Somogyi Hírlap, 2002. március (13. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-25 / 70. szám

Ü 2002. MArcius 25., Hétfő 11. OLDAL S P O R T M A G A Z I N Újabb marcali vereség Industrie FC Marcali-Pécsi MFC 0-1 (0-0) Egy pontra tellett a Rákóczitól Rákóczi FC NABI-Celldömölk 2-2 (0-1) Marcali Már a 3. percben óriási gólszerzési lehetőséget hagytak ki a hazaiak; Farkas N. bedobása után Piri 5 mé­teres lövését lábbal mentette Só­lyom kapus. A. vendégek a 15. percben veszélyeztettek először, amikor is Horváth Gy. 10 méteres jobb sarokba tartó emelését Hor­váth G. szögletre tolta. A 20. perc­ben 18 méteres szabadrúgást lő­hettek a hazaiak, de Kóczián jobb sarokba tartó labdáját Sólyom biz­tosan védte. A pécsi kapus öt perc­cel később ismét bizonyította jó formáját; ekkor Farkas N. 20 méte­res lövését ütötte ki nagy bravúrral. A második játékrész is hazai tá­madásokkal indult. Az 50. percben Dűli futott el a bal oldalon, minta­szerű beadását Kozarek 5 méterről nagy helyzetben centiméterekkel passzolta a bal kapufa mellé. Két perccel később ismét Dűli adott jó labdát középre, s Piri 6 méterről lőtt kapura, Sólyom kapus azonban megint a helyén volt. A 67. percben meghűlt a vér a hazai szurkolók­ban: Kulcsár jobb oldali szögletét Galaschek 7 méterről a felső kapufá­ra fejelte. Egy perccel később aztán már a marcaliak hálójában pihent a labda. A pár perccel korábban csere­ként beállt Sitku lefordult a védőjé­ről, s 10 méterről a jobb sarokba lőtt (0-1). A hazaiak ezután kétség- beesetten rohamoztak, de már nem futotta erejükből az egyenlítésre, így játszottak Marcali, 1200 néző. V.: Szabó R. (dr. Répássy, Filus). Industrie FC Marcali: Horváth G. - Bozsó, Szabadi, Kovácsevics - Farkas N., Lassú, Pasics, Kóczián, Dűli - Kozarek, Piri. Edző: Menczeles Iván. Pécsi MFC: Sólyom - Sípos, Ha­lász, Szekeres, Gaál - Závoda, Már­ton, Galaschek, Kulcsár - Horváth Gy., Vinczel. Edző: Tóth Bálint. Csere: Piri helyett Jéger az 53. percben, Horváth G. helyett Sitku a 63. percben, Pasics helyett Sallai a 70. percben, Vincze helyett Lan­tos a 78. percben, Lassú helyett Makszimics a 80. percben, Závoda helyett Utas a 87. percben. Sárga lap: Kóczián a 47. percben. Kiállítva Bozsó a mérkőzés le­fújása után (a pályáról lefelé vo­nulva hátulról meglökte dr. Répássy partjelzőt). Szögletarány: 5-3 (0-2). Jók: Szabadi, Kovácsevics, Kóczián, illetve Sólyom, Márton, Galaschek. Menczeles Iván: - Úgy vélem, most mindenkinek megmutattuk, hogy nem az erőnlétünk miatt kaptunk ki, hanem azért, mert a hat gólhelyzetünkből egyet sem tudtunk értékesíteni. Tóth Bálint: - A mérkőzés előtt azt mondtam az öltözőben, hogy eljött az ideje annak, hogy végre megnyerjünk egy mérkőzést 1-0­ra. IVUSZA ISTVÁN Labdarúgó NB I - Borsodi Liga Videoton FC­S. Olivér Haladás FC 2-2 (1-1) Székesfehérvár, 1500 néző. V.: Világi. Gólszerzők: Térjék a 28. perc­ben, Tóth B. a 84. percben, illetve