Somogyi Hírlap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

10. OLDAL S P O R T M A G A Z I N 2002. Április 15., Hétfő Hétközi ajánlatunk HÉTFŐ Röplabda Röplabda NBI, férfi Extraliga - a bronzéremért (első mérkőzés): Kométa-Kaposvár-Kecskeméti RC Phoenix-Mecano. Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. Kispályás teremlabdarúgás Kispályás teremlabdarúgó NBI- 27. forduló: Cső-Montage BFC (Budapest)-Interbeton KFC (Siófok). Budapest, BHG-sport- csarnok, 19.30 óra. Labdarúgás Kék-tó öregfiú labdarúgó-bajnok­ság-15. forduló (az elöl álló csa­patok a pályaválasztók, a kezdé­si időpont egységesen 17 óra): Balatonkeresztúr-Balatonmá- riafürdő-Balatonlelle; Balatonföld- vár-Fonyód; Tab-Lengyeltóti Vill- Master; Balatonberény-Diego-Ba- latonlelle; Öreglaki Medosz-Bala- tonboglár; Somogyjád-Balaton- szemes. KEDD Kispályás labdarúgás V. regionális kispályás labdarú­gótorna (öt csapat részvételével). Somogyvár, általános iskola és speciális szakiskola. Mérkőzé­sek: 9 órától. Részt vevő csapatok: Pécs; Old; Zomba; Kaposvár; Somogyvár. ■SZERDA Kosárlabda EnterNet-lntemet férfi kosárlab­daliga (középszakasz) - 11. for­duló: Debreceni Vadkakasok- Klíma-Vill Kaposvári KK. Debre­cen, sportcsarnok, 18 óra. Labdarúgás Utánpótlás labdarúgó Magyar Ku­pa (országos tábla - első forduló). 15 évesek: Siófok FC-Zalahús-Zalaegersze- gi TE FC. Siófok, 16.30 ó. (Játék­vezetők: Antal I„ Agócs A., Len­gyel Z.) Kaposvári Rákóczi FC- NABl-Nagykanizsa FC. Kapos­vár, Cseri úti ifjúsági sportcent­rum, 14.30 óra. (Játékvezetők: Tabi G„ Révész Gy., Plajbász I.) Industrie FC Marcali-Hévíz FCi Marcali, Latinka-pálya, 16 óra. (Játékvezetők: Lakos Gy., Ress D., Ballér L.) 17 évesek: Kaposvári Rákóczi FC- NABI-Zalahús-Zalaegerszegi TE FC. Kaposvár, Cseri úti ifjúsági sportcentrum, 16.30 óra. (Játék­vezetők: Révész Gy., Tabi G., Plajbász I.) 19 évesek: Siófok FC-Zalahús-Zalaeger- szegi TE FC. Siófok, 14.30 óra. (Játékvezetők: Agócs A., Antal I., Lengyel Z.) Labdarúgó Magyar Kupa - megyei selejtező (3. forduló) - a legjobb nyolc közé jutásért. Az elöl álló csapatok a pálya- választók, a kezdési időpont egységesen 17 óra: Balaton- szentgyörgy-Industrie FC Marcali (Balogh M.); Andocs Jeans-Tex-Siófok FC (dr. Borbély Cs.); Kaposfő-Kaposvári Rákóczi FC-NABI (Harangozó G.); Felső- mocsolád-Balatonlelle SE (Pecsét T.); Nagybajom-Kaposvöl-gye Vállalkozók SC-Nagyberki (Král L.); Segesd-Nagyatád FC (Nagy B.); Satelit FC Somogytar- nóca-Barcs SC (Mohai J.); Balatonboglár-Lengyeltóti Vill- Master (Bodor E.). CSÜTÖRTÖK Röplabda Röplabda NB I, férfi Extraliga - a bronzéremért (második mérkő­zés): Kecskeméti RC Phoenix- Mecano-Kométa-Kaposvár. Kecs­kemét, városi sportcsarnok, 18 óra. Kispályás labdarúgás IV. Széchenyi Kupa I. korcsopor­tos kispályás labdarúgótorna (öt csapat részvételével). Somogyvár, általános iskola és speciális szakiskola. Mérkőzé­sek: 9 órától. Részt vevő csapatok: Marcali; Lengyeltóti; Öreglak; Somogy- vár I. és II. csapata. ______fenyő A Siófokból nem lehet felkészülni Siófok FC-Rákóczi FC-NABI 3-1 (1-0) Siófok Hétből hét. Immár szenzáció- számba megy a Siófok tavaszi menetelése. Szombaton este a megyei rangadón a Rákóczi volt az „áldozat”; hiába