatonföldvár 19 2 5 12 18-47 11 Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Északi csoport Húsvéti gólzápor Balatonboglár-Mezőcsokonya 5-0 (3-0) Balatonboglár, 500 néző. V.: Kö­tél G. Balatonboglár: Brankszatórisz (Balaton) - Győrfi, Mészáros (Bü­ki), Szecsődi, Molnár, Szilágyi (Czár), Balogh, Kicz, Belényesi (Muszti), Metser (Halász), Pfe- nusz. Edző: Mészáros József. Mezőcsokonya: Jeli - Nyers, Stanics, Sudár, Gyenesei, Gálo- vics, Szilágyi (Horváth), Böröcz, Ságvári (Horváth KJ, Tóth, Bató. Edző: Landek László. Remek időben szép számú kö­zönség előtt megérdemelten nyert a bogiári együttes. Gólszer­zők: Molnár 2 (mindkettőt 11-es­ből), Mészáros 2, Pfenusz. Jók: Balogh, Mészáros, Molnár, illetve Jeli, Gyenesei. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonboglár-Mezőcsokonya 2-2 PINTÉR ISTVÁN Balatonszentgyörgy- Kaposújlak 5-0 (2-0) Balatonszentgyörgy, 120 néző. V.: Barna J. Gólszerzők: Cziráki 2, Csikós, Galántai, Balogh. Jók: Cziráki, Gulyás, Csikós, illetve Fazekas, Bihari. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszentgyörgy- Kaposújlak 1-2 CSALÓDI ZOLTÁN Kereki-Karád 3-2 (3-1) Kereki, 150 néző. V.: Szabó J. Gólszerzők: Sarkadi, Dudás, Herczeg J. (11-esből), illetve Ki­rály, Komáromi. Kiállítva: Gál az 56. percben szándékos szabályta­lanságért, Sarkadi a 62. percben a játékvezető megsértéséért, illetve Király az 50. percben a második sárgalap után. Jók: Sarkadi, Du­dás, Herczeg J., Herczeg Zs. Az ifjúsági mérkőzésen: Kereki-Karád 2-0 KIMMEL KÁROLY Ságvár-Orci 5-0 (2-0) Ságvár, 100 néző. V.: Agócs A. Gólszerzők: Balogh 3, Horváth Gy., Feri. Jók: Balogh, Feri, Hor­váth Gy„ Bodó, illetve a vendég csapatban nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Ságvár-Orci 0-4 BALASSA FERENC Balatonszemes-Kéthely 3-3 (3-3) Balatonszemes, 120 néző. V.: Konczlik Z. Gólszerzők: Kovács Gy. 2, Stefcsik, illetve Horváth B„ Hor­váth L., Sztán. Jók: Sümeghi, Ko­vács Gy., illetve Hosszú, Horváth B. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonszemes-Kéthely 4-0 KÉTSZERI ISTVÁN Toponár-Látrány 3-3 (2-1) Toponár, 300 néző. V.: Fodor F. Gólszerzők: Oláh 2 (a másodi­kat 11-esből), Itvás, illetve Takács 2, Lipcsik. Jók: Galambos, Oláh, illetve Bognár, Takács, Martinék. Az ifjúsági mérkőzésen: Toponár-Látrány 9-0 BRUNCFIK FERENC Balatoni Vasas-Hetes 1-3 (0-1) Balatonkiliti, 200 néző. V.: Ba­logh L. Gólszerzők: Bakos, illetve Herkovics, Tégény, Magyar. Jók: Bakos, illetve Horváth, Várföldi, Herkovics. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatoni Vasas-Hetes 4-0 IFJ. SZENTGYÖRGYI GÉZA Taszár-Balatonszárszó 1-2 (0-0) Taszár, 150 néző. V.: Oláh 1. Gólszerzők: Kari, illetve Pintér 2. Jók: Erdős, illetve Pintér. Az ifjúsági mérkőzésen: Taszár-Balatonszárszó 1-2 LASKA) ZOLTÁN A bajnokság állása: 1. Balatonboglár 19 19­u 106-6 57 2. Balatonszentgyörgy 19 14 2 3 70-22 ‘44 3. Balatonszárszó 19 13 2 4 45-28 41 4. Hetes 19 11 3 5 40-29 36 5. Balatoni Vasas 19 8 4 7 31-36 28 6. Mezőcsokonya 19 8 3 8 38-35 27 7. Toponár 19 7 5 7 42-33 26 8. Kaposújlak 19 7 4 8 45-35 25 *9. Taszár 19 7 3 9 31-38 24 10. Kéthely 19 6 5 8 41-40 23 11. Karád 19 6 5 8 44-63 23 12. Ságvár 19 6 2 11 35-43 20 13. Látrány 19 4 5 10 35-68 17 14. Balatonszemes 19 4 4 11 30-61 16 15. Őrei 19 3 3 13 23-79 12 16. Kereki* 19 4­15 23-61 9 A *-gal jelölt Kereki csapatától 3 pontot levontak. Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság - Déli csoport Kaposmérő-Kutas 5-2 (1-1) Kaposmérő, 250 néző. V.: Bencze B. Kaposmérő: Keserű - Rébay, Bognár, Lábodi, Fink (Zádor), Pósfai, Simon (Fodor), Vida A., Vida Cs., Szabó, Bartol (Varga). Edző: Bogdán Gábor. Kutas: Sukalacz - Kónya, Vidus, Büki, Hrankai, Kanyar, Rózsa (Gyenis), Hermann, Nyúl, Nébli, Pápai (Csepregi). Edző: Ko­vács István. Megérdemelt győzelmet ara­tott a hazai csapat. Gólszerzők: Link 4, Keserű (11-esből), illetve Nyúl, Hermann. Kiállítva: Nyúl (Kutas) a 42. percben a játékveze­tő megsértéséért. Jók: Link - a mezőny legjobbja -, Bognár, Si­mon, illetve Sukalacz. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposmérő-Kutas 2-5 PAP LÁSZLÓ Lakócsa-Kaposszerdahely 1-1 (0-1) Lakócsa, 200 néző. V.: Pecsét T. Gólszerzők: Morvái, illetve Szilvái. Jók: Morvái, illetve Kaiser, Szilvái. Az ifjúsági mérkőzésen: Lakócsa-Kaposszerdahely 1-2 DARABOS GYÖRGY Nagybajom-Szulok 5-0 (5-0) Nagybajom, 300 néző. V.: Keszericze. Gólszerzők: Horváth G. 2, György Zs., Bognár, Gyurkó. Kiál­lítva: György Zs. (Nagybajom) a 67. percben a játékvezető megsér­téséért. Jók: Horváth Á., Gyurkó, Horváth G., illetve Németh Zs., Korán. Az ifjúsági mérkőzésen: Nagybajom-Szulok 9-0 VASVÁRI JÁNOS Inke-Böhönye 0-2 (0-1) Inke, 200 néző. V.: Kovács J. Gólszerzők: Ernyes 2. Jók: Belovári, Bogdán, illetve Ernyes. Az ifjúsági mérkőzésen: Inke-Böhönye 6-3 BERKES TIBOR Kadarkút-Sántos 1-1 (1-0) Kadarkút, 100 néző. V.: Tabi G. Gólszerzők: Biró, illetve Pető J. Jók: Biró, ületve Novák, Mészá­ros, Pető J. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem érkeztek meg. NAGY LÁSZLÓ Tapsony-Somogysárd 2-0 (1-0) Tapsony, 200 néző. V.: Vass J. Gólszerzők: Horváth G., Né­meth Gy. Jók: Győző, Horváth G., Szita, Németh Gy., illetve a ven­dégeknél nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Az ifjúsági mérkőzésen: Tapsony-Somogysárd 6-0 FÁBOS ISTVÁN Tarany-Somogyudvarhely 3-1 (2-0) Tarany, 150 néző. V.: Nagy B. Gólszerzők: Horváth J., Gerlecz B„ Szaka, illetve Sas. Jók: Gerlecz B„ Szaka, Fekete, illetve Sas. Az ifjúsági mérkőzésen: Tarany-Somogyudvarhely 1-2 TINUSZ JÁNOS A bajnokság állása: 1. Nagybajom 19 14 5- 62-19 47 2. Böhönye 19 11 2 6 48-25 35 3. Inke 19 10 5 4 33-24 35 4. Tarany 19 9 6 4 41-27 33 5. Kaposszerdahely 19 9 5 5 53-31 32 6. Somogysárd 18 9 3 6 44-23 30 7. Szülök 19 9 2 8 60-44 29 8. Kaposmérő 19 8 4 740-38 28 9. Somogyudvarhely 19 8 3 8 38-37 27 10. Kadarkút 19 7 4 8 35-33 25 U.Sántos 18 6 5 7 38-40 23 12. Lakócsa 19 4 8 7 32-35 20 13. Tapsony 19 5 4 10 38-51 19 14. Csokonyavisonta 18 4 4 10 27-58 16 15. Kutas 19 4 3 12 28-57 15 16. Csököly 16­1 15 16-91 1 Labdarúgó NB II - Hummel-csoport Hétközi sportajánlatunk SZERDA Bonyhád FC-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 0-3 (0-1) Bonyhád, 200 néző. V.: Kiss N. (Kovács B., Rischák). Bonyhád FC: Kovács L. - Frast, Magócs, Weisz, Taba - Biliczky, Varga Á., Nagy Zs., Gergely - Tá­las, Köllő. Edző: Incze Zoltán. Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki: Tánczos - Nógrádi, Károlyi, Novák, Búzás - Bencze, Miskovics, Horváth J., Dede - Drávecz, Farkas N. Edző: Hanusz János. Csere: Biliczky helyett Tül az 57. percben, Varga Á. helyett Má­té a 60. percben, Nagy Zs. helyett Tóth L. a 66. percben, Bencze he­lyett Kelemen a 75. percben, Drávecz helyett Lajtos a 75. perc­ben, Farkas N. helyett Nógely a 85. percben. Sárga lap: Magócs a 65. percben. A sérülések és eltiltások miatt tartalékosán felálló Kaposvölgye VSC csapata magabiztos győzel­met aratott Bonyhádon. Szinte vé­gig a vendég somogyiak irányítot­ták a játékot, akik a megfiatalított bonyhádi gárda ellen a három