Kaj a 3. percben, Némethy a 74. percben. Kiállítva: Dvéri (Videoton FC) a 92. percben. Dunaferr SE-Debreceni VSC 0-0 Dunaújváros, 1500 néző. V.: Makai. Matáv-Compaq Sopron- Ferencvárosi TC 2-1 (1-1) Sopron, 5000 néző. V.: Bede. Gólszerzők: Somogyi a 25. percben, Javrujan az 58. percben, illetve Gera a 42. percben. Újpest FC-Vasas SE 2-2 (1-1) Megyeri út, 4000 néző. V.: Hajdó. Gólszerzők: Túlio a 23. perc­ben, Vagner a 49. percben, illetve M'bemba az 59. percben, Hrutka az 57. percben. Kiállítva: Tóth A. a 49. perc­ben, M'bemba (mindketten Va­sas SE) az 59. percben. Kispest-Honvéd FC- Győri ETO FC 1-4 (1-2) Bozsik-stadion, 1000 néző. V.: Drucskó. Gólszerzők: Kovács B. a 22. percben, illetve Nicsenko (2) a 41. percben és a 73. percben, Szanyó a 46. percben (11-esből), Gőgh a 91. percben. Kiállítva: Sasu (Kispest-Hon­véd FC) az 59. percben. Zalahús-Zalaegerszegi TE- MTK Hungária FC 2-0 (0-0) Zalaegerszeg, 6500 néző. V.: Szarka. Gólszerzők: Molnár B. a 48. p, Kenesei a 64. p„ _____________■ A bajnokság állása: 1. MTK Hungária FC 26 18 3 5 51-22 57 2. Zalahús-ZTE FC 26 15 5 6 51-31 50 3. Ferencvárosi TC 26 13 4 9 43-32 43 4. Videoton FC 26 10 9 7 32-31 39 5. Újpest FC 26 10 6 10 45-46 36 6. Dunaferr SÉ 26 11 8 7 47-28 35 7. Matáv-Compaq Sopron 26 8 7 11 38-44 31 8. Debreceni VSC 26 6 12 8 31-36 30 9. Győri ETO FC 26 6 9 11 35-45 27 10. Kispest-Honvéd FC 26 7 6 13 36-55 27 11. S. Olivér Haladás FC 26 5 9 12 30-51 24 12. Vasas SE 26 5 6 15 33-51 21 A *-gal jelzett Dunaferr SE-tól hat pontot levontak Csak a korlát felemás Csányl Kata 1985. augusztus el­sején született Pécsett. Hétéve­sen kezdett tornászni. A Dráva Völgye Középiskola tanulója, testnevelő tanára Szabóné Bátori Ágnes. Legnagyobb sike­re: V-VI. korcsoportban a „B" ka­tegóriás diákolimpia megyei dön­tőjében öt első helyet szerzett. Hobbija: torna és a tánc. Barcs Hallatlan biztonság, egy-két új elem, s a gyakorlat pontos végre­hajtása - ez a tornász néhány sajá­tossága. Tegyük hozzá, hogy a te­hetséges tornászé, mint amilyen a barcsi Csányi Kata. A Dráva-völ- gye Középiskola tanulója a megyei diákolimpia döntőjében nemcsak az egyéni összetettben, illetve csa­patban, hanem három szeren is, gerendán, felemás korláton és ta­lajon is aranyérmet szerzett.- Hétévesen kezdtem tornázni, Kovács István testnevelő tanított meg a sportág alapelemeire - mondta Csányi Kata, a hatosztá­lyos gimnázium diákja. - Edző­váltás miatt azonban egy időre szakítottam vele, s helyette in­kább cselgáncsedzésekre men­tem, ám hamar visszapártoltam a tornához, már a hagyomány mi­att is; hiszen a családunkban mindenki tornázott. Kata a megyei diákolimpia dön­tőjében a hat megszerezhető aranyból ötöt begyűjtött. - Örül­tem az elért eredménynek, de mégsem értékeltem túl a sikert - magyarázta. - Úgy érzem, hogy az idén gyengébb mezőny jött össze a versenyen. Kedvenc szerem a fe­lemás korlát, mivel itt tudtam a