követ­tek el mindent, mégsem tudtak megálljt parancsolni a Csank- legénységnek. Felkészültek a Siófok játékából, ál­lította az amúgy igen nyugodtnak tűnő Készéi Ferenc, a kaposváriak mestere a kezdés előtt. S valóban, nagyon megszervezte együttese já- tékát, ám bebizonyosodott: a mos­tani Siófokból nem lehet igazán felkészülni. Azzal meg végképp nem számolhattak, hogy egy nagy kapushiba miatt futhatnak az ered­mény után. Ki tudja, talán a reflek­torba nézett Balajcza kapus, ami­kor a 21. percben Schultz Levente balról beívelt szabadrúgásánál csak szemmel követte, ahogyan a labda a kapu bal oldalába hullik (1-0). Megfogta ez a gól az addig amúgy is jobbára csak védekező Rákóczit; Készéi edző a középpá­lyát erősítette meg nagyon, hiszen jobbára csak Catalin Anghel árvál­kodott elöl. Az első félidő a hajrát kivéve a hazaiak fölényét hozta, a legtöbbet az ekkor rendkívül aktív Usvat dolgozott, ám a csatárokat nehezen le­hetett megjátszani. Fi­gyelmeztető jelként a 44. percben Csemyánsz- ki csak bravúr árán tud­ta lelopni a labdát az egyedül küépő Tóth Gá­bor lábáról. Szünet után hamar egyenlített a Rákóczi; Csernyánszki kapus előbb még nagyot védett, ám a vé­dők nem tudtak felszabadi tani, így aztán Tóth Balázs a kapu bal olda­lába lőhetett (1-1). Annyira belel­kesedett a góltól a Rákóczi, hogy Siófokra kirándult hívei nyilván már a győzelmet emlegették. A kö­zéppályát uralmuk alá vonták ugyan, ám elölről nagyon hiány­zott Rajczi Péter. Végül aztán a Rá­kóczi sem kerülhette el a sorsát. A Siófok lassanként csak-csak ráeről­tette akaratát ellenfelére, ehhez persze kellett egy gól a „szokásos” koreográfia szerint, pontrúgásból: Nagy Csaba szöglete után Schwarcz fe­jelt a jobb fel­ső sarokba (2-1). Hiába cserélt ezután már kétszer is Készéi, a kivá­ló erőnléttel és óriási küz­dőképesség­gel bíró Csank-csapat nemhogy megtartotta, hanem tovább növelte elő­nyét Szabó Csabának az utolsó pilla­natban lőtt góljával (3-1). Csank Já­nos még a ta­vaszi szezon kezdete előtt mondta: már A Siófok a Rákóczit is legyőzte a somogyi rangadón az NB 1/B-ben is első osztályú produkciót vár együttesétől. Az elmúlt hét forduló bizonyította, hogy mire is gondolt. A Rákóczi is megtett minden tőle telhetőt a szombat esti megyei rangadón, ám ez is kevésnek bizo­FOTÓ: ESZES Az eső csúszóssá tette a pályát; ártott a színvonalnak, no meg a találkozó látogatottságának is. Pedig a siófo­kiak még arra is gondoltak, hogy sörsátrat állítanak föl. Sebaj, május 25-én, a Pécs elleni szezonzárón még lehet majd alkalom a vigasságra... nyúlt a most már vitathatatlanul legerősebb másodosztályú gárda ellenében. így játszottak Siófok, 2500 néző. Vezette: Drucskó (Ring, Hadnagy). Siófok FC: Csernyánszki - Pálfi, Szalai Cs., Kovács P. - Usvat, Grósz, Schwarcz, Schultz, Gaál - Szabó Cs., Dulcea. Edző: Csank János. Rákóczi FC-NABI: Balajcza - Finta, Mező, Csík - Tóth G., Máté, NagypáL Tóth B., Kónya - Anghel, Marcsek. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Schultz helyett Nagy Cs. az 56., Anghel helyett Angelovszki a 62., Marcsek helyett Horváth Z. a 76., Usvat helyett Fodor és Nagypái helyett Ulrich a 79., Gaál helyett László a 83. percben. Sárga lap: Marcsek a 23., Gaál a 32., Szalai a 74. percben. Gólszerzők: Schultz a 21., Schwarcz a 72., Sza­bó Cs. a 93., illetve Tóth B. az 52. percben. Szögletarány: 9-3 (5-2). Jók: Csernyánszki, Pálfi, Kovács P„ Schwarcz, illetve Mező, Tóth G„ Máté. Csank János: - Nehéz meccs volt, mert éppen akkor egyenlített a Rákóczi, amikor az nem volt ben­ne a játékban. Mégis biztos voltam a győzelmünkben, mert a vendé­gek is nyerni akartak és így lehető­ségünk adódott az ellenakciókra. Készéi Ferenc: - Amit ez a Siófok tud, azt nagyon tudja. Én egyéb­ként úgy tudom, hogy a játékveze­tőnek a tizenhatoson belüli sza­bálytalanságokat is ugyanúgy kell elbírálnia, mintha a mezőnyben történnének... Továbbiak a mérkőzésről: WWW.Si0fok-fC.hu FÓNAI IMRE A mezőny legjobbja A siófoki Schwarcz Zoltán rendkívül hasznosan futballozott a megyei rangadón. A középpályán ő volt a szűrő, gyakran állította meg jó ütemben a vendégek középső embereit, összegyűjtve a labdákat. Szünet után a védelembe vezényelte Csank János, s itt sem lehetett megingatni. S hogy kapura is veszélyes, azt a 72. percben igazolta. Ahogyan már nem először a tavasz fo­lyamán, szögletet követően vette be fejjel a Rá­kóczi kapuját. Fontos gól volt ez, hiszen ezt kö­vetően tudta ismét a saját játékát játszani a hazai legénység. További eredmény: Lombard FC Tatabánya- Pécsi MFC 3-0 (3-0) ■ A bajnokság állása: 1. Celldömölki VSE 26 16 5 5 53-25 53 2. Siófok FC 26 17 1 8 51-27 52 3. Kaposvári Rákóczi FC 26 13 6 7 52-31 45 4. Industrie FC Marcali 26 12 6 8 51-37 42 5. Pécsi MFC 26 12 6 8 38-38 42 6. Lombard FC Tatabánya 26 12 4 10 43-29 40 Labdarúgó NB i (30. forduló) Eredmények: Matáv Compaq Sopron- Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2-0 (2-0) Sopron, 3500 néző. Ve Kassai. Gólszerzők: Sira (a 12. perc­ben), Tóth M. (a 19. percben). Dunaferr SE-Győri ETO FC 2-1 (1-0) Dunaújváros, 1000 néző. V.: Vüági. Gólszerzők: Tököli 2 (a 41. percben és a 78. percben 11-es- ből), illetve Nicsenko (az 59. percben). Ferencváros-Debreceni VSC 0-1 (0-0) Budapest, Üllői úti stadion, 5000 néző. V.: Ábrahám. Gólszerző: Balog (a 80. perc­ben - öngól). Videoton FC-Fehérvár- MTK Hungária FC 2-3 (0-3) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Gajic 2 (a 47. perc­ben és a 85. percben), illetve Némedi (a 23. percben - öngól), Illés (a 30. percben), Zavadszky (a 39. percben). Szombathelyi S.Oliver- Haladás FC-Vasas SC 2-2 (2-2) Szombathely, 5000 néző. V.: Kiss B. Gólszerzők: Alex (a 23. perc­ben), Filipovic (a 31. percben), il­letve Gyánó (a 7. percben), Váczi (a 29. percben). Újpest FC­Kispest-Honvéd FC 4-0 (2-0) Budapest, Megyeri úti stadion, 6000 néző. V.: Megyebíró. Gólszerzők: Lőw (az 5. perc­ben), Túlio (a 24. percben), Pi­roska (a 66. percben), Móri (a 87. percben). _______________fenyő A bajnokság állása: 1. M7K Hungária FC 30 20 4 6 55-26 64 2. Zalahús-ZTE FC 30 16 6 8 58-36 54 3. Ferencváros 30 16 4 10 53-34 52 4. Újpest FC: 30 12 7 11 54-50 43 5. Videoton FC 30 11 10 9 40-40 43 6. Dunaferr SE­30 13 8 9 54-35 41 7. Matáv Compaq Sopron 30 9 9 12 44-49 36 8. Debreceni VSC 30 7 13 10 33-43 34 9. Győri ETO FC 30 7 11 12 42-52 32 10. Kispest-Honvéd FC 30 8 8 14 37-59 32 11. S.OIiver-Haladás FC . 