gól mellett további öt-hat százszáza­lékos helyzetet is kihagytak. Gólszerzők: Károlyi (a 17. perc­ben 8 méteres fejesből), Lajtos (a 76. percben 6 méteres lövésből), Horváth J. (a85. percben 11-esből). Jók: Nagy Zs., illetve Károlyi, Novák, Dede, Farkas N. Incze Zoltán: - Megérdemelt győzelmet aratott a rutinosabb Kaposvölgye. Hanusz János: - Egy ideig ját­szadoztunk a tűzzel, szerencsére azonban megtaláltuk a poroltót. A jobbik csapat nyert Bonyhá­don. BÓNA KÁROLY Sárvár FC-Balatonlelle SE 3-1 (2-1) Sárvár, 350 néző. V.: Gergely (Golovics, Kovács Zs.). Sárvár FC: Antal - Neczpál, Subicz, Papp, Jáger - Győrvári, Ádám, Beke, Heiczinger - Schimmer, Sípos. Edző: Marton Róbert. Balatonlelle SE: Gyenes - Pálfi, Deme, Hosnyánszky, Hajmási - Himics, Kolovics, Bruncvig, Erdei - Silimon, Takács A. Edző: Kenéz István. Csere: Takács A. helyett Takács Gy. a 46. percben, Ádám helyett Szabó az 57. percben, Schimmer helyett Bagó a 67. percben, Bruncvig helyett Kovács J. a 81. percben, Beke helyett Palkovics a 82. percben, Deme helyett Gosztonyi a 82. percben. Sárga lap: Papp a 40. percben. Kiállítva: Gyenes a 81. percben (a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát). Jól kezdett a balatonlellei együttes Sárváron, amely egy kor­szerű támadás végén megszerez­te a vezetést. A vendégek fölényét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a hazaiak csak a 20. percben jutottak el először ellenfelük ka­pujáig. A vezetés túlságosan is megnyugtatta a Balaton-parti gár­da játékosait, így a hazaiak még az első félidőben - kihasználva a lelleiek súlyos egyéni hibáit - for­dítani tudtak. A második játék­részben a fegyelmezetlenül és el­gondolás nélkül játszó Balatonlel­le SE ellen bebiztosította győzel­mét a sárvári együttes. Gólszerzők: Beke (a 32. perc­ben 22 méteres lövésből), Adám (a 44. percben szögletből), Jáger (a 76. percben 5 méteres passz- ból), illetve Silimon (a 19. perc­ben 5 méteres passzból). Jók: Beke, Subicz, Antal, illetve Pálfi. Marton Róbert: - Az első 30 percben úgy éreztem, hogy nincs esélyünk. A második félidő játéka alapján viszont akár nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattunk vol­na. Sándor István: - A súlyos egyé­ni hibákból bekapott gólok miatt szétesett a csapatunk, kenéz istván Labdarúgás I. osztályú serdülő (13 és 15 éve­sek) labdarúgó-bajnokság: Siófok FC-Százhalombattai FC. Siófok, 11 és 13 óra. (Játékve­zetők: Balogh L„ Vaskó F., Előházi L.) Labdarúgó Magyar Kupa - me­gyei selejtező (második forduló - a legjobb 16 közé jutásért). Az elöl áüó csapatok a pályavá­lasztók, a kezdési időpont egysé­gesen 15 óra: Balatonszent-györ- gy-Balatonkeresztúr-Bala-ton- máriafürdő (dr. Borbély Cs.); Kéthely-Industrie FC Marcali (Král L.); Tab-Andocs Jeans-Tex (Joó A.); Ságvár-Siófok FC (Ha­rangozó G.); Toponár-Kaposfő (Hegyi A.); Hetes-Kaposvári Rá­kóczi FC-NABI (Balogh M.); Felsőmocsolád-Zamárdi (Ko­vács J.); Balatonföldvár-Balatonlelle SE (Kovács Zs.); Kiskorpád­Nagybaj om (Juhász L.); Taszár-Ka- posvölgye Vál­lalkozók SC- Nagyberki (Böröczi Z.); Kadarkút-Nagy- atád FC (Hosz- szú A.); So- mogyudvar- hely- Satelit FC Somogytarnóca (Cseh Zs.); Kálmáncsa-Barcs SC (Kerekes P.); Somogysárd- Balatonboglár (Kalangya J.); Len­gyeltóti Vill-Master-Fonyód (Bar­na J.); Segesd-Csurgó (Majda­nics I.). CSÜTÖRTÖK Asztalitenisz NB II, Barna csoport (férfiak): SzennaPack Zselic SC Kaposvár- Mohácsi TE. Kaposvár, Arany úti városi asztalitenisz-csarnok, 17 óra. - Az április 6-ai 16. forduló­ból előrehozott mérkőzés, fenyő