legjobb eredményeket felmutatni. Ugyanakkor a leglát­ványosabb a geren­da, bár leginkább at­tól tartok. Onnan pottyannak le gyak­ran a tornászok... Örülök, mikor első­ként ezen a szeren mutathatjuk be a gyakorlatot; ha sike­resen túljutok rajta, nagyobb önbizal­mam lesz, és felszabadultan lépek a többi „szerhez”. Csányi Kata hetente háromszor tornaedzésre, négyszer pedig táncórára jár. Tavaly az év ver­senytáncosának választották a Dráva-parti városban. - A zene mindig közel állt hozzám, koráb­ban hegedültem és népi táncra jár­tam. Ma már szívesebben járom a nyugodt standard, illetve a pergős latín táncokat. gamos Emberelőnyben játszva is csak egy pontra tellett a Rákóczi erejéből Kaposvár A labdarúgó NB I/B rájátszásá­nak első mérkőzésén a Rákó­czi FC NABI a Celldömölköt fo­gadta. A találkozó 2-2-es dön­tetlennel zárult. Tél és tavasz váltotta egymást a Rákóczi stadionban. Nem volt ennyire változatos maga a játék, mert az jobbára a hazai támadók és a vendég védők párharcát hoz­ta. Tóth B. már a 10. percben csak centikkel maradt le névrokona beadásáról, s miközben állandó­sult a hazai fölény, a 24. percben egy kontrából gólt rúgtak a ven­dégek. Csákvári meredek előre- ívelése megcsúszott a füvön, a lendületben levő Csordás így előnyt szerzett, Balajcza is meg­torpant, s a celldömölki csatár a kimozduló hazai kapus mellett a jobb sarokba gurított 0-1. A 38. percben Marian kiállításával megfogyatkozott a listavezető, de egyenlíteni mégis csak szünet után tudott a Rákóczi. Az 56. percben Anghel jó átadását Rajczi szép megmozdulás után küldte a hosszú sarokba 1-1. Öt perccel később Tóth G. remek átadását Anghel profi módon rámolta be 2-1. Nem sokáig tartott a szur­kolók öröme, mert 5 perccel ké­sőbb egy bal oldali szöglet után az előrelopakodó Csákvári kö­zelről egyenlített 2-2. Elkesere­dett rohamokba kezdett a Rákó­czi, szinte végig ott tanyázott a vendégek térfelén. Rajczi kapás­lövését, majd Ulrich bombáját bravúros mozdulattal tornázta ki Szép kapus. Az utolsó percben Finta fejében volt a két pont sor­sa, aki a kapu torkából tiszta helyzetből, bólin­tott mellé. Nem sikerült hát a bra­vúr, s ezt a Rákó­czi önmagának köszönheti. Két gólt lőtt ugyan az éllovasnak, ami dicséretes, de „ellentételként” olyan gólokat ka­pott, melyeket jobb összpontosí­tással elkerülhetett volna. Ne fe­ledjük, az „éllovas” a 38. perctől sántított - azaz tíz fővel játszott. Ami a kaposváriakat illeti, ez még nem a bajnokcsapat. De le­het, hogy a bajnokcsapattal ját­szott? így játszottak Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Ju­hos (Kispál, Hegyi) Rákóczi FC NABI: Balajcza ­Finta, Mező, Barna Kónya - Tóth G., Nagypál, Máté, Tóth B. - Anghel, Rajczi. Edző: Készéi Ferenc. Celldömölk: Szép - Horváth, Csákvári, Bodor, Szöllősi - Mari­an, Hegyi, Cseke, Germán - Csor­dás, Gajda. Edző: Pintér Attila. Csere: Gajda helyett Győri (30. p.), Nagypál helyett