30 7 10 13 36-59 31 12. Vasas SC 30 5 8 17 40-63 23 A *-gal jelölt Dunaferr csapatától Itat büntetőpont levonva Labdarúgó NB I „B” csoport (26. forduló) Industrie FC Marcali-Celldömölki VSE 0-3 (0-2) Marcali A hazaiak kezdtek jobban; előbb Farkas N. kapáslövése, majd Kozarek fejese kerülte el a kaput. A 21. percben aztán meghűlt a szur­kolókban a vér. Hudák 30 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, s a labda a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. Alig két perc­cel később ismét a felső kapufát ta­lálták el a vendégek, a labda azon­ban ezúttal visszapattant s Cseke nem hibázott: hét méterről bizto­san lőtt a kapu közepébe (0-1). A vendégek a gól után több veszélyes támadást is vezettek, majd a 35. percben tovább növelték az elő­nyüket; szintén a jobb oldalon jöt­tek fel, s a középre lőtt labdát Hegyi a jobb alsó sarokba továbbította (0-2). A 44. percben egy összefeje- lés után Szabadi megsérült, s nem tudta tovább folytatni a játékot. A 45. percben a gyengélkedő hazai védelem mellett a vendégek újabb gólt szerezhettek volna, de mind­két lövés elkerülte a marcali kaput. A második felvonásban a hazai­ak nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, de a rutinos vendégek könnyen hárították a marcali pró­bálkozásokat. Az utolsó negyed­órában - amikor is nagy zápor zú­dult a pályára - még mindig maradt egy gól a vasi csapatban. A 90. perc­ben Soós a kaputól mintegy 20 mé­terre elcsúszott, így Csordás egye­dül húzhatott kapura, s a kifutó Horváth G. mellett a bal sarokba to­vábbított (0-3). A celldömölki együttes maga­biztos győzelmével megerősítette első helyét a bajnoki tabellán. így játszottak Marcali, 1000 néző. V.: Szabó Zs. (Ákos, Török). Industrie FC Marcali: Horváth G.- Soós, Szabadi, Kovácsevics - Far­kas N., Lassú, Saljai, Pasics, Búzás- Kozarek, Torghelle. Edző: Menczeles Iván. Celldömölki VSE: Szép - Horváth L„ Csákvári, Puglits, Hudák - Fo­dor, Cseke, Somaijai, Sípos, Hegyi - Germán. Edző: Pintér Attila. Csere: Szabadi helyett Nokta a 44. percben, Kozarek helyett Jéger a 46. percben, Germán helyett Csordás az 55. percben, Cseke he­lyett Halgas a 64. percben, Torghelle helyett Piri a 82. percben, Sípos helyett Takács a 89. percben. Sárga lap: Pasics a 32. percben, Búzás a 37. percben, Csákvári a 62. percben. Szögletarány: 2-4 (0-0). Jók: Pasics, Búzás, Kovácsevics, illetve Hegyi, Puglits, Csákvári. Menczeles Iván: - Az első félidő­ben gyengén játszottunk, s így két­gólos hátrányba kerültünk. A má­sodik játékrészben mindent meg­próbáltunk, de ez sajnos kevésnek bizonyult a jó erőkből álló vasi csa­pat ellen. Pintér Attila - Remélem, nem lesz akadálya annak, hogy tovább­ra is ilyen összetételben játszunk. Jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk Marcaliban, ivusza istván Labdarúgó NB II - Hummel-csoport (19. forduló) Tata, Komló A labdarúgó NB II legutóbbi fordulójában mindkét somo­gyi együttes adós maradt a góllal, mégis ponttal térhettek haza; az újonc Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki szombaton este Tatán villany- fényes találkozón, a Balatonlelle SE pedig vasár­nap délután az egykor szebb napokat megélt Komlón ját­szott 0-0-ás döntetlent. Eredmények: Tatai