Marcsek, Bar­na helyett Ulrich (mindkettő 46. p.), Szöllősi helyett Tóbiás (65. p.), Anghel helyett Madar (78. p.), Cseke helyett Ta­kács (80. p.). Sárga lap: Csák­vári (22. p.), Mező (82. p.), Tóth G. (87. p.) Kiállítva: Mari­an (38. p.). Szögletarány: 13:5 (8:2) Készéi Ferenc: Nem érdemeltünk győzelmet, mert 2-1 után nem tudtunk ponto­san és eredményesen játszani. Pintér Attila: Büszke vagyok csapatomra küzdeni tudásáért, korán megfogyatkoztunk, de én a kiállítást elhamarkodottnak tar­tom. Ennek ellenére akár nyer­hettünk ÍS VOlna. JUTÁSI RÓBERT A felső ház állása: 1. Celldömölki VSE 23 15 4 4 49-21 49 2. Siófok FC 23 14 1 8 40-23 43 3. Pécsi MFC 23 12 5 6 38-31 41 4. Industrie FC Marcali 23 11 6 6 48-30 39 5. Kaposvári Rákóczi FC 23 11 6 6 43-27 39 6. Lombard FC Tatabánya 23 11 4 8 39-24 37 A kaposváriak legjobbja Tóth Gábort aligha zavarta a havas, síkos talaj. Láthatóan otthonosan mozgott rajta és nagy kedvvel futballozott. Igaz, gólt nem lőtt, de volt egy remek gólpassza, amikor őrzőjét kicselezve tálalt Anghel elé, aki szépségdíjas góllal fejezte be az akciót. A Rákóczi apró termetű jobb oldali futója valóban sokat mozgott, szerelt, indított és indult. Gyakorta került a védők mögé, s ha időn­ként bátrabban húzott volna a kapura, talán megmenthette volna a vesztett két pontot is. A játékvezetők hol adnak, hol elvesznek. Juhos Attila ima pél­da. A 38. percben Marian Marius kiállításánál sokak szerint el­hamarkodottan döntött. A vasi játékos mozdulata, ha k s, kétségtelenül a labdára irányult. Szabálytalanság volt, ac Lalán nem ért többet egy sárgánál. Nos, Juhos ezt mérlegelhette, mert amikor Tóth Gábort a tizenhatoson belül buktatták és ő a kapos­vári játékos mozdulatát műesésének minősítette arra gondolha­tott, hogy így teremtett egyenlő esélyeket. Teke Labdarúgó NB II - Hűmmel csoport siker a somogyi rangadón További eredmények: Kaposvár A hetedik fordulóval folytatódtak a küzdelmek az I. Gyermelyi tészta kupa amatőr tekeverse­nyen. A játéknap rangadóján a Rizling együttese új pályacsúcs­csal győzte le az eddig veretlen Gyermelyi 4 tojásosok csapatát. Eredmények: Golyó-sokk-Zuhatag 1-5 (885-1039), legjobb dobók: Pát- rovics, illetve Pete 281; Útkop- rók-DRV 1-5 (1003-1039), leg­jobb dobók: Szőke 268 fa, illetve Dézsiné 269 fa; Pocakosok- Csavarlazítók 6-0 (968-832), leg­jobb dobók: Bogya 265 fa, illetve Herner 227 fa; Gyermelyi 4 tojá- sosok-Rizling 2-4 (1036-1067), legjobb dobók: Schleining 289 fa, illetve Magyar 279 fa; Nekem- 8-Junior plussz 1-5 (805-964), legjobb dobók: Törekes 233 fa, il­letve Weing 256 fa; Tökös Tekések-Gumibotok 5-1 (1014-868), legjobb dobók: Zenger 282 fa, illetve Dergecz 227 fa; Anyósfogsor-Horizont 1-5 (1017-1071), legjobb dobók: Hollósi 273 fa, illetve Nagy 277 fa. A tabella állása a hetedik for­duló után: 1. DRV, 2. Gyermelyi 4 tojásosok, 3. Zuhatag, 4. Hori­zont, 5. Tökös tekések, 6. Poca­kosok, 7. Rizling, 8. Junior plussz, 9. Anyósfogsor, 10. Út- koprók, 11. Csavarlazítók, 12. Golyó-sokk, 13. Gumibotok, 14. Nekem-8. A forduló válogatottja: Schlei­ning (Gyermelyi 4 tojásosok) 289 fa, Sághy (Gyermelyi 4 tojáso­sok) 286 fa, Zenger (Tökös Teké­sek) 282 fa, Pete (Zuhatag) 281 fa. Az összetett egyéni verseny ál­lása: 1. Sághy Tamás (Gyermelyi 4 tojásosok) 278,7 fás átlag; 2. Bognár József (Tökös Tekések) 268,5 fás átlag; 3. Bekker Csaba (Horizont) 266,5 fás átlag. ,_________________________________MOLNÁR Hazai Balatonlelle Hazai siker született tegnap délután a somogyi NB Il-es labdarúgó-rangadón: a Bala­tonlelle SE csapata Erdei és Takács Gy. góljával legyőzte az újonc Kaposvölgye Vállal­kozók SC-Nagyberki együtte­sét, s így mindhárom bajnoki pontot otthon tartotta. Balatonlelle SE-Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki 2-0 (0-0) Balatonlelle, 300 néző. V.: Molnár j. ^Kovács, Huszár). Balatonlelle SE: Gyenes - Haj- mási, Deme, Hosnyánszki, Kolovics - Himics, Gosztonyi, Bruncvig, Erdei - Földes /., Takács A. Edző: Sándor István. Kaposvölgye-Vállalkozók SC­Nagyberki: Tánczos - Neubauer, Meksz, Novák, Károlyi Bruncvig, Miskovics, Pintér, Dede - Drávecz, Horváth. Edző: Hanusz János. Csere: Drávecz helyett Farkas a 13. percben, Földes 1. helyett Siümon a 27. percben, Bruncvig he­lyett Takács Gy. az 54. percben, Himics helyett Szarka a 81. percben. Sárga lap: Novák a 69. percben (gáncsolásért), Farkas a 78. perc­ben (gáncsolásért), Hajmási a 88. percben (a labda elrúgásáért). Kiállítva: Meksz a 79. percben (szándékos durvaságért). Gólszerzők: Erdei (a 6.0. perc­ben 25 méteres szabadrúgásból), Takács Gy. (a 80. percben 6 méte­res lövésből). A végig mezőnyfölényben ját­szó hazaiak az első játékrészben nem tudták bevenni a szervezet­ten és lelkesen játszó újonc Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki csapatának a kapuját; a vendégek ek­kor csak szór­ványos kont­rákkal próbál­koztak. A második félidőben az­tán a hátszél által támogatott Bala- ton-parti együttes Erdei és Takács Gy. góljával 20 perc alatt eldöntöt­te a rangadó sorsát. Bár a Balatonlelle SE együttese nem játszott ugyan csúcsformá­ban, mégis megérdemelt győzel­met aratott a somogyi összecsapá­son a Kaposvölgye Vállalkozók SC-Nagyberki gárdája ellen. KENÉZ ISTVÁN MTE Motim-Bonyhád FC 7-1 Ajka SE-Komlói Bányász 4-2 Bodajk SE-Veszprém LC 1-0 Pécsi VSK-Tatai HAC 0-1 Petőházi SE-Sárvár FC 0-0 A Balatonfüred SC csapata sza­badnapos volt. A bajnokság állása: 1. Bodajk 14 7 5 2 21-9 26 2. Balatonlelle SE 14 7 3 4 20-12 ■24 3. Motim TE 14 6 4 4 22-18 22 4. Kaposvölgye VSC 14 6 4 4 15-15 22 5. Tatai AC 13 6 4 3 19-15 22 6. Petőháza 14 5 5 4 16-13 20 7. Sárvár 14 5 5 4 17-16 20 8. Veszprém 14 5 4 5 16-13 19 9. Bonyhádi SE 14 4 3 7 16-21 15 10. Komló 13 4 3 6 12-18 15 11. Balatonfüred SC 14 2 8 4 12-21 14 12. Pécsi VSK 14 2 6 6 13-20 12 13. Ajka SE 14 1 6 7 13-21 9