HAC-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 0-0 Tata, 300 néző. V.: Gaál (Kiss Gy., Haris). . Tatai HAC: Berecz Schmidtmayer, Németh T., Zsikai, Altrichter - Határvölgyi, Lahos, Bonbicz, Andai - Kutich, Pankotai. Edző: Ferling Béla. Kaposvölgye Vállalkozók SC­Nagyberki: Tánczos - Novák, Meksz, Károlyi, Kadarkúti - Nóg­rádi, Pintér, Horváth J., Dede - Farkas N., Lajtos. Edző: Hanusz János. Csere: Lajtos helyett Drávecz az 55. percben, Kutich helyett Auerhammer a 63. percben, Bonbicz helyett Pungel a 65. perc­ben, Horváth J. helyett Búzás a 65. percben, Dede helyett Miskovics a 78. percben, Pankotai helyett Bognár a 84. percben. Sárga lap: Németh T. a 11. percben, Novák a 30. percben, Határvölgyi a 43. percben, Nógrá­di az 55. percben, Kadarkúti a 68. percben, Pankotai a 83. percben. A szombaton este játszott tatai villanyfényes találkozón bátrgn kezdett a vendég Kaposvölgye VSC csapata; a mérkőzés elején több nagy helyzetet dolgoztak ki, amelyeket sajnos ki is hagytak. Később kiegyenlítetté vált a játék, a vendégvédelem azonban jól zárt. A második játékrészben is végig fegyelmezetten játszott a Kaposvölgye Vállalkozók SC- Nagyberki együttese, amely így megérdemelten hozta el az egyik bajnoki pontot Tatáról. Jók: Németh T., Lahos, illetve Tánczos, Nógrádi, Meksz, Káro­lyi, Kadarkúti, Novák. Ferling Béla: - Az agresszívan játszó Kaposvölgye ellen a máso­dik félidőben nyernünk kellett volna, de ennek ellenére is csak gratulálni tudok az ellenfelünk­nek. Hanusz János: - Minimális cél­kitűzésünket, a pontszerzést tel­jesítettük; bátrabb játékkal akár még nagyobb durranás lehetett volna a tatai fellépésünk vége. BÓNA KÁROLY Komlói Bányász- Balatonlelle SE 0-0 Komló, 300 néző. V.: Wenczel (Beidek, Győri). Komlói Bányász: Demhardt - Fodor, Bolboa, Schuszter, Istokovics - Nagy J., Méhn, Geisz, Priol - Dömény, Bori. Edző: Ko­vács Lajos. Balatonlelle SE: Gyenes - Haj- mási, Deme, Hosnyánszki, Kolovics - Himics, Gosztonyi, Bruncvig, Erdei - Takács A., Fogarasi. Edző: Sándor István. Csere: Himics helyett Bakó a 60. percben, Priol helyett Dörgő a 62. percben, Takács A. helyett Silimon a 65. percben. Sárga lap: Istokovics a 80. perc­ben, Kolovics a 85. percben, Fo­dor a 86. percben. A végig nagy fölényben játszó vendég Balaton-parti együttes a mély talajú komlói pályán képte­len volt bevenni a lelkesen küzdő hazaiak kapuját. Jók: Demhardt, Fodor, Nagy J., Schuszter, illetve Gosztonyi, Fogarasi. Kovács Lajos: - A küzdeni aka­rásunk jutalma egy nagyon érté­kes pont lett. Sándor István: - Többgólos győzelem helyett csak egyetlen pont... KENÉZ ISTVÁN További eredmények: Sárvár FC-Bonyhád FC 6-0 Balatonfüred SC- Petőházi SE 1-1 Veszprém LC-Pécsi VSK 2-1 MTE-Motim-Ajka SE 3-1 A Bodajk SE szabadnapos volt. ___! A bajnokság állása: 1. Bodajk SE 17 10 5 2 27-11 35 2. Sárvár FC 18 8 6 4 28-18 30 3. Balatonlelle SE 18 8 5 5 24-16 29 4. MTE-Motim 17 8 4 5 34-23 28 5. Petőházi SE 18 7 7 4 21-14 28 6. Tatai HAC 17 7 6 4 21-17 27 7. Kaposvölgye VSC 18 7 5 6 19-19 26 8. Veszprém LC 17 6 5 6 22-18 23 9. Pécsi VSK 18 4 6 8 22-24 18 10. Komlói Bányász 17 4 4 9 15-28 16 11. Balatonfüred SC 17 2 10 5 14-28 16 12. Bonyhád FC 18 4 3 11 17-39 15 13. Ajka SE 18 2 8 8 22-30 14